ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید

Exclamation نحوه ترخیص از گمرک

سلام
    این اولین پست من توی این انجمنه و امیدوارم بتونم از اطلاعات شما استفاده کنم.
    از شما اساتید یک سوالی داشتم
    من میخوام از طریق یک شخصی توی دبی 15 تا ای پد 3 بخرم و وارد کنم توی ایرانو هزینه هر کدومش 1 تومنه حدودا و وزن هم حدودا 15 تا 17 کیلو. من میخوام با پست ems اونا رو ارسال کنم به ایران و پست هم بیاره تا تهران. تا جایی که میدونم گمرک پست توی خود همون اداره پست هستش و اونجا نمیزارن چون تعداد بالا هستش ترخصیص بشه. توی همین انجمن خوندم خوبه از یک شرکت که کارش ترخصیصه استفاده کنم. یک شرکتم پیدا کردم یکی از خدماتش ترخصیص کالا از گمرکات هستش. ابا میشه با اینا کار کرد؟ ایا برای اینکه بخوام با این شرکت ها کار کنم نیازه من کالا رو از دبی بدم به اینا یا اینا فقط هزینه رو از من میگیرم و کالایی که تو گمرک ایران ترخیص نمیشه رو ترخیص میکنن.
    یک سوال دیگه؟ من بخوام از خدمات ترخیص این شرکتها استفاده کنم باید حتما از طریق همین شرکت ها از دبی ارسال کنم یا نه ؟ خودم ارسال کنم با پست و اینا فقط برام ترخیص میکننن؟
    هزینه ترخصی 15 تا ای پد با مجموع 15 تومن قمیت و 17 کلو وزن چقد میشه حدودا؟
    و اینکه راه ارزونتری سراغ دارید و اینکه کسی کارش این کارا باشه و بتونم باحاش با قمیت مناسب کار کنم؟

مرسی مرسی
    خیلی عجله دارم اگه یکی از اساتید راهنمایی کنه ممنون میشم
    مرسی بازم
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    سلام دوست من

این مطلب رو بخون اطلاعات خوبی داد, جواب سوالاتت رو هم سعی میکنم تا جایی که میتونم بدم:

نحوه ترخيص بسته های پستی در بخش حضوري

جهت صاحب بسته كه قبلا از طريق شركت پست دعوتنامه ارسال شده است شخصا با داشتن كارت شناسائي به گمرك مراجعه مي نمايد ، افرادي كه بعنوان نماينده صاحب بسته براي ترخيص مراجعه مي نمايند مي بايست داراي وكالتنامه رسمي يا معرفي نامه از طرف صاحب بسته باشند و به شرح زير براي ترخيص بسته اقدام نمايند .

1 – اخذ شماره نوبت از گمرك .
    2 – مراجعه به قسمت احراز هويت پست (در اين قسمت پس از احراز هويت ، صاحب بسته يا نماينده وي ، شماره نوبت اخذ شده از گمرك درظهر اعلاميه پستي نامبرده منعكس و جهت بيرون آوردن بسته از انبار براي ارزيابي به قسمت ثبت دفتر انبار تحويل مي گردد .)
    3 – ثبت شماره اعلاميه پستي و شماره نوبت اخذ شده در دفتر انبار .
    4 – تحويل اعلاميه پستي به كارشناسان بخش تجاري و غيرتجاري گمرك جهت تعيين ارزياب .
    5 – بيرون آوردن بسته از انبار و تحويل به ارزياب مربوطه جهت ارزيابي .
    6 – ارزيابي بسته ها با توجه به اولويت شماره نوبت اخذ شده در حضور نماينده پست شروع مي شود و ميزان معافيت و حقوق و عوارض مربوطه تعيين مي گردد .
    در اين قسمت ميبايست مجوز ترخيص كالاهايي كه به موجب جدول مقررات صادرات و واردات بعهده سازمان يا وزارتخانه بخصوصي است كه در بند 7 ذكر گرديده ، كسب گردد . بعضي از نمايندگان سازمانها يا وزارتخانه هاي مذكور در گمرك مستقر هستند كه نظريه خود را اعلام مي دارند ، ولي بعضي ديگر از نمايندگان مذكور در گمرك مستقر نمي باشند. بنابراين براي آن دسته از كالاهايي كه نياز به كسب نظر سازمان خاصي دارد قبض نگهداري صادر مي گردد تا پس از ارائه موافقت ترخيص گردد .
    7 – نظر نماينده اداره ارتباطات راديوئي درباره : راديو ، تلفنهاي بي سيم ، تلفن همراه (موبايل) ، بردهاي الكترونيكي ، ic (آي – سي) ، دزدگير ، آيفون تصويري ، كنترل دستگاههاي راديوئي ، تلويزيوني و كنترل ماشينهاي اسباب بازي و غيره .
    نظر نماينده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي درباره كتب ، نشريات ، مجلات ، كاتالوگ ، بروشور ، روزنامه و بعضي مدلهاي گيتار و ارگ ، نوار ويدئو ، نوار كاست ، ديسكتهاي موسيقي ، فلاپي ديسكتها و غيره .
    نظر نماينده وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي (معاونت امور داروئي در ارتباط با داروها ، سموم و حشره كشهاي خانگي و مواد خوراكي ، آشاميدني ، آرايشي ، بهداشتي) و ( معاونت تجهيزات در ارتباط با لوازم و تجهيزات پزشكي)
    نظر نماينده وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري درباره كتب علمي و آموزشي و غيره .
    نظر نماينده قرنطينه نباتي درباره بذر ، گل ، نهال ، كود ، سموم دفع آفات نباتي .
    نظر نماينده سازمان انرژي اتمي ايران درباره مايكروويو (غذا گرم كن) و كليه دستگاههاي پرتوزا و مواد تشعشع زا و غيره .
    نظر نماينده وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در رابطه با كالاهاي تحت نظر از جمله فشفشه ، ترقه ، طپانچه ، اسلحه و مهمات و غيره .
    نظر نماينده موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي درباره كالاهاي مشمول استاندارد اجباري و تعيين نوع كالاي شيميائي و غيره از نظر نوع مواد متشكله .
    8 - امضاي اعلاميه پستي توسط ارزياب و كارشناس مربوطه .
    9 - مراجعه به بانك جهت پرداخت مبلغ تعيين شده بابت حقوق و عوارض گمركي توسط ارزياب در متن اعلاميه پستي .
    10 - مراجعه به قسمت صدور پته گمركي .
    11 - مراجعه به صندوق گمرك .
    12 - مراجعه به كارشناس مربوطه جهت امضاء و مهر پته گمركي .
    13 - مراجعه به قسمت دفتر كل انبارها .
    14 - مراجعه به پست جهت پرداخت وجهي كه بعنوان عوارض پست دريافت مي دارند .
    15 - مراجعه به دفتر خروج پست (ثبت رديف اعلاميه پستي و شماره پته مربوطه و امضاي صاحب كالا) .
    16 - تحويل بسته از پست .
    17 - مراجعه به درب خروج گمرك ، در اين قسمت ضمن ارزيابي اجمالي مجدد و ثبت پته در دفتر درب خروج و ثبت رديف دفتر مربوطه در ظهر پته و امضا و ممهور نمودن آن به مهر درب خروج، بسته تحويل صاحب آن شده از گمرك ترخيص مي شود .
    ویرایش توسط مرتضی : 10-04-2012 در ساعت 23:01
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    به این لینک مراجعه کن [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] تعرفه کالات رو میتونی ببینی.

اگه بار اولت هست, بهتره با شرکت ترخیص کار کار کنی . من این شرکت رو نمیشناسم و برو دفترشون تا از نزدیک ببینیشون.

اصولا برای واردات و صادرات نیاز به کارت بازرگانی داری . اگر خودت کارت نداری باید ار کارت کسه دیگری (مثل همین شرکتی که معرفی کردی) استفاده کنی. البته گاهی اگر مقدار کالا کم باشه کارت نیاز نیست (مثلا اگر یک دستگاه اتومبیل وارد کنی) ولی در مورد آی پد اطلاعی ندارم.

ارزش کالا در گمرک فقط شامل قیمت فاکتور نیست. قیمت فاکتور + هزینه حمل + هزینه بیمه = میشه با ارزش کالا (cif) و در واقع درصد این ارزش رو به عنوان تعرفه باید بپردازی + مالیات و عوارض
    222
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام . این مطلب رو من در اینترنت براتون پیدا کردم. امیدوارم به دردتون بخوره

ورود کالا ازطریق پست

ترخیص کالاهایی که ازطریق پست وارد می شود ،به استثنای اقلامی که ورود آنها ازنظرشرعی یاقانونی ممنوع است. مشروط براینکه جنبه تجاری پیدانکند تاارزش حداکثر پنجاه دلار به نام هر نفر بدون پرداخت حقوق گمرکی وسود بازرگانی ومطالبه کارت بازرگانی ومجوزهای مقرر درجدول مقررات صادرات وواردات بلامانع است. درصورتی که ورود کالا ازاین طریق به صورت یک جریان تجاری درآید یا مشکلات دیگری را برای کشورایجاد کند،وزارت بازرگانی می تواند باهماهنگی وزارت ارتباط وفن آوری اطلاعات ،فهرست کالاهای مذکور را برای جلوگیری از ترخیص به گمرک اعلام نماید.

درباره ورود کالاهای موضوع ماده 38 مقررات صادرات وواردات (بدون انتقال ارز) که ازطریق پست نیزامکان پذیراست ،نکات زیر قابل تأمل است:

1- قطعات یدکی ،ابزار برشی،قالب نو یا مستعمل ونمونه کالا (برای تحقیق و کپی برداری) برای واحد های تولیدی، آموزشی یا تحقیقاتی ،همچنین نمونه دارو(فرآورده های دارویی ،مواد اولیه ومواد جانبی) ومواد موردنیاز برای بسته بندی آن،تجهیزات وملزومات پزشکی ،آزمایشگاهی وبهداشتی ،شیروغذای کودک ،کتب و نشریات و تجهیزات آزمایشگاهی و ملزومات تحقیقات علمی برای دانشگاه های علوم پزشکی درصورتی که جنبه تجاری نداشته باشد،رأساً به نام واحد تولیدی یا موسسه آموزشی یا تحقیقاتی یا درمانی مربوط قابل ورود وترخیص است.

2- درصورت کسر تخلیه، ضایعات کالای وارداتی ومغایرت کالای وارداتی باکالای سفارش شده که فروشنده خارجی ملزم به ارسال کالای مجانی برای جبران خسارت می گردد ،کالای ارسالی با تشخیص گمرک ایران و موافقت وزارت بازرگانی قابل ورود وترخیص است.

3- درمواردی که خریدار موفق به اخذ تخفیف ازفروشنده شود بامشخص نمودن ارتباط مورد با واردات قبلی خود، واردات توترخیص کالای ارسالی بابت تخفیف باتشخیص گمرک ایران وموافقت وزارت بازرگانی بلا مانع است.

4- CD ،کاتالوگ ،بروشور،تقویم ،کتابچه ،دیسکت ،نوارومیکروفیلم حاوی مشخصات فنی وتجاری کالا ، اسناد مربوط به حمل کالا ،نقشه های فنی ونمونه های فاقد بهای ذاتی (نظیر تابلو منسوجات وغیره) بدون پرداخت سود بازرگانی وبدون کسب مجوزهای مقررقابل ترخیص می باشد.

5- کالاهای مورد نیاز پیمانکاران ومشاوران ،با تشخیص وموافقت سازمان دولتی ذیربط وموافقت وزارت بازرگانی قابل ورود وترخیص است.

6- CD ورود و ترخیص موقت یا قطعی کتب ونشریات،دیسکت ،نوار ومیکروفیلم حاوی مطالب علمی وفرهنگی وسایرمحصولات صنعت چاپ ،تکثیروکپی برداری درزمینه های علمی وفنی با موافقت وزارتخانه های «علوم ،تحقیقات وفناوری» و«بهداشت ،درمان وآموزش پزشکی » حسب مورد ودرسایرزمینه ها باموافقت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی بدون ارایه هیچگونه مجوزدیگری قابل انجام است.

7- اجراءقطعات،تجهیزات ولوازم موردنیاز خط تولیدواحدهای تولیدی داخلی که براساس قرارداد فروش ازطرف فروشندگان خارجی،به صورت رایگان به نام واحد تولیدی ارسال می گردد ، به تشخیص وزارتخانه تولیدی ذیربط وموافقت وزارت بازرگانی قابل ترخیص خواهد بود.

8- اجزاء قطعات ولوازم موردنیاز برای تعمیر ونگهداری وخدمات پس ازفروش دستگاه های خارجی موجود درداخل کشور توسط نمایندگی های مجاز،باکسب مجوزهای لازم قابل ترخیص است.
    کلیه امانات پستی تهران واستان ها به منظورارسال به خارج ازکشور وبالعکس ،اعم اززمینی وهوایی بایستی به واحد امانات پستی دفتر تجزیه ومبادلات شرکت پست تحویل گردد . گمرک در کنارپست ابتدا این گونه مرسولات را بررسی ، وزن کشی وبازبینی می کند تاکسری امانات،کسری تعداد وآسیب دیدگی مشخص شود واگر مشکلی نداشت ،ارزیابان گمرک اقدامات بعدی رابرای ارسال به خارج ویا توزیع درداخل کشور انجام می دهند.

درصورتی که مرسولات موردنظر دارای کسروزن وتعداد یا آسیب دیدگی باشند ویا احیانا ً جزو مرسولات ممنوعه باشد، به قسمت حضوری می رود. دو نوبت اطلاعیه به گیرنده داده می شود و سپس درحضوراو محموله بازبینی می شود وفرم (CN24) صورت جلسه برای اوتشکیل می شود. برای مرسولات ارسالی از خارج ،پس از ترجمه فرم به کشورمبدأ فرستاده می شود واگرمشکل خاصی باشد ،پس ازهماهنگی باپست مبدأ هزینه ها نصف به نصف شده وبه صورت توافقی غرامت به مشتری تعلق می گیرد.

درمورد امانات شهرستان ها بدین صورت عمل می شود که درتهران برگه اظهارنامه ترانزیت همراه امانات به شهرستان مربوطه می رود ودرآنجا ارزیاب گمرک درصورت بی ترتیبی آن را به تهران انتقال می دهد.

فرم CNO8 فرم مطالبه نامه وپیگیری است که برای فرستنده ارسال می شود.

مراحل انجام تشریفات ترخیص کالا

لازم است قبل ازمراجعه به پست وگمرک نکات ذیل مورد توجه واقع شود:

- مرسولات فقط به گیرنده وفرستنده تحویل می گردد.

- گیرندگان حقیقی می بایست مدارکی دال برمالکیت امانت ویا سکونت درآدرس مورد اشاره از قبیل قبوض آب،برق ،گاز و...به همراه مدرک شناسایی معتبرارائه نمایند.

- گیرندگان حقوقی واشخاص حقیقی دارای کارت بازرگانی ،می بایست اصل وکپی مدارک ذیل راارائه نمایند:

پروانه بهره برداری یا تحقیقاتی یا آموزشی،کارت بازرگانی،کارت کداقتصادی،مجوزهای لازم از وزارتخانه های مربوطه ، وکالت نامه محضری و کارت شناسایی معتبر،ترخیص دارو باارائه نسخه پزشک ومجوز وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی،ترخیص اشیاء مستعمل شخصی مخصوص مسافرین باارائه گذرنامه ،درصورت اخذ مجزو ازوزارتخانه های مربوطه وموارد دیگر ،حتما ً با مراجعه به باجه اسناد واطلاعات ،تقاضای تمدید نگهداری کالای خود را بنماید.
    ویرایش توسط simin : 10-04-2012 در ساعت 23:32
    Fobiran
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام
    این اولین پست من توی این انجمنه و امیدوارم بتونم از اطلاعات شما استفاده کنم.
    از شما اساتید یک سوالی داشتم
    من میخوام از طریق یک شخصی توی دبی 15 تا ای پد 3 بخرم و وارد کنم توی ایرانو هزینه هر کدومش 1 تومنه حدودا و وزن هم حدودا 15 تا 17 کیلو. من میخوام با پست ems اونا رو ارسال کنم به ایران و پست هم بیاره تا تهران. تا جایی که میدونم گمرک پست توی خود همون اداره پست هستش و اونجا نمیزارن چون تعداد بالا هستش ترخصیص بشه. توی همین انجمن خوندم خوبه از یک شرکت که کارش ترخصیصه استفاده کنم. یک شرکتم پیدا کردم به ادرس یکی از خدماتش ترخصیص کالا از گمرکات هستش. ابا میشه با اینا کار کرد؟ ایا برای اینکه بخوام با این شرکت ها کار کنم نیازه من کالا رو از دبی بدم به اینا یا اینا فقط هزینه رو از من میگیرم و کالایی که تو گمرک ایران ترخیص نمیشه رو ترخیص میکنن.
    یک سوال دیگه؟ من بخوام از خدمات ترخیص این شرکتها استفاده کنم باید حتما از طریق همین شرکت ها از دبی ارسال کنم یا نه ؟ خودم ارسال کنم با پست و اینا فقط برام ترخیص میکننن؟
    هزینه ترخصی 15 تا ای پد با مجموع 15 تومن قمیت و 17 کلو وزن چقد میشه حدودا؟
    و اینکه راه ارزونتری سراغ دارید و اینکه کسی کارش این کارا باشه و بتونم باحاش با قمیت مناسب کار کنم؟

مرسی مرسی
    خیلی عجله دارم اگه یکی از اساتید راهنمایی کنه ممنون میشم
    مرسی بازم
    با سلام
    شرکت های بازرگانی زیاد هستن. شما باید یک شرکت بازرگانی رو پیدا کنی که توی دبی دفتر داشته باشه و بتونه این کالاها رو به طور رسمی وارد گمرک کنه.
    سرچ کنی هستن شرکت هایی که از دبی جنس میارن.
    در ضمن هیچ شرکت های بازرگانی میشینن خودشون میزان تعرفه کالا رو در میارن و محاسبه میکنن که چقدر شما باید گمرکی پرداخت کنی، همچنین هزینه حمل و نقل رو به علاوه سود خودشون محاسبه کرده و سر جمع یک هزینه به شما اعلام میکنن. و کالا رو تو تهران به شما تحویل میدن.

همچنین اگر باهاشون کار کنید میتونن براتون از طریق هوایی ارسال کنن که سریع برسه به دستتون در تهران.

یا اینکه بسپرید بهشون که با پست براتون ارسال کنن.

البته راه دیگه هم اینه که با خود شرکت های پست تماس بگیرید که کالا رو براتون بیارن. اونجا کالا رو تحویل میدید و اینجا با پرداخت هزینه های گمرکی دریافت میکنید.
    در مجموع کار دشواری نیست.
    73
    در انتظار تایید ایمیل
    براي ترخيص كالا چطوربه نماينده وكالت دهيم تا كالاي ماراصاحب نشود
    Fobiran
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط حاجي ترنسفر [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    در مورد این مسئله قبلا نوشته بودن دوستان تو این سایت. ادرسش رو پیدا کنم بهتون میدم
    Fobiran
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط حاجي ترنسفر [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    خدمت شما:
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

یکی از کاربران در مورد این مسوله نمونه وکالت هم گذاشتن.
    73
    در انتظار تایید ایمیل
    خيلي ممنون جناب فوبيران
    11
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    دوستان کسی از تعرفه ها و هزینه های گمرکی چوب روسی در انزلی اطلاعاتی داره بده؟ یعنی اگر چوب از روسیه برسه انزلی تا وقتی ترخیص میشه هزینه هاش چقدره کلا؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)