ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 7 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 61
    121
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir__amir [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    میلاد جان برای تاسیس کارخونه باید امکانات و توانایی و رقبا و ....... رو کامل بررسی کنی
    از من میشنوی حتماً یه مشاوره بگیر

من الان نزدیک به چهارساله تو بورس انواع و اقسام شرکت ها و کارخانجات رو بررسی کردم و از مشکلاتشون شناخت دارم
    الان خیلی از تولیدی ها زیره ظرفیت کار میکنن
    باید به صنایع مختلف و کلان اقتصاد هم نگاه کنی
    ببین الان 500 میلیون داری اگه وام هم که بخوایی بگیری ریسکت خیلی بالا میره و ممکنه بدهکار بشی

پس باید حسابی اطلاعات کسب کنی و با دید باز کارت رو شروع کنی

اول ببین موقیعت استانت چیه چقدر مصرف کننده داره مسیرهای تجاری رو در نظر بگیر بازارهایی که میخوایی محصولاتت رو عرضه کنی بررسی کن ببین رقبات کیه

یه حساب کتاب دقیق کن بعد از اینکه از حاشیه سود مطمئن شدی کارخونه رو تاسیس کن

ولی باز میگم ریسک تولید تو کشوره ایران بالاست
    بخوایی دلالیلش رو هم برات میگم

نظره من اینه اگه بتونی رو بسته بندی بعضی از محصولات کار کنی خوب باشه

ببین خلاصه بگم بررسی این که کارخونه بزنی یا نه کارخونه چی بزنی ماه ها زمان میبره
    خیلی چیزا هست که باید بررسی کنی

حتماً برو پیشه مشاور
    سپاس دوست گرامی
    منظورتون از رو بسته بندی بعضی محصولات دقیقا چی هست؟ چه نوع محصولاتی؟
    121
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    میلاد به این مورد ششم باید چند نکته دیگه رو هم اضافه کرد:
    1. عدم تحقیق سرمایه گذاری در زمینه پتانسیل بازار
    2. کمبود دانش و تجربه در زمینه مدیریت کارخانجات و کارگاه های تولیدی
    3. رکود اقتصادی حاکم بر جامعه
    4. قوانین بسیار دست و پاگیر. این مورد خیلی تو ایران مشکل ایجاد کرده. الان یکی پروانه بهره برداری بگیره بیچاره میشه، با هزار تا اداره خودشو درگیر میکنه و هزار جا هم باید هزینه پرداخت کنه بعد میبینی یکی بدون هیچ پروانه ای داره همون رو به قیمت پایینتر تولید یا وارد میکنه.
    5. رقابت پذیر نبودن بسیاری از کالاهای ایرانی نسبت به چینی
    بقیه اش رو شما بگید.

ولی به نظر من با توجه به افزایش قیمت دلار یه سری کالاها تو ایران تولیدش به صرفه شده.
    با نظرتون موافقم آقا بهزاد
    دقیقا تولید چه نوع کالاهایی به صرفه هستن؟
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad_bch [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با نظرتون موافقم آقا بهزاد
    دقیقا تولید چه نوع کالاهایی به صرفه هستن؟
    والا من تو این یکی دو ساله چند مورد رو دیدم میگم.
    مثلا لامپ های ال ای دی رو میارن به جای جنس نهایی خامش رو میارن اینجا بسته بندی میکنن.
    یا مثلا دیدم یه سری فیلترهای ماشین تولیدش تو ایران به صرفه شده. دیگه فیلتر خارجی کمتر وارد میشه. خیلی از جنس های ایرانی هم کیفیتش از چینی هاش بهتره. چون جنس های اصل المان دیگه وارد نمیشه و اگر هم بشه خیلی گرونه.
    یا مثلا الان کاغذ آ چهار توسط چند تا کارخونه ایرانی تولیدش از سر گرفته شده، کاغذ کرافت هم همینطور. البته اینا سرمایه کلان میبره.

میلاد شما کارت چیه؟ وارد کننده ای یا فروشنده؟ یه امار از خودت بده.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    به موارد فوق پوشاک رو هم اضافه کن. بازار کیف و کفش و پوشاک تولید داخلیش خیلی افزایش پیدا کرده.
    الان کفش ایران رو به جرات میگم 70 درصدش رو تبریز و تهران داره تولید میکنه. البته واردات هست هنوز ولی نسبت به گذشته خیلی کمتر شده.
    121
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    والا من تو این یکی دو ساله چند مورد رو دیدم میگم.
    مثلا لامپ های ال ای دی رو میارن به جای جنس نهایی خامش رو میارن اینجا بسته بندی میکنن.
    یا مثلا دیدم یه سری فیلترهای ماشین تولیدش تو ایران به صرفه شده. دیگه فیلتر خارجی کمتر وارد میشه. خیلی از جنس های ایرانی هم کیفیتش از چینی هاش بهتره. چون جنس های اصل المان دیگه وارد نمیشه و اگر هم بشه خیلی گرونه.
    یا مثلا الان کاغذ آ چهار توسط چند تا کارخونه ایرانی تولیدش از سر گرفته شده، کاغذ کرافت هم همینطور. البته اینا سرمایه کلان میبره.

میلاد شما کارت چیه؟ وارد کننده ای یا فروشنده؟ یه امار از خودت بده.
    سپاس گذارم آقا بهزاد
    من تموم تمرکزم رو روی کار فروش گذاشتم و بیشتر به شکل بازریابی کار میکنم
    اما با دوستام (که صد البته از نظر سنی با هم اختلاف زیادی داریم) تصمیم به احداث واحد تولیدی گرفتیم تا بتونیم هم کارآفرینی کرده باشیم و هم سرمایه گذاری نسبتا کلان انجام داده باشیم
    در حال حاضر ترم دو کاردانی رشته ی برق - الکتروتکنیک هستم و سنم هم بیست سالمه
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad_bch [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سپاس گذارم آقا بهزاد
    من تموم تمرکزم رو روی کار فروش گذاشتم و بیشتر به شکل بازریابی کار میکنم
    اما با دوستام (که صد البته از نظر سنی با هم اختلاف زیادی داریم) تصمیم به احداث واحد تولیدی گرفتیم تا بتونیم هم کارآفرینی کرده باشیم و هم سرمایه گذاری نسبتا کلان انجام داده باشیم
    در حال حاضر ترم دو کاردانی رشته ی برق - الکتروتکنیک هستم و سنم هم بیست سالمه
    در چه زمینه ای فروش دارید؟ ارزوی موفقیت دارم براتون
    121
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    در چه زمینه ای فروش دارید؟ ارزوی موفقیت دارم براتون
    سپاس گذارم
    فروش مواد شوینده
    برای صادراتش به افغانستان هم با بینالود عزیز همکاری داشتیم و داریم اما فعلا صادراتی انجام نشده
    45
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    به نظر منم مواد شوينده خيلي گزينه ي خوبيه
    191
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    شما همون بسته بندی خشکبار و حبوبات را کار کن ولی مدل کسب و کارت این باشه که برای کسایی که میخوان تولید کنند با برند خودشون بسته بندی کنی. در حقیقت شما خدمات میدی و تعداد زیادی مشتری پیدا میکنی که هر کدام از اون ها یک برند دارند. اینطوری هزینه هات را راحت میتونی در بیاری و فروش محصول هم به عهده اونها هست. از طرف دیگه خودت هم میتونی در کنارش یک برند برای خودت داشته باشی. این مدل خیلی خوب جواب میده ولی اگر بخوای فقط با برند خودت کار کنی در گیر رقابت و هزار تا مشکل دیگه میشی.
    188
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    با کلیت حرف آقا محمد موافقم
    بعضی از صنایع مثله مواد شوینده سنگینن سرمایه سنگین میخوان مراحل اداری سخت دارن دستگاه ها و مواد اولیه متنوع و ......... شروعش خیلی مشکله
    ولی صنعت بسته بندی مدیریتش خیلی راحت تره و ریسکش پایین تره حتی حاشیه سودش هم جای کار داره
    ولی صنایع مواد شوینده محصولاتت رو قیمت گذاری میکنن و خلاصه مشکلاتش خیلی زیاده
    بزار یکی از شرکت های بزرگ تولید کننده مواد شوینده رو بررسی کنیم تا خودت بهتر متوجه بشی
    این شرکت همینطور یکی از رقبای دم کلفت تو صنعته مواد شویندگی محسوب میشه

گروه صنعتی پاکشو

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

برندهایی که توسط شرکت ثبت شده : مریدنت , گلرنگ , گلدنت , اَوه , هوم پلاست , سافتلن , اسپیف , آترا , آیری , لمیس و ... هرکدوم از این برندها تبلیغاتشون هم به قدری بوده که سهم بازاره داخلی رو قبضه کرده باشن

