PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجارت چمدانی

jalal13
02-06-2013, 16:16
با سلام خدمت دوستان
یه سوال که خیلی ذهنم را مشغول کرده اینه که تجارت چمدانی دقیقا چجوریه؟
مثلا من مسافرم می خوام برم خارج از کشور هر چقدر دلم خواست میتونم پسته بریزم داخل چمدونم ببرم؟؟یا مثلا میتونم هر چندتا قالیچه خواستم با خودم ببرم؟؟؟
و
بالعکسش هم همینطور حالا برای برگشت به ایران چطوریه؟؟!
کلا چقدر میشه بار را برد و آورد که گمرک و غیره هم گیر ندند؟؟!!
چیزی که شاید به این موضوع هم ربطی نداشته باشه اینه من همیشه برام سوال بود وقتی یکی میگه کارم جهانگردیه یعنی چی؟؟!!:tired:خب از کجا پول در میاره؟:excl:جهانگرد که همش پول خرج میکنه!:sad:تا چند وقت پیش یکی از دوستام گفت کارشون دقیقا همین تجارت چمدانی است؟؟!!!!آیا این صحت داره؟؟!!!مگه چقدر جنس میتونه با خودش ببره که بتونه هزینه ی سفر را در بیاره؟؟؟؟!!(بر فرض اینکه اون چیزی را که میبره داخل کشور مقصد رو هوا ببرند،باز هم با عقل جور در نمیاد):blink:

Kishe Mehr
02-06-2013, 16:57
دوست عزیز خیلی از اجناس مثل پسته ، زعفران و قالی و... محدودیت دارند. بعنوان مثال هر مسافر بیشتر از 30 گرم نمیتونه زعفران با خودش حمل بکنه و یا برای پسته هم بیشتر از 10 کیلو نمیتونه. اگر بیشتر بشه دیگه بحث گمرک و عوارض گمرکی و کارت بازرگانی و... پیش میاد. اگر هم کسی در این موارد تجارت چمدانی میکنه بدین صورت هستش. البته جنسی مثل زعفران رو هم میشه بصورت چمدانی ( البته با کارت بازرگانی ) حمل کرد.مثلا 50-40 کیلو زعفران رو همراه خودش می بره! همین مقدار وزن به ریال میشه چیزی در حدود 200 میلیون تومان!!
جدای از این مسائل خیلی از افراد با خودشون چندتا موبایل یا تبلت یا کارت مموری و این چیزا میارن و به قول معروف حداقل پول بلیطشون در میاد
بهرحال امیدوارم پاسختون رو داده باشم... هر چند دیگر دوستان عزیز بسیار باتجربه تر هستن و بنده جسارت کردم

فرصت
02-06-2013, 16:57
با سلام
سوال خیلی خوبی است امیدوارم دوستان اطلاعاتی را که دارند شیر نمایند
کلا خروج برخی از اجناس و کالا ها به بیرون از ایران محدودیت هایی دارد مثل زعفران زرشک طلا و...
تجارت چمدانی قطعا نیازممند تجربه و شناخت در روها است برای مثل خروج زعفران از ایران به امارات در داخل چمدان به اندازه ای که قوانین مشکلی را ایجاد نمیکنند و یاد بردن ساعت از سنگاپور به ژاپن البته دقیق اش را میپرسم عرض میکنم داخل چمدان سود خیلی خوبی داره .
بخش اول سوالتان را فکر میکنیم با خواندن قوانین گمرک کشور حل شود همه مواردی را که شمافرمودیدی به صورت دقیق و با جزییات گفته اند البته یک مطلب مرتبط هم دارم پیدا میکنم قرار میدهم
بخش دوم را خیلی دوست دارم دوستان بیشتر توضحی بدهند برایم جالب است اطلاعاتی هم ندارم

jalal13
02-06-2013, 17:36
دوست عزیز خیلی از اجناس مثل پسته ، زعفران و قالی و... محدودیت دارند. بعنوان مثال هر مسافر بیشتر از 30 گرم نمیتونه زعفران با خودش حمل بکنه و یا برای پسته هم بیشتر از 10 کیلو نمیتونه. اگر بیشتر بشه دیگه بحث گمرک و عوارض گمرکی و کارت بازرگانی و... پیش میاد.

