ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 8 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 77
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط bitumen [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    آقا مرتضی، من به یه مشکلی با یه مشتری چینی خوردم
    این مشتری، یه پارت 500 تنی قیرطبیعی از ما خرید کرد و به قول خودش قرار شد برادرانه با هم کار کنیم و همیشه از ما خرید کنه ( در واقع یه گروه تجاری تشکیل دادیم که مشتری از طرف چینی باشه و ما بار رو تامین کنیم و سرمایه تامین بار از طرف ما و بعد از آماده شدن بار طرف خریدار پرداخت کنه )
    یه پارت کار کردیم، حدود 3 هفته خونه ما بودن، ریزه کاری ها رو یادشون دادم ولی سری دوم که اومدن برای خرید بدون اطلاع من خرید کردن
    صحبت که کردیم استدلالشون خیلی غیرمنطقی است، میگن ما یه پارت قرارداد با شما دارشتیم و دیگر دلیلی برای همکاری نمیبینیم!!!

این استدلالشون وقتی درسته که من تمام ریزه کاری ها رو یادش نمیدادم... نه الان!

چون مشتری چینی خودش واسطه است قصد دارم همینجوری که منو دور زده منم همین بلا رو سرش بیارم تا از این کارها نکنه....
    نظر و پیشنهاد شما چیه؟
    سلام

کار کردن برادرانه ، معنایی نداره در تجارت . در تجارت حرف اول و آخر رو قرارداد میرنه و هر چیزی که بر روی کاغذ نوشته شده نه چیزی که بر زبان آورده شده. اونم با چینی ها که بسیار خبره هستن در این جور موارد. با شما سر معدن میان و جی پی اس موبایل رو روشن میکنن ، و محل معدن رو نشانه گذاری میکنن. بعد میگن خوشم نیومد یا گرونه یا نمیخوام ...و بر میگردن ، یک ماه بعد یا یه هفته بعد ، خودشون میان و با معدن دار صحبت میکنن و معامله بدون حضور شما انجام میشه.
    البته واقعیتش هم این هست که وجود واسطه باعث افزایش قیمت میشه ولی چه واسطه ای؟!!! شما به عنوان تریدر و تاجر باید طوری برخورد کنید و شرایط رو برای دو طرف فراهم بیارید که وجود شما برای هر دوطرف لازم و ضروری باشه و اصلا به چشم هزینه اضافی به بودن شما نگاه نکنن.

به این اتفاق به عنوان یک تجربه نگاه کن و تحلیل کن ببین اشتباه کجا بوده و دفعه بعد محکم تر و دقیق تر و اصولی تر و حرفه ای تر قدم بردار
    227
    کاربر فعال
    آقا مرتضی، ما واسطه نیستیم... ولی معدن دار هم نیستیم
    اتفاقا ما قیمتمون دقیقا قیمت معدن دار بود... چون رابطه هایی که داریم ما با قیمت کمتری از معدن دار خرید میکنیم و تحویل مشتری میدیم در عوضش تمام کارها رو انجام میدیم
    بار چون از سر معدن میاد و موقع بسته بندی و بارگیری خیلی کارها رو میشه انجام داد هیچ مشتری جرات نمیکنه بدون نظارت و نماینده بارگیری کنه
    درسته اشتباه کردیم ولی به شریک ایرانی چینیه اعتماد کردیم... در کل کارمون اشتباه بود.

الآن سوالم اینه:
    ما با چند معدن قرارداد داریم و دنبال مشتری خوب هستیم، به نظر شما چطور میتونیم توی چین مشتری برای بارمون پیدا کنیم؟
    متاسفانه اوضاع قیرطبیعی ایران خیلی خرابه، چون اکثرا صادرکنندگان بارهای درجه دو تحویل مشتری میدن... شما میتونید در این زمینه به ما کمک کنید؟
    یه مطلبی هم در این زمینه توی سایت گذاشتم اگر لازم بودید مطالعه بفرمایید
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    ویرایش توسط bitumen : 14-10-2014 در ساعت 15:53
    3
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوستان عزیز
    من میخوام کارمو با صادرات زرشک و زعفران شروع کنم لطفا راهنماییم کنین که ایا واسه ایران صادرات امکان پذیره شنیدم که واسه دریافت پول تاجرا مشکل دارن و یا با ایران وارد معامله نمیشن میخوام ببینم صحت داره و دنبال مشتری تو چین و یا کشور های همسایه هستم چه جوری باید پیدا کنم
    ویرایش توسط ali3noghte : 15-10-2014 در ساعت 00:52
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    سلام دوستان
    این تاپیک رو برای سوال و جواب در مورد تجارت با چین ایجاد کردم. لطفا همکاری کنید تا تاپیک مسیر درست خودش رو طی بکنه تا به درد همه بخوره. سوالات مربوط به تجارت با چین رو فقط در این تاپیک مطرح کنید. ممنون :)
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط bitumen [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    آقا مرتضی، ما واسطه نیستیم... ولی معدن دار هم نیستیم
    اتفاقا ما قیمتمون دقیقا قیمت معدن دار بود... چون رابطه هایی که داریم ما با قیمت کمتری از معدن دار خرید میکنیم و تحویل مشتری میدیم در عوضش تمام کارها رو انجام میدیم
    بار چون از سر معدن میاد و موقع بسته بندی و بارگیری خیلی کارها رو میشه انجام داد هیچ مشتری جرات نمیکنه بدون نظارت و نماینده بارگیری کنه
    درسته اشتباه کردیم ولی به شریک ایرانی چینیه اعتماد کردیم... در کل کارمون اشتباه بود.