شرکت گروه صنعتی پاکشو تو تاریخ 1351/4/12 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسید

موضوع فعالیت شرکت :عملیات تولید و توضیع محصولات بهداشتی,آرایشی,شیمیایی,واردات مواد اولیه و صادرات محصولات شرکت و انجام کلیه عملیات مستقیم و غیر مستقیم که با موارد فوق ارتباط داشته باشد

نکته:قسمت قرمز رنگ گفته شده واردات مواد اولیه یعنی این شرکت مواد اولیه خودش رو به صورت عمده به طور مستقیم وارد میکنه و براش تمام شده بسیار پایینی داره
    سوالی که برای شما پیش میاد آیا میتونی مواد اولیه ات رو به صورت مستقیم با قیمت خرید پاکسان وارد کنی ؟
    یا قصد داری مواد اولیت رو به قیمت گزافی از دلال بخری ؟
    نکته:در ادامه قسمت قرمز رنگ گفته شده صادرات محصولات شرکت
    از این جمله کوتاه چه برداشتی میکنی ؟
    شرکت محصولاتش به قدری با کیفیته که توانایی رقابت با مشابه خارجی و صادرات داره
    نکته دوم اینو میرسونه که به اندازه نیازه کشورمون تولید دارن که باقیشو میتونن صادر کنن
    البته این نکته حائزه اهمیته که در سال 92 شرکت 7% از تولیداتش رو به صورت صادراتی فروخته

خلاصه بگذریم جای بررسی خیلی زیاده منم وقت نمیکنم همشو بنویسم از تولیداتش مقداره تولیدش و تقاضای بازاره داخلی مصرف سرانه مواد شوینده و ...... که واقعاً بررسی اینا وقت گیره
    بزار آخرش رو بهت بگم که شرکت به این گندگی چقدر سود میبره

کل سرمایه این شرکت که شامل تسهیلات و بدهی و عرضه اوراق و ..... هستش در سال 1392 بالغ بر427 میلیارد تومن میشه
    حالا این 427 میلیارد چقدرش خرجه دم و دستگاه شده با چقدرش مواد اولیه خریدن و ..... بماند که اونم بحثش خیلی وقت گیره
    میخوام آخرش رو بهت بگم

شرکت با سابقه ای 42 ساله و سرمایه ای بالغ بر 427 میلیارد تومن در عرض یک سال یعنی در طور سال 1392 تنها 105 میلیارد تومن سود خالص کسب کنه

یعنی یه حساب سر انگشتی کنیم
    ببینیم شرکت 427 میلیارد سرمایه داره و با این سرمایه توانایی اینو داره که سالی 105 میلیارد سودخالص داشته باشه
    بازگشت سرمایش چیزی نزدیک به 4.1 میشه
    یعنی چهارسال و یک ماه بعد سرمایه شرکت رو بهش میگردونه
    خب الان بعضی بانک ها هستن دارن سود 25 درصد هم میدن شما یه حساب باز کن بعد از 4 سال بدونه دردسر به همین سود میرسی و سرمایت دوبرابر میشه
    همه اینا درحالی هست که تورمه ایران بالای 30 درصد هم میرسه
    یه مزیتی هم که شرکت به بانک داره سرمایش درحاله افزایشه
    یعنی اون سرمایه ای هم که باهاش زمین و دستگاه و اینا خریده با تورم افزایش پیدا میکنه که نسبت به بانک میتونه برات سود داشته باشه
    اما به شرطی که بتونی تو بازار قابت کنیو دووم بیاری وگرنه تمام سرمایت در عرض یکسال به بدهی تبدیل میشه و میبینی 5 میلیارد بدهکاری

خلاصه تمام اینا رو گفتم تا اگر خواستی احیاناً کارخانه بزنی حتماً بری پیشه یه مشاوره اقتصادی خبره و انواع طرح های توجیهی رو بررسی کنی و با چشم باز تصمیم بگیری
    نه اینکه بری تو کار تازه شروع کن مشکلاتش رو شناختن و ازش زده بشی و خدایی نکرده شکست هم بخوری
    امیدوارم مطالبم سرتو درد نیاورده باشه و مفید واقع بشه

یاحـــــــق
صفحه 2 از 7 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)