ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29
 1. #11
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  گوانگجو- چین
  نوشته ها
  1,599
  4,625
  مدیر ارشد
  مدیر ارشد
  1- ضمانتنامه شرکت در مناقصه / مزایده ( tender guarantee )

  معمولاً هنگام خرید کالا و اجرای طرحها و یا در حالت فروش کالاها در سطوح بین المللی بخصوص در بخش های دولتی و عمومی سازمانها و دستگاه های ذیربط موظفند مراتب را از طریق جراید و رسانه های گروهی اعلام نموده تا پیشنهاد کنندگان با ارائه بهترین پیشنهاد بتوانند در مناقصه یا مزایده شرکت نمایند. پیشنهاد کنندگان می بایست با ارائه ضمانتنامه و مشخصات فنی و پیشنهاد قیمت، جدی بودن قصد شرکت خود را اعلام نمایند و همچنین نشان دهند که آنها قصد خارج شدن از تشریفات مناقصه / مزایده قبل از اتمام آن را نداشته و یا در صورت برنده شدن در مناقصه یا مزایده قرارداد متعاقب آن را امضا خواهند نمود.

  2- ضمانتنامه حسن انجام کار/ تعهدات (good performance guarantee)

  از نظر ماهیتی می توان ضمانتنامه حسن انجام کار ( GPG) را همتای اعتبارات اسنادی تلقی کرد. همانگونه که یک اعتباراسنادی ، پوشش پرداختی را از طرف خریدار در صورت عملکرد صحیح فروشنده بر اساس شرایط مندرج در اعتباراسنادی برعهده دارد ، یک ضمانتنامه حسن انجام کار نیز پوشش پرداخت واردکننده یا کارفرما در حالتی که صادرکننده یا پیمانکار تعهدات خود را ایفا نکرده یا بموقع و یا کامل و مناسب عمل ننماید را تضمین می نماید.
  مبلغ ضمانتنامه حسن انجام کار در صدی از مبلغ قرارداد منعقده می باشد و میزان آن بر اساس توافق طرفین تعیین و اعلام می شود که معمولا ً بین 5 تا 10 درصد است اما با توجه به شرایط قرارداد درصد آن می تواند افزایش یابد .
 2. #12
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  گوانگجو- چین
  نوشته ها
  1,599
  4,625
  مدیر ارشد
  مدیر ارشد
  3- ضمانتنامه پیش پرداخت ( advance payment guarantee )

  در اغلب قراردادهای پایه ای و اصلی، صادرکننده یا پیمانکار برای دریافت درصدی از ارزش قرارداد که معمولاً بین 5 تا 30 درصد است با کارفرما یا خریدار به توافق می رسند زیرا طرف قرارداد نیاز به پیش دریافت دارد تا بتواند از این طریق منابع مالی لازم و اولیه را جهت اجرای تعهدات و یا قرارداد خود تامین نماید. در مقابل واردکننده و یا کارفرما به منظور پرداخت چنین مبلغی نیاز به تضمین دارد که این تضمین از طریق ارائه ضمانتنامه پیش پرداخت(APG ) تامین می شود .

  4- ضمانت نامه استرداد كسور وجه الضمان ( retention money guarantee)

  معمولاً در قراردادهای ساخت یا پروژه ای، مبالغی بعنوان پرداخت های میانی انجام می شود اینگونه پرداخت ها در زمانیکه مهندسی پروژه تائید می کند که قسمتی از پروژه به اتمام رسیده یا تائید آزمایش نصب فاز مربوطه ارائه شده صورت می گیرد. این پرداخت های میانی پیمانکار را قادر می سازد تا نقدینگی لازم را در طول مدت انجام عملیات پروژه در اختیار داشته باشد از طرفی کارفرما، درصدی از این مبالغ پرداختی را که بین 5 تا 10 درصد است با توجه به حجم پروژه نزد خود نگه می دارد تا در نهایت پس از پایان پروژه و پس از اطمینان از حسن اجرای کار و انجام عملیات مربوطه، مبالغ مکسوره را بنفع پیمانکار آزاد نماید. کارفرمایان و پیمانکاران اغلب موافقت می کنند که این مبالغ کسر شده که به کسور وجه الضمان معروف است بنفع پیمانکار آزاد نماید، مشروط به اینکه در مقابل ضمانتنامه ای تحت عنوان ضمانتنامه استرداد کسور وجه الضمان صادر شود. ضمانتنامه استرداد کسور وجه الضمان می تواند در صورتی که پیمانکار از تعهد خود در مورد اتمام پروژه قصور ورزید مورد مطالبه قرار گیرد.
 3. #13
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  گوانگجو- چین
  نوشته ها
  1,599
  4,625
  مدیر ارشد
  مدیر ارشد
  5- ضمانت نامه گمركي ( customS guarantee )

  این نوع ضمانتنامه زمانی کاربرد پیدا می کند که متقاضی صدور ضمانتنامه درخواست حضور در نمایشگاه بین المللی در کشوری دیگر را دارد و یا در زمانی که برای پروژه نیاز به ورود تجهیزات خاص بطور موقت باشد، برای اینکه متقاضی ضمانتنامه حقوق گمرکی را پرداخت نکند مبادرت به تقاضای صدور این نوع ضمانتنامه بنفع گمرک کشور میزبان می نماید. گمرک کشور مربوطه در صورتی که کالای مورد نظر در زمان مقرر از کشور خارج نشود و یا اینکه حقوق و عوارض گمرکی پرداخت نشود می تواند ضمانتنامه مورد بحث را مورد مطالبه قرار دهد .

  به تعریفی دیگر ضمانتنامه های گمرکی به منظور تضمين تعويق يا تقسيط سود و عوارض گمرکی، ترخيص موقت کالا، ترانزيت کالا و پاساوان صادر می شود. به عبارت ديگر يکی ديگر از انواع ضمانتنامه های تعهد پرداخت می باشد و ريسک بالايی را به بانک تحميل می نمايد. يکی از خصوصيات ضمانتنامه های گمرکی پرداخت قريب الوقوع آن در سررسيد ضمانتنامه بدون درخواست مضمون له يا ضمانتخواه می باشد و در نتيجه بانک ها در صدور آنها وثائق با قابليت بالای نقدشوندگی را مطالبه می نمايند.

  انواع ضمانتنامه های گمرکی:

  1ـ ضمانتنامه پرداخت سود و عوارض گمرکی: اين ضمانتنامه ها در مواقعی به کار می رود که واردکننده کالا توان پرداخت يکجا و نقدی سود و عوارض گمرکی کالای وارد شده را نداشته باشد و ناگزير است از گمرک درخواست نمايد با تعيين مهلتی برای پرداخت بدهی مجوز ترخيص کالا را قبل از پرداخت سود و عوارض گمرکی صادر نمايد و گمرک نيز اين مجوز را در قبال صدور ضمانتنامه بانکی به انجام می رساند.

  2ـ ضمانتنامه ترانزيت کالا: اين گونه ضمانتنامه ها به منظور تضمين پرداخت سود و عوارض گمرکی کالاهايی صادر می شود که قصد واردکننده، صرفا ترانزيت کالا (ورود از مرز بازرگان و خروج از گمرک جنوب) می باشد. لذا واردکننده حسب درخواست گمرک، مبنی بر حصول اطمينان از جهت خروج و ترانزيت کالا به اخذ ضمانتنامه از بانک اقدام می نمايد.

  3ـ ضمانتنامه ترخيص موقت کالا: زمانی که قصد واردکننده از ورود کالا برگزاری نمايشگاه يا نمونه برداری، قالب گيری و کپی برداری از کالای وارد شده باشد و قصد فروش آن در داخل کشور نباشد، حسب درخواست گمرک و اطمينان از بازگرداندن کالا پس از برگزاری نمايشگاه يا نمونه برداری، اين نوع ضمانتنامه از بانک درخواست می شود.

  4ـ ضمانتنامه پاساوان کالا: اين نوع ضمانتنامه نيز به منظور تضمين سود و عوارض گمرکی می باشد و به لحاظ عدم امکان نگهداری کالا در گمرک ورودی کشور يا ساير مشکلات در پرداخت سود و عوارض مربوطه، کالای موصوف با نظارت گمرک به ساير گمرکات کشور يا انبارهای مـورد قبول گمرک منتقل و پس از پـرداخت سـود و عوارض مربوطه، ضمانتنامه باطل می گردد.

  5 - ضمانتنامه نظام وظيفه: اين نوع ضمانتنامه با رعايت آيين نامه صدور ضمانتنامه ها و اخذ وثائق سهل الوصول برای تضمين بازگشت مشمولين نظام وظيفه عمومی که از کشور خارج می شوند به نفع سازمان نظام وظيفه صادر می گردد. اين گونه ضمانتنامه ها نيز دارای ريسک بالا بوده و فقط در مقابل 100درصد وجه نقد توسط بانک صادر می شود. شايان ذکر است پرداخت وجه ضمانتنامه در سررسيد صرف نظر از درخواست ضبط آن توسط سازمان نظام وظيفه الزامی می*باشد.

  6 - ضمانتنامه های دادگستری: يکی ديگر از انواع ضمانتنامه های تعهد پرداخت می باشد که حسب درخواست ضمانتخواه به نفع مراجع قضايی جهت طرح دعاوی مطروحه در دادگستری توسط بانک صادر می شود و معمولا بانک ها در قبال اخذ 100درصد وجه نقد يا 100درصد وثائق سهل الوصول آن را صادر می نمايند.

  7 - ضمانتنامه های متفرقه: اين ضمانتنامه ها به درخواست متقاضی به منظور تضمين موارد خاصی مانند بدهی مالياتی، بيمه ای، تامين اجتماعی وزارت بهداشت و درمان، ... صادر می گردد.

  8 - ضمانتنامه های ارزی: ضمانتنامه های ارزی از جمله ضمانتنامه های با موضوعيت پيمانکاری يا تعهد پرداخت می باشند که توسط بانک های يک کشور به نفع دستگاه های اجرايی يا بانک های کشورهای ديگر صادر می شود. شرط صدور ضمانتنامه های ارزی توسط بانک ها و موسسات اعتباری ايرانی برای دستگاه ها و بانک های خارج از کشور به لحاظ احتمال پرداخت به آنها به مضمون له، اخذ موافقت بانک مرکزی می باشد. بدين منظور بانک ها می بايست ضمن بررسی های متداول خود برای صدور ضمانتنامه از طريق ادارات خارجه يا امور بين الملل يا عمليات ارزی خود با توصيف ارکان ضمانتنامه و موضوعيت آن از بانک مرکزی اقدام به اخذ مجوز نمايند.
  ویرایش توسط مرتضی : 15-04-2012 در ساعت 12:54
 4. #14
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  گوانگجو- چین
  نوشته ها
  1,599
  4,625
  مدیر ارشد
  مدیر ارشد
  6- ضمانتنامه تعهد پرداخت ( payment guarantee )

  یک ضمانتنامه می تواند برای پوشش موارد بسیاری از تعهدات پرداخت صادر شود مثلاً در ارتباط با تضمین قرارداد فروش، قراردادهای اجاره ، قرارداد های ساخت، وام، اوراق قرضه یا هر تعهد مالی دیگری می توان از ضمانتنامه تعهد پرداخت استفاده نمود. در سالهای اخیر تقاضای صدور ضمانتنامه های تعهدات جهت جایگزینی با اعتباراسنادی بطور چشمگیری افزایش یافته است و تفاوت دو ابزار در این است که تسویه حساب و پرداخت تحت اعتبارات اسنادی عادی زمانی انجام می شود که دیگر طرفهای درگیر در اعتباراسنادی وظایف تعریف شده خود را به تحقق رسانده باشند ، در حالیکه ذینفع یک ضمانتنامه تعهد پرداخت، در وهله اول باید وجه را از خریدار یا متعهد اصلی دریافت نماید و در صورتیکه خریدار در پرداخت خود قصور ورزد ذینفع با مراجعه به بانک می تواند وجه ضمانتنامه را مطالبه نماید.

