PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تخفیف به آشنایان

Hesam
23-12-2012, 10:39
سلام به اساتید محترم
سوال داشتم اما بیشتر دنبال جایی برای تبادل تجربیات دوستان که کار آزاد دارن((بازاریان محترم)) هستم
اگر یکی از اقوام نزدیک به شما مراجعه کنه برای خرید یا دریافت خدمات چطور بهش تخفیف میدید؟
نظر خودم اینه که وقتی آشنایان برای خرید پیش شما میان به دو دلیل هست
1. اطمینان از اینکه کالا نامرغوب نمیخرن
2.دریافت تخفیف
اگر شما هم نظر بدید ممنون میشم

حاجي
23-12-2012, 11:56
سومين مورد رو نگفتي كه من ميگم
3.خريد نسيه

بهزاد
23-12-2012, 12:13
من به شخصه مورد اول برام خیلی مهمه. قیمت هم البته مهمه ولی معمولا سراغ آشنا که میری موارد یک و دو مد نظره.

مورد سوم که حاجی گفت هم به نظرم زیاد نمیشه روش حساب کرد. چون اشنا رو معمولا ادم زیاد میبینه هی سراغ طلبش رو میگیره. :whoow::whoow::whoow:

حاجي
23-12-2012, 12:22
اقا بهزاد وقتي يكي از فاميلات ازت جنس نسيه بگيره رودر بايستي داشته باشي باهاش خيلي سخت ميشه پول ازش گرفت
فكر ميكنم تجربه اين مورد رو نداشتي
يعني خدارو شكر كن كه نداشتي

بهزاد
23-12-2012, 12:29
اقا بهزاد وقتي يكي از فاميلات ازت جنس نسيه بگيره رودر بايستي داشته باشي باهاش خيلي سخت ميشه پول ازش گرفت
فكر ميكنم تجربه اين مورد رو نداشتي
يعني خدارو شكر كن كه نداشتي
نه
خدا رو شکر به فامیلام جنس نفروختم. :biggrin:

Mahan
23-12-2012, 13:01
با سلام
اگر من بخوام تخفیف بدم تخفیفی که به مشتری عادی داده می شه نمیدم یه کوچولو بیشتر تخفیف میدم تا یوقت اگر از کسی پرسید ناراحت نشه که به منم همون تخفیفی رو داد که به بقیه. چون این باعث میشه که بازم پیش شما برگرده بخاطر همون دو موضوع که گفتین :rolleyes:

مرتضی
23-12-2012, 13:22
بخشی از مشتریان معمولا دوستان و آشنایان و فامیل هست، مخصوصا در شروع کار و کاسبی خیلی میشه رو این طیف مشتری حساب کرد،
همون طور که کاسب کار توقع داره دوست و رفیق و آشنا بیان و از اون خرید یا تقاضای خدمات کنن، این طیف مشتری هم توقعی خواهد داشت در مقابل این مراجعه...و این توقع میتونه همون تخفیف و کیفیت باشه...
البته که ، بالاخره حساب حساب هست و کاکا برادر ولی کاکایی که اومده پیش تو باید برادریت رو ثابت کنی تا بازم برگرده...

میشه کمی بیشتر از بقیه هواش رو داشت ولی تجارت رو با رفاقت نباید قاطی کرد

Hesam
23-12-2012, 13:24
سلام مجدد
2 سوال در همین زمینه
1-اگر روی کالایی شما 35% سود داشته باشید دادن 20% تخفیف به افراد خاص((عمو و دایی و ....))کار درستی است؟؟؟
2-برای کسی امکان داره قیمت خرید حساب کنید؟؟؟؟
((فرض کنید شما در یک زمان خاص باید برای مغازتون خرید کنید اما سرمایه ندارید و دایی شما میگه من بهت قرض میدم.شما میرید خرید و بعد دایی شما میاد از همون کالایی که شما از پول اون خریدید خرید کنه.شما چطور براش حساب میکنید))
ممنون

haman716
23-12-2012, 21:46
مادربزرگم خدا بیامرز یادمه میگفت : وصلت با آشنا ولی معامله با غریبه
من که تا حالا هر بار با آشنا معامله کردم بعدا پشیمون شدم. از خرید نسیه و پول ندادن گرفته تا حرفایی که پشت سر آدم میزنن
من تصمیم گرفتم از این به بعد هر وقت با آشنا معامله کنم گرونتر از غریبه ها باهاشون حساب کنم. چون حرفشون که باقیه حداقل ارزشش رو داشته باشه
البته این نظر منه نمیدونم درسته یا نه

