PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تو این کاره نیستی! تو خونِت نیست!!!

مرتضی
04-01-2013, 11:43
سلام به اهالی تاجربانک

تو این کاره نیستی!!!
توی خونِت نیست!!!
تو نمیتونی!!!
برای این کار ساخته نشدی!!!
تو رو چه به تجارت!!!
تو شَم اقتصادی نداری!!!
و...

جملات از این دست زیادن و زیاد شنیدیم، شاید یه روزی به خودمون گفته شده یا گفته بشه و یا اینکه روزی خودمون خطاب به کسی گفتیم یا شاید بگیم.

یک تاجر مگه چه ویژیگیهایی باید داشته باشه تا این جملات و جملات مشابه این ها، شامل اون نشه؟

آیا تجارت ارٍثی هست؟ یا مهارت؟ آیا این جمله درسته که بگیم: فلانی ژن تجارت داره؟ آیا بدون ژن تجارت نمیشه یه تاجر موفق شد؟ آیا تجارت یه علم و مهارت هست که همه میتونن یاد بگیرن؟ یا نه باید به ارث برسه؟
این ژن چه ژنی هست؟ مهارتها چه مهارتهایی هستن،؟ چطور میشه یه تاجر موفق شد؟

naseer2263
04-01-2013, 13:09
این صحبت ها همیشه وجود داشته و خواهد داشت.مهم اینه که ما هر طوری که دوست داریم زندگیمونو از راه درست پیش ببریم و در جهت که به موفقیت منتهی میشه گام برداریم تا ذهنیت را عوض کنیم.

j.ostovar850
04-01-2013, 13:09
سلام بر عمو موری و همه بروبچس خاور دور بالاخص گوانگژو قهرمان
یادمه تو چند تا کتاب مدیریت رفتار در رشته بازرگانی خوندم که آدم ها به لحاظ شم و استعداد به دو گروه تقسیم میشن گروهی شم صنعتی دارند که بیشتر سراغ فعالیت های تولیدی و صنعتی میرن و بسیار از کارهای صنعتی لذت میبرند و گروه دیگه بیشتر سراغ فعالیت های بازرگانی میرن که گفته میشه اینا شم بازرگانی دارند. البته این موضوع صددرصدی نیست چیزی خود من تقریبا تو چند سال گذشته دیدم تقریبا 80درصد این موضوع صحت داره. مطمئن هستم شماهم به عنوان یک بازرگان سراغ کارخونه های کشورمون برای خرید رفتید میبینیم که کار بازاریابی که برای ما به این راحتیه از دست خود کارخونه برنمیاد.همینه که اکثر کارخانه های ما خودشون نمیتونند محصولاتشون رو صادر کنند و افرادی مثل من و شما محصولاتشون رو از درب کارخونه تحویل میگیریم و میبریم تو بازار هدف میفروشیم. البته این موضوع رو برای کارخانجات کشور خودمون گفتم نمیدونم تو گوانگژو وضع به چه منوال هست یا نه.
اما دررابطه با صورت سوالی گذاشته بودی: این نظر شخصی منه که میگم چیزی به نام شم بازرگانی وجود داره اما توانایی یادگیری انسان بسیار از این شم بیشتره. شاید با اطمینان بتونم بگم که من هم جزو کسانی بودم که هیچوقت فکرش نمیکردم وارد کار بازرگانی بشم. پدرم و همه افراد خانواده یعنی بجز مادرم که خانه دار بود هرچارتا برادرام که از من بزرگتر بودند تحصیلات مهندسی داشتند و درمشاغل دولتی بودند. امامن وارد کار بازرگانی شدم ولی تا رسیدن به یک تاجر هزینه های زمانی و مادی زیادی رو پرداختم خصوصا تو این اوضاع اخلاقی بدی که در تجارت تو کشورمون می بینیم چقدر از صداقتم سوء استفاده ها شد. وچقدر اطرافیان خیانت ها کردند. اما چون انسان توانایی یادگیری داره کم کم تونستم خودمو با شرایط بازار وفق بدم(خوشبختانه بدون اینکه مال حرامی یا حق کسی به جیبم وارد بشه).

مرتضی
04-01-2013, 13:16
این صحبت ها همیشه وجود داشته و خواهد داشت.مهم اینه که ما هر طوری که دوست داریم زندگیمونو از راه درست پیش ببریم و در جهت که به موفقیت منتهی میشه گام برداریم تا ذهنیت را عوض کنیم.

سلام ممنون که در بحث شرکت کردی دوست من
پس به نظر شما کاملا اکتسابی هست؟ و چیزی به اسم ژن بازرگانی یا تجارت، یا گروه خونی وجود نداره؟ یعنی تماما مهارت هست که هر کس میتونه یاد بگیره و رشد کنه؟

مرتضی
04-01-2013, 13:20
سلام بر عمو موری و همه بروبچس خاور دور بالاخص گوانگژو قهرمان
یادمه تو چند تا کتاب مدیریت رفتار در رشته بازرگانی خوندم که آدم ها به لحاظ شم و استعداد به دو گروه تقسیم میشن گروهی شم صنعتی دارند که بیشتر سراغ فعالیت های تولیدی و صنعتی میرن و بسیار از کارهای صنعتی لذت میبرند و گروه دیگه بیشتر سراغ فعالیت های بازرگانی میرن که گفته میشه اینا شم بازرگانی دارند. البته این موضوع صددرصدی نیست چیزی خود من تقریبا تو چند سال گذشته دیدم تقریبا 80درصد این موضوع صحت داره. مطمئن هستم شماهم به عنوان یک بازرگان سراغ کارخونه های کشورمون برای خرید رفتید میبینیم که کار بازاریابی که برای ما به این راحتیه از دست خود کارخونه برنمیاد.همینه که اکثر کارخانه های ما خودشون نمیتونند محصولاتشون رو صادر کنند و افرادی مثل من و شما محصولاتشون رو از درب کارخونه تحویل میگیریم و میبریم تو بازار هدف میفروشیم. البته این موضوع رو برای کارخانجات کشور خودمون گفتم نمیدونم تو گوانگژو وضع به چه منوال هست یا نه.
اما دررابطه با صورت سوالی گذاشته بودی: این نظر شخصی منه که میگم چیزی به نام شم بازرگانی وجود داره اما توانایی یادگیری انسان بسیار از این شم بیشتره. شاید با اطمینان بتونم بگم که من هم جزو کسانی بودم که هیچوقت فکرش نمیکردم وارد کار بازرگانی بشم. پدرم و همه افراد خانواده یعنی بجز مادرم که خانه دار بود هرچارتا برادرام که از من بزرگتر بودند تحصیلات مهندسی داشتند و درمشاغل دولتی بودند. امامن وارد کار بازرگانی شدم ولی تا رسیدن به یک تاجر هزینه های زمانی و مادی زیادی رو پرداختم خصوصا تو این اوضاع اخلاقی بدی که در تجارت تو کشورمون می بینیم چقدر از صداقتم سوء استفاده ها شد. وچقدر اطرافیان خیانت ها کردند. اما چون انسان توانایی یادگیری داره کم کم تونستم خودمو با شرایط بازار وفق بدم(خوشبختانه بدون اینکه مال حرامی یا حق کسی به جیبم وارد بشه).

سلام من رو هم از خاور دور پذیرا باش استوار جان :fez:

"توانایی بسیار بالاتر از استعداد و شمّ هست،" این رو هستم، درسته

الان که شما در تجارت موفق شدی فکر میکنی شمّ و ژن تجارت داشتی ؟ یا نه با یادگیری مهارتها و تجربه به دست آوردی؟

خشایار
04-01-2013, 13:54
با سلام به همه دوستان به نظر من 10 توسعه ای رو که مارکو در بحث مقالات اقتصادی مطرح کرده بود برای شروع خوبه اما صداقت ،امانت ،خدا رو ناظر بر کار دونستن مهمترین بخش کار که خودش عامل موفقیته

فرصت
04-01-2013, 13:55
اگر واراثتی است خوب سوال چرا این همه اموزشگاه های بازرگانی در سراسر جهان وجود دارد ایا مفهوم اکتسباب چیزی جز یاد گرفتن نیست
به نظر من هر تخصصی نیازمند تلاش و یادگیری است و تاثیر عوامل وراثتی ناچیز است :tired:

خشایار
04-01-2013, 14:03
من با وراثتی بودن مخالفم هر کاری یه زحمتی داره

meysamt
17-03-2014, 11:22
به نظر من مهمترین چیز تو زندگی و کار علاقه است که علاقه هم از ویژگی های ذهنی فرد نتیجه میشه پس موفقیت در هر کاری یه جور ژن مربوطه رو می خواد.
من به کار بازرگانی و تولیدی علاقه بسیار زیادی دارم(در حد مرگ) معمولا(یعنی ضرر نمیکنم. شاید سود نکنم) هم موفق میشم .ولی به کارهای دولتی و زیر دست یکی دیگه کار کردن حساسیت دارم و خوشم نمیاد.
همین طور به کشاورزی که از حد گذشته است(علاقه دارم). خداراشکر در کار کشاورزی موفق هستم.

اما اینکه میگن تو خونت نیست یا برا این کارا ساخته نشدی شاید درسته.به قول رفقا : چون که ما خودمون بدیم . بدی رو زود می فهمیم. ))تو کار بازرگانی اگه مثل خودشون نباشی سرت کلاه میزارن باید حس شیشمت بگه که چیکار کنی.
در حالت کلی صداقت کامل تو هر کاری یعنی باخت . چون نمیشه افراد رو تو چند ماه و چندسال شناخت باید زیرک کار کرد در عین حال که صداقت داشت و صداقت رو لو نداد.
در روایات هست که بزرگان فرموده اند:مومن باید زیرک باشد.(((نه نامرد و ... فقط زیرک))))

ahmadrhp
17-03-2014, 11:37
برای هر کاری باید به موضوع علاقه داشت ، با پشتکار دنبالش رفت، مطالعه کرد و شجاعت امتحان کردن و قدم برداشتن رو داشت. سوال اینه که اینها می تونن ریشه ژنتیکی داشته باشن، یعنی یکی ذاتا اهل مطالعه باه یکی نباشه؟ یا یکی کاری رو ژنتیکی دوست داشته باشه یا نداشته باشه؟

binalood2
30-04-2014, 18:38
خيلي صحبتهاي جالبي بود روشنمون كرد كلي:smile:

Client
30-04-2014, 21:23
با سلام و احترام به همه عزیزان
در راستای فرمایش جناب آقا مرتضی باید عرض کنم که تجارت زیرمجموعه علم اقتصاد است و اقتصاد نه ارث است و نه مهارت بلکه فهم درست از مسایل مربوطه در زمان خودش است (به تعبیر بنده).تعاریف و تئوری های زیادی در ارتباط با تجارت و بازرگانی وجود دارد که هیچکدام منشاء ایرانی ندارد چرا که علم اقتصاد نیاز صنایع بود که آنهم خواستگاه غیر ایرانی داشته است ولی من ایرانی به این تعریف اصیل وسنتی ایرانی تجارت ایمان پیدا کرده ام که : تجارت یعنی توکل (ت) جسارت(ج) امید(ا) ریسک پذیری (ر) و تجربه(ت)

دانشمند
01-05-2014, 05:36
سلام به اهالی تاجربانک

تو این کاره نیستی!!!
توی خونِت نیست!!!
تو نمیتونی!!!
برای این کار ساخته نشدی!!!
تو رو چه به تجارت!!!
تو شَم اقتصادی نداری!!!
و...

جملات از این دست زیادن و زیاد شنیدیم، شاید یه روزی به خودمون گفته شده یا گفته بشه و یا اینکه روزی خودمون خطاب به کسی گفتیم یا شاید بگیم.

یک تاجر مگه چه ویژیگیهایی باید داشته باشه تا این جملات و جملات مشابه این ها، شامل اون نشه؟

آیا تجارت ارٍثی هست؟ یا مهارت؟ آیا این جمله درسته که بگیم: فلانی ژن تجارت داره؟ آیا بدون ژن تجارت نمیشه یه تاجر موفق شد؟ آیا تجارت یه علم و مهارت هست که همه میتونن یاد بگیرن؟ یا نه باید به ارث برسه؟
این ژن چه ژنی هست؟ مهارتها چه مهارتهایی هستن،؟ چطور میشه یه تاجر موفق شد؟
سلام وعرض ادب خدمت همه همکاران محترم
. نظر شخصی من با توجه به نسبی بودن قضیه نمیشه به طور تام گفت که اکتسابی هستش یا وراثتی .ولی یک سری خاصیتهایی در وجود انسانها هست که میشه بهش گفت خلاقیت و قابلیت .
وقتی شخصی وارد بحث تجارت میشه باید یک سری رابطه ها رو با طرف مقابل به وجود بیاره که تاثیر گذاری این روابط به خلاقیت و قابلیت فرد بستگی داره خیلی ها خلاقیت این کارو ندارن خیلی ها قابلیتش رو هم ندارن که از خلاقیت دیگران استفاده کنن . تجربه شخصی من اینه که قابلیت انجام بعضی کارها بستگی قدرت یادگیری داره و وراثتی هستش ولی خلاقیتها اکتسابی هستن یعنی هرچی تجارب و آموخته های یک نفر بیشتر باشه قدرت خلاقیتش بیشتره . مثالی که میتونم برای دوستان بیارم نقش مترجم تو تجارت خارجی هستش مترجم هست که شاید خیلی هم به زبان مسلط باشه ولی شانس موفقیت رو میاره پایین ولی مترجم هست که شاید به زبان هم به اون صورت مسلط نباشه ولی میتونه واسه آدم معجزه بکنه . وقتی بیشتر به جزییات کارش دقت میکنی متوجه میشی که هیچ کدوم خلاقیت و تجربه نداشتن ولی اونی که باعث موفقیت شما شده قدرت درک و انتقال تجارب دیگران مخصوصا خود شما رو داشته . (نظر شخصی)

milad_bch
02-05-2014, 23:10
سلام به اهالی تاجربانکتو این کاره نیستی!!!توی خونِت نیست!!!تو نمیتونی!!!برای این کار ساخته نشدی!!!تو رو چه به تجارت!!!تو شَم اقتصادی نداری!!!و...جملات از این دست زیادن و زیاد شنیدیم، شاید یه روزی به خودمون گفته شده یا گفته بشه و یا اینکه روزی خودمون خطاب به کسی گفتیم یا شاید بگیم.یک تاجر مگه چه ویژیگیهایی باید داشته باشه تا این جملات و جملات مشابه این ها، شامل اون نشه؟ آیا تجارت ارٍثی هست؟ یا مهارت؟ آیا این جمله درسته که بگیم: فلانی ژن تجارت داره؟ آیا بدون ژن تجارت نمیشه یه تاجر موفق شد؟ آیا تجارت یه علم و مهارت هست که همه میتونن یاد بگیرن؟ یا نه باید به ارث برسه؟این ژن چه ژنی هست؟ مهارتها چه مهارتهایی هستن،؟ چطور میشه یه تاجر موفق شد؟درود دوستان بنابر برداشت خودم از کتاب معجزه ی ذهن اثر تونی بازان همه ی انسان ها (انسان های سالم از نظر مغزی) توانایی ذهنشان با دیگران برابر است و اگه میبنیم مثلا فردی در زمینه ی ریاضیات استعداد بهتری نسبت به ادبیات داره دلیلش شکوفایی بخش مربوطه ی مغز فرد بوده. اون شخص با تمرین میتونه استعداد خودش رو در ادبیات نیز شکوفا کنه. نتیجه ی کلی شاید در ابتدا کسی وجود داشته باشه که استعدادی در مورد تجزیه و تحلیل مسائل اقتصادی نداشته باشه اما مسلما با تمرین می تونه به یک استوره در این زمینه تبدیل شه. نمونه های زیادی وجود داره، مثل ادیسون یا نیوتون یا ... که در ابتدا استعداد ضیعفی در درس خوندن داشتن ولی...

شوییچی
17-05-2014, 22:30
شیرینی تجارت به روابطیه که بعدش ایجاد میشه و از طرفی هم هیچ معامله ای بدون مراوده انجام نمیشه.
این توانایی هم یه مقداریش شخصیه هم اکتسابی.
80 درصد استعداد هم شامل پشتکار میشه که نتیجه پشتکار بستگی به انتخاب های درست بر میگرده.
بیزنس هرکسی ادامه خودش هست ، بیزنس هرکسی میتونه یه تصویر کاملی از "خود" شخص باشه.

sabtefarda
19-08-2014, 13:58
تنها و تنها پشتکار و هدف مهمه نه ژن نه ارث و نه چیز دیگه

alie
26-10-2014, 23:07
سلام داش مرتضی گل و همچنین دانشمند خوش ژست ما آقا واقعا دمتون گرم موضوع شما کاملا چالب و در عین حال برای همه بیشتر مواقع تکرار شده .
تاجر موفق تجارت رو صرفا به این منظور که کالایی رو از کشوری به کشور دیگر وارد یا صادر کنه انجام نمیده بلکه اصل تجارت یعنی اقدام به وارد یا صادر کالایی که تولید آن به مراتب گران تر از واردات آن میباشد وبرعکس
ت تایید کالا الف اقدام به آن ج جرائت انجام آن ر ریسک پذیر آن در کل میشه یه تاجر به خصوص .
اینو یه تاجر ترکیه ای گفت گفتم بگم بهتره

