PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی و اطلاعات در مورد ثبت شرکت

جاده ابریشم
10-01-2012, 16:12
هر فردیکه بخواهد واحد صنفی ایجاد کند قبل از سپردن هر گونه تعهد، اجاره یا خرید محل باید جهت اخذ مجوز لازم
به اتحادیه صنف مربوطه مراجعه ودرخواست کتبی خود را تسلیم نماید.

شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل پروانه کسب:

1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران، در مورد اتباع بیگانه داشتن پروانه کار معتبر از وزارت کار و امور اجتماعی و پروانه
اقامت معتبر از وزارت کشور

2- ارایه سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی و یا عادی و یا مبایعه نامه و یا ارایه قراردادهای منعقده فی مابین متقاضی
پروانه کسب با ادارات و سازمان های دولتی، نهادها، شهرداریها، شرکت های تعاونی مسکن و شرکت های خاص صنفی،
شرکت های تحت پوشش سازمان های دولتی و نهادها

تبصره: دریافت تعهد محضری از دارندگان اجاره نامه عادی مبنی بر پذیرش مسوولیت حقوقی ناشی از آن .

3- گواهی پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم و یا ارایه گواهی معتبر مبتنی بر داشتن معافیت تحصیلی یا پزشکی
و همچنین دارندگان دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت و در مدت اعتبار آن وفق بند (6) ماده 10 قانون نظام وظیفه
و بندهای (ج)، (د)، (ی) ماده (50)آیین نامه اجرایی قانون مزبور

تبصره: حداقل سن جهت خانم ها به منظور دریافت پروانه کسب 18 سال می باشد.

4-ارایه گواهی عدم سوء پیشینه

5- ارایه آخرین مدرک تحصیلی یا حداقل گواهی پایان تحصیلات ابتدایی یا سواد خواندن و نوشتن (به استثنای متقاضیانی
که سن آنها از 50 سال به بالا می باشد. )

6- گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

7-ارایه پایان کار تجاری، اداری و یا کارگاهی محل واحد صنفی و یا رسید پرداخت عوارض کسب و پیشه سالیانه شهرداری
و یا پروانه ساختمانی تجاری، اداری و یا کارگاهی محل واحد صنفی و یا ارایه گواهی شهرداری مبنی بر بلامانع بودن صدور
پروانه کسب.

تبصره: برای دارندگان اجاره نامه ها یا اسناد عادی هر گونه مدرکی دال بر تشکیل پرونده در شهرداری کفایت می نماید.

8- ارایه کارت معاینه پزشکی و گواهی صلاحیت بهداشتی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای صنوفی که مشمول
قانون اصلاح ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، بهداشتی و آرایشی می باشند.

9- ارایه هر گونه مدرک مبنی بر تشکیل پرونده و یا ارایه هر یک از اوراق پرداخت مالیاتی.

10- مدارک لازم دال بر دارا بودن صلاحیت فنی برای مشاغل خاص بر اساس آیین نامه مربوطه

تبصره:اگر متقاضی واجد شروط لازم برای اخذ پروانه تخصصی و فنی نباشد، حضور یک نفر شاغل دارنده پروانه تخصصی و فنی
در واحد صنفی برای صدور پروانه کسب مشروط، به نام متقاضی کافی است.

11- موافقت اداره نظارت بر امامکن عمومی نیروی انتظامی .

12- عکس جدید 12 قطعه

13- فتوکپی شناسنامه عکس دار دو برگ و در مورد اتباع بیگانه فتوکپی گذرنامه

تبصره: صدور پروانه کسب برای افراد حقیقی و یا حقوقی با ارایه وکالت نامه ممنوع می باشد.

alitavafi
18-04-2012, 15:54
باسلام.
خیلی خوشحالم که چنین سایتی رو پیدا کردم و به جمع شما بازرگانان پیوستم.:banana:
بنده مهندس کامپیوترم اما به شدت علاقه مند به کارهای بازرگانی.:biggrin: عموی بنده مدتی خرید و فروش برنج انجام می داده و حالا من بهمراه دوتا از دوستانم قصد دارم یه شرکت بازرگانی به صورت سهامی خاص ثبت کنم. مراحل ثبت رو هم در اداره ثبت دارم انجام میدم. برای شروع کار هم بازارهای داخلی رو درنظر گرفتیم.
اما برای شروع کار، از شما دوستان عزیز راهنمایی می خوام.

1- اولین سوالم اینه که اصلا یک شرکت بازرگانی در چه زمینه هایی میتونه خرید و فروش انجام بده؟ آیا فقط یک دسته محصول مثلا میوه جات یا تجهیزات پزشکی رو باید خرید و فروش کنه یا در تمام زمینه ها میشه کار کرد؟
2- موارد و دسته بندی های مختلف بازرگانی چیست؟ یعنی کلا چه زمینه ها و چه کالاهایی برای خرید و فروش وجود داره؟
3- دقیقا برای شروع باید چکار کنم؟ اگر قصد خرید و فروش مثلا زعفران داشته باشم اول باید دنبال خریدار بگردم یا چی؟
4-برای حمل و نقل چه موادی می توان از وانت و خاور استفاده کرد و برای حمل چه کالاهایی حتما از کانیتر؟!
5-کارت بازرگانی فقط برای صادرات و واردات است؟ یعنی برای انجام خرید و فروش در داخل کشور نیاز به کارت بازرگانی نیست؟

ممنون میشم اگر جواب سوالاتم را بدهید.:banana:

hkarimpoor2003
19-04-2012, 00:30
باسلام.
خیلی خوشحالم که چنین سایتی رو پیدا کردم و به جمع شما بازرگانان پیوستم.:banana:
بنده مهندس کامپیوترم اما به شدت علاقه مند به کارهای بازرگانی.:biggrin: عموی بنده مدتی خرید و فروش برنج انجام می داده و حالا من بهمراه دوتا از دوستانم قصد دارم یه شرکت بازرگانی به صورت سهامی خاص ثبت کنم. مراحل ثبت رو هم در اداره ثبت دارم انجام میدم. برای شروع کار هم بازارهای داخلی رو درنظر گرفتیم.
اما برای شروع کار، از شما دوستان عزیز راهنمایی می خوام.

1- اولین سوالم اینه که اصلا یک شرکت بازرگانی در چه زمینه هایی میتونه خرید و فروش انجام بده؟ آیا فقط یک دسته محصول مثلا میوه جات یا تجهیزات پزشکی رو باید خرید و فروش کنه یا در تمام زمینه ها میشه کار کرد؟
2- موارد و دسته بندی های مختلف بازرگانی چیست؟ یعنی کلا چه زمینه ها و چه کالاهایی برای خرید و فروش وجود داره؟
3- دقیقا برای شروع باید چکار کنم؟ اگر قصد خرید و فروش مثلا زعفران داشته باشم اول باید دنبال خریدار بگردم یا چی؟
4-برای حمل و نقل چه موادی می توان از وانت و خاور استفاده کرد و برای حمل چه کالاهایی حتما از کانیتر؟!
5-کارت بازرگانی فقط برای صادرات و واردات است؟ یعنی برای انجام خرید و فروش در داخل کشور نیاز به کارت بازرگانی نیست؟

ممنون میشم اگر جواب سوالاتم را بدهید.:banana:

دوست عزیز به جمع ما خوش آمدی

1- یک شرکت بازرگانی در عمل هر کالای مجاز و شرعی را می تواند خرید و فروش کند ولی یک سری ملاحظاتی هست در زمان مالیات یا گرفتن تسهیلات وام یا ضمانت نامه یا ..... به این شکل که باید ببینید زمان ثبت شرکت در تعریف موضوع فعالیت شرکت چه چیزی مینویسید که بعدا در دارایی یا امور بانکی یا ضمانت نامه ها راحتتر باشید

2- برای سوال دوم نمیشه پاسخ دقیقی داد چون تنوع کالا ها بسیار زیاد بوده و دسته بندی مختلف میشه ارائه داد ولی اگر کلی بخواهید و از دید وزارت بازرگانی به دسته های : گروه کشاورزی + صنعتی-معدنی +فرآورده های نفتی و پتروشیمی

3- این که برای شروع از کجا شروع کنید بستگی به شما داره که تا چه حد پیش زمینه دارید ولی همیشه قدم اول مطالعه ، تحقیق و جمع آوری اطلاعات است در انتخاب کالا هم باید ببینید میزان سرمایه شما تخصصتون تجربه و تواناییاتون چقدر هست تا بعد بتونید یک کالاانتخاب کنید
4 - در کار بازرگانی خارجی شما بیشتر با کامیون تریلر قطار وکشتی سروکار دارید چون وانت و خاور برای تجارت بین کشور ها اصلا توجیه اقتصادی ندارد و امکان ندارد. ولی برای خرید و فروش داخلی می توانید استفاده کنید هرجند با این وضعیت قیمت سوخت این ها هم جای سوال دارند
5- اصولا کارت بازرگانی برای تجارت خارجی است و برای خرید و فروش داخلی نیازی ندارید ولی خوب استثنا در کشور ما یه جورایی برای خرید و فروش داخلی هم استفاده میشه

