PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : واردات گوشی موبایل

صابر عاقلی
22-02-2012, 11:49
با سلام

ضمن عرض خسته نباشيد

مي خواستم ببينم در زمينه واردات گوشي موبايل چه هزينه هايي بايد پرداخت شود ( دارايي - عوارض ) چگونه محاسبه مي شود ؟؟؟؟

با تشكر

بهزاد
22-02-2012, 12:39
'در خصوص واردات گوشی موبایل حقوق گمرکی و سود بازرگانی بر اساس نرخهای مندرج در کتاب قانون مقررات صادرات و واردات محاسبه می گردد به سایت زیر مراجعه گردد

ww.tpo.ir

مارکوپولو
22-02-2012, 14:20
با سلام

ضمن عرض خسته نباشيد

مي خواستم ببينم در زمينه واردات گوشي موبايل چه هزينه هايي بايد پرداخت شود ( دارايي - عوارض ) چگونه محاسبه مي شود ؟؟؟؟

با تشكر

کلا در محاسبه واردات هر کالایی، ارزش cif کالا رو در نظر میگیرن و درصد تعرفه رو از ارزش سیف حساب میکنن.
یعنی: ( ارزش کالا + هزینه حمل کالا + بیمه )

بهزاد
22-02-2012, 14:31
درصد تعرفه گوشی های تلفن همراه الان 25 درصد هست. این 25 درصد 4 درصدش حقوق پایه و 21 درصدش سود بازرگانیه.
کد تعرفه گوشی های تلفن همراه 85171210 ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) هست.

بر این اساس اگر ارزش سیف کالا 10 هزار دلار باشه: حقوق گمرکی برابر با 2500 دلار میشه.

4 درصد هم مالیات باید پرداخت کنید.
علاوه بر این یک سری هزینه های گمرکی دارید که همه این ها رو اونجا بهتون فیش میدن، هزینه هایی مثل تخلیه، باربری، بارگیری، انبارداری، آزامایش، تعرفه بندی و . . . . از جمله این هزینه هاست.

یه سری هم عوارض دریافت میشه: مثل عوارض شهرداری، هلال احمر، عوارض ویژه، حق ثبت سفارش و . . .

ماهوتی
23-02-2012, 13:11
شرایط واردات گوشی های چینی هم به همین شکله؟ برای مثال میخوام بدون وقتی میگیم تعرفه، برای همه مدل ها از همه کشورها تعرفه یکسانه؟

30-05-2012, 22:38
درصد تعرفه گوشی های تلفن همراه الان 25 درصد هست. این 25 درصد 4 درصدش حقوق پایه و 21 درصدش سود بازرگانیه.
کد تعرفه گوشی های تلفن همراه 85171210 ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) هست.

بر این اساس اگر ارزش سیف کالا 10 هزار دلار باشه: حقوق گمرکی برابر با 2500 دلار میشه.

4 درصد هم مالیات باید پرداخت کنید.
علاوه بر این یک سری هزینه های گمرکی دارید که همه این ها رو اونجا بهتون فیش میدن، هزینه هایی مثل تخلیه، باربری، بارگیری، انبارداری، آزامایش، تعرفه بندی و . . . . از جمله این هزینه هاست.

یه سری هم عوارض دریافت میشه: مثل عوارض شهرداری، هلال احمر، عوارض ویژه، حق ثبت سفارش و . . .
با اجازه استارتر
سلام
آقا بهزاد این ها همه که فرمودید صحیح هست ولی یک سوال برام *پیش امد
با این همه گمرک وعوارض و.... چطور یکه نفر با ارز دولتی {خوب تعلق نمیگیره دولتی}
بازم میتونه سود کنه

آرزو
31-05-2012, 13:37
با اجازه استارتر
سلام
آقا بهزاد این ها همه که فرمودید صحیح هست ولی یک سوال برام *پیش امد
با این همه گمرک وعوارض و.... چطور یکه نفر با ارز دولتی {خوب تعلق نمیگیره دولتی}
بازم میتونه سود کنه

خدا کریمه،ته لنجی برای اینجور مواقع گذاشتن دیگه.

حاجي
01-06-2012, 15:07
:excl:

omidTL
06-06-2012, 18:35
با عرض سلام
فرمودید که درصد تعرفه ها رو از سیف حساب می کنند. مثلا اگه بنا به سیف گمرکی رو 400$ حساب کنند"این هزینه رو باید به نرخ دلار دولتی پرداخت یا ازاد؟

آرزو
06-06-2012, 20:38
omidtl: ارزش گمرکی با دلار دولتی محاسبه میشود.

Fobiran
06-06-2012, 21:54
با عرض سلام
فرمودید که درصد تعرفه ها رو از سیف حساب می کنند. مثلا اگه بنا به سیف گمرکی رو 400$ حساب کنند"این هزینه رو باید به نرخ دلار دولتی پرداخت یا ازاد؟

نرخ بر حسب دلار دولتی محاسبه می شه.

مثلا فرض کنید یک محموله دارید که ارزش اون 50 هزار دلاره. یعنی تو پرفورما ارزش کالا 50 هزار دلار ذکر شده. (CFR=50000 یعنی هزینه حمل داخل همین 50 هزار تاست)

اگر دلار دولتی 1226 تومن بشه یعنی ارزش کالا هست 62300000 تومان
حالا باید اول بیمه رو حساب کنید که پنج در هزار هست و میشه:306500 تومن

حالا ارزش CIF کالا برابر است با 61300000+306500=61606500 تومان

حالا حقوق ورودی موبایل برابر است با 25 درصد گمرکی+ 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده که جمعا میشه 30 درصد. گمرک از شما 30 درصد 61606500 تومان رو دریافت میکنه.

اوکی؟
یه هزینه های دیگری هم دارید که زیاد نیست و با یک میلیون تومن جمع میشه.

در ضمن دقت داشته باشید که به واردات گوشی ارز دولتی تعلق نمیگیره اما محاسبه حقوق ورودی با ارز دولتی انجام میشه. یعنی ارزش کالا در ارز دولتی ضرب میشه نه آزاد(برای محاسبه حقوق ورودی)

:wink::wink::wink:

rouhparvar
28-12-2012, 20:49
با سلام خدمت همکاران و دوستان عزیز
بنده قصد ثبت سفارش گوشی تلفن همراه را دارم ، به بازرگانی مراجعه کردم ، گفتند باید مجوز مخابرات بگیرید و مخابرات هم نامه نمایندگی میخاد. گوشی ها را میخام به نام خودم وارد کنم و نمایندگی نیستم. دوستانی که تجربه دارند به بنده لطف بفرمایند راه حلی به بنده ارائه دهند.
با تشکر

haman716
29-12-2012, 00:15
با سلام خدمت همکاران و دوستان عزیز
بنده قصد ثبت سفارش گوشی تلفن همراه را دارم ، به بازرگانی مراجعه کردم ، گفتند باید مجوز مخابرات بگیرید و مخابرات هم نامه نمایندگی میخاد. گوشی ها را میخام به نام خودم وارد کنم و نمایندگی نیستم. دوستانی که تجربه دارند به بنده لطف بفرمایند راه حلی به بنده ارائه دهند.
با تشکر

تا جایی که من اطلاع دارم باید بری و از نمایندگی شرکت اصلی مجوزش رو بگیری مثلا برای گوشی سامسونگ باید بری نماینده شرکت اصلی سامسونگ در ایران و با پرداخت مبلغی این مجوز رو ازشون بگیری که بعدا جوابگوی خدمات پس از فروشش باشن
ولی بازم نمیدونم تا چه حد درست گفتم اگر کسی اطلاعات صحیحی داره بیشتر راهنمایی کنه