ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    227
    کاربر فعال

مشاوره برای انتخاب اسم شرکت

سلام
    قصد ثبت شرکت دیگری نیز داریم... از دوستان و اساتید گرامی خواهش میکنم اگر امکان دارد برای انتخاب اسم شرکت به حقیر کمک کنند.
    زمینه فعالیت در جوزه مواد نفتی بخصوص قیرطبیعی و قیر پالایشگاهی است.
    با تشکر فراوان
    41
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    چندتا از اسامی انتخابی خودتان را بفرمایید تا ببینیم "مفهوم مرکزی" تان چیست تا روی آن مانور دهیم/دهند!
    13
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    دوست عزیز، چند نکته رو باید خدمتتون عرض کنم در مورد انتخاب اسم
    1- از اسمهای بزرگ استفاده کن . به عنوان مثال بعضی ها روی شهر و دیارشون تعصب دارن و میان قاطی اسم شرکتشون رو اسم شهرشون رو میذارن . این باعث میشه تصور شرکتی بزرگ در ذهن مشتری غیر ممکن باشد
    2- بازار هدفت رو مشخص کن و اسمی بذار که در بازار هدفت هم قابل درک باشه . یه مثال نقض مثلا آب معدنی الموت ( یکی از مکانهای باستانی استان قزوین) در نمایشگاه یکی کشور های عربی ارائه شده ولی طرف عرب اون رو آب معدنی مرگ ترجمه میکنه.
    3- قبل از اینکه اسم رو ثبت کنی ببین میتونی براش یه دامین پیدا کنی یا نه . عدم تطابق اسم شرکت و وبسایت چندان خوشایند نیست. اگر فعالیتت بین المللی هست حتما به سمت دامین های com . برو
    4- اسمی رو انتخاب کن که دقیقا فعالیتت رو شرح بده و به راحتی بتونی به انگلیسی برش گردونی

نکته: اسمهای زیادی در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده که نه من و نه سایر دوستان ازش اطلاعی ندارن و پیشنهاد اسم منطقی نیست . باید خودت انتخاب کنی تا استعلام بشه و بعد یکی رو انتخاب کنن . من خودم برای انتخاب نام شرکتم سه بار اقدام کردم تا پذیرفته شد.

موفق باشید
    353
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    نقل قول نوشته اصلی توسط mozaffarim [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    دوست عزیز، چند نکته رو باید خدمتتون عرض کنم در مورد انتخاب اسم
    1- از اسمهای بزرگ استفاده کن . به عنوان مثال بعضی ها روی شهر و دیارشون تعصب دارن و میان قاطی اسم شرکتشون رو اسم شهرشون رو میذارن . این باعث میشه تصور شرکتی بزرگ در ذهن مشتری غیر ممکن باشد
    2- بازار هدفت رو مشخص کن و اسمی بذار که در بازار هدفت هم قابل درک باشه . یه مثال نقض مثلا آب معدنی الموت ( یکی از مکانهای باستانی استان قزوین) در نمایشگاه یکی کشور های عربی ارائه شده ولی طرف عرب اون رو آب معدنی مرگ ترجمه میکنه.
    3- قبل از اینکه اسم رو ثبت کنی ببین میتونی براش یه دامین پیدا کنی یا نه . عدم تطابق اسم شرکت و وبسایت چندان خوشایند نیست. اگر فعالیتت بین المللی هست حتما به سمت دامین های com . برو
    4- اسمی رو انتخاب کن که دقیقا فعالیتت رو شرح بده و به راحتی بتونی به انگلیسی برش گردونی

نکته: اسمهای زیادی در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده که نه من و نه سایر دوستان ازش اطلاعی ندارن و پیشنهاد اسم منطقی نیست . باید خودت انتخاب کنی تا استعلام بشه و بعد یکی رو انتخاب کنن . من خودم برای انتخاب نام شرکتم سه بار اقدام کردم تا پذیرفته شد.

موفق باشید
    سلام
    مطلب مفیدی عرض کردید
    متشکرم

پيامبر خدا (ص) فرمود: بـازرگان راستـگو روز قيامت در سايه حمايت خداست.
    227
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط isadf [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام
    چندتا از اسامی انتخابی خودتان را بفرمایید تا ببینیم "مفهوم مرکزی" تان چیست تا روی آن مانور دهیم/دهند!
    سلام
    ببینید ما پیش وند رو انتخاب کردیم و کلمه اصلی شرکت رو هنوز نتونستیم انتخاب کنیم.
    مثلا " ایکس تجارت پارسیان" یا " ایکس تجارت آریایان" بجای ایکس کلمه پیشنهادی شما چیست؟
    3
    کاربر جدید
    کاربر جدید

با سلام؛

شرایط انتخاب نام براي شرکت:

1. داراي ريشه فارسي باشد.
    2. لاتين نباشد.
    3. با شئونات انقلاب اسلامي ايران منافات نداشته باشد.
    4. تکراري نباشد. به سايت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] مراجعه و نام پيشنهادي را جستجو نماييد. توجه کنيد که دو کلمه از نام پيشنهادي بايد با اسامي داراي سابقه متفاوت باشد.
    5. داراي اسم خاص باشد.
    6. از اعداد بصورت رياضي آن استفاده نشود، بلکه بصورت حروف نوشته شود.
    7. از عناوين ايثارگران و شاهد و امثال اینها که انحصاراً تحت نظارت سازمان محترم بنياد شهيد و امور ايثارگران مي باشد، استفاده نشود.
    8. از عنوانهاي شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود .
    9. عدم استفاده از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و يا ترکيبي از چند حرف.
    10. عدم استفاده از حرف اول بعضي از کلمات مثل: پي وي سي و ……

نامهاي زير نبايد جزء اسامي مضاف به عناوين شرکت اضافه شود :
    ملي، ايران، ملت، کشور، انتظام، نظام، نفت، پتروشيمي، دادگستر، بنياد، سازمان، مرکز، بهزيست، بانک، بسيج، جهاد، آسانسور، آژانس، ايثار، ايثارگران، شاهد، شهيد، آزاده، جانبازان، تکنو، فاميلي، فيلتر، نيک، باور، ميکروبرد، تست، استار، تک، مدرن، پيک، امنيت، کارواش، فانتزي، شهروند، اقتصاد، ميهن، جوانان، ايمان، دکوراسيون، هدف، سپاه، تکنيک، ديتا، تک نو، تکنولوژي، اورست، مونتاژ، ونوس، دفتر، ايتال، بیو، کنترل، متريک، مترلژي.
    و براي کلماتِ آپارتمان معادل آن یعنی كاشانه، تکنيک و تکنو معادل فن، تکنولوژی معادل فن آوري يا فن آوران، کلينيک معادل درمانگاه، دکوراسيون معادل آرايه و سيستم معادل چرخه درخواست شود.

از طرفي برابر دستورالملهاي صادره، در تعيين نام شرکتها حتماً و بايد از اسم خاص استفاده کرد.

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

ویرایش توسط Modiran : 29-04-2015 در ساعت 10:31

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع