PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گواهی مبدا برای خریدهای کوچک

amir23
22-11-2014, 21:28
سلام
برای خریدهای کوچک که به صورت آنلاین خرید انجام میشه اغلب فروشندهها نمیتونن گواهی مبدا بفرستن. در این صورت راهی هست که بشه جنس رو بدون گواهی مبدا ترخیص کرد?

isadf
22-11-2014, 23:16
ماده 58 آیین نامه اجرایی را بخوان دو تبصره آن که به نظرم جواب شما در آن باشد:
تبصره 1
در موارد استثنایی که تسلیم یک یا چند سند بجز ترخیصیه، موافقت بانک )در صورتی که کالا از طریق نظام بانکی وارد شده باشد(
و مجوزها و گواهی های لازم میسر نباشد، با تشخیص رییس گمرک اظهارنامه قبول و به جریان گذاشته می شود. ترخیص کالا منوط به ارایه
تمامی اسناد و انجام کامل تشریفات گمرکی می باشد.
تبصره 2
در مواردی که کشور سازنده کالا احراز شده و محصول کشورهای ممنوع المعامله نبوده و مشمول تعرفه های ترجیحی و
محدودیت های مقداری نگردد، با تشخیص گمرک ایران ارایه گواهی مبدأ ضروری نمی باشد.

البته برای خریدهای کوچک چینی فک نکنم خیلی ایراد بگیرند/

amir23
24-11-2014, 18:43
ماده 58 آیین نامه اجرایی را بخوان دو تبصره آن که به نظرم جواب شما در آن باشد:
تبصره 1
در موارد استثنایی که تسلیم یک یا چند سند بجز ترخیصیه، موافقت بانک )در صورتی که کالا از طریق نظام بانکی وارد شده باشد(
و مجوزها و گواهی های لازم میسر نباشد، با تشخیص رییس گمرک اظهارنامه قبول و به جریان گذاشته می شود. ترخیص کالا منوط به ارایه
تمامی اسناد و انجام کامل تشریفات گمرکی می باشد.
تبصره 2
در مواردی که کشور سازنده کالا احراز شده و محصول کشورهای ممنوع المعامله نبوده و مشمول تعرفه های ترجیحی و
محدودیت های مقداری نگردد، با تشخیص گمرک ایران ارایه گواهی مبدأ ضروری نمی باشد.

البته برای خریدهای کوچک چینی فک نکنم خیلی ایراد بگیرند/
سلام
با تشکر از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتید. منظور از احراز کشور سازنده کالا چی هست دوست عزیز؟

isadf
26-11-2014, 00:31
دقیق مکانیسم کار را نمی دانم ولی به هر حال از دیتابیس های خودشان در مورد واردات کالای مثل یا مشابه استفاده می کنند مثلا تبلت لونووو را اگر از دبی (کشور ذینفع) هم آورده باشید کارشناس گمرک خیال نمی کند از اسرائیل آورده اید(کشور ممنوع) و می پذیرد که ساخت چین است(کشور سازنده) اما در موردهایی که کالای مشابه و مثل ندارند از اهل فن بیشتر سوال بفرمایید.

islamian.m@gmail.com
08-01-2015, 01:43
سلام
من میتونم گواهی مبدا واستون اوکی کنم
برای تمامی کالاها،یک روزه
لطفا تماس بگیری

بندرعاس
اسلامیان
09175460300

شیما کفایی ریحانی فر
12-09-2015, 14:45
دوست عزیز در صورتی که ارزش بار پایین باشه نیازی به ارائه گواهی مبدا نیست.
بهتره بگم اگه بتونید بار رو با پته دربیارید گواهی لازم نیست.

که البته در صورت نیاز به گواهی می توانم به قیمت مناسب گواهی هر کشوری را برایتان تهیه کنم.
tarkhisekala91@gmail.com
09124047989

ssermahdi
22-10-2015, 00:51
گواهی مبدا ترکیه رو من می تونم برات بگیرم
گواهی چین رو هم میشه یه کاریش کرد.
09141648639