ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26
    Fobiran
    مهمان
    مرتضی جان
    سلام

اول اینکه منتظر گزارش شما در مورد فاز سوم نمایشگاه هستیم. انشالله که شرکت میکنید؟

موضوع دوم اینکه ایا این نمایشگاه همون نمایشگاه معروفه گوانژو هست که همه ساله براش تو روزنامه ها تبلیغ می کنن و تور برگزار میکنن؟ همون که هر فصل یک بار برگزار میشه؟

موضوه سوم هم اینکه ایا به جز این نمایشگاه های فصلی نمایشگاه های دیگری هم در گوانژو برگزار میشه؟

موضوع چهارم: کلا چه اطلاعاتی در مورد نمایشگاه های بزرگ چین دارید؟ چه در گوانژو چه در شن زن و . . . .

با تشکر
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Fobiran [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    مرتضی جان
    سلام

اول اینکه منتظر گزارش شما در مورد فاز سوم نمایشگاه هستیم. انشالله که شرکت میکنید؟

موضوع دوم اینکه ایا این نمایشگاه همون نمایشگاه معروفه گوانژو هست که همه ساله براش تو روزنامه ها تبلیغ می کنن و تور برگزار میکنن؟ همون که هر فصل یک بار برگزار میشه؟

موضوه سوم هم اینکه ایا به جز این نمایشگاه های فصلی نمایشگاه های دیگری هم در گوانژو برگزار میشه؟

موضوع چهارم: کلا چه اطلاعاتی در مورد نمایشگاه های بزرگ چین دارید؟ چه در گوانژو چه در شن زن و . . . .

با تشکر
    سلام دوست من
    آره این همون نمابشگاه هست و الان اینجا پر از تاجرهایی از کشورهای مختلف از جمله ایرانه. البته با ایرانی ها که صحبت میکنی ، همشون میگن که امثال تعداد بازدید کننده های ایرانی خیلی کم شده و دلیلش هم دلار و ماجراهای اون در ایرانه.

حتما از فاز سوم هم براتون عکس و مطلب میزارم. و در اولین فرصت لیست کاملی از نمایشگاههای گوانگجو و چین تهیه میکنم و در اینجا میگذارم.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    آقا مرتضی من هم یه درخواست از شما دارم. شما که چین هستی آیا اطلاعاتی در مورد بازارهای چین دارید؟

مثلا گوانژو، شن زن، فوشن، ایوو اینها هر کدوم آیا بازار خاصی هستند؟

مثلا بازار مبلمان در کدام شهر متمرکز شده؟ من شنیدم پوشاک مرکزیتش گوانژو هست یا اسباب بازی ایوو. ایا درسته؟

اگر بخوایم دفتر بزنیم کدام شهر بهتره؟

آیا در گوانژو همه چیز پیدا میشه؟

و یک سوال خیلی مهم. با توجه به افزایش قیمت دلار در حال حاضر چه کالاهایی رو میشه به چین صادر کرد؟
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    آقا مرتضی من هم یه درخواست از شما دارم. شما که چین هستی آیا اطلاعاتی در مورد بازارهای چین دارید؟

مثلا گوانژو، شن زن، فوشن، ایوو اینها هر کدوم آیا بازار خاصی هستند؟

مثلا بازار مبلمان در کدام شهر متمرکز شده؟ من شنیدم پوشاک مرکزیتش گوانژو هست یا اسباب بازی ایوو. ایا درسته؟

اگر بخوایم دفتر بزنیم کدام شهر بهتره؟

آیا در گوانژو همه چیز پیدا میشه؟

و یک سوال خیلی مهم. با توجه به افزایش قیمت دلار در حال حاضر چه کالاهایی رو میشه به چین صادر کرد؟
    سلام بهزاد جان

بله همونطور که شما خودت هم گفتی هر شهری در واقع مرکز و بازار یک دسته کالای خاص هست.

مثلا: فوشن بازار مبل هست و پاساژها و بازارهای بسیار بزرگ مبل رو میشه اونجا پیدا کرد.

یا مثلا شنژن، بازار لوازم الکترونیکی و الکتریکی هست و هر چی که در این زمینه بخواهی اونجا پیدا میشه.

گوانگژو بازارهای متنوع داره و به علت نزدیکی به شهرهایی مثل فوشن و شنژن و ... و داشتن کارخونه هایی در زمینه های مختلف، در واقع یک حالت مرکزیت پیدا کرده.

ایوو هم که به سوپرمارکت بزرگ معروفه و اون هم در واقع یک گوانگجو کوچیک هست که روز به روز داره بزرگتر میشه.

شانگهای بیشتر برای تولیدات صنعتی و خط تولید کارخانجات هست و پکن هم که پایتخت سیاسی.

......
    برای افتتاح دفتر هم؛ باید بگم بستگی به رشته و تخصص کاری داره. اینکه در چه زمینه ای از بازرگانی و بر روی چه کالای خاصی میخوایی کار کنی.

با بالا رفتن قیمت دلار فرصت صادرات، بیشتر شده . صادرات مواد اولیه مثل سنگ آهن، گرانیت، انواع مواد معدنی ، پشم گوسفند، پنبه، و هر چیزی رو که بشه اسم ماده اولیه براش گذاشت ، میتونه سود آور باشه
    hkarimpoor2003
    مهمان
    مرتضی جان از وقت و حوصله ای که میگذاری ممنون
    لطفا اگر اطلاعاتی در مورد شرایط دفتر زدن ، ثبت شرکت و یا ثبت یه شعبه از شرکت ایرانی در گوانجو دارید بنویسید .قوانین ، هزینه های تخمینی و زمان اجرای کار های ثبتی و ...
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط hkarimpoor2003 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    مرتضی جان از وقت و حوصله ای که میگذاری ممنون
    لطفا اگر اطلاعاتی در مورد شرایط دفتر زدن ، ثبت شرکت و یا ثبت یه شعبه از شرکت ایرانی در گوانجو دارید بنویسید .قوانین ، هزینه های تخمینی و زمان اجرای کار های ثبتی و ...
    سلام کریم پور جان
    چشم . در اولین فرصت حتما این کار رو خواهم کرد . و اصلا پیشنهاد میکنم که یک بخشی در فروم برای ثبت شرکت ها در داخل و خارج راه اندازی بشه. فکر میکنم خیلی خوب و مفید باشه.

اما در مورد تشکرت بابته وقت گذاشتنم. باید بگم: ماها باید تمرین کنیم تا به این باور برسیم که کمک به رشد دیگران میتونه باعث رشد خودمون بشه. نباید در اطلاعات انحصار طلب باشیم و سعی کنیم همه چیز رو پیش خودمون نگه داریم. در واقع اگر بستر رشد برای همه فراهم بشه ما هم به این موج سوار و رشد خواهیم کرد. متاسفانه، برای ما ایرانی ها اینطور نیستو نمیدونم چرا این حالت ایجاد شده. برای مثال وقتی ما به چین اومدیم برای اجاره دفتر و ثبت شرکت و شروع به کار ، به هر ایرانی که میرسیدیم و ازش سوال میکردیم، یک دنیا فاز منفی بهمون میداد و همش میگفت که اینجا بدرد نمیخوره و دیگه فایده نداره و از این حرفها. بجای اینکه به هموطنش انرژی مثبت بده و اطلاعات در اختیارش بگذاره، سعی میکرد ما رو پشیمون کنه. چون دیدش و نگرشش به رشد کاملا اشتباه بود. ما ها باید به هم کمک کنیم و باید هوای همو داشته یاشیم. همه برای یک کشوریم و رشد و شکوفایی تجارت و بازرگانی این کشور یعنی رشد و ترقی همه ما. درسته که رقابت اصولی داره ولی این اصل نیست که دیگران رو ضعیف نگه داریم تا خودمون قوی باشیم.
    15
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    ممنون از اطلاعات خوبتون و وقت و حوصله ای که میذارید
    کاش همه دید شما رو داشتن

مثلا من میخوام تاجر بشم
    اما هیچ کس بهم هیچ سر نخی نمیده
    تنها کاری که می کنن اینه که برو مطالعه کن بعد وارد عمل شو
    یا برو توی شرکت بازرگانی کار کن

حالا مطالعه رو کم و بیش دارم اما شرکت بازرگانی نمیتونم کار بگیرم من باید (از یک جایی و متاسفانه خودم به تنهایی) شروع کنم
    و خیییییییییییییلی علاقمندم
    اما
    نمیدونم باید از چه کالایی شروع کنم؟
    من تهرانم خب تو تهران چه مزیت منطقه ای وجود داره مثلا هر استانی یک مزیتی داره (صنایع دستی ، مواد اولیه، محصولات کشاورزی و....) من زیاد مطالعه کردم ولی برای منی که میخوام تنهایی وارد میدون بشم و علیرغم خیلی هایی که جد و ابادشون توی کار تجارت بوده کسی رو هم آشنا ندارم
    چه کنم؟
    خب نمی تونم قیدش رو هم بزنم
    من تو هر کاری تلاشم و می کنم کالا اگر موفق شدم که هیچ اگر نشدم خیالم راحته که حداقل برای یک بار تلاشم رو کردم
    دوستان من منظورم از شروع کار عملیه
    چون سرمایه ام زیاد نیست قاعدتا نمی تونم زیاد ریسک کنم

کسی از شما بوده که شرایط منو داشته باشه
    شروع کرده باشه و الان موفق باشه
    میشه تجربتون رو بگید
    ممنون ببخشید زیاد شد
    پست آقا مرتضی سردرددلم رو باز کرد
    راستی من تازه عضو شد -دیروز- و خیلی خیلی خوشحالم که با شماها آشنا شدم
    موفقتر باشید
    8
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    باسلام از راهنمایی های خوب شما سپاسگزارم.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط تاجر [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    ممنون از اطلاعات خوبتون و وقت و حوصله ای که میذارید
    کاش همه دید شما رو داشتن

مثلا من میخوام تاجر بشم
    اما هیچ کس بهم هیچ سر نخی نمیده
    تنها کاری که می کنن اینه که برو مطالعه کن بعد وارد عمل شو
    یا برو توی شرکت بازرگانی کار کن

حالا مطالعه رو کم و بیش دارم اما شرکت بازرگانی نمیتونم کار بگیرم من باید (از یک جایی و متاسفانه خودم به تنهایی) شروع کنم
    و خیییییییییییییلی علاقمندم
    اما
    نمیدونم باید از چه کالایی شروع کنم؟
    من تهرانم خب تو تهران چه مزیت منطقه ای وجود داره مثلا هر استانی یک مزیتی داره (صنایع دستی ، مواد اولیه، محصولات کشاورزی و....) من زیاد مطالعه کردم ولی برای منی که میخوام تنهایی وارد میدون بشم و علیرغم خیلی هایی که جد و ابادشون توی کار تجارت بوده کسی رو هم آشنا ندارم
    چه کنم؟
    خب نمی تونم قیدش رو هم بزنم
    من تو هر کاری تلاشم و می کنم کالا اگر موفق شدم که هیچ اگر نشدم خیالم راحته که حداقل برای یک بار تلاشم رو کردم
    دوستان من منظورم از شروع کار عملیه
    چون سرمایه ام زیاد نیست قاعدتا نمی تونم زیاد ریسک کنم

کسی از شما بوده که شرایط منو داشته باشه
    شروع کرده باشه و الان موفق باشه
    میشه تجربتون رو بگید
    ممنون ببخشید زیاد شد
    پست آقا مرتضی سردرددلم رو باز کرد
    راستی من تازه عضو شد -دیروز- و خیلی خیلی خوشحالم که با شماها آشنا شدم
    موفقتر باشید
    دوستان گرامی ما اینجا جمع شدیم چون همه مون تازه کاریم.

من چند روز پیش با رئیس یکی از گمرکات کشور صحبت میکردم که انسان بسیار شریفی بودند بعد از ساعت ها بحث و گفتگو فرمودن که بعد از 34 سال کار در مباحث بازرگانی نمیتونم ادعا کنم که یک درصد از این دریای بیکران رو پیدا کردم.

نگران نباشید، همه تازه کاریم، این فروم هم برای همینه که به همدیگه کمک کنیم، شاید خیلی از سوالاتی که اینجا مطرح میشه رو هیچ کدوم از ماها جوابی براش نداشته باشیم، اونی هم که بلده رغبت نکنه بیاد جواب بده، ولی ما نباید ناامید بشیم. میدونم که درون ذهن شما بسیار مشوشه. ولی ذهن من هم همینطوره.

ولی تصور کنید دو سال دیگه این فروم چه منبعی میشه، یه منبع پر از اطلاعات ریز و بزرگ ، پر از بچه هایی که همین راه هایی که ما الان داریم میریم رو تازه شروع کردن و مباحث ما براشون تازگی داره، امیدوارم اون زمان هم وصله بزاریم و به همدیگه کمک کنیم.

خیلی مباحث تخصصی ای وجود داره که به قول آی دی مرتضی ما اصلا نمیدونیم که یه همچین چیزایی هم وجود داره، ولی داره و ما هنوز ازش بی خبریم.

چند روز پیش داشتم رادیو تجارت رو گوش میدادم استادی رو آورده بودن که داشت در مورد تجارت و صادرات صحبت میکرد. یک جمله خیلی خیلی زیبایی گفت که من واقعا لذت بردم. ایشون گفت متاسفانه در ایران همه فکر میکنن اگر تو دو تا کشور آشنا داشته باشن یا زبون یه کشور رو بلد باشن میتونن تجارت کنن، برای همین 50 میلیون 100 میلیون میندازن تو کار به پشتوانه پولشون شروع به تجارت میکنن، و اسم خودشون رو هم میزارن تاجر. در حالی که با الفبای تجارت آشنا نیستند، و اصلا حق و حقوق خودشون رو نمیشناسن و اینجور میشه که طرف همه پولشونو دو دره میکنه.

یه مثال زد گفت مثلا چرا تاجرای ایرانی کالاشونو بیمه نمیکنن؟ به این دلیل که فکر میکنن نیازی نیست ولی یک بار که کالاشون دچار حادثه میشه به بحران عمیقی دچار میشن که دیگه توان بلند شدن نخواهند داشت. پیش خودم گفتم خداییش من که این یکی دو ساله کار کردم یک بار هم کالامو بیمه نکردم و در واقع شانس آوردم که به آدم های خوبی خوردم، به شرکت های خوبی خوردم، به راننده های خوبی خوردم که دچار مشکل نشدیم.

ببینید همه چیز را همگان دانند. ما ویژگی مشترکمون اینه که همه مون تازه کاریم، اما انگیزه داریم که با کمک به همدیگه خودمون رو بالا بکشیم. بنابراین نگران نباشید. پیشنهاد میکنم اگر در ابتدای کار هستید، هر سوالی براتون پیش اومد تو این انجمن بپرسید، جون ممکنه نکته ای باشه که من نوعی هم از اون غافل شده باشم.
    15
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    ممنون از پاسخ دلگرم کننده تون
    واقعا دریای بیکران تجارت
    درسته
    دوستان بیاییید و تجربه تون رو از اولین تجارتتون بگید
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)