Chalak Trading
19-04-2012, 00:46
خوش آمديد
وقتي خوشحالي شما را ديدم حيفم آمد راهنمائيتان نكنم
من هم روزي كارمند بانك بودم و از شغل خود خسته تا اينكه يكي از مشتريان بانك مرا راهنمايي كرد تا چگونه وارد بازي بزرگان شويم .
از سوالهاي شما پيداست تجربه اي در زمينه بازرگاني نداريد
من به سوالهاي شما تك تك پاسخ ميدهم
بسته به تخصص شما در هر زمينه اي ميتونيد وارد فعاليت بشويد . تكرار ميكنم ( تخصص شما ) از يك طرف و ( دسترسي ) چه به منابع خريد و فروش . شايد در نظر اول تجارت الماس از همه موارد بهتر باشد نه هزينه انبار داري ميدهي . نه هزينه حمل ونقل و نه فاسد ميشود . ولي بسته به ميزان سرمايه شما و اينكه ميتوانيد الماس را به قيمت بخريد و بفروشيد وضع فرق ميكند .
از شير مرغ تا جان آدميزاد . قصد تجارت فقط تحصيل سود نيست . شما با كمي دانش بازاريابي در ابتدا به تقاضاي بازار پي ميبريد و ميتوانيد بهتر عمل كنيد . برايتان يك مثال ساده ميزنم . مگر در تهران آب وجود ندارد ؟ ولي ميدانيد روزانه چقدر آب معدني به فروش ميرسد . به نظرت خاك را ميتوان فروخت ؟ يا شن دريا را ؟ بله ميشود . خاك را گل فروشي و شن دريا را آكواريوم ها از شما ميخرند .
از زعفران چقدر ميدانيد ؟ تقلب هاي زعفران را ميشناسيد ؟ مشتري احتمالي داريد يا تامين كننده اي كه بتواند به شما اعتبار دهد .
بسته به حجم كالاي شما و دوري و نزديكي ميتوانيد از روشهاي حمل مختلفي بهره مند شويد . پنبه با كانتينر - زعفران با كارتن
شما براي دادو ستد در بازار داخل نيازي به كارت بازرگاني نداريد
اميدوارم موفق و پيروز باشي

alitavafi
19-04-2012, 00:55
ممنون آقای کریم پور.

1- حالا من از کجا اون یکسری ملاحظات رو بفهمم؟ کدام کالاها در دارایی یا امور بانکی یا ضمانت نامه ها راحتتر هستند؟ هفته آینده باید اساسنامه مون رو تکمیل کنیم.:blink:
2-یعنی میتونیم برای مثال امروز پرتقال بفروشیم و فردا آهن آلات و پس فردا روغن ترمز؟:biggrin:
3- الآن ما اگر بخوایم مثلا 5میلیون برنج بخریم و بفروشیم اول چه چیزی رو باید مطالعه کنیم؟ یعنی بریم بازاریابی کنیم؟
4- ممنون.
5- پس داخل کشور نیاز ضروری برای داشتن کارت نیست؟

ممنون

hkarimpoor2003
19-04-2012, 01:18
براتون یه مثال میزنم ببینید شما مثلا اگر در تعریف موضوع شرکت عنوان کنید که زمینه فعالیت صادرات نرم افزار یا محصولات فرهنگی مثل کتاب هست بعد ها برای دارایی راحتتر می توانید اداعا کنید و از یکسری معافیت ها ی مالیاتی استفاده کنید --- راه مشخصی برای فهمیدن این ملاحظات نیست بیشتر به تجربه به دست میاد ولی نگران نباشید شما پیش برید هر وقت جایی نیاز شد میتونید موضوع شرکت را عوض کنید یا اضافه کنید فقط یه کم مراحل اداری داره
برای تجارت داخلی نیازی به کارت بازرگانی ندارید و هر کالای مجاز و قانونی و شرعی را می توانید خرید و فروش کنید از پرتقال تا روغن ترمز البته در بعضی موارد هم شاید مجبور باشید جواز کسب یا مجوزات خاص صنفی بگیرید
در مورد اینکه چه چیزی را اول باید مطالعه کنید بحث خیلی مفصله ، میتونید از مطالعه همین انجمن شروع کنید همه مطالب و مقاله ها و راهنمایی ها رو بخونید تا با مراحل اولیه آشنا بشید.
در ضمن سعی کنید تخصصی وارد این کار بشید یعنی اینکه نخواهید هر کالایی از هر جایی وارد کنید یا بخرید یا بفروشید و یا لااقل در یک گروه کالایی مثلا فقط کالاهای کشاورزی فعالیت کنید نه اینکه یک دفعه از کشاورزی به صنعتی مثلا همان روعن ترمز که گفتید ، اگر تخصصی عمل نکنید مطمئن باشید همیشه در حد یک دلال جزء باقی میمونید و پیشرفت نمیکنید تا مرحله ای که بهتون بگن تاجر

alitavafi
19-04-2012, 13:07
از راهنمایی های مفید Chalak Trading و آقای کریم پور بسیار متشکرم.
پس اینجور که فهمیدم در ابتدا باید به مطالعه بازار خرید و فروش انواع محصولات بپردازم تا بتونم بهترین کالایی که هم دسترسی خودم بهش آسونتره و هم بازار بهش نیاز داره رو برای تجارت انتخاب کنم.
و ثانیا اینکه روی یک دسته از محصولات تمرکز کنم.

نظر شما روی محصولات کشاورزی (میوه جات) چیه؟ برای من که تازه کار هستم ریسک بالایی نداره؟ چون میوه جات فاسد شدنی هست!
برنج و چای چطور؟ من ساکن گیلان هستم.
یا اینکه از بازار آزاد بندرانزلی جنس خرید کنم؟
نظر شما چیه؟

بهزاد
20-04-2012, 13:23
از راهنمایی های مفید chalak trading ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) و آقای کریم پور بسیار متشکرم.
پس اینجور که فهمیدم در ابتدا باید به مطالعه بازار خرید و فروش انواع محصولات بپردازم تا بتونم بهترین کالایی که هم دسترسی خودم بهش آسونتره و هم بازار بهش نیاز داره رو برای تجارت انتخاب کنم.
و ثانیا اینکه روی یک دسته از محصولات تمرکز کنم.

نظر شما روی محصولات کشاورزی (میوه جات) چیه؟ برای من که تازه کار هستم ریسک بالایی نداره؟ چون میوه جات فاسد شدنی هست!
برنج و چای چطور؟ من ساکن گیلان هستم.
یا اینکه از بازار آزاد بندرانزلی جنس خرید کنم؟
نظر شما چیه؟

با سلام
یکی از بهترین راه ها برای راه اندازی کسب و کار و تجارت اینه که به عوامل محیطی توجه ویژه ای داشته باشید. معمولا انسان ها با استفاده از مهارت ها و تجارب خودشون سعی میکنن عوامل محیطی رو تجزیه و تحلیل کرده و کسب و کاری رو بر همین اساس پایه ریزی بکنن.

مثلا کسی که در یزد زندگی میکنه، راه اندازی کارخونه حنا سازی (که بازار صادراتی بسیار خوبی هم داره) توجیه اقتصادی داره، برای کرمانی ها تجارت پسته، برای همدانی ها، تجارت محصولات کشاورزی و سفال، برای شمالی ها میوه جات، فعالیت های تجاری دریایی، برای کسایی که در بنادر زندگی میکنن فعالیت های ترخیص کاری و . . . در واقع افراد مناطق مختلف همیشه پتانسیل های محل زندگی شون رو در نظر دارن تا بتونن حداکثر استفاده رو از این منابع ارزان ببرن.

شما هم باید خودتون مشخص بفرمایید که پتانسیل های محل کار و زندگی شما چیه و آیا می تونید اون رو تبدیل به یک فرصت برای کسب و کار بکنید؟؟؟؟؟؟ بشینید فکر کنید، سبک سنگین کنید، یک هفته وقت بزارید و داخل شهرتون بچرخید، ببینید مردم از چه طریقی دارن کسب و کار میکنن؟ چه منابع درآمد زایی ای در شهر شما وجود داره؟ چه کمبودی وجود داره؟ چه چیزی تقاضای بالا ولی عرضه پایینی داره؟
اگر پیدا کردید (که حتما میکنید) بسم الله و اگر نه تحقیقاتتون رو بیشتر کنید و حتی میتونید به مناطق دیگری سفر کنید.

