PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیاحت در تجارت

ahmadrhp
06-03-2013, 20:17
دوستان عزیز، وقتی کسی میره سفر اونم سفر تجاری طبیعتا اولین و مهمترین دغدغه اش کار و خرید و فروشه، اما زمانی که فارغ میشین از کارتون اگه نخواین لحظاتی رو به خودتون اختصاص بدین و با یه تفریح (از نوع سالمش) خودتون رو شارژ کنید، سفر تجاری خیلی زود به یه کابوس تبدیل میشه که انرژی شما رو بطور کامل می بلعه و طبیعتا رو کارتون هم تاثیر منفی میزاره.
من خیلی تازه کارم به همین خاطر دست به دامن اساتید میشم تا بگن تو سفرهاشون کجا بهترین نوع تفریح و تمدد اعصاب رو میشه پیدا کرد (البته لطفا نیم نگاهی به وضعیت جیب ما تازه کارها هم داشته باشین) ممنونم
:rolleyes:
982

ahmadrhp
07-03-2013, 01:47
برا خیلیا تو سفرایی که مجبورن هواپیما رو تو مسیر عوض کنن، پیش میاد که ساعتهایی رو تو فرودگاه سر کنن، من یه تجربه بد و طولانیش رو تو سفر به گوانژو از طریق فرودگاه دبی و هواپیمایی cz داشتم
تو برگشت اختلاف ساعت دو تا پرواز زیاد بود تازه هواپیمای ایران ایر هم 6 ساعت تاخیر داشت، جونمون بالا اومد تا این ساعتها گذشت، سوالی که برام پیش اومد، این بود که فرودگاه دبی بجز فری شاپش جای دیگه ای هم داره که بشه توش وقت گذروند؟
فرودگاه قطر چی؟ و فرودگاه استانبول؟

مرتضی
07-03-2013, 07:35
سلام دوست عزیز

خیلی تاپیک جالب و مفیدی ایجاد کردی، یعنی وقتی عنوان و متن تاپیکت رو خوندم ایول گفتم بهت. هم فان هست و هم خیلی کاربردی. ممنون. من هم تجاربم رو خواهم گفت و از دوستان هم میخوام که دانسته ها و تجارب رو بنویسین. گاهی یک تجربهء کوچیک برای ما زیاد اهمیت نداره ولی در مقطعی از زمان میتونه کمک بسیاااااااااااااار زیادی به یک نفر بکنه.

بازم ممنون از تاپیک خیلی خوبت. :love:

haman716
07-03-2013, 11:30
برا خیلیا تو سفرایی که مجبورن هواپیما رو تو مسیر عوض کنن، پیش میاد که ساعتهایی رو تو فرودگاه سر کنن، من یه تجربه بد و طولانیش رو تو سفر به گوانژو از طریق فرودگاه دبی و هواپیمایی cz داشتم
تو برگشت اختلاف ساعت دو تا پرواز زیاد بود تازه هواپیمای ایران ایر هم 6 ساعت تاخیر داشت، جونمون بالا اومد تا این ساعتها گذشت، سوالی که برام پیش اومد، این بود که فرودگاه دبی بجز فری شاپش جای دیگه ای هم داره که بشه توش وقت گذروند؟
فرودگاه قطر چی؟ و فرودگاه استانبول؟
با سلام
منم دفعه از رفت در فرودگاه دوحه به همین مشکل خوردم و 10 ساعت تو فری شاپ و سالن انتظار معطل بودم.وقتی موضوع رو به یکی از دوستان گفتم منو راهنمایی کرد و گفت هواپیمایی قطر و امارات برای ترانزیت مسافرایی که معطلی بالایی دارند رایگان هتل میده.
خلاصه از برگشت تو فرودگاه دوحه که رسیدم تو سالن ترانزیت پیاده نشدم و رفتم به سالنی که واسه خروج از فرودگاه بود. اونجا هم یه نفر راهنمایی کرد و خلاصه پاسپورت و بلیط رو گرفتن و یه قبض برای ورود به هتل دادن.
از اونجا هم قبض رو به تاکسی همون هتل که اونجا منتظر بود دادم و خودشون ما رو بردن به هتل 5 ستاره و صبحانه و نهار هم دادن و 1 ساعت قبل از پرواز اومدن در اتاق دنبالم و منو بردن فرودگاه.
بدون یه ریال هزینه دقیقا مثل ایرلاینهای خودمون....!!!!:ninja:
البته این دوستم گفت هتل رو فقط برای ترانزیت 8 ساعت به بالا میدن. البته این واسه مسافراییه که کل سفرشون با هواپیمایی قطره ولی نمیدونم واسه اونایی که از یه طرف با قطر میان هم هتل میدن یا نه

ahmadrhp
07-03-2013, 13:37
لطف دارید آقا مرتضی
ارادتمند شما و سایر اساتید هستم

ahmadrhp
07-03-2013, 14:43
عزیزان کمی گشتم و چندتا نکته دستگیرم شد:
1- به نظر می رسه اگه مراحل پروازاتون با یه هواپیمایی نباشه ، حتی در صورت اختلاف زمانی زیاد هم، امکان گرفتن هتل مجانی رو ندارید
2- هواپیمایی قطر بهتر از بقیه ایرلاین هاست تو زمینه خدمات اینطوری، مواظب باشین تو پرواز ترکیش، ترکها هر کاری می کنن که بهتون جا ندن ولی اگه گیر بدین مجبورن که بدن!!!
3- تو فرودگاه دبی یه تعداد صندلی تختخوابی وجود داره که تقریبا همیشه پره
4- برا احتیاط بخصوص اگه شب قراره تو فرودگاه بمونین، یه پتو مسافرتی همراه داشته باشین، چون شبهای فرودگاه دبی سرده
5- یه تبلت یا لپ تاپ می تونه با وجود اینترنت وایرلس فرودگاه دبی کمی از فشار رو از روتون کم کنه
6- یه کافی شاپ هم داره فرودگاه دبی که میشه رو مبلهای راحتش نشست ولی یه واقت دراز نکشید که میان بلندتون میکنن
:)