PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک و مشورت درباره صادرات صیفی جات و سبزیجات خشک شده (سبزی خشک و آلو خشک و میوه خشک و ...)

mohammad-h
12-05-2013, 18:04
سلام دوستان عزیز و استادان تاجر بانک
من توی خوزستان - دزفول زندگی می کنم
اینجا بدلیل فراوان بودن میوه و سبزیجات (مخصوصاً سبزیجات) مدتیه به این فکر افتادم که میشه این محصولات رو خشک کرد و صادر کرد! حالا یا به شهرها یا به کشورهای دیگه (که البته من کشورهای دیگه بیشتر مد نظرم هستن)
ولی ازونجایی که هیچ شناختی روی این بازار نداشتم گفتم از شما دوستان و استادان مشورت بگیرم که اگه تجربه ای در این زمینه دارید من رو راهنمایی کنید
در ضمن بازارش تو چه کشورهایی بهتره؟ چه محصولی بهتر فروش میره؟

سجاد
13-05-2013, 10:06
اینجا بدلیل فراوان بودن میوه و سبزیجات (مخصوصاً سبزیجات) مدتیه به این فکر افتادم که میشه این محصولات رو خشک کرد و صادر کرد! حالا یا به شهرها یا به کشورهای دیگه (که البته من کشورهای دیگه بیشتر مد نظرم هستن)
ولی ازونجایی که هیچ شناختی روی این بازار نداشتم گفتم از شما دوستان و استادان مشورت بگیرم که اگه تجربه ای در این زمینه دارید من رو راهنمایی کنید

سلام

میوه خشک یا خشکبار همیشه بازار خیلی خوبی داشته و ایران همیشه یکی صادرکنندگان بزرگ بوده. در صورتی که بتونین با استفاده از تکنولوژی مناسب کیفیت و قیمت مناسب رو داشته باشین حتما می تونین موفق باشین.

کشورهای عربی ، کشورهای cis همگی می تونن از بازارهای خوبی باشن که شما برای شروع روشون کار کنین.

بهزاد
13-05-2013, 10:48
سبزیجات رو البته صادر هم میکنن. جعفری یکی از محصولات پر طرفدار هست که زمستون خیلی صادر میشه. البته فکر میکنم این سبزیجات از سمت بوشهر و زاهدان برداشت میشن و در اون فصل دزفول سبزی نداره. اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم ارائه کنید که چه زمانی سبزیجات برداشت میشن؟
سپاس

فرصت
13-05-2013, 13:36
سلام
یادمه یکبار اقا بهزاد در مورد صادرات سیب زمینی مطلبی را زده بوند که باید به ان دقت نمود صادرات میوه و سیزیجات نیازمنمد دقت و تجربه زیادی است بهترین کار یک بررسی در کشورهای عربی به خصوص امارات و عراق نماید و ببینید مشتریان به چه شکلی هستند قدم اول مارکتینگ کار است اگر در فراهم اوردن نهادهای تولید مشکلی نداشته باشید

خشایار
13-05-2013, 14:30
فکر کنم درباره صادرات کلم به روسیه بود

بهزاد
14-05-2013, 11:39
من میوه تره بار زیاد کار کردم. کیوی، سیب زمینی، پیاز، کلم.
واقعا تبحر خاصی میخواد. مثلا همین الان برای میوه های تابستونه مثل هندوانه، گیلاس، زردآلو، هلو، شلیل، سیب و .... سفارش دارم ولی واقعا خیلی محتاط دارم میرم جلو. یه میوه هایی خیلی خیلی سخته کار کردن روشون.
مثلا گیلاس رو در نظر بگیرید.
نوع بسته بندی در ماندگاری بسیار بسیار اهمیت داره.
گیلاس باید با یک ماده خاص اول شسته بشه و سپس در بسته های نیم یا یک کیلویی بسته بندی بشه.
بعد از اون باید اول گیلاس سورت شده رو به سردخونه منتقل کرد تا در یک دمای خاص به یک باره و در یک تایم زمانی مشخص افت دما داشته باشه. در واقع گیلاس اگر بخواد به مرور افت دما داشته باشه خراب میشه. افت دما از دمای محیط که حدود 20 درچه هست تا 1 درچه سانتیگراد که دمای ماندگاری گیلاسه باید در عرض 3 ساعت حداکثر رخ بده و اگر بخواد تو 24 ساعت افت کنه گیلاس پلاسیده میشه.
از همه مهمتر اینکه یه ماشین گیلاس 120 میلیون حداقل هزینه بر میداره. واسه همین اولین اشتباه اخرین اشتباه خواهد بود.
میوه ها کلا حساس تر هستن نسبت به صیفی جات.
برای همین معمولا کسایی که تو کار صادرات میوه تره بار هستن معمولا تخصصی رو یک یا دو زمینه کار میکنن. البته چیزایی مثل کلم و سیب زمینی و پیاز تخصص چندانی نمیخواد و فقط باید بتونید جس خوب تامین کنید. اما کسی که گیلاس کار میکنه معمولا کیوی کار نمیکنه. کسی که هلو کار میکنه سررشته ای از سبزی جعفری نداره.
در انتها چند تا عکس از برخی سفرها و محصولاتی که کار کردیم رو براتون میزارم.
کلم: بارگیری از زمین های دزفول، سورت در آستارا، صادرات به روسیه

بهزاد
14-05-2013, 11:41
کیوی:
بارگیری و سورت در مازندران (شهسوار)، ترخیص در آستارا، صادرات به روسیه

بهزاد
14-05-2013, 11:44
پرتقال:
خرید و سورت در قائم شهر، ترخیص در آستارا

بهزاد
14-05-2013, 11:57
هویج دزفول:
هویج باید حتما قندش تکمیل باشه وگرنه تا برسه به مقصد پلاسیده میشه. هویجی که تهش سیاه شده باشه هویج مونده هست. هویجی که تهش سبز باشه هویج تازه هست. هویجی که تهش سبز تیره باشه قندش تکمیل شده. این چیزی که نوشتم 10 میلیون تومن ارزش داره :tongue:. قلق کاره. هیچ کس به من نمیگفت. با مصیبت از زیر زبونشون کشیدیم بیرون که چطوری بفهمیم چه هویجی قندش تکمیل شده.

بهزاد
14-05-2013, 12:11
تقویم زمانی کاشت و برداشت صیفی جات و سبزیجات در ایران:

بهزاد
14-05-2013, 13:11
تقویم زمانی برداشت و عرضه میوه در بازار ایران:
این آمار رو از جهاد کشاورزی گرفتم.

همچنین یه فایل اکسل هم هست، اینم آمار وزارت کشاورزیه. اداره معاونت امور گیاهی.
لیست کل محصولات باغی ایران
میزان برداشت و اینکه در چه شهری موجود هست در فایل زیر قابل مشاهده است. فایل extract شده و باید با وین رار بازش کنید.

irminishny
14-05-2013, 13:42
آقا بهزاد بي نهايت ممنون كه تجربيات خودتون رو در اختيار همه قرار ميدي
از خوندن مطالب شما لذت ميبرم
يه نكته ام من اظافه ميكنم هر چند شايد مهم به نظر نرسه، اونم خالي بودن باك تريلي كه است كه بارگيري ميشه.

بهزاد
14-05-2013, 14:02
آقا بهزاد بي نهايت ممنون كه تجربيات خودتون رو در اختيار همه قرار ميدي
از خوندن مطالب شما لذت ميبرم
يه نكته ام من اظافه ميكنم هر چند شايد مهم به نظر نرسه، اونم خالي بودن باك تريلي كه است كه بارگيري ميشه.

اتفاقا این موضوع مهمه. از روی باسکول هم معلوم نمیشه. واسه همین ما معمولا در بارگیری هامون هم تعداد دقیق بسته ها رو و هم وزن دقیق رو با راننده در مبدا طی میکنیم و ازش امضا میگیریم. آمار رو به گیرنده در مقصد میدیم و اون اول بار رو میشمره و چک میکنه بعد اقدام به تخلیه میکنه.
متاسفانه باب شده همه یه جیزی به اسم سرباری بر میدارن از روی بار. البته زیاد چیز مهمی نیستا ولی اینکه ادم رو گاگول فرض میکنن زور داره. واسه همین همیشه من خودم سفت و سخت باهاشون برخورد میکنم چون فکر میکنن تو الان صادرات میکنی پولت از پارو بالا میره. متاسفانه گرچه قشر زحمت کش اما اکثرا بی اخلاقی هم هستن.

البته یه راه دیگه هم داره اینه که اول باسکول خالی ماشین رو بگیرید. بعد باسکول پر ماشین رو بگیرید.
در مقصد هم دوباره ماشین پر رو بفرستید رو باسکول و بعد از تخلیه هم خالیشو بفرستید رو باسکول. خالی مبدا باید با خالی مقصد و پر مبدا باید با پر مقصد همخوانی داشته باشه.

البته یه چی هم بگم که میوه تره بار کلا یه مقدار افت دارن. مثلا کلم ممکنه 300 کیلو رو 10 تن افت وزن داشته باشه. ولی نه اینکه یه تن از بار کم بشه. کلم رو از دزفول زدم تا آستارا 300 کیلو کم میگرد. ولی کیوی خیلی افت کنه 50 کیلو هست. اونم در صورتی که کیوی از سردخونه که میاد بیرون خیس باشه که رطوبت از دست بده. وگرنه اصلا افتی نداره.

افت وزن میوه ها رو باید بدونید. کلا تو چیزایی که من کار کردم بیشترین افت وزن مال کلم و سیب زمینی بوده و کمترینش مال پرتقال و کیوی و میوه های پوست داره. مثلا شما اگه بخوای 20 تن کلم صادر کنی باید 21 تن بار بزنی استارا اونجا برگاشو میچینن کارگرا و بعد میزنن تو ماشین یخجالی. یه تن کم میکنه همین ریزش برگا. 500 کیلو هم خودش افت وزن داره که میشه 19500 کیلوگرم. 500 کیلو پالت میخوره، جمعا ماشین میشه 20 تن. چون از بیست تن نمیتونید بیشتر بارگیری کنید گمرک اجازه نمیده.

فرصت
14-05-2013, 17:22
با سلام اقا بهزاد
ممنون اطلاعات ارزشمندی بودند بسیار لذت بردم میوه و سبزیجات واقعا نیازمند تجربه و تحصص خاصی است یکی از دوستان یکبار زده بوده به ایتالیا اونم هندوانه بدجور ضرر کرده و یکی از اشناها کیوی به ترکیه فرستاده بود که اونم به خاطر یک اشتباه ساده افتاد توی دردسر
مجدد بابت ارایه اطلاعات ارزشمند تشکر مینمایم

babak316i
20-05-2013, 21:36
با سلام اقا بهزاد
ممنون اطلاعات ارزشمندی بودند بسیار لذت بردم میوه و سبزیجات واقعا نیازمند تجربه و تحصص خاصی است یکی از دوستان یکبار زده بوده به ایتالیا اونم هندوانه بدجور ضرر کرده و یکی از اشناها کیوی به ترکیه فرستاده بود که اونم به خاطر یک اشتباه ساده افتاد توی دردسر
مجدد بابت ارایه اطلاعات ارزشمند تشکر مینمایم

جناب فرصت میشه بفرمایید اشتباه اون اشناتون در بار کیوی ترکیه چی بود؟

بهزاد
22-05-2013, 22:25
جناب فرصت میشه بفرمایید اشتباه اون اشناتون در بار کیوی ترکیه چی بود؟

کیوی قلقش اینه که باید مثل سنگ سفت باشه.
خارجی ها عادت کیوی خوردنشون جوریه که وقتی کیوی میخورن مثل خیار باید خرت خرت کنه تو دهنشون. خلاصه اینکه یه ذره هم نباید نترم باشه.
نکته دیگه اینکه غالب کیوی مازندران ریزه ولی قالب کیوی سمت آستارا درشته. خارجی ها کیوی 70 گرم به بالا رو میخرن. جنس خیلی لوکس که مثلا واسه گرجستان دیدم بارگیری میشه 90 گرم به بالا بوده. زیر 50 گرم رو مربایی میگن که خوراک عراقی هاسو حتی تو بازار ایران هم تقاضا نداره.
ولی کیوی مازندارن از طعم بهتری نسبت به آستارا برخورداره. کیوی آستارا سبز طلاییه. خیلی خوشرنگه ولی مازندران معمولا کیوی هاش تیره تره.

کیوی که کرک داشته باشه بهتر خریداری میشه تا کیوی بدون کرک (پرز) به کیوی بدون پرز میگن کیوی چرمی. کیوی ای که پرز نداشته باشه کیوی کهنه هست.

arash501
24-05-2013, 01:48
سلام
میخواستم بدونم چه طور میتونم کلم رو به کشورای دیگه صادر کنم یا با شرکتای صادر کننده همکاری کنم؟

بهزاد
24-05-2013, 11:58
مشخصه شما باید لینکشو اونور داشته باشی. یا باید خودت بری مشتری پیدا کنی و یا با صادر کننده ها کار کنی.
فصلش یه سفر برو شهرهای مرزی که معمولا کلم از اونجا صادر میشه. مثل آستارا، مهران. اونجا خریدار ها هستن. میتونی بهشون بگی که تامین کننده ای.

zarei
24-05-2013, 22:14
سلام داداش بهزاد
یه نکته مهم وریز دیگه درخرید محصولات با قیمت بالا
همیشه اگر با ترازو بار رو وزن می کنید وقتی ماشین روی باسکول بره بین 80 تا 30 کیلو تفاوت وزن ایجاد میشه
این اتفاق برای من در خرید وفروش حبوبات (لوبیا چیتی) که خشکبار است اتفاق افتاده همیشه هم همین طور است
علت رو هم نمی دانم؟
مثلا من 4تن بار یک ماشین می زدم رو با سکول 30 الی 80 کیلو بیشتر نشان می داد
اول هم ماشین رو خالی وزن می کردم بعد از بار گیری دوباره وزن می کردم که این انفاق می افتاد
مثلا اگر قیمت لوبیا چیتی ثرت 8100تومت باشه به قیمت امروز چیزی حدود648000تومن پول ضرر وزیان می بیند آدم.
تصاویری از بارگیری لوبیا از روستای چشمه رعنا ارسال به تهران
151015111512

mohammad ali
17-08-2013, 14:49
مشخصه شما باید لینکشو اونور داشته باشی. یا باید خودت بری مشتری پیدا کنی و یا با صادر کننده ها کار کنی.
فصلش یه سفر برو شهرهای مرزی که معمولا کلم از اونجا صادر میشه. مثل آستارا، مهران. اونجا خریدار ها هستن. میتونی بهشون بگی که تامین کننده ای.

سلام آقا بهزاد

ميخواستم ببينم چطوري ميشه با صادر كننده ها كار كرد ، يعني شرايط كار و قرارداد رو چطوري ميشه تنظيم كرد كه ضرر نكرد . ممنون ميشم كه اطلاعات تون رو در اختيار من بگذاريد

با عرض تشكر و سپاس فراوان

mahdi.kh
08-12-2013, 12:15
سلام.من مهدی هستم از گرگان.
لطفا درصورتیکه خریدار کلم(گل و برگ) هستید،با این شماره تماس بگیرید.تشکر09111708261

کیوان کامران
22-12-2013, 15:24
دوستان در مورد صادرات سبزی به روسیه کسی اطلاع داره؟

عشق جونم
07-03-2015, 23:47
سلام من ساکن بازرگان هستم و شرکت تازه زدم میخاستم درباره خشکبار ومیوه وسبزی خشک وتازه برای ترکیه کار کنم و اول کارمه تقریبا چیزی بلد نیستم یعنی اوله کارمه . میخاستم اطلاعات جمع آوری کنم با توجه به این که در منطقه نسبتا خوبی برای تجارت قرار گرقتم. ممنون از انجمن خوبتون. خیلی استفاده میکنم از مطالبتون

shahram51
01-05-2015, 09:18
با سلام به اساتید و دوستان

من چند سالی است که تجهیزات الکترونیک و صنعتی وارد می کنم ، اما اخیرا به فکر صادرات افتادم ، با توجه به اینکه در چند ماه گذشته مشتری های مختلفی داشته ام مثلا در زمینه مواد غذایی برای چای / زعفران / میوه خشک و در زمینه مصالح ساختمانی برای سنگ ساختمانی ... و با بررسی دیدم که قیمتهای ما در اینجا خوبه و قابل صادرات ، اما مشکلی که داشته ام اینه که مثلا برای مواد غذایی گمرک تقاضای استاندارد و گواهی بهداشت داره که اینها رو هم فقط شرکتهایی که در این زمینه ثبت شدن میتونن بگیرن .... با توجه به اینکه در ابتدای کار نمی خوام وارد مسائل اداری ثبت شرکت بازرگانی و مالیات و دنگ و فنگ های کارت بازرگانی و اینها بشم آیا یک شخصیت حقیقی میتونه این استانداردها رو بگیره؟ و بعد از کارت بازرگانی شخص دیگه برای صادرات استفاده کنه؟

توکل برخدا
11-05-2015, 12:15
آقا بهزاد سلام
چه کار قشنگی
احسنت
من میخواستم بدونم کار خشک کردن میوه وفروش آن توجیه پذیر است؟
میوه بهتره یا سبزی؟

farzansalehi1976
20-05-2015, 17:25
خداییش کارت درسته. تاجری تااااجر . اون عکس تاجر ونیزی که گذاشتی برازندته. موفق و پیروز باشی

farzansalehi1976
20-05-2015, 17:27
سیب زمینی بود . میگفت بیست تن و نیم صادر کردیم روسیه چون رطوبتش مناسب نبوده اونجا که رسیده شده 18تن

farzansalehi1976
20-05-2015, 17:30
سلام
یادمه یکبار اقا بهزاد در مورد صادرات سیب زمینی مطلبی را زده بوند که باید به ان دقت نمود صادرات میوه و سیزیجات نیازمنمد دقت و تجربه زیادی است بهترین کار یک بررسی در کشورهای عربی به خصوص امارات و عراق نماید و ببینید مشتریان به چه شکلی هستند قدم اول مارکتینگ کار است اگر در فراهم اوردن نهادهای تولید مشکلی نداشته باشید

آره سیب زمینی بار زده بودن روسیه رطوبتش 75درصد نبوده و اونجا که رسیده 20.5 تن شده 18تن

farzansalehi1976
20-05-2015, 17:32
تقویم زمانی کاشت و برداشت صیفی جات و سبزیجات در ایران:

خداییش آخر تاجرایی. اون عکس تاجر ونیزی هم برازندته. موفق باشی

فروغ سادات سلطانیان
17-07-2018, 14:40
من میوه تره بار زیاد کار کردم. کیوی، سیب زمینی، پیاز، کلم.
واقعا تبحر خاصی میخواد. مثلا همین الان برای میوه های تابستونه مثل هندوانه، گیلاس، زردآلو، هلو، شلیل، سیب و .... سفارش دارم ولی واقعا خیلی محتاط دارم میرم جلو. یه میوه هایی خیلی خیلی سخته کار کردن روشون.
مثلا گیلاس رو در نظر بگیرید.
نوع بسته بندی در ماندگاری بسیار بسیار اهمیت داره.
گیلاس باید با یک ماده خاص اول شسته بشه و سپس در بسته های نیم یا یک کیلویی بسته بندی بشه.
بعد از اون باید اول گیلاس سورت شده رو به سردخونه منتقل کرد تا در یک دمای خاص به یک باره و در یک تایم زمانی مشخص افت دما داشته باشه. در واقع گیلاس اگر بخواد به مرور افت دما داشته باشه خراب میشه. افت دما از دمای محیط که حدود 20 درچه هست تا 1 درچه سانتیگراد که دمای ماندگاری گیلاسه باید در عرض 3 ساعت حداکثر رخ بده و اگر بخواد تو 24 ساعت افت کنه گیلاس پلاسیده میشه.
از همه مهمتر اینکه یه ماشین گیلاس 120 میلیون حداقل هزینه بر میداره. واسه همین اولین اشتباه اخرین اشتباه خواهد بود.
میوه ها کلا حساس تر هستن نسبت به صیفی جات.
برای همین معمولا کسایی که تو کار صادرات میوه تره بار هستن معمولا تخصصی رو یک یا دو زمینه کار میکنن. البته چیزایی مثل کلم و سیب زمینی و پیاز تخصص چندانی نمیخواد و فقط باید بتونید جس خوب تامین کنید. اما کسی که گیلاس کار میکنه معمولا کیوی کار نمیکنه. کسی که هلو کار میکنه سررشته ای از سبزی جعفری نداره.
در انتها چند تا عکس از برخی سفرها و محصولاتی که کار کردیم رو براتون میزارم.
کلم: بارگیری از زمین های دزفول، سورت در آستارا، صادرات به روسیه
با سلام
من فروغ سلطانیان هستم مسئول بازرگانی اتحادیه مرکزی تعاونی های مرکزی تولید روستایی کشور .
این اتحادیه با در برداشتن 66 تعاونی کشاورزی روستایی که فعال در تولید انواع میوه مرکبات سبزیجات و خشکبار هستند امادگی همکاری با شرکت های تجاری می باشد
برای اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید
09127511619
09375025690

M.ranjbar
25-04-2019, 15:58
سلام
واقعا ممنون از بزرگواری دوستانعزیز
من در زمینه سبزیجات تازه ،منجمد و خشک در کرج فعالیت میکنم مجوزهای بهداشت رو کاملا اخذ کردم
علاقه مند هستم صادرات کنم به عراق
اگر کسی تجربه داره حاضرم مذاکره کنیم سر این موضوع
خوشحال میشم بتونم در خدمت دوستان باشم
رنجبر ۰۹۳۶۱۸۵۲۸۴۲ واتساپ