PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمايي درمورد ثبت شركت با مسئوليت محدود

Reza535
15-04-2014, 00:24
سلام دوستان من مي خوام يه شركت محدود در زمينه بازرگاني راه بندارم و مي گن بايد براش يه دفتر داشته باشم حالا نمي دونم بايد اجازه اي باشه يا بايد مالك باشم؟ و فرقي مي كنه اين دفتر در شهر باشه يا در روستا؟و و مي خوام از خريد و فروش تا پخش لوازم يدكي خودروها شروع كنم به نظر شما من در چه زمينه اي فعاليت كنم خوبه در زمينه خاصي شروع به كار كنم يا مي تونم در همه ي زمينه ها ببينم بازار در كدوم زمينه خوبه فعاليت كنم؟

e_moradi
15-04-2014, 10:59
درود بر شما آقا رضای گل
شما کافیه یه آدرس بدید، اونا هیچ مدرکی اعم از اجاره نامه و سند نمیخوان، هیچ بازرسی ای هم صورت نمی گیره(البته تا اتمام عملیات ثبت، بعدش شاید برای دارایی و بیمه نیاز به مدرک مالکیت موقت یا دائم داشته باشید) :wink: (فقط این موضوع رو مدنظر داشته باشید که به اداره ثبت همون منطقه ای که دفترتون توش هست تشریف ببرید).

سعی کنید در همین ابتدا در اساسنامه شرکت در قسمت "زمینه های فعالیت" هر زمینه ای که احتمال میدید در آینده میخواهید روش کار کنید رو ذکر کنید، چون بعدا تغییرش یه کم زمان بر و هزینه بر میشه.

ببخشید یه کم جمله بندی هام نادرست بود، با عجله نوشتم.

با سپاس
مرادی

haman716
15-04-2014, 11:25
الان قانون عوض شده و نمیتونید صوری یه ادرس معرفی کنید
باید اجاره نامه بدین به اداره مالیات و اون هم اجاره نامه رسمی با کد رهگیری
شما که میخواین در حوزه کالاهای زیادی فعالیت کنید در قسمت موضوع شرکت در اساسنامه هم نامی از کالای خاصی نبرید و بنویسید خرید و فروش کالاهای مجاز

golder
15-04-2014, 12:00
درود جناب هامان
بهزاد عزیز در تاپیکی گفتند که باید گروه کالایی در کارت بازرگانی قید شود!
اینطوری میشه هر کالایی رو وارد کرد؟

haman716
15-04-2014, 13:02
اینی که اینجا گفته شد برای موضوع شرکت در اساسنامه است و ربطی به کارت بازرگانی نداره
شما برای گرفتن کارت بازرگانی که اقدام میکنید باید سه گروه کالایی رو برای واردات انتخاب کنید که در کارت بازرگانی شما قید میشه.

Reza535
15-04-2014, 16:51
ممنون از همه دوستاني كه راهنمايي كردين دوستان ببينيد اين اساسنامه براي اين كار خوبه يا نياز به ويرايش داره البته از منبعش هم خود سايت تاجر بانك هست؟

انجام کليه امور بازرگانی، تجاری طبق مقررات ،واردات و خريد کالاهای مجاز از منابع داخلی و خارجی، صادرات مجدد و فروش آن به مصرف کنندگان داخلی و خارجی و اخذ نمايندگی از شرکتهای داخلی و خارجی و هرگونه عمل قانونی که جهت موضوع شرکت به طور مستقيم يا غير مستقيم ضروری باشد. ترخیص کالا و انجام امور گمرکی در گمرکات کشور .مشارکت با اشخاص حقيقی يا حقوقی و يا در ساير شرکتها اعم از داخلی يا خارجی از طريق تعهد سهام شرکتهای جديد يا خريد سهام شرکتهای موجود. برقراری نمايندگی در داخل و خارج از کشور. بطور کلی شرکت می تواند به هر گونه سرمايه گذاری و هر نوع عمليات و معاملات مالی و تجاری و صنعتی که بطور مستقيم يا غير مستقيم يا تمام يا هر يک از موضوعات فوق مربوط باشد مبادرت نمايد.

راستي دوستان طبق گفته ي آقاي مرادي عزيز بايد به دفتر ثبت منطقه ي خودمون برم و كاراش رو انجام بدم ديگه درسته؟
و كسي مي دونه چقدر بايد هزينه پرداخت كنم؟
و با اين شركت مي شه كارت بازرگاني گرفت ديگه؟

haman716
16-04-2014, 09:50
اگر اداره ثبت شرکتها تایید کنه موضوع رو مشکلی نداره
بله میتونید کارت بازرگانی حقوقی بگیرید به واسطه شرکت

Reza535
16-04-2014, 13:08
سلام haman716 ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) جان امروز رفتم گفتن فرقي نمي كنه كه دفتر در كجا باشه فقط مونده اسم شركت و اساسنامه كه نمي دونم چي بزارم اون نوشته هاي قبلي به نظرتون خوبه يا چيزي كم و زياد كنم؟ اگه شما مي تونيد كاملترش كنيد ممنون مي شم.

تو اين ليست يه جا گفته نام هاي پيشنهادي ؟ به نظرتون شرکت بازرگانی رو توش قيد كنم؟

و نوع شركت هم / موسسه كه فكر كنم منظورش چه نوع شركتي هست درسته؟ كه مي خوام مسئوليت محدود باشه.

يه جا هم گفته موضوع فعاليت : چي بنويسم به نظر شما؟

و يه جا هم آدرس محل شركت و تلفن مي خواد كه مي خوام بدونم بعدا مي تونم تغييرش بدم يا خير؟

مي شه اينا رو هم بگيد ممنون

Reza535
17-04-2014, 09:15
up

haman716
17-04-2014, 09:35
شما اول باید نام شرکتتون تایید بشه بعد بقیه اقدامات رو انجام بدین
برای راهنمای پر کردن اساسنامه یه سرچی تو نت بکنید سایتهای خوبی پیدا میکنید که کاملا توضیح دادن
بله شما میتونید هر وقت خواستید ادرس و شماره تماستون رو تغییر بدین ولی باید در قالب تغییرات شرکت ثبت بشه و کلی کار داره

Reza535
17-04-2014, 11:33
ممنون كه جواب دادي داداش واسه محل شركت بايد يه جايي رو اجازه كنم كه تا اخر هفته طول مي كشه و مي رسه به موضوع فعاليت؟

الان من تو موضوع فعاليت كه مي خوام در همه زمينه ها باشه به نظر شما بايد چي بنويسم؟

و چند تا نام پيشنهادي هم مي خواد كه بايد بنويسم تا تائيد بشه.
و ادرس و تلفن شركت كه مي خواد پس بايد زودتر دفتر رو جور كنم درسته؟

بهزاد
17-04-2014, 18:24
اقای تقوی خیلی ممنون. ماشالله اطلاعاتتون در این زمینه تکمیل هست. دست شما درد نکنه استفاده کردیم.

بهزاد
17-04-2014, 18:31
ممنون كه جواب دادي داداش واسه محل شركت بايد يه جايي رو اجازه كنم كه تا اخر هفته طول مي كشه و مي رسه به موضوع فعاليت؟

الان من تو موضوع فعاليت كه مي خوام در همه زمينه ها باشه به نظر شما بايد چي بنويسم؟

و چند تا نام پيشنهادي هم مي خواد كه بايد بنويسم تا تائيد بشه.
و ادرس و تلفن شركت كه مي خواد پس بايد زودتر دفتر رو جور كنم درسته؟

موضوع فعالیتی که صفحه قبل نوشتی به نظر من خوبه. من یه سرچ میکنم برات یه متن که متعلق به شرکت بازرگانی باشه رو برات مینویسم

Reza535
17-04-2014, 19:00
بهزاد جان داداش منظورت همينه ديگه ؟

انجام کليه امور بازرگانی، تجاری طبق مقررات ،واردات و خريد کالاهای مجاز از منابع داخلی و خارجی، صادرات مجدد و فروش آن به مصرف کنندگان داخلی و خارجی و اخذ نمايندگی از شرکتهای داخلی و خارجی و هرگونه عمل قانونی که جهت موضوع شرکت به طور مستقيم يا غير مستقيم ضروری باشد. ترخیص کالا و انجام امور گمرکی در گمرکات کشور .مشارکت با اشخاص حقيقی يا حقوقی و يا در ساير شرکتها اعم از داخلی يا خارجی از طريق تعهد سهام شرکتهای جديد يا خريد سهام شرکتهای موجود. برقراری نمايندگی در داخل و خارج از کشور. بطور کلی شرکت می تواند به هر گونه سرمايه گذاری و هر نوع عمليات و معاملات مالی و تجاری و صنعتی که بطور مستقيم يا غير مستقيم يا تمام يا هر يک از موضوعات فوق مربوط باشد مبادرت نمايد.

