PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صادرات خشكبار به عراق

ميثم
23-11-2012, 22:13
با سلام و خدا قوت خدمت دوستان گرامي،
من يه تازه كارم كه به اميد خدا و كمك شما سروران قصد دارم وارد كار صادرات بشم.
دسترسي بدون واسطه به تخم آفتابگردان و كدو دارم.
ميخواستم شما دوستان در زمينه امورات گمركي اين حرفه تا مرحله ي ورود به كشور عراق راهنماييم كنيد.
بازاريابي خوب و اعتماد به نفس فوق العاده اي دارم. از پس فروشش بر ميام. اما نميدونم براي خروج چي كار بايد كرد و اينكه آيا براي صادرات هم بايد پول گمرك بديم يا نه؟
ازتون خيلي خيلي متشكرم و از اينكه به جمع صميميتون پيوستم احساس خوشحالي و غرور ميكنم.
ميثم؛

جامی کردستان
24-11-2012, 05:26
جناب میثم خان تاحدودی نحوه کاروبارتان را شفاف تر بیان فرمایید...تا اگر درتوانایی حقیر بود ..به امیدخدابتوانیم مسئله را حل وفصل کنیم....

ميثم
24-11-2012, 14:23
سلام آقاي جامي، اگر ممكنه در مورد تشريفات اداري خروج از گمرك برام توضيح بديد، من نميدونم چه كارايي بايد انجام داد تا مثلا يك تن تخم آفتابگردان رو از مرز عراق رد كرد،
از لطف و توجهتون ممنونم،

ميثم
27-11-2012, 14:00
از دوستان ديگر هم خواهش ميكنم در اين مورد منو راهنمايي كنن،
متشكرم،

بهزاد
27-11-2012, 14:19
کلا صادرات دردسر چندانی نداره.
حالا اگر کشور مقصد کشوری مثل عراق باشه که کار به مراتب راحت تره

برای صادرات شما ابتدا به یک کارت بازرگانی نیاز دارید. یا خودتون برید به عنوان یک شخص حقیقی کارت بگیرید و یا اینکه افراد و شرکت هایی که در کارهای ترخیص کالا هستند و کارت دارن رو باهاشون تماس بگیرید.
البته استفاده از کارت بازرگانی اونها طبیعتا هزینه ای نداره چون صادراته ولی برای واردات اگر از کارت بازرگانی کسی بخواید استفاده کنید باید پول بدید.

روال کار اینطوریه که شما ابتدا کالاتون رو بسته بندی میکنید. و یک پرفرما و پکینگ آماده می کنید. پرفرما فرمی هست که در همین تالا هم نمونش موجوده. پکینگ لیست هم در واقع لیست مشخصات کالا هست. مثل نوع بسته بندی، تعداد بسته ها، وزن خالص وزن ناخالص، وزن کل و ......
شما کالا رو میفرستید گمرک و کافیه که اونجا به کسی وکالت بدید تا بره براتون تشریفات گمرکیشو انجام بده.
مرحله اول صدور پروانه هست. که ترخیصکار اینجا بر اساس اطلاعاتی که شما به ایشون دادید میره و برگ سبز (همون پروانه صادراتی ) رو میگیره. این اطلاعات چیز خاصی نیست. یه فرم هست که توش اطلاعات کالا و ارزشش و مقصد و مبدا و این چیزا رو نوشته/

بعد از صادر شدن پروانه کامیون از گمرک خروج میکنه. کامیون ها هم خودشون با شرکت های حمل و نقل ارتباط دارن که براشون کارنه تیر و CMR صادر میشه. این دو تا که گفتم در واقع اسناد حمل هستن که مشخصات بار رو نشون میدن، همینطور اسم خریدار و فروشنده، کشور مبدا و مقصد، مشخصات کالا و..... که همه اینها از روی همون پرفرما و پکینگی که شما به شرکت حمل و نقل میدین صادر میشه.
در نهایت راننده + پکینگ+ پرفرما+ کارنه تیر +CMR با هم دیگه از مرز خارج میشن و میرن میرسن گمرک مقصد.
اونجا هم کالا ترخیص میشه که دیگه بر عهده شما نیست.

منتهی چند نکته:
نکته اول اینکه شما ایا اونجا مشتری دارید؟
کالا رو به چه شکلی میخواید تحویل بدید؟ ایا لب مرز؟ درب کارخونه؟ در کشور مقصد؟ در گمرک مقصد؟ در انبار خریدار؟ همه اینها به اینکوترمز بستگی داره. به نظر من توافق کنید که کالا رو به صورت DAf تحویل بدید. DAF یعنی تحویل در مرز ایران به صورت ترخیص شده و کامیون هم البته شما باید بگیرید ولی دیگه بعد از اون مسئولیتی ندارید. اگر بازارتون خیلی خوبه و مشتری سر و دست میشکنه که درب کارخونتون تحویل بدید بگید بیا وردار ببر.
نکته بعد در مورد روش دریافت پولتون هست که این رو خودتون باید جواب بدید.

ميثم
27-11-2012, 14:45
از پست عاليتون بينهايت ممنونم آقا بهزاد عزيز،
آيا حتما بايد مشخصات خريدار موجود باشه؟ و مثلا نميشه از مرز خارج و بصورت گرم فروخته بشه؟ كه سودش بيشتر و براي من تخصصي تره،
چون براي شروع با وانت خواهم برد.
شما چه روشي رو براي دريافت پول توصيه مي كنيد؟
متشكرم؛

بهزاد
27-11-2012, 15:51
از پست عاليتون بينهايت ممنونم آقا بهزاد عزيز،
آيا حتما بايد مشخصات خريدار موجود باشه؟ و مثلا نميشه از مرز خارج و بصورت گرم فروخته بشه؟ كه سودش بيشتر و براي من تخصصي تره،
چون براي شروع با وانت خواهم برد.
شما چه روشي رو براي دريافت پول توصيه مي كنيد؟
متشكرم؛
شما وقتی یه نامه پست میکنید اونور کی باید نامه رو تحویل بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیشه که اسم خریدار نباشه. دوما اینکه بحث ما بحث فروش عمده هست. نه یک وانت. مگر اینکه شما بخوای کالاتو کنار یه کالای دیگه بار کامیون ترانزیت کنی. که همراه باکالاهای دیگه از مرز خارج بشه. وگرنه اجاره یه کامیون که فقط 1 دهم اون پر بشه که به صرفه نیست.
واسه دریافت پول هم والا من نمیدونم شما میخواید چی کار بکنید ولی میتونید با فروشنده توافق کنید که نقد به شما بده و از طریق صرافی حواله کنید ایران. یا اینکه خودتون برید پول رو بگیرید بیارید. مونده ارزش بارتون چقدر باشه. اگه 5 هار دلار ایناس که میزارید جیبتون برمیگردید.

ميثم
27-11-2012, 20:08
از پاسخ دقيق شما بينهايت ممنونم بهزاد جان،

جامی کردستان
30-11-2012, 23:40
باسلام خدمت میثم خان:
برادر نازنین اولا بفرمایید کجای عراق؟کدام استان یاشهرش؟کردنشین یاعرب نشین؟
دومابفرمایید که آیا بازارش رودارید؟یاهمون مشتریش راردیف کردید؟
سوما توجه فرماییدکه بعداز جواب دادن به دومورد بالا ،میتوانم عرض کنم که ارسال محصولتان به چه طریقی به صرفه خواهدبود....
jamico.mahabad@gmail.com

ميثم
02-12-2012, 16:57
با سلام خدمت آقاي جامي،
مقصد كردستان عراق شهر اربيل،
با يادگيري مراحل صادراتش، كار بازاريابيش چيزي نيست چون با كمك خدا من بازارياب حرفه اي هستم.
متشكرم.

