PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمايي در مورد مراحل ترخيص كالا از گمرك و ترفند ها؟؟؟

Reza535
13-06-2014, 11:15
سلام دوستان من قبلا هم يه پستي مشابه اين پست زدم ولي كسي حواب درست و حسابي نداد دوستان اگه بخوايم مثلا يه گوشي يا يه كارتون گوشي همراه از منطقه آزاد يا يه كشوري خريديدم و حالا بخوام كارهاي گمركي اش رو با كارت بازرگاني خودم انجام بدم بايد چه كارهايي رو انجام بدم يه جا خوندم نشان تجاري لازمه درسته؟ دسوتاني كه تو اين زمينه تجربه دارن لطفا راهنمايي كنند ممنون مي شم.

haman716
13-06-2014, 12:29
دوست عزیز این بحث ترخیص کالا مفصله و فکر نمیکنم کسی بتونه به شما بگه به چه شکله چون در تخصص ترخیصکاراست و بسته به نوع کالا قلقهای خاص خودش رو داره که به نظرم بسپارید به کسانی که کارشون اینه

Reza535
13-06-2014, 13:08
ممنون هامان عزيز شما اطلاعاتي در مورد ترخيص خودرو يا ساير وسايل ازمناطق آزاد داريد؟ ايا خودرو يا وسايلي كه از مناطق ازاد وارد مي شن به اون ها هم تعرفه گمرك مي خوره يا نه ممنون

m0hammad
13-06-2014, 14:57
بله دوست عزیز
شما هر کالایی از منطقه آزاد تجاری وارد سرزمین اصلی کنی باید هزینه گمرکیش را بپردازی.

اگر میبینید بعضی ها مثلا از چین جنس میخرند و میبرند قشم و از قشم میارن دلیلش اینه که جنس را میبرند قشم راحت با مثلا 4 % ترخیص میکنند بعد از اونجا قاچاقش راحته براشون. چون فاصله کمه.

اما در مورد ترفند هایی از این دست اصلا پیشنهاد نمیکنم حتی اگر در کوتاه مدت سود ده باشه در بلند مدت زیان بیشتری متوجه کسب و کارتون میشه.

در مورد ترخیص از گمرک هم با سیستم جدید مالیات نمی صرفه که گمرکی را پایین اظهار کنی چون اگر با کمرکی پایین اظهار کردی زمان فروش سود را زیاد نون میده و مالیات برات خیلی میاد.

پس زور کار را بزار روی بازاریابی و فروشت و استفاده از تسهیلات و حمایت هایی که دولت میکنه به جای ترفندهای گمرک.
مثلا اگر شما قانونی بار بیاری به رفاه و شهروند و خیلی جاهای دیگه میتونی بفروشی .

موفق باشید
در پناه خدا

Reza535
13-06-2014, 17:30
ممنون محمد جان يه سئوال كوچيك دربازه خودروهايي كه در مناطق آزاد در حال رفت و امد هستند ايا مي دونيد چطور مي شه اين كار رو انجام داد چون شنيدم اينا فقط تو همون منطقه اجازه تردد دارن ايا شما اطلاعي داريد؟

m0hammad
13-06-2014, 23:57
سوالتون را نفهمیدم
خودروهايي كه در مناطق آزاد در حال رفت و امد هستند ايا مي دونيد چطور مي شه اين كار رو انجام داد یعنی توی همون مناطق آزاد ترخیص کنی؟ بله کلا مناطق آزاد قوانینشون با سرزمین اصلی فرق میکنه آزادند دیگه. اونجا هم گمرک داره ولی تقریبا همه چیز آزاده با سود پایین ولی اگر از همونجا خواستید بیارید داخل ایران باید کل گمرکی را پرداخت کنید. در حقیقت شما با دو تا گمرک سر کار دارید و درصد ها و قوانین متفاوت. در اصل با مناطق آزاد شبیه (نه کاملا) یک کشور خارجی عمل میشه. در مورد تولید هم همینطوره شما اگر به سرزمین اصلی فروختید ازتون مالیات میگیرند. در مورد کارتن گوشی باید بگم متاسفانه این کار از طریق قاچاق الآن انجام میشه ولی شما میتونید برای اینکه مشکل شرعی و قانونی هم نداشته باشه یکی را پیدا کنید که به صورت مسافری یا ملوانی (اگر هنوز باشه) جنس بیاره. البته در اینباره اطلاعات من یکم قدیمی هست ممکنه رویه الآن عوض شده باشه. یادمه اجازه ترخیص موبایل را فقط به شرکت هایی که نمایندگی ثبت شده داشتند و خدمات پس از فروش داشتند میدادند. اگر برید گمرک راحت این اطلاعات رو در اختیارتون قرار میدهند , از شما حرکت از خدا برکت.اون وقت از دست من بی سواد راحت میشید. :graduated: در مورد مناطق آزاد هم اگر میخواید توشون کار کنید یکم قوانینشون را مطالعه کنید و یک سفر هم برید اونجا خود سازمان مناطق آزاد مشاور دارند معمولا هم آدم حسابی هستند. (چون باید سرمایه جذب کنند) و جوابتون را کامل میدهند. در آخر پیشنهاد میکنم دفعات اول را با یک ترخیص کار کار کنید تا راه و چاه دستتون بیاد بعد اگر خواستید خودتون عمل کنید. موفق باشید و در پناه خدا

Reza535
14-06-2014, 03:06
ممنون محمد جان

stable.rock90
14-06-2014, 15:00
سوالتون را نفهمیدم یعنی توی همون مناطق آزاد ترخیص کنی؟ بله کلا مناطق آزاد قوانینشون با سرزمین اصلی فرق میکنه آزادند دیگه. اونجا هم گمرک داره ولی تقریبا همه چیز آزاده با سود پایین ولی اگر از همونجا خواستید بیارید داخل ایران باید کل گمرکی را پرداخت کنید. در حقیقت شما با دو تا گمرک سر کار دارید و درصد ها و قوانین متفاوت. در اصل با مناطق آزاد شبیه (نه کاملا) یک کشور خارجی عمل میشه. در مورد تولید هم همینطوره شما اگر به سرزمین اصلی فروختید ازتون مالیات میگیرند. در مورد کارتن گوشی باید بگم متاسفانه این کار از طریق قاچاق الآن انجام میشه ولی شما میتونید برای اینکه مشکل شرعی و قانونی هم نداشته باشه یکی را پیدا کنید که به صورت مسافری یا ملوانی (اگر هنوز باشه) جنس بیاره. البته در اینباره اطلاعات من یکم قدیمی هست ممکنه رویه الآن عوض شده باشه. یادمه اجازه ترخیص موبایل را فقط به شرکت هایی که نمایندگی ثبت شده داشتند و خدمات پس از فروش داشتند میدادند. اگر برید گمرک راحت این اطلاعات رو در اختیارتون قرار میدهند , از شما حرکت از خدا برکت.اون وقت از دست من بی سواد راحت میشید. :graduated: در مورد مناطق آزاد هم اگر میخواید توشون کار کنید یکم قوانینشون را مطالعه کنید و یک سفر هم برید اونجا خود سازمان مناطق آزاد مشاور دارند معمولا هم آدم حسابی هستند. (چون باید سرمایه جذب کنند) و جوابتون را کامل میدهند. در آخر پیشنهاد میکنم دفعات اول را با یک ترخیص کار کار کنید تا راه و چاه دستتون بیاد بعد اگر خواستید خودتون عمل کنید. موفق باشید و در پناه خدا

قانون منطقه آزاد فرق میکنه

مثلا برای خودرو قیمت خیلی پایین حدود 140 درصد کم تر از قیمت اون در ایران و پلاک های اون خودرو ها هم فرق میکنه . ولی این خودرو ها امکان خروج از استان رو ندارند و در هر سال با اخذ مجوز فقط می تونند یک ماه از استان خارج بشوند . این مجوز رو هم گمرک میده .
قیمت کالا ها هم خیلی ارزون تره به شرطی که بتونی از منبع اصلیش بخری .
ولی یک مشکل خیلی بزرگ هست
اون هم اینه که شما نمی تونی بیشتر از نیاز مصرفی تاکید می کنم مصرفی خرید کنی بعد از هر شهر مرزی یک ایست و بازررسی خیلی حرفه هست که تا ته ماشین رو میگردند یعنی خرید حداقل با نیسان هم فاتحه . اگر بخوای بیاری باید گمرک بدی .
البته بعصی وقتا به دلیل اینکه مردم اطلاع ندارند قیمت فروشی در این شهر ها بالا تر از قیمت در مرکز کشوره .
جالبه نه . چون سودی که اونجا میکشن رو جنس زیاده .

Reza535
15-06-2014, 09:24
ممنون stable.rock90 ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) عزيز يعني يه خودرويي كه قيمتش 50 ميليونه چند مي شه؟ و بعد ايا وقتي شهري بعنوان منطقه ازاد مي شه قيمت زمين هاي اون منطقه هم افزايش پيدا مي كنه و اگه افزايش پيدا مي كنه مي شه بگيد به چه صورت هست؟

haman716
15-06-2014, 09:38
در مورد خودرو از ساکنین جزیره قشم که سوال میکردم میگفتن برای هر خودرو که به جزیره وارد میشه فقط گمرک 4 میلیون تومن میگیره و برای خودروهای مختلف هم گمرکی فرقی نمیکنه

Reza535
15-06-2014, 10:00
ممنون هامان جان پس خودروي 50 ميليوني مي شه 54 تومن درسته راستي هامان جان قيمت زمين تو مناطق ازاد با شهر هاي اطرافش تفاوت زيادي داره يانه؟

haman716
15-06-2014, 10:28
شما قصد دارید واردات خودرو تو مناطق آزاد رو شروع کنید؟؟ به نظرم کار خوبی نیست چون این خودرو نمیتونه از همون محدوده منطقه آزاد خارج بشه
از قیمت زمین خبر ندارم

Reza535
15-06-2014, 10:44
آقاي تقوي درسته مي دونم كه نمي تونه از شهر خارج بشه ولي براي شهري كه قراره منطقه آزاد بشه و هنوز هيچ خودرويي وارداتي در اين شهر نيست به نظر شما جواب نمي ده؟
من خودم قصد دارم كاميون هاي دسته دوم رو وارد كنم شنيدم اجازه ورود به اين خودرو ها داده مي شه درسته؟

haman716
15-06-2014, 10:49
نمیدونم چه مناطق آزادی مد نظر مشاست ولی تحقیق کنید در موردش
اصلا اطلاعی در مورد واردات کامیون ندارم.

Reza535
15-06-2014, 10:57
اقاي تقوي در مورد خودرو در سه مدل پائين تر چه اطلاعاتي داريد يه جا خوندم مي شه با نصف تعرفه واردشون كرد درسته؟

haman716
15-06-2014, 11:11
تا جایی که من میدونم در حال حاضر میتونید خودروهایی که تا دو سال از سال ساختشون گذشته ولی کار نکرده باشن رو با همون تعرفه معمول وارد کرد.

stable.rock90
15-06-2014, 12:24
ممنون stable.rock90 ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) عزيز يعني يه خودرويي كه قيمتش 50 ميليونه چند مي شه؟ و بعد ايا وقتي شهري بعنوان منطقه ازاد مي شه قيمت زمين هاي اون منطقه هم افزايش پيدا مي كنه و اگه افزايش پيدا مي كنه مي شه بگيد به چه صورت هست؟

هرکس بخوا یک خودرو بخره باید اونجا زمین داشته باشه منظورم منطقه آزاد هست . اگر زمین نداشته باشه باید مبلغ فکر می کنم 5 میلیون برای هر خودرو به عنوان حق شهروندی پرداخت کنه .

