ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22
    353
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladahz [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    چرا اصلا مانتونیم یه زمانی صادر کننده برنج بشیم تا وارد کننده؟؟؟؟!!!
    خیلی چیز محالی نیست بخدا اگه حساب شده روش کار بشه
    ایشاالله*
    پيامبر خدا (ص) فرمود: بـازرگان راستـگو روز قيامت در سايه حمايت خداست.
    353
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    نقل قول نوشته اصلی توسط miladahz [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    نه داداش منظورم این بود که بعضی از فروشنده ها میگن طارم هاشمی (سرهم) داریم؟؟؟؟ منظورشون چیه؟ اصلا وجود داره همچین چیزی؟ به گفته شما طارم و هاشمی با هم فرق میکنن که؟
    خب بعضی ها برنج رو قاطی میکنند داداش!!
    34
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوستان
    من اهل لنجونم.همونطور که میدونید اصفهان بهترین برنجش برنج لنجونه.خیلی خیلی خوش طعم و خوش بو هست.بعضی نمونه هاش از لحاظ قد کشیدن از برنجای هندی و پاکستانی سره.
    ولی بدلیل کم آبی شاید سال دیگه کشت نشه.
    زمان شروع کشتش از اردیبهشت شروع میشه تا شهریور...به قول قدیمیا خیلیا هم میزارن آب پاییزه راهم بخوره و بعد برداشت میکنن.

تو ایران اگه یه تحقیقاتی تو نوع بذر و کود و اینا میکردن و میتونستن برداشت را افزایش بدن شاید میتونستیم صادر کننده بشیم.
    الان تو منطقه ی ما از یه جریب زمین(حدود1000متر مربع) حدود 60-75من (حدود برنج 360 -450 کیلو برداشت میشه که نسبتا خیلی پایینه)
    قیمت برنج هم الان اینجا حدودا کیلویی6000تا6500هست
    ویرایش توسط hosein11 : 31-07-2014 در ساعت 16:22
    187
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط antik_23 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    خب بعضی ها برنج رو قاطی میکنند داداش!!
    یعنی الان بکسی بگم هاشمی خالی میخوام مسخرم نمیکنن؟
    353
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    یعنی الان بکسی بگم هاشمی خالی میخوام مسخرم نمیکنن؟
    نه داداش برای چی مسخره ت کنند!!
    هر برنجی خواستی بگو ، با قیمت مناسب برات تامین کنم کاکا میلاد
    187
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein11 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام دوستان
    من اهل لنجونم.همونطور که میدونید اصفهان بهترین برنجش برنج لنجونه.خیلی خیلی خوش طعم و خوش بو هست.بعضی نمونه هاش از لحاظ قد کشیدن از برنجای هندی و پاکستانی سره.
    ولی بدلیل کم آبی شاید سال دیگه کشت نشه.
    زمان شروع کشتش از اردیبهشت شروع میشه تا شهریور...به قول قدیمیا خیلیا هم میزارن آب پاییزه راهم بخوره و بعد برداشت میکنن.

تو ایران اگه یه تحقیقاتی تو نوع بذر و کود و اینا میکردن و میتونستن برداشت را افزایش بدن شاید میتونستیم صادر کننده بشیم.
    الان تو منطقه ی ما از یه جریب زمین(حدود1000متر مربع) حدود 60-75من (حدود برنج 360 -450 کیلو برداشت میشه که نسبتا خیلی پایینه)
    قیمت برنج هم الان اینجا حدودا کیلویی6000تا6500هست
    سلام اگه برنج با کیفیت و با قیمت مناسب میتونی برامون تهیه کنی شمارتو بزار همه استفاده کنن برادر
    34
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام اگه برنج با کیفیت و با قیمت مناسب میتونی برامون تهیه کنی شمارتو بزار همه استفاده کنن برادر
    سلام
    آره داداش....چرا که نه....
    برنج تو هر تناژی که بخواید میتونم براتون جور کنم.حتی شلتوک (برنج نکوبیده)هم میتونم براتون گیر بیارم.
    فقط همونطور که گفتم یکم قیمتش نسبت بعضی برنجها بالاست

هرکی خواست پ.خ بده تا شمارما بدمش
    188
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    سلام آقا میلاد من تازه این تاپیک رو دیدم

در مورده برنج اطلاعاتی بالایی ندارم ولی در عوض میتونم برای دوستان یه بررسی کوچیک رو قیمتش داشته باشم

این نموداری که کشیدم مربوط به اطلاعات قیمت عمده فروشی برنج ایرانی در ماه های مختلف از سال 1369 تا 1382 میباشد

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

همونطور که مشخصه قیمت برنج در تمام طول این 13 سال نوسانات زیادی داشته

اما این 13 سال رو به صورت فرمولی روی یه چارت پیاده سازی کردم تا راحت تر متوجه بشیم

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

بر اساس این نمودار بهترین زمان برای خرید در فصل پاییز با اولویت ماه های مهر آذر آبان میباشد

همینطور بنا به داده 13 ساله تو ماه های خرداد و تیر برنج ایرانی به گرون ترین قیمت سالانه خودش میرسه

یعنی از ماه های خرداد و تیر تا ماه های مهر و آذر آبان برنجی که قیمتش کیلویی 4600 تومن بود به نزدیکی 4080 تومن هم میرسه

تقریبا 10 الی 12 درصدی نوسان قیمت داره بین این ماه ها

پس عزیزان موقع خرید و فروش برنج ایرانی بد نیست این نکته رو هم در نظر بگیرن و برای خرید برنج ایرانی تو بهترین موقع سال اقدام کنن
    ویرایش توسط amir__amir : 03-08-2014 در ساعت 09:24
    187
    کاربر فعال
    یک دنیا ممنون امیر جان خیلی نمودارت عالی و مفید بود. بازم مرسی
    187
    کاربر فعال
    سلام منم یه چیزی فهمیدم و اون اینکه قیمت برنج ایرانی بسته به حجم خرید تجار از کشاورزان است یعنی هرچه بیشتر هجوم ببرند برای خرید قیمت میره بالاتر هرچه هجوم کمتر قیمت کمتر مثلا امسال قیمت از دو سه هفته پیش رفته بالاتر چیزی که من فهمیدم و پرسیدم ولی پارسال حتی میگن از قبل از برداشت یعنی در زمان برداشت قیمت کمتر هم شد.
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع