ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    3
    کاربر جدید
    کاربر جدید

مجموعه سوالات گمرکی واردات

سلام دوستان
    من چند تا سوال داشتم:

1. در [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] تعرفه گمرکی برای کد 84813000 (شیر یکطرفه) به میزان 15 درج شده است و در مقابل آن عبارت kg نوشته شده است. آیا معنای این عبارت اینستکه به ازای هر کیلوگرم 15 تومان دریافت میشود. (تومان یا ریال؟؟!!)
    2. من مثلاً بدنبال تعرفه شیر دروازه ای (یا شیر کشویی یا گیت ولو) (از مجموعه شیرآلات صنعتی محسوب میشود) گشتم ولی هیچ چیز نیافتم. این مورد در خصوص شیر توپی یا بال ولو و یکسری چیزهای دیگر هم صادق است که یافت نمیشود.
    3. آیا کتاب تعرفه واردات سی دی هم دارد و آیا نحوه استفاده از آن کتاب از سایت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] ساده تر است و مثلا آیا پیزهای بیشتری در آن میتوان یافت مثل همان مواردی که در مورد 2 بالا مطرح کرد
    4. تعرفه های اعلام شده در [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] مرتبط با چه سالی هستند؟ آیا به روز هستند؟ آیا مثلا که هم اکنون 17 اسفند 92 است، تعرفه های سایت به چه سالی بر میگردد؟
    5. در خصوص کاهش تعرفه 45 درصدی، آیا به همه کالاها ، مثلا به شیر آلات هم تعلق میگیرد. در اینصورت اگر تعرفه کالایی 30% باشد، آیا در نهایت به این معنی است که تعرفه کالا به میزان 30X55% یعنی 16.5% محاسبه میشود؟
    6. در خصوص اینکه کالایی ثبت سفارش نشود، آیا مزیتی دارد. مثلا گمرکی آن بدلیل استفاده نکردن از ارز مبادله ای کمتر لحاظ شود. مثلا فرض کنید که بنده شیر آلات را بدون ثبت سفارش وارد کنم، آیا مشکلی پیش می آید؟ آیا مزیتی دارد؟
    7. آیا برای اینکه از ارز مبادله ای استفاده کنیم باید حتما ثبت سفارش کنیم؟ و اینکه آیا اگر ثبت سفارش کنیم برای مثلا شیر آلات صنعتی تعلغ میگیرد یا خیر؟
    8. فرض کنید بنده بخواهم برای شرکت خاصی شیرآلات وارد کنم. شیرآلات قرار است 4 ماه دیگر ساخته شود و ارسال گردد و نهایتا 6 ماه دیگر وارد بندرعباس میشود. حال سه سوال مطرح است:
      الف: چه زمانی باید ثبت سفارش صورت پذیرد.
      ب: میزان تعرفه گمرکی بر اساس زمان سفارش است و یا زمان تحویل کالا
      ج: در صورت استفاده از ارز مبادله ای و ثبت سفارش، آیا ارز به حساب بنده واریز میگردد یا حساب فروشنده.
    9. در میان توضیحات یکی از دوستان به 5 درصد مالیات اشاره کرده بودند، آیا این مالیات بر ارزش افزوده با 6% مالیات بر ارزش افزوده ارتباطی دارد؟ مثلا این بدین معنی است که ما در آینده تنها باید 1% مالیات بر ارزش افزوده بدهیم یا دوباره باید 6% پرداخت کنیم؟ در صورتیکه باید 6% را دوباره پرداخت کنیم پس این بدین معنی است که ما پس از تعرفه های گمرکی و هزینه های ترخیص و انبار داری و تخلیه ، باید 5% هم مالیات و در نهایت 6% هم مالیات بر ارزش افزوده بدهیم؟
    10. بنده از فروشنده که مثلا در چین است HSCode را درخواست نمودم ولی آن HSCode در لیست سایت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] موجود نیست. چه باید کرد. ایشان HSCode را برای شیر آلات مورد نیاز من که در مورد 2 بیان کردم را 8481801090 اعلام کردند.
    11. آیا راهی هست که با ظرافت خاصی، کدی را انتخاب کنیم که گمرکی کمتری بدهیم یا اینکه مسوول گمرک خود آن را محاسبه میکند؟

با سپاس از راهنمایی های شما
      عذرخواهی میکنم که این همه سوال رو یکجا مطرح کردم ولی با صحبتهایی که با دوستانم دارم، این سوالات بسیاری از دوستانم است. دلیل مطرح کردن یکجای آنها هم اینست که به یکدیگر مرتبط هستند.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    من چند تا سوال داشتم:

1. در [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] تعرفه گمرکی برای کد 84813000 (شیر یکطرفه) به میزان 15 درج شده است و در مقابل آن عبارت kg نوشته شده است. آیا معنای این عبارت اینستکه به ازای هر کیلوگرم 15 تومان دریافت میشود. (تومان یا ریال؟؟!!)

منظور درصد هست. 15 درصد ارزش سیف کالا. ارزش سیف هم یعنی قیمت کالا به علاوه بیمه به علاوه حمل و نقل کالا.

1. من مثلاً بدنبال تعرفه شیر دروازه ای (یا شیر کشویی یا گیت ولو) (از مجموعه شیرآلات صنعتی محسوب میشود) گشتم ولی هیچ چیز نیافتم. این مورد در خصوص شیر توپی یا بال ولو و یکسری چیزهای دیگر هم صادق است که یافت نمیشود.

بهترین کار اینه که نمونه اش رو بگیرید و ببرید گمرک استعلام کنید. هم ارزشی که گمرک مد نظرشه و هم تعرفه گمرکی کالا رو ازشون استعلام بگیرید.

1. آیا کتاب تعرفه واردات سی دی هم دارد و آیا نحوه استفاده از آن کتاب از سایت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] ساده تر است و مثلا آیا پیزهای بیشتری در آن میتوان یافت مثل همان مواردی که در مورد 2 بالا مطرح کرد

بله سی دی هم داره. اما دیگه نخرید کتابو. صبر کنید کتاب جدید داره میاد. ولی چیز بیشتری گیرتون نمیاد. کتاب رو هم معمولا افراد بر اساس تخصصشون میشناسن. مثلا یکی تو کاغذ تخصص داره دقیقا میدونه که یه کاغذ چه تعرفه ای داره و هر کاغذی تو کدوم ردیف تعرفه میره.

1. تعرفه های اعلام شده در [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] مرتبط با چه سالی هستند؟ آیا به روز هستند؟ آیا مثلا که هم اکنون 17 اسفند 92 است، تعرفه های سایت به چه سالی بر میگردد؟

تعرفه های هر سال در ابتدای سال منتشر میشه و تا اخر سال به قوت خودش باقیه مگر دستورالعملی بیاد و اون رو تغییر بده. مثلا کاغذ روزنامه از دیروز تعرفه اش از دو درصد شده 8 درصد.

1. در خصوص کاهش تعرفه 45 درصدی، آیا به همه کالاها ، مثلا به شیر آلات هم تعلق میگیرد. در اینصورت اگر تعرفه کالایی 30% باشد، آیا در نهایت به این معنی است که تعرفه کالا به میزان 30X55% یعنی 16.5% محاسبه میشود؟

خیر. به هیچ وجه. شما یه تعرفه دارید و باید تازه ببینید مالیات بر ارزش افزود ه هم داره یا خیر. الان اکثر کالاها 6 درصد هم مالیات بر ارزش افزوده دارن که اون با فرمول دیگری محاسبه میشه. یعنی ارزش سیف کالا رو با حقوق ورودی گمرکی جمع میکنن بعد شیش درصدش رو ازتون مالیات میگیرن.

1. در خصوص اینکه کالایی ثبت سفارش نشود، آیا مزیتی دارد. مثلا گمرکی آن بدلیل استفاده نکردن از ارز مبادله ای کمتر لحاظ شود. مثلا فرض کنید که بنده شیر آلات را بدون ثبت سفارش وارد کنم، آیا مشکلی پیش می آید؟ آیا مزیتی دارد؟

بدون ثبت سفارش امکان واردات هیچ کالایی وجود ندارد. مگر بخواهید به صورت قاچاق وارد کشور کنید. همچنین اگر ارزش کالا زیر 700 دلار باشه امکان اینکه به صورت پته بار وارد بشه وجود داره. یعنی گمرکیشو پرداخت میکنید ولی ثبت سفارش نمیکنید. ولی در غیر اینصورت هر کالایی که وارد میشه باید حتما ثبت سفارش بشه.

1. آیا برای اینکه از ارز مبادله ای استفاده کنیم باید حتما ثبت سفارش کنیم؟ و اینکه آیا اگر ثبت سفارش کنیم برای مثلا شیر آلات صنعتی تعلغ میگیرد یا خیر؟

صد در صد. اینکه به اون شیر الات تعلق میگیره رو اول باید از تعرفه اش مطمئن بشید. در ضمن دیگه از سال دیگه این داستانا جمع میشه و ارز مبادله ای در کار نخواهد بود. اینقدر هم دردسر داره که اصلا به پیگیریش نمی ارزه. از من میشنوی بیخیال ارز مبادله ای شو.

1. فرض کنید بنده بخواهم برای شرکت خاصی شیرآلات وارد کنم. شیرآلات قرار است 4 ماه دیگر ساخته شود و ارسال گردد و نهایتا 6 ماه دیگر وارد بندرعباس میشود. حال سه سوال مطرح است:
      الف: چه زمانی باید ثبت سفارش صورت پذیرد.قبل از ورود کالا به کشور ثبت سفارش رو انجام بدید که وقتی بار رسید معطل نشید و با ثبت سفارش برید گمرک برای ترخیص کالا. کلا هر چه زودتر بهتر. اما ترجیحا ثبت سفارش همزمان با حمل باشه بهتره..
    2. ب: میزان تعرفه گمرکی بر اساس زمان سفارش است و یا زمان تحویل کالا جان؟؟؟؟؟؟؟؟تعرفه گمرکی به صلاحدید دولت و بسته به شرایط تعیین میشه و ربطی به زمان و مکان و ابرو باد و مه و خورشید و فلک نداره. لطفا کتاب اشنایی با فرایند ترخیص کالا رو مطالعه بفرمایید. نویسنده رحیم محترم.

3. ج: در صورت استفاده از ارز مبادله ای و ثبت سفارش، آیا ارز به حساب بنده واریز میگردد یا حساب فروشنده. به حساب فروشنده. شمام باید 110 درصد سپرده پیش بانک پیش پیش بزارید.
    4. در میان توضیحات یکی از دوستان به 5 درصد مالیات اشاره کرده بودند، آیا این مالیات بر ارزش افزوده با 6% مالیات بر ارزش افزوده ارتباطی دارد؟ مثلا این بدین معنی است که ما در آینده تنها باید 1% مالیات بر ارزش افزوده بدهیم یا دوباره باید 6% پرداخت کنیم؟ در صورتیکه باید 6% را دوباره پرداخت کنیم پس این بدین معنی است که ما پس از تعرفه های گمرکی و هزینه های ترخیص و انبار داری و تخلیه ، باید 5% هم مالیات و در نهایت 6% هم مالیات بر ارزش افزوده بدهیم؟
      6درصد رو همون موقع که میخواید از گمرک بارتون رو بکشید بیرون باید به گمرک پرداخت کنید. البته این به حساب گمرک واریز نمیشه شماره حسابشم جداست. ولی تو همون مرحله باید پرداخت کنید.
    5. بنده از فروشنده که مثلا در چین است HSCode را درخواست نمودم ولی آن HSCode در لیست سایت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] موجود نیست. چه باید کرد. ایشان HSCode را برای شیر آلات مورد نیاز من که در مورد 2 بیان کردم را 8481801090 اعلام کردند.
      معمولا دو رقم اخر شماره های تعرفه در هر کشوری ممکنه فرق کنه. اما 6 رقم اول معمولا یکیه. خوب الان حداقل مطمئن هستید که کالای شما در فصل هشتم طبقه بندی شده. بازم میگم برای مطمئن شدن برید یه سر ساختمون گمرک تو شهید بهشتی سر پاکستان، طبقه ششم.
    6. آیا راهی هست که با ظرافت خاصی، کدی را انتخاب کنیم که گمرکی کمتری بدهیم یا اینکه مسوول گمرک خود آن را محاسبه میکند؟
      همه محاسبات رو خود گمرک انجام میده. شما فقط باید پول بدی. در ضمن این کار شما نیست. ترخیص نیاز به ترخیص کار داره که هم ارتباطات قوی داشته باشه و هم از کار سر در بیاره.

با سپاس از راهنمایی های شما
      عذرخواهی میکنم که این همه سوال رو یکجا مطرح کردم ولی با صحبتهایی که با دوستانم دارم، این سوالات بسیاری از دوستانم است. دلیل مطرح کردن یکجای آنها هم اینست که به یکدیگر مرتبط هستند.
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام، پیشنهاد میکنم به
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    ارائه دهنده کلیه خدمات بازرگانی، صادرات و واردات و دارای کارت بازرگانی فعال می باشد سری بزنید و از کارشناسان این شرکت راهنمایی و مشاوره بگیرید.
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    up
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    up
    2
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    👈👈👈👈با سلام
    🏢خدمات ترخیص کالا در گمرکات بندرعباس
    🛳صادرات و واردات و مشاوره امور گمرکی
    ⚓️ترخیص تخصصی کالا با کمترین هزینه و زمان
    🏦ثبت سفارش و امور گمرکی و بازرگانی
    📞09179550093رشیدی👉👉👉👉

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوستان
    من سوالی داشتم که متاسفانه پاسخی براش پیدا نکردم اگر کسی بتونه پاسخ بده ممنون میشم.

مثلن ما دستگاهی رو بصورت قطعات جدا جدا میخواهیم وارد کنیم و هر قطعه از مجموعه، کد تعرفه مجزا داره و البته کل مجموعه هم در یک پکیج واحد بصورت یکجا به گمرک وارد میشه. اگر به فرض این مجموعه شامل 3 عدد کالا a و b و c به شرح زیر باشه:

A ) تعرفه: 10% - قیمت 300 دلار
    b ) تعرفه: 4% - قیمت 500 دلار
    c ) تعرفه: 15% - قیمت 200 دلار

و هزینه حمل و نقل کل مجموعه هم مثلن 100 دلار و مبلغ بیمه هم 10 دلار (کل مجموعه) باشه، حالا گمرک حقوق ورودی هر دستگاه و در کل حقوق ورودی کل مجموعه رو چطور حساب میکنه؟ (با توجه به اینکه هزینه حمل و بیمه تک تک قطعات مشخص نیست و فقط هزینه حمل و بیمه کل مجموعه رو داریم)
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با عرض سلام خدمت دوستان
    بنده با توجه به بیماریی که دارم و توصیه دکتر، نیاز به استفاده از یک وسیله درمانی جنسی دارم، که با توجه به نبود این دستگاه ( با کیفیت مناسب) در بازارهای ایران و از طرفی ممنوع بودن واردات آن نمی دانم باید چه کنم. اگر بخواهم این وسیله را از سایت های خارجی که ارسال مستقیم (از طریق dhl) به ایران دارند خریداری کنم، راهی است که بتوان آن را بدون مشکل از گمرک رد کرد؟
    اینکه با سایت فروشنده مکاتبه کنم و از آنها بخواهم کالا را به گونه ای ارسال کنند که ظاهر دستگاه نشان دهنده ماهیت آن نباشد، به تنهایی کافیست؟
    گمرک، کالاهای ارسال شده از طریق هوایی را چگونه بررسی می کند و فروشنده اصولا چه مدارکی همراه با بسته ها ارسال می کند؟
    اگر این راه امکانپذیر نیست، کسی از دوستان هست که پیشنهاد بهتری داشته باشد؟
    (به واقع اگر مجبور نبودم، به هیچ وجه دنبال این کار نمی رفتم)
    با تشکر
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام
    تماس بگيريد
    كريمي 09193368572
    1
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوستان

از دوستان خواهش میکنم اگر اطلاعی در مورد سوال من دارن، رو راهنمایی کنن.
    من قصد دارم حدود 5 کیلو نقره جات کار کرده از تایلند وارد کنم. تو تحقیقاتم متوجه شدم که واردات نقره نیاز به مجوز بانک مرکزی داره. آیا داشتن مجوز برای این حجم واردات لازم هست یا اینکه مجوز بانک مرکزی فقط مربوط به واردات شمش نقره و در حجم بالاست؟

پیشاپیش متشکرم
صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)