  7- سایر ضمانتنامه ها

  ضمانتنامه های بانکی علاوه بر پوشش ریسکهای مختلف که در بالا به آن اشاره شد می تواند برای پوشش بسیاری دیگر از انواع خطرات که در مبادلات تجاری و بین المللی وجود دارد مورد استفاده قرار گیرد . ضمانتنامه های قضایی که یکی از مهمترین انواع آنها "ضمانتنامه رفع توقیف کشتی" می باشد را می توان از این گروه برشمرد .
 5. #15
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  گوانگجو- چین
  نوشته ها
  1,599
  4,625
  مدیر ارشد
  مدیر ارشد
  انواع ضمانتنامه های بانکی از نظر نحوه صدور

  ضمانتنامه های بانکی از این جهت که مستقیماً توسط بانک به نفع ذینفع صادر گردند یا از طریق یک بانک واسطه صدور ضمانتنامه تحقق پذیرد به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند .

  1- ضمانتنامه های مستقیم ( direct guarantees )

  در ضمانتنامه های مستقیم ، بانک پس از دریافت تقاضای صدور ضمانتنامه از سوی مضمون عنه ، ضمانتنامه خود را بطور مستقیم برای ذینفع صادر می نماید .
  در حال حاضر قبول و ابلاغ ضمانتنامه های مستقیم توسط بانکهای ایرانی داخل کشور در ارتباط با اعتبارات اسنادی و قراردادهای ارزی که از محل ارز متقاضی تأمین می گردند در صورت قبول کلیه مسؤولیتهای مترتبه از سوی ذینفع مجاز گردیده است .
  ضمناً قبول و ابلاغ ضمانتنامه مستقیم صادره توسط بانکها ی ایرانی ، شعب بانکهای ایرانی در خارج از کشور و واحدهای بانکهای ایرانی نیز پذیرش مسؤولیتهای مترتب توسط ذینفع امکان پذیر می باشد .
  در صورت تمایل مشتریان در استفاده از ضمانتنامه های مستقیم ، مطالعه نقطه نظرات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را در رابطه با پذیرش ضمانتنامه های مستقیم توصیه می نماید .

  2- ضمانتنامه های غیر مستقیم (guarantees indirect)

  در برخی موارد ذینفع ضمانتنامه خواستار صدور ضمانتنامه از طریق بانک خاصی یا بانکی در کشور خود می شود ، که در این حالت بانک ضامن ، ضمانتنامه متقابلی را به نفع بانک مورد نظر صادر و به آن بانک دستور صدور ضمانتنامه اصلی را می دهد . بدیهی است در صورت پذیرش ضمانتنامه متقابل از سوی بانک دستور گیرنده یا آن بانک مبادرت به صدور ضمانتنامه می نماید . در غیر اینصورت مراتب امتناع خود یا درخواست اصلاحاتی در متن ابلاغ شده را به بانک کارگزار اعلام خواهد نمود .
 6. #16
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  گوانگجو- چین
  نوشته ها
  1,599
  4,625
  مدیر ارشد
  مدیر ارشد
  انواع ضمانتنامه های بانکی [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

  ضمانتنامه های ارزی از جنبه فعالیت اقتصادی به دو بخش صادراتی و وارداتی تقسیم می گردد.

  الف – ضمانتنامه های صادارتی

  ضمانتنامه های صادراتی به آندسته از ضمانتنامه هایی اطلاق می گردد که بنا به درخواست طرفهای ایرانی به نفع طرفهای خارجی یا ایرانی شرکت معاملات بین المللی صادر می گردد. این گونه ضمانتنامه ها به چهار بخش تقسیم می شود:

  1 – کالاهای تولیدی ( صنعتی ، کشاورزی ، معدنی و ... ): صدور ضمانتنامه های ارزی شرکت در مناقصه، حسن انجام کار، پیش پرداخت و استرداد کسور وجه الضمان برای صادرکنندگان کالاهای صنعتی کشاورزی، معدنی و غیره با رعایت کامل دستورالعملهای صادره امکان پذیر می باشد.

  2 – خدمات فنی و مهندسی : صدور ضمانتنامه های ارزی شرکت در مناقصه ، حسن انجام کارپیش پرداخت و استرداد کسور وجه الضمان برای صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی بر طبق آیین نامه مقررات حمایتی دولت برای صادرات خدمات فنی و مهندسی با رعایت مقررات مربوط امکان پذیر است .

  3- قراردادهای داخلی : صدور ضمانتنامه های ارزی شرکت در مناقصه ، حسن انجام کار ، پیش پرداخت و کسور وجه الضمان مورد نیاز پیمانکاران ، مشاوران و سازندگان داخلی که تمام یا بخشی از کارهای خدمات مهندسی مشاور ، طراحی ، پیمانکاری ، ساختمانی ، تاسیساتی و تجهیزاتی پروژه های وزارتخانه و موسسات ، سازمانها و شرکتهای دولتی ، نهادها و موسسات عمومی و کلیه دستگاههائی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است و شرکتهای تابعه آنها را در داخل کشور اجرا می کنند با رعایت دستورالعملها و مقررات مربوطه امکان پذیر می باشد.

  4 – صدور سایر ضمانتنامه های ارزی : سایر ضمانتنامه های ارزی مورد تقاضای مشتریان پس از بررسی و عنداللزوم اخذ مجوزات لازم امکان پذیر می باشد.

  ب – ضمانتنامه های وارداتی:

  ضمانتنامه های وارداتی آندسته از ضمانتنامه هایی است که بنا به تقاضای مشتریان خارجی و یا در مقابل ضمانتنامه متقابل (COUNTER GUARANTEE ) کارگزاران خارجی به نفع طرفهای ایرانی صادر می شود.

  صدور ضمانتنامه بر اساس ضمانتنامه متقابل کارگزاران خارجی معتبر، پس از اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امکانپذیر می باشد.
 7. #17
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  گوانگجو- چین
  نوشته ها
  1,599
  4,625
  مدیر ارشد
  مدیر ارشد
  قانون حاکم بر ضمانتنامه ها

  بطور کلی قانون حاکم بر ضمانتنامه ها، قانون کشور صادر کننده ضمانتنامه می باشد. ولی چنانچه طرفین ضمانتنامه توافق نمایند می توانند قانون کشور ثالثی را با توافق بانکهای ذیربط بر ضمانتنامه حاکم نمایند.

  مقررات موضوعه از طرف اتاق بازرگانی بین المللی پاریس

  با توجه به اهمیت ضمانتنامه ها در تجارت بین المللی، اتاق بازرگانی بین المللی که مقر آن در پاریس می باشد کوشیده است که با تدوین ضوابط و مقرراتی برای ضمانتنامه ها در تجارت بین الملل بین کشورهای مختلف با زمینه های حقوقی و فرهنگی متفاوت هماهنگی فراهم نموده و به این ترتیب بازرگانی بین المللی را تسریع و تسهیل نماید.
 8. #18
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  گوانگجو- چین
  نوشته ها
  1,599
  4,625
  مدیر ارشد
  مدیر ارشد
  شرايط لازم جهت صدور ضمانتنامه :
  • ماده 1 - صدور ضمانت نامه و ظهرنويسي از طرف بانكها موكول به اخذ وثيقه از ضمانت خواه طبق شرايط مندرج در اين آيين نامه مي باشد.
  • ماده 2 - انواع وثايق قابل قبول براي صدور ضمانت نامه و ظهرنويسي به شرح ذيل مي باشد:
   • الف - وجه نقد يا طلا يا اسناد خزانه يا اوراق قرضه دولتي يا اوراق مشاركت منتشره بر اساس مجوز بانك مركزي ج.ا.ا يا سپرده سرمايه گذاري مدت دار يا اوراق قرض الحسنه يا حسابهاي ارزي شامل حسابهاي ارزي شامل حسابهاي سپرده سرمايه گذاري مدت دار ارزي و قرضالحسنه جاري و پس انداز ارزي نزد بانك صادركننده ضمانت نامه
   • ب - تضمين بانكها يا موسسات اعتباري غير بانكي معتبر خارجي
   • پ - سفته با دو امضاء قابل قبول بانك - اموال غيرمنقول- برگ وثيقه انبارهاي عمومي مربوط به كالا - سهام شركتهايي كه در بورس پذيرفته شده باشد-كشتي و هواپيما

  • ماده 3 - حداقل معادل ده درصد مبلغ ضمانت نامه يا ظهرنويسي از يك يا تركيبي از وثايق بند الف- ماده 2 و بابت بقيه آن از يك يا تركيبي از انواع وثايق مشروح ذيل خواهد بود :
   • معادل بقيه مبلغ ضمانت نامه و يا ظهرنويسي از يك و يا تركيبي از انواع وثايق مذكور در بندهاي الف و ب ماده 2
   • سفته طبق بند پ ماده 2 و تبصره (1) ذيل آن حداقل معادل 120 درصد بقيه مبلغ ضمانت نامه و يا ظهرنويسي
   • 3- اموال غيرمنقول يا برگ وثيقه انبارهاي عمومي يا سهام شركتهايي كه دربورس پذيرفته شده باشند يا كشتي يا هواپيما حداقل معادل 150 درصد بقيه مبلغ ضمانت نامه يا ظهر نويسي
    تبصره 1: ضمانت نامه هاي مربوط به شركت در مناقصه و مزايده از پرداخت وثيقه نقدي مذكور در ماده 3 معاف مي باشند و درصدهاي مذكور در رديف (2) و (3 )نسبت به كل مبلغ ضماتت نامه محاسبه خواهد شد.

 9. #19
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  گوانگجو- چین
  نوشته ها
  1,599
  4,625
  مدیر ارشد
  مدیر ارشد
  فرايند صدور ضمانت نامه :


  • با دريافت تقاضاي صدور ضمانت نامه ، شخصيت ، صلاحيت فني و توانائي مالي و مناسبتي كه اين عوامل با موضوع و مبلغ ضمانت نامه دارند بررسي و در صورت انطباق مراتب فوق درخواست متقاضي پذيرش مي گردد .
  • درخواست يك مشتري براي صدور ضمانت نامه به نام يك شخص ديگر قابل بررسي نمي باشد .
  • ميزان سپرده نقدي و انواع وثائق لازم جهت صدور ضمانت نامه بر اساس دستورالعمل صدور ضمانت نامه ها توسط اركان اعتباري تعيين مي گردد .
  • ضمانت خواه مي بايست سپرده نقدي و وثائق تعيين گرديده را پس از ابلاغ اركان اعتباري بانك تامين نمايد .
  • پس از توديع سپرده نقدي و وثائق مورد نياز ، ضمانت نامه مورد نظر صادر مي گردد .
 10. #20
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  محل سکونت
  گوانگجو- چین
  نوشته ها
  1,599
  4,625
  مدیر ارشد
  مدیر ارشد
  نحوه تمديد ضمانت نامه:


  ضمانت نامه داراي سررسيد معين است كه طبق نظر كارفرما و با توجه به موضوع مورد ضمانت و طرح مربوط به آن مشخص مي گردد . معمولا سررسيد ضمانت نامه هاي صادره حداكثر يك سال بوده و در طرح ها يا برنامه هاي با طول زماني بيش از يك سال ، ضمانت نامه هاي مربوطه يك ساله صادر گرديده و در سررسيد ضمانت نامه ( در طول اجراي طرح يا برنامه ) تمديد مي گردد .

  تمديد ضمانت نامه منوط به اخذ موافقت كتبي ذينفع و ضمانت خواه مبني بر تمديد تاريخ سررسيد ضمانت نامه و پرداخت كارمزد تمديد و تامين وثائق مورد نظر بانك ( در صورت تغيير وثائق مورد نظر بانك ) مي باشد . تعهد بانك در قبال ضمانت نامه هاي صادره حداكثر تا سررسيد ضمانت نامه بوده و در صورتي كه تا قبل از سررسيد ضمانت نامه ، دستوري مبني بر تمديد و يا ضبط ضمانت نامه از طرف ذينفع كتبا به بانك واصل نگردد ، پس از سررسيد ضمانت نامه ، بانك تعهدي در مقابل ذينفع ندارد .
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •