PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازرسی کالا برای حجم کمتر از یک کانتینر و خریداری شده از عمده فروش

ahmadrhp
31-07-2012, 23:31
سلام
من یه تازه کارم
لطفا من را راهنمایی کنید
من این امکان رو دارم که خرید هایی رو کمتر از یک کانتینر انجام بدم، برای مثال از عمره فروشی های ایوو، اما مشکلم اینه که کارمندای کارگزارم تو چین، توان تشخیص تفاوت بین کالاهای سمپل و بارگیری شده رو ندارن، صرف هم نمی کنه برای این خرید درهم و برهم بازرسی کالا بگیرم، حالا چیکار می تونم بکنم تا کالایی که قرارداد کردم رو با همون کیفیت نمونه تحویلم بدن؟
لطفا اگر روند معقولی برای این نوع خرید هست با من در میان بگذارید.

مرتضی
01-08-2012, 08:31
سلام
من یه تازه کارم
لطفا من را راهنمایی کنید
من این امکان رو دارم که خرید هایی رو کمتر از یک کانتینر انجام بدم، برای مثال از عمره فروشی های ایوو، اما مشکلم اینه که کارمندای کارگزارم تو چین، توان تشخیص تفاوت بین کالاهای سمپل و بارگیری شده رو ندارن، صرف هم نمی کنه برای این خرید درهم و برهم بازرسی کالا بگیرم، حالا چیکار می تونم بکنم تا کالایی که قرارداد کردم رو با همون کیفیت نمونه تحویلم بدن؟
لطفا اگر روند معقولی برای این نوع خرید هست با من در میان بگذارید.

این مشکل که گفتین در واقع مشکل اصلی تمام بازرگانایی هست که با چینی ها کار میکنن. خیلی از مواقع جنسی که بارگیری میشه در کانتینر با نمونهء فرستاده شده برای شما فرق داره..گاهی این فرق خیلی زیاده و در واقع کلاهبرداری به حساب میاد...
راه حلی که هست و ما خودمون هم سعی میکنیم انجام بدیم ، خرید از تولیدکنندگان معتبر هست ، وقتی تولید کننده شما معتبر باشه هیچ وقت اعتبار خودش رو برای یک بار سود بیشتر از بین نمیبره..متاسفانه خیلی پیش میاد که تاجرها دنبال جنس ارزون میگردن، هیچ چیزی بی دلیل ارزون نیست...باید دنبال قیمت خوب بود...قیمت خوب لزوما پایینترین قیمت نیست. تولید کننده معتبر شاید قیمت بالاتری داشته باشه ولی صادقانه تر کار میکنه و در نهایت شما سود میکنید..چه بسا بیشتر از خرید جنس ارزونتر..
راه دیگرش هم حضور در هنگام بارگیری و تحویل دقیق کالا توسط نماینده های شماست...

ahmadrhp
01-08-2012, 15:01
این مشکل که گفتین در واقع مشکل اصلی تمام بازرگانایی هست که با چینی ها کار میکنن. خیلی از مواقع جنسی که بارگیری میشه در کانتینر با نمونهء فرستاده شده برای شما فرق داره..گاهی این فرق خیلی زیاده و در واقع کلاهبرداری به حساب میاد...
راه حلی که هست و ما خودمون هم سعی میکنیم انجام بدیم ، خرید از تولیدکنندگان معتبر هست ، وقتی تولید کننده شما معتبر باشه هیچ وقت اعتبار خودش رو برای یک بار سود بیشتر از بین نمیبره..متاسفانه خیلی پیش میاد که تاجرها دنبال جنس ارزون میگردن، هیچ چیزی بی دلیل ارزون نیست...باید دنبال قیمت خوب بود...قیمت خوب لزوما پایینترین قیمت نیست. تولید کننده معتبر شاید قیمت بالاتری داشته باشه ولی صادقانه تر کار میکنه و در نهایت شما سود میکنید..چه بسا بیشتر از خرید جنس ارزونتر..
راه دیگرش هم حضور در هنگام بارگیری و تحویل دقیق کالا توسط نماینده های شماست...

سلام و ممنونم از پاسختون
اما همانطور که خدمتتون عرض کردم من خریدهام رو از ایوو انجام میدم و مستقیما از تولید کننده ها نمی خرم، با این تفاصیل بین فروشگاه ها و فروشنده ها چطور می تونم فروشنده معتبر را از غیر معتبر تشخیص بدم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

مرتضی
03-08-2012, 07:21
سلام و ممنونم از پاسختون
اما همانطور که خدمتتون عرض کردم من خریدهام رو از ایوو انجام میدم و مستقیما از تولید کننده ها نمی خرم، با این تفاصیل بین فروشگاه ها و فروشنده ها چطور می تونم فروشنده معتبر را از غیر معتبر تشخیص بدم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

خوب در اینجور مواقع که خرید از بازار انجام میدین، باید از نمونه هاتون عکس بگیرین. یعنی همونی رو که دیدین و پسندیدین و انتخاب کردین و بیعانه براش پرداخت کردین، ازش عکس بگیرین یا به نماینده تون بگین که ازش عکس تهیه کنه و حتی اگه بشه سمپل و نمونه. باید موقع تحویل با عکسش که در اختیار دارین و نمونه ای که در دست دارین ، کاملا دقیق تحویل بگیرین. دوستی و اعتماد سر جای خودش ولی کالاتون رو دقیقا بازررسی کنین و از نمایندتون بخوایین که دقیق تحویل بگیره...
البته این روش درباره کالایی که با چشم و لمس کردن بشه کیفیت رو تشخیص داد قابل اجراست و هر چه کالای شما دارای ویژگی های تخصصی تر باشه باید نماینده تون هم تخصص اون کالا رو داشته باشه ...خیلی وقتها واقعا با تمام دقت کالا رو تحویل میگیریم ولی چون توان و دانش تشخیص نداریم بازم دچار ضرر میشیم.
تحقیقن در تجارت با چینی ها معتمدترین فرد ، خودتون هستین