ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    hkarimpoor2003
    مهمان

Question راهنمایی جهت خرید شکر تایلندی

سلام خدمت دوستان و سال نو مبارک

بنده قصد خرید 1 کانتینر 20 فوت شکر تسویه شده گرید a تایلندی را دارم ، این موضوع را مطرح کردم تا اولا دوستانی که در این زمینه تجربه دارند راهنمایی کنند و ثانیا در ضمنی که سوالات خودم را جواب میگیرم پاسخ ها اینجا ثبت بشه برای دوستانی که در آینده از این فروم بازدید میکنند.
    از دوستانی که تجربه عملی دارند لطفا به سوالات زیر پاسخ بدهند:

1- تعرفه دقیق و به روز شده شکر را در کجا می شود پیدا کرد ؟ سایت اطلاعات سایت گمرک که مربوط به سال 89 و ماقبل است.
    2- چرا در همه تبلیغات فروش شکر از بازرگانان و دلالان داخلی همگی بر روی تناژ های بالا ( مانند : 12000 تن یا 1000000 تن و ....) مانور می دهند و کسی روی مثلا فروش یک کانتینر 20 یا 25 تنی تبلیغی نداشته و مایل به فروش و معامله نیستند؟
    3- برای واردات شکر تسویه شده چه مجوزات لازم است ؟ بهداشت ؟ استاندارد ؟ سازمان حمایت مصرف کنندگان ؟ و ......( هر کدام لازم است نام ببرید؟)

4- در خرید شکر از تایلند چه نکات و ملاحظاتی را باید توجه کرد ؟ اگر دوستان تجربه تلخی دارند و یا نکات تقلب و .... مشروح توضیح بدهند.
    5- چه فصلی برای خرید شکر مناسبتر است ؟ ( بنده تا قبل از اردیبهشت 90 قصد خرید دارم آیا توجیح دارد؟)

6- چه مشخصات تکنیکی و خاصی را برای شکر باید از فروشنده پرسید ؟( خلوص ، گرید ، درجه بندی رنگ و.......)

تشکر از راهنمایی و مشارکت همه دوستان
    Fobiran
    مهمان
    من اطلاعاتی ندارم. اما یه آشنا دارم که تو این زمینه فعاله. از ایشون میپرسم این اطلاعاتو اینجا به اشتراک میزارم.
    75
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط hkarimpoor2003 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام خدمت دوستان و سال نو مبارک

بنده قصد خرید 1 کانتینر 20 فوت شکر تسویه شده گرید a تایلندی را دارم ، این موضوع را مطرح کردم تا اولا دوستانی که در این زمینه تجربه دارند راهنمایی کنند و ثانیا در ضمنی که سوالات خودم را جواب میگیرم پاسخ ها اینجا ثبت بشه برای دوستانی که در آینده از این فروم بازدید میکنند.
    از دوستانی که تجربه عملی دارند لطفا به سوالات زیر پاسخ بدهند:

1- تعرفه دقیق و به روز شده شکر را در کجا می شود پیدا کرد ؟ سایت اطلاعات سایت گمرک که مربوط به سال 89 و ماقبل است.
    2- چرا در همه تبلیغات فروش شکر از بازرگانان و دلالان داخلی همگی بر روی تناژ های بالا ( مانند : 12000 تن یا 1000000 تن و ....) مانور می دهند و کسی روی مثلا فروش یک کانتینر 20 یا 25 تنی تبلیغی نداشته و مایل به فروش و معامله نیستند؟
    3- برای واردات شکر تسویه شده چه مجوزات لازم است ؟ بهداشت ؟ استاندارد ؟ سازمان حمایت مصرف کنندگان ؟ و ......( هر کدام لازم است نام ببرید؟)

4- در خرید شکر از تایلند چه نکات و ملاحظاتی را باید توجه کرد ؟ اگر دوستان تجربه تلخی دارند و یا نکات تقلب و .... مشروح توضیح بدهند.
    5- چه فصلی برای خرید شکر مناسبتر است ؟ ( بنده تا قبل از اردیبهشت 90 قصد خرید دارم آیا توجیح دارد؟)

6- چه مشخصات تکنیکی و خاصی را برای شکر باید از فروشنده پرسید ؟( خلوص ، گرید ، درجه بندی رنگ و.......)

