PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کارت بازرگانی پرسش و پاسخ

simin
23-02-2012, 13:33
سلام:rolleyes: یک سوال داشتم. ممنون میشم اگه جواب بدین
من کارت بازرگانی گرفتم، آیا میتونم از ارز دولتی برای واردات استفاده کنم؟ کلا تمام کسانی که کارت بازرگانی دارن،میتونن ارز دولتی بگیرن؟

بهزاد
23-02-2012, 13:59
ارز با نرخ مرجع صرفا به واردات کالا توسط واحدهای تولیدی و بازرگانانی که کالاهای ضروری و غیرلوکس از طریق ثبت سفارش کالا در وزارت صنعت ، معدن و تجارت و گشایش اعتباری اسنادی وارد مینمایند تعلق خواهد گرفت و طبق بخشنامه بانک مرکزی از شعب ارزی بانکهای دولتی و خصوصی قابل ابتیاع است.

gandolf05
01-04-2012, 22:54
سلام
لطفا سوال های خودتون درباره کارت بازرگانی رو اینجا بزارید تا هم سایت منظم باشه
هم اینکه یه آرشیوی از سوالات و پاسخ ها و راهنمایی های شما عزیزان داشته باشیم .
با تشکر

gandolf05
01-04-2012, 22:55
سلام،کسی که کارت بازرگانی میگیره میتونه صادرات کنه یا واردات یا هردو؟ایا در هنگام گرفتن کارت نوع شاخه رو هم باید انتخاب کرد منظورم گروه های صنایع،معادن،خدمات و... هست من اگه کارت بازرگانی بگیرم در کنار واردات میتونم محصول کشاورزی خودمون رو هم صادر کنم
ممنون

hkarimpoor2003
01-04-2012, 23:11
دوست عزیز برای صادرات تقریبا مانعی ندارید برای هر کالای بجز کالاهای ممنوعه و یکسری کالاهای خاص ( مثلا زعفران را نمی توانید فله ای صادر کنید( لااقل قانونی نمیشه)) برای واردات نیز جدیدا محدودیت قائل شده اند و شما باید حداکثر 3 زمینه کاری معرفی کنید و محدود به واردات کالا در آن زمینه ها هستید

gandolf05
01-04-2012, 23:44
دوست عزیز برای صادرات تقریبا مانعی ندارید برای هر کالای بجز کالاهای ممنوعه و یکسری کالاهای خاص ( مثلا زعفران را نمی توانید فله ای صادر کنید( لااقل قانونی نمیشه)) برای واردات نیز جدیدا محدودیت قائل شده اند و شما باید حداکثر 3 زمینه کاری معرفی کنید و محدود به واردات کالا در آن زمینه ها هستید
این مدارک اظهارنامه ثبت نام در دفتر تجاري باید در دفتر ثبت شهرستان باشه و باید برم اونجا؟
((اصل سند مالکيت ششدانگ به آدرس دفتر کار ( آدرس اظهار نامه ) جهت برابر با اصل نمودن بهمراه دو سري كپي از صفحات نوشته شده سند و يا ارائه اجاره نامه محضري محل کار . ))
یه مغازه داریم دو طبقه تجاری میشه همین رو معرفی کرد؟اجاره نامه محضری ثبتی باید بگیرم کافیه؟
محصولات کشاورزی شامل کودوم از دسته های (بازرگانی،صنایع،معادن،خدم ت و حمل و نقل )هستش؟

hkarimpoor2003
02-04-2012, 00:15
بله اگر بخواهید کارت بازرگانی حقوقی بگیرید باید اظهارنامه ها در اداره ثبت شرکت های استان خودتون ثبت بشن
در مورد دوم هم اجاره نامه به نام متقاضی کارت کاقی است و تا جائیکه بنده اطلاع دارم مشخصات خاصی برای محل کار در نظر ندارند پس می توانید مغازه یا دفتر تجاری را معرفی کنید

hkarimpoor2003
02-04-2012, 00:18
در مورد سوال آخر زیر مجموعه بازرگانی هست اما شما در موقع درخواست کارت فرم هایی را از اتاق بازرگانی استان خود باید پر کنید که در آنها باید برای واردات حداقل 3 زمینه را معرفی کنید و محدود به آنها هستید و در آنجا اکر در نظر دارید محصوات کشاورزی وارد کنید باید زیرگروه محصولات کشاورزی را انتخاب کنید

مینا
02-04-2012, 04:24
سلام من سوالات زیادی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید راستش عجله هم دارم .
یک شرکت خارجی در صدد تاسیس شرکت وارداتی در ایران است و سوالاتی که به جواب آنها نیاز ضروری دارند
1-آیا چینی ها می توانند کارت بازرگانی بگیرند ؟ اگر آره چگونه ؟
2-چه نوع مالیات و عوارضی برای تاسیس و ثبت یک شرکت چینی که مطلقا مالکانش چینی ها باشند در نظر گرفته می شود؟
3-دست مزد ترخیص کار کالا چه مقدار است؟
4-آیا محدودیت هایی برای واردات گل حفاری( mud chemicals) به عنوان یک شرکت بازرگانی در ایران وجود دارد ؟
5-نرخ متوسط عوارض گمرکی برای واردات گل حفاری و مواد شیمیایی مورد نیاز بعد از ثبت شرکت در ایران به چه میزان است ؟
6-آیا راهی برای پرداخت گمرکی کمتر به صورت قانونی وجود دارد ؟
8--برای ثبت شرکت خارجی در ایران حداقل سهمی که می توان برای فرد ایرانی در نظر گرفت چقدر است ؟

مینا
02-04-2012, 04:34
سلام سوالی که داشتم در مورد شرکت چینی هستش ..

آیا چینی ها در ایران می توانند کارت بازرگانی بگیرند ؟ اگر آره چگونه ؟

hkarimpoor2003
02-04-2012, 10:52
سلام خدمت شما خانم محترم به جمع ما خوش آمدیددر این فروم دوستانی هستند که تجربه بیشتری در این زمینه دارندمن فقط یک مقدار فرصت بیشتر دارم که پاسخ میدهم.حتما با بقیه دوستان هم مشاوره کنید
1- برای ثبت شرکت خارجی در ایران باید به اداره ثبت شرکت های محل استان خود مراجعه کنید و مدارک لازمه طبق قوانین روز تهیه کنید( ضوابط دائم در حال تغییر است مثلا با انگلیسی ها به قول خودمون چپ افتادند حضرات و الان خیلی بررسی می شود.

پرونده شما چه در تهران چه در شهرستان تقاضای ثبت شود به هر حال اطلاعات آن به وزارت امور خارجه و اداره کل ثبت و اداره اطلاعات فرستاده می شودولی اگر در شهرستان پرونده باز کنید مسائل مربوط به مالیات و غیره بصورت محلی انجام می شود.

2- - نوع مالیت و عوارض بسته به نوع فعالیت و ماهیت شرکت متفاوت است و بحث مفصل ( آیا شرکت تولیدی -تجاری است -بازرگانی خدماتی ا ست -تعاونی است و ....) ولی بطور کلی 2 نوع مالیات ارزش افزوده و مالیات بر درآمد به آن تعلق می گیرد که طبق یک سری از مواد قانونی برای حمایت از سرمایه گذاری خارجی بخشی از آن ها بخشوده می شود و بخشی هم معاف است ( من بطور کلی گفتم ،همانطور که گفتم ابتدا باید ماهیت و زمینه فعالیت شرکت و میزان سرمایه مشخص باشد تا بتوان اظهار نظر کرد)

3- در ایران نسبت سهم ایرانی به خارجی ،بستگی به نوع شرکت و زمینه فعالیت دارد بطور مثال برای شرکت های پیمانکاری مخابرات ،باید 51 درصد ایرانی و 49 درصد خارجی باشد حداقل -- برای بیشتر صنایع مادر این قانون برقرار است - من نمی دونم زمینه فعالیت شما شامل می شود یا نه .

4- اطلاعات تخصصی خاصی در این زمینه ندارم ولی بطور کلی در شرایط حاضر به دلیل مسائل تحریم ممکن است اگر محدودیتی هم بوده فعلا برای کنترل بازار آن محدودیت ها در رابطه با صنایع مرتبط با نفت و معدن برداشته شده باشد باید این مسئله را به دقت با گمرک و اداره بازرگانی کنترل کنید

5- طبق اطلاعات من تعرفه گل حفاری 15 درصد است ولی به گفته بنده اعتماد نکرده و حتما با مراجعه به گمرک از آخرین بخشنامه مطلع شوید.

6- دستمزد ترخیص از شرکت تا شرکت و بسته به بندر مربوطه و کالا متفاوت است بنده در رابطه با گل حفاری تجربه عملی نداشته ام ولی در کل در مقابل سایر هزینه ها ،هزینه ترخیص ( به غیر از حقوق گمرکی فقط دستمزد حق العمل کار) چشمگیر نیست معمولا می توانید بطور متوسط با احتساب هزینه های پیش بینی نشده حدود 1 درصد مبلغ کل محموله را برای این هزینه ها در نظر بگیرید ( البته اگر تناژ محموله زیاد نباشد مثلا زیر 100 تن) براحتی می توانید با استعلام از یک ترخیص کننده در بندر عباس که خیلی هم زیاد هستند آخرین قیمت را بگیرید

7- سوال هفتم شما یک سوال 1 میلیون دلاری است !!!!!!در این ایران هیچ چیز غیر ممکن نیست بستگی به میزان سرمایه و میزان روابط شما دارد هرچند به نظر بنده بسیار سخت بوده و با شرایط امنیتی حاضر فکر کنم امکان پذیر نباشد ، معمولا تاجران کل جداول تعرفه گمرکی را جستجو می کنند تا کالایی مشابه به کالای خود پیدا کنند با تعرفه کمتر و آن را اظهار میکنند و هنگام گرفتن فاکتور نیز به فروشنده هماهنگ می کنند که ارزش محموله را کمتر در فاکتور قید کند هر چند چنین ترفند هایی توسط دشمنان گمرکی خنثی شده و ارزیاب های گمرک خیلی واردتر از این حرف ها هستندمگر اینکه .....بقیش بدآموزی داره خودتون باید مطالعه بفرمائید...

8- چینی ها باید از کشور مبدا و ملیتی خودشون کارت بازرگانی بگیرند مگر اینکه تابعیت ایرانی داشته باشند ولی می توانند از طریق ثبت شرکت کارت بازرگانی حقوقی به نام شرکت ثبت شده در ایران بگیرند(( همانطور که می دانید 2 نوع کارت بازرگانی هست : حقوقی و حقیقی -- برای حقوقی حتما باید شرکت ثبت کنید ولی برای حقیقی می توانید شخصا تقاضا بدهید البته مدارکی از شما می خواهند متفاوت استدر پایان دوست عزیز چند سایت زیر را معرفی میکنم که اطلاعات لازم را از آنجا بگیرید اگر تازه کار هستید . اگر هم سوالی دیگری بود خوشحال می شوم کمک کنم
فقط با ارزش پوزش اگر تعداد سوالاتتان زیاد است هماهنگ کنید تا تلفنی پاسخگو باشم چون تایپ پاسخ ها زمانبر بوده و ممکن است شرمنده شما شده و دیر پاسخ به دستتان برسد. اگر سوالات کوتاه است در همین انجمن در خدمت هستم تا دیگران هم استفاده کنند.

[Only Registered And Activated Users Can See Links]گمرک [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]گمرک[Only Registered And Activated Users Can See Links])سازمان توسعه تجارت[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

[Only Registered And Activated Users Can See Links] بازرگانی ایران و چین

و آخر اینکه دوست عزیز اگر تازه کار هستید و یا در مورد این محصول تجربه اولتان هست توصیه می کنم حتما فقط یک ماه کامل وقت روی تحقیق و مطالعه کنید مطمئن باشید در بازار، فرصت همیشه هست و عجله نکنید.
در ضمن به عنوان زکات دیدن این سایت :laugh: حتما تجربه خود را در این رابطه برای ما و بقیه دوستان در اینجا بنویسید هر چند تجربه ساده یا ابتدایی یا هر شکل دیگه ای باشه مطمئن باشید هستند کسانی که از نوشته های شما استفاده کنند.

مینا
02-04-2012, 16:45
با سلام و تشکر فراوان
دوست عزیزم واقعا نمی دونم چه جوری ارتون تشکر کنم خیلی کمکم کردید
1دنیا ممنونم از لطفتون . درسته تازه کار هستم و به اینجور اطلاعات بی نهایت نیاز دارم (این یعنی بازم مزاحمتون میشم:biggrin: )

مینا
02-04-2012, 19:50
باز هم سلام خدمت دوست خوبم:smile:
میخواسم بدونم این درسته که میگن اگه شرکت خارجی در کیش ثبت بشه می تونن مالیات کمتری پرداخت کنن ؟ آخه من شنیدم که جدیدن شرکت های خارجی مخصوصا چینی ها شرکت (دفتر اصلی) رو کیش ثبت میکنن چون منطقه آزاد هستش اینجوری میتونن مالیات کمتری پرداخت کنن بعد 1شعبه در هر شهری که بخوان میتونن بزنن !!!!

siavash
03-04-2012, 11:21
باز هم سلام خدمت دوست خوبم:smile:
میخواسم بدونم این درسته که میگن اگه شرکت خارجی در کیش ثبت بشه می تونن مالیات کمتری پرداخت کنن ؟ آخه من شنیدم که جدیدن شرکت های خارجی مخصوصا چینی ها شرکت (دفتر اصلی) رو کیش ثبت میکنن چون منطقه آزاد هستش اینجوری میتونن مالیات کمتری پرداخت کنن بعد 1شعبه در هر شهری که بخوان میتونن بزنن !!!!

سلام
این قانون برای شرکت های ایرانی هست. یعنی اگه شما در کیش شرکت ثبت کنی تا 15 سال از مالیات معاف هستی ولی نمیدونم آیا در باره شرکتهای خارجی هم صادق هست یا نه.

hkarimpoor2003
03-04-2012, 12:37
كارت بازرگاني توسط شعب اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران در تهران يا شهرستانها به نام متقاضياني كه واجد شرايط زير باشند براي مدت يك تا پنج سال حسب درخواست متقاضي صادر مي گردد كه در صورت تأييد، توسط وزارت بازرگاني معتبر خواهد بود.

تبصره – كليه شركتهاي تعاوني كارت بازرگاني خود را صرفاً از اتاقهاي تعاون جمهوري اسلامي ايران دريافت مي نمايند

. 2-1- اشخاص حقيقي ايراني
:2-1-1داشتن حداقل سن 21 سال تمام
.2-1-2داشتن برگ پايان خدمت نظام وظيفه يا برگ معافيت براي آقايان
.2-1-3داشتن سه سال سابقه فعاليت تجاري يا توليدي به تأييد دو نفر از دارندگان كارت بازرگاني ياارايه مدرك دانشگاهي ياداشتن مجوزتوليدازيكي از وزارتخانه هاي توليدي
.2-1-4 داشتن محل كسب متناسب با رشته فعاليت، اعم از ملكي يا استيجاري
. 2-1-5داشتن دفاتر قانوني و ارايه اظهارنامه ثبتي
. 2-1-6داشتن حساب جاري در يكي از شعب بانكهاي داخلي
.2-1-7عدم اشتغال تمام وقت و همچنين رابطه استخدامي با وزارتخانه ها و سازمانهاي دولتي و قواي سه گانه
.(2) ([Only Registered And Activated Users Can See Links] morajein/Index.asp#4)2-1-8عدم ورشكستگي به تقصير و تقلب
. 2-1-9نداشتن محكوميت مؤثر كيفري

.2-2اشخاص حقيقي غير ايراني
: 2-2-1داشتن كليه شرايط مقرر براي اشخاص ايراني باستثناي برگ پايان خدمت وظيفه يا برگ معافيت
.2-2-2داشتن پروانه كار و اقامت معتبر
. 2-2-3عمل متقابل كشور متبوع آنها در مورد ايرانيان مقيم آن كشور. در موارد خاص كه صدور كارت بازرگاني بدون توجه به عمل متقابل كشور متبوع متقاضي به تشخيص وزارت بازرگاني ضرورت داشته باشد، وزارت مذكور مي تواند مجاز بودن صدور كارت بازرگاني براي اين قبيل متقاضيان را بدون رعايت شرط عمل متقابل به اتاق بازرگاني وصنايع ومعادن ايران اعلام نمايد

. 2-3اشخاص حقوقي (اعم از اينكه تشكيل و ثبت آنها در ايران بوده يا تشكيل آنها در خارج ازكشور بوده و سپس در ايران به ثبت رسيده باشند
): 2-3-1مديران عامل و رييسان هيأت مديره شركت بايدداراي شرايـط مقـرردربندهاي(2-1-1) – (2-1-2) – (2-1-7) – (2-1-8) – (2-1-9) – (2-2-2) – (2-2-3) باشند
. 2-3-2مديران شركتهاي تعاوني و شركتهاي دولتي و شركتهاي موضوع قانون حفاظت صنايع، مشمول محدوديت بند (2-1-7) نخواهند بود
. 2-3-3مديران شركتهاي دولتي، شركتهاي متعلق به نهادهاي انقلابي و شركتهاي موضوع قانون حفاظت صنايع، كه حكم مديريت آنان توسط سازمان دولتي يا نهاد ذي ربط صادر شده باشد، از
ارائه گواهي موضوع بند (2-1-9) معاف خواهند بود
.2-3-4شركتها بايد واجد شرايط مقـرر در بنـدهاي (2-1-4)– (2-1-5) – (2-1-6) – (2-1-8) باشند

.3چگونگي تمديد كارت بازرگاني: دارنده كارت بازرگاني يا نماينده او با در دست داشتن
: 3-1گواهي از حوزه مالياتي ذي ربط مبني بر موافقت يا ترتيب پرداخت بدهي ماليات قطعي شده آخرين سال مالياتي پذيرفته شده
. 3-2آگهي تغييرات در مديريت و ساير تغييرات مربوط در صورتي كه دارنده كارت شخص حقوقي باشد.جهت انجام تشريفات تمديد به اتاق بازرگاني و صنايع و معادن يا اتاق تعاون حسب مورد و سپس براي تأييد به وزارت بازرگاني مراجعه نمايد. تاريخ تمديد، مبدأ اعتبار مجدد كارت خواهد بود

. 4- موارد معافيت از داشتن كارت بازرگاني
: 4-1شركت تعاوني مرزنشينان براي ورود كالاهاي مورد نياز خانوارهاي مرزنشين طبق فهرست مربوط و به تعداد، مقدار و ارزش تعيين شده و صدور كالا در ازاي كالاهاي وارداتي
. 4-2ملوانان ايراني شاغل در شناورهايي كه بين سواحل ايران و ساير كشورها در تردد هستند، براي ورود كالاهاي مورد نياز خانواده خودبه تعداد، مقداروارزش تعيين شده
. 4-3پيله وران براي ورود كالاهاي قابل ورود مورد نياز استان خود و استانهاي همجوار در صورت اخذ كارت پيله وري و مجوز ورود از اداره بازرگاني شهر يا استان مربوط
. 4-4كارگران ايراني شاغل در خارج از كشور در صورت داشتن كارنامه شغلي از وزارت كار و امور اجتماعي طبق فهرست مربوط و به تعداد، مقدار و ارزش تعيين شده
. 4-5كالاهايي كه ورود و صدور آنها به تشخيص گمرك براي فروش نمي باشد.

gandolf05
04-04-2012, 13:37
سلام
من دنبال تهیه مدارک برای درخواست کارت بازرگانی هستم
الان یه مغازه داریم دو طبقه که طبقه دوم اجاره دادم حالا میخوام قرارداد رو فسخ کنم
سوالی که دارم اینه تا زمانی که من وارد بشم تو کار تجارت و بتونم از کارتم استفاده کنم یه مدت زمانی طول میکشه حال اگه فردی کارت بازرگانی داشته باشه و هنوز نه واردات کرده باشه نه صادرات ایا در پایان هر سال باید مالیاتم بده؟
هزینه صدور کارت بازرگانی در چه حدوده؟

gandolf05
04-04-2012, 15:57
کارت بازرگانی چجور کارتیه؟(بطور عامیانه مثل گواهینامه هست که داشتنش ضرر نداره یا نه از اون دسته مدارک هست که اگه لازم نداری اما بگیری دردسر داره در اینده)
گفتم که من بیشتر میخوام برای فروش محصولات کشاورزیمون به عراق کارت بگیرم
و شاید در بقیه سال استفاده نکنم(البته به کار تجارت علاقه بسیار دارم و یه اشنا بسیار معتبر و درستکاری دارم که پیشنهاد همکاری هم بهم داده)
از لحاظ موقعیت جغرافیایی موقعیت خوبی دارم ساکن خوزستانم هم به بنادر جنوب دسترسی خوبی داریم هم به مرز عراق و...

حالا بگیریم یا نه بنظرتون

hkarimpoor2003
04-04-2012, 17:13
دوست عزیز کارت بازرگانی را نمی توانید بگیرید و همینجور بلا استفاده بگذارید چون طبق یک سری قوانین تجارت یک سری وظایف مالیاتی دارید که باید سالانه و هر فصل انجام بدید و هر بار باید به دارایی ثابت کنید که فعالیت اقتصادی نداشته اید وگرنه باید مالیات بدهید و قانع کردن این حضرات کار ساده ای نیست چون می پرسند مثلا شما 2 سال کارت داری و هیچ فعالیتی نداشتی مگه میشه همینطور برای تفریح کارت گرفتی؟

hkarimpoor2003
04-04-2012, 17:14
اگر به مرز های عراق دسترسی دارید از طریق بازارچه های مرزی اقدام کنید تا کم کم با تجربه بشید بعد اگر نیاز داشتید کارت بگیرید.

gandolf05
05-04-2012, 10:36
سلام
خدایی بسیار سایت خوبیه به من که خیلی کمک کردین حالا در راستای تحقیق و تفحص کارت بازرگانی بازم سوالاتی پیش اومد
بنظرتون کارت بازرگانی بصورت حقیقی بهتره یا حقوقی؟
تو صحبتهایی که کردم میگن حقوقی برای مالیات بانک و...... بهتره
ایا درسته؟درباره کارت بازرگانی حقوقی اطلاعاتی دارید
ممنون

جاده ابریشم
05-04-2012, 11:48
سلام
خدایی بسیار سایت خوبیه به من که خیلی کمک کردین حالا در راستای تحقیق و تفحص کارت بازرگانی بازم سوالاتی پیش اومد
بنظرتون کارت بازرگانی بصورت حقیقی بهتره یا حقوقی؟
تو صحبتهایی که کردم میگن حقوقی برای مالیات بانک و...... بهتره
ایا درسته؟درباره کارت بازرگانی حقوقی اطلاعاتی دارید
ممنون

سلام دوست من
برای صادرات و واردات لازم نیست که حتما کارت بازرگانی داشته باشی. میتونی از کارت بازرگانی ترخیص کار استفاده کنی. مخصوصا برای واردات . ما اصلا برای واردات از کارت خودمان استفاده نمیکنیم. چون ممکنه مالیات سنگینی بیاد. من پیشنهاد میکنم که در ابتدای کار تا زمانی که شناخت کامل از کارت بازرگانی نداری اصلا کارت نگیری.

حاجي ترنسفر
28-04-2012, 23:25
ايا براي گرفتن كارت بازرگاني سند ملك بايد حتما تجاري باشد
ضمنا براي گرفتن كارت بازرگاني احتياجي به پروانه كسب داريم؟

حاجي ترنسفر
28-04-2012, 23:27
اگرازكارت بازرگاني هيچ استفاده اي نكرده باشيم مالياتش حدودا چقدر ميشه؟

حاجي ترنسفر
28-04-2012, 23:31
ميخوام به يك شركت خارجي نمايندگي بدم -مراحلش رو برام توضيح بديد؟
ضمنا من فقط ميخوام نمايندگي علامت تجاري رابه شركت خارجي بدم وشركت ثبت ندادم
چطوري محكم كاري كنم تا طرف مقابل سو استفاده احتمالي نداشته باشه
كارت بازرگاني هم ندارم

hkarimpoor2003
28-04-2012, 23:51
برای کارت بازرگانی تا این لحظه نیازی نیست که ملک تجاری باشد

برای گرفتن کارت بازرگانی نیازی به پروانه کسب نیست بلکه شرایط و مدارک متفاوتی میخواهد که در همین انجمن توضیح داده شده

hkarimpoor2003
28-04-2012, 23:56
اگرازكارت بازرگاني هيچ استفاده اي نكرده باشيم مالياتش حدودا چقدر ميشه؟

اگر از کارت بازرگانی حتی هیچ استفاده ای هم نکنید باید اظهار نامه مالیاتی ارزش افزوده را هر فصل و اظهار نامه عملکرد را در هر سال ارائه کنید و هر سال به دارایی اعلام کنید که فعالیتی نداشته اید وگرنه در غیر این صورت طبق جدول مالیات های علی الراس برای شما مالیات محاسبه کرده و با جرائم مربوطه از شما میگیرند که در بهترین شرایط اگر خوش شانس باشید حداقل یک میلیون تومان است بدون جریمه

hkarimpoor2003
28-04-2012, 23:59
ميخوام به يك شركت خارجي نمايندگي بدم -مراحلش رو برام توضيح بديد؟
ضمنا من فقط ميخوام نمايندگي علامت تجاري رابه شركت خارجي بدم وشركت ثبت ندادم
چطوري محكم كاري كنم تا طرف مقابل سو استفاده احتمالي نداشته باشه
كارت بازرگاني هم ندارم

باید در کشور هدف برید و علامت تجاری خودتون رو ثبت بدید و طی یک قرارداد که در آن به شماره ثبت و مرجع رسمی ثبت اشاره شده باشدبا طرف خارجی او را ملزم به رعایت انحصار علامت تجاری شما کند

حاجي ترنسفر
17-05-2012, 10:45
سلام-ايا براي گرفتن كارت بازرگاني حقيقي نياز به جواز كسب داريم-

yasaman.bakaeian
24-05-2012, 10:51
سلام
تو یکی از سایت ها خوندم که یکی از قوانین گزفتن کارت بازرگانی سن 21 سال تمام و تو یکی دیگه خوندم 23 سال تمام است.آیا این واقعیت داره ؟من الان مدیر عامل یک شرکت قطعه سازی هستم و متولد 1371...هیچ راهی نداره که برای گرفتن کارت بازرگانی اقدام کنم؟؟؟

hkarimpoor2003
24-05-2012, 11:18
سلام
تو یکی از سایت ها خوندم که یکی از قوانین گزفتن کارت بازرگانی سن 21 سال تمام و تو یکی دیگه خوندم 23 سال تمام است.آیا این واقعیت داره ؟من الان مدیر عامل یک شرکت قطعه سازی هستم و متولد 1371...هیچ راهی نداره که برای گرفتن کارت بازرگانی اقدام کنم؟؟؟

دوست عزیز با توجه به سن شما یکم عجیب هست مدیر عامل یک شرکت آن هم قطعه سازی !!! با این فرض شما باید جزء آقا زاده ها یا خانم زاده های دولتی باشید پس گرفتن کارت بازرگانی نباید براتون مشکل باشه !!!!:blush:
ولی گذشته از این مسئله با توجه به قانون سن شما باید حداقل 23 سال تمام باشد
الف ـ بند 2 ماده 10 آيين نامه مقررات صادرات و واردات 73/02/06 كارت بازرگاني توسط شعب اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران در تهران يا شهرستانها به نام متقاضياني كه واجد شرايط زير باشند صادر مي گردد.
تبصره : كليه شركتهاي تعاوني كارت بازرگاني خود را صرفا" از اتاقهاي تعاون جمهوري اسلامي ايران دريافت مي نمايند .
1 اشخاص حقيقي ايراني .
2داشتن حداقل سن 23 سال تمام .
3داشتن برگ پايان خدمت نظام وظيفه يا برگ معافيت براي آقايان.
4داشتن سه سال سابقه فعاليت تجاري يا توليدي به نأييد دو نفر از دارندگان كارت بازرگاني يا ارائه مدرك دانشگاهي يا داشتن مجوز توليد از يكي از وزارتخانه هاي توليدي
5داشتن محل كسب متناسب با رشته فعاليت ، اعم از ملكي يا استيجاري .
6 داشتن دفاتر قانوني و ارائه اظهارنامه ثبتي .
7 داشتن حساب جاري در يكي از شعب بانك هاي داخلي .
[8عدم اشتغال تمام وقت و همچنين رابطه استخدامي با وزارتخانه ها و سازمانها ي دولتي و قواي سه گانه .
[ عدم ورشكستگي به تقصير و تقلب .
[2-1-9 نداشتن محكوميت كيفري

ولی می توانید از کارت بازرگانی دیگران مثل ترخیص کاران استفاده کنید و یا کارت بازرگانی حقوقی برای شرکت خود و به نام یکی دیگز از اعضای هیئت مدیره که بالای 23 سال دارد اقدام کنید.

بازرگان ایرانی
27-05-2012, 10:09
تاریخچه ای کوتاه از طرح ملی رتبه بندی کارت های بازرگانی

ایده اولیه رتبه بندی کارت های بازرگانی در سال 1386مطرح گشت مبنی بر این که اتاق بازرگانی اعضای خود را رتبه بندی نماید. این ایده با انجام یک سلسله فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی پیگیری شد که منجر به مطالعه سیستم های اعتباری بین المللی نظیر s & p ، Moody ، Fitch و ... و همچنین فعالیت های صورت گرفته در اتاق های بازرگانی اطراف نظیر اتاق دبی، عربستان و ... گشت که هم اکنون در حدود 30000 صفحه مستند در این زمینه موجود می باشد.

پس از فاز تحقیقاتی کارگروهی متشکل از نمایندگان اتاق بازرگانی و اتاق تعاون و ذی نفعان کارت بازرگانی نظیر سازمان توسعه تجارت، گمرک، بانک مرکزی، بیمه مرکزی، سازمان استاندارد و .... تشکیل شد....

و جلسات مستمر همراه با بحث و گفتگوی کارشناسی منجر به پدید آمدن یک مدل سیستمی 100 امتیازی گشت که با فضای کسب و کار موجود در ایران سازگار و نیازهای ذی نفعان کارت بازرگانی و متقاضیان به صورت توامان در آن دیده شده است.

پس از 3 سال کار بی وقفه و برگزاری نشست ها و جلسات بسیار با مسئولان، صاحبان کسب و کار، اقتصاد دان ها و کارشناسان خبره این امر و بحث و بررسی بر روی مدل رتبه بندی، طرح ملی رتبه بندی کارت های بازرگانی در تاریخ 8 خرداد 89 به تصویب هیات وزیران درآمد و مقرر گشت تا ظرف 6 ماه آیین نامه اجرایی این طرح به تصویب کمیسیون ماده 1 برسد. با پیگیری های مجریان طرح مقرر گشت تا این طرح پیش از اجباری شدن به صورت پایلوت و برای 100 تا 300 متقاضی انجام شود تا مدل کالیبره شده و همگان از حسن کارکرد این مدل یقین حاصل نمایند.

به این ترتیب از اردیبهشت ماه 90 فراخوان محدودی از بهترین صاحبان کارت های بازرگانی به عمل آمد.

افق تجارت
27-05-2012, 12:08
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و همکاران
یه سوالی داشتم.خواستم بدونم چنانچه زمان تمدید کارت بازرگانی رشته فعالیت انتخاب نکنیم یا یک رشته انتخاب کنیم در رشته های دیگرنمیتونیم فعالیت کنیم ؟ این سوال و به این خاطر پرسیدم چون بنده رشته اصلیم حق العملکاری گمرک و میخوام در ضمینه واردات هم فعالیت داشته باشم ! ممنون از توجه شما.

مرتضی
27-05-2012, 14:54
تا جایی که من اطلاع دارم، اگر زمینه فعالیت مشخص کنی، نمیتونی در زمینه های دیگه کار کنی. ولی اگر زمینه ای مشخص و نوشته نشه، مجاز به فعالیت در تمام زمینه هاست.

بازرگان ایرانی
27-05-2012, 15:00
فرآيند اجرایی رتبه بندی

1. دانلود فرم ثبت نام ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) از سامانه طرح ملی رتبه بندی توسط متقاضی
2. ارسال مدارک متقاضی به دبیرخانه طرح ملی رتبه بندی
3. بررسی اولیه مدارک متقاضی
4.تماس با نماینده سازمان از سوی دبیرخانه
5.دانلود فرم ثبت نام تکمیلی ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) از سامانه طرح ملی رتبه بندی توسط متقاضی
6.ارسال مدارک به دبیرخانه طرح ملی رتبه بندی
7. ارسال نامه رفع نواقص (در صورت وجود نواقص احتمالی در مجموعه مدارک)
8. ارسال مدارک تکمیلی توسط متقاضی
9. ارزیابی و تعیین رتبه اولیه
10. برگزاری جلسه حضوری با مدیرعامل و مدیران ارشد
11. ارائه مدت 10 روزه جهت ارسال مدارک پشتیبان احتمالی توسط متقاضی
12. تعیین رتبه نهایی
13. تهیه گواهینامه رتبه و گزارش رتبه بندی
14. ارئه گواهینامه به متقاضی و پایان فرایند رتبه بندی

بازرگان ایرانی
27-05-2012, 15:10
572

3
شاخص های سود آوری
9
پیشینه

6
ارزش صادرات
7
توانمندی مدیران

4
ارزش واردات
7
بررسی برنامه های آتی بنگاه

5
فروش
9
سابقه اعتباری

4
مبلغ سه در هزار درآمد مشمول مالیات
10
آنالیز ارزش افزوده

6
وضعیت دعاوی حقوقی
7
شاخص های بهره وری

4
حضور فعال مدیران در تشکل های صنفی و انجمن ها
3
اشتغال زایی

6
حضور فعال مدیران در اتاق های بازرگانی
3
نسبت سرمایه ثبت شده به مجموع بدهی

4
فعالیت های اجتماعی
3
نسبت های مالی سازمان

بازرگان ایرانی
27-05-2012, 15:42
تعریف رتبه ها

تعاریف رتبه های متفاوت امتیاز کسب شده
♦کارت طلایی 100 -81
♦کارت نقره ای 80-61
♦ کارت برنزی 60-31
♦کارت عادی 30-0

تبصره: کارت هایی که با عبارت "کارت عادی " صادر می گردند می توانند شامل یکی از سه حالت زیر باشند:

1. متقاضی برای اولین بار تقاضای صدور کارت بازرگانی نموده و سابقه ای در اتاق بازرگانی و صنایع و معدن ندارد.
2. متقاضی تمدید، سابقه حداقل سه ساله یا توانایی ارائه مدارک مورد نظر جهت اثبات رتبه خود را ندارد.
3. مدارک ارائه شده ارزیابی گشته و امتیاز حاصل کمتر از 30 می باشد.

افق تجارت
27-05-2012, 22:18
با تشکر از مرتضی عزیز ولی باید بگم شما ملزم به انتخاب یک رشته فعالیت جهت درج کارت هستید !با عنایت به رشته فعالیت بنده آیا امکان فعالیت در سایر رشته ها بدون درج در کارت وجود داره یا خیر ؟ ممنون

kbco3409
30-05-2012, 17:09
باسلام . شما اجازه خواهید داشت فقط در زمینه هائی که در کارت بازرگانی شما قید شده است فعالیت کنید.ولی در صورتیکه تمایل به فعالیت در رشته ی دیگر داشته باشید، باید به اتاق بازرگانی صادر کننده ی کارت خود مراجعه کرده و ضمن تحویل درخواست مکتوب خود تغییرات را در کارت خود اعمال فرمائید.

a1e
02-06-2012, 11:04
خیلی ممنون از مطلب مفیدتون، این کارتها آیا مزایایی هم برای صاحبانشون دارند؟ منظورم تفاوت مابین کارتهاست.

zarrin1363
08-09-2012, 08:18
با سلام. من فرید هستم و به تازگی برای کارت بازرگانی اقدام کردم و اگه خدا بخواد قصد واردات درب ضد سرقت رو دارم ولی متاسفانه خیلی سوال برام پیش اومده که امیدوارم شما کمکم کنید.قبل از اینکه سوالهام رو بپرسم باید بگم که من با یک شرکت چینی به توافق رسیدیم ولی هنوز کارت من آماده نیست.
1- آیا شماره کارت بازرگانی باید در پروفرما قید بشه؟ چون طرف چینی میگه لازم نیست.
2- آیا من میتونم تا کارتم اماده بشه سفارش ساخت بدم؟ چون تقریبا 1 ماه طول میکشه تا درب ساخته بشه و 20 روز هم حملش طول میکشه
3- ثبت سفارش رو کی باید انجام بدم؟ قبل سفارش یا بعدش؟ یا تا رسدن به گمرک وقت دارم؟
4- برای ثبت سفارش باید اول ایران کد دریافت کرد؟

برای خرید این کالا باید از ارز آزاد استفاده کرد و متاسفانه تنها یک بانک تو چبن هست که بانک های خصوصی ایران باهاش کار میکنن و طرف چینی با اون بانک کار نمی کنه. شرایط پرداخت هم به صورت T/T هستش که 30% پیش پرداخت و 70% هم موقع حمل دریافت میکنه. من شرگتی رو می شناسم که حاضر مبلغ رو اینجا ریالی از ما بگیره و از طریق شرکتی که در چین ثبت کرده پول رو به حساب اون طرف میریزه
5- آیا برای ترoخیص کالا باید سند پرداختی به گمرک ارائه بشه یا نه؟
عذر می خوام که سوالهام زیاده ولی اگه منو راهنمایی کنید یک دنیا ممنون میشم.
موبایل من 09125871844

haman716
08-09-2012, 12:22
سلام آقا فرید
من زیاد تجربه ندارم ولی جواب بیشتر سوالاتو میدونم.
1.لازم نیست شماره کارت بازرگانی رو پروفرما قید بشه ولی تا کارت بازرگانی نداشته باشی توسایت ثبتارش عضو یتت تایید نمیشه و نمی تونی ثبت سفارش انجام بدی مگر به ترخیص کار بگی واست ثبت سفارش کنه و کارای گمرک رو انجام بده.
در مورد 2 سوال بعدی باید بگم میتونی سفارش بدی که محصولات رو اماده کنن حتی میتونی اونارو تا گمرک حمل کنی ولی اگر اون موقع که بارت به گمرک رسیده ثبت سفارش کنی ولی مجوز واردات بهت ندن هم پول کالا از جیبت رفته هم پول حمل کالا و هم باید کالا رو برگشت بدی پس پیشنهاد میکنم ثبت سفارش رو اول انجام بدی و وقتی مجوز رو گرفتی بعد اقدام به سفارش کالا به فروشنده بدی فقط بهش بگو تاریخ انقضای پروفرمارو بیشتر بزنه که تا موقع رسیدن کالا به گمرک و انجام تشریفات گمرک اعتبار داشته باشه.
در مورد سوال 4 هم در مراحل ارائه مدارک صدور کارت بازرگانی ازت فرم ثبت نام و دریافت ایران کد رو میخوان.
امیدوارم توضیحات مفید بوده باشه

مرتضی
08-09-2012, 22:41
سلام دوست عزیز
جواب یک سری از سوالاتتون رو جناب haman716 ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) پاسخ دادن.

معمولا نحوهء پرداخت tt در چین به همین شکل هست که اون شرکت بهتون گفته، مگر اینکه کارخونه حساب آفشور معرفی کنه که در این صورت فقط از خارج از چین و بانک به بانک میشه منتقل کرد. ارئه رسید چرداخت به گمرک هم نیاز نیست برای ترخیص.

ثبت سفارش رو هم وقتی commercial invoice رو گرفتین میتونین انجام بدین. قبل از رسیدن کالا به گمرک ثبت سفارش رو انجام بدین تا دچار مشکل نشین.
شما خودتون اگه نمیخوایین ترخیص رو انجام بدین نیاز به داشتن کارت بازرگانی ندارین. از کارت شرکت ترخیص کار استفاده کنین.

صابر عاقلی
01-01-2013, 11:41
سلام
من سوالی دارم که ممنون میشم اگر همکاران یا دوستان اطلاعی دارن راهنماییم کنن.
من کارت بازرگانی دارم و میخوام کالایی رو وارد کشور بکنم که در کارت بازرگانیم مجوز نداره. یعنی در رشته فعالیت های قید شده در کارتم این محصول وجود نداره.
حالا من چطوری میتونم این کالا رو وارد کنم؟ ایا باید یه کارت بازرگانی جدید بگیرم؟ یا با کارت کس دیگه ای وارد کنم؟

با تشکر

بازرگان ایرانی
01-01-2013, 14:28
سلام
من سوالی دارم که ممنون میشم اگر همکاران یا دوستان اطلاعی دارن راهنماییم کنن.
من کارت بازرگانی دارم و میخوام کالایی رو وارد کشور بکنم که در کارت بازرگانیم مجوز نداره. یعنی در رشته فعالیت های قید شده در کارتم این محصول وجود نداره.
حالا من چطوری میتونم این کالا رو وارد کنم؟ ایا باید یه کارت بازرگانی جدید بگیرم؟ یا با کارت کس دیگه ای وارد کنم؟

با تشکر

سلام

این سوال رو من هم دارم. یکی لطفا جواب بده.

تا اونجا که من شنیدم 3 تا زمینه فعالیت رو انتخاب می کنی. بعد تو همون 3 تا فقط می تونی کار کنی. البته بعدا هم اگه خواستی می تونی جابه جا کنین با یه زمینه دیگه.

دوستان اگه اطلاعات کاملی دارن ممنون میشم بگن

Fobiran
01-01-2013, 14:49
برای اینکار تنها کاری که باید بکنید اینه که رشته فعالیت رو در کارت بازرگانی تصحیح کنید. ابتدا باید در بخش عضویت سایت اتاق بازرگانی فرم های مربوطه رو تکمیل کنید و پرینت بگیرید و کارت بازرگانیتون رو بردارید ببرید اتاق و اونجا یه نامه درخواست تغییر رشته هم بدید تا براتون تغییر بدن.
البته یه نکته هست اون هم اینه که فقط یه بار میتونید رشته رو تغییر بدید.
چیز دیگه ای نداره

فرصت
01-01-2013, 15:18
میتونید از کارت دیگران استفاده نمایید خیلی هم هزینه نداره

Fobiran
01-01-2013, 15:53
درسته ولی کسایی که از کارت بازرگانیشون استفاده میکنی معمولا دلاری 35 تومن میگیرن. در حالی که 9 تومن بیشتر هزینه نداره. این رو هم باید در نظر گرفت. این 9 تومن هم هزینه مالیاتی هست که سر سال دارایی میگیره.

خليج
18-02-2013, 21:37
سلام-اولين مرحله براي گرفتن كارت بازرگاني چي هستش؟فكر ميكنم اول بايد برگ اظهار نامه در سازمان ثبت شركت هست وپلمپ دفاتر-ممنون ميشم درباره اين مرحله توضيح بديد

j.ostovar850
19-02-2013, 00:00
سلام
ببخشید من نمیدونم منظورتون چه بود اما اگه منظور گرفتن کارت بازرگانی بوده تا دو سال پیش تو استان فارس اینجوری بود که تو ادامه مطلب گفتم. جاهای دیگه رو نمیدونم. چون تو بعضی استان ها سختگیرانه تر و بعضی استان ها خیلی گرفتن کارت راحت تره.

کارت بازرگانی رو کلا از سه روش میتونید بگیرید.
1- کارت بازرگانی شخص حقیقی. تو این روش شما نیازی به ثبت شرکت ندارید. شخصا به اتاق بازرگانی مراجعه میکنید و با ارائه مدارکی که مسئول صدور صدور اتاق لیستشو بهتون میده به نام خودتون کارت صادر میشه.
2- کارت بازرگانی شخص حقوقی برای یک شرکت سهامی. تو این روش مدیر عامل به اتاق بازرگانی مراجعه میکنه و طبق معمول کارمند بداخلاق بخش صدور کارت (البته تو فارس اینجوری بداخلاق بود استان شما رو نمیدونم) یه لیست بلندبالا میده تحویلتون و طبق معمول اجاره نامه، اصل و کپی اساسنامه، آگهی روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، مفاصا حساب مالیاتی، مفاصا حساب تامین اجتماعی، و یه سری فرمای دیگه که تا به حال از اداره ثبت تحویل نگرفته بودید و حتی خود اداره ثبت هم خیلی از مواقع نداره، عدم سوء پیشینه مدیر عامل ،6قطعه عکس مدیر عامل و... و کلا کارت هم به نام مدیر عامل صادر میشه. هرچند تو صفحه اول اسم و مشخصات شرکت باشه.
3- کارت بازرگانی شخص حقوقی برای یک شرکت تعاونی. اگه شرکت شما تعاونی باشه برخلاف دو تا روش قبلی که شما به اتاق بازرگانی برای اخذ کارت بازرگانی مراجعه میکردید شما باید برای گرفتن کارت به اتاق تعاون مراجعه کنید و تقریبا مراحل کارت بازرگانی برای شرکت سهامی رو که گفتم طی میکنید.

haman716
19-02-2013, 11:05
خلیج جان شخص حقوقی هستی یا حقیقی؟؟
اگر حقوقی باشی باید اول بری اتاق بازرگانی و لیست مدارکش به همراه لیست گروه کالایی وارداتی که از بین اونها باید سه گروه رو انتخاب کنی بگیری.
بعد بری قسمت ثبت شرکتها در اداره ثبت اسناد و همونطور که گفتی اظهارنامه پر کنی و دفتر روزنامه و دفتر کل پلمپ کنی که اگر صفش طولانی نباشه این کار دو روزه انجام میشه.
و کارایی از قبیل گرفتن سو پیشینه - اجاره نامه یا سند مالکیت محل دفتر و..........
ولی اگر حقیقی هستی فکر میکنم اول تو ثبت اسناد باید یک تجارتخانه به نام خودت ثبت کنی و بعد به نام خودت کارت بازرگانی بگیری که باز هم همین مراحل رو طی کنی و باید اطهارنامه پر کنی و دفاتر پلمپ بشه.
اگر میخوای بگیری زود اقدام کن چون حق عضویت اتاق بازرگانی و اخر کارت بازرگانی قطعا سال اینده بالا میره

moon girl
19-08-2013, 15:17
باید 21 سالتان تمام باشد

بهزاد
19-08-2013, 16:39
باید 21 سالتان تمام باشد

جدیدا اینطور شده. باز هم ممنون بابت یاداوری

r.babaei
23-08-2013, 13:12
با سلام
چند تا سوال برام پیش اومد

1- آخر 21 سال تمام یا 23 سال تمام؟
2- منی که سه سال سابقه ندارم آیا با داشتن مدرک فوق دیپلم (مدرک دانشگاهی) میتونم کارت بازگانی بگیرم؟
3- اگر بخوام کارت ترخیص کاری بگیرم حتما باید کارت بازرگانی داشته باشم؟
4- آیا خود گمرک دوره ترخیص کاری برگزار میکنه؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ اساتید

رقیه معروفخانی
20-11-2013, 16:10
دوست عزیز از اینکه اینقدر وقت گذاشتید واقعا ممنونیم. استفاده کردیم

davodmyar
12-01-2014, 21:28
سلام
من الان دانشجوی کارشناسی هستم 3 سال سابقه تجاری هم ندارم بهم میدن کارت بازرگانی؟؟
البته اشنا تاجر دارم 2-3 تا که الکی بیان امضا بدن این اقا سابقه داره...میشه اینجوری دور زد قانونو؟

kyanoosh
15-04-2014, 21:39
سلام
برای شروع به امر صادرات آیا بهتر است کارت بازرگانی دریافت شود یا بعد از چند بار انجام این کار با کارت دیگران به گرفتن کارت بازرگانی اقدام شود؟

حاجي
15-04-2014, 22:37
بهتره كارت بگيري-اگر كارت بگيري خيلياز كلاهها از سرت برداشته نميشه-ب هر حال كارت يك اعتبار هم هست حتي اگر چيزي صادر يا وارد نكني

Client
15-04-2014, 23:11
با سلام حضور تمام دوستان
درخواست کننده کارت یا شخص حقیقی است یا شخص حقوقی
اگر شخص حقوقی باشد(مدیر عامل شرکت ) مدارک شرکتی زیادی از جمله اساسنامه شرکت- مفاصا حساب مالیاتی و... مورد نیاز است .
اگر متقاضی شخص حقیقی باشد یکی از موارد لازم و مهم این است که شخص باید دارای مدرک دانشگاهی باشد و در غیر این باید دو نفر تاجر دارای کارت بازرگانی معرف متقاضی گردد

در صورت هر گونه سوال و ابهام می توانید حضورا به اتاق بازرگانی تهران واقع در خیابان شهید مطهری مراجعه و یا به سایت اتاق بازرگانی تهران سر بزنید : [Only Registered And Activated Users Can See Links]

JCG
19-04-2014, 18:07
سلام به همه دوستان
من مدتی پیش جهت ورود به امر صادرات و واردات اقدام به کارت بازرگانی کردم که البته خیلی برام سخت بود. الآن پس از مدتی که خواستم مقداری سنگ رو صادر کنم متوجه شدم که هیچ نیاری به کارت بازرگانی و این حرفا نیست یه عده تحت عنوان ترخیص کار همه ی کارا رو خودشون انجام میدم و چون با همه گمرکیا هم آشنا هستن حتی اگه بارمونم مشکلی داشته باشه یه جوری قضیه رو جل می کنن. حالا چنتا سوال برام مطرحه:

1- استفاده از کارت بازرگانی خودمون برای صادرات که میگن هیچ مالیاتی در پی نداره قبلا هم انگار یه بحثی به عنوان جایزه صادراتی بوده و الان نیست خب با این تفاسیر برای کسی که فقط بخواد صادر کنه قاعدتا نیازی به کارت نیست و فایده ای نداره نظر شما چیه؟

2- برای واردات هم ارزش افزوده و مالیات وارد میشه اونجا که دیگه از کارت خودت استفاده نکنی خیلیم بهتره! نظر شما؟

بهزاد
20-04-2014, 01:35
سلام به همه دوستان
من مدتی پیش جهت ورود به امر صادرات و واردات اقدام به کارت بازرگانی کردم که البته خیلی برام سخت بود. الآن پس از مدتی که خواستم مقداری سنگ رو صادر کنم متوجه شدم که هیچ نیاری به کارت بازرگانی و این حرفا نیست یه عده تحت عنوان ترخیص کار همه ی کارا رو خودشون انجام میدم و چون با همه گمرکیا هم آشنا هستن حتی اگه بارمونم مشکلی داشته باشه یه جوری قضیه رو جل می کنن. حالا چنتا سوال برام مطرحه:

1- استفاده از کارت بازرگانی خودمون برای صادرات که میگن هیچ مالیاتی در پی نداره قبلا هم انگار یه بحثی به عنوان جایزه صادراتی بوده و الان نیست خب با این تفاسیر برای کسی که فقط بخواد صادر کنه قاعدتا نیازی به کارت نیست و فایده ای نداره نظر شما چیه؟

2- برای واردات هم ارزش افزوده و مالیات وارد میشه اونجا که دیگه از کارت خودت استفاده نکنی خیلیم بهتره! نظر شما؟

1. بالاخره سابقه صادرات تو کارتت باشه یه نکته مثبته.
2. مالیات و این چیزا هم حسابرسی میشه ولی اگه واردات نداشته باشی و فقط صادرات باشه چیزی بهش تعلق نمیگیره.

younessh
21-04-2014, 01:02
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز، من تازه عضو گروهتون شدم از اینکه عضو این فروم شدم خیلی خوشحالم چون ادمای متخصصی اینجا هستن که ادم میتونه ازشون کمک بگیره، چند تا سوال داشتم اگه راهنمایی بگنید ممنون میشم. من و برادرم در حال حاضر یک گاوداری رو داریم اداره میکنیم. گاوداری ما زیر نظر شرکت تعاونی هست که ثبت کردیم. حالا میخوایم از طریق تعاونی کارت بازرگانی بگیریم. صادرات گوسفند زنده به کشورهای همسایه مد نظرمون هست که انجام بدیم. آیا صادرات گوسفند به صرفه هست؟
در ضمن با کارت بازرگانی که از طریق شرکت تعاونی پرواربندی گوساله هست مثلا میشه باهاش لوازم آرایشی وارد کرد؟
لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید. متشکرم

MSG
21-04-2014, 09:17
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز، من تازه عضو گروهتون شدم از اینکه عضو این فروم شدم خیلی خوشحالم چون ادمای متخصصی اینجا هستن که ادم میتونه ازشون کمک بگیره، چند تا سوال داشتم اگه راهنمایی بگنید ممنون میشم. من و برادرم در حال حاضر یک گاوداری رو داریم اداره میکنیم. گاوداری ما زیر نظر شرکت تعاونی هست که ثبت کردیم. حالا میخوایم از طریق تعاونی کارت بازرگانی بگیریم. صادرات گوسفند زنده به کشورهای همسایه مد نظرمون هست که انجام بدیم. آیا صادرات گوسفند به صرفه هست؟
در ضمن با کارت بازرگانی که از طریق شرکت تعاونی پرواربندی گوساله هست مثلا میشه باهاش لوازم آرایشی وارد کرد؟

صرفه صادرات گوسفند رو خودتون باید تشخیص بدین
شما تولید کننده هستن و قیمت تمام شده اش را میدانین ببینین چند میخرن ازتون هزینه های حمل و نقل و سایر هزینه ها رو هم با اون جمع کنین...
در مورد کارت بازرگانی اگر در کارت بازرگانیتون ثبت شده باشه میشه
مثلا صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز بازرگانی
البته مجوزهایی دیگه ای هم برای واردات لوازم آرایشی می خواهین

اطلاعات بیشتری بدین دقیقتر راهناییتون کنم

MSG
21-04-2014, 09:27
...
ولی اگر حقیقی هستی فکر میکنم اول تو ثبت اسناد باید یک تجارتخانه به نام خودت ثبت کنی و بعد به نام خودت کارت بازرگانی بگیری که باز هم همین مراحل رو طی کنی و باید اطهارنامه پر کنی و دفاتر پلمپ بشه.

جسارتا
اگر حقیقی باشی احتیاجی به ثبت تجارتخانه توی ثبت اسناد نداری البته تا به حال در مورد امکان ثبت تجارتخانه توی ثبت اسناد چیزی نشنیدم
اگر شخص حقیقی بخواد کارت بازرگانی بگیره میبایستی مدرک لیسانس به اضافه سند ملکی یا اجاره نامه معتبر ارائه بده...

بهزاد
21-04-2014, 09:32
صادرات مشکل نداری، هر چی بخوای میتونی صادر کنی
اما برای واردات حداکثر میتونی 3 تا گروه کالایی رو تعیین کنی و روش کار کنی. ما 15 گروه کالایی داریم کلا.

ماده 5- فهرست رشته فعالیت خاص قابل درج در کارت بازرگانی:
( منظور از کتاب ، قانون مقررات صادرات و واردات که توسط سازمان توسعه و تجارت ایران منتشر میگردد و در سایت[Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) .ir نیز قابل روئیت میباشد)
1- مواد غذایی،حیوانی،نباتی،آشامید نیفمحصولات وابسته ،نباتات و حیوانات زنده(قسمت های اول،دوم،سوم و چهارم کتاب )
2- مواد معدنی،سنگ،گچ،سیمان ،شیشه و پنبه نسوز، سنگها و فلزات گرانبها و مصنوعات وابسته( قسمت های 5 .13 -14 کتاب)
3- مواد شیمیایی،پلاستیک،داروئی و محصولات وابسته (قسمت های 6-7 کتاب)
4- چوب و کاغذ و مصنوعات وابسته (قسمت های 9-10 کتاب)
5- مواد نسجی و مصنوعات وابسته ( قسمت 11 کتاب)
6- وسایل نقلیه زمینی،هوائی،آبی،ماشین آلات راهسازی و استخراج معدن و قطعات مربوطه(قسمت های 17 و بخشی از فصل 84 کتاب)
7- برق، الکترونیک،مخابرات،ارتباطا ت مخابرات و ماشبن آلات و سایل و مصنوعات وابسته (قسمت 16 کتاب)
8- فلزات معمولی و مصنوعات وابسته ( قسمت 15 کتاب)
9- آلات و دستگاهای اپتیک عکاسی،سینماتوگرافی دقت سنجی،ساعت سازی،موسیقی و قطعات مربوطه ( قسمت 18 کتاب)
10- پوست،چرم،پر،مو و مصنوعات وابسته (قسمت 8 و 12 کتاب)
11- اسلحه و مهمات ، اجزا و قطعات مربوطه (قسمت 19 کتاب)
12- اشیاء هنری، کلکسیون و عتیقه ( قسمت 21 کتاب)
13- ل.ازم ورزشی،اسباب بازی و قطعات مربوطه و مصنوعات موضوع قسمت 20 کتاب
14- حق العمل کاری
15- خدمات

پ ن: لوازم ارایشی رو بیخیال شید. اولا که کلی باید برید دنبال مجوز. گرفتن مجوزش خوشبینانه یه سال طول میکشه.
دوما که 90 درصد داره قاچاقی وارد کشور میشه.

haman716
21-04-2014, 09:49
جسارتا
اگر حقیقی باشی احتیاجی به ثبت تجارتخانه توی ثبت اسناد نداری البته تا به حال در مورد امکان ثبت تجارتخانه توی ثبت اسناد چیزی نشنیدم
اگر شخص حقیقی بخواد کارت بازرگانی بگیره میبایستی مدرک لیسانس به اضافه سند ملکی یا اجاره نامه معتبر ارائه بده...
شما یا باید شرکت داشته باشید که بتونید کارت بازرگانی حقوقی بگیرید و یا برای اخذ کارت بازرگانی حقیقی باید تجارتخانه ثبت کنید. وقتی برید اداره ثبت شرکتها راهنمایی میکنن
در مورد مدرک هم با دیپلم میشه کارت گرفت مشکلی نیست

اینم کلیه مدارک لازم برای اخذ کارت بازرگانی حقیقی(برداشت شده از اتاق بازرگانی ):

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده صدور کارت عضویت و بازرگانی اشخاص حقیقی
.1 یک برگ اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکتها رسیده باشد ) با امضای
متقاضی کارت بازرگانی ( و اصل گواهی پلمپ دفاتر ، از اداره ثبت شرکتها ) برای دریافت اظهارنامه و
گواهی پلمپ به نزدیکترین دفتر پست و اداره ثبت شرکتها واقع در بزرگراه مدرس نبش میرداماد مراجعه
فرمائید.(
.2 اصل گواهی عدم سوء پیشینه که از زمان صدور آن 6 ماه بیشتر نگذشته باشد.
.3 دو صفحه فرم کارت بازرگانی و عضویت چاپ شده ) تکمیلی از وب سایت به همراه مهر و امضاء متقاضی و
گواهی امضاء توسط دفتر اسناد رسمی(
.4 اصل مفاصا حساب مالیاتی موضوع 186 قانون مالیاتهای مستقیم مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی.
.5 اصل کارت ملی جهت برابر با اصل نمودن و یک سری کپی کامل از پشت و روی آن.
.6 6 ) جدید، تمام رخ، ساده( × سه قطعه عکس 4
.7 ارائه اصل و کپی مدرک تحصیلی معتبر ) حداقل دیپلم متوسطه ( مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی
توسط اداره دانش آموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد .
تبصره : دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی مهندسی وخدمات فناوری
اطلاعات و ارتباطات ) ICT ( ازمراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور پروانه، ازارائه مدرک
فوق معاف می باشند .
.8 اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان جهت برابر با اصل شدن و یک سری کپی از پشت و
روی آن.
 متولدین سالهای 1337 و قبل از آن با مدارک فوق دیپلم و کمتر از آن با ارائه کپی مدرک تحصیلی نیاز به
کارت پایان خدمت ندارند.
 متولدین سالهای 1334 و قبل از آن با ارائه کپی مدرک لیسانس نیاز به کارت پایان خدمت ندارند.
 متولدین سالهای 1328 و قبل از آن با ارائه کپی مدرک دکترا نیاز به کارت پایان خدمت ندارند.
.9 داشتن حداقل سن 23 سال تمام.
.11 اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری وحسن اعتبار بانکی به نام متقاضی) فقط روی فرم الف قابل
قبول است ( با مهر امضای رئیس شعبه. ) ضمنا حسابهای جاری شتاب مربوط به شهرستانها در صورتیکه روی فرم
) الف( تایید شده باشد قابل قبول است (
) ارائه دسته چک حساب جاری مربوطه در زمان تشکیل پرونده جهت رویت الزامی می باشد.(
.11 ارائه یکی از مدارک ذیل:
الف- اصل و کپی سند مالکیت شش دانگ به نام متقاضی، به آدرس دفتر کار ) آدرس اظهارنامه (.
ب- اصل و کپی اجاره نامه محضری معتبر به نام متقاضی ، برای محل کار و به آدرس دفتر کار ) آدرس
اظهارنامه.(
ج- اصل و کپی اجاره نامه بنگاه املاک دارای کد رهگیری و هولوگرام به نام متقاضی ، برای محل کار و به
آدرس دفتر کار ) آدرس اظهارنامه (
.12 ارائه اصل و کپی مدرک تولیدی معتبر از یکی از وزارتخانه های تولیدی برای واحدهای تولیدی الزامیست. )
صنوف تولیدی دارای پروانه کسب مشمول این بند نمی گردند.(
.13 ارائه کد اقتصادی جدید )اصل و کپی( و یا ارائه تاییدیه پیش ثبت نام در سایت Tax.gov.ir و تعهد مبنی بر
ارائه کد اقتصادی جدید پس از صدور
تذکر 1: کارمندان تمام وقت دستگاههای دولتی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند.
تذکر 2: ارائه حداقل مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است
تذکر 3: حضور متقاضی در کلیه مرحله پذیرش مدرک و تحویل کارت الزامی است.
تذکر 4: برای هر واحد ملکی فقط یک کارت بازرگانی صادر می گردد.
تذکر 5: حضور متقاضی در کلاسهای آموزشی براساس نوع مدرک تحصیلی الزامی می باشد.
تذکر 6: کلیه مدارک در محل اتاق برابر اصل می گردد.
تذکر 7: متقاضیان محترم درانتخاب رشته فعالیتهای خاص درزمان تکمیل اطلاعات ثبت نامی از طریق سایت
این اتاق دقت فرمایند که رشته های انتخاب شده در راستای نیازهای وارداتی آنان باشد زیرا تنها واردات در
چهارچوب رشته های انتخابی امکان پذیر خواهد بود وبرای صادرات کالا محدودیتی وجود ندارد ( امکان
تغییر آن پس از صدور کارت میسر نخواهد بود )

بهزاد
21-04-2014, 12:44
جناب تقوی این پست اخر شما به نظرم میتونه یه تاپیک باشه.
مدارک لازم برای اخذ کارت بازرگانی
به نظرم در قالب یک تاپیک جدا گانه ایجادش کنیم بهتره.
اگر موافقی زحمتشو بکش.
من از این تالار حقوق تجارت و ثبت سفارش خیلی خوشم میاد. دسته بندیش نسبت به بقیه خیلی بهتره و تقریبا همه موضوعات در این زمینه به بحث گذاشته شده.

haman716
21-04-2014, 13:14
جناب تقوی این پست اخر شما به نظرم میتونه یه تاپیک باشه.
مدارک لازم برای اخذ کارت بازرگانی
به نظرم در قالب یک تاپیک جدا گانه ایجادش کنیم بهتره.
اگر موافقی زحمتشو بکش.
من از این تالار حقوق تجارت و ثبت سفارش خیلی خوشم میاد. دسته بندیش نسبت به بقیه خیلی بهتره و تقریبا همه موضوعات در این زمینه به بحث گذاشته شده.
حتما در اولین فرصت

اجمد
22-04-2014, 19:48
سلام

تا جایی که من اطلاع دارم، صادرات دام زنده فعلا ممنوع هست.

younessh
07-05-2014, 01:46
با عرض سلام دوستان عزیز، از توضیحات مفیدی که دادین ممنونم، یه سوال داشتم. برای کارت بازرگانی که اقدام کردم گفتن که قبل از صدور کارت باید علامت تجاریتون ثبت بشه. منم به سامانه ثبت علامت تجاری مراجعه کردم(ثبت اینترنتی) اونجا ازم مدارکی خواستن که اسکن کنم که یکیش تصویر کارت بازرگانیه، در حالی که من هنوز دارم برای کارت بازرگانی اقدام میکنم. کسی از این سامانه ثبت علامت تجاری اطلاعاتی داره؟ آبا باید بعد از گرفتن کارت بازرگانی به این سامانه مراجعه کرد؟ اگه راهنماییم بکنید ممنون میشم

سجاد
07-05-2014, 12:42
با عرض سلام دوستان عزیز، از توضیحات مفیدی که دادین ممنونم، یه سوال داشتم. برای کارت بازرگانی که اقدام کردم گفتن که قبل از صدور کارت باید علامت تجاریتون ثبت بشه. منم به سامانه ثبت علامت تجاری مراجعه کردم(ثبت اینترنتی) اونجا ازم مدارکی خواستن که اسکن کنم که یکیش تصویر کارت بازرگانیه، در حالی که من هنوز دارم برای کارت بازرگانی اقدام میکنم. کسی از این سامانه ثبت علامت تجاری اطلاعاتی داره؟ آبا باید بعد از گرفتن کارت بازرگانی به این سامانه مراجعه کرد؟ اگه راهنماییم بکنید ممنون میشم

سلام

اولین بار هست که این رو می شنوم ، تا اونجا که من می دونم ( دو بار کارت بازرگانی گرفتم و جدیدا تمدید کردم و مراحل ثبت علامت تجاری رو انجام دادم ) کارت بازرگانی اصلا ربطی به علامت تجاری نداره و ثبت علامت تجاری هم ربطی به کارت بازرگانی نداره. در مدارک مورد نیاز کارت بازرگانی هم می تونین بررسی کنین

haman716
07-05-2014, 16:48
من هم تا به حال همچنین چیزی نشنیدم
احتمالا منظورشون این بوده که یا باید شرکت ثبت کنید و یا تجارتخانه که بتوانید از روی اون کارت بازرگانی حقیقی یا حقوقی بگیرید, شما درست متوجه نشدید

younessh
04-06-2014, 18:50
با عرض سلام دوستان عزیز، بله حق با شما بود من اشتباهی متوجه شده بودم در واقع اداره ثبت شهرستانمون منو به اشتباه انداخت، من اظهار نامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی رو با اظهارنامه ثبت علامت تجاری اشنباه گرفته بودم، کسی در مورد اظهار نامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی چیزی میدونه؟؟ بند یازدهمش در مورد - نوع تجارت خارجی ( صادرات - واردات- حق العمل کاري)و ارقام کالاهاي عمده آن - نوع تجارت خارجی ( صادرات - واردات- حق العمل کاري)و ارقام کالاهاي عمده آن - است. این بند رو چجوری پرش بکنم؟ با توجه به اینکه برای یک تعاونی میخوام کارت بگیرم. من فقط زدم صادرات و واردات گوشت قرمز و محصولات کشاورزی، یعنی موقع گرفتن کارت تو زمینه دیگه نمیتونیم فعالیت بکنیم؟ مثلا واردات ماشین آلات یا چیزهای دیگه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

m0hammad
04-06-2014, 19:14
ثبت علامت اگر به صورت انگلیسی باشه احتیاج به کارت بازرگانی داره که یعنی برای صادرات میخوایم این علامت انگلیسی را ثبت کنیم.

haman716
05-06-2014, 10:29
با عرض سلام دوستان عزیز، بله حق با شما بود من اشتباهی متوجه شده بودم در واقع اداره ثبت شهرستانمون منو به اشتباه انداخت، من اظهار نامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی رو با اظهارنامه ثبت علامت تجاری اشنباه گرفته بودم، کسی در مورد اظهار نامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی چیزی میدونه؟؟ بند یازدهمش در مورد - نوع تجارت خارجی ( صادرات - واردات- حق العمل کاري)و ارقام کالاهاي عمده آن - نوع تجارت خارجی ( صادرات - واردات- حق العمل کاري)و ارقام کالاهاي عمده آن - است. این بند رو چجوری پرش بکنم؟ با توجه به اینکه برای یک تعاونی میخوام کارت بگیرم. من فقط زدم صادرات و واردات گوشت قرمز و محصولات کشاورزی، یعنی موقع گرفتن کارت تو زمینه دیگه نمیتونیم فعالیت بکنیم؟ مثلا واردات ماشین آلات یا چیزهای دیگه؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر
دوست عزیز شما نباید در این قسمت واردات یا صادرات یا غیره بنویسید
باید سه دسته گروه کالایی را برای واردات انتخاب کنید (طبق اون کاغذ راهنمایی که اتاق بازرگانی داده و کالاها رو دسته بندی کرده) و فقط همین سه دسته مورد نظرتون رو در این قسمت بنویسید

خشایار
25-06-2014, 20:12
سلام
نوید جان این مطلب باید بصورت یه تایپیک ی باشه که بصورت ثابت باشه تا هرکس نیاز داشت بتونه اونو مطالعه کنه و برای کاربران جدید جای سوال تکراری نشه .
شاد باشید

haman716
26-06-2014, 11:05
چشم خشایار خان شما امر کنید
اگر سوالات زیاد باشه و دوستان همکاری کنن میتونیم یه تاپیک جدا بزنیم برای راهنمایی پر کردن فرمهای اینطوری

imohammad
26-06-2014, 12:50
اگه یکیم جواب مارو بده ممنونش میشم...رفتم کارت بازرکانی بگیرم گفتن یا باید رشته دانشگاهیت مرتبط باشه که نیست .....
یا باید 3سال اظهارنامه مالیاتی به دارایی داشته باشی که ندارم....
یا هم 3 سال سابقه کار تو تشکلات اقتصادی که معلوم نیست چین این تشکلات اقتصادی؟
میگه تازه 2 ماه اینجوری شده سختش کردن

haman716
26-06-2014, 12:54
باید برید از یه شرکت که کارش بازرگانی و واردات و صادراته نامه بگیرید که اونجا مشغول به کار بودین
البته بعضی وقتا گیر میدن که باید یه مدت اسمتون تو لیست بیمه شرکت هم باشه

ایرسا ایده
29-06-2014, 13:28
دوست عزیز
برای ثبت تجاری یک نامه از سایت اتاق بازرگانی استان محل فعالیت شرکتتون باید بگیرید و در واقع در جواب نامه استعلام اتاق بازرگانی ، ثبت یک نامه ی پلمپ دفاتر به شما می دهد یک اظهار نامه ثبت بازرگانی .
اجاره نامه حتما باید محضری یا بنگاهی با کد رهگیری باشه.
گروه فعالیتتون هم می شه کشاورزی.

ایرسا ایده
29-06-2014, 13:55
سلام
شرکت خارجی اگر در ایران به ثبت رسیده باشد چنانچه مدیر عامل آن خارجی باشد می تواند کارت بگیرد بشرط آنکه در کشور متبوع او همین قانون برای ایرانیان باشد.

شوییچی
29-06-2014, 14:32
موقع ثبت نام اظهار نامه بازرگانی یه هزینه صدور کارت بر اساس سرمایه دقت کنین : :advise:

هزینه صدور و تمدید کارت ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

imohammad
01-07-2014, 12:09
نمیدونم شاید اینجا زیاد گیر میدن همینو بشون گفتم گفت تشکل اقتصادی دولتی مثل اتحادیه خواربار فروشان

pamjadi
05-07-2014, 10:35
سلام

در فرم تعهد و گواهی امضاء یه بند اومده که "همه ساله نسبت به پرداخت سهم سه در هزار ....... اقدام نمایم.
چند تا دفتر خونه که رفتم هیچ کدوم نفهمیدن که اینو باید چی کار کنن!! یکی گفت این تعهدنامه است باید جدا تایپ بشه
یکی گفت این بند جدید مالی هستش که ما نمی تونیم!! این داستانش چیه؟ اگه بگین شما چطور این فرم رو پر کردید ممنون می شم
یا آدرس یه دفترخونه درست حسابی که بتونه انجام بده اینو بگین ممنون می شم.

شوییچی
05-07-2014, 20:28
سلام

در فرم تعهد و گواهی امضاء یه بند اومده که "همه ساله نسبت به پرداخت سهم سه در هزار ....... اقدام نمایم.
چند تا دفتر خونه که رفتم هیچ کدوم نفهمیدن که اینو باید چی کار کنن!! یکی گفت این تعهدنامه است باید جدا تایپ بشه
یکی گفت این بند جدید مالی هستش که ما نمی تونیم!! این داستانش چیه؟ اگه بگین شما چطور این فرم رو پر کردید ممنون می شم
یا آدرس یه دفترخونه درست حسابی که بتونه انجام بده اینو بگین ممنون می شم.

برای تمدید یا صدور ؟؟

خب چرا جدا تایپ یشه ؟ تو همون فرم این بند رو آورده که تعهد بدین برای پرداختش ... این فایل ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) رو هم مطالعه کنین ...

pamjadi
08-07-2014, 01:23
برای تمدید یا صدور ؟؟

خب چرا جدا تایپ یشه ؟ تو همون فرم این بند رو آورده که تعهد بدین برای پرداختش ... این فایل ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) رو هم مطالعه کنین ...

والا نمی دونم !! این بند جدید رو که می بینن می گن این دیگه تعهدنامه مالی می شه و اصلا نمی دونن چی کار باید بکنن !!
اصلا راستش منم سر در نیاوردم چی می گن اینا !! شما تهران هستید؟ اگه دفترخونه ای می شناسین که آشنا باشه به این مسائل ممنون می شم معرفی بفرمایید.

fancyboy
21-07-2014, 14:06
با سلام برای گرفتن کارت بازرگانی چه مدارکی نیاز هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

miladahz
22-07-2014, 03:04
برای صادرات که ازادی ولی برای واردات قانونا باید سه تا رشته انتخاب کنی و توشون کار کنی ولی من اگه کسی بخواد میتونم براش همه ای رشته ها رو ازاد کنم و هیچ مشکلی براش پیش نیاد تضمینی و در همه ای رشته ها دیگه فعالیت کنه . ش تماسمم تو امضام هست فقط نپرس چطور که فوت کوزه گریه دوستان
بعدم یه چیز دیگه هرکی که کارت داره نمیشه که گفت بازرگانن یا اینکه اونای که ندارن نمیشه نگفت بازرگان نیستن. اصلا بکارت نیست کلا کارت یه جورای شره مالیات پدرتو در میاره بابا. بعدم ادم باید انقد شاگردی کنه تا بتونه تاجر بشه یه شبه که نمیشه تاجر شد . نه به پول نه کتاب به تجربست و کار و دانش تجارت تو کتابم نمیتونی خیلی چیارو پیدا کنی تو این اینترنتم چیزی نیست

sabtefarda
06-08-2014, 19:03
تعریف کارت بازرگانی: ([Only Registered And Activated Users Can See Links])کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی اجازه داده می شود به امر تجارت خارجی بپردازد.براساس مقرراتی که در حال حاضر در درست اجراست اعتبار ([Only Registered And Activated Users Can See Links])کارت بازرگانی از تاریخ صدور یکسال می باشد و تمدید کارتبازرگانی نیز با ارائه مدارک لازم برای مدت مذکور انجام می گیرد. [Only Registered And Activated Users Can See Links]کاربردهای کارت بازرگانی ([Only Registered And Activated Users Can See Links])- ثبت سفارش و ترخیص کالا

- واردات از مناطق آزاد

- مبادرت به حق العمل کاری در گمرک

- صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز

- ثبت نام ها و علائم تجاری (غیرفارسی)

نکته : کارت بازرگانی شرکتهای تعاونی از اتاق های تعاون دریافت می شود. [Only Registered And Activated Users Can See Links]مدارک مورد نیاز جهت اخذ کارت بازرکانی اشخاص حقوقی (شرکتی) 1- یک برگ اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکت ها ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) رسیده باشد (با امضاء مدیرعامل یارئیس هیات مدیره) و اصل گواهی پلمپ دفاتر.

2- درخصوص شرکت های با مسئولیت محدود ارائه یک برگ کپی تقاضانامه ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) های داخلی و شرکت نامه رسمی کهممهور به مهر اداره ثبت شرکت ها ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) باشد الزامی است. درخصوص شرکت های سهامی خاص ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) و عام ارائه یک برگ کپیاظهارنامه ثبت شرکتهای سهامی خاص ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) یا عام که ممهور به مهر اداره ثبت شرکت ها ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) باشد الزامی است.

3- اصل گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل که از زمان صدورآن 6 ماه بیشتر نگذشته باشد. دو صفحه فرم کارت بازرگانی وعضویت (تکمیلی از سایت به همراه امضاء مدیرعامل ، مهر شرکت و گواهی امضاء توسط دفتر اسناد رسمی) اصل مفاصاحساب مالیاتی موضوع ماده 186 قانون مالیاتهای مستقیم مبنی بر بلامانع بودن صدور ([Only Registered And Activated Users Can See Links])کارت بازرگانی

4- یک برگ کپی روزنامه رسمی در مورد تاسیس و کلیه تغییرات شرکت تا این تاریخ موضوع فعالیت شرکت بایستی در راستایصادرات و واردات کالا باشد.

5- اصل کارت ملی مدیرعامل جهت برابر با اصل نمودن و یک سری کپی کامل پشت و روی آن (در صورت داشتن هرگونه تغییراتدر مشخصات سجلی ارائه کپی شناسنامه از تمامی صفحات الزامی می باشد)

6- سه قطعه عکس 4*6 مدیرعامل (جدید، تمام رخ، ساده)

7- ارائه اصل و کپی مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانشآموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد تبصره:دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنیمهندسی و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از مراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور پروانه ، از ارائهمدرک فوق معاف می باشند.

8- اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان جهت برابر با اصل شدن و یک سری کپی از پشت و روی آن

• متولدین سالهای 1337 و قبل از آن با مدارک فوق دیپلم و کمتر از آن با ارائه کپی مدرک تحصیلی نیاز به ارائه کارت پایان خدمتندارند.

• متولد سال های 1334 و قبل از آن با ارائه کپی مدرک لیسانس نیاز به کارت پایان خدمت ندارند.

• متولدین سال های 1328 و قبل از آن با ارائه کپی مدرک دکترا نیاز به کارت پایان خدمت ندارند.

9- داشتن حداقل سن 23 سال تمام

10- اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری و حسن اعتبار بانکی به نام شرکت در استان تهران (فرم مربوطه توسطموسسه تهیه می گردد) با مهر و امضای رئیس شعبه. (ضمناحساب های جاری شتاب مربوط به شهرستانها در صورتیکه رویاین فرم تایید شده باشد قابل قبول است) توجه : ارائه دسته چک حساب جاری مربوطه در زمان تشکیل پرونده جهت رویتالزامی می باشد.

11- ارائه یکی از مدارک مالکیت ذیل :

الف : اصل و کپی سند مالکیت شش دانگ به نام شرکت، به آدرس دفتر مرکزی

ب: اصل و کپی اجاره نامه محضری معتبر به نام شرکت، برای محل کار و به آدرس دفتر مرکزی

ج: اصل و کپی اجاره نامه بنگاه املاک دارای کد رهگیری و هولوگرام به نام شرکت، برای محل کار و به آدرس دفتر مرکزی.

12- اشخاص غیر ایرانی متقاضی کارت بازرگانی علاوه بر ارائه مدارک فوق به استثنای بندهای 3، 5 و 8 ملزم به ارائه تاییدصلاحیت مدیران خارجی از سفارتخانه متبوعشان و ارائه کپی پروانه کار و اقامت به همراه اصل مدارک می باشند.

13- ارائه کد اقتصادی جدید (اصل و کپی) و یا ارائه تاییدیه پیش ثبت نام در سایت Tax.gov.ir و تعهد مبنی بر ارائه کد اقتصادیجدید پس از صدور

تذکر 1: کارمندان تمام وقت دستگاههای دولتی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند

تدکر 2 : ارائه حداقل مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است

تدکر 3: حضور مدیرعامل در مراحل پذیرش مدارک و تحویل کارت الزامی است

تذکر 4: برای هر واحد ملکی فقط یک کارت بازرگانی صادر می گردد

تذکر 5: حضور مدیرعامل در کلاسهای آموزشی براساس نوع مدرک تحصیلی الزامی است

تذکر 6: کلیه مدارک در محل اتاق برابر اصل می گردد. [Only Registered And Activated Users Can See Links]مدارک مورد نیاز جهت اخذ کارت بازرکانی اشخاص حقیقی (شخصی)1- یک برگ اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بارزگانی که به گواهی اداره ثبت شرکتها رسیده باشد (با امضای متقاضی کارتبازرگانی) و اصل گواهی پلمپ دفاتر، از اداره ثبت شرکتها

2- اصل گواهی عدم سوء پیشینه از زمان صدور آن 6 ماه بیشتر نگذشته باشد

3- دو صفحه فرم کارت بازرگانی و عضویت چاپ شده (تکمیلی از وب سایت به همراه مهر و امضاء متقاضی و گواهی امضاءتوسط دفتر اسناد رسمی)

4- اصل مفاصا حساب مالیاتی موضوع 186 قانون مالیاتهای مستقیم مبنی بر بلامانع بودن صدور کارت بازرگانی

5- اصل کارت ملی جهت برابر با اصل نمودن و یک سری کپی کامل از پشت و روی آن

6- سه قطعه عکس 4*6 (جدید، تمام رخ، ساده)

7- ارائه اصل و کپی مدرک تحصیلی معتبر (حداقل دیپلم متوسطه) مدارک خارج از کشور پس از ارزشیابی توسط اداره دانشآموختگان وزارت علوم مورد پذیرش می باشد

تبصره : دارندگان پروانه بهره برداری صنعتی، کشاورزی، معدنی، خدمات فنی مهندسی و خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات(ICT) از مراجع ذیربط مشروط به انقضای دو سال از تاریخ صدور پروانه، از ارائه مدرک فوق معاف می باشند.

8- اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان جهت برابر با اصل شدن و یک سری کپی از پشت و روی آن

• متولدین الهای 1337 و قبل از آن با مدارک فوق دیپلم و کمتر از آن با ارائه کپی مدرک تحصیلی نیاز به ارائه کارت پایان خدمتندارند.• متولد سال های 1334 و قبل از آن با ارائه کپی مدرک لیسانس نیاز به کارت پایان خدمت ندارند.

• متولدین سال های 1328 و قبل از آن با ارائه کپی مدرک دکترا نیاز به کارت پایان خدمت ندارند.

9- داشتن حداقل سن 23 سال تمام.

10- اصل گواهی بانک مبنی بر تایید حساب جاری و حسن اعتبار بانکی به نام متقاضی (فرم مربوطه توسط موسسه تهیه میگردد) با مهر امضای رئیس شعبه (ضمنا حسابهای جاری شتاب مربوط به شهرستانها در صورتیکه روی فرم (الف) تایید شدهباشند قابل قبول است) (ارائه دسته چک حساب جاری مربوطه در زمان تشکیل پرونده جهت رویت الزامی می باشد)

11- ارائه یکی از مدارک ذیل

الف- اصل و کپی سند مالکیت شش دانگ به نام متقاضی، به آدرس دفتر کار (آدرس اظهارناهم)

ب- اصل و کپی اجاره نامه محضری معتبر به نام متقاضی. برای محل کار و به آدرس دفتر کار (آدرس اظهارنامه)

ج- اصل و کپی اجاره نامه بنگاه املاک دارای کد رهگیری و هولوگرام به نام متقاضی برای محل کار و به آدرس دفتر کار (اظهارنامه)

12- ارائه کد اقتصادی جدید (اصل و کپی) و یا ارائه تاییدیه پیش ثبت نام در سایت Tax.gov.ir و تعهد مبنی بر ارائه کد اقتصادیجدید پس از صدور

تذکر 1: کارمندان تمام وقت دستگاههای دولتی نمی توانند کارت بازرگانی دریافت نمایند

تذکر 2: ارائه حداقل مدرک تحصیلی دیپلم الزامی است

تذکر 3: حضور متقاضی در کلیه مرحله پذیرش مدرک و تحویل کارت الزامی است

تذکر 4: برای هر واحدملکی فقط یک کارت بازرگانی صادر می گردد

تذکر 5: حضور متقاضی در کلاسهای آموزشی براساس نوع مدرک تحصیلی الزامی می باشد

تذکر 6: کلیه مدارک در محل اتاق برابر اصل می گردد.

منبع : کارت بازرگانی ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

mm18
14-08-2014, 10:04
کارت بازرگانی حقوقی و حقیقی کدام بهتر است آیا از لحاظ مالیات فرق دارند ، هم صادرات و هم واردات منظورمه . اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم:rambo:

بهزاد
14-08-2014, 10:20
کارت بازرگانی حقوقی و حقیقی کدام بهتر است آیا از لحاظ مالیات فرق دارند ، هم صادرات و هم واردات منظورمه . اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم:rambo:

شما اگر مطالب این تالار رو بخونید همه پاسختون رو میگیرید و نیازی به درج سوال تکراری نیست.

sabtesarmayeh
06-09-2014, 18:49
تعریف کارت بازرگانی: کارت بازرگانی مجوزی است که به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی اجازه داده می شود به امر تجارت خارجی بپردازد براساس مقرراتی که در حال حاضر در درست اجراست اعتبار کارت بازرگانی از تاریخ صدور یکسال می باشد و تمدید کارت بازرگانی نیز با ارائه مدارک لازم برای مدت مذکور انجام می گیرد. کاربردهای کارت بازرگانی - ثبت سفارش و ترخیص کالا - واردات از مناطق آزاد - مبادرت به حق العمل کاری در گمرک - صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز - ثبت نام ها و علائم تجاری (غیرفارسی) نکته : کارت بازرگانی شرکتهای تعاونی ([Only Registered And Activated Users Can See Links])از اتاق های تعاون دریافت می شود.
ادامه این مطلبو اینجا ببینید
شرایط اخذ کارت بازرگانی ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

sabtefarda
07-09-2014, 16:36
سلام
در کل می توانید برای امر واردات در صورتی که کارت بازرگانی دارید، از نرخ ارز دولتی استفاده نمایید.
نکته : برخی از کالاها برای استفاده از نرخ دولتی نیاز به مجوز خاص خود دارد، نظیر کالای پزشکی

mehdi10209
23-09-2014, 11:16
با سلام
برای ثبت شرکت ابتدا باید چه مراحلیو طی کرد؟
چه نوع شرکتی برای کار صادرات و واردات مناسب تره؟
اگه شرکتی که ثبت میکنیم خارج از ایران باشه موارد تحریم و شامل میشه ؟
مرسی

hamed01
23-09-2014, 22:57
با اجازه مدیر عزیز

در مورد کارت بازرگانی سوالی هم باشه من میتونم کمک کنم دوستان رو

sabtefarda
24-09-2014, 11:09
با سلام
برای ثبت شرکت ابتدا باید چه مراحلیو طی کرد؟
چه نوع شرکتی برای کار صادرات و واردات مناسب تره؟
اگه شرکتی که ثبت میکنیم خارج از ایران باشه موارد تحریم و شامل میشه ؟
مرسی

سلام
1- مراحل ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) : انتخاب نام شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links] D8%A8%20%D9%86%D8%A7%D9%85%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB %8C%20%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA%D8%9F)، ارائه مدارک هویتی و عدم سو پیشینه، تحویل روزنامه رسمی (حداقل ه ([Only Registered And Activated Users Can See Links] 20%D9%87%D8%A7%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D8%AB %D8%A8%D8%AA%20%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA)ا)
2- مسئولیت محدود ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) و سهامی خاص ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) با موضوع صادرات و واردات کالا
3- در صورتی که برند شرکتی خود را به ثبت برسانید، تحریم ها نقشی ندارند. (ثبت برند ([Only Registered And Activated Users Can See Links]))
با تشکر
ثبت شرکت فردا ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

امیر حسین طالبی
30-09-2014, 12:12
شرکت ایرانی مدیرش چینیه یا ایرانی ؟
اگه مدیر ایرانی باشه میتونه کارت به نام خودش یا شرکتش بگیره
ولی اگر چینی باشه و اقامت نداشته باشه دو راه داره یا از اعضا سفرتشون کمک بگیره یا کارت به اسم شرکت باشه
شما میتونید به اتاق بازرگانی شهرتون مراجعه و شرایط رو دقیق تر بپرسن
اگر شرکت در ایران سرمایه گذار باشه و کار تولید کنه احتمالا تشویقی هم میگیره ولی اگه صرفا واردات باشه نه طبق بقیه شرکتهاست شاید هم بیشتر چون خودمون هم به سختی میتونیم با گمرک ایران برای واردات کار کنیم چون هروز یه قانون و نرخ صادر میکنند
بهترین راه اینه که از یک مدیر عامل ایرانی استفاده کنند و کارت بازرگانی رو هم به اسم شرکت بگیرند یا اصلا کارت بازرگانی نمیخوان از ترخیص کار استفاده کنند

ariafar
14-10-2014, 11:52
بله خانم مینا حرف شما کاملن درسته
طبق قانون برای ثبت شرکت در مناطق آزاد تا 15 سال معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده.
اگ اطلاعات بیشتر میخاین میتونین با شماره 02143927 ثبت شرکت سرمایه تماس بگیرین.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ariafar
14-10-2014, 16:34
شما باید با کسی صحبت کنید که دراین زمینه متخصص باشه
مشاورین ما در موسسه حقوقی ثبت سرمایه میتونن راهنمایی های لازم رو خدمتتون ارایه بدن،با ما تماس بگیرین.
ثبت سرمایه 02143927

Arshia6142
31-10-2014, 11:09
سلام دوستان
معمولا دوستانی که برای اولین بار میخواهند شروع به واردات کرده و پا در این عرصه بذارند با اولین مشکل : "از کجا و چجوری باید شروع کنم ؟!" مواجه میشوند.
درصورتی که هر یک از کاربران محترم مایل هستند که در زمینه واردات از ابتدا تا ترخیص آموزشی ببینند میتوانند با چند جلسه آموزش استارت شروع واردات رو خود شخصا بزنن.

((هزینه این چند جلسه آموزشی بطور توافقی میباشد)).

کاربر لازم است قبل از شرکت در این کلاسها و شروع آموزش شرایط ذیل را حتما دارا باشد :

1 – حتما باید ساکن تهران باشد چون آموزشها باید بصورت حضوری باشد (در حدود 3 جلسه).
2 – کالایی که کاربر درنظر دارد واردکند جزء موارد تحریمی ، کالای ممنوعه ، کالای خاص که واردات اون نیاز به مجوز خاص دارد و .... نباشد.
3 – سرمایه کاربر (البته کاملا بستگی به نوع جنس دارد) در حدود حداقل 20.000.000 تومان الی 50.000.000 تومان باشد. (این پول به هیچ عنوان به شخص ثالثی داده نمیشود ، بلکه کاربر بعد از یادگیری مراحل واردات و پیدا کردن فروشنده در کشور خارجی خود شخصا با سرمایه خود استارت کار را میزند و نیازی به دادن این پول به شخص ایرانی یا ثالث نیست بلکه خود مستقیما با طرف خارجی وارد معامله میشود).
4 – کاربر الزاما برای کالایی که قصد واردات آن را دارد حتما بازار یا کانال فروشی داشته باشد که این شامل یک بنگاه فروش ، دفترفروش ، مغازه یا مشتری و .... در مورد این کالا میباشد (پس کاربر عزیز تصور اینکه بدون داشتن مشتری یا کانال توزیع به واردات این کالا دست بزند و بعد شروع به فروش آن کند را از ذهن بدور کند، چون پیش از داشتن کانال توزیع و مشتری واردات یک کالا با این شرایط حاکم بر بازار ایران اشتباه محض است).
5 – کاربر باید بطور حداقل متوسط به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد ، چون اکثر مکاتبات با طرفهای خارجی با زبان رایج انگلیسی انجام میپذیرد.

درصورت تمایل میتوانید در همین سایت نامه خصوصی بزنید که در زمینه محل تشکیل کلاسها و تلفن تماس تبادل اطلاعات کنیم.

با تشکر

ARMAN37
02-11-2014, 12:10
سلام .کلا برای دریافت کارت بازرگانی حدودا چقدر سرمایه لازمه؟بدون شرکت فقط کارت بازرگانی

ferysery
13-11-2014, 14:34
سلام
وقتی این صفحه رو باز میکنیم در اینترنت اکسپلورر
cscs.ir
برای ورود به سامانه دو روش وجود داره
نام کاربری و رمز ورود
کارت هوشمند
ورود با کارت آیا اختیاری وفقط برای تسهیل امور است یا اجبارا عملیاتی در سامانه وجود دارد که فقط با کارت قابل انتخاب و اجرا خواهند بود؟
با تشکر

sabtefarda
15-11-2014, 10:34
سلام .کلا برای دریافت کارت بازرگانی حدودا چقدر سرمایه لازمه؟بدون شرکت فقط کارت بازرگانی

با سلام
حداقل سرمایه : 504 هزار تومان
و هزینه های اخذ کارت بازرگانی توسط ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) فردا (واریزی های دولتی و دستمزد) حدود 1/5 میلیون تومان می باشد.

sabtefarda
15-11-2014, 10:38
سلام
cscs.ir
نام کاربری و رمز ورود
کارت هوشمند
ورود با کارت آیا اختیاری وفقط برای تسهیل امور است یا اجبارا عملیاتی در سامانه وجود دارد که فقط با کارت قابل انتخاب و اجرا خواهند بود؟
با تشکر

با سلام.
سامانه یکپارچه ی کارت بازرگانی هوشمند هنوز راه اندازی نشده است.
شما میبایست همچنان از وب سایت اتاق بازرگانی جهت رهگیری صدور یا تمدید کارت بازرگانی خود استفاده نمایید.
با سپاس
ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) فردا

haman716
15-11-2014, 11:38
سلام
cscs.ir
نام کاربری و رمز ورود
کارت هوشمند
با تشکر

شما برای صدور یا تمدید کارت از قسمت پایین سمت چپ میتونید روی دکمه ورود کلیک کنید تا وارد سامانه شوید.
فقط توجه داشته باشید که باید از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده کنید
موفق باشید

sabt@mancsco.com
15-11-2014, 11:38
سلام در رابطه با سوال شما باید بگم که وزارت صنعت معدن تجارت ایران کالاهای وارداتی را به 10 گروه تقسیم بندی کرده که این تقسیم بندی هم براساس نیاز کشور به آن کالاست مثلا کالاهی لوکس را در گروه10 قرارداده .و کالاهایی که در گروه1 تا 8 قرار میگیرد ارز مبادله ای یعنی بانکی میدهد.
لازم به ذکر است که شرکت ما یک شرکت خدمات بازرگانیه که کلیه امور مربوط به واردات و صادرات کالا را انجام میدهد به طور مثال اگر شما بخواهید ارز بانکی بگیرید ما در کوتاهترین زمان مثلا نهایت یک هفته این کار را برای شما انجام میدیم.
از دیگر خدمات شرکت ما رزرو کانتینر میباشد که با کمترین قیمت و در کوتاهترین زمان انجام میدیم.
شرکت ما در زمینه پیدا کردن فروشنده برای خرید شما از کشورهای مختلف هم فعالیت میکنه به نحوی که شما اگر کالایی را میخواهید از کشوری خرید کنید ما فروشندگان آن کالا را در ان کشور برای شما پیدا کرده و فروشندگان با پایینترین قیمت را به شما معرفی میکنیم.
کارهای مربوط به بازرسی کالا در مبدا و مقصد و گرفتن بیمه را انجام میدهیم با نرخ پایینتر البته
همچنین شرکت ما در زمینه ترخیص کالا هم فعالیت میکنه
تلفن تماس:42038
تلفن همراه:09128707789 آقای ذکائی
آدرس بالاتر از میدان ولیعصر کوچه ملایی پلاک18

haman716
15-11-2014, 11:40
با سلام.
سامانه یکپارچه ی کارت بازرگانی هوشمند هنوز راه اندازی نشده است.
شما میبایست همچنان از وب سایت اتاق بازرگانی جهت رهگیری صدور یا تمدید کارت بازرگانی خود استفاده نمایید.
با سپاس
ثبت شرکت ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) فردا
دوست عزیز چند ماهه این سامانه راه اندازی شده و بنده یک ماه قبل از طریق همین سامانه کلیه استعلامات رو دانلود کردم و نتیجه را هم بعد از اسکن به همین سامانه فرستادم.
فقط بعد از تایید اطلاعات اتاق بازرگانی محل از شما میخواد که با داشتن کد ارسالی توسط سامانه به اتاق بازرگانی مراجعه کنید و اصل مدارک را هم ارائه کنید.

sabt@mancsco.com
15-11-2014, 11:43
بله کارت بازرگانی که شما میگیرید برای واردات و صادرات استفاده میشود.دوست عزیز شرکت ما یه شرکت بازرگانیه که کلیه امور مربوط به واردات و صادرات رو انجام میده اگه سوالی در این زمینه داشتی با شماره تلفن42038 تماس بگیر یا با تلفن همراه 09128707789 آقای ذکایی تماس بگیر.خوشحال میشیم بتونیم کمکت بکنیم در این زمینه

akbarataei
29-04-2015, 13:19
سلام و عرض ادب
من عضو جدید هستم
درمورد صادرات میوه به کشور روسیه چندتا سوال داشتم
1-برای صادرات کارت بازرگانی ضروری هست؟
2-تعرفه گمرکی برای کشور روسیه چقدر است؟

بهزاد
29-04-2015, 13:34
سلام و عرض ادب
من عضو جدید هستم
درمورد صادرات میوه به کشور روسیه چندتا سوال داشتم
1-برای صادرات کارت بازرگانی ضروری هست؟
2-تعرفه گمرکی برای کشور روسیه چقدر است؟

1. خیر. تو استارا خیلیا کارت دارن. میتونی بگی با کارتشون بفرستن.
2. متفاوته. از 15 درصد تا 22 درصد تعرفه دارن واسه میوه به جز مالیات بر ارزش افزوده.

amir.abbas
29-04-2015, 14:45
1. خیر. تو استارا خیلیا کارت دارن. میتونی بگی با کارتشون بفرستن.
2. متفاوته. از 15 درصد تا 22 درصد تعرفه دارن واسه میوه به جز مالیات بر ارزش افزوده.
سلام
برای اینکه صادرات به اسم شخص صادرکننده بخوره و بعنوان سابقه صادراتی محسوب بشه باید حتما کارت بازرگانی داشته باشه؟

بهزاد
29-04-2015, 15:30
سلام
برای اینکه صادرات به اسم شخص صادرکننده بخوره و بعنوان سابقه صادراتی محسوب بشه باید حتما کارت بازرگانی داشته باشه؟

صد در صد
ولی اقا این سابقه ها همش کشکه. تازه اخرش هم باید با دارایی چک و چونه بزنی یه تن سند ببری که این بارت رو صادر کردی.
هیچ جایزه ای هم در کار نیست.

amir.abbas
29-04-2015, 16:29
صد در صد
ولی اقا این سابقه ها همش کشکه. تازه اخرش هم باید با دارایی چک و چونه بزنی یه تن سند ببری که این بارت رو صادر کردی.
هیچ جایزه ای هم در کار نیست.
ممنون
ببینید ما از طریق ترخیص کار بخصوص از بندرعباس همیشه به چین صادرات داشته ایم و همه کارها رو خود ترخیصکار انجام داده
نه مدرکی ازمون خواسته نه پروانه بهره برداری و اکتشاف نه آنالیز معتبر از ازمایشگاه های شرکت نفت و نه چیز دیگری
ولی این بار گرجستان باید بفرستیم که به مشکل خوردیم
الان ترخیص کار به خریدارمون گفته ما صادراتی نداشتیم!!!
بابت همین موضوع میخوایم بار به اسم ما بخوره

karshenasebartar
06-05-2015, 11:46
با سلام
بله واردات و صادرات کالاهای مجاز را میتواند انجام بدید .قبل از شرکت در کلاسهای اتاق های بازرگانی شما باید از طریق سایت 3 فیلد فعالیتتون را انتخاب کنید که برای مبنای آن واردات و صادراتتان را انجام بدهید محصول کشاورزی هم اگر جزو فیلدهایتان باشد میتوانید واردات یا صادرات آن را انجام بدهید .

mkco
17-05-2015, 10:46
دوستان این مطلب رو مطالعه بفرمایید. در این مطلب کاملا توضیح داده شده که کارت بازرگانی چیه و مراحل و مدارک مورد نیاز برای گرفتن کارت بازرگانی هم بطور کامل شرح داده شده: کارت بازرگانی چیست؟ کارت بازرگانی چیست؟ ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

ali2067
20-05-2015, 23:22
برای اشخاص حقیقی بدون جواز کسب متقاضی کارت بازرگانی ....پلمپ دفاتر لازم است. ...چه جوریه میشه قضیش؟؟؟
..چون تو پست خونه زده بود....مدارک مورد نیاز برای پلمپ دفاتر:
1.کپی جواز کسب (درصورت دارا بودن)
2.کپی کارت ملی صاحب جواز
ما کا جواز نداریم فقط یک دفتر به عتوان محل کار اجاره کردم....
در ضمن ميزان سرمايه ثبت شده حداقلش چه قدره....

mahdi.z
21-05-2015, 01:09
تو اداره ثبت که دفتر بازرگانی روثبت کنی همونجا هم دفترای مربوطه رو پلمپ میکنن.کارت بازرگانی رو که بگیری میشه جواز کسبت.
میزان سرمایه رو من دیدم بعضیا یک میلیون تومن هم میزنن

ali2067
21-05-2015, 12:45
سوال اینجاست آیا صرفا دریافت اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی کافیه ....و بعد که به گواهی اداره ثبت میرسانیم اون موقع دفاتر را همون جا میدن بهمان....

سوال دیگر اینکه توی فرم اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی.([Only Registered And Activated Users Can See Links])
بندهای 5 تا 10 چطور باید پر شود...

ﺳﺮﻣﺎﯾﻪ( حداقل سرمایه چقدر میتوان ثبت کرد.... عین همون که تا سایت ثبت کردیم بزینم 1 میلیون)
- ﺷﻤﺎره ﺛﺒﺖ :ﭘﻠﻤﺐ دﻓﺎﺗﺮ ﺗﺠﺎري(؟؟؟)
- رﺷﺘﻪ ﺗﺠﺎرت )ﺗﺠﺎرت داﺧﻠﯽ ﯾﺎ ﻫﺮدو(؟؟؟؟؟)
- ﺷﻤﺎره ﺛﺒﺖ ﻋﻼﺋﻢ ﺗﺠﺎرﺗﯽ(؟؟؟؟)
ﺣﻖ اﻟﻌﻤﻞ ﮐﺎري (و ارﻗﺎم ﮐﺎﻻﻫﺎي ﻋﻤﺪه آن – واردات – - ﻧﻮع ﺗﺠﺎرت ﺧﺎرﺟﯽ )ﺻﺎدرات(؟؟؟)
ﻧﻮع ﻣﻌﺎﻣﻼت ﺗﺠﺎت داﺧﻠﯽ و ارﻗﺎم ﮐﺎﻻﻫﺎي ﻋﻤﺪه آن(؟؟؟؟)

در کل این اظهارنامه و پلمپ برام کنگه.....لطفا راهنمایی فرمایید چطور دریافت و تکمیلشان کنم...

-برای دریافت گواهی 186 باید پیش ثبت نام کد اقتصادی انجام شود....؟

-برای افراد حقیقی به محل اجاره شده کار از طرف اتاق سر میزنند....من خونه پدرم (مسکونی) را اجاره کردم (با کد رهگیری) با ذکر استفاده به عنوان محل کار...این مشکلی پیش نمیاره....؟؟؟

-برای افراد حقیقی باید دو نفر بازرگان تایید کنن آدمو....؟؟؟

yas1613
21-05-2015, 12:52
*حداقل 1000000ریال
*دفاتر و که ثبت کردی یه شماره بهش اختصاص میدن
*بازرگانی داخلی و خارجی
*نمیخواد
*صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز داخلی و خارجی
*تجارت کلیه کالاهای داخلی و خارجی بر اساس پول رایج کشور
**** در مورد سرمایه بگم که شرکتی که براش حساب باز کردی حساب اولیش چقد بود؟! همونو بزن

yas1613
21-05-2015, 12:55
ثبت نام الکترونيکي و صدور شماره اقتصادي ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) بابت ثبت نام

اگه میخوای کار زودتر پیش بره ثبت نام کردی کد رهگیرشو بگیر خودت برو اداره پست ( رمز و پسورد) بگیر.

hossein.m
22-05-2015, 23:23
سلام
دوستان من تمام مراحل گرفتن کارت بازرگانیو رفتم بهم یه فرم دادن که دو نفر که کارت بازرگانی داره از قبل باید امضا کنه و منو معرفی کنه اما متاسفانه نزدیک دو سه ماهی هست که نتونستم این مورد رو اوکی کنم لطفا دوستان برای رفع این مشکل راهنمایی کنن تشکر

snaexpress
14-06-2015, 20:56
سلام بنده هم یه سوال داشتم برای دریافت کارت بازگانی باید حتما شرمت ثبت کنیم؟!
ممنون میشم پاسخ بدین

mahdi.z
14-06-2015, 21:37
سلام بنده هم یه سوال داشتم برای دریافت کارت بازگانی باید حتما شرمت ثبت کنیم؟!
ممنون میشم پاسخ بدین
اگر بخواید کارت حقوقی بگیرید باید شرکت ثبت کرده باشین .برای گرفتن کارت حقیقی هم باید یک دفتر بازرگانی به نام متقاضی کارت ثبت کنین

snaexpress
14-06-2015, 22:49
ممنون از شما خب ثبت شرکت در شهرستان(سنندج) کدوم نهاد بهتره بنده مراجعه کنم؟!

mkco
30-06-2015, 16:40
صدور کارتهای بازرگانی با اعتبار بالاتر از یکسال ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

Dr.hadi
04-07-2015, 19:33
باسلام خدمت بزرگواران

چن تا سوال داشتم خیلی مهمه برام:

1.داشتن کارت بازرگانی حقیقی مالیات یا عوارضی داره؟
2.تعرفه گمرک گوشی موبایل و لپ تاپ چند درصده و ایا میشه اگه اشنایی تو گمرک داشت کمترش کرد یا کلا غیر ممکنه؟

بهزاد
07-07-2015, 16:51
باسلام خدمت بزرگواران

چن تا سوال داشتم خیلی مهمه برام:

1.داشتن کارت بازرگانی حقیقی مالیات یا عوارضی داره؟
2.تعرفه گمرک گوشی موبایل و لپ تاپ چند درصده و ایا میشه اگه اشنایی تو گمرک داشت کمترش کرد یا کلا غیر ممکنه؟

1. بله
2. 4 درصده. چیشو میخواید کمتر کنید. تمام موبایل ها در گمرک ارزششون مشخصه. تعرفه اش هم 4 درصده که پایینترین تعرفه هست و امکان کم کردنش نیست.

Dr.hadi
07-07-2015, 18:03
[quote=بهزاد;36634]

خب مالیات کارت بازرگانی چقدره چگونه تعیین میشه ؟

hea886
16-07-2015, 14:25
سلام
چطور میشه از کارت بازرگانی کسی استفاده کرد ؟. مگر نباید کسی که وارد یا صادر میکنه کارت داشته باشه ؟ فرم های گمرکی به نام خریدار یا صاحب محصول باید پر بشه یا به نام کسی که کارتشو داریم و آیا صاحب کارت باید حظور داشته باشه در جریان ترخیص یا نیازی نیست ؟ کلا کسی میتونه یک توضیحی بده در این مورد؟

panizgraphic
22-08-2015, 15:06
سلام دوستان
بنده یک جنس میخواستم وارد کنم پروفرم دادم به چند نفر و چون 16هزار دلار بود یا انجام ندادن و یا قیمت های نجومی دادن،
بفکر گرفتنن کارت بازرگانی افتادم و مدارک هم آماده کردم اما الان چندین نفر راهنمایی گرفتم میگن نکنی این کارو بیچاره میکنه مالیات! چرا اینجوریه؟ مگه بغیر از 5هزارم که رو کارت میگیرن چه مالیات هایی داره؟
9% ارزش افزوده هم که موقع ترخیص میگیرن! دیگه چیش میمونه؟ یه دفتر باید اجاره کنیم مالیات اون هم فکر نمی کنم زیاد بیاد که؟ قضیه چیه پس که میگن اگر میلیاردی واردات می کنی برو کارت بگیر وگرنه از کارت دیگران استفاده کن 30-40 تومن بابت هر دلار کارمزد بده + هزینه ترخیص حدود 500 تومن
آیا مالیات سر سال میگه این جنس رو آوردی و فروختی دوبارع 9% دیگه ارزش افزوده بده و مالیات های دیگر میگیره؟
یکم راهنمایی می کنین؟

حاجي
25-09-2015, 11:10
سلام دوستان
بنده یک جنس میخواستم وارد کنم پروفرم دادم به چند نفر و چون 16هزار دلار بود یا انجام ندادن و یا قیمت های نجومی دادن،
بفکر گرفتنن کارت بازرگانی افتادم و مدارک هم آماده کردم اما الان چندین نفر راهنمایی گرفتم میگن نکنی این کارو بیچاره میکنه مالیات! چرا اینجوریه؟ مگه بغیر از 5هزارم که رو کارت میگیرن چه مالیات هایی داره؟
9% ارزش افزوده هم که موقع ترخیص میگیرن! دیگه چیش میمونه؟ یه دفتر باید اجاره کنیم مالیات اون هم فکر نمی کنم زیاد بیاد که؟ قضیه چیه پس که میگن اگر میلیاردی واردات می کنی برو کارت بگیر وگرنه از کارت دیگران استفاده کن 30-40 تومن بابت هر دلار کارمزد بده + هزینه ترخیص حدود 500 تومن
آیا مالیات سر سال میگه این جنس رو آوردی و فروختی دوبارع 9% دیگه ارزش افزوده بده و مالیات های دیگر میگیره؟
یکم راهنمایی می کنین؟
دوست عزيز كلأ ديگران درباره ما ليأت خيلي شلوغ ميكنن .ماليات هر تاجر بر اساس حجم كارش هست كه بيشتر از اون منظور نميشه
كارت بازرگاني بگير و اصلا نترس

Novalife
07-10-2015, 00:09
کلا یک ترسی از گرفتن کارت بازرگانی بین مردم ایجاد شده که یوقت نگیری ها وگرنه باید مالیات بدی !

hossein.behdarvand
07-10-2015, 06:54
مالیات یه بخش قضیه هست.بخش دیگه طی کردن مراحل اداری و گرفتن مجوزها و اعلام ارزش کالا هست که نداشتن تخصص و پارتی باعث میشه هزینه و زمان ترخیص کالا توجیه منطقی نداشته باشه.در کل اینم مثل هر کاری نیاز به وقت گذاشن و هزینه کردن داره

Dr.hadi
15-05-2016, 14:47
باسلام
کسانی که تو کار واردات یا صادرات هستند و همیشه دنبال کارت بازرگانی مردم هستند مشکلشون چیه که خودشون کارت نمیگیرن؟ مخصوصا صادرات که اکثرا مانعی نداره و اگر برای صادرات کارت بگیری فکر کنم خیلی بهتره برای خودت چون صادرات جنس ایرانی هم مالیات نداره. لطفا جواب حرفه ای بدین ممنون

sabtviona
15-05-2016, 22:50
به خاطر تشریفات زیاد اخذ کارت بازرگانیه که این اتفاق می افته.
به طور کلی تشریفات صدور كارت بازرگانی اداره كل ثبت شركتها و مالیكت صنعتی و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران صورت می گیرد. بدو امر مراحل و مدارك مورد نیاز اداره ثبت شركتها ذكر و مرحله دوم مراحل و مدارك مورد نیاز اتاق بازرگانی شرح داده می شود.

سه برگ اظهارنامه ثبت نام دفاتر بازرگانی، جهت اخذ كارت بازرگانی
پلمپ دفاتر تجارتی ( روزنامه و كل ) سال جاری و ارائه گواهی پلمپ دفاتر تجارتی، جهت اخذ کارت بازرگانی
یك برگ فتوكپی شناسنامه ( صورتی كه متقاضی شخص حقیقی باشد )، جهت اخذ كارت بازرگانی
فتوكپی آگهی تاسیس شركت و آخرین تغییرات آن ( صورتی كه متقاضی شخص حقوقی باشد)، جهت اخذ کارت بازرگانی
فیش پرداختی حق الثبت نام دفاتر بازرگانی، جهت اخذ كارت بازرگانی
چنانچه امور توسط وكیل رسمی شركت یا شخص انجام می شود اصل یا فتوكپی برابر اصل سند رسمی وكالت، جهت اخذ کارت بازرگانی

شرح موارد :

سه برگ اظهارنامه ثبت نام دفاتر بازرگانی را از دایره فروش اوراق بهادار مستقر اداره كل ثبت شركتها ومالكیت صنعتی ابتیاع و طبق فرم ضمیمه آن را تكمیل و امضا نمایید.
هر شخصی ( اعم از حقیقی یا حقوقی ) كه تاجر محسوب شود می بایستی دارای دفاتر قانونی باشد این دفاتر طبق قانون تجارت دفتر روزنامه دفتر كل دفتر دارایی و دفتر كپیه می باشد امروزه با وجود دستگاههایی از قبیل فتوكپی فاكس و امثالهم وجود دفتر كپیه ضروری بنظر نمی رسد و دیگر دفاتر اداره ثبت شركتها (و ثبت برند ([Only Registered And Activated Users Can See Links])) پلمپ می شود و تاجر وفق مقررات نسبت به درج صورت حسابهای خود آنها اقدام می نماید این دفاتر وقتی دارای سندیت خواهد بود كه اداره ثبت شركتها نسبت به ثبت و پلمپ آنها اقدام نماید. برای اخذ كارت بازرگانی ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) اشخاص حقوقی و حقیقی بایستی دارای دفاتر قانونی (روزنامه وكل) باشند بنابراین با توجه به میزان معاملات خود نسبت به اخذ دفتر با تعداد صفحات لازم ( 50 برگی 100 برگی 200 برگی و یا بالاتر) تهیه و دایره پلمپ دفاتر ثبت شركتها اقدام ویك برگ گواهی پلمپ دفاتر تجارتی از واحد فروش اوراق بهادار تهیه و پس از پلمپ دفاتر نسبت به تكمیل آن ( طبق فرم ضمیمه) اقدام و مسئول مربوطه نسبت به امضا و مهر آن اقدام خواهد نمود.
صورتی كه متقاضی كارت بازرگانی شخص حقیقی باشد ارائه یك برگ فتوكپی صفحه اول شناسنامه ضروری است .
صورتی كه متقاضی كارت بازرگانی شخص حقوقی باشد ارائه روزنامه رسمی تاسیس شركت همراه با آخرین تغییرات شركت ضروری می باشد.
حق الثبت نام دفاتر بازرگانی با عنایت به قانون درآمدهای دولت و مصرف آن موارد معین مبلغ چهل هزار ریال می باشد كه پس از اخذ فیش نسبت به واریز مبلغ مذكور شعب بانك ملی معین اقدام و رسید پرداخت به واحد مربوطه بهمراه سایرمدارك ارائه گردد.
صورتی كه امور توسط وكیل انجام می پذیرد ارائه وكالت نامه رسمی نیز ضروری میباشد.
پس از تهیه مدارك فوق الاشعار به واحد ثبت نام دفاتر بازرگانی مراجعه ومسئول مربوطه نسبت به ثبت اظهارنامه ها دفتر ثبت نام تجارتی اقدام و شماره دفتر را روی سه نسخه اظهارنامه درج و نسبت به امضا و مهر نمودن اظهارنامه ها اقدام می نماید سپس یك نسخه از اظهارناه را جهت بایگانی سوابق ضبط و دیگر نسخ را تحویل متقاضی میدهد. این مرحله انجام كار اداره ثبت شركتها به اتمام رسیده با دست داشتن مدارك به اتاق بازرگانی و صنایع و معادن مراجعه گردد.

Dr.hadi
16-05-2016, 01:03
باتشکر از راهنمایی شما

mri_6889
20-05-2016, 19:36
به نظر شما آیا حذف کارت بازرگانی که وزیر مطرح کرده اتفاق خواهد افتاد؟

Sabaa
12-06-2016, 21:32
سلام
در مورد نحوه محاسبه ماليات كارت بازرگانى سوال دارم.
ماليات اعمال شده نسبت به سودى كه براى فروش كالا روش كشيده ميشه محاسبه ميشه؟ اگر بله از كجا متوجه ميشن جنسى كه وارد شده رو چقدر فروختيم؟ يا نسبت به قيمت خريد خود جنس ماليات مياد؟ كلا ماليات كارت رو چطور محاسبه ميكنن؟
و اين كه ماليات بر درآمد اشخاص حقيقى با حقوقى چه تفاوتى داره؟
لطفا كامل توضيح بدين
ممنون

mri_6889
12-07-2016, 14:08
1-آیا حق العمل کارها یا ترخیص کاران(کارگزاران رسمی گمرک) هم خودشان کارت بازرگانی دارند؟
2-آیا همانطور که یک فرد میتواند از کارت بازرگانی یک فرد دیگر استفاده کند، میتواند از کار بازرگانی ترخیص کار استفاده کند؟ برای واردات عمده یا صرفا برای واردات محدود پستی و تعداد کم؟

3-اگر شما از کارت بازرگانی شخص دیگری استفاده کنید، مسلما برای آن شخص مالیات تعلق میگیرد. مالیاتی که حتما علی الراس خواهد بود. چون خرید(واردات) آن جنس به نام آن شخص میشود ولی سندی برای فروش آن ندارد که سود مشخص شود و بر اساس آن مالیات تعیین شود. چون اصولا فروشنده کالا شما خواهید بود نه آن شخص. به نوعی اسناد حسابداری و دفاتر حسابداری آن شخص ناقص میشود. آیا درست است؟

4-اشخاصی که کارت بازرگانی خود را به دیگران میدهند، چگونه درصد خود را محاسبه میکنند که مالیات متعلقه در آینده را هم شامل شود؟

5-اگر شما از کارت دیگری استفاده کنید، باید حق الزحمه آن شخص به علاوه مالیاتی که بر روی کارت وی خواهد آمد را به او بدهید، خوب اگر خودتان کارت بگیرید، دیگر حداقل حق الزحمه به کسی نمیدهید. مالیات را که در هر صورت میدهید. یا به آن شخص یا با کارت خودتان به اداره مالیات. پس چرا همچنان استفاده از کارت بازرگانی دیگران رایج است؟ آیا اشخاصی که کارت خود را به دیگران میدهند، بطور حرفه ای در این کار هستند و به علت برخی روابط، حتّی مالیات هم نمیدهند؟
توضیح: آن شخص مالیاتی که احتمالا بابت واردات کالای شما به کارتش تعلق خواهد گرفت را روی حق الزحمه حساب میکند، حتی بیش از مالیات احتمالی(کمی احتمال ریسک را بالا میبرد)

emad1991
22-08-2016, 14:11
سلام ب همه شما عزیزان
من چندتا سوال در رابطه با کارت بازرگانی و صادرات و واردات داشتم ممنون میشم از هر کی اطلاعات کافی رو بهم بده
1-نحوه پیدا کردن مشتری
2_چگونگی ثبت سفارش و خرید و فروش
3-میزان مالیات
4-حداقل سرمایه جهت شروع
email : emad_motakiaei @yahoo.com

mehradmoosavi
17-09-2016, 18:37
سلام
برای ثبت سفارش باید از کارت بازرگانی استفاده کنید
مالیات بستگی به کالای وارداتی شما دارد البته جدیدا 4 درصد را علی الحاسب دریافت می شود.
بازاریابی خود هنریست....

نگین
08-10-2016, 13:13
سلام و روزتون خوش

من یه سوال داشتم در مورد کارت بازرگانی. اگر یه فرد یا شرکت خارجی قصد صادرات به ایران رو داشته باشه باز به این کارت نیاز داره؟ اگر این کارت رو نداشته باشه چطور میتونه به ایران کالا صادر کنه؟ علاوه بر حقوق ورودی کالا و مالیات بر ارزش افزوده هیچگونه مالیات دیگه ای باید از جانب صادرکننده به ایران پرداخت شه؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

ehsansrk
22-11-2016, 17:49
سلام
اینکه کارت بازرگانی به کارمندان تمام وقت دولتی نمیدن یعنی چی؟؟
الان مثلا معلما نمیتونن یا تمام وقت حساب نمیشن؟
چون شنیدم تمام وقت یعنی هفته ای بیشتر از 36 ساعته
اما موظفی ی معلم 24 ساعته

majid12317
25-02-2017, 00:40
سلام خواستم بدونم برا اوردن بار زیر 100 میلون از چین نیاز به کارت بازرگانی داره

Hadiakhjoo
15-04-2017, 12:52
سلام دوستان وقتون بخير.من ميخوام كار صادرات كنم به كشور هاي روسيه و آذربايجان.چند وقته كه دونباله كار ها هستم.ولي چندتا سوال داشتم :
١-برأي صادرات يك تون ميوه نياز به كارت تجاري بازرگاني هست يا نه؟
٢-اگه نياز هست راهي وجود دارد بدون اين كارت صادرات كرد؟
٣-هزينه هاي گمركي چقد ميشه؟

بهزاد
22-04-2017, 14:21
سلام و روزتون خوش

من یه سوال داشتم در مورد کارت بازرگانی. اگر یه فرد یا شرکت خارجی قصد صادرات به ایران رو داشته باشه باز به این کارت نیاز داره؟ اگر این کارت رو نداشته باشه چطور میتونه به ایران کالا صادر کنه؟ علاوه بر حقوق ورودی کالا و مالیات بر ارزش افزوده هیچگونه مالیات دیگه ای باید از جانب صادرکننده به ایران پرداخت شه؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین
طبق قانون صادرات و واردات ماده 11 هر شخصی که قصد واردات به کشور رو داشته باشه حتما باید از کارت بازرگانی استفاده کنه. در واقع مجوز از این طریق صادر میشه
اگر شرکت خارجی هم قصد واردات داشته باشه یا باید با استفاده از شرکای خود در ایران این کار رو انجام بده و یا شرکتی ثبت کنه و اقدام به اخذ کارت بازرگانی کنه

بهزاد
22-04-2017, 14:21
سلام دوستان وقتون بخير.من ميخوام كار صادرات كنم به كشور هاي روسيه و آذربايجان.چند وقته كه دونباله كار ها هستم.ولي چندتا سوال داشتم :
١-برأي صادرات يك تون ميوه نياز به كارت تجاري بازرگاني هست يا نه؟
٢-اگه نياز هست راهي وجود دارد بدون اين كارت صادرات كرد؟
٣-هزينه هاي گمركي چقد ميشه؟
1.بله
2. خیر
3. حدود 500 تومن

donyayalan
02-07-2017, 11:03
برای کارت بازگارنی چه مدارکی لازم است و اینکه کل پروسه چقدر طول میکشه؟

یو پی اس ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) | باتری یو پی اس ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

irankasra
13-01-2018, 21:13
عنوان قانون:
اعطای تسهیلات ارزی به متقاضیان واجد شرایط

متن کامل قانون:
در اجرای حکم قانونگذار موضوع پاراگراف اول جزء 6 ماده واحده قانون بودجه سال 1387 کل کشور و بمنظور توسعه صادرات کالا، خدمات و خدمات فنی، مهندسی و نیز تامین مالی شرکتهای پیمانکاری شرکت کننده در مناقصه های بین المللی و سرمایه گذاری خارجی شرکت های ایرانی غیر دولتی به بانکهای عامل اجازه داده می شود تا در چارچوب شرایط وضوابط اعطای تسهیلات از محل منابع حساب مورخ 87.5.25 هیات امنای حساب ، سایر مصوبات هیات امناء مصوبات کمیسیون اقتصاد هیات دولت و آیین نامه تامین مالی صادرات مصوب شورای پول و اعتبار ، نسبت به اعطای تسهیلات ارزی به متقاضیان واجد شرایط اقدام کنند:

1- هر یک از بانک های خصوصی و دولتی اجازه دارند مبلغ 100 میلیون دلار تسهیلات برای امر صادرات و بر اساس ضوابط مندرج در بخشنامه شماره 0893 مورخ 1386.5.13 اداره صادرات بانک مرکزی جمهوری ایران ( تصویر پیوست ) اعطا نمایند

بدیهی است چنانچه هریک از بانک ها تمام مبالغ مذکور را مورد استفاده قرار داده باشند تامین اعتبار طرح های صادراتی جدید، مقدور خواهد بود.

ضوابط اعطای تسهیلات از محل منابع حساب بر اساس دستور العمل های مصوب هیات امناء و به شرح زیر می باشد :

•- اعطای تسهیلات به تشخیص و مسئولیت بانکهای عامل.

•- رعایت حداقل 15% سهم آورده متقاضی در طرح های سرمایه گذاری خارج از کشور و صادرات کالاها و خدمات.

•- رعایت حداقل 60% ارزش کالاها و خدمات با استفاده از امکانات و توانایی های داخلی.

•- دوره تامین مالی برای صادرات کالاهای مصرفی حداکثر یک سال ، خدمات فنی ، مهندسی حداکثر پنج سال و برای صادرات کالاهای سرمایه ای متناسب با عمر مفید آن حاکثر هفت سال.

تبصره : موارد استثنا با درخواست بانک عامل برای اتخاذ تصمیم جهت مطرح در کمیسیون اقتصاد هیات دولت، ارسال خواهد شد.

- اعطای تسهیلات قبل از حمل به شرط احراز اطمینان بانک از وجود قرار داد معتبر با طرف خارجی و توان صادر کننده در تولید یا تامین کالا یا خدمات موضوع قرار داد، به صورت ارزی و ریالی مجاز خواهد بود.

3- بمنظور تضمین باز پرداخت تسهیلات اعطای بانک عامل در قالب اعتبار فروشنده ( تسهیلات تامین مالی قبل از حمل ، ضمانتنامه های اعتباری ، تنزل اسناد صادراتی مدت دار فروشنده ایرانی ) و اعتبار خریدار ، بانک عامل می تواند از بیمه نامه ها و ضمانتنامه های صندوق ضمانت صادرات ایران استفاده نماید.مشروط به این که اعتبار مورد نظر با هماهنگی صندوق و پس از اخذ تضامین مورد قبول (شامل تضامبن دولتی، اعتبارات اسنادی ، ضمانتنامه های بانکی، بروات مدت دار...) توسط / صندوق حسب مورد اعطا شود.

تبصره 1: پوشش تنزیل بروات مدت دار در معاملات حساب باز پس از اعتبارسنجی خریدار توسط صندوق امکانپذیر خواهد بود.

تبصره 2:اعطای تسهیلات سرمایه گذاری میبایست با اخذ تضامین کافی از سرمایه گذار صورت پذیرد و رسیک های سیاسی طرح در خارج از کشور توسط صندوق قابل پوشش خواهد بود.

4- بر اساس ردیف 7 بند «ب» شرایط و ضوابط اعطای تسهیلات از محل منابع حساب ذخیره ارزی موضوع فعالیت های قابل قبول - طرح های صادراتی کالاها و خدمات ایرانی ، در قالب اعتبار فروشنده و اعتبار خریدار و اعطای خطوط اعتباری کوتاه مدت یک ساله - استفاده از خطوط مذکور با اولویت شعب بانک های ایرانی در خارج از کشور امکانپذیر است.

5- با توجه به اینکه فعالیت های ری اکسپورت و ترانزیت از جمله فعالیت های صادرات خدمات محسوب می شود ، اعطای تسهیلات در سقف ارزش افزوده ایجاد شده ناشی از آن فعالیتها در داخل کشور ، بلامانع خواهد بود. در این موارد تشکیل کنسرسیون با بانکهای خارجی قابل توصیه است.

6- بانکهای عامل مکلفند گزارش عملکرد اعطای تسهیلات موضوع این بخشنامه را در مقاطع شش (6) ماهه به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و صندوق ضمانت صادرات ایران ، ارائه نمایند.

7- مفاد این بخشنامه شامل متقاضیان بخش های خصوصی و تعاونی بوده و استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی توسط بخش دولتی تابع مقررات خاص آن بخش می باشد.

منبع: اتاق بازرگانی

ava60595
28-05-2018, 08:48
چند نکته مهم در خصوص کارت بازرگانی
1-کارمندان تمام وقت دستگاه های دولتی نمی توانند کارت بازرگانی اخذ نمایند.
2-هر شخص اعم از حقوقی و یا حقیقی نمی تواند بیش از یک کارت بازرگانی داشته باشد.
3-برای هر واحد ملکی فقط یک کارت بازرگانی صادر می گردد.
4-دارندگان کارت بازرگانی حق واگذاری آن به غیر جهت استفاده از مزایای کارت بازرگانی را ندارند.
5-کلیه مدارک در محل اتاق بازرگانی برابر اصل می شوند.
جهت اخذ و تمدید کارت بازرگانی می توانید با همکاران مجرب ما در آوا حساب تماس حاصل فرمایید.

ava60595
28-05-2018, 08:53
طرح اخذ مالیات علی الحساب 4 درصدی از واردات برای مقابله با پدیده کارت اجاره ای و فرار سود جویان از مالیات قانونی است که امید میرود به خوبی اجرا شود و از اجحاف به افراد و اجحاف بیت المال جلوگیری شود.

در این رابطه گمرک جمهوری اسلامی ایران در بخشنامهای به تمامی گمرکات اجرایی اعلام کرده است، اظهار کالا از تاریخ ابلاغ 95/2/6 مشمول مالیات علیالحساب واردات قطعی کالا به میزان 4 درصد از مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی مندرج در اظهارنامه گمرکی تعیین خواهد شد. موارد ذیل مشمول پرداخت مالیات مذکور نخواهند بود:
1- واحدهای تولیدی دارای پروانه بهرهبرداری و همچنین ماشینآلات خطوط تولیدی برای واحدهای تولیدی دارای جواز تأسیس از وزارتخانههای ذیربط.

2- کارتهای بازرگانی رتبهبندی شده و دارای رتبه طلایی (رتبه الف) پس از تأیید مراتب از سوی اتاق صنایع و معادن ذیربط در هر مورد.

3- واردکنندگان خوشحساب معرفی شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور با ارائه گواهی مفاصا حساب مالیاتی.

4- وزارتخانهها، مؤسسات و سازمانهای دولتی، شهرداری و کلیه دستگاههای اجرایی دارای ردیف بودجهای کشور.

5- کالاهای وارده از طریق پست و کالاهای همراه مسافر که جنبه تجاری نداشته باشد.

6- کلیه کالاهای موضوع ماده 119 قانون امور گمرکی مصوب سال 1390.

بر این اساس در صورت تشخیص گمرک مبنی بر اینکه دارنده کارت بازرگانی علیرغم صراحت تبصره 4 ذیل بند 3 ماده 10 آییننامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات اقدام به واگذاری غیر برای استفاده از مزایای کارت نموده، لازم است علاوه بر اخذ مالیات علیالحساب به میزان فوقالذکر مفاصا حساب مالیاتی دارنده کارت بازرگانی نیز اخذ شود.

شرایط و نحوه معرفی مودیان خوش حساب موضوع جزء (ج) بند 2 توسط سازمان امور مالیاتی تعیین و متعاقبا اعلام خواهد شد.

تاکید میشود تمامی وارد کنندگان کالا اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده کارت بازرگانی یا کارت پیلهوری و نیز اشخاص فاقد کارت بازرگانی با رعایت موارد مستثنی شده در بند 2 مشمول پرداخت مالیات علیالحساب موصوف خواهند بود. ضمنا با اجرای این بخشنامه نامه شماره 99134 مورخ 1387/6/3 وزیر امور اقتصادی و دارایی لغو میشود.

ava60595
28-05-2018, 09:00
روش ابطال کارت بازرگانی
۱:ابطال اختیاری

۲:ابطال اجباری

ابطال اختیاری
در صورتی که افراد دارنده کارت بازرگانی خود بخواهند از دریافت کارت انصراف دهند، با ارائه مدارک مربوطه به اتاق های بازرگانی و تعاون اداره کل مقررات صادرات و واردات و یا سازمان های بازرگانی استان ها، می توانند تقاضای ابطال کارت را نمایند.

ابطال اجباری
۱:زمانی که کارت بازرگانی صادر شود و بعد از ان مشخص گردد که دارنده کارت فاقد یکی از شرایط دریافت کارت باشد.

۲:زمانی که کارت بازرگانی صادر شده باشد و پس از ان دارنده کارت فاقد یکی از شرایط دریافت کارت شود.

۳:زمانی که افراد دارای کارت بازرگانی مرتکب جرائمی ازقبیل قاچاق شوند.

ava60595
28-05-2018, 09:07
طرح اخذ مالیات علی الحساب 4 درصدی از واردات برای مقابله با پدیده کارت اجاره ای و فرار سود جویان از مالیات قانونی است که امید میرود به خوبی اجرا شود و از اجحاف به افراد و اجحاف بیت المال جلوگیری شود.

در این رابطه گمرک جمهوری اسلامی ایران در بخشنامهای به تمامی گمرکات اجرایی اعلام کرده است، اظهار کالا از تاریخ ابلاغ 95/2/6 مشمول مالیات علیالحساب واردات قطعی کالا به میزان 4 درصد از مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی مندرج در اظهارنامه گمرکی تعیین خواهد شد. موارد ذیل مشمول پرداخت مالیات مذکور نخواهند بود:
1- واحدهای تولیدی دارای پروانه بهرهبرداری و همچنین ماشینآلات خطوط تولیدی برای واحدهای تولیدی دارای جواز تأسیس از وزارتخانههای ذیربط.

2- کارتهای بازرگانی رتبهبندی شده و دارای رتبه طلایی (رتبه الف) پس از تأیید مراتب از سوی اتاق صنایع و معادن ذیربط در هر مورد.

3- واردکنندگان خوشحساب معرفی شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور با ارائه گواهی مفاصا حساب مالیاتی.

4- وزارتخانهها، مؤسسات و سازمانهای دولتی، شهرداری و کلیه دستگاههای اجرایی دارای ردیف بودجهای کشور.

5- کالاهای وارده از طریق پست و کالاهای همراه مسافر که جنبه تجاری نداشته باشد.

6- کلیه کالاهای موضوع ماده 119 قانون امور گمرکی مصوب سال 1390.

بر این اساس در صورت تشخیص گمرک مبنی بر اینکه دارنده کارت بازرگانی علیرغم صراحت تبصره 4 ذیل بند 3 ماده 10 آییننامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات اقدام به واگذاری غیر برای استفاده از مزایای کارت نموده، لازم است علاوه بر اخذ مالیات علیالحساب به میزان فوقالذکر مفاصا حساب مالیاتی دارنده کارت بازرگانی نیز اخذ شود.

شرایط و نحوه معرفی مودیان خوش حساب موضوع جزء (ج) بند 2 توسط سازمان امور مالیاتی تعیین و متعاقبا اعلام خواهد شد.

تاکید میشود تمامی وارد کنندگان کالا اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده کارت بازرگانی یا کارت پیلهوری و نیز اشخاص فاقد کارت بازرگانی با رعایت موارد مستثنی شده در بند 2 مشمول پرداخت مالیات علیالحساب موصوف خواهند بود. ضمنا با اجرای این بخشنامه نامه شماره 99134 مورخ 1387/6/3 وزیر امور اقتصادی و دارایی لغو میشود.

ava60595
28-05-2018, 10:32
درصورت مفقود شدن کارت بازرگانی و اخذ المثنی چه باید کرد؟
پاسخ:باید ابتدا به سازمان بازرگانی واقع در هر استان مراجعه نمود تا به منظور جلوگیری از سوء استفاده احتمالی مفقودی کارت به دستگاههای ذیربط اعلام و همچنین در روزنامه رسمی اعلام مفقودی آن را به چاپ برسانیم. پس از 3 ماه از چاپ در روزنامه رسمی می بایست به اتاق بازرگانی مراجعه و با دست داشتن آگهی مفقودی و سایر مدارک نسبت به اخذ المثنی اقدام نمود.

ava60595
30-05-2018, 09:43
مجموع هزینه ها برای دریافت کارت بازرگانی حقیقی چقدر خواهد بود؟
حق عضویت در اتاق بازرگانی از حداقل یک میلیون و پانصد هزار ریال تا حداکثر دو میلیون و پانصد هزار ریال بر اساس سرمایه محاسبه و اخذ میگردد علاوه بر آن مبلغ چهارصد هزار ریال بابت صدور کارت بازرگانی و مبلغ پنجاه هزار ریال ( کارت تمدیدی) یا یکصد هزار ریال ( کارت صدوری ) بابت حق تمبر مالیاتی دریافت میگردد .

ava60595
30-05-2018, 09:44
سوال:
آیا برای دریافت کارت بازرگانی باید شرکت هم ثبت کنم؟
برای دریافت کارت بازرگانی ثبت شرکت الزامی نیست و بصورت حقیقی نیز صادر میگردد .
ادامه مطلب..... ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

ava60595
30-05-2018, 09:46
سوال:
مالیاتی که سالیانه به کارت بازرگانی حقیقی تعلق می گیرد چه میزان است؟ حتی اگر فعالیت تجاری هم صورت نگرفته باشد باید مالیات پرداخت شود؟
مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی بر اساس نرخهای مندرج در ماده 131 قانون مالیاتهای مستقیم محاسبه میگردد و افراد فاقد فعالیت مشمول پرداخت مالیات نخواهند بود .

ادامه مطلب..... ([Only Registered And Activated Users Can See Links])

ava60595
01-06-2018, 12:24
مراحل ثبت درخواست کارت بازرگانی به صورت زیر است:
۱. ابتدا اطلاعات خود را در این پیشخوان ثبت نمایید.
۲. سپس فرم هایی که به صورت الکترونیکی در اختیار شما قرار داده می شود را چاپ نموده و با مراجعه به سازمان های مربوطه، گواهی های مورد نیاز را اخذ کنید.
۳. در ادامه، اطلاعات پرونده خود را تکمیل نموده و پس از اسکن تصویر مدارک، فایل های مربوطه را در این پیشخوان بارگذاری نمایید.
۴. با ثبت درخواست و تایید نهایی، پرونده شما به صورت الکترونیکی برای اتاق مربوطه ارسال می گردد.
۵. بررسی پرونده شما به صورت غیر حضوری انجام خواهد شد.
• درصورت ناقص بودن پرونده، از طریق پیامک و پست الکترونیکی به شما اطلاع داده می شود تا با مراجعه مجدد به همین پیشخوان، اطلاعات و مدارک را تکمیل نمایید.
• درصورت کامل بودن پرونده، از طریق پیامک و پست الکترونیکی به شما اطلاع داده می شود تا با در دست داشتن اصل مدارک، جهت تکمیل ثبت نام به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یا اتاق تعاون مربوطه مراجعه نمایید.
۶. تا زمانی که کارت را تحویل نگرفته اید؛ می توانید با مراجعه مجدد به این پیشخوان از آخرین وضعیت درخواست خود در اتاق بازرگانی/ اتاق تعاون/ سازمان صنعت معدن و تجارت مربوطه مطلع شوید

ava60595
01-06-2018, 12:26
شرايط عضويت در اتاق بازرگانی
اشخاص حقيقي يا حقوقي كه در ايران به امور بازرگاني، صنعتي، معدني و خدمات وابسته به اين نوع فعاليتها اشتغال دارند،
مي توانند با رعايت شرايط زير به عضويت اتاقهاي بازرگاني و صنايع و معادن درآيند.
-1/1اشخاص حقيقي
-1/1/1داشتن حداقل 23سال شمسي.
۲
-2/1/1داشتن برگ پايان خدمت نظام وظيفه يا برگ معافيت براي آقايان مشمول.
-3/1/1ارائه مداركي از قبيل مجوز تأسيس و بهره برداري، پروانه كسب، سند مالكيت، اجاره نامه محل كسب به عنوان دليل
اشتغال به امور بازرگاني، صنعتي، معدني و خدمات وابسته، يا ارائه مدرك تحصيلي دانشگاهي در زمينه هاي مزبور.
-4/1/1تأييد صلاحيت اخلاقي – تجربي – مالي متقاضي توسط دو تن از دارندگان كارت عضويت اتاق يا كارت بازرگاني با
3سال سابقه يا تأييد 2نفر از اعضاء هيأت نمايندگان اتاق ذيربط.
-5/1/1امضاء تعهد نامه موضوع ماده 2آيين نامه.
-6/1/1گواهي نداشتن سوء پيشينه.
-7/1/1گواهي ثبت در دفتر تجارتي از حوزه مربوط.
-8/1/1داشتن محل كار با ارائه مدارك مثبته و ارائه تغييرات بعدي به اتاق بازرگاني و صنايع و معادن.
-9/1/1دو قطعه عكس تمام رخ 6*4جديد.
-10/1/1تصوير شناسنامه.
-11/1/1پرداخت حق عضويت.
-2/1اشخاص حقوقي
-1/2/1كارت عضويت اشخاص حقوقي كه در زمينه موضوع فعاليت اتاق به امور اقتصادي اشتغال دارند، بنا به درخواست
متقاضي به نام مدير عامل يا رئيس هيئت مديره صادر خواهد شد.
-2/2/1گيرنده كارت بايد حائز شرايط مندرج در بندهاي 1/1/2 ،1/1/1و 1/1/6باشد و تعهدنامه موضوع ماده 2آيين نامه را
به نمايندگي از سوي شخص حقوقي امضاء نمايد.
-3/2/1گواهي ثبت در دفتر تجارتي از حوزه مربوط.
-4/2/1دو قطعه عكس تمام رخ 6*4گيرنده كارت.
۳
-5/2/1تصوير شناسنامه گيرنده كارت.
-6/2/1تصوير مدرك تأسيس و آخرين تغييرات به شرح اعلان مندرج در روزنامه رسمي.
-7/2/1پرداخت حق عضويت.
تبصره -1اشخاص حقوقي كه در شهرستانها داراي شعب هستند مي توانند براي مدير شعبه مربوط درخواست عضويت در
اتاق شهرستان را بنمايند.
مدير شعبه نيز بايد حائز همان شرايطي باشد كه براي عضويت مدير عامل يا رئيس هيئت مديره لازم است.
تبصره -2اعم از حقيقي و حقوقي كه مجوز قانوني براي فعاليت اقتصادي در ايران داشته و حائز شرايط عضويت در اتاق
باشند، به جاي تصوير شناسنامه گيرنده كارت، تصوير گذرنامه او را ضميمه ساير مدارك خواهند نمود

ava60595
01-06-2018, 12:27
دارا بودن کارت بازرگانی به تنهایی منجر به وضع مالیات نمی گردد درآمد مشمول مالیات تعیین کننده مالیات قابل پرداخت خواهد بود
برای اشخاص حقیقی بر اساس درامد مشمول مالیات طبق نرخ ماده 131 قانون مالیاتهای مستقیم و برای اشخاص حقوقی 25% درآمد محاسبه و اخذ میگردد
ماده ۱۳۰ : بدهی های گذشته موضوع مواد(۳) تا (۱۶) و تبصرة (۳) ماده (۵۹) , ماده (۱۲۹) قانون مالیاتهای مستقیم مصوب ۳/۱۲/۱۳۶۶ و اصلاحیه های بعدی آن قابل مطالبه و وصول نخواهد بود )
تبصره : وزارت امور اقتصادی و دارایی می تواند بدهی مالیات هایی که سال تحصیل درآمد مربوط یا تعلق آنها حسب مورد قبل از سال ۱۳۶۸ باشد را تا سقف یک میلیون ریال برای هر مودی در نقاطی که مقتضی بداند کلا“ یا جزئا“ مورد بخشودگی قرار دهد .
ماده۱۳۱ : نرخ مالیات بردرآمد اشخاص حقیقی به استثنای مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد به شرح زیر است :
– تا میزان سی میلیون ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ پانزده درصد ۱۵%
– تا میزان یکصد میلیون ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد سی میلیون ریال به نرخ بیست درصد۲۰%
– تا میزان دویست و پنجاه میلیون ریال درآمدمشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد یکصد میلیون ریال به نرخ بیست و پنج درصد (۲۵% )
– تا میزان یک میلیارد ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد دویست و پنجاه میلیون ریال به نرخ سی درصد ۳۰%
– نسبت به مازاد یک میلیارد ریال درآمدمشمول مالیات سالانه به نرخ سی و پنج درصد ۳۵%

ava60595
01-06-2018, 12:28
مدارك مورد نياز جهت تشكيل پرونده صدور كارت عضويت اشخاص حقيقي

-1اصل فرم منشور عضويت امضاء شده توسط مديرعامل و يا رئيس هيات مديره .
-2اصل كارت ملي مديرعامل )در صورت داشتن هر گونه تغييرات در مشخصات سجلي ارائه كپي شناسنامه از
تمامي صفحات الزامي ميباشد.(
-3اسكن و بارگذاري عكس )تمام رخ ، ساده ، رنگي و با پشت زمينه سفيد .(
-4اصل كارت پايان خدمت يا معافيت دائم براي آقايان .
تبصره : متقاضياني كه سن آنان 50سال تمام باشد از ارائه پايان خدمت معاف مي باشند .
-5جواز تاسيس، پروانه بهره برداري و يا ساير مداركي كه فعال اقتصادي بودن متقاضيان را تاييد مي نمايد.
شاخصهای احراز صلاحیت متقاضیان ثبت کارت بازرگانی برای شرکت هایی که سال تاسیس آنها کمتر از یکسال است.

salah_khodaee
17-01-2019, 03:08
با سلام من از رشته مدیریت بازرگانی فارغ التحصیل شدم و راجع به کارت بازرگانی چندان اطلاعاتی ندارم و بجای طولانی کردن بحث سوالاتم رو مطرح میکنم با این امید من رو راهنمایی کنید.۱_من که قبلا کاری نداشتم و دانشجو بودم مکانی رو ندارم که عنوان کنم در این مکان کار میکنم و میخام در این زمینه به تجارت بپردازم،آیا میتونم بدون عنوان کردن مکان کار، کارت بازرگانی بگیرم؟اگرجوابتان بله باشد،که هیچ ولی اگر نه،چرا؟کمی توضیح دهید.

۲_اگر برفرض مثال من یک مغازه کوچک بگیرم که در آن کار خشکبار انجام دهم،و در درخواست خودم برای کارت بازرگانی اعلام کنم میخام در زمینه خشکبار تجارت کنم از لحاظ کوچک بودن مغازه به مشکل برنمیخورم؟

۳_ایا در کنار کاری مثل خشکبار که برفرض مثال میشود کاری که من درآن فقط مشغول بکار هستم،میتوانم در زمینه دیگری هم فعالیت تجاری داشته باشم؟اگر جوابتان بله است،کمی بیشتر توصیح دهید..برای مثال در چند دسته ی دیگر میتوانم کار کنم؟

۴_آیا اگر من کارت بازرگانی بگیرم و در طی یک سال نتوانم معامله ای انجام دهم،باز هم باید مالیات بدهم؟

۵_سوال آخر،آیا ثبت شرکت برای کار بازرگانی، برای من که یک شخص حقیقی به شمار می آیم ضروری است؟اگر جوابتان بله باشد،لطفآ کمی بیشتر توضیح دهید.

فرستاده شده از SM-J530Fِ من با Tapatalk

salah_khodaee
17-01-2019, 03:23
طبقهبندي بينالمللي برندهای صنعتي و تجارتی

کالا ها

طبقه 1 – مواد شيميايي مورد استفاده در صنايع، علوم، عكاسي و همچنين كشاورزي، باغباني و جنگلباني؛ رزينهاي مصنوعي پردازش نشده؛ پلاستيكهاي پردازش نشده؛ كودهاي گياه؛ تركيبات اطفاء حريق؛ مواد آبكاري و جوشكاري فلزات؛ مواد شيميايي براي نگهداري مواد غذايي؛ مواد دباغي؛ چسبهاي صنعتي.

طبقه 2 – رنگ، روغن؛ جلا؛ لاك؛ موادضدرنگ زدگي و جلوگيري كننده از فاسد شدن چوب؛ مواد رنگي؛ مواد تثبيت رنگ، رزين يا صمغهاي خام طبيعي؛ فلزات به صورت پودر يا ورق براي نقاشان ساختمان، چاپگرها و هنرمندان.

طبقه 3 – تركيبات سفيدكننده و ساير مواد مخصوص شستشوي لباس؛ مواد مخصوص تميز كردن، براق كردن، لكهگيري و سائيدن؛ صابون؛ عطريات، روغنهاي اسانس، مواد آرايشي؛ لوسيونهاي مو؛ گرد و خمير دندان.

طبقه 4 – روغنها و گريسهاي صنعتي؛ روانكنندهها، تركيبات گردگيري، مرطوب كردن و جذب رطوبت؛ انواع سوخت (شامل سوخت موتور) و مواد روشنايي؛ انواع شمع و فتيله چراغ.

طبقه 5 – مواد داروئي و بيطاري؛ مواد بهداشتي براي مصارف پزشكي؛ مواد رژيمي براي مصارف پزشكي، غذاي كودكان؛ انواع گچ شكستهبندي، لوازم زخمبندي؛ مواد پركردن دندان، موم د ندانسازي؛ ضدعفوني كنندهها؛ مواد نابودكننده حشرات موذي؛ قارچ كش، مواد دفع نباتات هرزه.

طبقه 6 – فلزات عادي و آلياژهاي آنها؛ مواد ساختماني فلزي؛ ساختمانهاي فلزي قابل حمل؛ مواد فلزي خطوط راهآهن؛ كابل و سيمهاي غيربرقي از جنس فلزات عادي؛ آهنآلات، اقلام كوچك فلزي؛ لوله و مجراهاي فلزي؛ گاوصندوق؛ اجناس ساخته شده از فلزات عادي كه در طبقات ديگر ذكر نشدهاند؛ سنگهاي معدني فلزات.

طبقه 7 – انواع ماشين و ماشينهاي افزار؛ انواع موتور (به استثناء موتور وسائط نقليه زميني)؛ قفل و بست حلقههاي اتصال قطعات ماشينها و قطعات انتقال قوه (به غير از اتصالات و اجراء انتقال قوه وسائط نقليه زميني)؛ لوازم و ابزار كشاورزي (به استثناي ابزارهاي دستي)؛ ماشين جوجه كشي.

طبقه 8 – انواع ابزار و لوازم دستي (كه با دست كار ميكنند)؛ سرويس كارد و قاشق و چنگال، سلاح كمري، تيغ.

طبقه 9 – اسباب و آلات علمي، دريانوردي، مساحي، عكاسي، سينمايي، بصري، وزن كردن، اندازهگيري، علامت دادن، كنترل و مراقبت (نظارت)، نجات و آموزش؛ اسباب و لوازم هدايت، قطع و وصل، تبديل، ذخيرهسازي، تنظيم يا كنترل جريان برق؛ آلات و اسباب ضبط، انتقال يا تكثير صوت يا تصوير؛ اسباب ذخيره اطلاعات مغناطيسي، ديسكهاي قابل ضبط؛ ماشينهاي فروش خودكار و مكانيسم دستگاههايي كه به سكه كار ميكنند؛ صندوقهاي ثبت مبلغ دريافتي، ماشينهاي حساب، تجهيزات دادهپردازي و رايانهاي؛ دستگاه آتش نشاني.

طبقه 10 – آلات و ابزار جراحي، پزشكي، دندانسازي و بيطاري، اندامهاي مصنوعي، دندان و چشممصنوعي؛ اقلام ارتوپدي؛ مواد بخيه زني.

طبقه 11 – دستگاههاي روشنايي، حرارتي، مواد بخار، طبخ، خنك كردن، تهويه، تأمين آب بهداشتي.

طبقه 12 – وسائط نقليه، دستگاههاي حمل و نقل زميني، دريايي يا هوايي.

طبقه 13 – اسلحه گرم؛ مهمات و انواع پرتابه (از قبيل موشك، خمپاره و غيره)؛ مواد منفجره؛ مواد وسايل آتشبازي.

طبقه 14 – فلزات گرانبها و آلياژهاي آنها و كالاهايي كه با فلزات گرانبها ساخته شده يا با آنها روكش شدهاند و در ساير طبقات ذكر نشدهاند؛ جواهرات، سنگهاي گرانبها؛ اسباب و لوازم ساعتسازي و زمان سنجي.

طبقه 15 – آلات موسيقي.

طبقه 16 – كاغذ، مقوا و كالاهاي ساخته شده از آنها كه در طبقات ديگر ذكر نشدهاند؛ مطالب چاپ شده، مواد صحافي؛ عكس؛ نوشتافزار؛ چسب براي مصارف تحريري يا خانگي؛ لوازم نقاشي؛ قلم مو نقاشي؛ ماشين تحرير و لوازم ملزومات دفتري (به استثناي مبلمان) مواد آموزشي و تدريس ( به استثناي دستگاهها)؛ مواد پلاستيكي براي بستهبندي (كه در ساير طبقات ذكر نشدهاند)؛ حروف و كليشه چاپ.

طبقه 17 – لاستيك، كائوچو، صمغ، آزبست (پنبه نسوز)، ميكا (سنگ طلق) و كالاهاي ساخته شده از اين مواد كه در طبقات ديگر ذكر نشدهاند؛ پلاستيك داراي شكل و قالب خاص براي استفاده در توليد ساير كالاها؛ مواد بستهبندي، درپوشگذاري، انسداد و عايقبندي؛ لولههاي قابل ارتجاع غيرفلزي.

طبقه 18 – چرم و چرم مصنوعي و كالاهاي ساخته شده از آنها كه در طبقات ديگر ذكر نشدهاند؛ پوست حيوانات؛ چمدان، كيسه و كيفهاي مسافرتي؛ چتر، چتر آفتابگير و عصا؛ شلاق، يراق و زين و برگ.

طبقه 19 – مواد و مصالح ساختماني (غيرفلزي)؛ لولههاي غيرفلزي سخت و غيرقابل انعطاف براي استفاده در ساختمان؛ آسفالت، قير و قطران؛ ساختمانهاي متحرك غيرفلزي؛ بناهاي يادبود غيرفلزي.

طبقه 20 – مبلمان و اثاثيه، آيينه، قاب عكس؛ كالاهاي ساخته شده از چوب، چوب پنبه، ني، حصير، شاخ، استخوان، عاج، استخوان آرواره نهنگ، صدف، كهربا، صدف مرواريد، كف دريا و بدل كليه اين مواد يا ساخته شده از پلاستيك (كه در ساير طبقات ذكر نشدهاند).

طبقه 21 – ظروف خانگي يا لوازم آشپزخانه (كه از فلزات قيمتي ساخته يا روكش نشدهاند)؛ شانه و ابر و اسفنج؛ انواع برس قلم مو(به استثناي قلم موهاي نقاشي)؛ مواد ساخت برس؛ لوازم نظافت و تميزكاري؛ سيم ظرفشويي؛ شيشه كار شده يا نيمه كار شده (به استثناي شيشه مورد استفاده درساختمانها) شيشه آلات، اشياء ساخته شده از چيني و سفال كه در طبقات ديگر ذكر نشدهاند.

طبقه 22 – طناب، رسيمان، تور، چادر، سايبان، برزنت (تارپولين)، بادبان و شراع، كيسه و گوني كه در طبقات ديگر ذكر نشده است؛ مواد لايي و لايهگذاري و پوشال (به استثناي لاستيك و پلاستيك)؛ مواد خام ليفي براي نساجي.

طبقه 23 – انواع نخ و رشته براي مصارف پارچه بافي و نساجي.

طبقه 24 – محصولات نساجي و پارچهاي كه در طبقات ديگر ذكر نشدهاند؛ انواع روتختي و روميزي.

طبقه 25 – انواع لباس و پوشاك، پاپوش و پوشش سر.

طبقه 26 – انواع توري و قلابدوزي، روبان، بند (نوار) حاشيه و قيطان؛ دكمه، قزن قفلي، سنجاق و سوزن تهگرد؛ گلهاي مصنوعي.

طبقه 27 – انواع فرش، قاليچه، حصير و زيرانداز، لينوليوم و ساير كف پوشها، آويزهاي ديواري (غيرپارچهاي).

طبقه 28 – انواع بازي و اسباب بازي؛ لوازم ورزشي و ژيمناستيك كه در طبقات ديگر ذكر نشدهاند؛ تزئينات درخت كريسمس.

طبقه 29 – گوشت، گوشت ماهي، گوشت طيور و شكار؛ عصاره گوشت؛ سزيجات و ميوهجات به صورت كنسرو، خشك شده و پخته شده؛ انواع ژله، مربا و كمپوت؛ تخم مرغ، شير و محصولات لبني؛ روغنها و چربيهاي خوراكي.

طبقه 30– قهوه، چاي، كاكائو، شكر، برنج، نشاسته كاسار يا مانيوك (تاپيوكا)، نشاسته نخل خرما (ساگو)، بدل قهوه؛ آرد و فراوردههاي تهيه شده از غلات، نان، نان شيريني، شيرينيجات، شيريني يخي؛ عسل، ملاس يا شيره قند؛ مايه خمير، گرد مخصوص شيرينيپزي يا پخت نان؛ نمك، خردل؛ سركه، انواع سس (چاشني) ادويه جات، يخ.

طبقه 31 – محصولات كشاورزي، باغداري و جنگلباني و دانههايي كه در طبقات ديگر ذكر نشدهاند؛ حيوانات زنده؛ ميوه و سبزيجات تازه؛ بذر؛ گياهان و گلهاي طبيعي؛ غذاي حيوانات؛ مالت (جو سبز خشك شده).

طبقه 32 – ماءالشعير؛ آبهاي معدني وگازدار و ساير نوشيديهاي غيرالكلي؛ آبميوه و شربتهاي ميوهاي؛ شربت و تركيبات مخصوص ساخت نوشابه.

طبقه 33 – ....

طبقه 34– تنباكو، لوازم تدخين؛ كبريت.

خدمات

طبقه 35 – تبليغات؛ مديريت تجاري؛ امور اداري تجارت؛ كارهاي دفتري و اداري

طبقه 36 – بيمه؛ امور مالي؛ امور پولي؛ امور مربو به معاملات املاك و مستغلات.

طبقه 37 – ساختمانسازي؛ تعمير و بازسازي؛ خدمات نصب.

طبقه 38 – مخابرات از راه دور.

طبقه 39 – حمل و نقل؛ بستهبندي و نگهداري كالاها؛ تهيه مقدمات و ترتيب دادن مسافرتها.

طبقه 40 – بهسازي و عملآوري مواد.

طبقه 41 – آموزش و پروش؛ دورههاي كارآموزي وتعليمي؛ تفريح و سرگرمي؛ فعاليتهاي ورزشي و فرهنگي.

طبقه 42 – خدمات علمي و فناوري و تحقيق و پژوهش و طراحي در اين زمينه؛ خدمات تجزيه و تحليل و تحقيقات صنعتي؛ طراحي و توسعه نرمافزار و سخت افزارهاي رايانهاي.

طبقه 43 – خدمات عرضه اغذيه و نوشابه؛ تأمين مسكن و محل اقامت موقت.

طبقه 44 – خدمات پزشكي؛ خدمات بيطاري؛ مراقبتهاي بهداشتي؛ و زيبايي براي انسانها ياحيوانات؛ خدمات كشاورزي، باغداري و جنگلداري.

طبقه 45 – خدمات شخصي يا اجتماعي كه توسط ديگران براي رفع نيازهاي افراد ارائه ميشوند؛ خدمات امنيتي براي محافظت از افراد، اموال و داراييها؛ خدمات حقوقي...

Hma
16-09-2019, 23:25
افزایش فروش داخلی و صادراتی

SBLU
12-10-2019, 14:10
سلام . اینکه رو هر کارت بازرگانی 3 زمینه فعالیت میدن...روی کارت چیزی نوشته نیست .از کجا میشه متوجه شد زمینه فعالیت کارت بازرگانی حقوقی رو؟
رو پروانه بهره برداری شرکت تولیدی 3 محصول ذکر شده ولی روی کارت بازرگانی خیر!!
ممنون میشم جواب بدین

شرکت بازرگانی راشا تجارت
10-03-2020, 20:28
سلام . ما اماده ایم در زمینه واردات و صادرات کالا به شما مشاوره رایگان بدهیم

RabofreeSn
29-02-2024, 01:27
скачать фильм аватар [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) скачать безплатно фильмы ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) фильмы для nokia 5230 Гриффин пытается бежать но его выдают следы на снегу.Однако эта справедливая война против рабства освещена и в романе и в фильме «Унесенные ветром» через судьбы и переживания людей, принадлежащих не к лагерю участников освободительной войны, а к противоположному лагерю защитников обреченной историей системы.Тем не менее индийское кино вскоре добилось немалого прогресса.Как точно подметил Джон Форд: "Он пытался заставить кино двигаться". «Недавно много лет спустя я пересматривал фильм — признается Турнёр Симону Мизрахи в июле 1964 г.Предложив зрителю самому сделать выбор — принимать ли показанное всерьез или включиться в забавную игру интеллектуалов, Рейтман создал универсальный рецепт комедий нового типа. Родился 21 ию ля 1926 года в Торонто (штат Онтарио), Канада.На железнодорожном переезде она сбегает и запрыгивает в товарный состав. сериалы для мобильного телефона CryptoDrive ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) Для режиссера, как и для героев, важен не столько объект, сколько путь к нему, ставший путем познания.Утонченность и прозрачность искусства Жака Беккера достигают в этой картине апогея.После этого Адам приходит к выводу что с него хватит и уходит из дома.Но Спенсер погибает в автокатастрофе не успев предоставить фотографии подтверждающие их махинацию. скачать через торрент фильм При помощи намеренно обедненной мелодраматической фабулы лишенной неожиданных поворотов и эмоциональных взрывов (тут авторы возможно зашли слишком далеко) фильм описывает удушливую и безысходную атмосферу в обществе.Его герой Микеле, эксцентричный и инфантильный юноша, страдает от несовершенства окружающего мира, от невозможности найти общий язык даже с близкими людьми.От сложностей во время съемок страдали не только актеры. комедии скачать торрент Фильм имел значительный успех удививший его создателей и породивший других Франкенштейнов а также целый цикл о Дракуле и набор фильмов на самые разные фантастические сюжеты.Макриди) Роберт Райан (Рино Смит) Энн Фрэнсис (Лиз Уирт) Дин Джаггер (Тим Хори) Уолтер Бреннан (Док Вели) Джон Эриксон (Пит Уирт) Эрнест Боргнайн (Коуи Тримбл) Ли Марвин (Хектор Дейвид). Интернет-магазин Ð»Ð°ÐºÐ¾ÐºÑ€Ð°ÑÐ¾Ñ‡Ð½Ñ‹Ñ … материалов Красковик: краски, лаки, эмали ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) Однако значение "Нетерпимости" — не в ее морализующей тематике, а в тех изобразительных приемах, которыми она была передана.Накануне последнего наступления на успех которого японцы почти не надеются медсестра вновь учит хирурга любви.Затем вы начнете искать характер, чтобы лучше рассказать вашу историю, или сюжет, чтобы лучше выразить качества вашего героя.Его вторая работа — "Маленький солдат" (1961) был запрещен цензурой, поскольку в нем затрагивалась тема алжирской войны, он вышел на экраны только в 1963 г. без регистрации скачать фильмы , и "Слушайте: истории жизней Куинси Джонса" 1991 г.Якубовска), "Стальные сердца" (1948, реж. фильм для мобильного Киноаппарат делает зрителей как бы соучастниками увлекательных путешествий в неведомые страны, очевидцами смелых подвигов, свидетелями необыкновенных происшествий, нередко полных тайн или фантастики. Чёрная Вдова 2021 на телефон скачать в хорошем качестве MP4 торрент бесплатно ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) В середине 50-х годов становится ассистентом режиссера Дона Сигела и начинает писать сценарии многосерийных телевизионных вестернов, а затем и снимать их.и поставленной в кино Пьером Коломбье (1933).В художественном кинематографе дебютировал в 1951 г.Стремясь остаться на плаву, он брался за всё, ему предлагавшееся, и результаты нередко резко контрастировали с его предыдущими достижениями.Мордашка Нелсен — торжество сухого жесткого прямолинейного стиля. ужасы скачать бесплатно Начало звукового периода Кинг также пережил очень трудно и лишь со второй половины 30-х гг. скачать русские фильмы бесплатно благодарности потомков за эти несколько минут славы?Поэзия и гармония были связаны с относительным одиночеством каждого человека со сплоченностью людского коллектива (семьи деревни) с естественной близостью крестьян к природе.Холлистер отнюдь не собирается возвращаться домой: ему слишком хорошо в компании весельчака Кловиса. Заставив почтенных историков из корысти или социального конформизма произносить открытую и легко проверяемую неправду о соответствии «Викинга» летописям и историческим фактам, авторы и продюсеры фильма вооружили параисториков безотказным оружием: «Смотрите, вот тут они откровенно лгут.Фильм был снят на деньги мецената Шарля де Ноая не боявшегося церковной анафемы и несколько дней демонстрировался в кинотеатре «Стюдио 28» пока в результате разгоревшегося скандала его показ не был запрещен полицейской префектурой. mp4 скачать фильмы [Only Registered And Activated Users Can See Links] Ричардсона), когда запечатление действительности окрашено индивидуальным, личностным подходом автора, стремящегося, как говорилось в манифесте "Свободного кино", к утверждению "значительности повседневности".Девушка Кацуко днями и ночами до изнеможения мастерит искусственные цветы. скачать бесплатно фильмы на телефон про Картина, построенная по театральным принципам — здесь даже была "разбивка" на действия, — захватывала сюжетом, диалогами и монологами действующих лиц, их обжигающей откровенностью, всплесками ненависти или разочарования, ис тиной, предстающей очередной ложью на следующем витке этих страшных игр.В Санта-Барбаре сняли дом, в котором провели медовый месяц - самый счастливый в его жизни.И вечная Италия и растерянная Италия 1-х послевоенных лет воплотились в личности Анны Маньяни и в ее героине из фильма. Во дворе психиатрической лечебницы сидя на скамейке разговаривают 2 сумасшедших молодой и пожилой.Фильмы Джармуша пользуются большей популярностью за рубежом, нежели в Америке, где имеют лишь культовый статус.Тем не менее позднее фильм сочтут революцией в закостенелом французском кинематографе тех лет.До какой степени проржавели и испортились механизмы общественной жизни? [Only Registered And Activated Users Can See Links] Несколько отрезвев, они пытаются склеить черепки тарелок и навес - ти хоть какой-то порядок, что им, естественно, не удается. фильмы 240x320 С одной стороны — преследующее ее космическое чудовище, с другой — насильники, убийцы, религиозные фанатики. Смотреть еще похожие новости: Посмотрите комментарии и отзывы на фильм: Супруги ищут нянечку для 3 детей и по ошибке нанимают странного пожилого мужчину однако он превосходно справляется с задачей.Хорэс лечится в Балтиморе от тяжелой болезни сердца.Ради Фабьенн Фазиль распускает свой гарем желая тем самым доказать ей свою любовь.Чтобы выиграть время Энн втягивает брата в любимую детскую игру — жмурки.По костюму он принимает Лиз за цветочницу и одалживает ей на вечер шикарное платье и роскошные драгоценности.

TrulattKarpat
03-03-2024, 18:46
Привет! Так случилось, что моя двоюродная сестра нашла у Вас интересного мужчину и вышла за него замуж ^_^ Неужели здесь есть красивые люди! ;) Я Изабелла, мне 26 лет. Я работаю моделью, преуспеваю - надеюсь, и вы тоже! Хотя, если вы очень хороши в постели, то вы вне очереди!))) Поставьте лайк мне здесь, плз: @topsecret7847 ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) (если жена рядом, не щелкай! :D) Кстати, секса давно не было, найти достойного очень сложно... И нет! Я не проститутка! Я предпочитаю гармоничные, теплые и надежные отношения. Я вкусно готовлю и не только ;) У меня ученая степень в области маркетинга. Моя фотография: [Only Registered And Activated Users Can See Links] ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) P.S live:i2JpMMlvzyCGRbRLi4iI P.S Еще обо мне: Ищу достойного мужчину! ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) Ищу достойного мужчину! ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) Ищу достойного мужчину! ([Only Registered And Activated Users Can See Links] 0%b3%d0%be-%d0%bc%d1%83%d0%b6%d1%87%d0%b8%d0%bd%d1%83/) 6501e37

AretaTHYNC
13-03-2024, 03:59
Thanks a lot, Numerous stuff. viagra pharmacy 100mg drugs from canada with prescription ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) approved canadian pharmacies online The Best Canadian Pharmacies - Trust Pharmacy ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) canadapharmacy canada pharmacy ([Only Registered And Activated Users Can See Links]) viagra from canada

Arnoldpnc
18-03-2024, 02:52
Is help needed ?? Instructions for making your initial post. Thanks.