با تشکر از دوستان عزیز بابت جواب ها
خب اگر یکی 30گرم زعفران و 10کیلو پسته با هم ببره چی:cigar::wink:؟؟اون موقع گمرک بهش گیر نمیده؟
و
قسمت دوم سوال هنوز کسی جوابی براش نداره؟!!!:nervous:

مرتضی
03-06-2013, 07:12
سلام، قبلا تاپیکی در این مورد ایجاد کرده بودم، لینکش رو میگذارم، امیدوارم به درد بخوره.
ولی در کل تجارت چمدانی، روال معمولی هست مخصوصا برای تجاری که هدفشون از این کار در آوردن خرج سفر هست، البته شاید غیر از این حالت تجارت و درآمد زایی هم داشته باشه ولی فکر نمیکنم درصد زیادی رو شامل بشه، من خودم تا حالا این کار رو نکردم، ولی تاجر های بسیاری رو دیدم و میبینم که وقتی میام چین و دارن برمیگردن، همراه خودشون (باتوجه به رشته ای که دارن کار میکنن) کالایی رو میبرن، ودقیقا به اسم و نیت، در آوردن خرج سفر.

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

jalal13
03-06-2013, 22:13
سلام، قبلا تاپیکی در این مورد ایجاد کرده بودم، لینکش رو میگذارم، امیدوارم به درد بخوره.
ولی در کل تجارت چمدانی، روال معمولی هست مخصوصا برای تجاری که هدفشون از این کار در آوردن خرج سفر هست، البته شاید غیر از این حالت تجارت و درآمد زایی هم داشته باشه ولی فکر نمیکنم درصد زیادی رو شامل بشه، من خودم تا حالا این کار رو نکردم، ولی تاجر های بسیاری رو دیدم و میبینم که وقتی میام چین و دارن برمیگردن، همراه خودشون (باتوجه به رشته ای که دارن کار میکنن) کالایی رو میبرن، ودقیقا به اسم و نیت، در آوردن خرج سفر.

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

با سلام و تشکر از شما آقا مرتضی واقعا عالی بود اما هنوز یه سری سوالات هست که جواب داده نشده مثل:
یکی جنسی را از ایران خرید مثلا همون 100گرم زعفران حالا کجا باید مشتریش را پیدا کنه؟؟؟!!
بر فرض اینکه مشتری هم پیدا کرد و فروخت چجوری باید پول حاصله را وارد کنه؟؟!!!!
یه سوال هم که با دیدن این پستی که گذاشتید برام ایجاد شد در مورد خاویار است:
هر کسی میتونه خاویار بخره؟؟
کجا بیشتر طرفدار داره؟؟!!
قیمتش برای خودمون که می خواهیم بخریم چقدره؟؟!!
چقدر میشه فروختش؟؟!!
و خیلی سوالایه دیگه؟؟!!:biggrin:

jalal13
04-06-2013, 18:44
یعنی کسی تا بحال در زمینه ی صادرات خاویار فعالیت نداشته؟؟؟؟!!!یا از این کارا نکرده؟!!!!

sezar
06-06-2013, 17:43
با سلام خدمت دوستان
در مور سوال مطرحی آیا 20کیلو زعفران رو میشه از طریق کسی که کارت بازرگانی داره از مرز رد کرد ؟ آیا مجوز نمی خواد یا اینکه شرایط خاصی داره میشه این کارو کرد ؟
دوم اینکه:tired: شخص حقیقی کارت بازر گانی داره بر فرض میخواد از آلمان به ترکیه کالایی رو وارد کنه یعنی با کارت بازرگانی صادر شده میشه این کارو کرد یا نه فقط در حومه کشور اعتبار داره؟
سوم اینکه یعنی من که الان کارت بازرگانی دارم میتونم جهانگردی کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:blink:

naseer2263
08-06-2013, 07:27
بحث جالبیه لطفا دوستان اطلاعات بیشتر در این زمینه بدن مثلا اینکه چه کا لائی پر سوده و ما میتونیم راحت از ایران به کشور های خارجی ببریم .کلا دوستانی که تجربه تجارت چمدانی داشتن بگن مثلا هر کشوری نیاز خاص خودش رو داره شاید یک کشور طرفدار زعفران باشه و دیگری طرفدار محصول دیگری لطفا نام کشور ها را با محصول مورد تقاضا را نام ببرید.

بهزاد
08-06-2013, 11:36
دوست عزیز خیلی از اجناس مثل پسته ، زعفران و قالی و... محدودیت دارند. بعنوان مثال هر مسافر بیشتر از 30 گرم نمیتونه زعفران با خودش حمل بکنه و یا برای پسته هم بیشتر از 10 کیلو نمیتونه. اگر بیشتر بشه دیگه بحث گمرک و عوارض گمرکی و کارت بازرگانی و... پیش میاد. اگر هم کسی در این موارد تجارت چمدانی میکنه بدین صورت هستش. البته جنسی مثل زعفران رو هم میشه بصورت چمدانی ( البته با کارت بازرگانی ) حمل کرد.مثلا 50-40 کیلو زعفران رو همراه خودش می بره! همین مقدار وزن به ریال میشه چیزی در حدود 200 میلیون تومان!!
جدای از این مسائل خیلی از افراد با خودشون چندتا موبایل یا تبلت یا کارت مموری و این چیزا میارن و به قول معروف حداقل پول بلیطشون در میاد
بهرحال امیدوارم پاسختون رو داده باشم... هر چند دیگر دوستان عزیز بسیار باتجربه تر هستن و بنده جسارت کردم

کاملا درست است.
همچنین درباره فرش:
طبق قانون هر مسافر بیش از 20 متر مربع فرش را نیز نمیتونه از کشور خارج کنه. مراجعه به قانون صادرات واردات

Navid_atabaki
19-11-2014, 23:10
با سلام خدمت اساتید گرامی

بنده امکان واردات یکنوع تجهیزات پزشکی را دارم
این وسیله بسیار ریز (3CM*3Cm) هست و قیمت تقریبا بالای صدهزار تومن رو دارد به نظرتون اینرو من میتونم به صورت چمدانی وارد ایران کنم

یکسوال اینکه اگر یک کیف از یک کالا رو از استرالیا و از طریق پست دی اچ ال بخوایم وارد کنیم مشکلی پیش میاد؟!

پیشاپیش ممنون از توجهتون

mozaffarim
22-11-2014, 14:44
با سلام خدمت اساتید گرامی

بنده امکان واردات یکنوع تجهیزات پزشکی را دارم
این وسیله بسیار ریز (3CM*3Cm) هست و قیمت تقریبا بالای صدهزار تومن رو دارد به نظرتون اینرو من میتونم به صورت چمدانی وارد ایران کنم

یکسوال اینکه اگر یک کیف از یک کالا رو از استرالیا و از طریق پست دی اچ ال بخوایم وارد کنیم مشکلی پیش میاد؟!

پیشاپیش ممنون از توجهتون

نه دوست عزیز، کلیه کالاهایی که به سلامت جامعه وابسته اند نیاز به اخذ مجوز های وزارت بهداشت و تاییدیه استاندارد دارند. حتی اگه شما اقدام به واردات کنید در گمرک گیر می افتید و حتی اگر موفق به خروج از گمرک هم شوید باز در بازار به نداشتن مجوزش گیر میدن و به اصطلاح " تو سر جنس" می زنن

Navid_atabaki
23-11-2014, 21:27
نه دوست عزیز، کلیه کالاهایی که به سلامت جامعه وابسته اند نیاز به اخذ مجوز های وزارت بهداشت و تاییدیه استاندارد دارند. حتی اگه شما اقدام به واردات کنید در گمرک گیر می افتید و حتی اگر موفق به خروج از گمرک هم شوید باز در بازار به نداشتن مجوزش گیر میدن و به اصطلاح " تو سر جنس" می زنن

ممنون از راهنمایی که کردید
البته این جنس درحال حاضر در بازار موجود هست واکثرا هم ظاهرا بصورت چمدانی وارد کشور میشه
به نظرتون من باید چیکار کنم؟

xcalibo
13-12-2014, 04:08
اگر مدیران موافق باشن یه قسمتی ایجاد بشه و کسانی که میخوان به سفری برن یا قصد برگشت به ایران رو دارن اعلام کنند تا کسانی که چیزی میخوان براشون به عنوان مسافری بیاره.

EhsanHP
13-12-2014, 10:24
اگر مدیران موافق باشن یه قسمتی ایجاد بشه و کسانی که میخوان به سفری برن یا قصد برگشت به ایران رو دارن اعلام کنند تا کسانی که چیزی میخوان براشون به عنوان مسافری بیاره.
پیشنهاد بسیار خوبیه...خیلی مفید خواهد بود .
هم کسایی که میخان سفر برن هم کسایی که کالایی دارن اینجا اعلام کنن.

karmand
25-01-2015, 12:55
خیلی باید حواست باشه که به اسمت یه چمدون دیگه حاوی... وارد نکنن در کل به ریسکش نمی ارزه اعدام بشی خوبه؟ یا پولت کم باشه