PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ممنوع میکنم...ممنوع میکنی...ممنوع میکند...ممنوع میکنیم...ممنوع میکنید...ممنوع میکنند...

مرتضی
07-11-2012, 08:18
سلام به همه ... مخصوصا دوستان و همکارانی که حالشون مثل من از این لیست 52 قلم کالایی که اعلام شد صادراتشون ممنوع هست، بسی گرفته شده.

در این اوضاع درب و داغون اقتصاد و تجارت، که همین جوریش، کل دنیا ما رو تحریم کردن ، این قانون جدید ممنوعیت صادرات دیگه شاهکار بود.
هرجوری میخوام تحلیلش کنم، خودم رو توجیح کنم، خودم رو قانع کنم، اصلا جوووووووووور در نمیاد...آخه تو این اوضاع این دیگه چه قانون مسخره ای هست...همین جوریش 1000 تا سنگ جولو پامون هست، آخه دیگه چرا خنجر از پشت میزنین؟ آدم نمیدونه حواسش باید به کجا باشه...

کلی پروژه که ماهها براش زحمت کشیدیم، مثل آب خوردن با یه لیست ممنوعیت ، کنسل شد...به همین سادگی!!!! آقا من اصلا بیسوادم...آقا من اصلا هیچی بلد نیستم...بابا یکی بیاد توضیح بده آخه بر اساس کدوم منطق این کار رو کردین؟

حاجي
07-11-2012, 10:16
اقا مرتضي عزيز
بعضي ها براشون مهم نيست من وشما داريم چه كار ميكنيم
زنده ايم - مرده ايم-بيكار داريم نداريم- اعتياد داره بيداد ميكنه-فساد بيداد ميكنه
فقط $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

Nasi
08-11-2012, 10:47
آخ قربون دهنتون. ما که تولید کننده هستیم رفتیم لوازم یکی از ماشیت آلاتمونو وارد کنیم میگن ممنوع شده نمیشه وارد کرد. من نمیدونم اونی که نشسته سر گود هیییییییی قانون ممنوعیت تصویب میکنه نمیدونه از کناره همین تولید کننده بد بخت 10 تا خانواده دارن نون میخورن!!!!!!! ی دفه بگن مملک کلا تعطیل، حداقل تکلیفمونو میدونیم!!!!!!

مرتضی
08-11-2012, 11:18
آخ قربون دهنتون. ما که تولید کننده هستیم رفتیم لوازم یکی از ماشیت آلاتمونو وارد کنیم میگن ممنوع شده نمیشه وارد کرد. من نمیدونم اونی که نشسته سر گود هیییییییی قانون ممنوعیت تصویب میکنه نمیدونه از کناره همین تولید کننده بد بخت 10 تا خانواده دارن نون میخورن!!!!!!! ی دفه بگن مملک کلا تعطیل، حداقل تکلیفمونو میدونیم!!!!!!

امروز دوباره ثبت سفارش کالاهای لوکس متوقف شد، الویت 9 و 10....دوباره یکی دیگه از پروژه هامون پرید :(

مرتضی
08-11-2012, 11:19
تنگ*تر شدن حلقه تحريم با ممنوعيت صادرات

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به ممنوعیت صادرات 52 قلم کالا،گفت: تهیه این فهرست نیازمند اقدامات کارشناسی بیشتری بود، زیرا با کاهش عرضه تولیدات داخلی در خارج، حلقه تحریم تنگ*تر می*شود.

به گزارش «ایرنا» فدا حسین مالکی افزود: تولیدات داخل با واردات کالای خارجی نسبت به افزایش توان رقابت خود اقدام خواهند کرد؛ بنابراین در صورت جلوگیری از واردات هرکالای خارجی، شمارش معکوس نابود شدن تولیدات داخل آغاز خواهد شد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: افزایش کیفیت در کشور هزینه بالایی دارد و همین امر باعث شده که بنگاه*های تولیدی کمتر به مقوله کیفیت بپردازند.

transporter
08-11-2012, 11:25
صادرات 52 قلم کالا را ممنوع کردن ولی در عمل 500 قلم ممنوع شده. برای مثال نوشته شده انواع محصولات پلیمری. خوب این این یعنی چی؟ یعنی حتی فرش هم صادراتش ممنوع شده.

از طرف دیگه اولویت 9 و 10 رو وارداتش رو ممنوع کردن. اینها شامل چه مواردی میشن؟

فهرست کامل کالاهای لوکس و غیرضرور وارداتی که ثبت سفارش آنها با تصمیم جدید دولت متوقف شده، به شرح ذیل است:

1. لوازم خانگی
2. پوشاک
3. لوازم بهداشتی (صابون، شامپو، خمیردندان، نخ دندان، شوینده دندان و ..)
4. کلیه اقلام کشاورزی
5. خودرو
7. لوستر
9. مبلمان
10. انواع وسایل آشپزخانه
11. ظروف آشپزخانه
12.لامپ کم مصرف
13. کولر آبی
14. نواع ماهی به غیر از تن
15. انواع گل
16. انواع ابمیوه و نوشابه
17. ادویه بسته بندی شده
18. کاکائو، قهوه، پودر کاکائو، شکلات، شیرینی
19. مربا، ژله و مارمالات
20. برخی از گازهای نفتی
21. لوازم آرایشی صورت و مو
22. واکس
23. انواع شمع و کبریت
24. حشره کش های خانگی
25. وان
26. دستشویی
27. ظرفشویی
28. مصنوعات پلاستیکی
29. لوازم لباس
30، چرم و پوست دباغی شده
31. چمدان
32. مصنوعات نجاری و چوبی
33. صنایع دستی
34. مصنوعات سبدبافی
35. پتو و زیرانداز
36. نواع کاغذدیواری و کاغذ توالت
37. انواع لوازم التحریر
38. فرش و کفپوش ها از مواد نفتی
39. پالتو و نیم پالتو
40. کفش
41. چتر
42. انواع سنگ های تراش خورده
43. برخی از مصالح ساختمانی (آجر، سفال، کاشی، موزاییک)
44. انواع مجسمه ها
45. جواهر آلات و زیورآلات
46. نجاری
47. اجاق گاز و فر
48. رادیاتور
49. ابزارهای دستی (انبردست، دم باریک، آچار)
50. مصنوعات از مس
51. قفسه بایگانی
52. تلفن ثابت
53. موتورسیکلت
54. دوچرخه
55. قایق های تفریحی
56. ساعت مچی
57. لوازم موسیقی
58. چراغ و وسایل روشنایی
59. اسباب بازی
60. فندک و پیپ
61. تابلوی نقاشی
62. انواع سس ها
63. لوله و شیلنگ
64. لوازم پلیمری
65. محافظ بهداشتی
66. پروفیل روکش شده
67. تخته فیبری کار شده
68. آخال پنبه
69. مصنوعات آلومینیوم
70. ماشین حساب
71. باتری و قوه ها
72. پلاتین ساخته شده
73. باتری ماشین
74. میکروفن و بلندگو
75. دیسک و سی دی

