PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیا تو تجربت رو بگو!!!!

بهزاد
17-03-2014, 10:08
همیشه بر این عقیده بودم که پنهان کردن اطلاعات بزرگترین مشکل شروع کارهای تجاریه. خیلی از افراد تو ایران بر این عقیده هستند که نباید رموز کاری خودشون رو به کسی بگن چرا که ممکنه به راحتی یکی دیگه کار رو از دستشون در بیاره. راستش رو بخواید این موضوع رو من حتی بین دوستانی هم که اینجا مطلب مینویسن دیدم. خیلی از افراد فقط میان تو تاجربانک تا محصولی رو تبلیغ کنن و خیلی از افراد تازه کار هم به امید اینکه بیان تو و چیزی یاد بگیرن دران توی سایت میچرخن.

تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم تا تجربیات خودمون رو در قالب این تاپیک در اختیار بقیه بزاریم. چرا که اعتقاد دارم اگر من چیزی رو در اختیار دیگران بزارم که به درد دیگران بخوره بقیه هم میتونن چیزایی رو در اختیار من بزارن که ممکنه برای شخص من هم مفید باشه.

این تاپیک چند تا قانون داره که از سایر دوستان هم میخوام رعایت کنن.
1. تا حد امکان سعی کنید عکس از محصولات صادراتی و یا وارداتی تون بزارید. این باعث میشه ما با شرایط حمل، نوع بسته بندی و حجم و .... کالاها اشنا بشیم.
2. روند واردات یا صادرات خودتون رو مطرح کنید.
3. کشور مبدا یا مقصد رو مشخص کنید.
4. هر چیزی که میتونه و فکر میکنید مفیده رو عنوان کنید.

برای شروع هم خودم چند تا از پروژه های کاریمو با قلق هاشو خدمتتون عرض میکنم.
:sleepy::sleepy::sleepy:

بهزاد
17-03-2014, 10:20
صادرات سیمان:
سیمانی که به کشورهای دیگه صادر میشه سیمان پورتلند m500 هست. این نشون دهنده درجه سختیه سیمانه. این در حالیه که سیمان داخل بازار ایران معمولا سیمان m450 یا زیر این هست. یعنی درجه سختی سیمان پایینتره.
2. سیمان در کیسه های بیگ بگ 1 تنی حمل میشه.
3. تناژها معمولا روی 1000 تن هست.
4. سیمان معمولا در خن کشتی حمل میشه.
5. از مهترین کارخانجات صادر کننده سیمان میشه به سیمان شاهرود، سیمان مازندران، سیمان پیوند گلستان، سیمان فیروز کوه اشاره داشت.
6. حاشیه سود سیمان معمولا کمه اما چون حجم ها معمولا بالاست میتونه گزینه خوبی باشه.

omidtomcat
17-03-2014, 16:03
واردات کاغذ a4

بهتربن کاغذ a4 تولید اندونزی هست (قیمت و کیفیت) حتما 80 گرم خرید کنید حواستون باشه مغازه دارها قبل از خرید کاغذ رو وزن می کنن پس فکر پیچوندن نباشید
حداقل خرید باید کانتینر باشه(7500-8500)بسته
حتما حتما از رطوبت گیر به مقدار زیاد استفاده کنید
بهترین سود رو می تونید از مراکز کپی و لوازم التحریر ها بگیرید و سراغ عمده فروشها نرید
تصفیه کاغذ نقدی هستش خواهشن خرابش نکنید

سود کاغذ کمه برای همین زیر 2 کانتینر استارت نزنید

بهزاد
18-03-2014, 01:30
مرسی امید جان
من یک سوال دارم. ایا به نظرت واردات کاغذ ا چهار از چین توان رقابت رو با کاغذ مالزی داره؟ من هر بار از چین قیمت گرفتن سی اف ار بندر عباسش گرونتر از قیمت دیگران دراومده. ایا قیمت کاغذ ا جهار مالزی خیلی از جاهای دیگه بهتره؟
نظر شما چیه؟؟
همچنین شاخص برایتنس یا سفیدی کاغذهای مالزی معمولا چند درصده؟
با احترام

omidtomcat
18-03-2014, 01:40
متاسفانه با مالزی کار نکردم
paperone اندونزی -چین و ویتنام کارخانه داره که از لحاظ کیفیت اندونزی بهتره شاید خرید از کارخونه یکم سخت باشه ولی یه بار که بتونید بیارید راه میفتید
گمرک خیلی مهمه گمرک کاغذ A4 برابر 25 درصده ولی کاغذ برش نخورده فقط 4 درصده(چشمک)
داشتن انبار ووانت از اهم واجباته اگه ندارید اصلا سراغش نرید سود کاغذ خیلی کمه
باید هزینه هارو تا جایی که می تونید کم کنید

amirhosein
18-03-2014, 02:30
سلام بر شما تاجران بزرگ
مرسی از بهزاد به خاطر این تایپیک مفید و ارزشمندش و تشکر از امید به خاطر همراهیش.
لطفا دوستانه دیگه هم دست به کار بشن.
شاد باشید

farzansalehi1976
05-04-2014, 18:15
ممنون از شما آقا بهزاد بخاطر انتقال تجربتون. میخواستم سوال کنم برای مبالغ زیر 100میلیون تومن تجربه ای داشتین؟ اگه آره در چه زمینه ای و از کجا؟

binalood2
05-04-2014, 21:43
سلام
تجربه من بيشتر روي مواد غذايي بوده و كمي هم محصولات نفتي و بيشتر صادرات هم به افغانستان و پاكستان

تجار افغاني الان ديگه جاپاشونو تو ايران سفت كردن و كار به جايي رسيده كه بعضياشون كارخونه جات ايران رو انحصاري دستشون گرفتن بخصوص در زمينه مواد غذايي و مصالح ساختماني. البته تجار مععمولي و كوچيك هنوز به اونجاها نرسيدن...
كلن صادرات به افغانستان پروسه خاصي نداره و خيلي سخت نيست . و كارهاي گمركي انچناني هم نداره.
فقط تو گمرك بايد پلمپ بشه

اجناسي كه من فرستادم : نوشابه انرژي زاي كارابائو ماكاراني زرنگين ماشعير رب كيك و كلوچه هيدروكربن روغن پايه و سيمان سفيد و سياه صادراتي
كه البته سيماني كه براي افغانستان ميره تيپ 2صادراتي هستش . كه بيشترين سود روي محصولات نفتي هستش و بعد از ان محصولات ساختماني و مواد غذايي..

به دوستان تازه وارد توصيه ميكنم اول بازار هدفشونو بشناسن بعد بيان تو اين كار.
الان اوضاع صادرات خوب هست به شرطي كه با اگاهي بياين داخلش وگرنه ضرر ميكنيد و اين رو هم بدونيد كه ژروسه صادرات و
جا افتادن تو بازار صادرات زمان ميبره . دوستان فكر نكنن تا 1_2ماه اومدن تو بازار ميتونن پول پارو كنن از اين خبرا نيست ..........

خشایار
06-04-2014, 08:38
سلام
به همه دوستان گرامی و علی الخصوص بهزاد خان که با انتقال تجربیاتشون در اختیار همه اعضا قرار میدن و من از همینجا بشکر و قدر دانی میکنم .
ما هم در زمینه صادرات چای فعالیت داریم اونم به کشورهای مثل هندوستان و ترکیه و روسیه .برای هندوستان که ثبت سفارش و امور گمرکی و پروانه بهداشت و استاندارد از واجبات کار محسوب میشه ولی در سایر کشور ها چون تجار ایرانی در اونجا فعالیت دارن خودشون راسا اقدام به خرید از درب کارخانه کرده و با برند و مارک خودشون صادرات رو انجام میدن و کلا روش کار به این صورت هست که در کیسه های 30 کیلو گرمی لیبل دارکیسه گیری میشه و با سرب هر دو طرف اون پلمپ میشه و در نماینده استاندارد و بهداشت از کیسه ها بطور دلخوا نمونه گیری میکنن و درب انبار رو پلمپ میکنن تا جواب آزمایشات حاصل بشه و بعد از اون اجازه خروج به کشور صادر کننده داده میشه با تریلرهمای بارگیری شده وارد گمرک انزلی میشه در اونجا هم پلمپ مجدد صورت میگیره و از طریق کشتی به مقصد صادر میشه
شاد باشید همیشه
ارادتمند همه

Mohamm6d
08-04-2014, 00:58
ممنون از استارتر تاپیک بایت راه اندازی این تاپیک مفید
اگر دوستانی ک فعالیت دارن بتونن پیشنهاد همکاری هم بدن و یکمی بیشتر از راه و چاه صادرات خودشون بگن عالی تر میشه

super web master
08-04-2014, 01:22
من کارم تو زمینه تجارت الکترونیکه.تو محیط وب خیلی محتاط باشین تا دلتون بخواد کلاهبردار و شالاتات توش ریخته.از تجارت الکترونیک سود های هنگفتی بیرون می آد البته اگه هزاران نکنته کس نگفتو بلد باشیدو از کارای کامپیوتری هم سر در بیارین.خلاصه یه وب مستر حسابی واسه خودتون باشید.اگه هم تا حالا فکر این چیزا رو نکردین مهم نیست ضررو از هر جا بگیرید منفعت!

e_moradi
08-04-2014, 11:08
من کارم تو زمینه تجارت الکترونیکه.تو محیط وب خیلی محتاط باشین تا دلتون بخواد کلاهبردار و شالاتات توش ریخته.از تجارت الکترونیک سود های هنگفتی بیرون می آد البته اگه هزاران نکنته کس نگفتو بلد باشیدو از کارای کامپیوتری هم سر در بیارین.خلاصه یه وب مستر حسابی واسه خودتون باشید.اگه هم تا حالا فکر این چیزا رو نکردین مهم نیست ضررو از هر جا بگیرید منفعت!

درود بر شما
سپاس از حضور و فعالیت شما و همه ی بزرگواران در ارائه ی تجربیاتشون
اگر ممکنه، کمی بیشتر در مورد تجارت الکترونیک و وب مستر توضیح بدید
ممنون

haman716
08-04-2014, 11:41
صادرات سیمان و مصالح ساختمانی به افغانستان
سیمانی که به افغانستان صادر میشه عمدتا سیمان تیپ دو و در کیسه های 50 کیلوگرمی است. بسته به مرزی که خریدار از شما درخواست میکنه که بهش بار رو تحویل بدین گزینه های انتخاب کارخانه سیمان متفاوته و باید حدالامکان نزدیکترین کارخانه را انتخاب کنید چون کرایه حمل بالاست و رقابت قیمتی بسیار شدیده در این بخش و حاشیه سودی معادل 1000 تا 2000 تومان برای هر تن وجود داره ولی شما میتونید با حمل و ترخیص سیمان در افغانستان به مشتریهاتون در کابل و شهرهای بزرگ تحویل بدین و از این طریق سودتون رو افزایش بدین.
یکی از مشکلاتی که صادرات سیمان داره اینه که کارخونه های نزدیک به مرزها که بهترین گزینه هستند بصورت انحصاری دست تجار افغانیه و به هیچ عنوان نمیتونید از این کارخونه ها مستقیم تامین کنید.
رقیب سیمان ایران در افغانستان سیمان پاکستانه و به همین دلیل سیمان ایران به جنوب افغانستان کمتر صادر میشه و بیشتر برای شهرهای کابل و هرات و کلا مرکز و شمال افغانستان میره.
مصالح ساختمانی عمده دیگه ای که به افغانستان صادر میشه عبارتند از:
کاشی و سرامیک: بیشتر تجار افغانی که عمده خرید میکنن خودشون میان و میرن کارخونه ها و مستقیم خرید میکنن و تو زمینه این کالا خیلی باید بازاریابی صورت بگیره تا بتونید مشتری پیدا کنید
ایزوگام: این کالا اوج تقاضا از برج 5 تا 12 است ولی سود خوبی داره
گچ: گچهایی که به افغانستان صادر میشه هم گچ زیرکاری و هم گچ سفیدکاریه که گچ زیرکاری از کارخانجات خراسان و گچ سفیدکاری عمدتا از کارخانجات سمنان به افغانستان میره و بیشتر افغانیها تمایل دارن در کیسه های 40 کیلوگرمی تحویل بگیرن در حالی که در کیسه های 50 کیلویی و 30 کیلویی هم موجوده
آهن آلات: بیشتر تجاری که تو این زمینه فعالیت دارن بصورت مستقیم از کارخانجات خرید میکنن
سنگ: سنگهای گرانیت و تراورتن بیشتر در افغانستان طرفدار داره و گرانیت رو بیشتر برای پله و اپن با سایزهای استاندارد واردمیکنن و از تراورتن برای نمای ساختمان استفاده میشه
موقف باشید

Tajer7
12-04-2014, 15:54
با سلام خدمت دوستان
سوال: اینکه گفته شد بعضی کارخانه ها دست افغانی هاست و انحصاری شدن یعنی چی؟ یعنی فروششون به افغانها اینقدر زیاده که حالت انحصاری پیدا کرده ؟ یا خدای نکرده کارخونه رو خریدن؟ یا کارخونه چون مشتری ثابت داره دیگه به مشتری ایرانی با خرید کمتر بها نمیده؟:excl:

binalood2
12-04-2014, 23:26
سلام
تاجر جان دقيقن هر 3مورد اتفاق افتاده
تو مبحث كاشي و سراميك تو مبحث سيمان الان سيمان قاين دست يه تاجر افغاني هستش
توي مشهد كلي از كارخونه هاي رب دارن واسه افغانيها قوطي ميزنن از جمله رب عالي و كلي كارخونه ديگه.....

haman716
13-04-2014, 10:13
با سلام خدمت دوستان
سوال: اینکه گفته شد بعضی کارخانه ها دست افغانی هاست و انحصاری شدن یعنی چی؟ یعنی فروششون به افغانها اینقدر زیاده که حالت انحصاری پیدا کرده ؟ یا خدای نکرده کارخونه رو خریدن؟ یا کارخونه چون مشتری ثابت داره دیگه به مشتری ایرانی با خرید کمتر بها نمیده؟:excl:
یعنی فروش انحصاری برای صادرات به افغانستان داده شده به یک شرکت یا تاجر افغانی و شما اگر بخواین مثلا سیمان قاین و یا خاش رو بخرید برای صادرات به افغانستان نمیتونید مستقیم از کارخونه بخرید و باید از این تاجر افغانی تامین کنید. اسمش این تاجر افغانی نجیب عارفه و داره کلا سیمان افغانستان رو انحصاری میکنه

خشایار
14-04-2014, 08:28
سلام
خدا به این برادران افغان خیر و برکت بده ،یواش یواش با اون پشتکار و تلاششون دارن شرق ایران رو از دست ما میگیرن

haman716
14-04-2014, 09:29
سلام
خدا به این برادران افغان خیر و برکت بده ،یواش یواش با اون پشتکار و تلاششون دارن شرق ایران رو از دست ما میگیرن

بله خشایار خان
پول دارن و فهمیدن پولشون رو کجا سرمایه گذاری کنن و به گردش بندازن

Mahyar7
07-06-2014, 04:42
سلام

تازه دارن میشن ایران 100 سال پیش. نباید تجربه ایران رو تکرار کنن تا به روز الان ما بیوفتن :cool:

m0hammad
07-06-2014, 09:31
سلام
اگر اجازه بدید چند تا تجربه نا موفق را هم بنویسیم تا اشکال زدایی بشه :
برای صادرات سیمان ( به نظر من ) مشکل اصلی در خرید هست. ما یک بار میخواستیم سیمان صادر کنیم با این کارخانه جات معاملمون نشد. هر روز هم قیمتشون را عوض میکردند و تناژ هم اونقدر بالا بود که نگو .

در مورد عراق هم میخواستیم کاشی و سرامیک صادر کنیم بعد به این نتیجه رسیدیم که بازار اونجا دست ترکیه هست.

نظر دوستان چیه ؟

hossein.behdarvand
07-06-2014, 14:57
تجربیات من بیشتر برای دوستانی شاید مفید باشه که کم سرمایه هستند و تازه قصد شروع دارند.
از 5 سالگی تو بازار تره بار بودم.از 20 سالگی با ماشین سبک و سنگین کار کردمتا 25.25 تا 30 سالگی تعمیرکار موبایل داشتم که از دبی قطعات و لوازم جانبی خودم رو اوردم.بعد از موبایل هم تو کار کیف و کفش بودم که از دبی 5 سال و 2 سال اخر هم از چین.

فروش کیف و کفش از دبی سودش 100% هست و چین 200تا 400% بطور میانگین.اینکه بدونی چه جنسی سود بیشتری داره مهم ترین نکته خرید و فروش هست.سری اخر کفش هایی اوردم که گرونترینش 50 تومن بود اما حداقل فروش عمده 150 و تکی 250 تا 400 بود.وقتی با ماشین کار میکردم برای خودم تره بار و خشکبار خرید و فروش میکردم.اینکار سودش فوق العاده هست اگر کسی پشتکار داشته باشه و بتونه زحمت بکشه.تا الان بصورت قانونی جنس وارد نکردم و همش از گناره و قشم بصورت قاچاق جنس هام رو اوردم.اولین بار کارتن کفشی 20000 تومن ازم لنج دار کرایه گرفت ولی وقتی کم کم راه افادم بعد از 4 سال کارتی 4000 تومن برام میاوردند.سود هر کاری با گذشت زمان و کسب تجربه بطور تصاعدی بالا میره.

سال قبل از ایران رفتم و تازه برگشتم بعد از مدتها و بتازگی فروش ال ای دی و کولر دوتیکه رو شروع کردم.هر کدوم از اینها بصورت عمده 200 تومن و تکی 400 تومن داره.موتور قایق و جت اسکی هم اوردم که سودش خیلی خوب هست باز.الانم دارم سعی میکنم مستقیم از کارخونه سامسونگ از ملزی خرید کنم که نیاز به شرکت و کارت بازرگانی و حساب ای سی هست که اگر دوستان در این زمینه میتونند همکاری کنند با کمال میل در خدمت هستم.این تجربیات من بده و هر سوالی دوستان در این زمینه داشته باشند با کمال میل پاسخگو هستم.

haman716
07-06-2014, 17:26
سلام
برای صادرات سیمان ( به نظر من ) مشکل اصلی در خرید هست. ما یک بار میخواستیم سیمان صادر کنیم با این کارخانه جات معاملمون نشد. هر روز هم قیمتشون را عوض میکردند و تناژ هم اونقدر بالا بود که نگو .

در مورد عراق هم میخواستیم کاشی و سرامیک صادر کنیم بعد به این نتیجه رسیدیم که بازار اونجا دست ترکیه هست.

نظر دوستان چیه ؟
برای خرید سیمان که ما تا به حال مشکلی نداشتیم و اتفاقا یکی از کالاهایی که دسترسی بهش بسیار اسونه و در کل کشور هم کارخانجاتش پراکنده است و مشکلی واسه خرید نیست

accidentboy
07-06-2014, 17:34
سلام

نظر دوستان چیه ؟

نه اینکه کامل دست ترکیه باشه,متاسفانه بعضی ها ازایرانی ها حتی کرد ها اجناس نامرغوب ایران رو وارد کردن و فروختن حالا جنسن ایرانی اسم بد رفته
یه قضیه دیگر هم هست,حمایت دولت و بازاریاب ها ست.
دولت ترکیه شاید 10 تا مشاور و بازاریاب تو سلیمانیه داشته باشه و تلاش شون خیلی خوبه و جواب داده
و حالا کرد ها الویت خرید شون اکثرا ساخت ترکیه هست
این در حالی که چند سال قبل 80% بازار اینجا دست ایرانی ها بود
یه جوری داستان افغانستان که دوستان گفتن داره اینجا هم اتفاق میوفته

m0hammad
07-06-2014, 18:31
ممنون از پاسخ دوستان البته ما تجربه مشابهی را در مورد صادرات قیر داشتیم الان که درست فکر میکنم احتمال میدم مربوط به نوسانات نرخ ارز بوده باشه.
آن زمان ارز خیلی بالا و پایین میشد- قضیه مربوط به 3 , 4 سال پیش هست - که ما هم صادرات را بی خیال شدیم

Laleh Ryan
13-06-2014, 03:24
سلام دوستانممنون از همه ی شما كه تجربياتتون رو در اختيار بقيه دوستان گذاشتيد،مخصوصا بهزاد عزيز كه استارت اين تاپيک رو زدن. اما مشكل عمده اشخاصی كه می خوان تازه وارد كار صادرات بشن اينه كه اولا نمی تونن در كشور مقصد مشتری پيدا كنن؛ثانيا هموطنان عزيز كه مشتری دارن به درصدی از فروش قانع نيستن اكثرا می خوان به تومان خريد كنن اونم زير نرخ بازار خود ايران چون ميگن تناژ يا تعداد بالايی می خوايم،و به دلار بفروشند كه سود كلانی برده باشن. به دوستان عزيز جسارت نشهدر اين مورد لطفا راهنمايی كنيدباتشكر

parham
14-06-2014, 22:03
بازار عراق رو تو زمینه محصولات غذایی و بخصوص آرد ،ترکیه نفوذ خوبی کرده و داره کم کم ب از دست ایران در میاره

binalood2
14-06-2014, 22:28
سلام دوستانممنون از همه ی شما كه تجربياتتون رو در اختيار بقيه دوستان گذاشتيد،مخصوصا بهزاد عزيز كه استارت اين تاپيک رو زدن. اما مشكل عمده اشخاصی كه می خوان تازه وارد كار صادرات بشن اينه كه اولا نمی تونن در كشور مقصد مشتری پيدا كنن؛ثانيا هموطنان عزيز كه مشتری دارن به درصدی از فروش قانع نيستن اكثرا می خوان به تومان خريد كنن اونم زير نرخ بازار خود ايران چون ميگن تناژ يا تعداد بالايی می خوايم،و به دلار بفروشند كه سود كلانی برده باشن. به دوستان عزيز جسارت نشهدر اين مورد لطفا راهنمايی كنيدباتشكر

سلام
دوستان الان معمولن خريدارهاي عراقي ترك و افغان و پاكستان هم وقتي ميخوان از ايران بخرن به ريال حساب ميكنن و ميگن قيمت ريالي بدين
بعضي جنساي صدراتي مثل سيمان كود و سوخت كه دلاري حساب ميشه قضيش جداس
بعدشم كارخونه ها وقتي جنس صادراتي ميدن حداقل 8 درصد ماليانت و عوارض نميدن
پس حداقل 8 درصد زير قيمتشون بايد بدن
تازه وقتي خريد مقدارش بالا باشه بايد كارخونه تخفيف بده

JCG
15-06-2014, 07:19
صادرات سیمان:
سیمانی که به کشورهای دیگه صادر میشه سیمان پورتلند m500 هست. این نشون دهنده درجه سختیه سیمانه. این در حالیه که سیمان داخل بازار ایران معمولا سیمان m450 یا زیر این هست. یعنی درجه سختی سیمان پایینتره.
2. سیمان در کیسه های بیگ بگ 1 تنی حمل میشه.
3. تناژها معمولا روی 1000 تن هست.
4. سیمان معمولا در خن کشتی حمل میشه.
5. از مهترین کارخانجات صادر کننده سیمان میشه به سیمان شاهرود، سیمان مازندران، سیمان پیوند گلستان، سیمان فیروز کوه اشاره داشت.
6. حاشیه سود سیمان معمولا کمه اما چون حجم ها معمولا بالاست میتونه گزینه خوبی باشه.
بهزاد خان یه سوال در رابطه با حاشیه سوده سیمان یا هر محصول دیگه ای که به قول شما حاشیه سودش پایینه:(بیشتر میخوام نطرتون رو که بر اساس تجربه چندین ساله هست بدونم)
اینکه برای کسایی که تازه کارن و اینکه سرمایشون کمه منطقیه وقت و هزینه روی این جور تجارتا بزارن، مثلا یکی از همکارا که صادرات سیمان به عراق میکنه به به قول خودش برا هر 4 تریلی ارسال، حدود 500 ه گیرش میاد اونم با دریافت پول بعد از 10-15 روز!!!!!!
خیلی ممنون
محسن

JCG
15-06-2014, 07:34
سلام
به همه دوستان گرامی و علی الخصوص بهزاد خان که با انتقال تجربیاتشون در اختیار همه اعضا قرار میدن و من از همینجا بشکر و قدر دانی میکنم .
ما هم در زمینه صادرات چای فعالیت داریم اونم به کشورهای مثل هندوستان و ترکیه و روسیه .برای هندوستان که ثبت سفارش و امور گمرکی و پروانه بهداشت و استاندارد از واجبات کار محسوب میشه ولی در سایر کشور ها چون تجار ایرانی در اونجا فعالیت دارن خودشون راسا اقدام به خرید از درب کارخانه کرده و با برند و مارک خودشون صادرات رو انجام میدن و کلا روش کار به این صورت هست که در کیسه های 30 کیلو گرمی لیبل دارکیسه گیری میشه و با سرب هر دو طرف اون پلمپ میشه و در نماینده استاندارد و بهداشت از کیسه ها بطور دلخوا نمونه گیری میکنن و درب انبار رو پلمپ میکنن تا جواب آزمایشات حاصل بشه و بعد از اون اجازه خروج به کشور صادر کننده داده میشه با تریلرهمای بارگیری شده وارد گمرک انزلی میشه در اونجا هم پلمپ مجدد صورت میگیره و از طریق کشتی به مقصد صادر میشه
شاد باشید همیشه
ارادتمند همه

سلام به خشایار عزیز
واقعا برام سواله و جالب که چه طور این همه واردات چای از هند داریم خودمونم که چای ایرانی نمی خوریم (یعنی احساس میشه که اینقدر کمه به همه نمیرسه)، خب چرا صادر میشه ( صادرش میکنید) ؟!!! اونم به هند!!!! امکانش هست توضیح بدید قضیه چیه؟ - حالا شاید بگید برنج.... باز برنج ایرانی توی بازار هست و لی چای نه!!!
ممنون
محسن

haman716
15-06-2014, 09:42
بهزاد خان یه سوال در رابطه با حاشیه سوده سیمان یا هر محصول دیگه ای که به قول شما حاشیه سودش پایینه:(بیشتر میخوام نطرتون رو که بر اساس تجربه چندین ساله هست بدونم)
اینکه برای کسایی که تازه کارن و اینکه سرمایشون کمه منطقیه وقت و هزینه روی این جور تجارتا بزارن، مثلا یکی از همکارا که صادرات سیمان به عراق میکنه به به قول خودش برا هر 4 تریلی ارسال، حدود 500 ه گیرش میاد اونم با دریافت پول بعد از 10-15 روز!!!!!!
خیلی ممنون
محسن
اگر دوستتون برای هر 4 تریلی 500 هزار تومن سود میکنه که خیلی خوبه یعنی برای 1000 تن میشه 5 میلیون تومن
ما که تو هر 1000 تن به زور 1 تا 1/5 میلیون تومن بیشتر سود نمیکنیم.....:cry:

stable.rock90
15-06-2014, 09:45
سلام به خشایار عزیز
واقعا برام سواله و جالب که چه طور این همه واردات چای از هند داریم خودمونم که چای ایرانی نمی خوریم (یعنی احساس میشه که اینقدر کمه به همه نمیرسه)، خب چرا صادر میشه ( صادرش میکنید) ؟!!! اونم به هند!!!! امکانش هست توضیح بدید قضیه چیه؟ - حالا شاید بگید برنج.... باز برنج ایرانی توی بازار هست و لی چای نه!!!
ممنون
محسن
سلام
این نظز شخصی خودم هست . با تجربه ای که من در زمینه فروش دارم ، علتش اینکه ما تولید چای داریم ولی کارخونه فراوری چای نداریم یا خیلی کمه . به همین دلیل چای رو به صورت خام می فروشیم به کشور هایی که امکان قراوری دارند و دوباره از اون ها وارد می کنیم .
اگر اشتباه هست آقا خشایار زحمت اصلاحش رو بکشند تا اطلاعات بنده حقیر هم کامل بشه .
همه چای های معروف ایرانی از جهان و محسن و دبش که عموم مردم ازش استفاده میکنند از هند میاد و در ایران بسته بندی میشه .

یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای در حال توسعه خام فروشی هست . مثل نفت در ایران و قهوه درآفریقا و ....

JCG
16-06-2014, 00:12
اگر دوستتون برای هر 4 تریلی 500 هزار تومن سود میکنه که خیلی خوبه یعنی برای 1000 تن میشه 5 میلیون تومن
خب اینو در نظر نمی گیرید که شما پول رو نقد زمان تحویل میگیرید ولی اینجا میانگین 10 روز بعد پول دستت میرسه اونم اگه برسه!!!

pari parya
17-06-2014, 14:42
سلام دوستان کسی هس درمورد بازار بورس و سرمایه گذاری تجربه ای داشته باشه؟؟:graduated:

amir__amir
17-06-2014, 16:20
سلام دوستان کسی هس درمورد بازار بورس و سرمایه گذاری تجربه ای داشته باشه؟؟:graduated:

سلام هر سوالی داری در این رابطه بپرس

شاید تو تجارت به قول معروف هیچی حالیم نباشه ولی تو بورس ریش سفید کردیم d:
چه نوشابه ای برای خودم باز کردم

به هرحال ما در خدمتیم دوست عزیز

pari parya
20-06-2014, 12:32
اینکه شگرد های بازار بورس چی هست؟ اطلاعاتی ک من دارم کم هست و فقط در حد کتابهای قدیمیه دانشگاهیه اما میخوام زیر و بم بازار بورس رو بفهمم. اینکه چطور میشه تو بازار ایران ک انقدر نوسانات زیاد هس تورم و رکود داریم و بازار بورس ایران هم نسبت ب بازار نیویورکو.. ضعیف تر هست و ریسک بالاتر هستو... بهترین انتخاب سهام رو داشت

amir__amir
21-06-2014, 00:30
اینکه شگرد های بازار بورس چی هست؟ اطلاعاتی ک من دارم کم هست و فقط در حد کتابهای قدیمیه دانشگاهیه اما میخوام زیر و بم بازار بورس رو بفهمم. اینکه چطور میشه تو بازار ایران ک انقدر نوسانات زیاد هس تورم و رکود داریم و بازار بورس ایران هم نسبت ب بازار نیویورکو.. ضعیف تر هست و ریسک بالاتر هستو... بهترین انتخاب سهام رو داشت

رشته دانشگاهی و یا کتابهایی که مطالعه کردید رو نام میبردید بهتر میتونستم سطح آگاهیتون در این زمینه رو بسنجم

در رابطه با سوالتون عرض کنم که یه سوال خیلی کلی پرسیدید و تو یه پست نمیگنجه اما بنده سعی میکنم از کلیت بازاره بورس ایران یه چشم اندازی کلی رو شرح بدم

ببینید میخوام اولش از اقتصاد کلان بدونید همونطور که اطلاع دارید اقتصاد مملکت ایران به شدت سیاسیه و ایران دارای یه اقتصادی با مرزهای بسته و دولتیه بخشنامه ای هست
اکثره شرکت های بزرگ بورسی دولتی هستن و یا شبه خصوصی هستن
یه مشکل دیگره بازار بورس ایران اینه که شناوری پایینه و معمولاً به خواست عده ای حقیقی و حقوقی گردن کلفت قیمت کاملاً قابله دستکاری و سفته بازیه
برای همین بازاره مارو به اصلاح یک بازاره ناکارا و موج سوار میشناسن
چون سرمایه گذارای خرد مجبوراً رو موجی سوار بشن که سرمایه گذارای بزرگتر درست میکنن

یه مشکل دیگه هم که وجود داره نظارت خیلی ضعیف سازمان بورس بر روی فعالیت شرکت های بورسیه که موجب میشه حسابدارای شرکت حسابسازی کنن
البته ناگفته نمونه که خوده سازمان هم دستش با شرکت ها تو یه کاسست و با هم یه سفره پهن کردن دارن کلاه برداری میکنن
و مشکلات همچنان زیاده که تا الان اینا یادم اومده

اما اینا مشکلاته بازاره بورس ایرانه که موجب شده بورس ما ضعیف تر از بورسی مثله نیویورک باشه

ببینید در رابطه با شگرد باید بگم شگرد اصلی که شمارو به عرش برسونه اینه که با یه کسی لینک باشی و رانت داشته باشی

اما اگر لینکی نداری و در حده نرمال و علمی دنباله شگرد باشی باید بگم یک شگرد واحد وجود نداره
بلکه یک علم و مهارت وجود داره که باید اونو یاد بگیری و یه نون بخور و نمیری در بیاری
اول از همه باید تحلیل یاد بگیرید
در حالت کلی تحلیل ها مختلفی تو بازار رایجه ولی دو نوع اصلی اون به شرح زیره :
1_ تحلیل تکنیکال
2_تحلیل فاندامنتال (بنیادی)

تحلیل تکنیکال به تحلیلی میگن که بر اساس گذشته سهم و با توجه به حرکت قیمت و روندهایی که شکل میده آینده رو تخمین بزنی
تحلی فاندامنتال یا بنیادی باید کمی حسابداری بلد باشید تا صورت های مالی شرکت رو حساب کتاب کنید

ضمن اینکه روش های دیگری هم برای تحلیل وجود داره
مثله تحلیل روانشناختی یا تحلیل مدرن پرتفولیو که از روش های آماری به شمار میره و..........

من الان خودم در حال حاضر تکنیکال و فاندامنتال و مدرن پرتفو و روانشناسی بازار و اقتصاد کلان بلدم
ولی تو زمینه سیاست زیاد خوب پی گیری نمیکنم

حالا ممکنه بپرسید واقعاً لازمه همه اینارو بدونم ؟
باید به شما بگم که دونستنش برای تحلیل و دیدگاه دقیق تر دستتون رو بیشتر باز میکنه و میتونه به عنوان یه ابزار هر کدوم در هرجایی به کارتون بیاد

به عنوان مثال هر سری یه چیز میتونه رو بازاره بورس اثر بزاره یه بار مثلاً عوامل سیاسی مثله مذاکرات هسته ای و جنگ منطقه ای اثر گذاره یا مواقعی با یه بخشنامه جدید از طرف دولت یا مثله الان رکود اقتصادی و اجرای فاز دوم هدفمندی
هر کدوم از اینا یه اثری رو بازاره بورس میزارن که ممکنه یکی زمینه سیاسی داشته باشه یکی زمینه اقتصادی و .........

شما اگه تو هر زمینه ای تبحر داشته باشید تو هر شرایطی هم میتونید تحلیل کنید چون ابزارشو دارید

پس اون شگرد و یا راز در این کار وجود نداره اونی که شما مدنظرتونه میتونم بگم رانته
ولی در عوض باید علم تحلیل رو یاد بگیرید و بعدش تجربتون رو افزایش بدید
تجربه خیلی مهمه حتماً باید تجربه کسب کنی تا بازار رو بشناسی

اما یه چیزم برادرانه بگم بازاره بورسه ایران بازاره کارایی نیست اگه تمام اینارم یاد بگیری ممکنه حتی با این حال که پیش بینیت درست بوده و همه موارد رو در نظر گرفتی ولی باز هم به خاطره کثیف کاریه مدیران یا سازمان و یا ....... بر خلافه اونچه تحلیل کردید عمل کنن (دقیقاً مثله یه بلای آسمانی پیش بینی نشده نازل میشن)

بزارید یه نمونه بگم بهتر متوجه دستکاری هاشون بشید
مثلاً شرکت های انبوه سازی که تو بورس هستن الان املاکی ساختن که هر واحد اونو دارن حداقل متری 7 میلیون میفروشن

ولی برای اینکه سودش رو پنهان کنن و به سهامدار سود نرسه میان اعلام میکنن ما واحدهامون رو متری 3 یا 4 تومن فروختیم

سازمان هم بهشون کاری نداره و به راحتی سود اصلی رو پنهان میکنن

راه های زیادی برای دزدی تو شرکت هست که متاسفانه کسی به این مسایل رسیدگی نمیکنه
برای همین میگم علم و تجربه هم مطلقاً نمیتونه جواب گوی کارت باشه چرا که بازاره ما قابل دستکاریه و میتونه غیر از اونچه باید به میل دیگران حرکت کنه و یا عده ای سفته بازی کنن

اگه قسمتی براتون گنگ یا مبهم بود بفرمایید تا بهتر توضیح بدم
هر سوالی داشتید در خدمتم

pari parya
21-06-2014, 13:30
مرسی اقا امیر . مطلبتون مختصر و مفید بود. اره متاسفانه جامعه ی ما همینجوره. اینکه گفتید تحلیل تکنیکال و فانتامنتال. کتاب یا سایتی میشناسید ک بهم معرفی کنین؟؟ و اگر مطلبی خودتون دارین میشه اشتراک بزارید. کتابی ک مخصوص بورس باشه رو مطالعه نکردم اما کتاب مالی استفهان و ریموندو ی سری مطالب خلاصه هم توی کتاب های دیگه خوندم و تو سایتای زیادی هم سر زدمو مطالبشونو خوندم

خشایار
23-06-2014, 08:40
سلام
امیر خان داستانش خیلی راحت هست .چون سیاسی نمیتونم بنویسم و بازار چای هم دست مافیا هست البته نه از ترس بلکه برای رعایت قوانین سایت .درصورت تمایل و علاقمندی شما راجب این مطلب لطفا با من تماس بگیرید تا براتون شرح ماجرا رو باز گو کنم .از حسن دقت شما متشکرم
ارادتمند شما
خشایار

خشایار
23-06-2014, 08:52
سلام
stable.rock90 ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
ما در ایران همه جور امکانات فراوری و بسته بندی با بهترین سطح و کیفیت رو داریم .ما در سالهای گذشته کل تولید سال چای ایران به 45000 تن میرسید و بازار داخلی مصرفش 100 هزار تن بوده با ورود دلال و مافیا چای واردات چای خارجی به 150 تا 200 تن در سال چه از طریق قانونی و غیر قانونی وارد کشور شد. بنابراین مردم علاقمند به کالای خارجی هجوم به خرید این محصول بی کیفیت غذایی و غیر بهداشتی نمودن و تا جایی پیش رفتن و دیدن که ذایقه شان تغییر کرده و از خوردن پای طبیعی و ارگانیک ایرانی سر باز زدن .اما در عوض تجار خارجی با ورود به کشور و بی ارزش جلوه دادن این محصول با پایین ترین قیمت و تبلیغات بر بی کیفیت بودن محصول تمام چای طبیعی رو به انگلستان و جاهای دیگر صادر نمودن .به همین راحتی محصول ناب رو بردن اسانس و رنگ به خورد مردم ما دادن .حالا کم کم مردم دارن متوجه مطلب میشن که چه کلاه بزرگی سر شون رفته .بحرحال داستان زیاده نمیخوام حوصله دوستان سر بره
شاد باشید همیشه

مهاب
23-06-2014, 22:09
سلام
stable.rock90 ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
ما در ایران همه جور امکانات فراوری و بسته بندی با بهترین سطح و کیفیت رو داریم .ما در سالهای گذشته کل تولید سال چای ایران به 45000 تن میرسید و بازار داخلی مصرفش 100 هزار تن بوده با ورود دلال و مافیا چای واردات چای خارجی به 150 تا 200 تن در سال چه از طریق قانونی و غیر قانونی وارد کشور شد. بنابراین مردم علاقمند به کالای خارجی هجوم به خرید این محصول بی کیفیت غذایی و غیر بهداشتی نمودن و تا جایی پیش رفتن و دیدن که ذایقه شان تغییر کرده و از خوردن پای طبیعی و ارگانیک ایرانی سر باز زدن .اما در عوض تجار خارجی با ورود به کشور و بی ارزش جلوه دادن این محصول با پایین ترین قیمت و تبلیغات بر بی کیفیت بودن محصول تمام چای طبیعی رو به انگلستان و جاهای دیگر صادر نمودن .به همین راحتی محصول ناب رو بردن اسانس و رنگ به خورد مردم ما دادن .حالا کم کم مردم دارن متوجه مطلب میشن که چه کلاه بزرگی سر شون رفته .بحرحال داستان زیاده نمیخوام حوصله دوستان سر بره
شاد باشید همیشه

جنای خشایار عزیز
با سلام
ایا شما برای فروش و بازاریابی در ترکیه اقدام کرده اید؟
به نظر شما، محصول چای شما امکان ورود و رقابت در بازار ترکیه را دارد؟
خوشحال میشوم در این خصوص بتوانم با شما همکاری کنم.

با تشکر
mahab1984@yahoo.com

amir__amir
23-06-2014, 22:20
مرسی اقا امیر . مطلبتون مختصر و مفید بود. اره متاسفانه جامعه ی ما همینجوره. اینکه گفتید تحلیل تکنیکال و فانتامنتال. کتاب یا سایتی میشناسید ک بهم معرفی کنین؟؟ و اگر مطلبی خودتون دارین میشه اشتراک بزارید. کتابی ک مخصوص بورس باشه رو مطالعه نکردم اما کتاب مالی استفهان و ریموندو ی سری مطالب خلاصه هم توی کتاب های دیگه خوندم و تو سایتای زیادی هم سر زدمو مطالبشونو خوندم

خواهش میکنم
به نظرم همیشه باید صادق بود مخصوصاً که منم آدم رکی هستم میگم
مفید بودن مطلب رو نمیدونم بستگی به خودتون داره که به کارتون بیاد یا نه ولی مختصر بودنشو شک دارم :biggrin:

کتاب و فایل های پی دی اف و سایت زیاده در رابطه با این دو نوع تحلیل حتی بعضی جاها کلاس های آموزشی هم برگزار میشه که به نظرم مفت گرونه
خوندن یک کتاب میتونه مفید تر باشه
برای خرید کتاب هم اگه تهران باشید میتونید میدون انقلاب انواع کتاب هارو پیدا کنید و یا سایت های زیادی هست که این کتابهارو سفارشی میفروشن آرشیوهاشونم کامله حتی کتاب هایی که تو بازار سخت گیر میاد هم این سایت ها دارن

ولی قبل از خرید کتاب پیشنهاد میکنم یه تحقیق در رابطه این دو نوع تحلیل داشته باشید تو همین اینترنت خیلی مطالب مفیدی پیدا میشه پیدا کردنشونم خیلی راحته مخصوصاً که جدیداً تبلیغات هم پیرامون این موضوع زیاد شده
بعد از مطالعه اینا اقدام به خرید کتاب مورده نظرتون کنید
مثلاً برای تکنیکال میتونم کتاب (دوئل با روند جان مورفی) رو برای شروع معرفی کنم
یا برای فاندامنتال هم کتاب (انتخاب سهام برتر به روش تحلیل بنیادی) هم خوبه برای شروع

کتاب های مالی هم که خوندید مطمئناً موثر هستن و تو تحلیل بنیادی میتونن کمک کنن

امیدوارم این یکی مختصر بوده باشه :hehe:

خشایار
23-06-2014, 23:36
سلام
جناب مهاب
بحدی در این صنعت و تولید دلسرد شده ایم که حاضر نیستیم در امر تولید دیگر حرکت از خودمون نشون بدیم .داستان مثنوی هفتاد من کاغذ شود ...... الان هم تجار ترکیه هم حاضر نیستن که چای ایرانی رو با قیمت واقعی خودش بخرن چون چای کهنه (سنواتی) رو میخرن و دوباره اسانس و عطری میکنن و به اسم چای سیلان و غیره بخورد همین مردم ما میدن .بحرحال اگر کمکی از دست من در زمینه تهیه چای بر میاد در خدمتم و فقط اینو بگم چای ایران در دنیا از نظر ارگانیک بودن و سالم بودن در دنیا نظیر نداره الانم که همه کشاورزان دارن باغات رو از بین میبرن و تبدیل به ساخت و ساز مسکن میکنند

j.kh
24-06-2014, 14:28
من کسی رو میشناسم که داره تولید انبوهش راه میافته (سیمان سفید) ولی نمیدونم چطوری وارد مذاکره بشم که بتونم صادراتشون رو به دست بگیرم :dry:
اگه بیشتر از بابت کمک برای ورود به بازار سیمان به بنده کمک کنن هر جور باشه از خجالتش در میام و ممنونش خواهم شد

من تجربه ای خاصی ندارم که شیرین باشه ! یه بار 30تا سیب زمینی بار زدیم در مسیر به علت رطوبت بیشترش گندید اما چون سود رو خوب روش کشیده بودیم ضرر ندیدیم،از اونجا به بعد عبرت گرفتیم به بسته بندی و رطوبت گیر مناسب به حد و اندازه ،دقت کنیم که استفده بشه .
اردتمند:snitch:

pari parya
24-06-2014, 21:08
:biggrin::biggrin:
lمرسی اقا امیر

omidtomcat
25-06-2014, 12:52
سلام به همه دوستان

من مدتی هست که در ضمینه پخش غدایی بهداشتی فعالیت می کنم اگر دوستان قصد راه اندازی شرکت پخش دارند و در این ضمینه سئوالی دارند می تونم از طریق همین سایت بهشون پاسخ بدم.

خشایار
25-06-2014, 20:02
سلام
اگر تجربه و نحوه فعالیت خودتون رو بصورت یه تایپیک ارایه بدید حتی اگر هم کسی قصد به راه اندازی اینکار رو نداشته باشه از بابت اطلاعات ذیقیمت که شما در اختیار دوستان میذارید بهترین استفاده رو میبریم .
شاد باشید

amir23
26-06-2014, 18:27
منم تجربه خودم رو میگم. از کار با علی اکسپرس و علی بابا.
باید اول موانع کار رو پیدا کنید. روش های پرداخت محل تامین ارز میزا نسرمایه و هزینه ترخیص و مالیات و غیره. بعد اگر مثل من بازار جنس خاصی رو نداشتید باید در حجم کم بیارید(من از 3 تا راکت تنیس شروع کردم که نمیشه بهش گفت واردات!! اما همین حجم هم بهم 200 تومن سود داد.
9 کم کم رفتم سراغ موبایل و غیره و روش های اسکرو رو یاد گرفتم و الان با راه افتادن کار پرداخت های فروشگاه ها و اشخاص در علی اکسپرس دارم کارت پدر رو تمدید میکنم که بتونم راسا حجم بیشتری بیارم و بتونم با پته از گمرک در بیارم.
تجربه من اینه: از کم و با سود کم شروع کنید تا موانع رو پیدا کنید بعد حجم رو کم کم بالا ببرید تا راه و چاه کاملا نمایان بشه. به تدریج سودتون هم افزایش پیدا میکنه.

global
26-06-2014, 20:16
سلام و سپاس

با اینکه پدرم مخالف کار آزاد من بود ولی به هر دری زدم تا از یکجا شروع کنم.
من هم پدرم و هم مادرم استاد دانشگاه هستند و زیاد منافاتی با کار آزاد نداشتند ولی به هر حال

فکر میکردم تجارت بین المللی به آسانی هست و سفرهای زیادی به آسیای شرقی گوانجو و اندونزی داشتم تا حدودی از نظر سوددهی خوب و از نظر تجربه عالی بود ولی ای حال این رفقای چینی بعضا کار دست ما دادن.
اوایل تجارت ساکی میکردم و بعد شد fcl . چند وقت پیش فکر میکردم که خدایا من این همه پول سفر دادم رفتم اگر نمیدادم در یه جا دیگه سرمایه گذاری میکردم بهتر بود.ولی تجربه و کاری که با دلت کار کنی جواب مبده گرچه در حال حاضر 20 درصد کارمون چینه.

برای تجار عزیز تازه کار نمیدونم که فکر میکنند که اگر کارت بازرگانی بگیرند میتونند تجارت کنند به نظر شخصه 100دزصد این کار اشتباه است و دردسرهایی که گرفتارش خواهید شد زیاد است.

یه زمانی فکر میکردم چینی ها خیلی کلکند و دروغگو ببخشید اینو میگم ولی بعضا ما ایرانی ها 1000 برابر چینی ها بدتریم.
برای مثال :
100 هزار تن برنج هندی / 50 هزار تن ماهانه سنگ آهن / 30 هزار تن قیر / 40 هزار تن سیمان و .... دوستان دارند و معاملات در حد 20 الی 30 میلیارد تومانی
ولی در عوض یه دفتر کوچک 30 متری با دو خط تلفن ثابت و یک منشی ندارند . فقط اصطلاحات بازرگانی اونم در حد bcl \ proforma \ destination ...بلدند و دیگر هیچ.

یکی مثل اقا خشایار که همه چی معلومه : دفتر شماره نمونه کارخانه یا مثل اقای مرتضی در گوانجو مثالی بارز برای افراد موفق

سرد و گرم چشیده بازار داخلی و خارجی هستم که تجربیات هر چند کوچک بازگو خواهم کرد

خشایار
29-06-2014, 20:52
سلام
و درود بنده رو پذیرا باشید جناب گلوبال
فقط در تجارت با چینی ها من منظورم هست واقعا باید مواظب بود این چینی های مغز در حد جلبک بعضی وقتها همه اون ایرانی های زرنگ به اصطلاح شما 30 هزار تن قیر /40 هزار تن برنج . وووو......................... رو به راحتی اب خوردن سرشون رو ..............................میذارن
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
:biggrin::biggrin::biggrin:
:biggrin::biggrin:
:biggrin:

شوییچی
30-06-2014, 00:02
سلام
و درود بنده رو پذیرا باشید جناب گلوبال
فقط در تجارت با چینی ها من منظورم هست واقعا باید مواظب بود این چینی های مغز در حد جلبک بعضی وقتها همه اون ایرانی های زرنگ به اصطلاح شما 30 هزار تن قیر /40 هزار تن برنج . وووو......................... رو به راحتی اب خوردن سرشون رو ..............................میذارن

450 هزار دلار سفارش گرفته ، تو کانتینر آجر گذاشته فرستاده !! :crazy:

خشایار
02-07-2014, 00:08
سلام
چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
داستان رو تعریف کن بشنویم چه اتفاقی افتاده
:ohno::ohno::ohno::ohno::ohno:

m0hammad
02-07-2014, 02:46
این برای من هم سواله.

طرف تو بازار به خساست معروفه . جون به حضرت عزرائیل قستی میده . بعد میره چین چند تا کانتینر سفارش میده و 30% را هم نقد میده. چینی هم یک جنس بنجل بار میکنه میفرسته. من موندم نکنه این چینی ها چیزی میریزند تو غذا هاشون.

خشایار
02-07-2014, 20:42
تو غذا شون سوسک پروتین دار با جلبک آهن دار

mohammad59
04-07-2014, 11:44
سلام
تجربه من بيشتر روي مواد غذايي بوده و كمي هم محصولات نفتي و بيشتر صادرات هم به افغانستان و پاكستان

تجار افغاني الان ديگه جاپاشونو تو ايران سفت كردن و كار به جايي رسيده كه بعضياشون كارخونه جات ايران رو انحصاري دستشون گرفتن بخصوص در زمينه مواد غذايي و مصالح ساختماني. البته تجار مععمولي و كوچيك هنوز به اونجاها نرسيدن...
كلن صادرات به افغانستان پروسه خاصي نداره و خيلي سخت نيست . و كارهاي گمركي انچناني هم نداره.

اجناسي كه من فرستادم : نوشابه انرژي زاي كارابائو ماكاراني زرنگين ماشعير رب كيك و كلوچه هيدروكربن روغن پايه و سيمان سفيد و سياه صادراتي
كه البته سيماني كه براي افغانستان ميره تيپ 2صادراتي هستش . كه بيشترين سود روي محصولات نفتي هستش و بعد از ان محصولات ساختماني و مواد غذايي..

الان اوضاع صادرات خوب هست به شرطي كه با اگاهي بياين داخلش وگرنه ضرر ميكنيد و اين رو هم بدونيد كه ژروسه صادرات و
جا افتادن تو بازار صادرات زمان ميبره . دوستان فكر نكنن تا 1_2ماه اومدن تو بازار ميتونن پول پارو كنن از اين خبرا نيست ..........
با سلام .شما که به بازار افغانستان اشنایی دارید گروه ما میتونه دارو را با مجوز به افغانستان صادر کنه

شوییچی
04-07-2014, 22:53
سلام
چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟///
داستان رو تعریف کن بشنویم چه اتفاقی افتاده
:ohno::ohno::ohno::ohno::ohno:

سلام از ماست ... این بلا سر یکی از شبه-تجاری اومده که خاسته برای کم کردن هزینه ها و به دلیل اعتماد بیجا به یک چینی ... البته حتی بار چندمی بوده که سفارش می داده ... بازرسی رو حذف کرده ... طرف هم نامردی نکرده کل کانتینر رو پر آجر کرده فرستاده ... به همین راحتی .:cowboy:

mahdi1360
05-07-2014, 11:09
آقا بهزاد گل داداش ترکوندی با این ایده تاپیکت
دوستان ادامه بدید اگه ساکت هستیم یعنی تو عمق درسا گیر کردیم.

e_moradi
05-07-2014, 11:55
منم تجربه خودم رو میگم. از کار با علی اکسپرس و علی بابا.
باید اول موانع کار رو پیدا کنید. روش های پرداخت محل تامین ارز میزا نسرمایه و هزینه ترخیص و مالیات و غیره. بعد اگر مثل من بازار جنس خاصی رو نداشتید باید در حجم کم بیارید(من از 3 تا راکت تنیس شروع کردم که نمیشه بهش گفت واردات!! اما همین حجم هم بهم 200 تومن سود داد.
9 کم کم رفتم سراغ موبایل و غیره و روش های اسکرو رو یاد گرفتم و الان با راه افتادن کار پرداخت های فروشگاه ها و اشخاص در علی اکسپرس دارم کارت پدر رو تمدید میکنم که بتونم راسا حجم بیشتری بیارم و بتونم با پته از گمرک در بیارم.
تجربه من اینه: از کم و با سود کم شروع کنید تا موانع رو پیدا کنید بعد حجم رو کم کم بالا ببرید تا راه و چاه کاملا نمایان بشه. به تدریج سودتون هم افزایش پیدا میکنه.

درود بر شما
سپاس از ارائه ی تجربیاتِ ارزشمندتون، من تابحال این سایتو ندیده بودم، برام خیلی جالب بود.
لطفا اگه میشه در مورد نحوه ی ترخیص کالاهای خریداری شده از aliexpress و امکان اعمال بازرسی روی کالا یه مقدار جزئی تر برامون توضیح بدید تا موضوع شفاف شه.
تو خریدهاتون از این سایت نکته ی خاصی بوده که نظرتونو جلب کرده باشه و لازم باشه ما بدونیم؟
سپاس از لطف بی دریغ شما
امیدوارم ما هم یه روزی بتونیم این لطف شما و دیگر بزرگان سایت(از جمله آقا خشایار) رو جبران کنیم

ترنم
05-07-2014, 12:56
سلام جناب اقای بهزاد سپاسگزارم از اطلاعات خوبتون فقط یه راهنمایی میخواستم میتونید لیستی از بازرگانان که در افغانستان فعالیت دارن رو تو سایت بزارین ممنون میشم

stable.rock90
05-07-2014, 13:40
سلام
البته میدونم من باید پیش عزیزانی مثل خشایار خان و آقای بهزاد و دیگران باید شاگردی کنم ولی خوب شاید مطالبی باشه بدرد دوستان بخوره .
پدرم و مادر فرهنگی بودند ولی پدرم رئیس بود . کلا از کار اداری برای دولت بدم می یومد . می خواستم کار آزاد داشته باشم . 14 سال داشتم شروع کردم به کار البته کار که نه تفریح . از پدرم یک سرمایه کوچیک گرفتم و ماشین خریدم الیته در ایران خودرو ثبت نام کردم. الیته با دنگ و فنگ و دور زدن . حالا چند ماه فرصت داشتم تا بقیه پول رو ماشین رو هم پیدا کنم . از پول تو جیبی بگیر تا ...
من تو مشهد زندگی میکردم
18 سالم بود وارد شغل بنکداری مواد غذایی شدم کار من در مشهد خیلی کوتاه بود . وقتی 19 سالم شد از دانشگاه تبریز رشته مدیریت دولتی قبول شدم . وقتی خواستم بیام تبریز 10 تا 206 داشتم که همشون رو فروختم و یک مغازه در تبریز خریدم . شروع کردم به همون فعالیت خودم یعنی بنکداری . خیلی سخت بود میون یک عده گرگ تنها و غریب . با وجود یک منبع ورودی به نام کردستان کار کردند تازه باید کنار کار سخت درس هم می خوندم . وضع تبریز یک جوری که هیچ کس بهت کمک نمی کنه منظورم در کسب وکار هست . اگر بهشون بگی شماره تلفن فلان کارخونه ای که داری باهاش کار می کنی بهم بده . در کمال تعجب نمی دند . وقتی ببینند که یک جنسی رو توی تازه وارد هم داری می فروشی از عمد زیر قیمت خرید و به ضرر می فروشند که تو نتونی بفروشی . جالب نه ؟
خیلی سخت بود که بتونی تجربه پیدا کنی . باید هزینه این تجربه رو می پرداختی
خیلی به خاطر حسادت تو تریلی 100 میلیونی 2 یا 3 میلیون ضرر می کردند فقط به خاطز اینکه من بفروشم تو نفروشی . تو این بازار کار کردم . فقط به امید خدا و امام هشتم .
بعد از چند وقت با این سایت آشنا شدم . حالا دیگه اعتبار داشم . تونستم نمایندگی بعضی محصولات رو بگیرم برای استان .
به کمک خیلی از بچه های این سایت مثل آقا خشایار و جواد استوار و امثال ایشان با صادرات آشنا شدم . اولین بارم به عراق بود . تن ماهی فروختم . بعد رب گوجه و همین طور کارم زیاد شد .
روزی 10 ایمیل از آفریقا داشتم که 99.9 درصدش کلاهبرداری بود که به لطف خدا و امام هشتم تا حالا گرفتارش نشدم.

جدیدا می خوام یک محصول با برند خودم وارد ایران کنم . مشکلی که کار ما داره اینه که تمام محصولات قیمت مصرف کننده داره . اگر قیمت یک جنسی 2 برابر بشه به سود شما نیست بلکه به ضرر شماست چون سرمایه ات نصف میشه .
شما مثل انباردار کارخونه می مونی . کارخونه ها صبح به صبح قیمت ها رو تکون می داند و شما همون فرد همیشگی بودی چرا چون نمی شه .

شاد باشید

AlirezaMokhtari
12-07-2014, 00:13
سلام به همه دوستان

راستش من خودم تجربه صادرات ندارم ولی از دوستانی که تجربه فروش کالا به شرق ترکیه رو داشتن میخوام لطف کنن و اطلاعات بدن.
در خصوص خرما اونجا میتونه مناسب باشه.ولی اصلاً نمیدونم با ما کار میکنن,شرایط گمرک اونجا چیه,حداقل تناژ چقدره و ...؟

ممنون میشم اگر راهنمائی کنید.

hamafza
12-07-2014, 17:30
همیشه بر این عقیده بودم که پنهان کردن اطلاعات بزرگترین مشکل شروع کارهای تجاریه. خیلی از افراد تو ایران بر این عقیده هستند که نباید رموز کاری خودشون رو به کسی بگن چرا که ممکنه به راحتی یکی دیگه کار رو از دستشون در بیاره. راستش رو بخواید این موضوع رو من حتی بین دوستانی هم که اینجا مطلب مینویسن دیدم. خیلی از افراد فقط میان تو تاجربانک تا محصولی رو تبلیغ کنن و خیلی از افراد تازه کار هم به امید اینکه بیان تو و چیزی یاد بگیرن دران توی سایت میچرخن.

تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم تا تجربیات خودمون رو در قالب این تاپیک در اختیار بقیه بزاریم. چرا که اعتقاد دارم اگر من چیزی رو در اختیار دیگران بزارم که به درد دیگران بخوره بقیه هم میتونن چیزایی رو در اختیار من بزارن که ممکنه برای شخص من هم مفید باشه.

1. تا حد امکان سعی کنید عکس از محصولات صادراتی و یا وارداتی تون بزارید. این باعث میشه ما با شرایط حمل، نوع بسته بندی و حجم و .... کالاها اشنا بشیم.

سلام و خدا قوت
در تایید حرف شما من تجربه خودم رو میگم
من معلم هنرستانم.رشته برق الکتروتکنیک.خیلی چیزا درس دادم و درس میدم.سالها قبل "برق ساختمان درجه یک" را برای اولین بار درس دادم.سال 81 یا 82 بود.این رشته برای اولین بار به هنرستانها معرفی شده بود.استاندارد اموزشی درباره نصب و راه اندازی سیستمهای دزدگیر و اعلام حریق و دربازکنهای برقی و .....هیچکس اطلاعات نداشت.یک دوره کوتاه برای مدرسین این رشته گذاشتن و از مهر همون سال تدریس این رشته تو هنرستانها شروع شد.سالها تدریس و بستن مدار و مطالعه کاری کرد که بسیاری از ما مدرسین این رشته در سطح تاپ اول منظقه و حتی کشور باشیم.چون واقعا تو این زمینه ها خیلی اظلاعات نبود.من تو همیون سالها جزوه اموزش نصب دزدگیر رو بصورت پی دی اف تو اینترنت گداشتم.خیلی از همکارانم تعجب کردن از کارم چون میگفتن شما با این اطلاعات پول درمیاری چرا این اطلاعات رو میزاری برای خودت رقیب درست کنی.ناگفنه نماند من در کنار تدریس به کار نصب دزدگیر اماکن و دربازکنهای برقی هم مشغول بودم.اما من گفتم تو عصر اینترنت اگر چیزی رو میدونی باید داد یزنی باید اطلاعاتت رو رو کنی.کم کم مقاله من تو اینترنت و تو گوگل رنک پیدا کرد و چون زیر همه برگه ها اسم و مشخصات و شماره تلفن من بود هر روز گوشیم چند بار زنگ میخورد.خیلی ها تشکر میکردند بعضی ها راهنمایی میخواستن و بعضی وقتها پروژه پیشنهاد میشد.شاید دو سه هفته از این کار من نگذشته بود که یک پروژه چند میلیونی پیشنهاد شد و کار رو هم انجام دادیم و پول خوبی هم گرفتیم.مطمعنم اگر من اون مقاله رو نمیذاشتم یکی دیگه اینکار رو میکرد و فوقش شش ماه تا یکسال دیگه اطلاعات این کار تو اینترنت میومد.من مطمعنم اگر اون پروزه و چند تا پروزه بزرگی که بعد از اون گرفتم تنها دلیلش این بود که اون مقاله منو معروف کرد.و معتقدم اگر چیزی رو میدونی باید داد بزنی و بگی و اگر نگی یکی دیگه اینکار رو میکنه و این فرصت ازت گرفته میشه.

stable.rock90
14-07-2014, 09:03
سلام و خدا قوت
من معلم هنرستانم.رشته برق الکتروتکنیک.خیلی چیزا درس دادم و درس میدم.سالها قبل "برق ساختمان درجه یک" را برای اولین بار درس دادم.سال 81 یا 82 بود.این رشته برای اولین بار به هنرستانها معرفی شده بود.استاندارد اموزشی درباره نصب و راه اندازی سیستمهای دزدگیر و اعلام حریق و دربازکنهای برقی و .....هیچکس اطلاعات نداشت.یک دوره کوتاه برای مدرسین این رشته گذاشتن و از مهر همون سال تدریس این رشته تو هنرستانها شروع شد.سالها تدریس و بستن مدار و مطالعه کاری کرد که بسیاری از ما مدرسین این رشته در سطح تاپ اول منظقه و حتی کشور باشیم.چون واقعا تو این زمینه ها خیلی اظلاعات نبود.من تو همیون سالها جزوه اموزش نصب دزدگیر رو بصورت پی دی اف تو اینترنت گداشتم.خیلی از همکارانم تعجب کردن از کارم چون میگفتن شما با این اطلاعات پول درمیاری چرا این اطلاعات رو میزاری برای خودت رقیب درست کنی.ناگفنه نماند من در کنار تدریس به کار نصب دزدگیر اماکن و دربازکنهای برقی هم مشغول بودم.اما من گفتم تو عصر اینترنت اگر چیزی رو میدونی باید داد یزنی باید اطلاعاتت رو رو کنی.کم کم مقاله من تو اینترنت و تو گوگل رنک پیدا کرد و چون زیر همه برگه ها اسم و مشخصات و شماره تلفن من بود هر روز گوشیم چند بار زنگ میخورد.خیلی ها تشکر میکردند بعضی ها راهنمایی میخواستن و بعضی وقتها پروژه پیشنهاد میشد.شاید دو سه هفته از این کار من نگذشته بود که یک پروژه چند میلیونی پیشنهاد شد و کار رو هم انجام دادیم و پول خوبی هم گرفتیم.مطمعنم اگر من اون مقاله رو نمیذاشتم یکی دیگه اینکار رو میکرد و فوقش شش ماه تا یکسال دیگه اطلاعات این کار تو اینترنت میومد.من مطمعنم اگر اون پروزه و چند تا پروزه بزرگی که بعد از اون گرفتم تنها دلیلش این بود که اون مقاله منو معروف کرد.و معتقدم اگر چیزی رو میدونی باید داد بزنی و بگی و اگر نگی یکی دیگه اینکار رو میکنه و این فرصت ازت گرفته میشه.

پیامبر اکرم فرمودند:زکات علم به انتشار ان است . وقتی ایشان می فرمایند هر کس زکات خود را بپردازد خداوند نعمت خود را بر آن فرد می افزاید یعنی همین که شما فرمودید .
موفق باشید

Hesaab
14-07-2014, 09:41
واردات کاغذ a4

بهتربن کاغذ a4 تولید اندونزی هست (قیمت و کیفیت) حتما 80 گرم خرید کنید حواستون باشه مغازه دارها قبل از خرید کاغذ رو وزن می کنن پس فکر پیچوندن نباشید
حداقل خرید باید کانتینر باشه(7500-8500)بسته
حتما حتما از رطوبت گیر به مقدار زیاد استفاده کنید
بهترین سود رو می تونید از مراکز کپی و لوازم التحریر ها بگیرید و سراغ عمده فروشها نرید
تصفیه کاغذ نقدی هستش خواهشن خرابش نکنید

سود کاغذ کمه برای همین زیر 2 کانتینر استارت نزنید
سلام دوست عزیز
چندتا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
قیمت خرید کاغذ تو چین یا اندونزی چنده؟
از کجا خرید می کنید؟ یعنی سایت خاصی داره یا تلفنی سفارش انجام می دید؟
اگه اشتباه نکنم تو کتاب تعرفه پارسال نوشته بود گمرکی 4 درصد. آیا این درسته یا امسال بیشتر شده؟
اگه برای کم شدن گمرکی کاغذ برش نخورده بیاریم آیا برشش راحته؟ دستگاهش گرونه یا باید بدیم بیرون رامون برش بزنن؟ برش و بسته بندیش چقدر هزینه میبره؟
هزینه حمل تا ایران چند در میاد؟
ممنون از زحمتت

saeedengine
15-07-2014, 13:53
سلام دوستان
من به تازگی با این انجمن آشنا شدم

حقیقتش به صادرات علاقه مندم . در زمینه رشته خودم یعنی کامپیوتر اطلاعات زیادی دارم.میخاستم بردونم برای صادرات، یک نفر مث من که تازه میخاد شروع کنه از کجا این کار استارت بخوره؟

سرمایه لازم چقدره؟

و در حال حاصر چه کارهایی میشه انجام داد تا سرمایه جمع کنم؟

با تشکر از اساتید

ansarweb
17-07-2014, 23:56
سلام دوستان

حقیقتش به صادرات علاقه مندم . در زمینه رشته خودم یعنی کامپیوتر اطلاعات زیادی دارم.میخاستم بردونم برای صادرات، یک نفر مث من که تازه میخاد شروع کنه از کجا این کار استارت بخوره؟

سرمایه لازم چقدره؟

با تشکر از اساتید

این سوال منم هست؟
من میخوام صادرات انار داشته باشم چون محصول اصلی منطقه ماست
اما خب نمیتونم درست و حسابی تجزیه و تحلیل کنم
واقعیتش از کار کارگری توی شرکتای خصوصی و حقوق بخور نمیر خسته شدم
شاکر هستم اما قانع نیستم
ممنون میشم راهنماییم کنید

babak316i
18-07-2014, 15:54
دوستان این بحث مالیات بر ارزش افزوده به چه صورته؟ چون بعضی کارخونه ها قیمت میدن میگن با برند ما اگه بره همین قیمته, اگه نه که 8 درصد میره رو قیمتی که دادیم
حالا باید قبول کرد شرایطشونو؟ اگه با برند کارخونه بره که پروانه صادراتی مال کارخونس
اگه به اسم خودمون بره میشه از گمرک 8درصدو پس گرفت؟ اگه اره فقط یه بدی داره که سرمایه اولیه بالا میخاد که جنسو گرونتر بخری ارزونتر بفروشی تا بعدا 8درصدت برگرده
ممنون میشم دوستان نظرشونو بگن

iranimpex1@gmail.com
06-08-2014, 19:54
با سلام خدمت آقا امید
ممنون می شم راهنمایی بفرمائید چطوری می تونم یه شرکت پخش راه بندازم در شیراز. اینکه حداقل چقدر سرمایه می خواد و با چه محصولاتی می تونم شروع کنم.

با سپاس
علی. iranimpex@gmail.com

binalood2
06-08-2014, 20:24
دوستان این بحث مالیات بر ارزش افزوده به چه صورته؟ چون بعضی کارخونه ها قیمت میدن میگن با برند ما اگه بره همین قیمته, اگه نه که 8 درصد میره رو قیمتی که دادیم
حالا باید قبول کرد شرایطشونو؟ اگه با برند کارخونه بره که پروانه صادراتی مال کارخونس
اگه به اسم خودمون بره میشه از گمرک 8درصدو پس گرفت؟ اگه اره فقط یه بدی داره که سرمایه اولیه بالا میخاد که جنسو گرونتر بخری ارزونتر بفروشی تا بعدا 8درصدت برگرده
ممنون میشم دوستان نظرشونو بگن

سلام
كارخونه داره بازيتون ميده
كارخونه اگه خودش بار رو گمركي نكنه بايد پروانه بهرهبردارب و مدارك لازم واسه پلمپ رو بهتون بده
نهايتن اگه 8درصد رو روي جنس بكشه شما بعد از گمكي كردژن بار ميتونيد ته فيش ها رو برگردونيد به كارخونه و اون 8درصد رو بگيريد
يا نهايتن تو اظهار كردن مالياتيتون اون مبلغ كم ميشه از حساب مالياتتون

binalood2
06-08-2014, 20:26
با سلام خدمت آقا امید
ممنون می شم راهنمایی بفرمائید چطوری می تونم یه شرکت پخش راه بندازم در شیراز. اینکه حداقل چقدر سرمایه می خواد و با چه محصولاتی می تونم شروع کنم.

با سپاس
علی. iranimpex@gmail.com

سلام
شما اول يه بازاريابي كن كه چه محصولاتي تو شهرتون بيشتر مصرف ميشه
منظورم برند نيست خود جنس هستش
مثل رب كنسروجات ماكاراني .و ...................

بعد ببين چه برندهايي بيشتر مصرف ميشن و ببين اون برندها نماينده انحصاري تو شهرتون داره يا نه

بعد برو محصولاتت رو بر اساس تحقيق بازار بخر و يه تيم بازاريابي تشكيل بده
سرمايه هم حداقل 20_30تومان براي خريد اوليتون و همين مقدار هم براي سرمايه درگردشتون لازمه

binalood2
06-08-2014, 20:39
سلام دوستان

سرمایه لازم چقدره؟

با تشکر از اساتید

سلام
من بهتون پيشنهاد ميكنم براي اول كار يا بريد تو يه شركت پخش يا شركت بازرگاني به عنئان بازارياب يا مدير فروش كار كنيد حداقل1_2سال بعد كم كم وارد اون مباحث صادرات بشين چون بايد به بازار داخل اشنايي داشته باشيد تا بتونيد بريد سمت صادرات
دوما: اگه نزديك شهر هاي مرزي هستيد يا بازارچه هاي مرزي بريد و تو يه شركت حق العملكار يا يا شركت بازرگاني به هر عنواني كار كنيد
يا بازارياب يا مدبر فروش يا حتي مسئول سيستمهاي حسابداري يا حتي تايپيست و هم كار ياد بگيريد و هم ببينيد چه كالاهايي رو دارن ميفرستن از كجا ميخرين و به كي و كجا دارن ميفروشن

يا هم نهايتن شايد بتونيد بريد تو شركت يكي از دوستان اگه قبول كردن و مشغول به فعاليت بشين
اما بدونيد بدون تجربه حتي تو بحث باراريابيش هم موفق نميشيد

فعلن فكر تنهايي وارد بحث صادرات شدن رو بزاريد كنار

محمدرضارضایی
06-08-2014, 21:10
من هم در زمینه سیمان تیپ 5 در مرزهای جنوبی و دام زنده تجربیاتی دارم در صورت نیاز حاضر به همکاری هستم . البته نماینده صادرات یک شرکت بزرگ نوشیدنی در کشور عراق هم هستم و در این زمینه حاضرم پاسخگوی سوالات باشم

nakhaei
07-08-2014, 13:03
با سلام خدمت کلیه دوستان عزیز
تشکر میکنم که بالاخره استارت یک کار عملی وآموزنده زده شد بنده هم تقریباً سه سالی میشه که بطور جدی کار صادرات رو انجام میدم البته بازار هدف بنده به کشورهای قطر ،کردستان عراق، گرجستان وارمنستان (حوزه کشورهای cis ) محدود شده وگاهاً برای افغانستان وعمارات لبنان هم کارهایی انجام داده ام ولی باید بگم متاسفانه هر کشوری برای خودش قوانین وشرایط گمرکی خاصی داره واین عرفی است واین مطلب رو به این دلیل میگم که دوستانی توی بازارای هدف خاصی تاکنون کار کرده اند وقصد توسعه بازار تجاری رو دارن حتما دقت کنن وروال کار گمرکی وصادرات (شامل استانداردها وحتی بسته بندی ولیزر پرینت روی محصولات) رو دقت کنند تا در بدو امر از اون بازار سرخورده نشن در هر صورت اگر از دوستان کسی اطلاعات و سوالی پیرامون بازار های تجاری کشورهایی که در بالا ذکر شد خواست میتونه تماس بگیره البته سعی میکنم به مرور اطلاعات هر کشور رو به تفکیک براتون بزارم برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید به آدرس [Only Registered And Activated Users Can See Links] مراجعه ویا به آدرس info@stkarmania.com ،en.nakhaei@gmail.com ایمیل ارسال نمائید تلفن تماس:ایران-09132429310 گرجستان00995555601881 -00995555602003

Saeed-Smart
08-08-2014, 01:54
با سلام
من هم یک بار به چین شهر عمده فروشی ایوو رفتم اگر کسی سوالی داشت در خدمتم !

ehsan.tay
08-08-2014, 16:05
سلام کسی هس با ترکمنستان بخواد تجارت کنه؟؟؟؟
ایمیل: ehsan.tay@gmail.com
اقلامش فرقی نمیکنه!!! شریکی کار میکنم!

sabtefarda
19-08-2014, 12:52
سلام دوستان کار من شرکت در یک موسسه حقوقی است . با فعالیت های شما ارتباطی نداره ولی اگه سوال حقوقی و ثبتی داشتید در خدمتم راجع به انواع شرکت ها و برند و اخذ ایزو یا کارت بازرگانی ممنون
اینم آدرس سایت شرکتمه دوست داشتید دیدن کنید.
fardasabt.ir ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

