ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
    4,627
    مدیر ارشد
    مدیر ارشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط irminishny [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    طوطی و بازرگان عزيز با تشكر از شما
    از نوشته شما اينطور برداشت كردم كه بيشتر كاراي صادرات توسط ترخيص كار انجام ميشه، درسته !؟
    بار من زميني حمل ميشه و توسط تريلي چادر دار؛ اينكه فرمودين گمرك زميني حدودا 100 هزار تومان شامل انجام چه كارهائي ميشه ؟
    اخذ گواهي مبداء ، صدور پروانه صادرات، تحويل بار در مرز به خريدار و ...
    منظورم اينه پول دريافتي بابت اجرت انجام كار با تمام هزينه هاست يا هزينه ها جدا و اجرت ايشان نيز جدا بايد پرداخت شود!؟
    مرتضي عزيز با تشكر از شما
    بله دقيقا همين طوره نوع ترمي كه انتخاب ميكنيم تاثير زيادي در قيمت خواهد داشت .
    من فراموش كردم خدمت دوستان عرض كنم، بنده دانشجوي رشته گمرك هستم اگه اشتباه نكنم دو واحد مربوط به اينكوترمز 2000 رو ترم قبل پاس كردم و كاملا با اون آشنا هستم.
    لينكي شما خوبه ولي كامل نيست ميتونيد براي اطلاعات دقيق و تعهدات فروشنده و خريدار و وظايف هر يك از اون ها از لينك زير استفاده كنيد خيلي جامع تر و كاملتر است.
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    simin عزيز با تشكر از شما
    خيلي نكته مهمي بود ممنونم سعي ميكنم توي مواردي از اين دست از تجربه ديگران استفاده كنم قبل از اينكه خودم تجربه ديگران بشم.
    راستي منظورتون از اينكه گفتين دلار صادراتي پروانه ميتونه بخشي از هزينه ها رو پوشش بده چيه!؟ ميشه بيشتر توضيح بدين؟

hkarimpoor2003 عزيز با تشكر از شما
    من توي پست اولم دقيقا به كالاي صادراتي خودم اشاره كردم كنسرولوبيا و كنسرو ماهي
    در مورد استاندارد از يكي از دوستانم سوال كردم ايشون گفتن :
    صادرات محموله هاي توليدي منطبق بر استاندارد هاي ملي ايران و داراي علامت استاندارد با ارائه پروانه معتبر استاندارد به گمركات كشور، آزاد و نيازي به اخذ گواهي نامه ديگري از موسسه استاندارد نيست.
    گواهي بهداشت هم امروز زنگ ميزنم تكليفش رو مشخص ميكنم خدمتت دوستان هم نتيجه رو اعلام ميكنم.

بازم ممنونم از همه شما دوستان
    سلام [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] عزیز
    واقعا خوشحالم که یک دانشجوی گمرک در جمع ماست و مطمئن هستم بسیار بسیار زیاد میتونیم از اطلاعات علمی و به روز شما استفاده کنیم. به جمع ما خوش آمدی و امیدوارم هر روز مطالب جدید از آموخته هات در دانشگاه در اینجا بنویسی تا هم من و هم دیگر دوستان استفاده کنیم.
    چقدر خوب میشه اگه زحمت بکشی و بخش اینکوترمز رو کامل بکنی. مالکیت و مسئولیت ، 2 بحث بسیار مهم در اینکوترمز هست که نیاز به تشریح مطلب داره. و فکر میکنم چون شما آکادمیک این مبحث رو دنبال کردی بهتر بتونی نقاط آغاز و پایان مالکیت و مسئولیت ها رو در ترمزها مشخص کنی.
    ممنون از لینکی که گذاشتی ولی خوب میشه اگه در فروم هم داشته باشیم این مطالب رو
    بازم ممنون
    222
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط irminishny [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    از نوشته شما اينطور برداشت كردم كه بيشتر كاراي صادرات توسط ترخيص كار انجام ميشه، درسته !؟
    بار من زميني حمل ميشه و توسط تريلي چادر دار؛ اينكه فرمودين گمرك زميني حدودا 100 هزار تومان شامل انجام چه كارهائي ميشه ؟
    منظورم اينه پول دريافتي بابت اجرت انجام كار با تمام هزينه هاست يا هزينه ها جدا و اجرت ايشان نيز جدا بايد پرداخت شود!؟
    مرتضي عزيز با تشكر از شما
    بله دقيقا همين طوره نوع ترمي كه انتخاب ميكنيم تاثير زيادي در قيمت خواهد داشت .
    من فراموش كردم خدمت دوستان عرض كنم، بنده دانشجوي رشته گمرك هستم اگه اشتباه نكنم دو واحد مربوط به اينكوترمز 2000 رو ترم قبل پاس كردم و كاملا با اون آشنا هستم.
    لينكي شما خوبه ولي كامل نيست ميتونيد براي اطلاعات دقيق و تعهدات فروشنده و خريدار و وظايف هر يك از اون ها از لينك زير استفاده كنيد خيلي جامع تر و كاملتر است.
    simin عزيز با تشكر از شما
    خيلي نكته مهمي بود ممنونم سعي ميكنم توي مواردي از اين دست از تجربه ديگران استفاده كنم قبل از اينكه خودم تجربه ديگران بشم.
    راستي منظورتون از اينكه گفتين دلار صادراتي پروانه ميتونه بخشي از هزينه ها رو پوشش بده چيه!؟ ميشه بيشتر توضيح بدين؟

