ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    225
    کاربر جدید
    کاربر جدید

قصد صادرات مواد غذايي(كنسرو لوبيا و كنسرو ماهي و ...) رو دارم

سلام و عرض ادب
    بنده قصد صادرات مواد غذايي(كنسرو لوبيا و كنسرو ماهي و ...) رو دارم
    مسئله اي كه وجود داره، بدليل تجربه اولم با هزينه هايي كه براي صادرات يك كالا تا مقصد صورت ميگيره آشنايي ندارم.
    با توجه به تحقيقاتي كه كردم هزينه هاي موجود شامل: هزينه باربري، بيمه و هزينه صدور گواهي مبداء مي باشد. قطعا گمرك هم هزينه هايي رو دريافت ميكند ولي من اطلاع دقيقي ازش ندارم .
    سوالم سر اين مسئله است كه من براي دادن قيمت به خريدار خارجي بايد كل هزينه هاي صادرات كالا رو بدونم تا در قيمت واقعي و منطقي به خريدار بدم.
    ممنون ميشم من رو در اين زمينه با تجربيات خودتون راهنمائي كنيد .
    12
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    به وب سایت arzesh.tpo.ir سر بزن.( شورای قیمت گزاری کالا های صادراتی)
    hkarimpoor2003
    مهمان
    دوست عزیز به جمع تاجر بانک خوش آمدید. حتما دوستان اینجا راهنمایی خواهند کرد . ولی محض اطلاع باید بگویم مواد غذایی بخصوص آنهاییکه دارای تاریخ انقضای کوتاهی هستند دارای ریسک بالایی هستند و مخصوصا اگر تجربه اول شماست پیشنهاد می کنم قبل از هر گونه اقدام و هزینه حسابی مطالعه و تحقیق کنید . هزینه ها بطور کلی شامل : هزینه های ادارات بازرگانی + هزینه های فورواردر شامل هزینه حمل ، بیمه، بارگیری ، تخلیه و بارگیری مجدد و... + هزینه اخذ مجوزات مانند مجوز بهداشت ، استاندارد و....+ هزینه های بانکی + هزینه های عوارض و مالیاتی + تخمین و پیش بینی و منظور کردن هزینه های مرتبط با نوسانات ارز
    در ضمن باید در نظر داشته باشید که بیشتر کشور ها بخصوص کشور های اروپایی قوانین و استاندار های خیلی سختگیرانه ای برای ورود مواد غذایی به کشور شان دارند. لذا در انتخاب نوع محصول صادراتی باید مدنظر داشته باشید که آن محصول دارای چنین استاندارد هایی باشند.
    144
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط irminishny [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام و عرض ادب
    مسئله اي كه وجود داره، بدليل تجربه اولم با هزينه هايي كه براي صادرات يك كالا تا مقصد صورت ميگيره آشنايي ندارم.
    با توجه به تحقيقاتي كه كردم هزينه هاي موجود شامل: هزينه باربري، بيمه و هزينه صدور گواهي مبداء مي باشد. قطعا گمرك هم هزينه هايي رو دريافت ميكند ولي من اطلاع دقيقي ازش ندارم .
    سوالم سر اين مسئله است كه من براي دادن قيمت به خريدار خارجي بايد كل هزينه هاي صادرات كالا رو بدونم تا در قيمت واقعي و منطقي به خريدار بدم.
    سلام دوست عزیز

هزینه های صادرات خیلی کمتر و ساده تر از واردات هستش. شما یه هزینه حمل دارین ، هزینه بارگیری و تخلیه ، هزینه ترخیص کار در مرز که تقریبا از 50 تا 150 هزار تومان متفاوت است. ترخیص کار خودش همه چی رو براتون می گیره از گواهی مبدا و غیره.

یه هزینه احتمالی برای شکسته شدن و از بین رفتن بار هم باید در نظر بگیرین. البته نمی دونم تو محصول شما چه قدر احتمال از بین رفتن وجود دارد
    طوطی و بازرگان
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط irminishny [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام و عرض ادب
    سلام بر بازرگان پیشه جدید..هم به جهت ورود به تاجر بانک و هم ورود به دنیای بازرگانی
    جانه برادر خوش آمدی
    برای محاسبه هزینه های صادرات هر محصولی، اصولا راه پیچیده ای نداری. هرینه های بارگیری و حمل و نقل تا گمرک مبدا برای ترخیص جهت صادرات + هزینه های ترخیص کار که در گمرکات زمینی مبلغ زیادی نیست و در گمرکات دریایی کمی بیشتر از گمرک زمینی است. ( حدود 100 هزار تومن گمرک زمینی به ازای هر کامیون و حدود 200 تا 350 هزار تومن برای گمرک دریایی به ازای هر کانتینر و 1000 تا 1500 تومن برای هر تن کالای فله)
    اگه مجبور باشی کالا رو تا لب مرز با کامیون ایرانی و بعدش با کامیون خارجی تا مقصد حمل کنی، یک هزینه تخلیه و بارگیری مجدد هم اضافه میشه. در بندر هم یکسری از هزینه های تخلیه داخل کانتینر (حدود 100 هزار تومن) و هزینه هایی مثل عوارض بندری، بهداشت، خنکاری، دیرماند، لیفتراک و ... داری که بستگی به تناژ بار داره . معمولا برای یک کانتینر 20 فوت حدود 100 تومن بشه.
    جند تا مسئله مهم: همونطور که دوستان اشاره کردن ، صادرات مواد غذایی کمی پیچیده و با ریزه کاری همراهه، سعی کن حتما در ابتدا از مجوزهای لازم و استانداردهای مربوط به اون ماده غذایی که کشور مقصد جهت واردات تعیین کرده آگاه باشی و حتما تحقیق اساسی بکن تا کالات خدایی نکرده مرجوع نشه و برگشت نخوره.
    مطلب مهم دیگه نرخ دلاری هست که برای تعیین قیمت لحاظ میکنی. اصلا فریب نرخ بازار رو نخور درسته که هر چه نرخ دلار بالاتر باشه قیمت صادراتی پایینتر خواهد بود و اگر نرخ ارز مبدا رو کمی پایینتر از نرخ بازار بگیری فضای بیشتری رو برای خودت ایجاد خواهی کرد تا اگر بازار ارز دچار تلاتم شد فرصت عکس العل داشته باشی. ایرانه دیگه امروز یه نرخ فردا صبح یه نرخ دیگه
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    سلام و عرض ادب
    سلام دوست جدید. خوش آمدی به تاجر بانک
    دوستان مطالب خوبی نوشتن و فکر میکنم که تا حد زیادی جواب سوالاتت رو گرفته باشی. مطلبی که به نظر من میاد اینه که: هدزینه ها در صادرات و واردات در واقع تحت تاثیر اینکوترمز مورد قرارداد هست. اینکه در قراردادت با طرف خارجی قیمت چه ترمز ی رو دادی در تعیین قیمتت کاملا تاثیرگذار ه.

چون گفتی که تازه کار هستی میتونی اطلاعات مربوط به اینکوترمز رو از [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]مطالعه کنی.

آگاهی در مورد اینکوترمز بسیار بسیار در مراودات تجاری اهمیت داره، مخصوصا با این خارجی ها. چون تمام قرارداهاشون بر اساس اینکوترمز هست. در هر ترمزی شما وظایف و مسئولیت های متفاوتی رو دارین که حتما باید قبل از قرار داد اونها رو بشناسین.
    222
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام و عرض ادب
    سلام
    یک نکته رو هم من براتون بگم که تجربه شخصیم هست. اگه خودتون کارت بازرگانی ندارین و میخوایین از کارت بازرگانی ترخیص کار استفاده کنین حواستون باشه که با ترخیص کار طی کنین که پروانه صادراتی مال شماست نه مال ترخیص کار. این مشکل برای ما پیش اومد. ما اطلاعی نداشتیم و ترخیص کار پروانه های صادراتی ما رو چون به اسم خودش بود و با کارت خودش ترخیص کرده بود برای خودش برداشت و به ما نداد.
    مخصوصا اگر ارزش صادراتی کالای شما بالاست ،حتما به این نکته توجه کنین . چون دلار صادراتی پروانه میتونه بخشی از هزینه هاتون رو پوشش بده
    225
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sanctionshortcut [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    به وب سایت arzesh.tpo.ir سر بزن.( شورای قیمت گزاری کالا های صادراتی)
    Sanctionshortcut عزيز با تشكر از شما :
    من توي اين سايت عضوم اين سايت براي تعيين قيمت كالاي صادراتي است كه زير قيمت مصوب اين شورا نبايد جنسي صادر بشه قيمت اونها براي قيمت تمام شده كمكي نميكنه فقط جزء تشريفات صادرات است كه بايد انجام بشود.
    ضمنا بعدا براساس اون جوايز صادراتي به صادر كننده داده خواهد شد.

hkarimpoor2003 عزيز با تشكر از شما :
    تاريخ توليد كالاي صادراتي بشكلي است كه حداكثر يك ماه از توليد آن ميگذره از اين جهت مشكلي نسيت.
    در مورد هزينه هاي بارگيري و تخليه، من جنس رو بار زده تحيول ميگيرم و در مرز بصورت تخليه نشده تحويل ميدم (قرار داد حمل DAF است) يه سوال؛ موسسات حمل و نقل كالا رو خودشون بيمه ميكنند و روي بارنامه مهر بيمه هم ميزنند آيا اين بيمه كافيه يا جدا گانه با موسسات بيمه بايد بيمه نامه تنظيم شود !؟
    در مورد مجوز استاندارد يه جائي خوندم كه كالايي كه مجوز استاندارد دارند براي صادرات با ارائه گواهي استاندارد كه قبلا براي اون كالا اخذ شده ديگه نيازي به مراجعه مجدد به اداره استاندارد براسي كالاي صادراتي نيست.
    مجوز بهداشت رو نميدونم بايد سوال كنم . براي صادرات به كشور مقصد نيازي به اخذ مجوز بهداشت نيست . اگه توي كشور خودمون اجباري باشه بايد تهيه اش كنم.
    كالاي صادارتي از پرداخت عوارض معاف است ولي ماليات بايد بديم.
    هزينه هاي بانكي شامل چه چيزائي ميشه !؟
    هزينه گمرك مشخص نيست دقيقا چقد ميشه !؟

ehsan عزيز با تشكر از شما :
    اين ترخيص كار دقيقا چه كاري انجام ميده !؟ منظورم در مراحل صادرات است .من كالا رو توي گمرك شهر خودمون ميخوام ببرم و پس از ارزيابي همون جا پلمپ بشه و تا گمرك لب مرز بياد .
    اونجام چون كالاي صادراتي است معمولا به يك بازرسي ساده بسنده ميكننه و زياد اذيت نميكنند مگر در موارد مشكوك .
    .................................................

از همه شما ممنونم
    اين هزينه هائي كه گفتين عرف خواصي براشون وجود نداره !؟ منظورم هزينه هاي صادرات است.
    بعنوان مثال هزينه صدور گواهي مبداء 25 هزار تومانه ثابت هم هست
    hkarimpoor2003
    مهمان
    دوست عزیز با توجه به اینکه هر کالای صادراتی هزینه های جانبی مخصوص به خودش رو داره و کالای شما نیز دقیقا مشخص نیست که چیه بنابراین یه عرف کلی نمیشه ارائه کرد ( شاید بقیه بتونن راهنمایی کنن) اما در مورد استاندارد و مجوز بهداشت جدای کشور مقصد به نظر بنده در مورد هر کالایی که می خواهید صادر کنید حتما با مراجعه به این 2 اداره یه سوال کنید ضرر نداره ، بله فرمایش شما درسته کالاهایی که قبلا دارای استاندارد بودن نیاز ندارن ولی اینجا ایرانه و به هیچ چیز توی تجارت نمیشه اطمینان کرد اگر بار اول هست که این کالا را صادر میکنید حتما سوال کنید از اداره مربوطه ، چون پرس و جو این مطالب بعد از شروع پروسه صادرات و رد و بدل شدن پول براتون ممکنه گرون تمام بشه و توی یه اداره تا بیای مشکل را حل کنید جند هفته طول بکشه و در صادرات به نظرم زمان تحویل در موعد مقرر و یا زودتر بسیار بسیار مهم هست.
    هزینه های بانکی هم بسته به حجم و ارزش کالا و نوع ارز متفاوت هست بیشتر هزینه ها عنوان کارمزد دارند مثل کارمزد تشکیل پرونده ، کارمزد سوئیفت و ....
    225
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    طوطی و بازرگان عزيز با تشكر از شما
    از نوشته شما اينطور برداشت كردم كه بيشتر كاراي صادرات توسط ترخيص كار انجام ميشه، درسته !؟
    بار من زميني حمل ميشه و توسط تريلي چادر دار؛ اينكه فرمودين گمرك زميني حدودا 100 هزار تومان شامل انجام چه كارهائي ميشه ؟
    اخذ گواهي مبداء ، صدور پروانه صادرات، تحويل بار در مرز به خريدار و ...
    منظورم اينه پول دريافتي بابت اجرت انجام كار با تمام هزينه هاست يا هزينه ها جدا و اجرت ايشان نيز جدا بايد پرداخت شود!؟
    مرتضي عزيز با تشكر از شما
    بله دقيقا همين طوره نوع ترمي كه انتخاب ميكنيم تاثير زيادي در قيمت خواهد داشت .
    من فراموش كردم خدمت دوستان عرض كنم، بنده دانشجوي رشته گمرك هستم اگه اشتباه نكنم دو واحد مربوط به اينكوترمز 2000 رو ترم قبل پاس كردم و كاملا با اون آشنا هستم.
    لينكي شما خوبه ولي كامل نيست ميتونيد براي اطلاعات دقيق و تعهدات فروشنده و خريدار و وظايف هر يك از اون ها از لينك زير استفاده كنيد خيلي جامع تر و كاملتر است.
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    simin عزيز با تشكر از شما
    خيلي نكته مهمي بود ممنونم سعي ميكنم توي مواردي از اين دست از تجربه ديگران استفاده كنم قبل از اينكه خودم تجربه ديگران بشم.
    راستي منظورتون از اينكه گفتين دلار صادراتي پروانه ميتونه بخشي از هزينه ها رو پوشش بده چيه!؟ ميشه بيشتر توضيح بدين؟

hkarimpoor2003 عزيز با تشكر از شما
    من توي پست اولم دقيقا به كالاي صادراتي خودم اشاره كردم كنسرولوبيا و كنسرو ماهي
    در مورد استاندارد از يكي از دوستانم سوال كردم ايشون گفتن :
    صادرات محموله هاي توليدي منطبق بر استاندارد هاي ملي ايران و داراي علامت استاندارد با ارائه پروانه معتبر استاندارد به گمركات كشور، آزاد و نيازي به اخذ گواهي نامه ديگري از موسسه استاندارد نيست.
    گواهي بهداشت هم امروز زنگ ميزنم تكليفش رو مشخص ميكنم خدمتت دوستان هم نتيجه رو اعلام ميكنم.

بازم ممنونم از همه شما دوستان
صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)