PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بسته بندی و برند زدن خرما و صادرات خرمای پیاروم و رطب مضافتی و ....

mohammad-h
25-05-2013, 23:45
با سلام خدمت دوستان گل تاجر بانکی و اساتید گرامی
اگه بخوام خرما(رطب مضافتی) رو بسته بندی کنم و برند بزنم به نام خودم آیا نیاز به مجوز بهداشت و استاندارد و... هست؟
من خودم تولید کننده دارم، حتی سردخونه هم واسه انبار کردنش دارم ولی هیچی درباره بسته بندی و بقیه کارهاش نمی دونم!

درضمن اگه کسی درباره صادرات خرما(مخصوصاً پیاروم که مخصوص صادراته) اطلاعاتی داره لطف می کنه در اختیار من قرار بده!
با تشکر

بهزاد
26-05-2013, 09:42
اقا کلا صادرات رو اینقدر سخت نگیرید. خیلی پیچیده نیست. محوز و این چیزا هم نمیخواد. فقط یه گواهی بهداشت میخواد که اونم ترخیص کار میگیره مشکلی نیست.

بهزاد
26-05-2013, 10:03
نمونه عکس از بسته بندی صادراتی خرما:

مرتضی
26-05-2013, 10:11
پیارم بهترین نوع خرمای ایرانی هست، و البته گرونترین نوعش، فکر میکنم فقط در مناطقی از هرمزگان برداشت میشه. با توجه داشت که صحبت از بسته بدی ، بسته بندی باز فله هست، خرمای ایران با اینکه یکی از بهترین خرماهای دنیا هست ولی به خاطر برداشت و نگه داری غیر اصولی، بسته بندی نادرست، و نداشتن نگرش صادراتی درست، فقط و فقط به صورت عمده و فله داره صادر میشه، در بسته های 10 کیلویی و 12 کیلویی. که اب توجه به درخواست مشتری هست.

FoodStuff
26-05-2013, 18:10
سلام عزیزان امیدوارم حال همگی خوب باشه

صادرات خرما خیلی پر درآمده و خرمای ایرانی به دلیل پایین بودن قیمتش نسبت به خرمای عربی تو بازار کشورهای آسیایی مخصوصا هند وپاکستان وبنگلادش خیلی بیشتر از خرمای عربستان وامارات طرفدار داره
ایران دومین کشور تولید کننده خرما بعد از مصره ولی چون به صنعت بسته بندی این محصول چندان رسیدگی نشده بیشترش به صورت فله ای به امارات وکشورهای حوزه خلیج فارس صادر میشه واونجا بعد از بسته بندی به صورت 1 کیلویی به اسم این کشورها ونه ایران !! به بقیه جاهای دنیا صادر میشه

همین خرمایی که الان تو بازار هند وجود داره با برند کیمیا خرمای مضافتی ایرانیه که داره از دبی بسته بندی وصادر میشه
البته خرمای prestige هم که محصول شرکت AHT هست بسته بندی خیلی جالبی داره وفکر کنم از خود ایران صادر بشه

مشکل خرمای ما فقط در بسته بندی بی کیفیت محصولاته وگرنه خریدار خیلی زیاده ... ان شالله که این معضل حل بشه وبتونیم صادرات بیشتر وبهتری داشته باشیم

mohammad-h
26-05-2013, 22:46
سلام عزیزان امیدوارم حال همگی خوب باشه

صادرات خرما خیلی پر درآمده و خرمای ایرانی به دلیل پایین بودن قیمتش نسبت به خرمای عربی تو بازار کشورهای آسیایی مخصوصا هند وپاکستان وبنگلادش خیلی بیشتر از خرمای عربستان وامارات طرفدار داره
ایران دومین کشور تولید کننده خرما بعد از مصره ولی چون به صنعت بسته بندی این محصول چندان رسیدگی نشده بیشترش به صورت فله ای به امارات وکشورهای حوزه خلیج فارس صادر میشه واونجا بعد از بسته بندی به صورت 1 کیلویی به اسم این کشورها ونه ایران !! به بقیه جاهای دنیا صادر میشه

همین خرمایی که الان تو بازار هند وجود داره با برند کیمیا خرمای مضافتی ایرانیه که داره از دبی بسته بندی وصادر میشه
البته خرمای prestige هم که محصول شرکت AHT هست بسته بندی خیلی جالبی داره وفکر کنم از خود ایران صادر بشه

مشکل خرمای ما فقط در بسته بندی بی کیفیت محصولاته وگرنه خریدار خیلی زیاده ... ان شالله که این معضل حل بشه وبتونیم صادرات بیشتر وبهتری داشته باشیم

دوست عزیز با تشکر از راهنماییتون
به نظر شما بسته بندی به چه فرم و شکلی باشه مورد قبول کشورهای دیگه بیشتر واقع میشه؟

خشایار
27-05-2013, 02:03
سلام
برادر یکمی هم خودت بازار مشتریهاتو ببین با چه سلیقه ای هستن براشون همنطوری بسته بندی کن

FoodStuff
27-05-2013, 02:30
بازهم سلام :cap:

محمد عزیز معمولا خرما رو در جعبه های 500 گرمی تا 1 کیلویی بسته بندی میکنن که 500 گرمی بیشتر مورد پسند مشتریه تا 1 کیلویی

شما این مساله رو مد نظر داشته باشین که زیبایی وشیک بودن بسته بندی در صنعت مواد غذایی عامل اصلی جذب مشتری در بازارهای جهانی و سبقت گرفتن از رقیباست