حاجي
23-12-2012, 22:24
مادربزرگم خدا بیامرز یادمه میگفت : وصلت با آشنا ولی معامله با غریبه
من که تا حالا هر بار با آشنا معامله کردم بعدا پشیمون شدم. از خرید نسیه و پول ندادن گرفته تا حرفایی که پشت سر آدم میزنن
من تصمیم گرفتم از این به بعد هر وقت با آشنا معامله کنم گرونتر از غریبه ها باهاشون حساب کنم. چون حرفشون که باقیه حداقل ارزشش رو داشته باشه
البته این نظر منه نمیدونم درسته یا نه
افرين
البته گرون حساب كردن با اونها يك مزيت ديگه داره كه اونهم اينه كه ديگه بر نميگردن

مرتضی
24-12-2012, 06:26
افرين
البته گرون حساب كردن با اونها يك مزيت ديگه داره كه اونهم اينه كه ديگه بر نميگردن

حاجی دل پری از تجارت با فک و فامیل و آشنا داری انگار ها :wink:

حاجي
24-12-2012, 10:28
حاجی دل پری از تجارت با فک و فامیل و آشنا داری انگار ها :wink:
:rolleyes: نه اقا مرتضي - اشناهاي ما خيلي هم خوش حساب هستن ولي توي 100 تا 5 نفر هم بد حساب باشن ادمو ديوونه ميكنن
وگرنه معامله با اشناها مطمئن تر هستش تا غريبه

مرتضی
24-12-2012, 11:28
:rolleyes: نه اقا مرتضي - اشناهاي ما خيلي هم خوش حساب هستن ولي توي 100 تا 5 نفر هم بد حساب باشن ادمو ديوونه ميكنن
وگرنه معامله با اشناها مطمئن تر هستش تا غريبه

والا اگر آشنا واقعا آشنا باشه و ارزش قائل باشه. من چند وقت پیش یه نمونه بار برای یکی از دوستانم در ایران فرستادم، به شرکت هم گفتم چون رفیقم هست، گفته میاد هزینه ارسال و خرید نمونه رو میپردازه بعدا، از وقتی نمونه رو گرفته دیگه خبری ازش نیست، اگر آشنا نبود بار رو میفرستادم دفتر و میرفت از دفتر میگیرفتش و پولش رو هم اونجا پرداخت میکرد، حالا که مستقیم فرستادیم دم خونش، پیداش نیست....
صحبت سر مبلغش نیست، چون زیاد نیست ولی حس خوبی به آدم دست نمیده وقتی یکی که آشنات هست اینجوری برخورد میکنه...بقول شما حسابی آدم و دیوونه میکنن..

dalin
28-02-2013, 00:42
سلام
معامله با غریبه ها بهتر از آشنا ها هست که باهاشون رودرواسی نداریم . رودرواسی در تجارت بدترین آفت هست :advise:

Kishe Mehr
28-02-2013, 13:57
معامله با دوست و اشنا و اقوام یک بدی که داره اینه که وقتی میری پیش فروشنده اگر فروشنده معذرت میخوام ادم قالتاقی باشه چون مطمئنه که طرف مقابل دیگه واقعا خریدار هست هر نوع جنسی رو با هر قیمتی که دلش بخواد می اندازه! مخصوصا اگه باهاش رودرواسی داشته باشه.

سفارش من به کسی که میخواد از دوست و اشنا خرید بکنه اینه که قبلش باید حداقل یکی دو جا قیمت بگیره که اگر فروشنده خواست زرنگ بازی در بیاره بزنه توی پر و بال اش! البته این توصیه ی قیمت کردن در جاهای مختلف مختص به خرید از دوست و اشنا نیست و همه جا باید حداقل از یکی دو جای دیگه هم قیمت گرفت!

البته فروشنده اگر به حفظ آبرو و فروش آینده ی خودش باشه ، بایستی جنس خوب و با قیمت خوب بده!

خشایار
28-02-2013, 14:32
والا ما همه جور شه رو امتحان کردیم و همه جور تو در مضان اتهام هستی نسیه بدی میگن انقدر دزدیده که این پول توش گمه .صبر ایوب بخرج میدی تا خودش خجالت بکش پول رو بیار میگه چی چی پول تو حالت خرابه . میگی جنس ندارم میگن .........به هفنگ رسیده حالا اینجوری برخورد میکنه .ازشون کمک بگیری میگه یادت رفت تا دیروز پرتغال فروش بودی ببخشید بادکنک فروش بودی از پول خودم آدمت کردم . قیمت خرید میگری میگن غلط کرده فلانی آدمیه سود نگیره مال بفروشه .هر کاری کنی آدم بده فیلم تویی و باید آخر فیلم بمیری . همین /بفول دوستی همه به هش میگفتن خیلی تو قالتاقی گفت تو که صادقی با مردم یه شهر پشتت حرف و حدیث باز من که تک شغلم ناراحتین