ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 77
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد

تجارت با چین

سلام به همه دوستان
    این تاپیک رو برای پاسخ به سوالات دوستان در مورد تجارت با چین ایجاد کردم. بی شک در تاپیک های اینچنینی نمیشه تمام موارد رو ریز به ریز پاسخ داد و تمام و کمال به جزئیات پرداخت ولی میشه تا جای ممکن تجربیات رو در اختیار هم گذاشت...

تجارت همیشه و همیشه با ریسک همراه هست ، ولی میشه این ریسک رو تا حد امکان کاهش داد. ریسک هیچ وقت به صفر نمیرسه ولی خوب میشه با استفاده از تجارب همدیگه ، ریسک رو کم و کم و کم کرد. بنده تا جایی که تجربه و سوادم امکان و اجازه میده سعی میکنم پاسخ گوی سوالات دوستان در مورد تجارت با چین باشم و از دوستان دیگری که تجربه دارند خواهش میکنم دریغ نکنن.

به امید تجارت های پر سود برای همه دوستان
    91
    کاربر فعال
    سلام زمینه کاری شرکت شما چیه شاید مشتری خود شما شدیم من به واردات لب تاپ وگوشی این چیزا فکر میکنم وزیاد خوشم نمیاد از دبی خرید داشته باشم(موقعیتش است) چون بالاخره بخشی از کشور دشمنه شما در این زمینه ها کار کردید؟یا اطلاعی درباره مراکزی که میشه این نوع کالاها رو خرید اطلاعاتی دارید؟
    ویرایش توسط golder : 14-10-2014 در ساعت 10:56
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط golder [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام زمینه کاری شرکت شما چیه شاید مشتری خود شما شدیم من به واردات لب تاپ وگوشی این چیزا فکر میکنم وزیاد خوشم نمیاد از دبی خرید داشته باشم(موقعیتش است) چون بالاخره بخشی از کشور دشمنه شما در این زمینه ها کار کردید؟یا اطلاعی درباره مراکزی که میشه این نوع کالاها رو خرید اطلاعاتی دارید؟
    سلام
    ما شرکت بازرگانی هستیم ، بخشی از فعالیت ما در زمینه ارائه خدمات بازرگانی به تجار هست. از جستجو و خرید کالا تا تحویل در درب انبار در ایران . البته بخش های دیگری هم فعال هستیم که جزء پروژه های مربوط به خود شرکت هست که خودمون مستقیما سرمایه گذاری میکنیم.
    ببینید برای خرید جنس اورجینال برند های مطرح گوشی و تبلت دبی و هنگ کنگ چون منطقه آزاد تجاری هستن مناسب تر هستن . دبی از هنگ کنگ هم مناسب تر هست ولی برای خرید برند های چینی که در ایران نمایندگی رسمی نداشته باشن و یا کالاهای کپی و برند های نا شناخته ، چین بازار بسیار مناسبی هست. همینطور برای لوازم جانبی و قطعات موبایل و لپتاپ و .. .
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    اقا مرتضی من به مشکل خوردم با این چینیها و میخواستم بدونم شما و دوستان دیگه چه راهی پیشنهاد میدین
    من یه کانتینر لوازم جانبی کامپیوتر اوردم از چین ولی گمرک بندرعباس به استاندارد پاورها گیر داد(در حالی که استاندراد اروپا داشت و البته ترخیصکارمون هم بی عرضه بود) در هر صورت باقی بار ترخیص شد و پاورها رو باید مرجوع کنیم. این چینیه که پاورها رو ازش خریدم همشهری شماست اتفاقا و قبول نمیکنه برگشت پاورها رو و حتی به قیمت پایینتر تحویل بندر شنزن گفتم بهت میدم بازم قبول نمیکنه.
    الان سه راه وجود داره:
    اول اینکه باید سریع یه مشتری تو یه کشور ثالث باید براش پیدا کنم
    دوم اینکه باید ببرم دبی و ته لنجی بیارمشون(که البته میگن باید بره دبی و اونجا گمرکیش پرداخت بشه و هزینه داره)
    سوم اینکه ببرم دبی و دوباره از گمرک بوشهر یا جای دیگه بیارم
    حالا به نظر شما پیکار کنم و ایا راه دیگه ای هم وجود داره؟؟
    omidtomcat
    مهمان
    یه سئوال از اقا مرتضی:

می خواستم بدونم تا چقدر می شه از این چینیها تخفیف گرفت ؟؟

من سر یه کالایی با هاشون وارد مذاکره شدم نامردا قیمتشون از تو ایران بیشتره !!

مثلا اگه کالایی رو 10 دلار قیمت میدن امیدی به خرید 1-2 دلاری هست یا کلا بیخیال بشم
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط haman716 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    اقا مرتضی من به مشکل خوردم با این چینیها و میخواستم بدونم شما و دوستان دیگه چه راهی پیشنهاد میدین
    من یه کانتینر لوازم جانبی کامپیوتر اوردم از چین ولی گمرک بندرعباس به استاندارد پاورها گیر داد(در حالی که استاندراد اروپا داشت و البته ترخیصکارمون هم بی عرضه بود) در هر صورت باقی بار ترخیص شد و پاورها رو باید مرجوع کنیم. این چینیه که پاورها رو ازش خریدم همشهری شماست اتفاقا و قبول نمیکنه برگشت پاورها رو و حتی به قیمت پایینتر تحویل بندر شنزن گفتم بهت میدم بازم قبول نمیکنه.
    الان سه راه وجود داره:
    اول اینکه باید سریع یه مشتری تو یه کشور ثالث باید براش پیدا کنم
    دوم اینکه باید ببرم دبی و ته لنجی بیارمشون(که البته میگن باید بره دبی و اونجا گمرکیش پرداخت بشه و هزینه داره)
    سوم اینکه ببرم دبی و دوباره از گمرک بوشهر یا جای دیگه بیارم
    حالا به نظر شما پیکار کنم و ایا راه دیگه ای هم وجود داره؟؟
    سلام

اول اینکه ایکاش از اول تمام جوانب رو بررسی میکردی و حتما با یک ترخیص کار خوب یا یک شرکت در مبدا مذاکرده میکردی که بتونه قرارداد محکم با طرف چینی ببنده. بررسی نیاز به استاندارد در گمرک از مراحل مهم در پروسه تعیین قیمت یک کالا هست.
    دوم اینکه فکر میکنم راه کم هزینه تر همین انتقال به دبی باشه ، در دبی اگر باز اورجینال نباشه هزینهء زیادی برای ترخیص نیست

شماره دفتر تهرانمون رو برات میفرستم ، باهاشون تماس بگیر و اطلاعات دقیق بده، شاید تونستم اینجا طرف چینی رو راضی بکنم .
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidtomcat [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    یه سئوال از اقا مرتضی:

می خواستم بدونم تا چقدر می شه از این چینیها تخفیف گرفت ؟؟

من سر یه کالایی با هاشون وارد مذاکره شدم نامردا قیمتشون از تو ایران بیشتره !!

مثلا اگه کالایی رو 10 دلار قیمت میدن امیدی به خرید 1-2 دلاری هست یا کلا بیخیال بشم
    سلام

بستگی داره با چه نوع کارخونه ای داری مذاکره میکنی. اگر کارخانه مطرحی باشه و بزرگ و درست حسابی ، خبری از تخفیف نیست و قیمت ها معمولا مقطوع هست و در واقع تخفیف به میزان خرید شما بستگی داره ، مثلا یک کانتینر رو 10 دلار میده ، ولی 10 کانتینر رو ممکن هست 8 دلار هم بده.
    اگر کارخانه مطرحی نباشه و صرفا یک کارخانه معمولی باشه، تا حد معقولی میشه چونه زد و قیمت رو پایین آورد ولی باز هم میزان تخفیف و در کل قیمت به تناژ و حجم خرید شما بستگی داره.

فقط یک قانون کلی در تجارت با چینی ها وجود داره ، هیچ وقت بیش از اندازه چونه نزنید . کارخانه های مطرح که تخفیف رو منوط به میزان خرید میدونن و کارخانه های معمولی هم ممکن هست بعد از چونه زدن زیاد شما، راضی به تخفیف بشن ولی از کیفیت جنس شما خواهند زد و مقصر هم البته خود شما هستید . چون کارخانه معمولی فقط به فکر سود هست و نمیخواد شما رو از دست بده به همین خاطر با شما راه میاد ولی این به این معنی نیست که به شما تخفیف میده ، به شما جنس ارزونتر با کیفیت پایینتر میفروشه.

این قانون در تجارت با چین همیشه یادتون باشه ، برای جنس استوک ( جنسی که تولید شده و آماده هست) تا جایی که میتونی چونه بزن ، چون تولید شده و تموم شده و بلافاصله بعد از پرداخت پول جنس رو تحویل میگیری ولی برای جنس به اصطلاح اوردر ( سفارشی ، جنسی که میخوایی سفارش بدی تا برات بسازن) زیاد چونه نزن، ممکنه چونه زدن شما تاثیر بگذاره ولی کیفیت جنس پایین خواهد اومد
    ویرایش توسط مرتضی : 14-10-2014 در ساعت 13:00
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام

اول اینکه ایکاش از اول تمام جوانب رو بررسی میکردی و حتما با یک ترخیص کار خوب یا یک شرکت در مبدا مذاکرده میکردی که بتونه قرارداد محکم با طرف چینی ببنده. بررسی نیاز به استاندارد در گمرک از مراحل مهم در پروسه تعیین قیمت یک کالا هست.
    دوم اینکه فکر میکنم راه کم هزینه تر همین انتقال به دبی باشه ، در دبی اگر باز اورجینال نباشه هزینهء زیادی برای ترخیص نیست

شماره دفتر تهرانمون رو برات میفرستم ، باهاشون تماس بگیر و اطلاعات دقیق بده، شاید تونستم اینجا طرف چینی رو راضی بکنم .
    از باقی کالاها که مطمئن بودم که مشکلی نداره و دیگه ارزش نداشت فقط برای پاورها که کلا 3000 دلار بود بازرسی انجام بشه ولی برای قرارداد کاملا حق با شماست و اشتباه کردم
    چون شرکتشون تو شهر گوانگجو هم بود باید با شما هماهنگ میکردم یه قرارداد ببندین ولی انشالله دفعه های بعدی.
    تجربه ای شد.
    شرکتهای ایرانی تو دبی هزینه ای حدود 2 میلیون میگن برای تحویل گرفتن از لنج و ترخیص و اینکه دوباره بدن به لنج دیگه که ته لنجی بیاره. ولی ترخیصکارای بندر عباس میگن 1.5 درصد پروفرما رو دبی میگیره یعنی حدود 150 هزار تومن (و البته هزینه انجام کار)
    شما میتونید کار تحویل و ترخیص دبی و تحویل مجدد به لنج دیگه رو انجام بدین؟؟ و هزینه ها چطوره؟
    اگر شرکتتون در دبی هم انجام میده این کار رو لطف کن شماره رو بفرست باهاشون تماس بگیرم و مدارک ارسال کنم
    ممنون
    227
    کاربر فعال
    آقا مرتضی، من به یه مشکلی با یه مشتری چینی خوردم
    این مشتری، یه پارت 500 تنی قیرطبیعی از ما خرید کرد و به قول خودش قرار شد برادرانه با هم کار کنیم و همیشه از ما خرید کنه ( در واقع یه گروه تجاری تشکیل دادیم که مشتری از طرف چینی باشه و ما بار رو تامین کنیم و سرمایه تامین بار از طرف ما و بعد از آماده شدن بار طرف خریدار پرداخت کنه )
    یه پارت کار کردیم، حدود 3 هفته خونه ما بودن، ریزه کاری ها رو یادشون دادم ولی سری دوم که اومدن برای خرید بدون اطلاع من خرید کردن
    صحبت که کردیم استدلالشون خیلی غیرمنطقی است، میگن ما یه پارت قرارداد با شما دارشتیم و دیگر دلیلی برای همکاری نمیبینیم!!!

این استدلالشون وقتی درسته که من تمام ریزه کاری ها رو یادش نمیدادم... نه الان!

چون مشتری چینی خودش واسطه است قصد دارم همینجوری که منو دور زده منم همین بلا رو سرش بیارم تا از این کارها نکنه....
    نظر و پیشنهاد شما چیه؟
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط haman716 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    از باقی کالاها که مطمئن بودم که مشکلی نداره و دیگه ارزش نداشت فقط برای پاورها که کلا 3000 دلار بود بازرسی انجام بشه ولی برای قرارداد کاملا حق با شماست و اشتباه کردم
    چون شرکتشون تو شهر گوانگجو هم بود باید با شما هماهنگ میکردم یه قرارداد ببندین ولی انشالله دفعه های بعدی.
    تجربه ای شد.
    شرکتهای ایرانی تو دبی هزینه ای حدود 2 میلیون میگن برای تحویل گرفتن از لنج و ترخیص و اینکه دوباره بدن به لنج دیگه که ته لنجی بیاره. ولی ترخیصکارای بندر عباس میگن 1.5 درصد پروفرما رو دبی میگیره یعنی حدود 150 هزار تومن (و البته هزینه انجام کار)
    شما میتونید کار تحویل و ترخیص دبی و تحویل مجدد به لنج دیگه رو انجام بدین؟؟ و هزینه ها چطوره؟
    اگر شرکتتون در دبی هم انجام میده این کار رو لطف کن شماره رو بفرست باهاشون تماس بگیرم و مدارک ارسال کنم
    ممنون
    میدونی ، برای صرفه جویی و پایین آوردن هزینه ها باید خیلی دقیق کار کرد و همه جوانب رو سنجید ، داشتن یک نماینده بالا سر کار و بارگیری و مراحل خرید و قرارداد اصلا هزینه نیست، ایمن سازی و بیمه کردن کار هست. ما مشتری هایی داریم که خودشون میان چین در حضور ما با کارخانه صحبت میکنن و تمام کارها رو هم خودشون انجام میدن ولی بعد از اینکه برمیگردن ، ما نماینده اون هستیم بالا سر کار، انگار که خودش حضور داره و کارها طبق روال انجام میشه.
    ولی به هر حال شده دیگه ، :) امیدوارم حل بشه. با شرکت تماس بگیر راهنماییت میکنن.
صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع