PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روش دریافت و پرداخت با توجه با تحریم ها

جوشاكو
17-03-2012, 16:53
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان راهنمایی بفرمایید با توجه به اینکه سوئیفت بانک های ایران رو تحریم کرده از چه روشی برای دریافت ها و پرداخت ها استفاده میکنید؟

transporter
17-03-2012, 17:07
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان راهنمایی بفرمایید با توجه به اینکه سوئیفت بانک های ایران رو تحریم کرده از چه روشی برای دریافت ها و پرداخت ها استفاده میکنید؟

مشکل چندانی به وجود نمیاد. چون تا الان تقریبا همه کانال ها بسته شده بودن. چندین راه حل در حال حاضر وجود داره:

اول نقل و انتقال پول از طریق صرافی ها
دوم پرداخت نقدی
سوم صادرات کالا و دریافت پول در اون ور و واردات با اون پول ها از اون کشور یا کشور دیگه
چهارمین راه هم دلال های واسط هستن. یه درصدی میگیرن میشن رابط بین خریدار و فروشنده. اینجا پول نقد میگیر اونور معادلش دلار به طرفتون تحویل میدن.

راهکار که زیادیه. اما ریسک هم افزایش پیدا کرده.

در ضمن فرض کنید سوئیفت هم تعطیل کنه کارشو با ایران
خوب در این شرایط ایران برای ارتباط با کشورهای دوست و برادر هم که شده :cigar::cigar::cigar: احتمالا به سمت استفاده از ابزارهای دهه قبل روی میاره مثل تلفن یا تلکس.

درسته منسوخ شده ولی چاره چیه.

طوطی و بازرگان
17-03-2012, 22:44
مشکل چندانی به وجود نمیاد. چون تا الان تقریبا همه کانال ها بسته شده بودن. چندین راه حل در حال حاضر وجود داره:

اول نقل و انتقال پول از طریق صرافی ها
دوم پرداخت نقدی
سوم صادرات کالا و دریافت پول در اون ور و واردات با اون پول ها از اون کشور یا کشور دیگه
چهارمین راه هم دلال های واسط هستن. یه درصدی میگیرن میشن رابط بین خریدار و فروشنده. اینجا پول نقد میگیر اونور معادلش دلار به طرفتون تحویل میدن.

راهکار که زیادیه. اما ریسک هم افزایش پیدا کرده.

در ضمن فرض کنید سوئیفت هم تعطیل کنه کارشو با ایران
خوب در این شرایط ایران برای ارتباط با کشورهای دوست و برادر هم که شده :cigar::cigar::cigar: احتمالا به سمت استفاده از ابزارهای دهه قبل روی میاره مثل تلفن یا تلکس.

درسته منسوخ شده ولی چاره چیه.

به نظر من مشکل به وجود میاد و مشکل اساسی هم بوجود میاد ، تا همین الانش هزار تا مشکل بود چه برسه به این که سوئیفت هم بهش اضافه بشه. با چشم بسته میشه دست به دیوار کشید و تاتی تاتی راه رفت ، ولی هرگز نمیشه دوید. در دنیای امروز که تمام قدرتهای اقتصادی با سرعت سرسام آور میدوند، تاتی تاتی راه رفتن در واقع یعنی مرگ.
باید فکر اساسی کرد. نمیشه فقط به کشورهای دوست و برادر که هر لحظه ممکنه دوستی و برادریشون با کشور دیگه ای محکمتر بشه تکیه کرد و نمیشه با روشهای عهد بوق معاملات پایاپای انجام داد.
حتی یک لحظه ایستادن و نفس تازه کردن در این رقابت وحشتناک دنیای امروز ، یعنی سالها عقب افتادن چه برسه به چشم بسته تاتی کردن.

جوشاكو
18-03-2012, 13:06
با توجه به وضع اقتصادي امروز كشورها و بحراني كه 3-4 ساله پيش آمده، ريسك خيلي بالايي داره، و ممكنه خيلي ها اين وسط سرمايه شون رو از دست بدن.
ايا امارات اعتبار اسنادي رو كاملا متوقف كرده؟

بهزاد
18-03-2012, 13:27
به نظر من مشکل به وجود میاد و مشکل اساسی هم بوجود میاد ، تا همین الانش هزار تا مشکل بود چه برسه به این که سوئیفت هم بهش اضافه بشه. با چشم بسته میشه دست به دیوار کشید و تاتی تاتی راه رفت ، ولی هرگز نمیشه دوید. در دنیای امروز که تمام قدرتهای اقتصادی با سرعت سرسام آور میدوند، تاتی تاتی راه رفتن در واقع یعنی مرگ.
باید فکر اساسی کرد. نمیشه فقط به کشورهای دوست و برادر که هر لحظه ممکنه دوستی و برادریشون با کشور دیگه ای محکمتر بشه تکیه کرد و نمیشه با روشهای عهد بوق معاملات پایاپای انجام داد.
حتی یک لحظه ایستادن و نفس تازه کردن در این رقابت وحشتناک دنیای امروز ، یعنی سالها عقب افتادن چه برسه به چشم بسته تاتی کردن.

