PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرصت تجارت

isenhall
27-08-2013, 20:53
با سلام
بنده موفق به تأسیسِ شرکت در قشم شدم و کارت بازرگانی هم گرفتم.
دانشجوی پزشکی تهران هستم و تا بحال هیچ تجربه یی تو خرید و فروش نداشتم :دی

زبانِ انگلیسیمم خوبه...

با توجه به شرایط من فکر میکنید چه کاری الان عاقلانه و سوده هه؟
صادرات یا واردات یا کار دیگه ایی؟
با جستجو ایی که کردم مثل اینکه این کار تجربهٔ خوبی لازم داره، راهی هس که بتونم تو شرکتی بدون دست مزد کار کنم؟ یا با کسی که تجربه داره و بازار جنس دستشه شریک شم؟ اصن هست کسی که اینکارو کنه؟
تو فکر این بودم از کجا چند تا آدم پر تجربه پیدا کنم که اینارو ازشون بپرسم، واقعا خوشالم که هم چین انجمنی رو پیدا کردم... :smile:

مرتضی
29-08-2013, 08:39
سلام دوست عزیز

ورودت رو به تاجر بانک خوش آمد میگم.
امیدوارم هم در تجارت و هم در طبابت موفق باشی.
اگر تجربه تجارت نداری، اصلا عجله نکن و کاملا آهسته و پیوسته حرکت کن. تا زمانی که اصول اولیه و بنیادی تجارت رو یاد نگرفتی به هیچ وجه وارد بازی نشو. فرصت هست، همیشه فرصت هست.
شراکت رو من اصلا پیشنهاد نمیکنم، مخصوصا در این مرحله که به گفتهء خودت تجربه نداری و راجع به تجارت زیاد نمیدونی. اصلا به شراکت فکر نکن. مگر اینکه کسی باشه که 100% بهش ایمان داشته باشی و بدونی که زیرآبت رو نمیزنه و کلاه سرت نمیگذارهبهترین راه کار کردن در یک شرکت بازرگانی هست ، این باعث میشه به صورت عملی درگیر کار باشی و با خم و چم کار آشنا بشی.
تجارت همیشه با ریسک همراه هست ، وقتی بی تجربه هستی این ریسک به بیشترین حد خودش میرسه. کار در یک شرکت بازرگانی بهت این فرصت رو میده که از تجارب دیگران استفاده کنی و با سرمایهء خودت ریسک نکنی.

isenhall
29-08-2013, 11:33
ممنون
فقط اینکه شرکتها با این شرایط کسیو استخدام میکنن؟
جایی هست که بشه دنبال این شرکتها گشت؟

میشه صادرات رو با واردات بر اساس میزان سوددهی، تجربهٔ مورد نیاز، ریسک و... مقایسه کنید؟

مرتضی
29-08-2013, 13:18
ممنون
فقط اینکه شرکتها با این شرایط کسیو استخدام میکنن؟
جایی هست که بشه دنبال این شرکتها گشت؟

میشه صادرات رو با واردات بر اساس میزان سوددهی، تجربهٔ مورد نیاز، ریسک و... مقایسه کنید؟

اگر هیچ چیزی بلد نباشی، خوب معلوم که کسی استخدام نمیکنه. بهترین شروع این هست که از کلاسها و دوره های آموزشی اتاق بازرگانی شروع کنی. اگر در تهران باشی، میتونی برنامه این کلاسها رو از اتاق بگیری و فکر میکنم در شهرستانها هم حتما یک چنین کلاسهایی هست. با گذروندن این کلاسها، بسیاری از اصول اولیه و ابتدایی رو به صورت تئوری یاد میگیرید. مطالعه و بودن در چنین سایتهایی هم میتونه کمکتون بکنه.

اگر بخوام صادرات و واردت را از نقطهء صفر با هم مقایسه کنم، باید گفت ، :
صادرات از واردات سخت تر هست. البته شاید بشه به عنوان یک تفاوت به این سختی نگاه کرد. در واردات شما انتخاب میکنید ولی در صادرات شما انتخاب میشید. انتخاب کردن به مراتب ساده تر و راحتتر از انتخاب شدن هست.
در هر دو نیاز به بازاریابی هست، برای واردات بازاریابی داخلی و برای صادرات بازاریابی خارجی. مشخص هست که بازاریابی داخلی به علت شناخت بیشتر و هزینهء کمتر راحتتر از بازاریابی خارجی خواهد بود.
سرمایه مورد نیاز برای واردات به مراتب بیشتر از صادرات هست. در وادرات جنس رو باید خرید ولی در صادرات فروش هست.
از نظر سود ده بودن، واقعا نمیشه الویتی برای هیچ کدوم قائل شد. هم دو اگر با شناخت کامل بازار و پتانسیل ها انجام بشه. به نتیجه میرسه و سود ده هست

isenhall
27-09-2013, 20:25
حالا برای اینکه بشه تو یه شرکت بازرگانی برای کسبِ تجربه استخدام شد حد عقل چه شرایطی لازمه؟
منظورم سطحِ آموزش و اطلاعات هستش.
و اینکه این آموزش هارو باید از کجا شروع کرد؟
مثلا از کلاسای اتاق بازرگانی کدوماشونو باید رفت تا بشه تو یه شرکت استخدام شد؟

باز هم ممنون

مربی بازرگانی بین الملل
28-09-2013, 00:29
با سلام و عرض ادب
بنده مربی رشته های مالی و بازرگانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای در استان گلستان می باشم و در ضمن خودم هم در زمینه صادرات فعال می باشم خوشحال می شم بتونم کمکتون کنم
تلفن تماس 09117716095
ایمیل ameriyahya@yahoo.com

zarei
28-09-2013, 15:08
سلام دوست عزیز اصلا نه شرکت می خواهی بری ونه استخدامی لازمه ونه چیزی باید یکی کنارت باشه که کار کرده باشه وتخصص داشته باشد وجنس پشت دستش باشه ومشتری هم داشته باشه مابقی رو روال پیش می رود البته حرف دوستان متین هست ولی من اینجوری فکر نمی کنم بایستی سریع از یه جای استارت زد وباید جنس محیا باشد ومشتری هم باشد وشرایط هم بررسی شده باشد
من می توانم باهاتون کار کنم تماس بگیرید
اطلاعات تماس من
با تشکر
مهندس محمد زارعی کردشولی
کارشناس گیاه پزشکی منطقه
Tli: +98 917 155 2467
09388964536
09178110564
Email:zarei301@gmail.com
zarei301@yahoo.com
وبلاک شرکت حبوبات چشمه رعنا
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

isenhall
01-10-2013, 01:23
دوستان بنده همچنان منتظر راهنمایی های سبزتان هستم...

ehsan-commerce
01-10-2013, 11:47
با سلام

لطفا آدرس یاهو اینجانب را ADD کنید .

Ehsan.Birjand@yahoo.com