PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلاهبرداری از کارت بازرگانی من

saedja
14-02-2014, 12:22
سلام.من کارت بازرگانی دارم که دادمش دست یک نفر با وکالت برای خودش کار میکنه.حالا اون مالیات کارت رو نداده و دولت حساب بانکی من رو مسدود کرده.خواستم از شما بپرسم که اگه مالیات کارت بازرگانی رو پرداخت نکنم آیا کارتم باطل یا مسدود میشه یا نه؟و همچنین کارت بازرگانی چه مالیات هایی شاملش میشه؟و همین طور اگه بخوام ازمقدار مالیات و وضعیت کارت بازرگانیم مطلع بشم باید چه کار کنم وبه کجا مراجعه کنم؟تاریخ صدور کارتم 7/7/1390 است و در بوشهر کار میکنه.ولی کارت مریوان صادر شده . باتشکر لطفا من رو راهنمایی کنید.ضمنا من هیچ سودی از تجارت اون فرد نبردم.خواهشا راهنمایی کنید هر کس هر چقدر که می دونه . و آیا پرداخت نکردن مالیات کارت بازرگانی زندان داره یا نه؟

haman716
14-02-2014, 14:14
سلام دوست عزیز
شما نباید این کار رو انجام میدادید چون اکثرا همین اتفاق میوفته
معمولا برای واردات برای هر دلار 10 تومان مالیات میاد ولی صادرات مالیات نداره
شما باید به اتاق بازرگانی محل صدور کارتتون مراجعه کنید و درخواست ابطال کارتتون رو بکنید و ادعا کنید ازش سواستفاده شده
هر سال برای تمدید کارت بازرگانی باید مالیاتش پرداخت بشه و مفاسا حساب دارایی برای تمدید الزامیه. اون طرف احتمالا دیگه نمیتونه کارت رو تمدید کنه و این مالیات برای دوره قبلی بوده
شما احتمالا باید قراردادی باهاش داشته باشید که در اون پرداخت مالیات و غیره مشخص شده باشه و شما میتونید از روی این قرارداد ازش شکایت کنید