؟؟

پس داداش منتظر راهنمايي ات هستم بازم ممنون

haman716
17-04-2014, 19:43
اقای تقوی خیلی ممنون. ماشالله اطلاعاتتون در این زمینه تکمیل هست. دست شما درد نکنه استفاده کردیم.
شما لطف دارید اقا بهزاد

بهزاد
21-04-2014, 10:32
موضوع شرکت:
صادرات و واردات و تهیه، تولید، توزیع و خرید و فروش کلیه کالاهای مجاز بازرگانی در داخل و خارج از کشور، تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایغ داخلی و خارجی و صادرات و واردات آن، گشایش اسناد اعتباری ال-سی، اخذ ضمانت نامه های بانکی، اخذ وام و تسهیلات از بانک ها و موسسات مالی معتبر داخلی و خارجی، اخذ و اعطای نمایندگی، شرکت در مناقصات و مزایدات و نمایشگاه های بین المللی عقد قرارداد با کلیه اشخاص حقیقی و حقوی و هر گونه فعالیت مجاز بازرگانی مرتبط با موضوعات فوق پس از اخذ مجوز از مراجعه ذیصلاح و در چارچوب قوانین و مقررات حاکم بر..........

اون قسمت اخر رو باید خودتون پر کنید، مناطق ازاد، مناطق ویژه اقتصادی و ....

Reza535
21-04-2014, 10:43
بهزاد جان دادا
اون قسمت اخر مناطق ازاد، مناطق ویژه اقتصادی و .... رو متوجه نشدم ؟

golder
22-04-2014, 16:02
من یک سئوال دیگم داشتم با اجازه دوستان
هر کسی که شرکت ثبت میکنه در داخل کشور میتونه خرید وفروش هر کالایی رو انجام بده مثلا پخش مواد غذایی ویا باید به اسم شرکت مجوز گرفته بشه!
یا مثل ترکیه میشه با مجوز شرکت مغازه خرده فروشی باز کرد ویا.........

binalood2
22-04-2014, 19:50
براي باز كردن هزر مغازه اي بايد جواز بگيري
با شركت ميتوني كار پخش انجام بدي اما بايد يه دفتر تجاري و يك واحد تجاري يا مسكوني بگيري
نميتوني تو بازار مغازه باز كني

golder
22-04-2014, 21:04
یعنی مجوز به اسم شرکت نمیدن؟
محدودیت کالایی وجود نداره؟

company
23-04-2014, 12:29
مجوز به اسم شرکت میدن بسته به ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])شما و فعالیت که دارید داره. دارو مواد غذایی ماشین آلات بهداشتی کامپوتر و.... خرید فروش نوع کالا و رشته فعالیت شما در زمان هزینه و مدارک مورد نیاز ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])متفاوت هست.

golder
23-04-2014, 14:34
من برای فعالیت داخل کشور پرسیدم چون برای صادرات محدودیت کالایی وجود نداره واز این رو میخواستم ببینم برای مبادله در داخل کشور اوضاع چطوره.

haman716
23-04-2014, 16:00
شما اگر شرکت بازرگانی ثبت کنید که تو موضوع شرکت در اساسنامه قید بشه خرید و فروش کلیه کالاهای مجاز مشکلی نداره

golder
23-04-2014, 16:34
ممنون
بعد اصناف مختلف نمیتونن گیر بدن؟
مثلا صنف فرش فروش ها ویا اصناف مربوط به مواد غذایی بخاطر پخش کالاهای مربوط به این اصناف!

haman716
23-04-2014, 18:53
شما مشخص کنید که میخواین فروشگاه داشته باشید یا شرکت؟؟
اگر بخواین فروشگاه داشته باشید که خرید و فروش مستقیم به مصرف کننده انجام بدین باید برید جواز کسب بگیرید یا شرکت مرتبط با همون کالایی که میخواین به مصرف کننده عرضه کنید( مثلا شرکت کامپیوتری برای فروش و خدمات کامپیوتر ) که در هر دو حالت باید در یک زمینه فعالیت داشته باشید و نمیتونید مواد غذایی و فرش رو در یک فروشگاه کنار هم بفروشید( مگر فروشگاه زنجیره ای باشه)
ولی اگر میخواین شرکتی ثبت کنید که کلیه کالاها رو خرید فروش کنید و طرفتون در معمله شرکتها و تجار داخلی و خارجی باشن میتونید شرکت بازرگانی برای خرید و فروش کالاهای مجاز ثبت کنید و فقط میتونید یک یا چند دفتر کار داشته باشید نه فروشگاه

golder
27-04-2014, 16:02
دوستان
من مقدمات تاسیس یک شرکت رو طی کردم در فرم اولیه فقط چند مورد فعالیت رو نوشتم ایا در اساسنامه میتونم گزینه های بیشتری اضافه کنم؟