PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهکارهایی برای بخش نامه تحویل ارز حاصل از صادرات

haman716
12-02-2013, 10:41
با سلام
همتون در جریان بخش نامه ای که چندی پیش تصویب شد که به موجب اون صادرکننده ها باید ارز صادراتی شون رو به مرکز مبادلات تحویل بدهند یا به چند روش دیگر تحویل دولت بدهند هستید
با این بخش نامه قدرت رقابتی که صادرکنندگان ایرانی پیدا کرده بودند تا حد زیادی از بین رفته و این در حالی است که نوسانات بازار ارز بیشتر شده و قیمت ارز صعودی بوده
از همه میخوام در این بحث شرکت کنند و راهکارهایی برای این مشکل ارائه دهند
آیا راهی است که بشه این ارز رو به صرافی ها فروخت و بعدا دولت نتونه پیگیری کنه؟؟
در این وضعیت به نظر شما باید بر اساس قیمت مرکز مبادلات قیمت داد یا با نرخ ارز آزاد؟؟
منتظر پاسخهای همه بزرگواران هستم

haman716
12-02-2013, 19:32
این همه صادرکننده و فعال بازرگانی داریم واقعا هیچ نظری ندارید؟؟؟

j.ostovar850
12-02-2013, 20:33
سلام به تمام دوستان از اونجا که نمیشه این مطلب رو در حضور همگان باز کرد شماره تماس میدم اگه دوستی نظر بنده رو خواست یه تماس 30 ثانیه ای داشته باشه به راه راست هدایت میشه1!!!!
09178402377
0731-3340138

j.ostovar850
12-02-2013, 23:27
نظر هم داریم!!! شیطون خیلی عجولیا!!!! بیا یه جای خلوت کامل صحبت میکنیم!

jalal13
13-02-2013, 11:21
با سلام خدمت آقای استوار عزیز و دیگر دوستان
بیزحمت اگر ممکنه راه حل این مشکل را به من هم بگویید یا از طریق پیام خصوصی و یا از طریق ایمیل.
با تشکر فراوان.
mohamad5000@gmail.com

سلام به تمام دوستان از اونجا که نمیشه این مطلب رو در حضور همگان باز کرد شماره تماس میدم اگه دوستی نظر بنده رو خواست یه تماس 30 ثانیه ای داشته باشه به راه راست هدایت میشه1!!!!
09178402377
0731-3340138

j.ostovar850
13-02-2013, 11:48
جلال جون ایمیلتو چک کن!!!!

haman716
13-02-2013, 21:40
اقای استوار ممنون که در بحث شرکت میکنید ولی لطفا اگر راه حلی دارید همینجا اعلام فرمایید
این سایت و تمام موضوعات و مشکلاتی که در اون مطرح میشه قراره بصورتی باشه که همه از این مطالب استفاده کنند و دلیلی نمیبینم که فقط به ایمیل من یا هر کسی که درخواست کنه ارسال بشه و اگر همین جا مطرح بشه بقیه هم استفاده میکنند
الان هم اگر راه حلی برای این مشکل دارید و صلاح میدونید که من و بقیه بدونیم لطفا همینجا پاسخ دهید
با تشکر

j.ostovar850
15-02-2013, 00:56
خدارو شکر میکنم که هیچوقت در ارائه داشته هام در تجارت به دوستام دریغ نکردم. ولی hamanعزیز توضیح ندادن بنده در این زمینه دلیل خاص خودش رو داره. من که اعلام کردم هر کدوم از دوستان که اطلاعاتی در این زمینه بخوان بی هیچ چشم داشتی در خدمتشون هستم! درضمن بارها و بارها هر جای تاجر بانک اظهار نظری داشتم گفتم که نظر بنده نسبت به تاجر بانک اینه که اینجا محل تجمع چند تاجر جوان و جوانانی هست که به زودی وارد دنیای تجارت میشن و همگی با نیتی صاف دارن اطلاعاتشون رو در اختیار هم میگذارند تا بتونن با کمک هم روز به روز پیشرفت کنن و به اهداف پاکشون برسند. هر که هرچی داره میاره وسط و این خیلی عالیه. خوشبختانه اینجا شاهد این نکته مهم هستیم که برخلاف بسیاری سایت های دیگه(بهتره بگم همه سایت های دیگه) نگاه مادی و تبلیغاتی از کاربران و مدیریت سایت دیده نمیشه. و باید به همه دوستان چه کاربران محترم و چه پدید آورندگان و مدیران سایت تبریک بگیم که تونستن تا به حال این فرهنگ رو در سایت جابندازن و حفظ کنن!

sharl
15-02-2013, 11:11
جناب استوار اگر زحمتی نیست برای بنده هم از طریق پیام خصوصی و یا از طریق ایمیل ارسال کنید.با تشکر
sharl_nazhse@yahoo.com

haman716
15-02-2013, 11:58
جناب استوار با سلام و خسته نباشید به شما
من منظورم این نبود که جنابعالی نمیخواهید اطلاعاتتون رو به بقیه انتقال بدید بلکه منظورم در مورد این بود که هر کسی که مشکلی داره و مطرح میکنه اون مشکل رو قطعا خیلیهای دیگه هم دارن و بهتره در همون تاپیک خاص خودش مطرح بشه تا همه استفاده کنند و خدای نکرده کسی احساس نکنه که بابت جواب مشکلش سرش منت گذاشته میشه
همین...................!!!!!!!
اگر از حرفام برداشت اشتباه شده من معذرت میخوام ولی بازم تاکید میکنم اگر راه حلی دارید بهتره همین جا مطرح کنید
با تشکر

مرتضی
19-02-2013, 11:20
سلام

با بحرانی که برای دلار و ماجراهایی که به دنبال اون پدید اومد این بخش نامه صادر شد و صادرکننده ها موظف شدن که دلارشون رو در مرکز مبادلات عرضه کنن، به نظر من در این دستورالعمل فقط شرایط گذر از بحران دلار و معضل واردات در نظر گرفته شده و هیچ توجهی به صادر کننده نشده، برای منِ وارد کننده شاید خوب باشه ( هرچند که گرفتن و پیدا کردن همین دلار هم هفت خوان رستم میخواد و خیلی دردسر داره )ولی برای صادر کننده واقعا جز ضرر چیزی نداره. افزایش قیمت دلار میتونه فرصت خوب برای صادرات باشه ( به شرطه ها و شروطه ها) که با چنین دستورالعملهایی ( به نظر من ) این سود محدود میشه.
سوال اینجاست : چه سودی برای صادرکننده داره؟ آیا منافع صادر کننده در نظر گرفته شده؟ آیا مشوقی برای صادر کننده هست که دلارش رو 30 40 درصد ارزونتر از بازار بفروشه؟
راهکارها رو شاید دوستانی که بیشتر در کار صادرات هستند بهتر بتونن جواب بدن ، ولی اولین راهی که شاید به ذهن برسه، واردات کالایی دیگر با همون دلار هست، یا نقد کردنش از طریق صرافی هایی که قبول میکنن دلار رو خارج از ایران بگیرن و داخل نقد کنن ( که 100 البته این باعث خروج ارز خواهد شد.)

haman716
19-02-2013, 13:01
ممنون اقا مرتضی
واقعا همین طوره که شما گفتید ولی موقع کارای گمرکی صادرات تعهد میگیرن واسه تحویل دلار و نمیشه به صرافی فروخت و تو ایران ریال گرفت
انگار کسانی که راه حلش رو میدوننن هم حاضر نمیشن کمک کنن به بقیه ولی خوب هر کسی یه روشی داره واسه خودش...............
در هر صورت ممنونم

مرتضی
19-02-2013, 13:21
ممنون اقا مرتضی
واقعا همین طوره که شما گفتید ولی موقع کارای گمرکی صادرات تعهد میگیرن واسه تحویل دلار و نمیشه به صرافی فروخت و تو ایران ریال گرفت
انگار کسانی که راه حلش رو میدوننن هم حاضر نمیشن کمک کنن به بقیه ولی خوب هر کسی یه روشی داره واسه خودش...............
در هر صورت ممنونم
درسته ، حق با شماست با وجود اون تعهد ( همونطور که گفتم )کاملا دلار صادراتی رو به سمت مرکز مبادلات هدایت میکنن. این وسط تاجر داره زیان میکنه. تولید کننده ها که قیمت به دلار میدن و با دلار روز هم حساب میکنن و خریدار خارجی هم که با افزایش قیمت دلار در داخل ایران قیمت کمتری نسبت به قبل داره میپردازه و لی تاجری که داره صادرات و مسیر رو هموار میکنه این وسط باید دلارش رو پایینتر از بازار به دست بیاره.
همیشه و همه جا راههای میانبر بوده و هست. که اتفاقا تمایل به سمت این راهها وقتی افزایش پیدا میکنه که قوانین درست نباشه. و بالانس به هم بخوره. مثل الان

haman716
19-02-2013, 17:46
بازم از کسانی که صادرکننده هستند و راه کاری برای این مشکل دارن تقاضا میکنم که به بقیه کمک کنند و راهنمایی بفرمایند

j.ostovar850
19-02-2013, 22:01
ما تونستیم این مشکل رو در بازار عراق مرتفع کنیم پس اگه دوستان کالاشونو بخوان به عراق بفرستند و دلار آزاد بگیرند میتونیم باهاشون همکاری داشته باشیم.

babak316i
16-05-2013, 10:02
من هنوز یه چیزیرو متوجه نشدم وقتی که اساسا دریافت پول از طریق صرافه یعنی خریدار خارجی پولو باید به یه حسابی بریزه دیگه , خوب ما که حسابی نداریم میریزه به حساب صراف اینجا ریال میگیریم چجوری باید دلار بدیم به دولت؟ کدوم دلار؟ مگه بقیه دوستان صادرکننده دلار میگیرید از خریدار کالاتون ؟ اگه اره چجوری؟

فرصت
17-05-2013, 10:21
من هنوز یه چیزیرو متوجه نشدم وقتی که اساسا دریافت پول از طریق صرافه یعنی خریدار خارجی پولو باید به یه حسابی بریزه دیگه , خوب ما که حسابی نداریم میریزه به حساب صراف اینجا ریال میگیریم چجوری باید دلار بدیم به دولت؟ کدوم دلار؟ مگه بقیه دوستان صادرکننده دلار میگیرید از خریدار کالاتون ؟ اگه اره چجوری؟
با سلام
برخی کشورهای دنمیا به خصوص عراق و افغانستان قوانیت پولشویی درستو حسابی ندارند و شما میتوانید مبلغ فروش خود را به صورت دلاری هم بگیرید و به داخل وارد نماید اما با توجه به سخت گیری های موجود رد مورد پول شویی در کنار تحریم های بانکی و بسته شدن سویفت انتقال بانکی تقریب غیر ممکن است دیگه سویفت کدی و یا ایبانی وجود ندارد به هر حال این مساله تحویل دلارهای صادراتی به مرکز مبادله ای برای حقیقی جماعت اصلا معنی ندارد دوستان هم که از کشورهای همجوار دلار وارد میکنند هم به راحتی میتوانند با هر نرخی که میخواهد انها را تسعیر نمایند :king: