PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال هایی در مورد نحوه صادرات میوه وسبزی به کشورهای حوزه خلیج فارس

FoodStuff
01-08-2013, 14:03
سلام دوباره خدمت دوستان عزیز تاجر بانکی

دوستان من یه مدتی هست که عضو این انجمن شدم و باید بگم خیلی از تجربه ها و راهنمایی های عزیزان تاجر بانکی استفاده کردم واز همه شما سروران ممنونم
الان هم میخوام در مورد صادرات میوه به کشورهای حوزه خلیج فارس یه چند تا سوال بپرسم که فکر میکنم برای شروع کار بعنوان صادر کننده ای که تجربه کار تو بازار ایران رو نداره خیلی مهم هستن

اول از همه میخوام بدونم نحوه کار بازار میوه وتره بار تو ایران چطوریه ، جریان اینه که ما به تازگی یه شرکت تو امارات به ثبت رسوندیم که در زمینه تجارت آزاد فعالیت داره .. الان هم برای میوه وسبزی مشتری داریم ولی بازار میوه وتره بار دبی به صورت پورسانتی هستش به این صورت که خریدار ما میگه شما میوه وسبزی رو وارد کنین وبه ما بدین ما بعد از فروش پورسانت خودمون رو کم وپول شما رو پرداخت میکنیم ...

حالا من میخواستم بدونم آیا صادرکننده ای تو ایران پیدا میشه که با امارات یا بقیه کشورهای همسایه نسیه ای کار کنه ؟ یعنی فرضا قراردادی بین صادر کننده و شرکت ما تو ایران بسته بشه و یه اعتبار 30 روزه در نظر گرفته بشه (یا کمتر) که در این مدت ما محصول رو صادر کنیم و به فروش برسونیم و پول صادرکننده رو بهش بدیم ؟

یا اینکه همچین روندی قابل اجرا نیست وشرکت صادر کننده باید جنس رو تهیه کنه و بفرسته امارات ؟

ودر کل ممنون میشم دوستان عزیزی که تو کار صادرات میوه وسبزی هستن وتمایل به همکاری دارن همینجا شماره تماس یا ایمیلشون رو در اختیار من بذارن چون ما تازه شروع کردیم وسفارش هم داریم میگیریم .. و مطمئنا میتونیم رو تجربه های شما در این زمینه حساب کنیم ..

ودر ضمن از عزیزان هر کسی هر سوالی راجع به بازار هند داره من در خدمتم

موفق وپیروز باشین

بهزاد
01-08-2013, 14:39
بازار میوه تره بار کلا نقده.
مگر اینکه بعد از مدتی اطمینان بین طرفین ایجاد شده و فروشنده حاضر بشه اعتباری کار کنه.

من به نظرم این کاری که میگی خیلی ریسک داره. تو فرض کن جنس رو سالم تحویلشون بدی، بعد معلوم نیست اونا چطور نگهداری میکنن. میوه ریسک فساد پذیری رو داره که خیلی ریسک بزرگیه. اونم میوه های تابستونه که از تولید به مصرفشون اکثرا زیر یه هفتس.

مرتضی
01-08-2013, 14:53
سلام
من هم با نظر بهزاد موافقم، نسیه و اعتباری کار کردن برای کالا و محصولی که ماندگاری نداره، خیلی ریسک بالایی داره. مهمترین قسمت و مرحله در تجلرت خارجی میوه و سبزیجات ، بسته بندی و حمل و نگهداری هست. کوچکترین بی دقتی باعث از بین رفتن بار میشه. کی میخواد ریسک اینها رو بپذیره ؟ و ضمانت اجرایی برای این پذیرش ریسک بده.؟ با بهزاد موافقم، بازار میوه و سبزی نقد هست.

FoodStuff
01-08-2013, 15:02
بله آقا بهزاد عزیز شما کاملا درست میفرمایین

اگه اشتباه نکنم شما تو کار میوه وتره بار هستین

به نظر شما بهترین روند در شروع کار برای صادرات میوه وتره بار چیه ؟ مثلا به صرفه هست یه کانتینر میوه وسبزی میکس بخريم بفرستيم اونجا وببينيم بازار چطوریه ؟ چون هم شرکت هست و هم مشتری فکر کنم ریسکش خیلی کم باشه

واینکه به نظر شما بهتره میوه وتره بار اینطرف بسته بندی بشه (تو بسته بندی های کوچیک واسه عرضه مستقیم به فروشگاهها ) یا اینکه بعد از وارد شدن به کشور مقصد ؟

FoodStuff
01-08-2013, 15:08
سلام آقا مرتضی

بله نظر شما و آقا بهزاد کاملا درسته .. من فکر میکنم آدم از اینجا جنس رو تهیه کنه و بفرسته دبی خیلی عاقلانه تره تا اینکه اعتباری کار کنه

خیلی ممنون بابت راهنمایی

مرتضی
01-08-2013, 16:15
سلام آقا مرتضی

بله نظر شما و آقا بهزاد کاملا درسته .. من فکر میکنم آدم از اینجا جنس رو تهیه کنه و بفرسته دبی خیلی عاقلانه تره تا اینکه اعتباری کار کنه

خیلی ممنون بابت راهنمایی

به نظر من اون ایدهء حمل میکس چند نوع میوه و سبزی، عملی نیست. هر میوه ای و سبزی دما و شرایط نگهداری و حمل مخصوص به خودش رو داره. اینها همه با کانتینرهای یخچالی حمل میشن. فکر نمیکنم بشه دما رو طوری نتظیم کرد که تمام بار رو حفظ کنه. از طرفی در یک فضای بسته تمام میوه ها رو هم تاثیر میگذارن.
فکر میکنم بسته بندی در مقصد میتونه به صرفه تر ودرستتر باشه. بنا به دلایل مختلف:
-مثلا مطمئنن تعرفه ورودی میوه بسته بندی شده بالاتر از فله هست.
- بسته بندی در مقصد این امتیاز رو داره که بهتر میشه میوه و سبزی رو دوباره سورت کرد و با درجه بندی (با توجه به آسیب احتمالی حمل) بسته بندی کرد. البته با سرعت عمل بالا.

FoodStuff
01-08-2013, 17:07
این مسأله ای بود که بهش توجه نکرده بودم اصلا .. اینکه میوه ها وسبزی های مختلف رو نمیشه در یک دما نگهداری کرد
در مورد بسته بندی هم همه چیز برام کاملا مشخص شد .. بهتره که در مقصد انجام بشه .. واقعا ازتون ممنونم

tejarat118
06-08-2015, 20:57
سلام خدمت دوستانآیا کسی در مورد قیمت تره بار در امارات اطلاعات داره؟اگر اطلاعات دارید لطفا تا حدودی بنده را راهنمایی کنی.ممنون

yusuf
08-10-2015, 15:55
سلام خدمت دوستان عزیز
من تو بازارچه مرزی چذابه تو کار تره بارم اگه کسی مایل به همکاری باشه درخدمتم .به ایمیلم خبر بده yusufmosavi6915@gmail.com

rajorloei
20-12-2015, 14:47
ودر ضمن از عزیزان هر کسی هر سوالی راجع به بازار هند داره من در خدمتم

سلام

من می خواستم راجع به صادرات شیرینی و شکلات به هند از شما سئوال کنم ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارید به من بدید

rajorloei@gmail.com

با تشکر

نامدار
20-12-2015, 15:38
با سلام خدمت دوستان بنده احتیاج به یک سری اطلاعات در مورد بازار هند در زمینه خرما و خشکبار دارم مخصوصا در زمینه معرفی تجار خریدار این محصولات .
ممنون میشم هر چه سریعتر با تلفن همراه بنده یا آدرس ایمیل بنده در میون بزارید
09213285150
asre_namdaran@yahoo.com