PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اعتماد به ترخیص کالا یا نه

irminishny
07-04-2012, 15:14
توي پغام خصوصي از يكي از دوستان اين سوالات رو پرسيدم :
اي كاش دستمزدي كه بهش دادين هم مي*گفتين تا يه قيمت حدودي دستم باشه و اينكه مرز زميني بوده يا دريايي؟
طبق گفته شما من كه از كارت بازرگاني حق*العمل كار براي صادرات استفاده مي*كنم نياز نيست بهش وكالت بدم تا اينجا مسئله اي نيست فقط من چون با روال كار زياد آشنا نيستم ميخوام ببينم اين بنده خدا امكانش هست بتونه بار ما رو براي خودش برداره و بگه تمام مدارك و كارت براي منه بار هم براي من است؟
البته من قبلش استعلام اين آدم رو از انجمن حق العمل كاري گرفتم اونا تائيد كردنش فقط واسه راحت شدن خيال خودم مي*پرسم.
اگر اطلاع داشتين به اين سوال منم جواب بدين: توي باربري ها موقعي كه بارنامه صادر ميشه يه مهري ميزنند كه اين بارنامه طبق بيمه فلان شركت بيمه گرديده است حالا نميدونم با وجود اين بيمه باز هم نياز است كالا رو بطور جداگانه بيمه كنم يا نه ؟
اينم سوال آخرم توي پيغام خودتون گفتين 8 تا پروانه شما رو براي خودش برداشته، مي*تونم بپرسم چي و به كجا صادارت داشتين !؟

ايشون جواب دادن:
salam dooste aziz

inha soalate besyar khoobi hastan. ye pishnehad daram. lotfan soallatetoon ro da bakhshe kafe bazargan matrah konin va man ham dar unja tajrobehamo minevisam. injoori digar doostan ham estefade mikonan
:snitch:

motmaennam ke in soalat va javab ha be darde baghiye doostan ham mikhore.

pas man montazere neveshteye shoma da kafe bazargan hastam. dar unja tajrobehamo khaham nevesht.

paydaro movafagh bashin

منم ديدم حرف حساب جواب نداره دقيقا كاري كه ايشون گفتن رو انجام دادم.

simin
07-04-2012, 15:52
توي پغام خصوصي از يكي از دوستان اين سوالات رو پرسيدم :
اي كاش دستمزدي كه بهش دادين هم مي*گفتين تا يه قيمت حدودي دستم باشه و اينكه مرز زميني بوده يا دريايي؟
طبق گفته شما من كه از كارت بازرگاني حق*العمل كار براي صادرات استفاده مي*كنم نياز نيست بهش وكالت بدم تا اينجا مسئله اي نيست فقط من چون با روال كار زياد آشنا نيستم ميخوام ببينم اين بنده خدا امكانش هست بتونه بار ما رو براي خودش برداره و بگه تمام مدارك و كارت براي منه بار هم براي من است؟
البته من قبلش استعلام اين آدم رو از انجمن حق العمل كاري گرفتم اونا تائيد كردنش فقط واسه راحت شدن خيال خودم مي*پرسم.
اگر اطلاع داشتين به اين سوال منم جواب بدين: توي باربري ها موقعي كه بارنامه صادر ميشه يه مهري ميزنند كه اين بارنامه طبق بيمه فلان شركت بيمه گرديده است حالا نميدونم با وجود اين بيمه باز هم نياز است كالا رو بطور جداگانه بيمه كنم يا نه ؟
اينم سوال آخرم توي پيغام خودتون گفتين 8 تا پروانه شما رو براي خودش برداشته، مي*تونم بپرسم چي و به كجا صادارت داشتين !؟

ايشون جواب دادن:
salam dooste aziz

inha soalate besyar khoobi hastan. ye pishnehad daram. lotfan soallatetoon ro da bakhshe kafe bazargan matrah konin va man ham dar unja tajrobehamo minevisam. injoori digar doostan ham estefade mikonan
:snitch:

motmaennam ke in soalat va javab ha be darde baghiye doostan ham mikhore.

pas man montazere neveshteye shoma da kafe bazargan hastam. dar unja tajrobehamo khaham nevesht.

paydaro movafagh bashin

منم ديدم حرف حساب جواب نداره دقيقا كاري كه ايشون گفتن رو انجام دادم.

سلام آقای irminishny ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

ما برای انجام کارای ترخیص محموله مون حدود 175000 تومان پرداخت میکردم که در واقع خودمون حضور نداشته باشیم و کارامون رو اونجا انجام بده.
در مورد اینکه آیا میتونه ادعای مالکیت بار رو داشته باشه یا نه؟ آره میتونه . ما در واقع اعتماد میکردیم .
بار ما بخاری بود و به مقصد روسیه
در مورد بیمه هم باید بگم که اگر بارتون ارزش بالایی داره بهتره که با شرکتهای بیمه صحبت کنین. چون این بیمه که شما گفتین خیلی کلی هست و خیلی از آسیبها و خطرات رو شامل نمیشه

irminishny
09-04-2012, 16:59
در مورد اینکه آیا میتونه ادعای مالکیت بار رو داشته باشه یا نه؟ آره میتونه . ما در واقع اعتماد میکردیم .

ممنون از جوابتون فقط اين بخش پست "ما در واقع اعتماد ميكرديم" برام خيلي قابل هضم نيست!

تقريبا حداقل 50 مليون ارزش هر محموله ميشه حالا اگه مسئله اي پيش بياد و دست آدم به جائي بند نباشه خب يكم منطقي نيست، درست نميگم!؟

hkarimpoor2003
09-04-2012, 17:44
دوست عزیز درست می فرمائید ولی باید بپرسم کجای اقتصاد و تجارت ما منطقیه که این یکی باشه و شما دنبال منطق می گردید؟ در حال حاضر اگر این اعتماد ها نباشد 70 درصد تجارت ایران در این شرایط تعطیل می شود هر چند با شما موافقم و ریسک زیاد دارد ولی در بعضی مواقع ناچارید اعتماد کنید.

مرتضی
09-04-2012, 22:43
ممنون از جوابتون فقط اين بخش پست "ما در واقع اعتماد ميكرديم" برام خيلي قابل هضم نيست!

تقريبا حداقل 50 مليون ارزش هر محموله ميشه حالا اگه مسئله اي پيش بياد و دست آدم به جائي بند نباشه خب يكم منطقي نيست، درست نميگم!؟

بهترین حالت در تجارت زمانی ایجاد میشه که طرفین به شناختی از هم دست پیدا کنن که بینشون اعتماد ایجاد کنه, زمان میبره ولی خیال هر دو طرف رو آسوده میکنه اگر اعتماد ایجاد بشه. ولی قاعدتا زمان لازم هست تا این میوه شیرین تجارت رسیده بشه. به همین خاطر بهتره در بارهای ابتدایی تمام و کمال اصول رعایت بشه.
باهاش (ترخیص کار) قرارداد ببندید و برای دفعات اول خودتون هم بالای سر بارتون باشین. فکر میکنم با 100 تومن هم بتونین هزینه های ترخیص رو جمع کنین

ساسان
19-07-2014, 04:13
با سلام
شرکت پخش ما در حال اقدام برای واردات زغال مصرفی خود است
از تمامی ترخیص کاران با سابقه در امر زغال چوبی زغال پرسی دعوت به همکاری مستمر می کنم
در صورت تمایل خوشحال می شویم با ما در ارتباط باشید و برای شما پرفورما را ارسال کنیم برای تعیین قیمت ها ترخیص
ساسان : 09392349266

miladahz
19-07-2014, 14:41
سلام والله ما با تهرونیا کار میکنیم بارش بعضی موقع ها به میلیاردم ارزشم پیدا میکنه شاید باورتون نشه ولی تاحالا خودش منو به عینی ندیده فقط یبار کارمندش اومد مدارکو دادو رفت اونم دفعه اول بود و یبار. نه پیششونم چکی سفته ای چیزی دارم . پس مهترین رکن بازار اعتماد و دستکاری است و بس. در ضمن عمده کارمونم تو سعدی جنوبیه ک کارشون الکتروموتور پمب ابو گیربکس و چیزای صنعتیه خلاصه . و ترخیص موزم واسه ارجمندیها هم انجام میدیم ارجمندیها رو که میشناسین دیگه بزرگای میوه

