PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا واردات میوه در دست افراد خاصی است ؟

FoodStuff
01-06-2013, 20:14
سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
:rolleyes:
راستی یه سوال (البته من همیشه سوال میپرسم :unsure:) من شنیدم هر کسی نمیتونه میوه وارد کنه مثلا موز رو فقط یه نفر وارد میکنه !! و بقیه میوه ها هم همینطور
میخواستم بدونم این واقعیت داره ؟
چون الان خودم وارد کننده موز ایرانی میشناسم و میدونم از اون اقایان مافیای موز نیست که همه اسمشون رو میدونن

در کل کار این مافیاهای اجناس گوناگون تو ایران چطوریه یعنی مثلا نمیذارن جنس وارداتی از گمرک ترخیص شده یا به چه صورتی هست که بعضی کالاهایی وارداتی رو انحصارا بعضی افراد وارد میکنن ؟

jalal13
01-06-2013, 22:52
سلام دوست عزیز
من هم قبلا یه سوال در زمینه ی مافیا پرسیده بودم که جواب دوستان را میتونید در اینجا:
[Only Registered And Activated Users Can See Links]
ببینید
امیدوارم تقریبا به جواب برسید
در پناه حق باشید

حاجي
01-06-2013, 23:03
اينطور نيست كه نگذارن شما اون جنس موردنظر رو وارد كني بلكه شرايط اينكار به شما اجازه واردات مثلا موز رو نميده-مثلا حاج اقا رزازيان كه از دوستان ما هستش تقريبا چيزي در حدود 50 ساله كه موز وارد ميكنه ولي تنها واردات موز مساله نيست بلكه رنگ اوري موز هستش كه امكانات خودش رو ميطلبه ضمن اينكه وقتي يك كشتي موز وارد ميشه قيمتش با من كه بخوام در حد يك كانتينر واردكنم قابل مقايسه و قابل رقابت نيست-اينكه هر كسي نميتونه موز وارد كنه به همين علته-ارز موز هم تا اونجايي كه من ميدونم ارز ازاد هستش-بيشتر ميوه ها هم كه واردات قانونيش ممنوع هست

بهزاد
02-06-2013, 10:14
دقیقا همینطوره. واردکنندگان میوه علاوه بر تامین مالی دارای سردخونه های بسیار مجهز هم هستند.
واردات میوه هم همونطور که حاجی گفت در بسیاری از فصول ممنوعه. مثلا پرتقال زمستون وارداتش ممنوع بود ولی الان ازاد شده و داره از مصر میاد.

jalal13
02-06-2013, 16:01
اينطور نيست كه نگذارن شما اون جنس موردنظر رو وارد كني بلكه شرايط اينكار به شما اجازه واردات مثلا موز رو نميده-مثلا حاج اقا رزازيان كه از دوستان ما هستش تقريبا چيزي در حدود 50 ساله كه موز وارد ميكنه ولي تنها واردات موز مساله نيست بلكه رنگ اوري موز هستش كه امكانات خودش رو ميطلبه ضمن اينكه وقتي يك كشتي موز وارد ميشه قيمتش با من كه بخوام در حد يك كانتينر واردكنم قابل مقايسه و قابل رقابت نيست-اينكه هر كسي نميتونه موز وارد كنه به همين علته-ارز موز هم تا اونجايي كه من ميدونم ارز ازاد هستش-بيشتر ميوه ها هم كه واردات قانونيش ممنوع هست

اتفاقا ما هم یه دوست داشتیم به نام آقای رزازیان البته ایشون در کار تجارت برنج شمالی بودند و رحمت خدا رفتند الآن هم پسرشون جای ایشون هست.

zarei
02-06-2013, 17:19
سلام ورداتش رو نمی دانم ولی احتمالا بیشتر از جنوب وارد می شود که وقتی زمان برداشت مرکبات است می زنند ته بار و به میادین ارسال می کنند این رو یک راننده بهم گفت که قاچاق هم است مثل آناناس

FoodStuff
05-06-2013, 21:00
خیلی ممنون دوستان عزیز به جواب تمام سوالهام رسیدم :happy: