PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه استعلام قیمت از شرکتها و تولیدکنندگاه

babak316i
24-05-2013, 13:44
سلام دوستان تاجر
یکی از سوالات من در مورد نحوه پرسیدن قیمت کالاهاست از تولیدکنندگان جهت صادرات
چند باری که این کارو کردم تا میفهمن جهت صادرات میخوای اکثرن قیمت دلاری میدن یا بالاتر از عرف
قیمتها هم اینقدر بالا میدن که نسبت به قیمت چینیها حداقل 2 برابره و اون خریدار خارجی هم که کاملن اشناست با قیمتهای دنیا تا بهش قیمت میدی
میره دیگه پیداش نمیشه
تجربه دوستان چیه تو این زمینه؟
البته نمیشه هم خیلی مواقع نگفت جهت صادراته بار, چون در نهایت دستمون رو میشه

مرتضی
24-05-2013, 14:06
این مشکل از اون مشکلاتی هست که خود من بارها بهش برخوردم، اوایل که دلار رفت بالا ، ماشالا هزار ماشالا تولید کننده های ما طمع اینکه تمام سود حاصل از افزایش دلار بره تو جیب خودشون، قیمتهاشون رو دلاری کردن، بارها اعلام شد که این کار غیر قانونی هست، ولی کو گوش شنوا.
چند دسته میشن، یه دسته کارخانه ها و تولیدکننده های قدر و گردن کلفت هستن، که واقعا نمیشه هیچ کاریشون کرد، قیمت دلاری و ختم کلام هست، مثل بعضی از این کارخانه های سیمان و پودرهای شوینده و چینی و ظروف معروف...بازارهاشون رو دارن و فقط و فقط دلاری میفروشن، بعضی هاشون هم که به خاطر نزدیکی به بندر یا مرز، چون میشناسن امتیازشون رو ، مطمئن هستن که قیمت پایینتر از اون پیدا نمیکنی. صحبت با اینها هیچ راهی نداره.
دسته ء دیگه هم شرکتهای کوچیکتر هستن که هنوزم کمی ناز مشتری رو میکشن، با اینها میشه چونه زد. ولی در کل این ها به خاطر بی درو پیکر بودن مملکتمون هست، که هرکسی هر قیمتی دلاری و یورویی و ... میتونه جنسش رو بفروشه.
من سعی میکردیم کالا رو از بازار در حجم بالا به ریال پیدا کنیم، وتا جایی که ممکن بود سراغ تولید کننده دسته اول نمیرفتم.

jalal13
24-05-2013, 15:00
من سعی میکردیم کالا رو از بازار در حجم بالا به ریال پیدا کنیم، وتا جایی که ممکن بود سراغ تولید کننده دسته اول نمیرفتم.
خب مگر برای صادرات به مجوز کارخونه نیازی نیست؟؟!!که شما از داخل بازار بار را تامین میکردید؟؟!!!

beno
24-05-2013, 16:22
متاسفانه این یکی از حقیقت های تلخ کشور ما هست. طرف تو کل سال داره التماس می کنه و هر روز توی نیازمندیها تبلیغ می کنه ولی به محض این که یه مشتری درست حسابی پیدا میشه ، همه خودشون رو بالا تاقچه می ذارن. البته تجربه به من ثابت کرده که هنوز هم میشه شرکتها و تولید کننده هایی رو پیدا کرد که توسط ادمهای درستی اداره میشن. اما بهترین راه اینه که تا حد ممکن حرفی از صادرات به میان نیاریم. مثلاً من برای مصالح ساختمانی که خرید می کنم ، همیشه میگم برای یک پروژه دولتی هست (در صورتی که به مجوز خاصی نیاز باشه ،مثل مجوز بورس برای ایزوگام )، به محض این که اسم پروژه دولتی میشنون ، همین که می بینن پولش نقده حتی راضی به دادن تخفیف هم میشن. :wink:

مرتضی
24-05-2013, 16:43
خب مگر برای صادرات به مجوز کارخونه نیازی نیست؟؟!!که شما از داخل بازار بار را تامین میکردید؟؟!!!
برخی کالاها نیاز به مجوز کارخونه داره ، ترخیص کار خوب داشته باشی همه رو برات حل میکنه، ترخیص کار خوب داشتن یه نعمت بزرگ هست

zarei
24-05-2013, 20:01
با سلام
من تولید کننده حبوبات لوبیا چیتی وقرمز هستم به صورت خرمنی بیشتر موجود است ثرت نیست همین حالا بگم
جو و گندم هم از دوماه دیگه ثرت شده وتمیز دارم 98%هم ارگانیک است چون کود و سموم شیمیای کم مصرف میشه تو این منطقه
خیار سبز وسیب زمینی هم به فصل از دوماه دیگه هرتناژی موجود است
کاه گندم و کاه جو و گاه یونجه و لوبیا و کاه خلر موجود است
ازخریداران دعوت به عمل میاد
09171552467
09388964536
مهندس زارعی
مدیرعامل شرکت حبوبات چشمه رعنا
آدرس.فارس.شهرستان اقلید.روستای چشمه رعنا.کوچه ایثارگر غلامعلی زینلی سمت چپ درب آخر محمد زارعی کردشولی
وبلاگ شرکت حبوبات چشمه رعنا ومحصولات به روز برروی سایت زیر است
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

babak316i
25-05-2013, 20:02
مرسی جناب زارعی از تبلیغات و تلاش وافرتون قسمت بشه از شما خرید داشته باشیم
ولی بهتر نیست جهت احترام به خود و دوستانتون تو این فروم تو قسمت عرضه کالا پست بزنید؟تا خریدار واقعی شما رو راحت تر پیدا کنه و نظم اینجا هم بهم نخوره دوستم؟

stable.rock90
29-07-2013, 10:21
برخی کالاها نیاز به مجوز کارخونه داره ، ترخیص کار خوب داشته باشی همه رو برات حل میکنه، ترخیص کار خوب داشتن یه نعمت بزرگ هست
ببخشید میشه یکم بیشتر توضیح بدید . یعنی من که می خوام کالا صادر کنم حتما باید اجازه کارخونه رو بگیرم .؟؟؟؟ میشه بگین کدوم کالا نیاز به مجوز کارخوونه داره ؟؟؟؟/