جامی کردستان
03-12-2012, 18:07
باسلام خدمت میثم خان.....با ماشین خودت تا پیرانشهر میایی...بعدش بازم میای مرز حاجی عمران...از اونجا یا ماشین برای تخیله بارت عوض میکنی واز مرز رد میشی ...که باید دودوتا چهارتا ت را بکنی ...(هزینه بنزین ،استهلاک ماشین و....تا حاجی عمران +کرایه کارگرتخلیه بار+حمل بار باماشین عراقی تا اربیل که اونور حداقل 150دلار را باید درنظر بگیری) ومسائل جانبی دیگری ماننداینکه یکروزه بفروش نرسونی ،شب را باید اونجا بمانی...هزینه اقامت،خوراک .....وخلاصه یاماشین خودت را با احتساب هزینه کاپوتاژو....وهزینه های ثابت بالا یااینکه بارت را حاجی عمران تحویل طرف گارانتی کارت میدهی وبا هزینه بسیار نازل تر ازگمرک و... بصورت تضمینی تحویل میگیری +هزینه های ذکر شده درعراق..... پس در نتیجه به نظر بنده ابتدا1-پیدا کردن مشتری ازطریق دوستان وآشنایان وارد به منطقه... 2-بعدا ارسال محصول بوسیله تضمینی وکمترین هزینه

ميثم
03-12-2012, 18:52
آقاي جامي حالا اگر بارم رو تحويل بدم ديگه لازم نيست ثبت سفارش و اينا بشه؟
يعني چه طوري رد ميكنيد؟

جامی کردستان
05-12-2012, 05:50
هروقت براورد هزینه هات رو انجام دادی...ومشتریت اونجا ردیف شد....بهت قول صددرصدمیدم..که به بجه ها میسپارم سه سوته ردش کنند...اونم به صورت گارانتی...چون اول کارته وجونی نمیخام ضرر کنی...خوب حسابات را بکن...درضمن یک نصیحت برادرانه بهت بکنم:توایران زیباوقانونمند توی هیچکاری نپرس چه جوری...چون برات هضم نمیشه و...توبابت هرخدماتی هزینه خودت را میپردازی...بی منت است...من اگه بخوام مثلا یخچالی بخرم..توی فروشگاه پولش رامیپردازم...نه اینکه بپرسم مخترع یخچال کی بوده یاچه جوری ساخته میشه...بلکه سعی میکنم یخچال خوبی راانتخاب کنم.....همه جای ایران سرای من وتو وبقیه است.....

j.ostovar850
13-01-2013, 00:00
سلام میثم جان
اگر تو جنوب عراق یعنی قسمت عرب نشین خاستی بفرستی منم میتونم کمکت کنم.

خشایار
13-01-2013, 21:46
سلام میثم خان یه توصیه که به شما دارم اینه که از راهنمایی بهزاد خان بهره ببر که واقعا صادقانه راهنمایی کرد بعد اقای جامی هم چون به منطقه اشنایی داره سرت کلاه نمیره

j.ostovar850
14-01-2013, 00:37
سلام بر پسرک با انگیزه تخمه فروش
برای این که محصولت رو صادر کنی اولین گام پیدا کردن یه خریدار مطمئن توی کشور هدف هست. که راه های مختلفی از جمله سفر حضوری به اون کشور یا معرفی دیگر تجار وجود داره. درباره لزوم داشتن کارت بازرگانی و یا اینکه حتما تو چند مرحله اول بخای خودت جنست رو ترخیص کنی اینو بگم که اصلا نیازی به این کار نیست. شما وقتی مشتریت مشخص شد و مرز مورد نظرتون برای تحویل جنس و ترخیص رو انتخاب کردین میتونی در محل بارانداز تو بازارچه مرزی دقیقا زمانیکه بار از ماشین تو بیرون میاد و سوار ماشین عراقی میشه پولتو بصورت دلار بگیری و کارهای ترخیصش رو اکثرا افراد بومی منطقه برات انجام میدن که هزینه ناچیزی هم بابت ترخیس میگیرند.. در اصل یکی از اصلی ترین اهداف دولت در ایجاد بازارچه های مرزی اینه که افراد بومی بتونن از اون کسب درآمد کنند. ولی خیلی مواظب باش جنست لا نره. راستی دلیلت برای کار کردن در منطقه کردستان چیه؟ اونجا آشنا داری؟ یا زبون کردی بلدی؟ قیمت رو اونجا میدونی؟ هزینه زندگی رو میدونی برای شما به عنوان یک تاجر تو اونجا چقدره؟
پیشنهاد من اینه که اگر بار اول شما برای صادرات هست دست به عصا تر حرکت کن. یه فرصت مناسب دیگه هم اینه که اکثر کردها با هم آشنا هستند یعنی اگه شما یه دوست کرد داشته باشی خوب میتونه بهت کمک کنه. فکر کنم بهتر باشه با کاک جامی صحبت مستقیم تری داشته باشی و صحبتاتون در حد پیغام نباشه.
اگر درقسمت عرب نشین عراق هم بخای کار کنی شاید من بتونم باهات همکاری کنم.
ان شااله موفق باشی و روزی بیاد که ما از اخبار بشنویم مافیای تخمه آفتابگردون به ریاست آقا میثم، کمر اقتصاد خاور میانه رو رگ به رگ کرده.

ميثم
15-01-2013, 13:25
سلام میثم خان یه توصیه که به شما دارم اینه که از راهنمایی بهزاد خان بهره ببر که واقعا صادقانه راهنمایی کرد بعد اقای جامی هم چون به منطقه اشنایی داره سرت کلاه نمیره

سلام آقا خشايار عزيز ، از لطف و توصيه ي گرانقدر شما بينهايت سپاسگزارم. واقعا هم همينطوره كه ميفرماييد. حتما به فرموده هاتون عمل ميكنم.

ميثم
15-01-2013, 14:30
سلام آقاي استوار عزيز، از حسن نيت و راهنمايي مهربانانه شما ممنونم. حتما.
از بابت روحيه و انرژي فوق العاده تون هم خيلي خيلي متشكرم.

j.ostovar850
13-02-2013, 00:44
سلام آقا میثم
مشکل اصلی مراحل صادرات نیست بلکه بازاریابی هست که مهمه! اگه شما یه سر برید به گمرکات مرزی یا بازارچه ها میبینید هیچ شرکتی نمیاد جنسشو خودش اظهار و ترخیص کنه بلکه ترخیص کارای محلی با یه مبلغ جزئی کالاتو ترخیص میکنند. حتی خیلی از مواقع این موضوع برای شما یه فرصت های بهتری ایجاد میکنه که سر فرصت توضیح میدم. اما در رابطه با بازاریابی بهتره شما اول یه سفر بازاریابی کامل به بازار مورد نظرت که در اینجا اربیل هست داشته باشی که شاید مجبور باشی برای بازاریابی محصولت یک ماه اونجا بمونی تا مناسب ترین مشتری یا مشتری ها رو پیدا کنی.

Moji256
13-02-2013, 13:50
جناب آقای جامی
شرکت ما قصد دارد تجارتی را در عراق راه اندازی کند. با توجه به تجربه بالای شما، فکر می کنم بتوانیم از راهنماییتان استفاده کنیم. ممنون می شوم به یکی از طرق زیر با ما تماس بگیرید:
اطلاعات تماس:
email: boxelalghadir@yahoo.com
تلفن 02155410690
موبایل 09124139554
با تشکر
حسنخانی

trader2012
13-02-2013, 18:28
آقا میثم - با سلام

نگرانی از بابت ترخیص و ارسال کالا از مرز های عراق را نداشته باش ....

این یک فرآیند ساده است که همه پیله ور های دم مرز انجام می دن و خودشان نیز افراد قابل اعتمادی هستند ....

شما بازار تون رو در عراق یا به اصطلاح نفر خریدار را در اربیل پیدا کنین بعدا از طریق مرز حاج عمران یا سایر مرز ها براحتی کالا تون را می تونینین بفرستین ....

در ضمن کالاتون رو در لیست کالا های شامل استاندارد sgs و یا ... بررسی کنید تا در گمرک عراق نیز دچار مشکل نشید ...

کلیه هزینه هاتون تا رسیدن به دست نفر عراقی قابل محاسبه می باشد ...

dina
13-06-2013, 21:05
سلام، لطفا قیمتها را به ایمیل من بفرستید. dina.k1359@gmail.com

dina
13-06-2013, 21:16
با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان تاجر بانک، من هم مثل آقا میثم قصد صادرات کشمش بسته بندی شده به عراق را دارم، لطفا من را راهنمایی کنید که ایا این محصول در عراق مشتری دارد؟ ایمیل من: dina.k1359@gmail.com

zarei
13-06-2013, 23:45
با سلام من تخم کدو دارم والان کشت کرده ام وبرج 78 برداشت وقابل فروش است اگر خواستید من هستم
09171552467
09388964536
محمدزارعی کردشولی
شرکت حبوبات چشمه رعنا
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

MHDRZA
07-08-2013, 15:17
سلام به همه ی دوستان........ دو تا سوال دارم که خیلی مختصر عرض میکنم : 1- کمترین میزان واسه صادر کردن خشکبار به عراق که سراغ دارین چقدر هست به تناژ چون تابحال انجام ندادم رنج و محدوده ی کمش دستم نیست و دوم اینکه بعنوان مثال تخمه کلیویی 10 هزار تومانی اونور با استهلاک و اینها صافی کیلویی چند میمونه اگه همه شرایط صادرات و مشتریش اوکی باشهالبته؟

f.marzbani1989
18-08-2013, 21:22
باسلام خدمت برادر عزیزم چهطور میتونم کمکت بکنم

f.marzbani1989
18-08-2013, 22:20
اقامیثم برادر خشکبار خام ممنوع هست بحث گمرک خیلی ساده بنظر میرسه فقط باید مواظب باشی طبق قانون صادرات کار بکنی دوم تو کشور عراق مشتری داری یانه هرباری که میفرستی 48ساعت زیر فکس هست که بارت توعراق ازمایش میشه کیسه حتما بایدمشخصات کامل مثل مارک تاریخ ومارکت پاک نشه اگه بعدا کاری داشتید میتونم بیشتر کمکت بکنم من خودم تو عراق دفتر دارم

f.marzbani1989
18-08-2013, 22:25
سلام دوست عزیزاول اگه بارت زیاد باشه هزینت کمترمیشه دوم اینکه مشخصات محصولت مشخص باشه

narges
08-01-2015, 14:02
صادرات سیر به عراق توجیه اقتصادی د اره دوستان؟کسی در این باره اطلاعات داره؟

majid440
08-01-2015, 18:10
دوست عزیزم
سلام
کشور عراق به دو قسمت کردنشین (اقلیم کردستان) و عرب نشین تقسیم میگردد.
که حتی برای مسافرت به هر کدام از این مناطق باید ویزای مخصوص به خودش را گرفت مثلا با ویزای اقلیم کردستان نمی توان به بغداد سفر کرد.
قسمت عرب نشین به واسطه بسیاری از موارد اصلا برای تجارت مناسب نیست.
در خصوص تجارت با اقلیم کردستان مجموعه ما با تجربه 4سال اقامت مداوام و آشنایی با تجار و افراد سر شناس این منطقه و ثبت شرکت رسمی و... توان این را دارد که به سرعت شما را به هدفتان نزدیک نماید.
با من با ای دی اسکایپ :ranginkaman78 و یا شماره موبایل(همراه با وایبر) : 009647503884026 تماس حاصل فرمایید.
با تشکر