الآن سوالم اینه:
    ما با چند معدن قرارداد داریم و دنبال مشتری خوب هستیم، به نظر شما چطور میتونیم توی چین مشتری برای بارمون پیدا کنیم؟
    متاسفانه اوضاع قیرطبیعی ایران خیلی خرابه، چون اکثرا صادرکنندگان بارهای درجه دو تحویل مشتری میدن... شما میتونید در این زمینه به ما کمک کنید؟
    یه مطلبی هم در این زمینه توی سایت گذاشتم اگر لازم بودید مطالعه بفرمایید
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام
    متاسفانه ما در این زمینه فعالیتی نداریم ، البته قصد ورود داریم در آینده ولی فعلا نه. البته اگر در زمینه بستن قرارداد و یا به عنوان نماینده شما در چین برای پیگیری کارها و نقل و انتقالات مالی نیاز داشته باشید ، میتونیم کمکتون بکنیم.

مطلبتون رو در سایت خوندم ، بسیار عالی بود و با تجربه نوشته شده بود. متاسفانه در بسیاری از بازارها ( نه فقط بازار قیر طبیعی) تجار ایرانی اقدام به اینجور کارها میکنن و فکر میکنن اگر دغل در تجارت داشته باشن ، سود بیشتر عایدشون میشه ولی در نهایت متضرر میشن. هیچ سیاستی بهتر از صداقت در تجارت نیست. شما از طریق همین سایت هم میتونید مشتریان بسیاری پیدا کنید . روی ورژن انگلیسی سایت کار کنید ، مشتری خارجی نیاز به زبان بین المللیداره.
    19
    کاربر جدید
    کاربر جدید

مدت ارسال بار از چین به منطقه ازاد ارس(جلفا)

سلام بر مرتضی بزگوار.اقا مرتضی می خواستم ببینم تاحالا برای جلفا بار فرستادی ؟چند روز طول میکشه ؟هزینه یک کانتینر 20فوت و40فوت چقدر میشه؟آغا مرتضی چوخ یاشا
    8
    کاربر جدید
    کاربر جدید

Question

سلام كسى از صادرات تابلوفرش ايرانى به چين اطلاعات مفيدى دارههزينه انتقال تا چين ، گمرك (فك كنم ١٣٪باشه)و سودش چطورهحتما بايد كارت بازرگانى داشته باشم يا شركت ثبت كنم يا ميشهبا كارت بازرگانى يه نفر ديگه كارها جور ميشه
    ویرایش توسط Smart : 18-10-2014 در ساعت 01:30
    130
    کاربر فعال
    با سلام
    جناب مرتضی خان تا اونجایی ک من میدونم چین مشتری پایه ثابت مواد معدنی ایرانه.
    اگه احیانا یه مشتری به طولت خورد که خریدار مواد معدنی باشه بنده معدندارم.میتونیم باهم کار کنیم.
    گوگرد معدنی : تهیه اسید سولفوریک.تصفیه نفت.کشاورزی و....
    بنتونیت : حفاری چاه نفت.کشاورزی.کاشی و سرامیک سازی.و...
    فلدسپات پتاسیک : شیشه.کاشی و سرامیک و...
    زئولیت : کشاورزی .فیلتر سازی و...
    تمامی معادن در شهرستان سمنان واقع هستند(جنوب سمنان.گردنه اهوان سمنان)
    با تشکر/دژاکام 09366661267
    omidlovetolive@yahoo.com
    ویرایش توسط OMIT : 18-10-2014 در ساعت 13:10
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط jehan [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام بر مرتضی بزگوار.اقا مرتضی می خواستم ببینم تاحالا برای جلفا بار فرستادی ؟چند روز طول میکشه ؟هزینه یک کانتینر 20فوت و40فوت چقدر میشه؟آغا مرتضی چوخ یاشا
    هزینه حمل بستگی به نوع کانتینر و بندر مبدا و مقصد متفاوته.
    مثلا الان از تین جین به بندر عباس حدود 2700 دلار برای یک کانتینر 40 فوت و 1900 دلار برای یک کانتینر 20 فوته. از بندر شنزن برای بیست فوت 1400 دلاره.
    بعد که بار برسه بندر عباس شما باید بار رو ترانزیت کنی به جلفا. که فقط یه هزینه حمل داخلی میخوره. که بنا بر تعرفه داخلی محاسبه میشه. معمولا بین 1700 تا 2300 البته بدون هزینه برگشت کانتینر که اونم حدود 700 تا یه تومنه.
    (عرفت الله سبحانه بفسخ العزائم و حل العقود و نقض الهتم) خداوند را به وسیله فسخ شدن تصمیمها گشوده شدن گره ها و نقض اراده ها شناختم. حضرت امیر (ع)
    21
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام اقای مرتضی عرض ادب.
    بنده علاقه زیادی با تجارت با این کشور دارم. 24 سال سن دارم شرایط گرفتن کارت بازرگانی هم دارم. ایا با توجه به سرمایه من (100 میلیون) ارزش داره کارت بازرگانی بگیرم یا اینکه نه به قول معروف با زد و بند بازی وارد شم... پشتکار خوبی دارم میشه راهنماییم کنید ممنونم
صفحه 2 از 8 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع