PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای بازاریابی کالایمان در یک کشور خارجی باید از کجا شروع کنیم ؟

mjamiri
07-08-2012, 17:14
سلام

می خواهم بدانم برای بازاریابی کالایمان ( مثلا آبگرمکن گازی ) در یک کشور خارجی ( مثلا ترکیه ) باید از کجا شروع کنیم ؟ به کجا مراجعه کنیم ؟ چه کارهایی انجام دهیم ؟

مرتضی
08-08-2012, 08:24
سلام

می خواهم بدانم برای بازاریابی کالایمان ( مثلا آبگرمکن گازی ) در یک کشور خارجی ( مثلا ترکیه ) باید از کجا شروع کنیم ؟ به کجا مراجعه کنیم ؟ چه کارهایی انجام دهیم ؟

سلام دوست عزیز...
از دید من، روشهای بازاریابی بسیار زیاد و متنوع است و با توجه به استراتژی شرکت و هدفی که شما برای خودتون تعیین میکنین، میشه از روشهای متفاوتی برای بازاریابی بهره گرفت.
برای ورود به بازار یه کشور دیگر هم قاعدتا روشهای مختلفی وجود داره که باز با توجه به دیدگاه شما میتونن کار آمدی و تاثیر متفاوت داشته باشن. روشهایی که به نظرم میرسه رو مینویسم، شما با توجه به خواست و هدف تون ببینین کدوم به دردتون میخوره.
- در انتخاب بازار هدف (در اینجا یک کشور خاص) باید دید آیا اون بازار به کالای ما نیاز داره؟، و آیا اصولا بازار کشش کالای ما رو داره/؟، آیا اصلا ظرفیتی هست در اون بازار تا من کالای خودم رو عرضه کنم؟ و اگر چنین ظرفیتی نیست، آیا اصلا تمایل و توان ایجاد کشش رو در بازار دارم.؟ یعنی با ارائه امتیازات و ویژگیهای متفاوت نسبت به سلیقه های بازار، در سلیقه مشتریان تغییر ایجاد کنم؟
- آشنایی با رقبایی که در اون بازار دارم...آشنایی با استاندارها و سلیقه های مشتریان....قیمت کالاهای مشابه در اون بازار...
- ارتباط بر قرار کردن و همکاری با شرکتهای بازرگانی ایرانی یا ترکیه ای که تجربه تجارت بین دو کشور رو دان، و در واقع استفاده از امکانات اونها به عنوان تیم بازاریاب و شراکت در سود...
- شرکت در نمایشگاهای مرتبط داخلی اون کشور...(این روش معمولا برای فروش و ارتباط مستقیم با خریدار، روش کار آمدی هست)
- ایجاد دفتر فروش در کشور مورد نظر...یا دادن نمایندگی فروش در آن کشور...
- تبلیغات اینترنتی ..
روشها متفاوت هستن، وبا توجه به هدف و توان شما فرق میکنن