ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    به نظر شما در کل هزینه ساختمان با استفاده از این میلگردها چقدر بیشتر از نوع فلزی است؟
    جرم حجمی این میلگردها چند هست و ایا در سایز مشابه میتوان به جای نوع فلزی به کار برد؟
    دانشمند
    مهمان
    وقتی به دوست محترم پیشنهاد کردم یه گردش تفریحی در اینترنت میتونه به حجم دانسته ها بیافزاید بر آن شدم که خودم هم تحقیق بیشتری بکنم . و به طور پراکنده به این موارد برخوردم در اواخر دهه ۷۰ میلادی و در بحران جنگ سرد انستیتو لجستیک ارتش روسیه موفق به اختراع این الیاف میشود که این الیاف بعداز نتیجه بخش بودن تست های آزمایشی وطی مراحلی از بدنه کشتی و زیر دریایی و هواپیما در سیر تکاملی خودش به ساخت شیشه های کامپوزیت لوله های پشم شیشه ایی (مقاوم در برابر سرمای شدید ) وکامپوزیت های نما وسقف و میلگرد های کامپوزیت میشه که سعی میکنم مختصرا به فواید و عیوب آن بپردازم
    فواید همونطوری که استاد محترم فرمودند علاوه بر سبک سازی و کاهش مصالح مصرفی میتوان به حمل ونقل ارزان و مقاومت بیشتر نسبت به میلگردهای فولادی اشاره کرد و البته بسیار مناسب هستش جهت بتون ریزی در مناطق سردسیر از معایب اون میشه عدم مقاومت در برابر حرارت مستقیم و عدم شکل پزیری به صورت زاویه دار (خاموت ) و مشکل اصلی نیاز به انجام محاسبات بیشتر در کاربری اون در سقف ساختمان هستش توضیح اینکه روش سقف ریزی در کشورهای بلوک شرق به علت صرفه جویی در مصالح حداقل با ایران متفاوت هستش . از جاهای دیگه خبر ندارم .

و در مورد تولید اون در ایران گذشته از مشکلات اخذ مجوز وپیدا کردن بازار جهت فروش محصولات ٬ تامین مواد اولیه هستش که طبق برآورد من ۹۵درصد وارداتی هستش . واحتمال اینکه تولید کننده همواره با مشکلات تامین مواد اولیه مواجه باشه بسیار زیاد می باشد .
    اما فراموش نکنیم که به علت محدودیت منابع معدنی و حفظ منابع ملی انسان امروز ناگزیر به پیداکردن مواد جایگزین هستش .
    دانشمند
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط masameq [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    به نظر شما در کل هزینه ساختمان با استفاده از این میلگردها چقدر بیشتر از نوع فلزی است؟
    جرم حجمی این میلگردها چند هست و ایا در سایز مشابه میتوان به جای نوع فلزی به کار برد؟
    عرض ادب دارم وتا چند روز آینده اطلاعات فنی رو همینجا مطرح میکنم .
    Navid_atabaki
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط دانشمند [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    وقتی به دوست محترم پیشنهاد کردم یه گردش تفریحی در اینترنت میتونه به حجم دانسته ها بیافزاید بر آن شدم که خودم هم تحقیق بیشتری بکنم . و به طور پراکنده به این موارد برخوردم در اواخر دهه ۷۰ میلادی و در بحران جنگ سرد انستیتو لجستیک ارتش روسیه موفق به اختراع این الیاف میشود که این الیاف بعداز نتیجه بخش بودن تست های آزمایشی وطی مراحلی از بدنه کشتی و زیر دریایی و هواپیما در سیر تکاملی خودش به ساخت شیشه های کامپوزیت لوله های پشم شیشه ایی (مقاوم در برابر سرمای شدید ) وکامپوزیت های نما وسقف و میلگرد های کامپوزیت میشه که سعی میکنم مختصرا به فواید و عیوب آن بپردازم
    فواید همونطوری که استاد محترم فرمودند علاوه بر سبک سازی و کاهش مصالح مصرفی میتوان به حمل ونقل ارزان و مقاومت بیشتر نسبت به میلگردهای فولادی اشاره کرد و البته بسیار مناسب هستش جهت بتون ریزی در مناطق سردسیر از معایب اون میشه عدم مقاومت در برابر حرارت مستقیم و عدم شکل پزیری به صورت زاویه دار (خاموت ) و مشکل اصلی نیاز به انجام محاسبات بیشتر در کاربری اون در سقف ساختمان هستش توضیح اینکه روش سقف ریزی در کشورهای بلوک شرق به علت صرفه جویی در مصالح حداقل با ایران متفاوت هستش . از جاهای دیگه خبر ندارم .

و در مورد تولید اون در ایران گذشته از مشکلات اخذ مجوز وپیدا کردن بازار جهت فروش محصولات ٬ تامین مواد اولیه هستش که طبق برآورد من ۹۵درصد وارداتی هستش . واحتمال اینکه تولید کننده همواره با مشکلات تامین مواد اولیه مواجه باشه بسیار زیاد می باشد .
    اما فراموش نکنیم که به علت محدودیت منابع معدنی و حفظ منابع ملی انسان امروز ناگزیر به پیداکردن مواد جایگزین هستش .

جناب میرزاراضی مواد اولیه مورد استفاده این میلگردها چیه دقیقا؟!
    دانشمند
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط Navid_atabaki [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    جناب میرزاراضی مواد اولیه مورد استفاده این میلگردها چیه دقیقا؟!
    به طور ساده این میلگردها بسته به سایز از ۶ تا ۱۲ رشته الیاف به هم بافته میشه بعد از کذر از کوره در آب سرد میشه و به صورت کلاف یا شاخه به بازار ارائه میشه الیاف به صورت دوک روی خط تولید نصب میشه . ومواد تشکیل دهنده الیاف شامل بازالت پشم شیشه سیلیس الومینیم و البته مواد دیگه که دقیق اطلاعاتی در اون زمینه ندارم هستش . ضمنا در خال حاضر مذاکراتم رو باهاشون قطع کردم به علت اینکه عنوان میکنن قیمت و متراژی که به من داده شده مربوط به ۱۰۰ کیلو هستش نه ۱ تن ! و مشکل رو مربوط به ترجمه دونستن ! و طبق تماس تلفنی که دیروز بامن داشتند قرار جلسه ایی با من گذاشتند با حضور مترجم مورد تایید وزارت امور خارجه اینجا که فعلا منتظرم . ضمنا اطلاعات فنی دستم رسیده ولی تا روشن شدن مسئله قیمت ٬ منتشر نمیکنم .
صفحه 3 از 3 نخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)