بهزاد
19-08-2014, 13:04
سلام دوستان کار من شرکت در یک موسسه حقوقی است . با فعالیت های شما ارتباطی نداره ولی اگه سوال حقوقی و ثبتی داشتید در خدمتم راجع به انواع شرکت ها و برند و اخذ ایزو یا کارت بازرگانی ممنون
اینم آدرس سایت شرکتمه دوست داشتید دیدن کنید.
fardasabt.ir ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
بخشی برای شما در سایت هست میتونید بعد از رسیدن تعداد پست ها به سی در اون قسمت تاپیک ایجاد کنید. تبلیغات برای مجموعه شما بلامانعه اما به تجربه میگم اگر بتونید واقعا اینجا به بچه ها مشاوره بدید مشتری های خوبی خواهید داشت.
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

shakilman
28-11-2014, 00:03
سلام دوستان
من 8 ساله که در زمینه ی پخش مواد غذایی فعالیت دارم،انواع نوشیدنی:رانی،ایستک،دلستر، وشابه و همچنین کیک و کلوچه نوشین و محصولات شونیز و برخی شرکتهای دیگر را توزیع میکنم!
3 سال توی عمده فروشی قزوین کار میکردم و الان 5 ساله تاکستان خودم پخش زدم.اوایل تنهایی ویزیت میکردم و با ماشین شخصی بار مشتریارو میرساندم ولی الان ویزیتور و ماشین پخش دارم.
من یک سایت دارم که با جستجوی کلمات کلیدی مثل : قیمت رانی یا فروش رانی یا قیمت ایستک یا قیمت کیک و کلوچه و کلمات از این قبیل جستجوی اول گوگل هستم به این آدرس: [Only Registered And Activated Users Can See Links] ،با توجه به این مسئله تماسهای زیادی دارم ولی متاسفانه شاید 1 درصد از تماسها به معامله منجر بشه!از خارج از کشور هم تماس دارم ولی مشکل در اعتماد متقابل(ارسال بار و دریافت وجه) به وجود میاد و معامله انجام نمیشه.
فراز و نشیبهای زیادی را تجربه کردم!با توجه به ضعیف بودن بازار داخلی چند وقتی میشه که تصمیم گرفتم در زمینه ی صادرات فعالیت کنم ولی نمیدونم با چه سرمایه ای میشه شروع کرد و اینکه بازار کیک و کلوچه برای صادرات چجوره؟
پیشاپیش از راهنماییهای صادقانه و کارشناسانه ی اساتید تشکر میکنم

sabtefarda
28-11-2014, 14:43
با سلام

برای فروش داخلی :
1- می توانید کلیه نمایندگی های محصولاتی را که نام بردید اگر داخل کشور اند در شهر خود و اگر خارج کشور هستند در صورت سراسری اخذ و ثبت نمایید. این کار باعث سهولت در خرید و فرروش و کسب اعتبار و اعتماد خواهد شد.
2- می توانید شرکتی (مسئولیت محدود یا سهامی خاص) ثبت کنید، سپس مجوز پخش محصولاتی را که فرمودید از صاحبان برندشان اخذ نمایید.
(در هر دو صورت می توانید کلیه مدارک خود را در سایت قرار دهید تا مشتریان بدانند با یک شرکت طرف اند)

برای فروش خارجی :
1- می توانید یک کارت بازرگانی شخصی اخذ نمایید، سپس به عنوان نماینده، محصولات را صادر نمایید و در خارج از کشور به فروش برسانید.
2- می توانید یک شرکت بازرگانی محصولات خود را به ثبت برسانید، سپس یک کارت بازرگانی شرکتی تخذ نمایید تا به محدودیت مقدار صادرات و ارز برنخورید.

برای کلیه موارد فوق هزینه اولیه بین 1 الی 8 میلیون تومان می باشد که برای اطلاعات بیشتر می توانید با 88880727 021 تماس بگیرید (ثبت فردا).

ضمنا بازار صادرات کیک و کلوچه به جز در کشور عراق، اصلا خوب نیست.

با سپاس
ثبت نمایدگی خارجی ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
اخذ کارت بازرگانی
([Only Registered And Activated Users Can See Links])ثبت شرکت فردا ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

binalood2
28-11-2014, 16:47
سلام
مهمترين چيز پيدا كردن مشتري هستش واسه صادرات
كيك و كلوچه براي افغانستان كه نميتونيد كار كنيد
چون 3_4تا شركت فوق قدر دارن كار ميكنن و قبضه كردن
اما بقيه موارد چرا
مثلن من الان نزديك 2ساله با ماكاراني زر نگين دامر كار ميكنم كه قزوينه و روي جنسشون دارم كار ميكنم مشهد ماكاراني داره زياد هم داره اما زر نگين هم بد نيست
شما اول مشتري پيدا كن
بعدش به سرمايه ميرسي
سركايه هم شما از حداقل 1كانتينر رب كيك و كلوچه يا هر جنسي حساب كن

shakilman
28-11-2014, 17:34
با تشکر از پاسخ شرکتهای ثبت فردا و صنعت مهر بینالود
پیشنهاد خوبی دادید جناب sabtfarda
ثبت شرکت و سپس قرار دادن مدارک شرکت و مدارک مربوط به نمایندگی در سایت راهکار موثری جهت جلب اعتماد به نظر میادو

binalood2 ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) تسویه حساب با طرف خارجی به چه صورت است؟وجه فاکتور قبل از ارسال بار دریافت میشه؟

گندم
30-11-2014, 21:14
دلم نیومد نگم دمت گرم ایول داری داداش

zahra.eb59
01-12-2014, 13:40
سلام دوستان
به تازگی عضو این سایت شدم و خیلی خوشحالم از اینکه به چنین گروهی پیوستم
من در زمینه بازاریابی خارجی و جذب مشتری برای محصولات داخلی نظیر سیب، خرما،کیوی ، پسته کار کردم .حالا مشکل من نحوه پرداخت و حتی دریافت پول در ایران هست. مشتریان اغلب پرداخت 100% نقدی رو نمی پذیرند.و همینطور به یک صرافی مطمئن نیاز دارم که بمحض دریافت دلار در دبی، اینچا بهم معادلش رو پرداخت کنه
.اگه کسی میتونه کمکم کنه لطفا تماس بگیره منتظر تماس شما دوستان هستم. gmail/skype : zahra.eb59 در ضمن اگر کسی نیاز به برقراری ارتباط با مشتری داره و مترجم زبان انگلیسی میخواد میتونم کمکش کنم. ممنون

EhsanHP
02-12-2014, 01:35
سلام ... این یکی از بهترین تاپیک های این انجمنه ... خیلی ممنون .تمام 9 صفحه را خوندم خیلی عالیه . امیدوارم دوستانی که با صداقت تجربیاتشون را گفتند در کارشون موفق باشند. ممنون ازهمه و لطفا ادامه بدید.

pedramn
02-12-2014, 10:39
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
روشی که آقا بهزاد شروع کرده به نظرم خیلی جالب و مفیده چرا که در بحث تجارت و گمرک ریزه کاریهای زیادی وجود داره چه در بحث خرید و چه در بحث استاندارد و گمرک چراکه این قوانین دائما" در حال تغییر هستن با توجه به اینکه حرفه اصلی من ترخیص کالا و گمرک هست بصورت مداوم روی کالاهای مختلف با این تغییرات مواجه میشویم پیشنهاد من به تمامی دوستان چه وارد کننده و چه صادر کننده تا اونجایی که مقدوره دریافت coi و تست ریپورت و آنالیز محصول و مطابق بودن محصول با استانداردهای اروپایی هست چراکه بیشتر کالاهایی که در هنگام ترخیص با مشکل مواجه میشن متاسفانه در موقع خرید وسفارش به مسائل استانداردی توجه نشده. به امید موفقیت همه دوستان

persiannova
13-01-2015, 23:54
سلام،
نسبت به بقیه پستها تشکر کمتری گرفته پستت ولی واقعا متن ارزشمندی بود.
موفق باشی دوست عزیز

ahmadrhp
14-01-2015, 16:59
سلام عزیزان
من یکی از مشتریان قدیمی این سایتم
طی چند سال گذشته از مطالبی که عزیزانی مثل آقا بهزاد، خشایار و مرتضی و ... گذاشتن، خیلی استفاده کردم
هنوز ابتدای راهم، اما یه درس مهم رو خوب یاد گرفتم.
برای داشتن یه تجارت و البته هر کار دیگه ای داشتن روابط خوب و گسترده از مهمترین ارکان کاره
و برای داشتن این دست روابط، صداقت و پشتکار و خوش قولی از واجباته
گفتنش ساده است ولی انجامش در عمل سخت و سنگین .
از طرف دیگه یه درس مهم رو بعد از دو تا سفر یک ماهه به چین برای تجارت یاد گرفتم:
اینکه قبل از اینکه چیزی رو اونور بخرید، اینطرف باید قبرش رو کنده باشین، یعنی بازار فروشش رو قطعا داشته باشین وگرنه مثل یه جنازه رو دستتون باد میکنه و همش میشه ضرر
زنده باشید
حسینی پور

antik_23
14-01-2015, 20:07
سلام عزیزان
طی چند سال گذشته از مطالبی که عزیزانی مثل آقا بهزاد، خشایار و مرتضی و ... گذاشتن، خیلی استفاده کردم
برای داشتن یه تجارت و البته هر کار دیگه ای داشتن روابط خوب و گسترده از مهمترین ارکان کاره
اینکه قبل از اینکه چیزی رو اونور بخرید، اینطرف باید قبرش رو کنده باشین، یعنی بازار فروشش رو قطعا داشته باشین وگرنه مثل یه جنازه رو دستتون باد میکنه و همش میشه ضرر
زنده باشید
حسینی پور

مرسی از تجربه ی مفید و با ارزشتون
بله همیشه این صداقت است که انسان را در هر زمینه ای از زندگی موفق و شاد میکند.
سپاس از شما دوست عزیز

mohamad133
15-01-2015, 00:22
خواهش میکنم
به نظرم همیشه باید صادق بود مخصوصاً که منم آدم رکی هستم میگم
مفید بودن مطلب رو نمیدونم بستگی به خودتون داره که به کارتون بیاد یا نه ولی مختصر بودنشو شک دارم :biggrin:

کتاب و فایل های پی دی اف و سایت زیاده در رابطه با این دو نوع تحلیل حتی بعضی جاها کلاس های آموزشی هم برگزار میشه که به نظرم مفت گرونه
خوندن یک کتاب میتونه مفید تر باشه
برای خرید کتاب هم اگه تهران باشید میتونید میدون انقلاب انواع کتاب هارو پیدا کنید و یا سایت های زیادی هست که این کتابهارو سفارشی میفروشن آرشیوهاشونم کامله حتی کتاب هایی که تو بازار سخت گیر میاد هم این سایت ها دارن

ولی قبل از خرید کتاب پیشنهاد میکنم یه تحقیق در رابطه این دو نوع تحلیل داشته باشید تو همین اینترنت خیلی مطالب مفیدی پیدا میشه پیدا کردنشونم خیلی راحته مخصوصاً که جدیداً تبلیغات هم پیرامون این موضوع زیاد شده
بعد از مطالعه اینا اقدام به خرید کتاب مورده نظرتون کنید
مثلاً برای تکنیکال میتونم کتاب (دوئل با روند جان مورفی) رو برای شروع معرفی کنم
یا برای فاندامنتال هم کتاب (انتخاب سهام برتر به روش تحلیل بنیادی) هم خوبه برای شروع

کتاب های مالی هم که خوندید مطمئناً موثر هستن و تو تحلیل بنیادی میتونن کمک کنن

سلام امیر داداش
من هم خیلی استفاده کردم
و امروز هم سفارش خرید کتاب تحلیل تکنیکال جان مورفی را دادم
انشا اله بتونم تحلیل تکنیکال رو یاد بگیرم و همیشه دعا گویت خواهم بود
خیلی وقت بود دنبال کتاب آموزشی بودم
ممنون که کمکم کردید
همیشه سربلند و موفق باشید
ارادتمند محمد

wikionline
20-01-2015, 15:21
هیچ وقت هیچ وقت طمع نکنید یه مثال ترکی هست میگه ادم درغگو راحت طمع کار رو گول میزنه
تا می تونید قانونی کار کنید جای برای اعتماد سازی نمونه

من اعتماد کردم به شریکم کله سرمایه رو بالا کشید حالا از صفر دارم استارت میزنم . 2 ساله مسیرمون شده دادگاه پاسگاه

کاردان
20-01-2015, 18:10
با سلام
در رابطه با بازار قیر و صادراتش به کشورهای دیگر از اساتید محترم راهنمایی میخواستیم.
با تشکر
sahand.12399@yahoo.com

sakura
21-01-2015, 00:10
تشکر فراوان از بهزاد عزیز
آیا دوستان در رابطه با صادرات انواع ظروف یکبار مصرف به کشورهای همسایه ( عراق-ترکمنستان-افغانستان و..) اطلاعاتی دارند؟ بهترین نحوه دریافت پول از خریدار چیست؟

zanko
21-01-2015, 12:28
سلام
با سپاس از اقا بهزاد
بنده در زمینه واردات و صادرات مرزهای غربی فعالیت دارم و بیشتر کاشی و مواد غذایی به کردستان عراق صادر میکنم و میتونم بگم امور گمرکی و ترخیص کالا تو مرزهای غربی اسونه و دست و پاگیر نیست کلا به دلیل روند روبه پیشرفت مناطق کردنشین عراق تجارت تو این مناطق رونق داره و سود خوبی هم داره

sakura
21-01-2015, 13:44
امکانش هست بگین که چه کالاهایی میشه به عراق صادر کرد؟ یا کدام کالاها مشتری بهتری داره ؟ ظروف یکبار مصرف هم میشه صادر کرد به عراق؟
با سپاس

mohsen112
21-01-2015, 16:26
سلام
من خیلی دلم میخواد وارد دنیای تجارت الکترونیک بشم . میشه بفرمایید شما دقیقا چکار میکنین؟آیا فروشگاه اینترنتی دارین؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

sunserv
21-01-2015, 17:36
سلام . من کمی تو زمینه ی نفتی تجربیاتی دارم . یکی از دوستان من برای کارخانه ایزوگامش مقدار زیادی مازت یا قیر میخواهد . شما میتونین تامین کننده اون باشد ؟ یا اگر کسی رو می شناسید ممنوم می شم معرفی کنید تا یک همکاری شکل بگیره .

شرکت پیشگامان
21-01-2015, 23:01
باسلام
ما علاقه به فعالیت در دبی هستیم.
شرکت ما در زمینه های صادرات و واردات ، خرید و فروش و بازاریابی در زمینه های معدنی ، نفتی ، مشتقات پتروشیمی ، مواد غذایی و کشاورزی و شیمیایی فعالیت می نماید. شماره تماس: 09126413719 و 09128423719 ( عبادی ) ، ایمیل : pnz.co91@gmail.com

pen
22-01-2015, 02:10
دوستان این همه بحث رو مطرح کردند اما کاش کمی هم درباره فروش در مقصد توضیح میدادند
مثلا 100 تن چوب یا قیر یا سیمان یا هر چیز دیگری رو به مقصد رسوندند چطوری این صد تن جنس رو توی بازار پخش میکنند چون تا جایی که من میدونم بازاری ها تمایلی برای خرید جنس جدید ندارن :ohno:

zanko
19-02-2015, 20:40
امکانش هست بگین که چه کالاهایی میشه به عراق صادر کرد؟ یا کدام کالاها مشتری بهتری داره ؟ ظروف یکبار مصرف هم میشه صادر کرد به عراق؟
با سپاس

سلام دوست عزیز
باتوجه به تجربیات بنده از بازار اقلیم کردستان عراق در حال حاضر مواد غذایی بسیار مناسبه برای صادرات به این منطقه،شما اگه بتونین خریدار مورد اطمینان رو پیدا کنین کار تو این منطقه با سود خوبی همراه میشه اما در مورد ظروف یکبار مصرف اطلاعی ندارم،اگه اطلاعات و مشاوره ای در مورد کار تو شمال عراق نیاز داشتید پیام خصوصی بدید در خدمتتون هستم.
موید باشید

ghashghayi
19-02-2015, 22:34
ممنون از دوستانی که تجربشون میگن و تشکر ویژه از آقا بهزاد بخاطر تشکیل این تایپیک

hesam7
20-02-2015, 02:09
با سلام .بنده هم صادرات مصالح ساختمانی به عراق رو دارم انجام میدم.اما به دلیل بدحسابی ونواسانات قیمت سیمان در مرزهای جنوبی مدتیه که دست کشیدم.خواستم از بهزاد بپرسم که نحوه پرداخت افغانها چطوره ؟

تیک تاک
20-02-2015, 02:40
ممنون مطالب خوبی بود

تیک تاک
20-02-2015, 03:17
ممنون مطالب خوبی بود

Amin88
01-03-2015, 17:26
سلام..
کل 11 صفحه رو خوندم...
حیفم اومد از آقا بهزاد تشکر نکنم بابت ایجاد این تاپیک .... ممنون
از بقیه دوستان هم که تجربیاتشون رو در اختیار گذاشتن تشکر می کنم

mostef
02-03-2015, 09:53
با سلام خدمت دوستان و تشکر از آقا بهزاد
دوستانی که تو کار هیدرو کربنها هستن داخلی مخصوصاً اگه کسی راهنمایی کنه بسیار ممنون میشم آخه قاچاق و خلاف توش زیاد هست و نا مطمئن میزنه

Minaaa
02-03-2015, 13:51
خيلي ممنون كه انقد خوب راهنمايي ميكنيد

a162
02-03-2015, 19:00
به نظر میرسه مدیر فروم هیچ نظمی به تالار نمیدهد
برای تشکر کردن زدن دکمه تشکر کافیست و نیازی نیست چند صفحه ایجاد شود و فقط در ان نوشته شود
تشکر می کنم

civan
03-03-2015, 15:01
تتتتتتتتتتتتتتتتتتسسسسسسس سسسسسسسسسسسسسسسکککککککککک ککککککککککککککککککککککر.

Rasiyat.co
01-04-2015, 15:19
سلام دوست عزیز
ما حدود 5 ساله سیمان به عراق صادر می کنیم .با توجه به این که می فرمایید کارتون صادرات سیمان به کشور افغانستانه ، حتما با روال کار خرید سیمان از کارخانجات داخل آشنا هستید.اگه سرمایه لازم برای خرید 5000 تن (قیمت این تناژ بین 550 تا 600 میلیون تومانه) را داری پیشنهاد می کنم صادرات سیمان به کشور عراق را در دستور کارت قرار بدی و اون آقا که گفته بابت هر تن 5000 تومان سود می بره، درست گفته .اگه خودت از کارخانه خرید کنی و مشتری عراقی داشته باشی حداقل سودش همونو که اون آقا گفته .اگر مشتری عراقی نداری می تونی به نام خود از کارخانجات غرب کشور خرید کنی و درب کارخونه بفروشی .فروش درب کارخونه معمولا تنی 3000 تومان حریم سود داره (نصف سود فروش مستقیم به عراقی).این کار سوخت و سوز سرمایه نداره . چون خرید از کارخونه به نام خودتون انجام می شه و با درخواست شما سیمان خارج می شه ، و از طرفی خریدار درب کارخونه هم ابتدا پول می ده ، بعد سیمان دریافت می کنه.(نمونه ش خود ما ، اگه قرارداد سیمان داشتید خریدار درب کارخونش هستیم) سایر دوستانی که شرایطشو دارن ، وارد این کار بشن و استفاده کنن و سودشم خوبه . سال خوبی داشته باشید

Rasiyat.co
01-04-2015, 15:55
من کسی رو میشناسم که داره تولید انبوهش راه میافته (سیمان سفید) ولی نمیدونم چطوری وارد مذاکره بشم که بتونم صادراتشون رو به دست بگیرم :dry:
اگه بیشتر از بابت کمک برای ورود به بازار سیمان به بنده کمک کنن هر جور باشه از خجالتش در میام و ممنونش خواهم شد

من تجربه ای خاصی ندارم که شیرین باشه ! یه بار 30تا سیب زمینی بار زدیم در مسیر به علت رطوبت بیشترش گندید اما چون سود رو خوب روش کشیده بودیم ضرر ندیدیم،از اونجا به بعد عبرت گرفتیم به بسته بندی و رطوبت گیر مناسب به حد و اندازه ،دقت کنیم که استفده بشه .
اردتمند:snitch:

شما ابتدا باید بازاریابی فروش سیمان سفید را انجام بدی و مشتریاشو پیدا کنی (البته متقاضی سیمان سفید در کشور عراق فراوونه) ، هزینه های لازم را محاسبه و سپس با داشتن سرمایه کافی وارد مذاکره با کارخونه بشید.سال خوبی داشته باشی

farzansalehi1976
23-04-2015, 12:19
خیلی نمیگذره که تجارتشون از ما سبقت میگیره

qazaq
27-04-2015, 17:17
با تشکر از تمامی دوستان

s.mohammadzadeh
22-05-2015, 18:06
سلام یه سوال داشتم کسی راجع به صادرات تابلوفرش اطلاعات نسبتا دقیق داره؟ ممنون میشم اگه بفرمایین

NikApan
24-05-2015, 11:11
بیشترین تجربه ای که من تا حالا داشتم ضربه خوردن از واسطه ها و خریدارهای فیک بوده...چه بلاهایی که این ها سر آدم نمیارن...زحمت و اعتبار و امید آدم رو نابود می کنند...کار واسطه های فیک شده قیمت گرفتن و ادعا به خریدار داشتن و بعد غیب شدن...

سعيد گلستاني سعيد گلستاني
28-06-2015, 01:56
سلام ميشه بگيد حاشيه سود صادرات سيمان به عراق در چه حده؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

amax
04-09-2015, 22:07
تجریه در زمینه پیدا کردن تجار

عزیزان سلام

دوستان من بعد از چند ماه تحقیق و تلاش به این نتیجه رسیدم برای پیدا کردن تجار عراق و افغانستان بهترین کمک رفتن حضوری به اون کشورها است و بهترین راه حل حصور در نمایشگاه ها است حتی اگر هزینه جاره غرفه را ندارید با یه ساک کاتالوگ بروید البته با دست پر(منظورم این هست که به قیمیت و کیفیت کالا خودتون و پتانسیل بازار مقصد اطمینان داشته باشد و البته زبان مسلط)، بر اساس تجربه من دهها برابر موثر تر از رفتن به اتاق بازرگانی و واسطه ها است.
پول ندارید زمینی برید-پول هتل ندارید بروید هاستل برید پول اون ندارید از couchsurfing استفاده کنید-خلاصه با کمترین هزینه اما حضوری و با مطلالعه صادرات داشته باشید(این صرفاً برای کشور های جهان سوم عراق و افغانستان هست)
و یه نکته:
بامرام ترین تجار همین جوونای تجار بانک هستند وگرنه از این سایت بروید بیرون احدی کمکمتون نمی کنه شاید هم حق داشته باشند چون تجارت حاصل سال ها تجریه گرانبهاست.

یا علی

Amir203434
03-03-2016, 22:07
سلام دوستان ی سایت عالی پیش بینی فوتبال رو میخام بهتون معرفی کنم بدون فیلتر با امکان پیش بینی تا دقیقه نود پشتیبانی کامل از ریال ایران و واریز آنی و پوشش کلیه بازی های لیگ های مختلف خودمم عضو هستم و بسیار راضی هستم حتما ی بار از سایت دیدن و ثبت نام کنید ضرری نداره آدرس سایت در زیر
ثبت نام کنید - بت بال نود ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

ایران-روسیه
07-05-2016, 16:34
قابل توجه بازرگانان و تاجران محترم!!!

دور دوم نشست تجاری ایران و روسیه با هدف افزایش سهم صادرات ایران به بازار روسیه در تاریخ 24 خرداد ماه برگزار خواهد شد
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد گروههای کالایی و شرکتهای روس حاضر در نشست با شماره همراه 09363789889 تماس بگیرید
زمانی

برخی از گزوه های کالایی:
مواد غذایی
خشکبار
میوه،سبزیجات و صیفی جات تازه و خشک
صنایع دستی و فرش
پتروشیمی و مشتفات نفتی
آهن و فلزات
چوب و مواد اولیه
سیمان
و ...

Luxmarket
30-05-2016, 13:23
با سلام به تازگی گروهی راه اندازی کردم به نام تاجران موفق
که تاجرهای فوق العاده بزرگ حضور دارند که میتوانید مشاوره بگیرید
با عضویت در گروه تلگرام زیر با تاجران موفق به صورت آنلاین و مستقیم در ارتباط باشید
دوستانی هم که توان ادد کردن با رایانه رو ندارند عدد 1 را به شماره 09134112595 پیامک کنند تا لینک به موبایلشون ارسال بشه

mahdavi-m
01-06-2016, 15:52
سلام و تشکر از همه دوستان
تجربه ای که بنده دارم اینه که با ایرانی های مقیم کشورهای دیگه هیچ وقت کار نکنید .....
مگر اینکه کار اصلی اونها کار شما باشه وگرنه همشون واسطه اند و از کار خبر ندارند و همش از شما سوال می پرسن و به نفر اصلی میگن و آخر هم هیچ .........
و فقط وقت شما رو گرفته و اطلاعات از شما می گیرند.
بنده کارم در زمینه صادرات خرما پسته است به کشورهای اطراف و مصرف داخل .سردخونه هم دارم توی کرمان با ظرفیت بالا
اگه دوستان خواهستند در خدمتم.
ahm64@chmail.ir
مهدوی

ciborg621
01-06-2016, 22:50
با سلام
تشکر میکنم از شما که این پست رو زدید
میخواهم یک کارخانه مواد غذایی در استان سیستان و بلوچستان بزنم به نظر شما دوستان چه کارخانه ای زده شه که بشه محصولاتش رو صادر کرد

ciborg621
04-06-2016, 22:20
با سلام
این پست اپدیت شد

ali zei
30-01-2017, 19:22
با سلام و تشکر از آقا بهزاد بابت مطرح کردن این موضوع
من کل مطالب عزیزان رو خوندم ولی کسی در موذد بازار هدف و فروش و نحوه بازاریابی محصول صحبت نکرد.آیا تو گمرک افرادی هستند که جنس رو به اون ها داد بدون دردسر بازاریابی؟
بنده علاقمند به شروع فعالیت تو زمینه صادراتم ولی کم تجربه لطفت راهنمایی کنید.ممنون

achitsaz73
07-03-2017, 18:51
با سلام خدمت دوستان عزیز
بنده چندماهی است که وارد کار شدهام
تجربه های اندک بنده به شرح زیر است:
1)اگر بروکر هستید حتما قبل از شروع هر کاری حق تیم بروکر را با خریدار/فروشنده به توافق برسانید.
2)تا میتوانید از کنفرانس تلفنی استفاده کنید وگرنه نوشتاری کار کنید تا از یک کلاغ چهل کلاغ جلوگیری کنید
3)در همه چیز صادق باشیم و اگر می خواهید چیزی را پنهان کنید حتما بگوییم "نمیگویم" و هرگز دروغ نگوییم.

دوستان عزیز گستاخی بنده رو ببخشید
از تجربیات دوستان بهره میبریم

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

achitsaz73
07-03-2017, 18:52
👈اگر فروشنده/خریدار از هر کشوری سراغ دارید و به دنبال خریدار/فروشنده هستید اعلام کنید تا 👇👇👇👇👇👇👇
🚨پس از مشخص شدن صحت مطلب🚨 در کانال به رایگان افزوده شود.

👌تمام عملیات تا انعقاد قرارداد رسمی کارگذاری کاملا رایگان خواهد بود.

🆔 @irbrokers

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Inoti-sepanta
07-07-2017, 20:29
سلام

[emoji403]‎فروش انواع كارتن هاى بسته بندى
‎براى مصارف
‎ميوه و تره بار
مناسب صادرات
‎از تركيه
‎تحويل در ايران
‎فروش به شكل عمده
‎كانال تلگرام

‎بهمراه ارائه
كد CRM و USSD
زير نظر مخابرات كل كشور تحت پوشش تمام اپراتورها
و هديه سوپر پنل

09121876297
@Foroosh_Sepanta
@Carton_TURKIYE

Sent from my iPhone using Tapatalk

mohikan
21-11-2017, 01:12
من میخوام وارد واسطه گری بشم باید چه چیزهایی رو بدونم تا موفق بشم و سرم کلاه نره دوستان باتجربه لطفا راهنمایی کنید اصطلاحات رایج تو کار مثلا بروکری چیه فونت مالی معنیش چیه و کلیه چیزهایی که لازم یاد گرفت یا منابع آموزشی برای خوندن و یادگرفتن اینکار

kochar
24-11-2017, 23:33
دوستان همتون پایدار باشید
من تو مرز بازرگان یا منطقه آزاد ماکو هستم شغلم معلمی اما خیلی دوست دارم تجارت یاد بگیرم و تجارت کنم اما متاسفانه فضا تجاری حاکم بر کشور خوب نیست
دوستی هست کمکم کنه یا راهنمایی کنه اینجا هم مرز ترکیه هستیم چه کاری میتونم بکنم

pishtaz
13-12-2017, 03:01
سلام آقا مرتضی آیا هنوز هم در به سایت سر میزنن؟چقدر اینجا از رونق افتاده حیف:sad:

black pearl
06-04-2018, 20:15
:nervous:

rose_nezam
21-05-2018, 18:53
خدمات رسانی در زمینه انتقال تکنو لوژی ساخت دارو و محصولات آرایشی و بهداشتی، انجام رگولاتوری جهت اخذ مجوزهای سازمان غذا و دارو، ثبت انواع برند و طرح صنعتی ،واردات دارو ملزومات دارویی ، تجهیزات پزشکی ,محصولات آرایشی و بهداشتی ،چیدن ctd ملزومات دارویی از امکانات ما است.
09191066754

moraadi
30-07-2018, 13:22
سلام
ممنون بابت تاپیک خوبتون
تجربه ای که بنده دارم از تجارت در بازار بورس جهانیه.
همه ما با مشکلات بزرگ و کوچکی که در ایران وجود داره روبه رو شدیم.
مشکل پایین اومدن ارزش ریال، عدم همکاری شرکتهای تجاری بزرگ با ایران، حتی مشکلات ورود خروج که سالها من رو درگیر کرده بود.
تا اینکه با همکاری چند نفر از دوستان با بازار بورس جهانی اشنا شدم. کاری که اگر بخواید مطمئن حرکت کنید سود قابل قبولی داره.
نیاز به مسافرت های کاری نیست و همه کارها از طریق اینترنت انجام می شه.
تبدیل ارز از طریق اینترنت به مراتب ساده تر و به صرفه تر هست.
ضمنا با وجود مشکلات اقتصادی ایران می تونید ارزآوری داشته باشید.
اگه دوستان اطلاعات بیشتر خواستن در خدمتم.
09126606402

جاوید صادقی
28-11-2018, 16:01
متاسفانه با مالزی کار نکردم
paperone اندونزی -چین و ویتنام کارخانه داره که از لحاظ کیفیت اندونزی بهتره شاید خرید از کارخونه یکم سخت باشه ولی یه بار که بتونید بیارید راه میفتید
گمرک خیلی مهمه گمرک کاغذ A4 برابر 25 درصده ولی کاغذ برش نخورده فقط 4 درصده(چشمک)
داشتن انبار ووانت از اهم واجباته اگه ندارید اصلا سراغش نرید سود کاغذ خیلی کمه
باید هزینه هارو تا جایی که می تونید کم کنید

عالی

جاوید صادقی
28-11-2018, 16:02
سلام آقا مرتضی آیا هنوز هم در به سایت سر میزنن؟چقدر اینجا از رونق افتاده حیف:sad:

به خاطر اینه که تجارت افت کرده

جاوید صادقی
28-11-2018, 16:06
سلام

سلام دوست عزیز
صادرات گازوییل آیا به صرفه هست .از کدام مسیر ببریم بهتره.لطفا همکاری و توضیح 09911662567

جاوید صادقی
28-11-2018, 16:16
سلام

سوال دوم اینکه چه محصولات نفتی خریدار خوب داره و بازار مقصد شما در افغانستان صرفا شهر هرات بوده یا بقیه شهرها 09911662567

جاوید صادقی
28-11-2018, 16:20
صادرات سیمان و مصالح ساختمانی به افغانستان
سیمانی که به افغانستان صادر میشه عمدتا سیمان تیپ دو و در کیسه های 50 کیلوگرمی است. بسته به مرزی که خریدار از شما درخواست میکنه که بهش بار رو تحویل بدین گزینه های انتخاب کارخانه سیمان متفاوته و باید حدالامکان نزدیکترین کارخانه را انتخاب کنید چون کرایه حمل بالاست و رقابت قیمتی بسیار شدیده در این بخش و حاشیه سودی معادل 1000 تا 2000 تومان برای هر تن وجود داره ولی شما میتونید با حمل و ترخیص سیمان در افغانستان به مشتریهاتون در کابل و شهرهای بزرگ تحویل بدین و از این طریق سودتون رو افزایش بدین.
یکی از مشکلاتی که صادرات سیمان داره اینه که کارخونه های نزدیک به مرزها که بهترین گزینه هستند بصورت انحصاری دست تجار افغانیه و به هیچ عنوان نمیتونید از این کارخونه ها مستقیم تامین کنید.
رقیب سیمان ایران در افغانستان سیمان پاکستانه و به همین دلیل سیمان ایران به جنوب افغانستان کمتر صادر میشه و بیشتر برای شهرهای کابل و هرات و کلا مرکز و شمال افغانستان میره.
مصالح ساختمانی عمده دیگه ای که به افغانستان صادر میشه عبارتند از:
کاشی و سرامیک: بیشتر تجار افغانی که عمده خرید میکنن خودشون میان و میرن کارخونه ها و مستقیم خرید میکنن و تو زمینه این کالا خیلی باید بازاریابی صورت بگیره تا بتونید مشتری پیدا کنید
ایزوگام: این کالا اوج تقاضا از برج 5 تا 12 است ولی سود خوبی داره
گچ: گچهایی که به افغانستان صادر میشه هم گچ زیرکاری و هم گچ سفیدکاریه که گچ زیرکاری از کارخانجات خراسان و گچ سفیدکاری عمدتا از کارخانجات سمنان به افغانستان میره و بیشتر افغانیها تمایل دارن در کیسه های 40 کیلوگرمی تحویل بگیرن در حالی که در کیسه های 50 کیلویی و 30 کیلویی هم موجوده
آهن آلات: بیشتر تجاری که تو این زمینه فعالیت دارن بصورت مستقیم از کارخانجات خرید میکنن
سنگ: سنگهای گرانیت و تراورتن بیشتر در افغانستان طرفدار داره و گرانیت رو بیشتر برای پله و اپن با سایزهای استاندارد واردمیکنن و از تراورتن برای نمای ساختمان استفاده میشه
موقف باشید

عالی توضیح دادید.صادرات مشتقات نفتی چطوره

جاوید صادقی
28-11-2018, 16:21
با سلام خدمت دوستان
یعنی تمام تولید را انحصاری خرید میکنند که البته به سود اقتصاد ایرانه.ناراحت نباش دوست من

جاوید صادقی
28-11-2018, 16:25
سلام

افغانها بهترین همسایه برای ایران بوده اند.
در زمان جنگ ایران و عراق تمام دنیا به عراق کمک کرد اما افغانها سه هزار شهید دادند در این جنگ
در جنگ سوریه هم همین طور
سی سال حضور مهاجرین هم که سراسر سود برای پیمانکاران ایرانی
حالا هم که بیشترین وارد کننده از ایران
پس افغانها بهترین دوست ایرانند عزیزم

جاوید صادقی
28-11-2018, 16:29
تجربیات من بیشتر برای دوستانی شاید مفید باشه که کم سرمایه هستند و تازه قصد شروع دارند.
از 5 سالگی تو بازار تره بار بودم.از 20 سالگی با ماشین سبک و سنگین کار کردمتا 25.25 تا 30 سالگی تعمیرکار موبایل داشتم که از دبی قطعات و لوازم جانبی خودم رو اوردم.بعد از موبایل هم تو کار کیف و کفش بودم که از دبی 5 سال و 2 سال اخر هم از چین.

فروش کیف و کفش از دبی سودش 100% هست و چین 200تا 400% بطور میانگین.اینکه بدونی چه جنسی سود بیشتری داره مهم ترین نکته خرید و فروش هست.سری اخر کفش هایی اوردم که گرونترینش 50 تومن بود اما حداقل فروش عمده 150 و تکی 250 تا 400 بود.وقتی با ماشین کار میکردم برای خودم تره بار و خشکبار خرید و فروش میکردم.اینکار سودش فوق العاده هست اگر کسی پشتکار داشته باشه و بتونه زحمت بکشه.تا الان بصورت قانونی جنس وارد نکردم و همش از گناره و قشم بصورت قاچاق جنس هام رو اوردم.اولین بار کارتن کفشی 20000 تومن ازم لنج دار کرایه گرفت ولی وقتی کم کم راه افادم بعد از 4 سال کارتی 4000 تومن برام میاوردند.سود هر کاری با گذشت زمان و کسب تجربه بطور تصاعدی بالا میره.

سال قبل از ایران رفتم و تازه برگشتم بعد از مدتها و بتازگی فروش ال ای دی و کولر دوتیکه رو شروع کردم.هر کدوم از اینها بصورت عمده 200 تومن و تکی 400 تومن داره.موتور قایق و جت اسکی هم اوردم که سودش خیلی خوب هست باز.الانم دارم سعی میکنم مستقیم از کارخونه سامسونگ از ملزی خرید کنم که نیاز به شرکت و کارت بازرگانی و حساب ای سی هست که اگر دوستان در این زمینه میتونند همکاری کنند با کمال میل در خدمت هستم.این تجربیات من بده و هر سوالی دوستان در این زمینه داشته باشند با کمال میل پاسخگو هستم.

موفق باشی دوست من

جاوید صادقی
28-11-2018, 16:47
با سلام .شما که به بازار افغانستان اشنایی دارید گروه ما میتونه دارو را با مجوز به افغانستان صادر کنه

صادرات دارو کلا ممنوع اعلام شد توسط وزارت بهداشت

جاوید صادقی
28-11-2018, 16:50
سلام جناب اقای بهزاد سپاسگزارم از اطلاعات خوبتون فقط یه راهنمایی میخواستم میتونید لیستی از بازرگانان که در افغانستان فعالیت دارن رو تو سایت بزارین ممنون میشم

برو سفارت افغانستان در خیابان بهشتی خیابان پاکستان.اونجا هر تاجری بخوای میتونی حضوری ببینی

hossein05
28-11-2018, 17:01
سلام وقت بخیر . من میخواستم بدونم یک کالای دیجیتال مثل یک نوع موس خاص از چین استعلام بگیرم ببینم قیمتش چنده یا اینکه اصلا هست تو بازار یا نه دقیقا باید چکار کنم ؟
با تشکر فراوان

جاوید صادقی
28-11-2018, 17:01
سلام و خدا قوت

منم نقشه کش ساختمان هستم.چند سال پیش توی یه شرکتی که کار میکردم وقتی دانشجوهای ناوارد میاومدن پیشم من تمام زیر و بم کار رو به اونها یاد میدادم.حتی شماره موبایم در بین دانشجو ها پخش شده بود و همه بهم زنگ میزدند و من کامل راهنمایی میکردم .آرام آرام از همه جا بهم کارهای پروژه ای پیشنهاد شد و من پاداش کارم رو میگرفتم.ممنون

جاوید صادقی
28-11-2018, 17:05
این سوال منم هست؟
من میخوام صادرات انار داشته باشم چون محصول اصلی منطقه ماست
اما خب نمیتونم درست و حسابی تجزیه و تحلیل کنم
واقعیتش از کار کارگری توی شرکتای خصوصی و حقوق بخور نمیر خسته شدم
شاکر هستم اما قانع نیستم
ممنون میشم راهنماییم کنید

دوست من اگه با بسته بندی آشنایی داری در همین ایران انار خوب فله ای کیلویی 12000 تومان و بسته بندی کیلویی 20000 تومان فروش میره

جاوید صادقی
28-11-2018, 17:14
سلام
مهمترين چيز پيدا كردن مشتري هستش واسه صادرات
كيك و كلوچه براي افغانستان كه نميتونيد كار كنيد
چون 3_4تا شركت فوق قدر دارن كار ميكنن و قبضه كردن
اما بقيه موارد چرا
مثلن من الان نزديك 2ساله با ماكاراني زر نگين دامر كار ميكنم كه قزوينه و روي جنسشون دارم كار ميكنم مشهد ماكاراني داره زياد هم داره اما زر نگين هم بد نيست
شما اول مشتري پيدا كن
بعدش به سرمايه ميرسي
سركايه هم شما از حداقل 1كانتينر رب كيك و كلوچه يا هر جنسي حساب كن

ببخشید استاد در افغانستان کدان مدل یا برند کیک و کلوچه بیشتر خریدار داره

hossein05
28-11-2018, 17:15
کسی میتونه کمک کنه ؟؟؟

جاوید صادقی
28-11-2018, 17:38
سلام عزیزان
زنده باشید
حسینی پور
در ضمن باید نوسانات دلار و ارز را در نظر بگیریم .به صورت لحظه ای

جاوید صادقی
28-11-2018, 17:39
تشکر فراوان از بهزاد عزیز
آیا دوستان در رابطه با صادرات انواع ظروف یکبار مصرف به کشورهای همسایه ( عراق-ترکمنستان-افغانستان و..) اطلاعاتی دارند؟ بهترین نحوه دریافت پول از خریدار چیست؟
از افغانستان اگه متقابلا کنجد دریافت کنی به جای پول دو طرف سوده

جاوید صادقی
28-11-2018, 17:43
سلام دوست عزیز
باتوجه به تجربیات بنده از بازار اقلیم کردستان عراق در حال حاضر مواد غذایی بسیار مناسبه برای صادرات به این منطقه،شما اگه بتونین خریدار مورد اطمینان رو پیدا کنین کار تو این منطقه با سود خوبی همراه میشه اما در مورد ظروف یکبار مصرف اطلاعی ندارم،اگه اطلاعات و مشاوره ای در مورد کار تو شمال عراق نیاز داشتید پیام خصوصی بدید در خدمتتون هستم.
موید باشید

لطفا به صورت دتایل بفرمایید چه مواد غذایی

جاوید صادقی
28-11-2018, 18:23
دوستان صادرات مشتقات نفتی و گازوییل به کدام کشورها سود داره لطفا به صورت کامل توضیح دهید .

Qazvini22
29-11-2018, 10:40
باسلام
ببخشید در مورد نحوه دریافت پول از تاجران اقلیم کردستان ونحوه تحویل بار و دریافت پول از آنها میشود توضیح بدهید با تشکر

aboozar naderi
14-12-2018, 13:35
با سلام امکان داره شماره تماس خودتونو برام به این شماره ارسال نمایید
در مورد صادرات سیمان به عراق ازتون راهنمایی بگیرم
ممنون

ssiikkaa
15-01-2019, 16:24
مفید بود

وام ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
وام ازدواج ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
ضامن ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
وام کلان ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

محمدرضا فرشادی
16-01-2019, 13:19
با سلام من محمدرضا از مرز بازرگان هم مرز ترکیه کالای صادراتی سنگ گرانیت بلور شیشه ای خرما و غیره که از کشور صادر میشود انجام میدم 09149611502

A.Shnsi
15-03-2019, 04:56
ممنونم از تاپیک خوبتون اقا بهزاد و از سایت بینظیرتون که کمک به تازه کارها رو سرلوحه کارتون قرار میدین
.بنده تازه کار هستم و قصد صادرات زعفران به کشورهایحوزه خلیج فارس رو دارم کسی از دوستان هست اینجا که تاجر زعفران باشه و بتونه من رو راهنمایی کنه؟
البته من چند بار هم زعفران رو به کشور امارات صادر کردم ولی به مقدار بسیار اندک...
09335810400

Hma
11-08-2019, 23:56
اگر نیاز دارین تا حجم مشتریان داخلی و صادراتی خودتون بشدت افزایش بدین و دغدغه مشتری نداشته باشین ، مجموعه ما در این زمینه تخصص داره
به کانال تلگرام ما سر بزنید و مشاوره رایگان بگیرید

aramon
07-10-2019, 12:44
با عرض سلام خدمت همکاران بزرگوار

ما تولید کننده پوشاک هستیم و مایل به ورود به بازار صادرات
دوستانی که مایل به همکاری هستند با من در ارتباط باشند
09221963199

Hma
10-10-2019, 18:54
سلام به همه دوستانی که قصد دارند تو حوزه تجارت داخلی یا صادراتی وارد بشن یا خریدار و مشتری صادراتی پیدا کنند
بهترین راه جذب مشتری صادراتی تهیه سایت هایی که به زبان های مختلف داخلش تبلیغات انجام میشه و مشتری از هر جای دنیا بتونه شما رو پیدا گنه
مجموعه ما در زمینه افزایش فروش داخلی و صادراتی تخصص داره و هر هفته همایش رایگانی در تهران برگزار میشه
اگر علاقمند هستین با من در ارتباط باشین
حسین محمدی 09117431944

Amirljv
11-01-2021, 15:17
آماده همکاری و ارائه خدمات به شما
صادرات ، واردات ، ترانزیت
در کوتاهترین زمان
حمل و نقل بین المللی ، دارای کامیون یخچالدار و چادری ایرانی و ترکیه
دارای سابقه صادرات به کشور های ترکیه ، لبنان، اتریش ، کانادا و اروپا (خرما ، کیوی ، سیب ،سیر، دستکش وینیل ، پتروشیمی و ... )
دارای سابقه ترخیص و ترانزیت به کشور های ایران، افغانستان ، تاجیکستان ، عراق، روسیه (موز سبز ، شیرآلات بهداشتی ، بخاری ، فلاش تانک ، تخم مرغ ، میوه و سبزیجات)

00989140423607 watsapp

مهدی افکاری
23-01-2021, 23:19
سلام آقا بهزاد من میخواستم درمورده صادرات کاغذ از ایران به افغانستان ازتون مشورت بگیرم ممنون میشم کمکم کنید 09195668732 این شماره منه واتساپ وتلگرام دارم ،🙏🙏🙏

مهدی افکاری
23-01-2021, 23:24

سلام آقا بهزاد من میخواستم جهت صادرات کاغذ از ایران به افغانستان ازتون مشاوره بگیرم ممنون میشم کمکم کنید 09195668732این شماره منه،🙏🙏🙏