Arash6142
27-07-2014, 09:32

سلام ،
سلام ،
دوست عزیز تجارت ایران الان همش بیمه حضرت ابوالفضله ، میرم چین نمایشگاه ، یه بابایی رو توی غرفه اش میبینم ، یه کاتالوگ میگیرم میام ایران ، یه پروفرم مثلا 70.000 دلاری ازش میگیرم ، میگه 30% اول ، 70% قبل از حمل تسویه بشه.
یعنی اصلا قبل از اینکه باری راه بیفته همه پول رو باید تسویه کنی !
بعد قربون اون شکل ماهت برم ، راجع به اعتماد صحبت میکنی ؟ من اصلا نمیدونم این چینه کیه که دارم حول و حوش 210.000.000 تومن پولو واریز میکنم به حسابش.
ولی شما چاره دیگه ایی هم بنظرت میرسه ؟ چاره ایی جز اعتماد نیست.
ولی یه نکته رو هم عرض کنم که نباید ندید گرفت ، چینی ها و اروپایی ها مسلمون نیستن ، نماز هم نمیخونن ، روزه هم نمیگیرن ، مثل ما بهشت هم نمیرن ولی به اونها بیشتر از یه هموطن مسلمون نمازخون میشه اعتماد کرد ! اینون همیشه یادت باشه !

بهزاد
27-07-2014, 12:49
سلام ،
سلام ،
دوست عزیز تجارت ایران الان همش بیمه حضرت ابوالفضله ، میرم چین نمایشگاه ، یه بابایی رو توی غرفه اش میبینم ، یه کاتالوگ میگیرم میام ایران ، یه پروفرم مثلا 70.000 دلاری ازش میگیرم ، میگه 30% اول ، 70% قبل از حمل تسویه بشه.
یعنی اصلا قبل از اینکه باری راه بیفته همه پول رو باید تسویه کنی !
بعد قربون اون شکل ماهت برم ، راجع به اعتماد صحبت میکنی ؟ من اصلا نمیدونم این چینه کیه که دارم حول و حوش 210.000.000 تومن پولو واریز میکنم به حسابش.
ولی شما چاره دیگه ایی هم بنظرت میرسه ؟ چاره ایی جز اعتماد نیست.
ولی یه نکته رو هم عرض کنم که نباید ندید گرفت ، چینی ها و اروپایی ها مسلمون نیستن ، نماز هم نمیخونن ، روزه هم نمیگیرن ، مثل ما بهشت هم نمیرن ولی به اونها بیشتر از یه هموطن مسلمون نمازخون میشه اعتماد کرد ! اینون همیشه یادت باشه !

به نظرم این مسایل رو به مسلمون بودن یا نبودن ربط ندیم. منم کلی تاجر مسیحی کلاهبردار دیدم. همه جا خوب و بد هست. خدا که فقط مال ادم خوبا نیست.
من با چینی ها کار کردم، با روس ها کار کردم. اقا به جرات میگم که ما ایرانی ها خیلی کار درست تریم. شما تو چین اگه ببعی باشی در عرض سه سوت سرت کلاه میزارن. ولی تو بزینس ایران کلاهبرداری کمتر دیدم. شاید چون اینجا دستم بازتره و کمتر میتونن سرم کلاه بزارن.
کلا حرفم اینه که حواسمون باید جمع باشه و در بزینس به دین و ایمون طرف کار نگاه نکنیم که بخوایم قضاوت کنیم.

miladahz
27-07-2014, 14:00
تو ایران کلاهبردار کمتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ohm y::crazy::nugget:

حاجي
27-07-2014, 19:05
به نظرم این مسایل رو به مسلمون بودن یا نبودن ربط ندیم. منم کلی تاجر مسیحی کلاهبردار دیدم. همه جا خوب و بد هست. خدا که فقط مال ادم خوبا نیست.
من با چینی ها کار کردم، با روس ها کار کردم. اقا به جرات میگم که ما ایرانی ها خیلی کار درست تریم. شما تو چین اگه ببعی باشی در عرض سه سوت سرت کلاه میزارن. ولی تو بزینس ایران کلاهبرداری کمتر دیدم. شاید چون اینجا دستم بازتره و کمتر میتونن سرم کلاه بزارن.
کلا حرفم اینه که حواسمون باید جمع باشه و در بزینس به دین و ایمون طرف کار نگاه نکنیم که بخوایم قضاوت کنیم.

حرفت خيلي برام جالب بود اقا بهزاد
هركس بايد در مسيره خودش راه بره
واقعا بعضي وقتا از ديگران اسطوره ميسازيم
يهود مسيح مسلمان فرقي نداره-چرا هميشه بايد مرغ همسايه غاز باشه

شوییچی
27-07-2014, 22:41
ترخیص کار چطوری ممکنه محموله رو به اسم خودش ثبت کنه ؟؟؟؟ :blink:
بارنامه سند مالکیت کالا هست ...تا زمانی که بارنامه به نام کسی "ظهرنویسی" نشده باشه، اونهم از طریق دفترخونه ، هیچ ادعایی در مورد مالکیت کالای اون نمیشه داشت ،
علاوه بر اون پروفورما هم نشون دهنده خریدار/فروشنده هست ، قاعدتا برای ترخیص باید قراردی منعقد کرد ، حالا اگر بسته به روابط کاری احتیاجی نباشه بقیه روی حساب اعتماد دوطرفه هست.

اینکه ما با چشم بسته تجارت و اعتماد میکنیم ، اشتباهیه که خودمون انجام میدیم .... چه لزومی داری طرف چینی برای ما تعیین تکلیف کنه که 30-70 پرداخت کنیم ... ما زرنگ باشیم 90-10 پرداخت میکنیم که خودش پاسوز بشه نه ما .
با تجارت و بازرگانی یکم علمی تر برخورد کنیم خیلی بهتر هست.

اگر بدونید روی سوئیفت کدهایی که تو شرایط ال-سی ذکر میشه چقدر میشه پوینت گرفت از طرف مقابل هیچوقت حاضر نمیشین 30-70 با اونهمه ریسک پرداخت کنین .
حالا ال-سی شرایطش سخت شده ... با همون بازرسی که ما دست کم میگیریم اغلب میشه امثال چینی جماعت رو پاسوز کرد.

مهاب
28-07-2014, 04:04
ترخیص کار چطوری ممکنه محموله رو به اسم خودش ثبت کنه ؟؟؟؟ :blink:
بارنامه سند مالکیت کالا هست ...تا زمانی که بارنامه به نام کسی "ظهرنویسی" نشده باشه، اونهم از طریق دفترخونه ، هیچ ادعایی در مورد مالکیت کالای اون نمیشه داشت ،
علاوه بر اون پروفورما هم نشون دهنده خریدار/فروشنده هست ، قاعدتا برای ترخیص باید قراردی منعقد کرد ، حالا اگر بسته به روابط کاری احتیاجی نباشه بقیه روی حساب اعتماد دوطرفه هست.

اینکه ما با چشم بسته تجارت و اعتماد میکنیم ، اشتباهیه که خودمون انجام میدیم .... چه لزومی داری طرف چینی برای ما تعیین تکلیف کنه که 30-70 پرداخت کنیم ... ما زرنگ باشیم 90-10 پرداخت میکنیم که خودش پاسوز بشه نه ما .
با تجارت و بازرگانی یکم علمی تر برخورد کنیم خیلی بهتر هست.

اگر بدونید روی سوئیفت کدهایی که تو شرایط ال-سی ذکر میشه چقدر میشه پوینت گرفت از طرف مقابل هیچوقت حاضر نمیشین 30-70 با اونهمه ریسک پرداخت کنین .
حالا ال-سی شرایطش سخت شده ... با همون بازرسی که ما دست کم میگیریم اغلب میشه امثال چینی جماعت رو پاسوز کرد.

با سلام
لطفا در مورد بازرسی و چگونگی استفاده بهینه از آن بیشتر راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

miladahz
30-07-2014, 03:58
حساب ارزی و اخذ سویفت کد برای lc و t/t رو هر شرکتی با هر بانکی نمیتونه باز کنه شرایطش خیلی سخته تو چین مخصوصا اگه بحث معامله با ایران باشه حالا به هر دلایلی مثلا ما خواستیم به یه کارخونه چینی حواله بزنیم کارخونه سویفت بانک نداشت یعنی نمیشد از ایران به بانک مربوطه کارخونه حواله یورو زد باید میرفت تو بانک کولومبنک حساب ارزی باز میکرد که شرایطش خیلی سخت یا حتی میشه گفت باز نمیکردن بنابراین به شرکتی که کارخونه معرفی کرد زدیم ولی ازمون یه درصدی برمیداشت

Tajer-Smart
15-08-2014, 21:08
استادان گرامی
من بلبرینگ میخام از چین بیارم کسی روال کارشو میدونه قانونی باید وارد بشه یا غیر قانونی کسی هست کار ترخیص انجام بده ؟

Arshia6142
19-12-2014, 13:28
ا سلام ،

من خودم یکی از کاربرانی هستم که متون این انجمن ها رو میخونم ، کاربری که در ابتدا میخواهد در زمینه واردات قدم برداره ، مطالب این انجمن ها خیلی گیج کننده است و در آخر هم کاربر متوجه نمیشه که بالاخره از کجا باید شروع کنه !!!!!
در صورتیکه هر یک از دوستان بدنبال آموزش عملی از ابتدای کار تا انتها جهت واردات کالا ]خصوصا از[ چین هستند ، میتونند با چند جلسه آموزش به مقصود خود برسند .

- تعداد جلسات آموزش خصوصی در حدود 3 الی 5 جلسه و هزینه جلسات بطور توافقی خواهد بود.

لطفا در صورتی که تمایلی به شرکت در این کلاسها دارید قبل از هرگونه اقدام لطفا شرایط زیر را درنظر گرفته و در صورت نداشتن این شرایط اقدامی انجام ندید :

1 – داشتن آشنایی با زبان انگلیسی در حد مکاتبات عادی

2 – داشتن سرمایه ایی در حدود حداقل 35.000.000 تومن (یعنی در حدود 10.000 دلار) .

این مبلغ به هیچ عنوان به شخص ثالثی داده نمیشه ، بعد از آموزش و پیدا کردن تولید کننده مورد نظر خود شما مکاتبه کرده ، پول رو به حساب طرف مقابل حواله میکنید و مراحل واردات رو پی گیری میکنید.
البته این عدد بطور کاملا تقریبی است و خیلی زیاد به نوع کالایی که شما قصد واردات اون رو دارید ، بستگی داره. برای نمونه ، پول مورد نیاز برای واردات بر فرض 1 کانتینر عروسک با پول مورد نیاز برای واردات 1 کانتینر موبایل یا LCD قطعا متفاوت خواهد بود !
همیشه درنظر بگیرید که برای واردات بجز هزینه خرید جنس هزینه هایی دیگه ایی مانند : کرایه حمل کشتی ، هزینه ایی که خود کشتیرانی جهت تفکیک اسناد میگیره ، هزینه حقوق ورودی (گمرکی) ، مالیات بر ارزش افزوده که اضافه بر گمرکی گرفته میشه ، 10% کرایه حمل که در گمرک گرفته میشه ، هزینه بارگیری در گمرک ، جدیدا : هزینه استاندارد و آزمایشگاه و نمونه برداری ، هزینه کارمزد ترخیصکار ، ایاب و ذهاب ترخیصکار و کرایه حمل از گمرک تا انبار شما و ......
اینها هزینه هایی هستند که در صورتیکه سرمایه شما کمتر از 35.000.000 تومن باشه ، اصطلاحا هزینه ها OVER میشه و قیمتی که جنس دستتون میرسه معقول نخواهد بود و نمیتونید در بازار رقابت کنید.

3 – داشتن مشتری ثابت یا مغازه یا دفتر یا بطور کل مرکز فروش یا پخش جنس

لطفا تصور اینکه ابتدا جنس رو وارد میکنید و بعدا دنبال فروش اون میگردید یا بعد از واردات به شرکتها و مغازه دارها پیشنهاد میدید و دنبال مشتری میگردید رو از ذهنتون کاملا بیرون کنید و سرمایتون رو به خطر نندازید.
شاید این نقطه نظر 100% درست نباشه ولی با این شرایط اقتصادی و فرهنگ موجود در ایران من تجربیات 15 سالم رو در زمینه واردات در این بند در اختیارتون گذاشتم.

4 – کارآموز یا کاربر باید ساکن تهران باشد و بطور حضوری در آموزش شرکت کند

اگه شما این شرایط رو دارید و مصمم هستید که کالای خودتون رو مستقیما از چین با قیمتهای بمراتب پایین تر تهیه کنید میتونید در کلاسهای آموزشی ما شرکت کنید.

با تشکر

جهت تماس با این ایمیل در ارتباط باشید

A.Mortezania@Gmail.com