اگر شرکت بازرگانی تاسیس میکنید، اول از همه بررسی کنید که منطقه شما به چه چیزی بیش از همه نیاز داره و یا اینکه چه چیزی در منطقه شما وجود دارد که در مناطق دیگر قیمت بالاتری داره و میشه اون رو به جاهای دیگه با قیمت بهتر فروخت؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من با توجه به اینکه ساکن گیلان هستید میتونید
1.ارتباطات خوبی رو با بنادر شمالی ایجاد کنید، اونجا برای خودتون اعتبار کسب کنید.
2. تجارت چای و برنج رو به هیچ وجه فراموش نکنید. این کالاها در سایر شهرها کمتر پیدا میشه. واردش که بشید راهشو پیدا میکنید. ولی در ابتدای امر خوب تحقیق کنید. خرده فروش ها عمده فروش ها بنک دارها، تولید کننده ها، فراوری کننده ها و . . . با همه ارتباط برقرار کنید تا راه و رسم کار رو یاد بگیرید.
3. در زمینه تجارت خارجی واردات چوب، و صادرات میوه جاتی همچون نارنگی و پرتقال و کیوی که مختص منطقه شماست خیلی خوبه. بخصوص کیوی که به تمامی حوزه cis صادرات داره.
4. با توجه به آب و هوای اون منطقه تجارت بر روی صنعت ساختمون هم خیلی میتونه جذاب باشه. من چندین تولید کننده قطعات بتنی میشناسم که از شهرهای مرکزی ایران اومدن اونجا به تولید قطعات بتنی پیش ساخته میپردازن.

زمینه بسیاره. اینها چیزهایی هست که من دیدم. مثلا فرصت های ناب و بهتری در منطقه شما میتونه وجود داشته باشه. حتم بدونید با تحقیق نتایج بسیار جالبی به دست میارید.

اما یک نکته لازم به ذکره که تجارت میوه و تره بار بسیار بسیار پرریسکه. خیلی حواستون جمع باشه

بهزاد
20-04-2012, 17:24
برای آشنایی با پتانسیل های استان گیلان فایل زیر رو مطالعه بفرمایید.

VAFADAR
30-04-2012, 11:17
با سلام،
طبق بخشنامه هاي انجمن كشتيراني ايران گرفتن چك الزامي است اگر شما كانتينر را خروج كنيد يك چك سپرده خروج ويك چك سپرده حق توقف ميگيرند و اگر شما استريپ انجام دهيد فقط چك سپرده حق توقف ميگيرند و جهت اطلاع شما كانتينرها كه وارد ايران ميشود به صورت اجاره است و اين چكها به عنوان ضمانت گرفته ميشود و آن شركت ميتواند چك را از صاحب كالا قبول نكند و بصورت نقدي بگيرد و البته بيشتر كشتيرانيها اين كار را انجام ميدهند و اين دليل بدحسابي و دير تحويل دادن كانتينر خالي توسط بعضي از مشتريان است و جهت اطلاع شما لطفاً با آن شركت صحبت كنيد بلكه چك را قبول نمايد زيرا راهي ديگر وجود ندارد.

srahas
05-06-2012, 10:16
سلام
من امروز رفتم اداره صنعت ، معدن و تجارت و پرسیدم که واسه ثبت شرکت چه کارهایی باید انجام بدم..اونا هم گفتن برو اتاق بازرگانی ...رفتم.
اونجا فقط ی خانومه بود که اونم گفت من اطلاعی درموردثبت شرکت ندارم و کارت یک وکیل داد که تو کار ثبت شرکت و این چیزاست...اونجا هم رفتم تعطیل بود.:ohmy:
آدم از دور میشنوه فکر میکنه اتاق بازرگانی که بری چه خبره...همه جا اینجوریه ؟(من صبح رفتم)...(گنبدکاووس )
خب حالا دقیقا باید چه کاری انجام بدم ؟ (واسه ثبت شرکت باید کجا برم و چکار کنم ؟)
ما ی فامیل داریم که اقامت فنلاند رو داره و میره و میاد..حالا تابستون میخواد بره..اون گفت که با هم شرکت بزنیم و کار کنیم..از اونجایی که چند سال اونجا زندگی کرده و میره و میاد منم فکر کردم موقعیت خوبیه که در مورد صادرات یا واردات به این کشور ی کارایی بکنیم..این شد که قرار شد من برم دنبال شرکت و این حرفا ...
در کل نظرتون چیه ؟

omidTL
10-06-2012, 11:41
سلام
یک سری کلاس تحت عنوان چگونه بازرگانی را اغاز کنیم در سایت [Only Registered And Activated Users Can See Links] هست. به نظر خیلی کلاس های مفیدیه. می خوام نظر دوستان با تجربه رو راجع بهش بدونم. مرسی

بهزاد
10-06-2012, 12:00
سلام
یک سری کلاس تحت عنوان چگونه بازرگانی را اغاز کنیم در سایت [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) هست. به نظر خیلی کلاس های مفیدیه. می خوام نظر دوستان با تجربه رو راجع بهش بدونم. مرسی

دوره خیلی مفیدیه. مدرسش جناب مسعودی هست. ایشون واقعا مدرس خوبی هستن.

یک دوره دیگه ای هم اتاق تهران برگزار میکنه به نام مدیریت خرید خارجی که مدرسش جناب آقای عباسیه. واقعا این کلاس در مقابل مبلغی که پرداخت میکنید مفته. البته بگم اگه الان ثبت نام کنید کلاستون میفته برای 3 یا 4 ماه بعد چون همیشه کلاس های ایشون پره.

omidTL
10-06-2012, 13:33
خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون بهزاد جان
این کلاس که در اتاق تهران برگزار میشه رو باید کجا ثبت نام کنم؟به نظرتون تفاوت این دوتا کلاس چیه؟ ایا یکیش کافیه یا پیشنهاد می کنید جفتشو ثبت نام کنم؟
مرسی

جوشاكو
10-06-2012, 14:01
سلام
من امروز رفتم اداره صنعت ، معدن و تجارت و پرسیدم که واسه ثبت شرکت چه کارهایی باید انجام بدم..اونا هم گفتن برو اتاق بازرگانی ...رفتم.
اونجا فقط ی خانومه بود که اونم گفت من اطلاعی درموردثبت شرکت ندارم و کارت یک وکیل داد که تو کار ثبت شرکت و این چیزاست...اونجا هم رفتم تعطیل بود.:ohmy:
آدم از دور میشنوه فکر میکنه اتاق بازرگانی که بری چه خبره...همه جا اینجوریه ؟(من صبح رفتم)...(گنبدکاووس )
خب حالا دقیقا باید چه کاری انجام بدم ؟ (واسه ثبت شرکت باید کجا برم و چکار کنم ؟)
ما ی فامیل داریم که اقامت فنلاند رو داره و میره و میاد..حالا تابستون میخواد بره..اون گفت که با هم شرکت بزنیم و کار کنیم..از اونجایی که چند سال اونجا زندگی کرده و میره و میاد منم فکر کردم موقعیت خوبیه که در مورد صادرات یا واردات به این کشور ی کارایی بکنیم..این شد که قرار شد من برم دنبال شرکت و این حرفا ...
در کل نظرتون چیه ؟

دوست عزيز واسه ثبت شركت بايد اول بري اداره ثبت اسناد ، ثبت شركتها، اونجا درخواست نام بدي واسه شركتت...بعد از يك ماه جواب مياد بعد خودشون ميكن چيكار كني.....
واسه كارت بازرگاني بايد بري اتاق بازرگاني....

Eldo
10-06-2012, 14:16
ممنون از بابت اطلاعات.‏↳‏اقا من توی تحقیقات به یه موردی برخوردم.‏ یه سوال!‏چند روز پیش با یکی صحبت می کردم می گفت واسه حق العمل کاری اگه گمرک بفهمه جنس ماله تو نیست بازداشتت می کنه! راسته!؟اصلا امکان داره؟یه مقاله در مورد سحق العمل کاری داشتیم.‏ اما پیداش نمی کنم.‏ به یه سری اطلاعات جامع نیاز دارم.‏ ممنون میشم جواب بدید!‏

بهزاد
10-06-2012, 15:37
خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون بهزاد جان
این کلاس که در اتاق تهران برگزار میشه رو باید کجا ثبت نام کنم؟به نظرتون تفاوت این دوتا کلاس چیه؟ ایا یکیش کافیه یا پیشنهاد می کنید جفتشو ثبت نام کنم؟
مرسی

دوره ای که در اتاق تهران برگزار میشه رو همون اتاق بازرگانی و صنایع معادن برگزار میکنه منتهی کلاس هاش تو ساختمون سابق هست همون که توی خیابون تخت طاووسه. این دوره 100 هزار تومنه و فقط هم در باره مدیریت خرید خارجی صحبت میشه. دوره اش جمع و جوره ولی خیلی خوبه و کلا 25 ساعته.
برای اشنایی برید به این ادرس:
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

اگر دقت کنید دوره هاش پره همیشه.

اما دوره ای که تو مرکز آموزش های بازرگانی تشکیل میشه خیلی کامل تره و 72 ساعته.

از نظر محتوا هر دو دوره ای که معرفی کردم کاربردیه. فقط دقت کنید که اساتیدش جناب آقای عباسی و مسعودی هستند.

mrs.zare
12-04-2013, 14:06
دوستان من میخوام یک شرکت ثیت کنم در مورد بسته بندی زعفران و خشکبار.

اول از همه مراحل کارش چجوریه؟ هزینه و زمانی که میبره؟ و باید به کحا مراجعه کنم؟

دوم حتما باید یک مکان ثابت داشته باشم؟ یا فقط ثبت کافیه؟

سوم من چجوری میتونم بفهمم که اسم شرکتی که میخوام انتخاب کنم قبلا بوده یا نه؟ اصلا محدودیتی توی انتخاب اسم شرکت هست که مثلا چون اسمی که میخوام یکی دیگه ثبت کرده من نتونم؟ کلا چجوریه این؟

چهارم من چون کارم زیاد نیست و یجورایی پیشرفتم فعلا کند هست بگید مالیات رو چجوری حساب میکنن؟ من از این میترسم هر سال مالیات واسم بیاد در صورتی که درآمد من اونقدرا نیست.

haman716
12-04-2013, 16:23
برای ثبت شرکت شما کافیه به اداره ثبت اسناد شهرتون برید و مرحله اولش هم درخواست اسم شرکته که اونجا از نظر تشبه نام و غیره بررسی میشه
زمانش بعد از اینکه اسم شرکتتون تایید شد اگه هر روز پیگیری کنید و شانستون خلوت باشه 10 تا 20 روز طول میکشه. هزینه زیادی برای ثبت نمیخواد ولی بستگی داره به نوع شرکتی که میخواین ثبت کنید در حدود 200 هزار تومانه البته غیر از اون مبلغی که باید برای افتتاح حساب به نام شرکت به بانک بریزید
شما حتما باید یه مکانی رو برای دفتر شرکت اعلام کنید ولی میتونید مثلا یه مغازه از خونه خودتون رو بصورت اجاره نامه صوری تنضمین و اعلام کنید. البته دقت داشته باشید داخل اجاره نامه مبلغ اجاره رو کم بزنید که مالیاتی که مییاد زیاد نشه
در مورد سوال آخرتون اولا که شما میتونید وقتی کارتون بصورت رسمی شروع شد شرکتتون رو ثبت کنید ولی اگر لازمه که ثبت بشه میتونید هر چند ماه یه بار به اداره دارایی مراجعه کنید و کتبا اعلام کنید که شرکتتون فعالی نداشته و اونها هم بررسی میکنن ولی حواستون باشه برای این کار نباید حساب بانکی که به نام شرکت باز کردین کار کرده باشه

mrs.zare
12-04-2013, 17:00
اول شما مطمعنین که حتما نیاز به دادن آدرس هست برای مکان شرکت؟

دوم پس این شرکت هایی که میگن ثبت شرکت با 50 تومن چیه؟

زمینه شرکت رو که گفتم بهتون.

سوم چجوری باید برم دارای و بگم که فعالیت نداشتم؟ اینکار رسمیه؟ و اگر اینکارو بکنم چقدر هر سال مالیات میدن؟

haman716
12-04-2013, 22:48
اولا که مطمئنم
دوما گفتم بستگی به نوع شرکتی داره که میخوای ثبت کنید. یکی دو سالی شده که باید تعهد نامه های محضری بگیرید که اونها هزینش 60 تا 70 تومن میشه
زمینه شرکت ربطی نداره که چی میخواد باشه. نوع شرکت یعنی تعاونی-سهامی خاص-مسئولیت محدود یا ....
سوما هم بله میشه و قانونی هم هست و حتی میتونید برید و رسما برای یه مدت شرکت رو معلق کنید
چهراما هم شما میتونید یه سر تشریف ببرید اداره ثبت اسناد و همه اینا رو کامل بپرسید.............:whistle:

علی قربانزاده
12-08-2013, 12:42
انواع شرکت :
1- شرکت با مسئولیت محدود
2- شرکت سهامی خاص
3- شرکت سهامی عام
برای ثبت شرکت باید اول واسه خودمون اعضا انتخاب کنیم. اعضا باید بیشتر از یک نفر باشد مثلا 2 یا 3 یا 5 نفر که بعد از انتخاب اعضا باید سمت هر نفر و درصد سهام آنها نیز باید مشخص شود.
*در شرکت با مسئولیت محدود باید یک نفر به سمت عضو هیئت مدیره و میر عامل و یک نفر به سمت عضو و ریئس هیئت مدیره و بقیه بصورت اعضا می باشند.
در موقع ثبت شرکت باید میزان سرمایه شرکت مشخص شود و همچنین میزان سهم هر نفر
*اگر بخواهید واسه شرکت کارت بازرگانی بگیرین الان میگن باید مدیر عامل حداقل مدرک تحصیلیش دیپلم- سو پیشینه نداشته باشد و شاغل دولتی نباشد.
*وکسانی که می خواهند شرکت بازرگانی ثبت کنند بهتر است موضوع فعالیت شرکت را اینگونه بنویسند : صادرات و واردات كليه كالاهاي مجاز وارائه خدمات بازرگانيانواع شرکت :

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت سهامی خاص
شرکت سهامی عام
برای ثبت شرکت باید اول واسه خودمون اعضا انتخاب کنیم. اعضا باید بیشتر از یک نفر باشد مثلا 2 یا 3 یا 5 نفر که بعد از انتخاب اعضا باید سمت هر نفر و درصد سهام آنها نیز باید مشخص شود.
*در شرکت با مسئولیت محدود باید یک نفر به سمت عضو هیئت مدیره و میر عامل و یک نفر به سمت عضو و ریئس هیئت مدیره و بقیه بصورت اعضا می باشند.
*اگر بخواهید واسه شرکت کارت بازرگانی بگیرین الان میگن باید مدیر عامل حداقل مدرک تحصیلیش دیپلم- سو پیشینه نداشته باشد و شاغل دولتی نباشد.
*وکسانی که می خواهند شرکت بازرگانی ثبت کنند بهتر است موضوع فعالیت شرکت را اینگونه بنویسند : صادرات و واردات كليه كالاهاي مجاز وارائه خدمات بازرگاني

حاجي
12-08-2013, 23:31
در همه شركت ها بايد هييت مديره و مدير عامل تعهد عدم خدمت در دستگاه هاي دولتي رو بدهند اما اين قوانين براي همه وضع نشده

bitumen
22-12-2013, 00:23
با سلام
ثبت شرکت بازرگانی چقدر طول میکشه؟
چه مدارکی نیاز داره؟

برای گرفتن کارت بازرگانی حقوقی در چه مرحله ای میتونیم درخواست بدیم؟

با تشکر

binalood2
22-12-2013, 01:01
سلام
مدارک شناسایی خودت و اعضای شرکت رو میخواد
پیشنهاد میکنم برای جفتش بری با یه شرکت که کار ثبت شرکت رو انجام میدن صحبت کنب و کارا رو به اونا بسپاری
یه هزینه ای میگیرن اما کارت راحت میشه

bitumen
22-12-2013, 01:34
چندتا سوال دیگه:

1- شرکت در دوره های اموزشی برای صدور لازمه؟دوره ها در تهران برگزار میشه یا در استان هم برگزار میشه؟
2- هزینه صدور برای سرمایه 100 میلیون چقدره؟ میشه سرمایه رو کمتر یا بیشتر از حد زد؟
3- تسهیلات بانکی که میدن در چه حده؟

haman716
22-12-2013, 11:08
با سلام
ثبت شرکت بازرگانی چقدر طول میکشه؟
چه مدارکی نیاز داره؟

برای گرفتن کارت بازرگانی حقوقی در چه مرحله ای میتونیم درخواست بدیم؟

با تشکر
ثبت شرکت بازرگانی مثل ثبت شرکتای دیگه است. اگر تعدادتون برای تاسیس شرکت زیاد نیست و به نظرم شرکت مسئولیت محدود ثبت کنید که خیلی راختتر ثبت میشه و بستگی به خودتون داره که چقدر طول بکشه و البته زمانی که تعیین نام شرکت ازتون میگیره. اگر اسم شرکتتون تایید بشه سریع کارا رو انجام میدین و فکر نمیکنم 15 روز بیشتر طول بکشه.
مدارک خاصی نمیخواد شما یه سر برید اداره ثبت شرکتها مدارک لازم رو بهتون میگن.
وقتی شرکت شما ثبت شد باید برید اتاق بازرگانی و از اونجا برای کارت بازرگانی اقدام کنید. اونها هم شما رو به جاهای مختلف برای گرفتن استعلام معرفی میکنن و از جمله باید برید ثبت شرکتها و چند برگ اظهارنامه ثبت در دفاتر تجاری پر کنید و دفاتر شرکت رو پلمپ کنید.
موفق باشید

sabtesarmayeh
19-05-2014, 18:06
مراحل ثبت شرکت سهامی خاص هنگامی که شخصی بخواهد شرکت سهامی خاص را به ثبت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])برساند قبل از هرچیز باید دوبرگ اظهارنامه را تکمیل و اساسنامه شرکت را تنظیم نمایند،و بعد از آن باید جهت پرداخت هزینه تعیین نام به بانک مربوطه مراجعه و با مراجعه به حسابداری ثبت شرکت ها فیش بانکی،اساسنامه واظهارنامه را تحویل دهد.متصدی مربوطه حسابداری بعد از رویت فیش ذیل برگ اظهارنامه را ممهور به مهر اداره ثبت شرکتها خواهد نمود.متقاضیان ثبت باید چند نام را کاتباً نوشته جهت انتخاب نام شرکت به واحد تعیین نام اداره ثبت شرکتها مراجعه و تحویل مسئول مربوطه دهند.مسئول مربوطه نسبت به تعیین نام اقدام و بعد از اخذ موافقت از مسئولین اداره ثبت شرکتها،نام انتخابی را در واحد مربوطه ثبت دفتر نماید.نام انتخابی باید نام خارجی نباشد و قبلاً به ثبت نرسیده باشد و دارای معناومفهوم بوده و با فرهنگ انقلاب اسلامی مطابقت داشته باشد.مدارک مورد نیاز باید تحویل قسمت پذیرش اداره ثبت شرکتها شده و رسید دریافت کند،و متصدی مربوطه جهت اعلام نتیجه،تعیین تاریخ خواهد نمود که متقاضی بایستی در تاریخ مربوطه جهت اخذ نتیجه به اداره ثبت شرکتها مراجعه کند.درصورتیکه مدارک تقدیمی کامل و بدون مشکل باشد،کارشناس مربوطه نسبت به تهیه پیش نویس آگهی ثبت اقدام و پس از تأیید مسئولین مربوطه تایپ ودر روز مراجعه تحویل متقاضی خواهد شد.متقاضی ثبت باید با مراجعه به بانک نسبت به پرداخت حق الثبتی که در ذیل اظهارنامه ذکر شده است اقدام نماید.متقاضی ثبت باید به نمایندگی روابط عمومی جهت تعیین مبلغ حق الدرج آگهی مراجعه و بعد از اخذ مبلغ حق الثبت مذکور در بند «پ» و مبلغ حق الدرج را یکجا به بانک مربوطه پرداخت کند،وفیش های پرداختی را تحویل حسابداری دهد و متصدی حسابداری باید اقدام به مهرنمودن اظهارنامه نماید.متقاضی ثبت،مدارک را باید به قسمت ثبت دفاتر اداره ثبت شرکتها تحویل و مسئول مربوطه پس از ثبت در دفتر و تعیین شماره ثبت شرکت ودرج آن بر روی اظهارنامه نسبت به اخذ امضاء از متقاضی اقدام و متقاضی بعد از قید جمله ثبت با سند برابر است ذیل دفتر را امضاء کند، سپس آگهی تأسیس تایپ شده به امضای رئیس اداره ثبت شرکتها خواهد رسید و یک نسخه از مدارک در بایگانی اداره ثبت نگهداری و نسخه دیگر بعد از مهرشدن تحویل متقاضی می گردد.
متقاضی ثبت مدارک خود و پرونده متشکله را به قسمت دبیرخانه اداره برده و پس از ثبت آگهی در دفتر اندیکاتور نسبت به درج شماره ثبت دفتر و مهرنمودن آگهی تایپ شده اقدام و نسخه مربوطه به اداره ضبط در بایگانی خواهد شد.بعد از تحویل مدارک،نسخه دوم آگهی به واحد روابط عمومی جهت درج در روزنامه کثیرالانتشار تحویل و نسخه اول آگهی به دفتر شرکت سهامی روزانه رسمی واقع در تهران، پارک شهر، خیابان بهشت، ساختمان روزنامه رسمی جهت درج در روزنامه رسمی تحویل و نسبت به پرداخت حق الدرج اقدام نماید.
ادامه دارد...منبع
ثبت شرکت سرمایه ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

farhad farhad
05-08-2014, 16:37
ب

karmand
25-01-2015, 13:03
ثبتش راحته اما حواستون به مالیاتش باشه در کل اگه مجبورید ثبت شرکت انجام بدین

REZA.A.T
27-04-2015, 18:22
خوش آمديد
وقتي خوشحالي شما را ديدم حيفم آمد راهنمائيتان نكنم
من هم روزي كارمند بانك بودم و از شغل خود خسته تا اينكه يكي از مشتريان بانك مرا راهنمايي كرد تا چگونه وارد بازي بزرگان شويم .
از سوالهاي شما پيداست تجربه اي در زمينه بازرگاني نداريد
من به سوالهاي شما تك تك پاسخ ميدهم
بسته به تخصص شما در هر زمينه اي ميتونيد وارد فعاليت بشويد . تكرار ميكنم ( تخصص شما ) از يك طرف و ( دسترسي ) چه به منابع خريد و فروش . شايد در نظر اول تجارت الماس از همه موارد بهتر باشد نه هزينه انبار داري ميدهي . نه هزينه حمل ونقل و نه فاسد ميشود . ولي بسته به ميزان سرمايه شما و اينكه ميتوانيد الماس را به قيمت بخريد و بفروشيد وضع فرق ميكند .
از شير مرغ تا جان آدميزاد . قصد تجارت فقط تحصيل سود نيست . شما با كمي دانش بازاريابي در ابتدا به تقاضاي بازار پي ميبريد و ميتوانيد بهتر عمل كنيد . برايتان يك مثال ساده ميزنم . مگر در تهران آب وجود ندارد ؟ ولي ميدانيد روزانه چقدر آب معدني به فروش ميرسد . به نظرت خاك را ميتوان فروخت ؟ يا شن دريا را ؟ بله ميشود . خاك را گل فروشي و شن دريا را آكواريوم ها از شما ميخرند .
از زعفران چقدر ميدانيد ؟ تقلب هاي زعفران را ميشناسيد ؟ مشتري احتمالي داريد يا تامين كننده اي كه بتواند به شما اعتبار دهد .
بسته به حجم كالاي شما و دوري و نزديكي ميتوانيد از روشهاي حمل مختلفي بهره مند شويد . پنبه با كانتينر - زعفران با كارتن
شما براي دادو ستد در بازار داخل نيازي به كارت بازرگاني نداريد
اميدوارم موفق و پيروز باشي

ممنون از راهنمایهاتون.کاش بنده یه شریکی مثل جنابعالی داشتم.بازم ممنون

seyfolah
12-07-2015, 16:12
با سلام

اینجانب دارای پاس آلمانی مسلط به زبانهای آلمانی انگلیسی و ترکی هستم. علاقمندی خودم را جهت همکاری با شرکتهای بازرگانی و اشخاص حقیقی جهت ثبت سفارش کالا در آلمان اعلام میدارم. اینجانب به دلیل دارا بودن پاس آلمانی بدون نیز به ویزا آمدگی همراهی شما به عنوانه مترجم یا نماینده شما جهت عقد قرارداد با شرکتها در سرتاسر دنیا را دارم. جهت همکاری با بنده لطفا پیام بدهید

BEYOND
02-08-2015, 18:14
درود
برای ثبت شرکت آیا لازم است اعضای هیئت مدیره کارت پایان خدمت یا معافیت داشته باشند؟

j.kh
02-08-2015, 18:35
درود
برای ثبت شرکت آیا لازم است اعضای هیئت مدیره کارت پایان خدمت یا معافیت داشته باشند؟

سلام -خیر الزام و اجباری نیست !اگر فراری نباشید از خدمت -صرفا مثلا معافیت تحصیلی داشته باشید !
پایان خدمت برای مدیر عامل الزام دارد !اگر هم مونث باشند نیاری نیست
سوال دیگه ای داشتید در خدمتم

hamed2isf
06-08-2015, 20:39
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
بنده با تعدادی از دوستان قصد داریم تا یک شرکت بازرگانی ثبت کنیم.
موضوع فعالیت شرکت هم کلیه فعالیت های بازرگانی اعم از واردات، صادرات، امور گمرکی و ترخیص کاری، اخذ یا برقراری نمایندگی هست.
متاسفانه اساسنامه خوبی برای شرکت پیدا نکردیم.اساسنامه های موجود در اینترنت هم اغلب خام و کلی هستند برای شرکت هایی با مسئولیت محدود.
دوستان بازرگان اگر نمونه اساسنامه های خوب شرکت بازرگانی دارند یا حتی شرکت خودشون رو اساسنامشو بزارن تا ما از این مشکل رهایی پیدا کنیم بسیار سپاسگذار خواهم بود.

شرکتها
02-09-2015, 17:33
به نظر من بهترین کار برای ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])مشاوره با این شرکت های ثبتی یا مشاوره هست . در بسیاری از موارد حتی رایگان هم مشاوره میدن چون شرایط ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])خیلی وقت ها زود به زود تغییر پیدا میکنه. تو این شرکت های ثبتی حتمی باید با شرکت های معتبر و قدیمی کار کرد مثل ثبت شرکت ویونا یا جدیدا یکی هست.

احسان گ
08-10-2015, 22:17
دوستان سلام اگه کسی ملزومات تزیینی وارداتی داره خریداریم .اصفهان09131195492

asemanlegal
03-01-2016, 19:42
ثبت تغییرات و تصمیمات شرکتها [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

تغییرات شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) به معنی تغییر آدرس، نام شرکت، تغییر موضوع، تغییر اعضای هیئت مدیره، تغییر سهامداران، تغییر سرمایه شرکت و تغییراتی از این قبیل است مدارک مورد نیاز: 1- مدارک اصلی شرکت (اساسنامه، شرکتنامه، تقاضانامه، آگهی ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])) 2- آگهی آخرین تغییرات شرکت 3- مدارک هویتی اعضای هئیت مدیره کلیه تغییرات و تصمیمات شرکتها طی مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیأت مدیره انجام می پذیرد. نکته : چنانچه مجمع عمومی عادی در 4 ماه اول پس از پایان سال مالی تشکیل گردد «عادی سالیانه » و در ماههای دیگر «عادی به طور فوق العاده» نامیده خواهد شد. الف – اختیارات مجمع عمومی فوق العاده: 1-افزایش یا کاهش سرمایه 2-تغییر در مفاد اساسنامه که می تواند شامل : تغیرنام شرکت، تغییر موضوع فعالیت، تغییر آدرس، افزایش یا کاهش سرمایه، تبدیل سهام به بانام و یا بی نام، افزایش یا کاهش تعداد مدیران شرکت، تغییر در حد نصاب لازم جهت تشکیل مجامع و سایر مواردی که طبق قانون تجارت می توان در اساسنامه تغییر ایجاد نمود. 3-انحلال شرکت ب- اختیارات مجمع عمومی عادی : سایر مواردی که جزو اختیارات مجمع عمومی فوق العاده نمی باشد رد صلاحیت مجمع عمومی عادی است که از جمله شامل : تعیین اعضاء هیئت مدیره ( اصلی و علی البدل) تعیین بازرسین (اصلی و علی البدل) ، تصویب بیلان مالی، تعیین پاداش مدیران و ...
مدت زمان: 21 روز کاری « ثبت مالکیت فکری
موسسه حقوقی آسمان ارائه دهنده کلیه خدمات ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
تغییرات تغییرات شرکت به معنی تغییر آدرس، نام شرکت، تغییر موضوع، تغییر اعضای هیئت مدیره، تغییر سهامداران، تغییر سرمایه شرکت و تغییراتی از این قبیل است مدارک مورد نیاز: 1- مدارک اصلی شرکت (اساسنامه، شرکتنامه، تقاضانامه، آگهی ثبت) 2- آگهی آخرین تغییرات شرکت 3- مدارک هویتی اعضای هئیت مدیره مدت زمان: 21 روز کاری

More in this category:

آلما
23-01-2016, 14:28
سلام
من رویام 26سالمه.امسال 1هکتار زعفران توزنجان کاشتم خیلی سخت بود هیچکس حمایتم نکرد4ماه شب و روز کارکردم با24درصد وام.الان واسه ثبت شرکت با مسولیت محدود که موضوعشو کشت زعفران و واردات و صادرات کالاهای مجاز نوشتم اقدام کردم که بعدش بتونم کارت بازرگانی بگیرم.شما بهتر از من میدونید که فروش زعفران تو ایران واسه کشاورز اصلا باصرفه نیست حتی هزینه هارم پوشش نمیده.به نظر شما این راهی که شروع کردمو برگشت نداره چطور ادامه بدم؟موضوع شرکت رو درست انتخاب کردم؟از کجا میتونم اطلاعات بیشتری بگیرم؟

asemanlegal
23-01-2016, 19:02
وضعیت شرکت ها پس از ثبت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])آن همیشه به یک حالت نمی ماند. این موضوع خصوصا برای شرکت های فعال بسیار قابل پیش بینی است که اگر روزی بخواهند فعالیت خود را گسترش بدهند و بعد هم برای این توسعه نیاز به تسهیلات ویژه داشته باشند. عموما در این گونه مواقع اعضا جلسه گذاشته و تصمیم میگیرند بر این مبنا، که باید سرمایه خود را افزایش داده تا بتوانند تغییرات لازم را انجام دهند.
برای افزایش سرمایه باید اقدام به فروش سهام جدید کنند.اگر در اساس نامه در این مورد چیزی ذکر شده باشد می توانند بر آن اساس و قوانین موجود سرمایه را افزایش دهند اما اگر شرکا هنوز کلیه سهم خود را پرداخت نکرده باشند و یا اینکه تعهدی بر آن ها باشد و در اساس نامه هم قید نشده باشد نمی توان به هیچ وجه سرمایه شرکت را افزایش داد.
اگر روزی برسد که شرکت متوجه سود زیاد خود در بازار بشود و از سویی سهام هم ارزشی بیشتری نسبت به آنچه سهام داران رد روز اول پرداخته اند داشته باشد، و خریداران سهام جدید که به همان قیمت اسمی بهای سهام منتشره را می پردازند، نفع بی تناسبی ممکن است ببرند چرا که به عنوان نمونه اگر قرار بود سهم صد تومانی را در بازار بخرند باید مبلغی چند برابر پرداخت کنند حال آنکه اکنون پرداخت ناچیزی دارند. بدین صورت به این گونه سهام می گویند سهام ممتاز، و مجمع باید نفع خصوصی را تغیین کند که به صورت سهام ممتاز شناخته می شوند. طبق قانون ماده ۱۶۰ اصلاح شده، شرکت می تواند سهام جدیدش را دقیقا برابر با مبلغ اسمی به فروش برساند.

asemanlegal
23-01-2016, 19:05
عزیزم به این سایت مراجعه کن
ثبت شرکت|ثبت برند|ثبت شرکت آسمان ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

shayans2
30-01-2016, 12:09
سلام
حداقل سن برای آقایان چقدر است؟و اینکه سابقه کیفری و سابقه ورشکستگی چه تاثیری دارد؟

Amir203434
03-03-2016, 21:29
سلام دوستان ی سایت عالی پیش بینی فوتبال رو میخام بهتون معرفی کنم بدون فیلتر با امکان پیش بینی تا دقیقه نود پشتیبانی کامل از ریال ایران و واریز آنی و پوشش کلیه بازی های لیگ های مختلف خودمم عضو هستم و بسیار راضی هستم حتما ی بار از سایت دیدن کنید ضرری نداره آدرس سایت در زیر
ثبت نام کنید - بت بال نود ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

sabtviona
17-07-2016, 01:08
برای انجام پروژه های بزرگ عمرانی صنعتی كشاورزی وجود شركتهای بزرگ لازم و ضروری است اینگونه شركتها سرمایه های اندك قالب سهام عمومی مردم واگذار می شود موسسین یا مدیران با اداره شركت سرمایه حاصله را جریان گردش صحیح اقتصادی قرار می دهند و اثر این عمل دو منفعت حاصل می گردد مرحله اول سودی از سرمایه گذاری یا انجام فعالیت های عمرانی نصیب سهامدار می شود و مرحله دوم رونق و آبادانی را برای كشور ارمغان می آورد. شركت سهامی عام نوع بخصوص ومنحصر بفرد شركت های بزرگ می باشد كه اجازه فروش سهام عموم مردم را دارد و مردم می توانند هنگام اعلام پذیره نویسی شعب بانك اعلام شده مراجعه و ورقه تعهد سهم را امضا و وجوه معینه را حساب شركت واریز نمایند. ذیلا توضیحات مختصری خصوص این نوع شركت با استفاده از مفاد لایحه اصلاحی قانون تجارت بیان می گردد. شركت هایی كه موسسین آنها قسمتی از سرمایه شركت را از طریق فروش سهام مردم تامین می كنند ثبت شركت ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) سهامی عام نامیده می شود و باید بلافاصله قبل یا بعد از نام شركت عبارت سهامی عام كلیه اوراق و اطلاعیه ها و اگهی های شركت بطور روشن و خوانا قید شود (مستفاد از ماده 4 ل.ا.ق.ت) و سرمایه موقع تاسیس شركتهای سهامی عام نباید از پنج میلیون ریال كمتر باشد و صورتی كه بنا موجباتی سرمایه شركت سهامی عام هر زمان كمتر از مبلغ مذكور شود باید ظرف یك سال از طریق افزایش سرمایه - سرمایه شركت حد مقرر برسد و صورت عدم حصول شركت سهامی عام باید انواع شركت های دیگر مصرح قانون تجارت تبدیل شود و غیر این صورت هر ذینفع ( سهامدار) می تواند انحلال شركت سهامی عام را از دادگاه صلاحیتدار تقاضا نماید.

صرافی سفته
17-07-2016, 12:28
Alireza Mansouri, [15.06.16 22:32]
کلیه خدمات حوالجات ارزی- حواله ارزی سوئیفت - حواله ارزی وسترن یونیون - خدمات پرداخت اینترنتی - خرید و فروش ارزهای الکترونیک پی پال - پرفکت مانی - اسکریل - پی زا – اگو پی – اکی پی – بیت کوین - وبمانی و ...- خدمات ویزا ومستر کارت فیزیکی و مجازی
پرداخت هزینه ثبت مقالات وکنرفانس های بین المللی
پرداخت هزینه آزمون های بین المللی تافل و آیلتس
رزرو آنلاین هتل های خارجی
رزرو مستقیم پروازهای خارجی
پرداخت هزینه خریدهای آنلاین از سایتهای خارجی
و.......
صرافی آنلاین سفته مالزی | حواله ارزی و وسترن یونیون | پرداخت آنلاین ارزی ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
پرداخت آنلاین سفته | پیپال - اسکریل - پرفکت مانی - ویزاکارت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
پرداخت آنلاین ارزی سفته:پی پال|پرفکت مانی|اسکریل|ویزا ومسترکارت فیزیکی ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

کلیه خدمات حوالجات ارزی- حواله ارزی سوئیفت - حواله ارزی وسترن یونیون -
خدمات پرداخت اینترنتی
خرید و فروش ارزهای الکترونیک پی پال - پرفکت مانی - اسکریل - پی زا – اگو پی – اکی پی – بیت کوین - وبمانی و ...- خدمات ویزا ومستر کارت فیزیکی و مجازی
پرداخت هزینه ثبت مقالات وکنرفانس های بین المللی
پرداخت هزینه آزمون های بین المللی تافل و آیلتس
رزرو آنلاین هتل های خارجی
رزرو مستقیم پروازهای خارجی
پرداخت هزینه خریدهای آنلاین از سایتهای خارجی
و.......
صرافی آنلاین سفته مالزی | حواله ارزی و وسترن یونیون | پرداخت آنلاین ارزی ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
پرداخت آنلاین سفته | پیپال - اسکریل - پرفکت مانی - ویزاکارت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])
پرداخت آنلاین ارزی سفته:پی پال|پرفکت مانی|اسکریل|ویزا ومسترکارت فیزیکی ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

sabtviona
02-08-2016, 10:09
سلام به همه ی دوستان عزیزم
بچه ها یه در خواستی دارم هر کسی مقاله پر و پیمونه در باره (ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) خارج از کشور )دارد به جی میلم ارسال کنه شدیداااا نیاز دارم

viona02188203204@gmail.com

Moh.gh
22-08-2016, 18:19
سلام دوستان. محمد هستم و دارای اقامت هنگ کنگ. در زمینه واردات از چین هم فعال هستم. در صورت تمایل به همکاری در زمینه های Sourcing, Marketing, Sale & Purchasing با من تماس بگیرید: 09125082927

amirhosein_bdi
07-09-2016, 10:09
با سلام ،ممنونم از راهنمایهای مفیدتون.
میخواستم بدونم که یه شرکت بازرگانی همزمان میتونه هم تجهیزات پزشکی وارد کنه هم لاستیک خودرو؟
گویا هر کدام نیاز به مجوز و تاییدیه های مخصوص دارن؟ممنون میشم بنده رو در این زمینه راهنمایی کنید. با سپاس

صرافی سفته
07-09-2016, 10:54
فروش پرفکت مانی با قیمت مناسب

Luxmarket
20-01-2017, 12:04
با سلام و خسته نباشید
دوستان تصمیم به ثبت شرکت بازرگانی دارم منتها برای ثبت شرکت در اساسنامه باید موضوعات شرکت ثبت شود لطفا تاجرانی که در این کار تخصص کافی رو دارند اعلام کنند چه موضوعاتی درج شود که بعدا به مشکل برخورد نکنم مثلا صادرات و واردات - خرید و فروش و...

Luxmarket
29-01-2017, 13:58
با سلام من به یک مشکل خوردم مبنی بر اینکه هنگام میزان سرمایه حقوقی شرکت گزینه هایی وجو دارد بر اینکه سهام عادی و ممتاز با نام - سهام ممتاز و عادی بی نام سرمایه نقدی و غیر نقدی این ها به چه معنی است ؟

meysam_b
29-04-2017, 13:22
از مراحل و چگونگی ثیت یک شرکت سرمایه گذاری ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) که امکان خرید و فروش یه صورت شخص حقوقی در بارار سهام را داشته یاشد . اطلاعات و راهنمایی می خواستم . سپاس گذار .

marketmakers
29-04-2017, 14:29
با سلام و خسته نباشید
دوستان تصمیم به ثبت شرکت بازرگانی دارم منتها برای ثبت شرکت در اساسنامه باید موضوعات شرکت ثبت شود لطفا تاجرانی که در این کار تخصص کافی رو دارند اعلام کنند چه موضوعاتی درج شود که بعدا به مشکل برخورد نکنم مثلا صادرات و واردات - خرید و فروش و...

صادرات و واردات .......... ( تخصص کار خودتون ) و کلیه کالاهای مجاز - اخذ نمایندگی از شرکت های داخلی و خارجی

mitrabegi
10-09-2017, 23:20
تشکر از مطالب مفیدتون واقعا عالیه

amin1975
11-12-2017, 16:42
ثبت موسسه ثبت تغییرات شرکت ها اخذ کارت بازرگانی کارت بازرگانی تغییرات شرکت ها ثبت علایم ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

ava60595
05-06-2018, 13:05
شرایط ثبت شرکت آسانسوری
منظور از ثبت شرکتهای آسانسوری شرکتهایی هستند که در موضوع فعالیت آنها در اساسنامه شرکت (بند 2 اساسنامه) موارد مربوط به آسانسور و بالابر قید شده باشد، ثبت این نوع شرکتها از آن دسته از ثبت شرکتهایی می باشد که قبل از ثبت نیاز به ارائه مجوز از مرجع ذیصلاح خاصی ندارد و بدون نیاز به اخذ مجوز می توان این نوع شرکت را ثبت کرد، این نوع شرکتها همانند خیلی از شرکتهای دیگر در دو قالب شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص قابل ثبت می باشند و آمار نشان می دهد برای شرکتهای با موضوع آسانسور، ثبت شرکت با مسئولیت محدود از اقبال بیشتری برخوردار بوده است.
موضوع فعالیت شرکتهای آسانسوری از نام این شرکتها پیداست اما برای آشنایی بیشتر با حوزه فعالیت این نوع شرکتها در ادامه بخشی از فعالیتهای این شرکتها بیان می گردد.
معمولا موضوع شرکت های آسانسوری به شرح زیر است:
طراحی و ساخت انواع آسانسور، بالابر و پله برقی، فروش، تهیه و توزیع کلیه قطعات مرتبط با آسانسور، بالابر و پله برقی، ساخت کابین و متعلقات، شرکت در مناقصه ها و مزایده های مربوطه، نصب و فورش انواع درب های اتوماتیک و کنترل از راه دور، واردات وصادرات قطعات آسانسور، بالابر و پله برقی اعم از قطعات مکانیکی و الکترونیکی، ارائه خدمات تعمیر، بازسازی و نگهداری انواع آسانسور بالابر و پله برقی، اخذ نمایندگی از شرکت های ایرانی و خارجی تولید کننده لوازم آسانسور، بالابر، پله برقی و درب های اتوماتیک.

خدمات ثبت شرکت در مشهد ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

عالیه باقری
11-08-2018, 10:25
سلام میخواستم بدونم برای ثبت شرکت درایتالیا بهتره چه نوع شرکتی باشه تا بشه درهمون زمینه کارکرد.چون با ثبت شرکت دراین کشورمیخوام اقامت بگیرم.

fatemeh.fth77
12-08-2018, 12:45
مشارکت ساخت در پردیس ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) را به ما بسپارید

fatemeh.fth77
18-08-2018, 00:13
افزایش قیمت مسکن مهر پردیس

xni98
19-08-2018, 20:52
وقت سفارت / وقت سفارت کانادا / وقت سفارت ایتالیا / وقت سفارت یونان / آسمان مجازی / مشاور خانواده

عالیه باقری
25-08-2018, 07:26
سلام خیلی خوبه .حتماٌ این کلاس روبذارید چون خیلی ها هستندکه میخوان صادرات ویا واردات انجام بدن ولی با این اوضاع آشفته مملکت ما جمع آوری اطلاعات خیلی سخته همیشه بایددنبال کسانی بگردی که این کاررو انجام دادند.سیستمی برای راهنمائی وجودنداره ویا بسیاراندک وناقص هست .موافقم عالیه.

ava60595
01-09-2018, 15:45
مزایای ثبت برند

ضمانت می نماید که متقاضیان قادرند محصولات را از یکدیگر تفکیک نمایند.
شرکت هارا توانمند می کند که کالاها یا خدمات خود را از یکدیگر تمایز بدهد
وسایل بازاریابی و همچنین بنیان خلق شهرت برای شرکت ها می باشند.
کسب اجازه استعمال از آنها به اشخاص مورد معامله داده می شود و مخزن بی واسطه ی درآمد از امکان حق امتیاز ها محسوب می شود.
قسمت اضطراری موافقت نامه های اعطای نمایندگی هستند.
امکان دارد سرمایه با ارزش کسب و کار باشند .
درمحفوظ نگهداشتن و ارتقاء سطح کیفی کالاهای سرمایه گذاری شده شرکت ها را ترغیب می نماید به جهت اخذ وام امکان مفید واقع شدن آن بالاست

ثبت برند در بیرجند

fatemeh.fth77
20-09-2018, 23:57
چرا اوضاع خرید خانه آشفته است؟

mortezatavancheh
21-09-2018, 17:42
چون کل اوضاع مملکت ریخته بهم.هم آهن گرون شده هم مصالح.حالا چرا گرون شدن الله اعلم

زلفی
21-12-2018, 20:14
انواع شرکت :
1- شرکت با مسئولیت محدود
2- شرکت سهامی خاص
3- شرکت سهامی عام
*وکسانی که می خواهند شرکت بازرگانی ثبت کنند بهتر است موضوع فعالیت شرکت را اینگونه بنویسند : صادرات و واردات كليه كالاهاي مجاز وارائه خدمات بازرگانيانواع شرکت :

شرکت با مسئولیت محدود
شرکت سهامی خاص
شرکت سهامی عام
*وکسانی که می خواهند شرکت بازرگانی ثبت کنند بهتر است موضوع فعالیت شرکت را اینگونه بنویسند : صادرات و واردات كليه كالاهاي مجاز وارائه خدمات بازرگاني

سلام برای شرکت بازرگانی با این موضوع فعالیت مکانی که میخوام اجاره کنم سندش اداری هم میتونه باشه یا اینکه باید سند ملک تجاری باشه

salah_khodaee
17-01-2019, 03:12
با سلام من از رشته مدیریت بازرگانی فارغ التحصیل شدم و راجع به کارت بازرگانی چندان اطلاعاتی ندارم و بجای طولانی کردن بحث سوالاتم رو مطرح میکنم با این امید من رو راهنمایی کنید.۱_من که قبلا کاری نداشتم و دانشجو بودم مکانی رو ندارم که عنوان کنم در این مکان کار میکنم و میخام در این زمینه به تجارت بپردازم،آیا میتونم بدون عنوان کردن مکان کار، کارت بازرگانی بگیرم؟اگرجوابتان بله باشد،که هیچ ولی اگر نه،چرا؟کمی توضیح دهید.

۲_اگر برفرض مثال من یک مغازه کوچک بگیرم که در آن کار خشکبار انجام دهم،و در درخواست خودم برای کارت بازرگانی اعلام کنم میخام در زمینه خشکبار تجارت کنم از لحاظ کوچک بودن مغازه به مشکل برنمیخورم؟

۳_ایا در کنار کاری مثل خشکبار که برفرض مثال میشود کاری که من درآن فقط مشغول بکار هستم،میتوانم در زمینه دیگری هم فعالیت تجاری داشته باشم؟اگر جوابتان بله است،کمی بیشتر توصیح دهید..برای مثال در چند دسته ی دیگر میتوانم کار کنم؟

۴_آیا اگر من کارت بازرگانی بگیرم و در طی یک سال نتوانم معامله ای انجام دهم،باز هم باید مالیات بدهم؟

۵_سوال آخر،آیا ثبت شرکت برای کار بازرگانی، برای من که یک شخص حقیقی به شمار می آیم ضروری است؟اگر جوابتان بله باشد،لطفآ کمی بیشتر توضیح دهید.

فرستاده شده از SM-J530Fِ من با Tapatalk

AilillKer
19-02-2024, 04:16
Incredible loads of fantastic info. cheap canadian drugs drug price ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) humana online pharmacy Canadian Online Pharmacy - Fast Delivery to US ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) canadian pharmacy king list of approved canadian pharmacies ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) board of pharmacy

AilillKer
02-03-2024, 16:50
Wow quite a lot of excellent material. health canada drug database canadian pharmacy cialis ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) best online pharmacy Canadian Online Pharmacy - Fast Delivery to US ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) drugs without prescription northwest pharmacy ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) prescription drugs online without

محسن 113
02-03-2024, 17:40
​سلام وقت شما بخیر آرزوی بهترینها برای شما و خانواده محترم ما در دبی اقامت دائم داریم اگر در بحث صادرات و تجارت نیاز به همکاری باشه در خدمت شما هستم شماره تماس 09221713799

AilillKer
05-03-2024, 04:21
Valuable forum posts. Cheers. canadian prescription drugstore canadian online pharmacies prescription drugs ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) walgreens pharmacy Canadian Online Pharmacy - Fast Delivery to US ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) canadian family pharmacy canadian pharmacy online viagra ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) compound pharmacy

Montanayry
12-03-2024, 12:44
Доброго времени суток . ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) Ваш форум мне показался очень привлекательным и перспективным. Хочу приобрести рекламное место для баннера в шапке, за $1500 в месяц. Оплачивать буду через WebMoney или КИВИ, 50% сразу, а 50% через 2 недели. И еще, адрес моего сайта ᐅ Стоматология в Минске | Цены в клинике Dental Clinic ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) - он не будет противоречить тематике? Спасибо! Напишите о Вашем решении мне в ПМ или на почту shinaminsk2015@gmail.com

Montanayry
13-03-2024, 09:21
Доброго времени суток . ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) Ваш форум мне показался очень привлекательным и перспективным. Хочу приобрести рекламное место для баннера в шапке, за $1500 в месяц. Оплачивать буду через WebMoney или КИВИ, 50% сразу, а 50% через 2 недели. И еще, адрес моего сайта ᐅ Стоматология в Минске | Цены в клинике Dental Clinic ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) - он не будет противоречить тематике? Спасибо! Напишите о Вашем решении мне в ПМ или на почту shinaminsk2015@gmail.com

Andreasmts
14-03-2024, 09:51
Can I contact admin?? I'ts important. Thank.

Andreasmts
15-03-2024, 09:23
Can I contact Administration? I'ts important. Regards.

Andreasmts
16-03-2024, 05:18
Where is admin? It is about advertisement on your website. Regards.

Andreasmts
16-03-2024, 20:01
Доброго времени суток . ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) Ваш форум мне показался очень привлекательным и перспективным. Хочу приобрести рекламное место для баннера в шапке, за $1500 в месяц. Оплачивать буду через WebMoney, 50% сразу, а 50% через 2 недели. И еще, адрес моего сайта Труба ПНД по выгодным ценам | Купить качественные ПНД трубы ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) - он не будет противоречить тематике? Спасибо! Напишите о Вашем решении мне в ПМ или на почту zalevskija22201@gmail.com

Andreasmts
17-03-2024, 17:52
Доброго времени суток . ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) Ваш форум мне показался очень привлекательным и перспективным. Хочу приобрести рекламное место для баннера в шапке, за $1500 в месяц. Оплачивать буду через WebMoney, 50% сразу, а 50% через 2 недели. И еще, адрес моего сайта Труба ПНД по выгодным ценам | Купить качественные ПНД трубы ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) - он не будет противоречить тематике? Спасибо! Напишите о Вашем решении мне в ПМ или на почту zalevskija22201@gmail.com

Victorjfd
19-03-2024, 16:46
Where is admin? It is about advertisement on your website. Thank.

Victorjfd
20-03-2024, 10:03
Can I contact admin?? It is important. Regards.

Victorjfd
21-03-2024, 04:37
Where is admin? I'ts important. Thank.

Victorjfd
22-03-2024, 04:04
Where is moderator?? I'ts important. Regards.

Victorjfd
22-03-2024, 19:17
Can I contact Administration? It is about advertisement on your website. Thank.

Victorjfd
31-03-2024, 06:56
Доброго времени суток . ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) Ваш форум мне показался очень привлекательным и перспективным. Хочу приобрести рекламное место для баннера в шапке, за $1500 в месяц. Оплачивать буду через WebMoney, 50% сразу, а 50% через 2 недели. И еще, адрес моего сайта ᐅ Разработка и продвижение сайтов в Минске | Сервис оргтехники ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) - он не будет противоречить тематике? Спасибо! Напишите о Вашем решении мне в ПМ или на почту zalevskija22201@gmail.com

Victorjfd
02-04-2024, 04:35
Доброго времени суток . ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) Ваш форум мне показался очень привлекательным и перспективным. Хочу приобрести рекламное место для баннера в шапке, за $1500 в месяц. Оплачивать буду через WebMoney, 50% сразу, а 50% через 2 недели. И еще, адрес моего сайта ᐅ Разработка и продвижение сайтов в Минске | Сервис оргтехники ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) - он не будет противоречить тематике? Спасибо! Напишите о Вашем решении мне в ПМ или на почту zalevskija22201@gmail.com