ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
    22
    کاربر جدید
    کاربر جدید

از دست دادن سرمایه تو کار بازرگانی

سلام دوستان
    بنده حدود 15 میلیون تومن پول دارم که تمام سرمایه من به حساب میاد یعنی اگه این 15 میلیون رو از دست بدم دیگه چیزی ندارم و باید از صفر شروع به جمع آوری پول کنم که خیلی طول میکشه.
    در عین حال من اقدام به ثبت یک شرکت بازرگانی کردم و الان 5 ماهه دارم فعالیت میکنم که هنوز برام سودآوری نداشته و بیشتر جنبه کسب اطلاعات و تجربه بوده برام. در این مدت با آدمهای مختلفی آشنا شدم و یکی از این آدمها مثل بنده یک شرکت بازرگانی دارن که به من پیشنهاد کار داده ( انجام بازرگانی خارجی شرکتشون) . این شرکت تجربه اش بیشتر از منه و میخواد برای اولین بار جوش شیرین وارد کنه و بفروشه و میگه که مشتریشو داره. من میخوام تو سود این کار شریک بشم و کل سرمایه ام رو وارد این کار کنم یعنی من هم در کنار کار ایشون با این پولم واردات کنم و فروشش رو بزارم برعهده خودش و سود پولم رو برداشت کنم . ولی مشکلم اینجاست که چون تجربه اولم هست یکم میترسم و دوم اینکه تمام سرمایه من همینه و بدون اون هیچم !

حالا نظر شما چیه ؟ ریسک این کار چند درصده؟ آیا به ریسکش می ارزه ؟ چطور میتونم میزان ریسکو به صفر برسونم؟
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    دوست عزیز ریسک این کار رو شما باید نسبت به شرایط شخص و شرکتی که میخواین باهاش همکاری بکنید بسنجید
    ولی از قدیم گفتن: آدم عاقل همه تخم مرغاشو تو یه سبد نمیذاره
    به نظرم یک سوم سرمایه رو بذار واسه دفعه اول و اگر مشکلی نبود میتونین در دفعات بعد سرمایه رو افزایش بدین
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    ریسک و بازدهی دو مفهوم مترادف هم هستند. نه متضاد. به این معنی که هر کاری که ریسک بالاتری داشته باشه بازدهی بیشتری داره.
    شما مشاغل کارمندی رو نگاه کنید ریسک این مشاغل تقریبا نزدیک به صفره شما یه تایم مشخص میری سر کار یه کارهای روزمره رو انجام میدی ولی از اونطرف هم یک بازدهی ثابتی دارید.
    اما در تجارت ریسک به شدت متغییر هست و موضوع مهم اینه که شما بتونید با تجربه و مهارتی که دارید ریسک رو کنترل کرده و بازدهی های خوب بدست بیارید.
    برای مثال تجارت میوه رو من دیدم که حتا تا 200 درصد هم بازدهی داشته اما به همین میزان تجارت میوه بسیار بسیار پر ریسکه. ریسک فساد، ریسک عدم تقاضای مشتری، ریسک حمل و نقلش، ریسک کاهش یا افزایش شدید قیمت، اینها رو من همشو تو بازار میوه دیدم.
    مثلا سال گذشته قیمت کیوی در عرض یک هفته در بازار روسیه نصف شد و یا خیار همین امثال در عرض 3 روز به دلیل کمبود در بازار روسیه قیمتش تا 2.5 برابر افزایش قیمت داشت.
    واقعیتش اینه که خیلی خیلی خیلی باید با تجربه باشی تا بتونی ریسک های اینطوری رو کنترل کنی و چیزی که من دیدم واقعا خرده پاها اکثرا ضرر میکنن.
    مثلا تو این بازار یکی از راه های کنترل ریسک اینه که شما کل کار رو در یک بازه زمانی یک ساله بسنجی. مثلا تاجرای بزرگ اصلا روی سود یا ضرر یک ماشین حساب نمیکنن. بلکه میگن در یک فصل کاری ما 50 تا ماشین زدیم و اینقدر سود یا ضررش شده. اما خوب اینها توان مالی خرید 50 ماشین رو دارن. یا حداقل اعتبارش رو دارن که بتونن اعتباری جنس بخرن.

در مورد کاری که شما میخواید انجام بدید هم همینطوره. شما در واقع اصلا بازرگانی نمیکنید. یه پولی دارید که براتون خیلی مهمه و کل دارایی تون هست و میخواید اون رو بدید دست یکی که بره باهاش کار کنه.

من اگر جای شما بودم اول میدیدم که چه کاری مناسبه و از عهده خودم بر میاد و بعدش خودم اقدام به خرید و فروش میکردم. در ضمن چه احباریه که حتما بخواید واردات کنید. خوب تو زمینه تجارت داخلی و خرید و فروش داخلی یه بررسی کنید ببینید چه کاری میتونید انجام بدید. اگر حوصله اش رو ندارید پولتون رو به همون شخص بدید براتون کار کنه. منتهی حواستون باشه که طرف ادم مطمئنی باشه و تجربه اش رو هم داشته باشه. مطمئن شید که قبلا کار روی این محصول انجام داده و واقعا کننده هست.
    تو تجارت از ادمایی که کم حرف میزنن و یا زیاد حرف میزنن بترسید. یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    در ضمن ما اینجا ایده نمیدیم. ما بیشتر بر روی اصول کار بازرگانی و تجربه هامون بحث میکنیم. هر کسی باید خودش ایده خودش رو داشته باشه.
    من در روز کلی پیام خصوصی میگیرم که یه مقدار پول دارم این رو کجا سرمایه گذاری کنتم. این از توان من خارجه، چون سرمایه گذاری کاملا به خودتون بستگی داره، که چه پتانسیل هایی دارید، چه امکانات و ارتباطات و تجربه هایی دارید. من که اینها رو نمیدونم. ممکنه یه لینک خوب تو بازار در زمینه یه محصول داشته باشید که کلی بتونه براتون پول ساز باشه ولی من اون لینک رو نداشته باشم. به همین نکات کوچیک اگر توجه کنید مطمئنم خیلی ایده های خوبی برای سرمایه گذاری پیدا می کنید.
    اوژن
    مهمان
    ضمن تایید فرمایشات دوستان،من هم توصیه میکنم که اول کار همه سرمایه را وارد این موضوع نکنید.فرصتی به خودتان بدهید که هم شریکتان را بیشتر بشناسید و هم تجارتی را که ایشان پیشنهاد کرده ارزیابی کنید.در تجارت تجربه حرف اول را می زنه پس عجله نکنید و مراقب باشید که با طمع کسب سود زیاد وسریع،تمام سرمایه تان را از دست ندهید
    موفق باشید
    22
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    ممنون از دوستان و اینکه من خودم یه سرچی کردم تو بازار این جنس و متوجه شدم که الان بازار خوبی داره و خریدار هم پیدا کردم
    از چیز دیگری که مطمئن نیستم دوست چینی ما هست که میخوام یه استعلامی بگیرم ببینم این شرکت خوبی هست یا نه ، به نظر شما چطور میتونم اینکار رو بکنم؟ شماره ثبت شرکت به دردم میخوره؟ از اتاق بازرگانی چین بپرسم؟؟؟
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط tara66 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    ممنون از دوستان و اینکه من خودم یه سرچی کردم تو بازار این جنس و متوجه شدم که الان بازار خوبی داره و خریدار هم پیدا کردم
    از چیز دیگری که مطمئن نیستم دوست چینی ما هست که میخوام یه استعلامی بگیرم ببینم این شرکت خوبی هست یا نه ، به نظر شما چطور میتونم اینکار رو بکنم؟ شماره ثبت شرکت به دردم میخوره؟ از اتاق بازرگانی چین بپرسم؟؟؟
    بهترین راه حل اینه که شما پرداخت رو در قبال دریافت اسناد هم انجام بدید. منتهی حواستون باشه که اسناد جمل جعلی نباشه. این چینی ها استاد این جور چیزا هستن.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    اصلاح میکنم. اسناد حمل منظورم بود.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    در ضمن بهترین راه حل اینه که شما فردی رو اینجا داشته باشید و طرفتون اون باشه.
    227
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    بهترین راه حل اینه که شما پرداخت رو در قبال دریافت اسناد هم انجام بدید. منتهی حواستون باشه که اسناد جمل جعلی نباشه. این چینی ها استاد این جور چیزا هستن.
    اسناد حمل جعلی رو چطور میشه تشخیص داد؟
    باید استعلام بگیریم؟
صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)