hkarimpoor2003 عزيز با تشكر از شما
    من توي پست اولم دقيقا به كالاي صادراتي خودم اشاره كردم كنسرولوبيا و كنسرو ماهي
    در مورد استاندارد از يكي از دوستانم سوال كردم ايشون گفتن :
    صادرات محموله هاي توليدي منطبق بر استاندارد هاي ملي ايران و داراي علامت استاندارد با ارائه پروانه معتبر استاندارد به گمركات كشور، آزاد و نيازي به اخذ گواهي نامه ديگري از موسسه استاندارد نيست.
    گواهي بهداشت هم امروز زنگ ميزنم تكليفش رو مشخص ميكنم خدمتت دوستان هم نتيجه رو اعلام ميكنم.

بازم ممنونم از همه شما دوستان
    سلام
    حتما میدونین که واردات انواع مختلفی داره که یکی از انواع واردات،.. واردات در برابر صادرات ... هست. برای واردات برخی از کالاها حتما باید از این نوع واردات استفاده کرد. یعنی وقتی میخواهیم کالایی رو وارد کنیم که جزو کالاهایی است که وارداتشان از نوع واردات در مقابل صادرات هست باید برابر با ارزش کالای وارداتی که در اظهار نامه اضهار شده، پروانه صادراتی به همان ارزش به گمرک تسلیم کنیم که اصطلاحا لاشه صادراتی میگن. این لاشه صادراتی یا همان پروانه صادراتی همان برگ سبز یا پروانه صادراتی است که موقع صادرات با توجه به ارزش صادراتی کالا توسط گمرک برای صادر کننده ارائه میشه. این پروانه های صادراتی مثل پول نقد خرید و فروش میشن. مثلا کالایی که من دارم وارد میکنم 50000 دلار ارزش داره به همین خاطر نیاز به پروانه ای به ارزش 50000 دلار دارم. و شما قبلا صادرات داشتین و حالا پروانه ای دارین که 50000 دلار یا بیشتر ارزش داره. من میتونم پروانه شما رو بخرم و به گمرک برای واردات کالای خودم ارائه کنم. قیمت دلار پروانه ها ی صادراتی معمولا متغیره و بستگی به بازار داره، 10 تومن تا 30 تومن خرید و فروش میشه. اگه فرض کنیم 30 تومن باشه من باید 1500000 تومن به شما بپردازم و شما به اصطلاح پروانه صادراتی خودتون رو به اسم من صلح کنین تا من بتونم با اون واردات انجام بدم. در واقع این قانون به نوعی برای تنظیم تراز واردات و صادرات هست.
    225
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    مرتضی عزيز
    چشم حتما در اولين فرصت اينكوترمز 2000 رو بصورت فايل pdf روي سايت آپلود ميكنم تا همه استفاده كنند.

Simin عزيز
    ممنون از توضيحاتي كه دادين. اگر اشتباه نكنم اصطلاحا دلار صادراتي پروانه رو پيمان ارزي يا پيمان خالي هم ميگن و بيشتر به اين نام شناخته ميشه .