بحث الان اصلا سر دویدن نیست. سوئیفت هم خدمات دهیشو قطع کنه راهکارهای دیگری هست. سویفت یک سیستمه کدینگ بین المللیه. یک شناسه برای هر بانک. خوب حالا این نباشه، راه حل های دیگری هم هست.
موضوع دوم اینکه فقط 4 بانک هستن که شامل تحریم شدن. بقیه با مشکل روبرو نیستن.

این تحریم کارو دشوار میکنه اما غیر ممکن نمیکنه. همین الانش کافیه یه سر به اتاق پایاپای معاملات بانک سامان بزنید که معاملات ارزشون کلا داره با تلفن انجام میشه. تازه بانک سامان جزو تحریم ها هم نیست ولی اصلا بانکی باهاش کار نمیکنه که بخواد از سوئیفت استفاده کنه.
حالا بیان ببندن. چه اتفاقی میفته؟
به نظرم هیچی. چون این جور تحریم ها قبلا به واسطه تحریم های دیگه اثرشون خنثی شده.

طوطی و بازرگان
18-03-2012, 22:04
بحث الان اصلا سر دویدن نیست. سوئیفت هم خدمات دهیشو قطع کنه راهکارهای دیگری هست. سویفت یک سیستمه کدینگ بین المللیه. یک شناسه برای هر بانک. خوب حالا این نباشه، راه حل های دیگری هم هست.
موضوع دوم اینکه فقط 4 بانک هستن که شامل تحریم شدن. بقیه با مشکل روبرو نیستن.

این تحریم کارو دشوار میکنه اما غیر ممکن نمیکنه. همین الانش کافیه یه سر به اتاق پایاپای معاملات بانک سامان بزنید که معاملات ارزشون کلا داره با تلفن انجام میشه. تازه بانک سامان جزو تحریم ها هم نیست ولی اصلا بانکی باهاش کار نمیکنه که بخواد از سوئیفت استفاده کنه.
حالا بیان ببندن. چه اتفاقی میفته؟
به نظرم هیچی. چون این جور تحریم ها قبلا به واسطه تحریم های دیگه اثرشون خنثی شده.

اتفاقا به نظر من بحث سر دویدن هست نه فقط زنده موندن . با این کارا فقط میشه زنده موند، یعنی تمام تلاش برای زنده موندنه نه زندگی کردن. انگار ما بگیم dhl یا tnt یا fedex یا .. نباشه، میخواییم چیکار ، با چاپار نامه ها و بسته هامون رو میرسونیم. آره میشه با چاپار هم نامه رسوند ولی نه در این قرن و نه ....
بانک ملی به شعبه ء خودش در روسیه نمیتونه حواله بزنه....حواله به دوبی تقریبا داره تعطیل میشه...یعنی کلا چیزی به اسمه حواله داره تعطیل میشه....اون وقت میگیم اثر نمیذاره؟!!
آره بانک ها میتونن به روشهای زمان اجدادمون رو بیارن که آوردن، ولی این اسمش حل مشکل نیست، این زنده ماندنه. به هر حال هر کس از زاویه ای به موضوع نگاه میکنه و این هم زاویه دیده منه. من معتقدم با چشم بسته نمیشه دوید ولی قبول دارم که تاتی تاتی میشه رفت و زمین نخورد ، که البته و البته در دنیای امروز تاتی تاتی هیچ فرقی با زمین خوردن نداره.

بهزاد
18-03-2012, 23:39
اتفاقا به نظر من بحث سر دویدن هست نه فقط زنده موندن . با این کارا فقط میشه زنده موند، یعنی تمام تلاش برای زنده موندنه نه زندگی کردن. انگار ما بگیم dhl یا tnt یا fedex یا .. نباشه، میخواییم چیکار ، با چاپار نامه ها و بسته هامون رو میرسونیم. آره میشه با چاپار هم نامه رسوند ولی نه در این قرن و نه ....
بانک ملی به شعبه ء خودش در روسیه نمیتونه حواله بزنه....حواله به دوبی تقریبا داره تعطیل میشه...یعنی کلا چیزی به اسمه حواله داره تعطیل میشه....اون وقت میگیم اثر نمیذاره؟!!
آره بانک ها میتونن به روشهای زمان اجدادمون رو بیارن که آوردن، ولی این اسمش حل مشکل نیست، این زنده ماندنه. به هر حال هر کس از زاویه ای به موضوع نگاه میکنه و این هم زاویه دیده منه. من معتقدم با چشم بسته نمیشه دوید ولی قبول دارم که تاتی تاتی میشه رفت و زمین نخورد ، که البته و البته در دنیای امروز تاتی تاتی هیچ فرقی با زمین خوردن نداره.

خوب چی کار میشه کرد. مشکل که به وجود میاد، اما راه حل هم وجود داره.
کلهم که همه چیز تعطیل نمیشه.
من میگم راه حل های دیگری هم هست، حالا میخواد جابه جایی پول با الاغ باشه، یا هر راه دیگه.

اگه بحث بحث عقب افتادگیه. که روی اون بحثی نیست، سالهاست عقب افتادیم اینم روش.

تا قبل از این موضوع هم خیلی از بانک های خصوصی با سویفت کار نمیکردن.

simin
19-03-2012, 16:56
با توجه به وضع اقتصادي امروز كشورها و بحراني كه 3-4 ساله پيش آمده، ريسك خيلي بالايي داره، و ممكنه خيلي ها اين وسط سرمايه شون رو از دست بدن.
ايا امارات اعتبار اسنادي رو كاملا متوقف كرده؟

بعد از تحریم سوئیفت، تقریبا ارتباط بانکی با امارات هم قطع شده، که اعتبار اسنادی هم شاملش میشه

paris carpet
05-11-2014, 12:18
واقعا که
بعد میگن تحریم ها هیچ اثری نداره

paris carpet
05-11-2014, 12:19
ولی خیلی حواستون باشه در مورد فروش کالا
اول پول رو دریافت کنید بعد کالا رو بفرستید
که البته نیاز به اعتباره !

sn22
12-01-2015, 10:01
سلام
با این اوصاف ک همه شما بزرگواران فرمودید پس برای دریافت پول از یک کشور خارجی باید از طریق صرافی اقدام کرد؟
میشه لطفا توضیح بفرمایید صرافی ها چطور کار می کنند؟ من اولین بار هست که به صرافی نیازمند شدم.
مثلا الان ک من قصد دارم پولی از کشور هند دریافت کنم باید چه اقداماتی انجام بدم؟ آیا صرافی کارمزدی از من میگیره؟ یا فقط از پول ارسال شده کسر میکنه؟
باتشکر

cyber
10-02-2015, 19:47
سلام
با این اوصاف ک همه شما بزرگواران فرمودید پس برای دریافت پول از یک کشور خارجی باید از طریق صرافی اقدام کرد؟
میشه لطفا توضیح بفرمایید صرافی ها چطور کار می کنند؟ من اولین بار هست که به صرافی نیازمند شدم.
مثلا الان ک من قصد دارم پولی از کشور هند دریافت کنم باید چه اقداماتی انجام بدم؟ آیا صرافی کارمزدی از من میگیره؟ یا فقط از پول ارسال شده کسر میکنه؟
باتشکر

شما اول یه صرافی معتبر رو پیدا میکنید مثلا من صرافی اعتماد رو پیشنهاد میکنم. خودم تاحالا بیش از 50 هزار دلار باهاشون کار کردم و هیچ مشکلی پیش نیومده. بدون کارمزد هم کار میکنن. کارمزدی که به شما میخوره فقط شامل حواله های بین المللی میشه.
بعد که با صرافی صحبت کردید اونا شماره حساب بانکشون تو مالزی رو بهتون میدن
بعد شما به دوستتون میگید از هند با Swift بزنه به حسابه این صرافی تو مالزی
بعد به صرافی اطلاع میدید. تا پول دستشون اومد یکی دو روز بعدش پولتون رو به ریال میزنن به حسابتون

نکته: برای انتقالات swift به حساب های صرافی ها, برای دریافت پول تو ایران, حتما یک refference تو پرداخت خود قرار بدید. چون واسه صرافی ها پول زیاد میاد امکان داره اشتباه بشه.
نکته2: همیشه با صرافی ها خورد خورد کار کنید. یهو همه پولاتون رو ندید به صرافی که حواله بزنه یا دریافت کنه. درسته که اکثرا معتبرن. اما بعضیاشون مثله همین صرافی جلالی امکان داره کلاهبردار در بیان. صرافی جلالی بیش از 100 میلیارد از پولای مردم رو بالا کشید.

diplomat
20-05-2015, 20:10
سلام
شما می تونین برای این کار از ویزاکارت بین المللی به نام خودتون استفاده کنین.
ویزا کارت ویزیکی بوده و به نام خودتون صادر میشه و دائمیه.
در هرجای دنیا هم میتونین پول به حساب خودتون بریزین و هم می تونین برداشت کنین.
ویزا کارت سه نوعه و هزینه زیادی هم نداره.
اگر مایل به دریافت ویزا کارت هستید با من تماس بگیرید:
09184247383 کنجوری

Jujupanama
01-10-2018, 19:04
Bitcoin چیست؟ مبانی توضیح داده شده

بیتکوین چیست؟
Bitcoin یک ارز مجازی است که در سال 2009 ایجاد شده است. بازارهایی به نام "مبادلات بیتکوین" به افراد اجازه می دهد تا با استفاده از ارزهای مختلف بتنی ها را خریداری یا فروش کنند.

Bitcoin یک ارز جدید است که در سال 2009 توسط شخص ناشناخته ایجاد شده است که از نام مستعار Satoshi Nakamoto استفاده می کند. معاملات غیرقانونی انجام می شود - به این معنی هیچ بانک! Bitcoin می تواند برای رزرو هتل در Expedia، خرید مبلمان در OverStock و خرید بازی های Xbox استفاده شود. اما کسب ثروت از طریق تجارت، نقطه اصلی آن است. قیمت بیت کوین در سال 2017 به شدت افزایش یافت.

چرا بیتکوین؟
Bitcoins می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای خرید کالا به صورت ناشناس. علاوه بر این، پرداخت های بین المللی آسان و ارزان هستند زیرا بیت کوین ها به هیچ کشوری وابسته نیستند و یا تحت نظارت هستند. بنگاه های کوچک ممکن است آنها را دوست داشته باشند زیرا هزینه های کارت اعتباری وجود ندارد. بعضی از مردم بیت کوین ها را به عنوان سرمایه گذاری می فروشند، امیدوارند که ارزش خود را بالا ببرند.

خرید بیت کوین

بسیاری از بازارها به نام "مبادلات بیتکوین" به مردم اجازه می دهند تا با استفاده از ارزهای مختلف بیت کوین را خریداری یا فروش دهند. Localbitcoin: Buy and sell bitcoins in Iran, Islamic Republic of, with cash and online مثال پیشرو در ایران است.

معدن بیت کوین

بیت کوین ها با استفاده از رایانه هایی که پازل های پیچیده ریاضی را حل می کنند، استخراج می شوند. این چگونه بیت کوین ها ایجاد می شوند. برندگان با تقریبا هر 10 دقیقه با 12.5 (Bitcoin) پاداش می گیرند.

کیف پول Bitcoin
Bitcoins در "کیف پول دیجیتال" ذخیره می شوند که در ابر یا رایانه کاربر وجود دارد. کیف پول نوعی از حساب بانکی مجازی است که به کاربران اجازه می دهد تا بیت کوین ها را ارسال یا دریافت کنند، برای کالاها پرداخت کنند یا پول خود را ذخیره کنند. بر خلاف حساب های بانکی، کیف پول بیتکوین توسط FDIC بیمه نمی شود.

ناشناس بیت کوین
اگرچه هر تراکنش بیت کوین در یک ورودی عمومی ثبت شده است، نام خریداران و فروشندگان هرگز نشان داده نمی شود - فقط شناسه های کیف پول خود را. در حالی که این تراکنش کاربران bitcoin را خصوصی نگه می دارد، همچنین اجازه می دهد تا آنها بدون هیچ گونه ردیابی هر چیزی را خریداری یا فروش کنند.

چگونه می توان بیت کوین را در قیمت های معمولی خریداری کرد و آن را به دلار USD تغییر داد. نقدی

persianpolaris
21-06-2020, 17:23
قطعا هزینه ها و ریسک تجارت تصاعدی میشه

مسعود1345
03-07-2020, 15:53
اون کسی که دست روی تحریم ایران گذاشته بد جایی دست گذاشته. این ور هم که دولت افتاده به جون صادرکننده میگه ارزت مال خودت نیست بریز توی حساب دولت. یکی از اون ور میخوریم ده تا از این ور. مرد حسابی کل اقتصاد رو به .... کشیده اومده صادرکننده رو هم داره میچاپه. این کاره بودید خودتون بزرگترین صادرکننده نفت بودید با دلارهاش چه کردید که میخواهید با دلارهای بخش خصوصی کار داشته باشید. به نظرم این آخرین سناریور رو هم تا چند وقت دیگه از هم میپاشن ....