امیر حسین طالبی
27-10-2014, 17:26
دوستان صداقت به معنی ساده لوحی و زود باور بودن نیست پس میشه یه بازرگان هم صادق باشه هم زیرک هم ساده لوح و زودباور نباشه در واقع تو دنیای تجارت اگه یه نقطه سیاه تو یه کاغذ سفید دیدی باید بگی معنیش چیه و دنبال چراییش بگردی البته این قول یکی از مدیران قبلی منه که تاجر موفقی هم بود ولی من این حرفشو همیشه اویزه گوشمه د رضمن توی کار اگه میخوای موفقیتت همیشه گی باشه باید یه جفت کفش اهنی پات کنی و جلو بری

saghi_gh
29-01-2015, 16:38
به نظر من شخصیت ادماس که باعث میشه ی سری رو بگن استعداد داره یا تو خونشه..ی سری رو بگن نه..
ادمای احساساتی ضعیف تنبل و بی اراده ..ادمایی که از سر سختی و تلاش و این در اون در زدن خوششون نمیاد اصولا به درد تجارت نمیخورن و اصلا علاقه ایم ندارن..واسه همینه تاجر زن کمتر از تاجر مرده.. شخصیت کسی که میخواد تجارت کنه خیلی اجتماعی سر زبون دار با سیاست و باهوشه..از شکست خسته نمیشه و دوست داره تلاش کنه.. همه چی ارثی نیست ولی این به فعالیت بخش چپ و راست ذهن داره...

alireza_bm86
11-03-2015, 13:44
با سلام و درود
به نظر من انسان در هر کاری میتونه موفق بشه در صورتی که انگیزه و عطش برای آرزوهاش داشته باشه.
چند وقته پیش داشتم با علی دهقانی (دومین لژیونر بوکس ایران بعد از احسان روزبهانی ) صحبت میکردم که حرفه خیلی قشنگی زد گفت همه دنیا بوکس رو از سن 15 سالگی شروع میکنن ولی من از سن 24 سالگی شروع کردم میگفت همه اطرافیانم میگفتن خیلی دیر شده از سن و سالت گذشته ولی من انقدر انگیزه داشتم که تونستم دومین لژیونر ایران بشم.
پس دوست عزیز به این حرفا که میگن تو این کاره نیستی و .... توجه نکن و آرزوهاتو دنبال کن
موفق باشی

ایران-روسیه
07-05-2016, 16:33
قابل توجه بازرگانان و تاجران محترم!!!

دور دوم نشست تجاری ایران و روسیه با هدف افزایش سهم صادرات ایران به بازار روسیه در تاریخ 24 خرداد ماه برگزار خواهد شد
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد گروههای کالایی و شرکتهای روس حاضر در نشست با شماره همراه 09363789889 تماس بگیرید
زمانی

برخی از گزوه های کالایی:
مواد غذایی
خشکبار
میوه،سبزیجات و صیفی جات تازه و خشک
صنایع دستی و فرش
پتروشیمی و مشتفات نفتی
آهن و فلزات
چوب و مواد اولیه
سیمان
و ...

ebi.max05
23-09-2016, 21:09
سلام وقتتون بخیر اگه میشه منم عضو گروه تجارت تو واتساپ کنید با تشکر ۰۹۳۵۳۹۸۵۷۲۵

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk

achitsaz73
07-03-2017, 18:54
👈اگر فروشنده/خریدار از هر کشوری سراغ دارید و به دنبال خریدار/فروشنده هستید اعلام کنید تا 👇👇👇👇👇👇👇
🚨پس از مشخص شدن صحت مطلب🚨 در کانال به رایگان افزوده شود.

👌تمام عملیات تا انعقاد قرارداد رسمی کارگذاری کاملا رایگان خواهد بود.

🆔 @irbrokers

[Only Registered And Activated Users Can See Links]

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

iransohrab
15-04-2017, 01:10
دوستان عزیزی که در زمینه واردات و صادرات مشغول هستند و همچنین عزیزان تولید کننده و کارگزار جهت ارائه محصولات و معرفی کالا میتوانند در این گروه عضو شوند .
دوستان لطفا برای عضویت در گروه تجارت در واتس آپ بر روی لینک زیر ثبت نام کنید :
[Only Registered And Activated Users Can See Links]
([Only Registered And Activated Users Can See Links])فقط لطفا در واتس آپ می توانید با این لینک عضو شوید

سلام وقتتون بخیر اگه میشه منم عضو گروه تجارت تو واتساپ کنید با تشکر ۰۹۳۵۳۹۸۵۷۲۵

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk

xavi
29-08-2017, 10:24
این صحبتها نه تنها تو زمینه ی تاجری بلکه در هر شغل یا رشته دیگه یا خودمون به خودمون می گیم یا دیگران به ما میگن...ای کاش یه انسان والایی بود تا راهنمایی امون بکنه