اگه میخوایین بیایین تو کار صادرات خرما که بسیار هم درآمد زاست حتما این موارد رو مد نظر داشته باشین تا بتونین در کمترین مدت ممکن بیشترین خریداران رو به خود جذب کنین :

1-خرمای مخصوص صادرات باید تمیز ویکدست باشه .. باقیمانده خاک وپوشال هر چقدر هم جزئي باعث میشه مشتری بار دیگه جنس رو نخره وشرکتهای واردکننده هم با دیدن نمونه های بی کیفیت سفارش رو کنسل میکنن

2-جعبه محکم انتخاب کنید که مثل کاغذ مقواهای بی دوام از شکل وشمایل نیفته و باعث نشه مشتری با دیدینش از خرید منصرف شه .. متاسفانه بیشتر بسته بندی خرمای ایران به همین شکله

3-روی بسته رو انگلیسی بنویسین ودقت کنین که از لحاظ گرامری و معنایی مشکلی نداشته باشه چون این خودش خیلی مهمه هر چند تو ایران زیاد بهش اهمیت داده نمیشه

4- جدول ارزش غذایی محصول رو یادتون نره این هم خیلی مهمه

5- سعی کنین نوآوری به خرج بدین ... بازهم میگم خدمتتون بسته بندی شیک ضامن به فروش رفتن محصول در بازار خارجیه

این بسته خرما رو من قبل از خروج از ایران از فرودگاه امام تهیه کردم .. کیفیت بسته بندی بسیار عالی شبیه به محصولات درجه یک عمان وعربستان
وکیفیت خرما هم بالاست هرچند ریزه ولی یکدست و تمیزه

1527

این بسته بندی های بسیار شیک وجالب رو هم از انترنت دانلود کردم اگر بتونین تو این مایه ها کار کنین واقعا بازار عالی خواهید داشت :love:

15281529

به امید موفقیت

باز هم هر سوالی راجع به صادرات خرما به هند پاکستان بنگلادش داشتین من در خدمتم

saied
27-05-2013, 09:15
بنام خدا
دوستان عزیز
مشکل خرما پس از شستشو با آب اینست که ترش می شود .چگونه این مشکل در بسته بندی حل میشود؟

shapoor
27-05-2013, 13:29
سلان دوست گرامی
خواستم از حسن سلیقه ودقت در نوع بسته بندی تشکر کنم چون دنیا واقعا به شیک ترین بسته ها در هر زمینه توجه خاص دارن حالا هرچند برای ما این بسته بندیهای شکیل بدلیل بالا بودن قیمت چاپ مقرون بصرفه نیست ولی در تمام جاها توجه خاص دارن

FoodStuff
27-05-2013, 13:59
بنام خدا
دوستان عزیز
مشکل خرما پس از شستشو با آب اینست که ترش می شود .چگونه این مشکل در بسته بندی حل میشود؟

سلام دوست گرامی

والله من زیاد در جریان پروسه نیستم ولی ممکنه به نوع خرما هم بستگی داشته باشه مثلا شاید مضافتی ترش بشه ولی پیارم نه ... این که چطور خرما رو تمیز میکنن باید از متخصصین پرسیده بشه ولی من مطمئنم خرماهای عربستان وعمان وامارات وآمریکا رو یه جوری تمیز میکنن چون اصلا گرد وخاک نداره
شما اگه مضافتی های خودمون رو نگاه کنین متوجه گرد وخاک روشون میشین

babak316i
30-07-2013, 17:54
تو کارخونه های فراوری و بسته بندی 1 دستگاهی هست به اسم خاکه گیر که با لغزشهایی که داره خاکه رو میگیره تو ایران هم هست اما همه ندارن

saied
30-07-2013, 23:06
دوست عزیز

بیش از 100 نوع خرما در ایران وجود دارد که هر کدام مشخصات منحصر بفردی دارند و برای تمیز کردن آنها فرایند مخصوصی باید طراحی شود.بعضی از آنها پوسته نسبتا کلفت ( مثلا خرمای بم ) و تعدادی پوست لطیف دارند ( مثلا شاهانی ) پوسته لطیف این نوع خرما ها ممکن است در عملیات شستشو کنده یا پاره شود . مواد شستشو باید کاملا و 100% طبیعی اما ضد قارچ باشند .همین قارچ ها هستند که منجر به ترش شدن خرماپس از تماس با آب می شوند . نبایداز مواد شیمیایی برای ضد عفونی کردن خرما استفاده نمود . بسته بندی باید کاملا بهداشتی باشد و بلافاصله به سرد خانه با درجه حرارت زیر صفر برود ( چون خرما مقداری الکل دارد یخ نمی زند ) یا مثل خرمای مدینه واکیوم شده باشد
متاسفانه در کشور ما نحوه داشت و برداشت ، تمیز کردن ( که البته عمدتا انجام نمی شود چون نتیجه عکس می دهد ) بسته بندی ناقص و غیر بهداشتی باعث شده که در نهایت این محصول با ارزش بیشتربصورت فله صادر شود ، سپس کشور های دیگر همه این کار ها را به اسم خود انجام مبدهند و سود اصلی را میبرند .صنعت خرما از ابتدا تا انتها مورد غفلت واقع شده است .

saw1364
01-08-2013, 22:35
خرما ی شما در بسته های یک کیلیوی قیمتش چنده منظورم خرید عمده هست برای داخل کشور .

f.navaserry
31-12-2013, 20:23
hi foodstuff
May i have your skype ID please

zahra1
06-10-2018, 08:50
سلام شماره تماستون رو لطف میکنین