zarei
09-01-2015, 14:06
با سلام و خدا قوت خدمت دوستان گرامي،
من يه تازه كارم كه به اميد خدا و كمك شما سروران قصد دارم وارد كار صادرات بشم.
دسترسي بدون واسطه به تخم آفتابگردان و كدو دارم.
ميخواستم شما دوستان در زمينه امورات گمركي اين حرفه تا مرحله ي ورود به كشور عراق راهنماييم كنيد.
بازاريابي خوب و اعتماد به نفس فوق العاده اي دارم. از پس فروشش بر ميام. اما نميدونم براي خروج چي كار بايد كرد و اينكه آيا براي صادرات هم بايد پول گمرك بديم يا نه؟
ازتون خيلي خيلي متشكرم و از اينكه به جمع صميميتون پيوستم احساس خوشحالي و غرور ميكنم.
ميثم؛

سلام من تولید کننده تخم کدو وحبوباتم
09171552467
زارعی بازرگانی چشمه رعنا
272027212722 [Only Registered And Activated Users Can See Links]

f.marzbani1989
12-02-2015, 17:41
باسلام
چه كمكي ميتونم براتون انجام بدهم
منم دفتر خشكبار دارم وبه كشور عراق صادرات ميكنم09129321698 باتشكر مرزباني

موسوی بینا
28-02-2015, 15:26
سلام و&nbsp; خسته نباشید سروران خوبم<br>(قسمت عرب نشین به واسطه بسیاری از موارد اصلا برای تجارت مناسب نیست.)<br>دوست خوبم مجید !! اینطوری یه کمی کم لطفی نیست!<br>در تجارت یا توضیح میدیم و یا ... لزومی ندارد که کلی بگوییم و کلی سیاه سفید بکنیم نتیجه رو. ما سالهاست با عراق عرب داریم کار می کنیم دوست خوبم.<br>بهرحال موفق باشید.<br>ارادتمند شما خوبان <br>موسوی<br>شرکت دهکده تجارت-خوزستان

هویا
12-04-2015, 13:59
دوستان در مورد صادرات به عراق سوالی بود در خدمتیم پ خ بدید

ثبت مدیران
14-04-2015, 12:42
سلام.
من میتونم کمکتون کنم.با بنده تماس بگیرید.09129152583

موسوی بینا
24-05-2015, 09:29
دوستان خوب تولیدکننده ! در صورت صلاحدید شما سروران می توانم با ارائه تصویر و قیمت در سفرهای خود و همکارانم و یا ارتباطاتم سفارش براتون بگیرم و درصدی باهاتون در حد بازاریابی ببندم!
سیدحسن موسوی بینا
شرکت صادرات و واردات دهکده تجارت- حوزه عراق عرب
09169415013- parsa2_2009@yahoo.com

tamadon
26-08-2015, 12:40
سلام آقای میثم میشه لطفا آدرس ایمیل ویا شماره ای در خصوص تامین تخم کدو بدید؟

derbak
07-07-2016, 12:48
با سلام دوستان کسی هست بتونه از گمرک ماهیرود مجوز صادر ات هیدروکربن بگیره / 5000 تن هیدروکربن در مخازن پتروشیمی فریمان هست واسه میل 78 افغانستان 09362009179

محمد128
09-07-2016, 05:00
با سلام دوستان کسی هست بتونه از گمرک ماهیرود مجوز صادر ات هیدروکربن بگیره / 5000 تن هیدروکربن در مخازن پتروشیمی فریمان هست واسه میل 78 افغانستان 09362009179

سلام.جهت گرفتن مجوز با این شماره تماس بگیرید.
09304911245

Ms Mona
17-12-2017, 13:59
سلام روز بخیر لطفا راهنمایی کنید برای صادرات سبزی خشک به عراق چه مجوزها و یا استاندارهایی را باید برای محصول تهیه کرد و از کجا؟

Vikiolk
16-04-2024, 18:15
plz delete message. ([Only Registered And Activated Users Can See Links])