zorba
08-11-2012, 17:20
ممنوعيت صادرات 52 قلم كالا اصلاح شد

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نامه هاي دريافتي از بسياري از صادر كنندگان در خصوص ممنوعيت هاي اخير گفت: صادرات اقلام به جز كالاهاي اساسي و برخي مواد پتروشيمي به خارج از كشور آزاد است و اشتباه برداشت گمرك تصحيح مي شود.
مهدي غضنفري در ششمين جشنواره ملي مديران و توليدكنندگان جوان با اعلام مطلب فوق گفت: براي رفع مشكل ايجاد شده با گمرك، وي گفت وگويي با وزير امور اقتصادي و دارايي داشته است و قرار شد اين ممنوعيت برداشته شود.
وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينكه گمرك در اجراي ممنوعيت 52 قلم كالا دچار يك اشتباه كوچك شده بود، گفت: طبق اين مصوبه قرار شد كه صادرات كالاهايي كه ارز مرجع دريافت مي كنند ممنوع شود و كالاهاي صادراتي كه در توليد از ارز مرجع استفاده كرده اند، مابه التفاوت پرداخت كنند كه گمرك به اشتباه تصور كرد مخاطب اين مصوبه خود او است.
وي عنوان كرد: به همين دليل گمرك اجازه صادرات يك سري از كالاها را نداد و گفت كه درباره آنها تصميم گيري مي شود، ما بلافاصله ابلاغ كرديم كه نبايد در صادرات توقف ايجاد كرد و از گمرك خواسته شد كه اجازه صادرات را بدهد.
غضنفري با بيان اينكه در ممنوعيت هاي صادراتي اخير دو گروه كالا وجود دارد دسته اول شامل اقلام اساسي است كه از ارز مرجع استفاده مي كنند و حاضر نيستند كه مواد خود را به حلقه هاي بعدي بدهند، كه صادرات آنها ممنوع شده است و دسته دوم مواد اوليه توليد است كه فرد حاضر به فروش محصول خود به توليد كننده داخلي نيست كه در مورد دسته دوم با اخذ عوارض و پرداخت مابه التفاوت اجازه صادرات داده مي شود.
غضنفري به توافق ديگر حاصله ميان وزارت نفت و پتروشيمي نيز اشاره اي كرد و افزود: آنها در مورد اينكه قيمت مواد پتروشيمي در بورس از اين به بعد مبادله اي شود و اينكه فقط شركت هاي پتروشيمي مجاز به صادرات باشند با هم به توافق رسيدند و اينكه صادرات مصنوعات پليمري آزاد است.
وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينكه در حوزه توليد بايد تمامي بخش ها را در نظر گرفت، عنوان كرد: بايد همه توليد كنندگان را در كنار هم در نظر گيريم و اينكه نمي شود هر كه مثل پتروشيمي يا فولاد قدرت بيشتري داشت در صدر باشد و صنايع كوچك و متوسط كه ضعيف ترند را ناديده گرفته و مورد حمايت خود قرار ندهيم.
صادرات برخي اقلام پتروشيمي آزاد شد
دبير كل انجمن صنفي كارفرمايان پتروشيمي گفت: ممنوعيت صادرات برخي اقلام پتروشيمي مانند بنزن، استايرن مونومر، سود كاستيك، LAB، كريستال ملامين، PVC و پلي اتيلن حذف و به گمرك اعلام شد.
احمد مهدوي در گفت وگو با فارس، با اشاره به مصوبه كارگروه بررسي ممنوعيت صادرات 50 قلم كالا در حوزه پتروشيمي اظهار داشت: طبق مصوبه اين كارگروه شامل نمايندگان وزارت صنعت، بورس، توليد كنندگان و مصرف كنندگان محصولات پتروشيمي و يك عضو پتروشيمي ممنوعيت صادرات برخي از اقلام پتروشيمي حذف شد كه به گمرك ابلاغ مي شود.
وي ادامه داد: اين مصوبه با در نظر گرفتن ميزان توليدات انواع محصولات پتروشيمي در كشور و نياز داخلي بوده كه طبق آن كارگروه مربوطه اجازه از سرگيري صادرات برخي كالاهاي پتروشيمي را صادر كرد. همچنين مقرر شده مازاد محصولات توليدي هم در بورس كالا عرضه شود.
اين مقام مسئول در برابر اين سؤال كه كدام يك از محصولات پتروشيمي مشمول لغو ممنوعيت صادرات شده اند توضيح داد: برخي از اين محصولات شامل: بنزن، استايرن مونومر، سود كاستيك، LAB، كريستال ملامين، پي وي سي PVC و پلي اتيلن pe هستند.
مهدوي خاطرنشان كرد: اين در حالي است كه عرضه محصولات پتروشيمي در بورس كالا ادامه دارد و مشكلي در اين رابطه نيست.

منبع:[Only Registered And Activated Users Can See Links]