تشکر از راهنمایی و مشارکت همه دوستان
    -----------------------------------------------------
    با سلام و عرض ادب
    دوست عزیز در خصوص مطلب فوق نکاتی به اجمال خدمت شما عرض میشود.
    1- اصولا تجارت برای کسب سود است و در این تناژ توجیه اقتصادی وجود ندارد.
    2- شکر وارداتی یا یه صورت خام وارد میشود که به مصرف کارخانجات تصفیه شکر داخلی می رسد و یا به صورت تصفیه شده که به مصرف کارخانجات فراوری و تولیدکنندگان سایر مواد غذایی می رسد که در تناژ فوق توجیه ندارد.
    3- مثل بسیاری از محصولات دیگر هر کالایی یک قطب تولید ارزان و مداوم دارد. در حال حاضر محصولاتی نظیر شکر ، ذرت ، سویا و ... در امریکای جنوبی در حجم زیاد تولید و به همه دنیا صادر میشوند و همین امر نیز منجر به قیمت بسیار پایین این محصولات در مبدا می شود به نحوی که در سایر نقاط دنیا قیمت کالای مشابه قابل رقابت نیست.
    4- تایلند تا جایی که بنده اطلاع دارم خود وارد کننده شکر از کوبا و برزیل است .
    5- مدارک و استانداردهای مورد نیاز عمدتا اسپک و sgsو موارد بهداشتی طبق اعلام وزارت بهداشت است.
    با تشکر امینی
    hkarimpoor2003
    مهمان
    تشکر از راهنمایی دوست عزیز آقای امینی
    اگر ممکن است مفصل توضیح بدید. مثلا مسئله توجیه اقتصادی برای بنده مبهم است . برای تناژ هایی که من در تبلیغات میبینم هم با حساب های بنده توجیه نداردوبطور مثال خرید 100هزار تن شکر از قرار هر تن متوسط 540 دلار رقمی نزدیک به 54 میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز دارد که با این بازار و شرایط ریسک بسیار بالایی دارد. در مورد تایلند هم خدمت دوست عزیز عرض کنم طبق تحقیقاتی که کردم تایلند یکی از تولیدکنندگان شکر با کیفیت بالا است که در ایران طرفداران خودش را دارد لااقل در اصفهان تا جائیکه من اطلاع دارم پر طرفدار است .اگر اطلاعات دیگری دارید لطف کنید برای همه در اینجا به اشتراک بگذارید. ممنون از توجه دوستان
    75
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام
    قیمت شکر برای کسانی که در تناژ بالا اقدام به واردات از آمریکای جنوبی می کنند بسته به مقدار 110 الی 350 دلارمتغیر است. شکری که در بنابر ایران پشت گمرک یا در بنادر کویت و امارات با قیمت های عمدتا بالای 550 دلار وجود دارد درواقع چندین بار دست بدست شده و سرمایه گذار اولیه که در تناژ سنگین اقدام به وارد نمودن آن به خلیج فارس نموده لااقل 200 دلار از هر تن سود عایدش شده که رقم قابل توجهی است. . ضمن اینکه محموله های بزرگ اینچنینی صرفا برای ایران نیستند . تقزیبا تمام کشورهای حوزه خلیج فارس مصرف کننده هستند.بسیاری از افرادی که در تناژ پایین اقدام به واردات می کنند از کویت یا امارات خرید می کنند بنده از قیمت شکر در تایلند بی اطلاعم . تا به امروز هم شخصا نه تقاضایی برای این نوع شکر داشته ام و نه به فروشنده ای از این محصول برخورده ام اما به خاطر دارم که شرکتی تایلندی سال گذشته درخواستهایی برای خرید شکر از برزیل از طریق یک شرکت واسط ایرانی -هلندی داشتند که از سرانجام آن بی اطلاعم.
    همچنین در حال حاضر هند نیز از تولید کنندگان شکر است که جدیدا مورد توجه قرارگرفته است. چنانچه شما آنالیز یا اسپکی از شکر تالیندی دارید جهت اطلاع و استفاده سایرین در دسترس قرار دهید.
    موفق باشید.
    امینی
    hkarimpoor2003
    مهمان
    تشکر بسیار آقای امینی اطلاعات مفیدی بود.
    ظاهرا شما در این زمینه تجربه کافی دارید پس فکر میکنم بیشتر بتنونیم از شما در این فروم استفاده کنیم. حالا سوال اینه که جدای از مبداء کالا ( برزیل یا تایلند یا هند) بازار این کالا را در سال 91 چطور ارزیابی می کنید؟ آیا اصلا اقدام به واردات شکر در این شرایط توجیه دارد یا نه ؟ آیا برای تناژ زیر 30 تن به صرفه است که از شکری که پشت گمرک های ایران یا امارات است خرید کرد یا خیر؟
    75
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلامبر اساس آمار ، مصرف داخلی شکر سالانه یک میلیون و هفتصد هزار تن می باشد که پانصد هزارتن ان از محل تولید داخلی ( اعم از تولید شده یا تصفیه شده ) و مابقی از طربق واردات تامین می شود. یعنی سالانه یک میلیون دویست هزار تن واردات باید داشته باشیم . اما میزان ثبت سفارش و واردات آن بسیار بیشتر از این مقدار است ! (به همین حد بسنده بفرمایید در خصوص شکر حرف و حدیث بسیار است!) با توجه به نرخ رشد مصرف و قیمت در سالهای اخیر چه در بازار جهانی و چه در بازار داخلی بنده فکر میکنم امسال هم با توجه به شرایط تحریمی شاهد رشد قیمت این محصول باشیم. اما شخصا سرمایه گذاری روی شکر رو در تناژ مورد نظر شما توصیه نمیکنم. موفق باشید.امینی
    hkarimpoor2003
    مهمان
    جناب امینی تشکر از راهنمائیتون.

در حال حاضر چه حداقل تناژی را شما پیشنهاد میدید؟
    در چه ماهی از سال به نظر شما واردات شکر ریسک کمتری دارد؟
    75
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    همه چیز عادیه همه کارهاتون رو بر اساس یکسری تجزیه تحلیل و بازارسنجی انجام دادین و همه کارها درست پیش میره شب با خیال راحت میخوابید فردا صبح میرید سازمان بازرگانی متوجه میشد دیشب بخشنامه شده تعرفه فلان درصد اضافه شده ! یا تا اطلاع ثانوی ثبت سفارش انجام نمیشه ! با .... تجارت در ایران یعنی این.اما به تجربه خدمت شما عرض کنم یک ماه مونده به رمضان و محرم تقاضا برای شکر بالا میره و قیمت هم بالا میره ولی در نظر داشته باشید در این دو ماه هر شب امکان داره یکی از اون سناریوها اتفاق بیفته و همه رشته ها پنبه بشن ! مثلا ناگهان ستاد تنظیم بازار تصمیم میگیره بازار رو تنظیم کنه!در طی ماههای رمضان و محرم و فروردین و اردیبهشت بازار در رکوده . پیشنهاد میکنم پس از تعطیلات و احیانا ابلاغ دستورالعمل های جدید از اون شرکتی که مد نظر دارید استعلام قیمت کنید و بعد متناسب با شرایط روز اقدام کنید. 30 تن شکر رقمی نیست که نگران فروش نرفتنش باشید و در کشور ما هم روند قیمت ها همیشه صعودی بوده ( اگه جز اینه یه مورد مثال بیارید!)شخصا اگه قصد داشته باشم شکر وارد کنم زیر 1000 تن وارد نمیکنم. در تناژ 30 تن برنج1121 گزینه مناسب تریه .موفق باشید.
    hkarimpoor2003
    مهمان
    تشکر از اطلاعات مفید شما دوست عزیز
    صحبت های شما کاملا منطقی و درسته ولی مسئله بنده ( بهتر بگم معضل ) کمبود نقدینگی هست ، نظر شما مبنی بر 1000 تن شکر یعنی سرمایه یه چیزی در حدود از قرار هرتن شکر بطور متوسط 550-650 دلار یعنی 550000 دلار که مسلما بنده اگر چنین سرمایه ای داشتم اصلا تجارت که هیچ ،کلا در ایران کار نمی کردم ولی چه میشه کرد باید توی این آشفته بازار یه راهی پیدا کرد.

در مورد شکر تایلندی هم بنده تحقیق کردم و طبق آمار بزرگترین صادر کننده های شکر به ایران طی سال گذشته به ترتیب امارات ، برزیل و سویس بوده اند و با توجه به اینکه امارات تولید کننده نیست پی گیر شدم و متوجه شدم که حجم قابل توجه ای از این شکر از تایلند به امارات ترانزیت شده است.
    اگر شما یا دوستان اطلاعات دیگه ای دارند مطرح کنند.
صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)