PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا واقعا کارت بازرگانی برای تجارت لازمه؟!!..

JCG
21-04-2014, 09:13
سلام به همه دوستان
خیلیا هستند که برای صادرات و واردات اقدام به گرفتن کارت بازرگانی میکنن که البته دردسر و وقت و هزینه ی خودشو داره.اما همون طور که میدونید هیچ ضرورت و الزامی به کارت بازرگانی و این حرفا نیست یه عده تحت عنوان ترخیص کار، همه ی کارا رو در قبال مبلغ ناچیزی خودشون انجام میدن و چون با همه گمرکیا هم آشنا هستن حتی اگه بارمونم مشکلی داشته باشه یه جوری قضیه رو جل و فصل می کنن. این نظر من بود، حلا از دوستان و صاحب نظران با تجربه تر میخوام نظرشون رو راجع به موارد زیر بیان کنن تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.
با تشکر،
جلیلی

1- استفاده از کارت بازرگانی خودمون برای صادرات که میگن هیچ مالیاتی در پی نداره قبلا هم انگار یه بحثی به عنوان جایزه صادراتی بوده و الان نیست، خب با این تفاسیر برای کسی که فقط بخواد صادر کنه قاعدتا نیازی به کارت نیست و فایده ای نداره نظر شما چیه؟

2- برای واردات هم ارزش افزوده و مالیات وارد میشه اونجا که دیگه از کارت خودت استفاده نکنی خیلیم بهتره! نظر شما؟

بهزاد
21-04-2014, 09:33
سلام به همه دوستان
خیلیا هستند که برای صادرات و واردات اقدام به گرفتن کارت بازرگانی میکنن که البته دردسر و وقت و هزینه ی خودشو داره.اما همون طور که میدونید هیچ ضرورت و الزامی به کارت بازرگانی و این حرفا نیست یه عده تحت عنوان ترخیص کار، همه ی کارا رو در قبال مبلغ ناچیزی خودشون انجام میدن و چون با همه گمرکیا هم آشنا هستن حتی اگه بارمونم مشکلی داشته باشه یه جوری قضیه رو جل و فصل می کنن. این نظر من بود، حلا از دوستان و صاحب نظران با تجربه تر میخوام نظرشون رو راجع به موارد زیر بیان کنن تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.
با تشکر،
جلیلی

1- استفاده از کارت بازرگانی خودمون برای صادرات که میگن هیچ مالیاتی در پی نداره قبلا هم انگار یه بحثی به عنوان جایزه صادراتی بوده و الان نیست، خب با این تفاسیر برای کسی که فقط بخواد صادر کنه قاعدتا نیازی به کارت نیست و فایده ای نداره نظر شما چیه؟

2- برای واردات هم ارزش افزوده و مالیات وارد میشه اونجا که دیگه از کارت خودت استفاده نکنی خیلیم بهتره! نظر شما؟
من این سوالای شما رو قبلا جواب داده بودم درسته؟

بهزاد
21-04-2014, 09:45
لطفا از تکرار خودداری کنید. این کار مدیرا رو سخت میکنه.

1. کلا کسی که تو کارتش سابقه صادراتی داشته باشه این به نفعشه و یه پوئن مثبت تلقی میشه.

2. برای واردات هم وارد کننده ها همه چیزش رو حساب میکنن و پول کارت بازرگانی رو ازتون میگیرن. معمولا دلاری 30 تا 55 تومن بسته به کرم دارنده کارت بازرگانی از صاحب کالا پول میگیرن. ازشون که میپرسی برای چی این پولو میگیری معمولا میگن بابت مالیات سر سال کارت بازرگانیه. ولی واقعیتش اینه که مالیات معمولا 9 تومن تا 15 تومن بیشتر نمیشه. بقیه اش سود صاحب کارته. پس تا میتونید چونه بزنید نرخ رو بیارید پایین. :blink::blink::blink:
در ضمن اگر شما کارت داشته باشی ولی فقط صادرات کرد ه باشی که برات مالیاتی نمیاد. شما کارت بگیر، به یه نفر تو گمرک وکالت بده برات با کارت تو ترخیصهاتو انجام بده. گوش بده به حرفم ضرر نمیکین. اینجا ایرانه، میخوابی صبح بلند میشی میبینی جایزه صادراتیا برگشت. برای صادرات مالیات نمیزان.