قیمت خودرو اینجا واقعا پایینه .انواع خودرو ها هم هست از فورد و شورلت و gmc کیا و هیوندا
از همه مهمتر خودرو هایی هست که با تکنولوژی روز ساخته میشن . مثلا من خودم یک بی ام و هفته پیش دیدم که تا سرعت 80 کیلومتر در ساعت از برق استفاده میکنه و بعد از 80 تا مصرف سوختش 5.5 لیتر در هر 100 کیلومتر جالب بدونید که حجم موتور این خودرو ها 5500 سیسی هست . خیلی جالب نه ؟

در صورتی که ماکسیما با 3200 حجم موتور در 100 تا 15 لیتر می سوزونه

stable.rock90
15-06-2014, 12:26
آقاي تقوي درسته مي دونم كه نمي تونه از شهر خارج بشه ولي براي شهري كه قراره منطقه آزاد بشه و هنوز هيچ خودرويي وارداتي در اين شهر نيست به نظر شما جواب نمي ده؟
من خودم قصد دارم كاميون هاي دسته دوم رو وارد كنم شنيدم اجازه ورود به اين خودرو ها داده مي شه درسته؟

سلام
من خودم تو استان آذربایجان شرقی تا حالا خودرو کامیون با گذر موقت و یا ارس پلاک ندیدم .

Reza535
15-06-2014, 16:46
ممنون دوست عزيز منظورم اين بود كه كاميون هاي دسته 2 رو از يه كشوري خريداري كنم و از گمرك بيارم اين سمت منظورم از خودروهاي منطقه ازاد طبق اطلاعاتي كه دارم خودروهايي كه تو مناطق ازاد تردد مي كنند فقط در محدوده 20 الي 30 كيلومتري داخل اون منطقه مي تونند تردد كنند و من سئوالم اين بود كه اين كار واردات اين خودروها رو تو اين مناطق بتونم انجامم بدم جواب گو هست يا نه ؟

شوییچی
15-06-2014, 18:51
عزیزان مناطق آزاد از اسمشون هم پیداست ، تعرفه گمرکی ندارن ف چیزی پرداخت میشه عوارض خود منطقه هست ، چون اگر قرار باشه این مناطق دارای تعرفه باشن باید مثل سرزمین اصلی سیستم تعرفه ای داشته باشه.

4 درصد یا 10 درصدی که پرداخت میشه تعرفه کالا نیست ، صرفن عوارض منطقه هست که درآمدش هم به تشخیص خودشون صرف زیرساخت های خود اون منطقه میشه.

شوییچی
15-06-2014, 18:55

مجوز ماشین های سنگین و راهسازی خیلی وقت هست صادر شده ولی عملیاتی($$$) نشده !
تا جایی که میدونم شرط ورودش این هست که زیر پنج سال کارکرد داشته باشن

و در ضمن اینکه خیلی از ماشین های آمریکای حالا چه راهسازی و چه کشاورزی ، مصرف کمباین های پیشرفته ، وقتی وارد مناطق خاصی میشن ، خیلی از امکانات اونها غیر فعال میشه ! :advise:

Reza535
15-06-2014, 22:59
سلام
من خودم تو استان آذربایجان شرقی تا حالا خودرو کامیون با گذر موقت و یا ارس پلاک ندیدم .

نه عزيز من منظورم گذر موقت نبود شما بد متوجه شدي من منظورم بود كه كاميون هاي چند سال كاركرد رو از كشور همسايه بخرم بيارم تو كشور خودمون تعرفه گمكرش رو بدم و پلاكش كنم ولي منظور اصلي ام اين بود كه الان شما كه تو منطقه ازاد ارس رفتي ايا خود دولت اين خودروهاي خارجي رو وارد مي كنه يا مي ده دست گروهي خاص تا وارد كنند و تو اون منطقه تردد كنند؟