با تشكر از شما

------------------------------------------------------------
    براي صاردات موارد غذايي و گواهي استاندارد و گواهي بهداشت اون به دو تا بخشنامه رسيدم گفتم شايد براي بقيه دوستان هم قابل استفاده باشه :
    گواهي استاندارد :
    بخشنامه گمرك ايران در خصوص لزوم اخذ نمونه برداري كالا جهت كالاهاي صادراتي مشمول مقررات استاندارد اجباري

دفتر صادرات گمرك ايران بخشنامه شماره 143392/747/930/71/193 مورخ 22/5/86 را به شرح زير اعلام نموده است:
    نظر به مشكلات عديده بوجود آمده در بازبيني و بررسيهاي صورت پذيرفته بر روي اظهارنامه هاي صادراتي كالا و در راستاي ممانعت از صدور كالاهاي غيراستاندارد با سوء استفاده از گواهيهاي كاربرد علامت استاندارد اعلام مي*دارد: در مواردي كه كالاهاي صادراتي مشمول مقررات استاندارد اجباري باشند پروانه معتبر كاربرد علامت استاندارد تنها در صورتي كه توسط توليدكننده*اي كه اقدام به صدور محصولات توليدي خود مي*نمايد ارائه شده باشد قابل قبول مي باشد و در مواردي كه كالاهاي صادراتي مشمول مقررات فوق الذكر توسط اشخاص (حقيقي يا حقوقي) غير از توليدكننده جهت صدور در گمرك اظهار مي گردند و با توجه به ماهيت و نوع كالا، امكان احراز صحت و سقم علامت استاندارد درج شده بر روي كالا و يا لفاف آن امكان*پذير نباشد الزاماً بايد از كالا نمونه*برداري به عمل آمده و نمونه كالا جهت اخذ نظريه آزمايشگاه موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران ارسال گردد. ضمناً خواهشمند است نسبت به ابلاغ اين بخشنامه به گمركات تابعه مطابق دستورالعمل شماره 322795/833/4/51 مورخ 28/11/85 نيز اقدام نمايند.

گواهي بهداشت :
    بخشنامه گمرک ايران در خصوص عدم نياز به اخذ گواهي بهداشت جهت محموله*هاي صادراتي مواد غذايي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي

دفتر صادرات گمرک ايران بخشنامه شماره 71282/66362/747/480/71/91 مورخ 22/3/87را به شرح زير اعلام نموده است:
    پيرو بخشنامه شماره 346960/342246/747/480/71/533 موضوع نمونه گواهي هاي يکسان سازي شده بهداشت جهت محموله هاي صادراتي مواد غذايي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي به پيوست تصوير نامه شماره 696/210 مورخ 11/3/87 اداره*کل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ايران منضم به تصوير نامه شماره 2221/د مورخ 5/3/87 معاونت محترم غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در خصوص عدم لزوم اخذ گواهي بهداشت جهت صادرات کالاهاي بخشنامه صدرالذکر مگر در مواردي بنا به درخواست ذينفع، جهت اطلاع و اقدام لازم ابلاغ مي*گردد.
    qمتن نامه شماره 696/210 مورخ 11/3/87 اداره*کل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ايران به شرح زير مي*باشد:
    بازگشت به نامه شماره 36170/342246/747/480/71 مورخ 16/2/1387، موضوع گواهي*هاي يکسان*سازي شده بهداشت، به پيوست تصوير نامه شماره 2221/د مورخ5/3/1387معاون غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي جهت بهره*برداري ارسال مي*گردد.
    ×توجه: متن نامه شماره 2221/د مورخ 5/3/87 معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به شرح زير مي*باشد:
    بازگشت به نامه شماره 216/100/87 مورخ 1/3/87 به استحضار مي*رساند براي صادرات مواد غذايي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي نياز به اخذ گواهي بهداشت از حوزه اين معاونت و توابع استاني نمي*باشد، اما بنا به درخواست متقاضي در مورد کالاهايي که کشورهاي مقصد گواهي بهداشت را شرط ورود کالا از ايران اعلام نمايند، براي تسريع در امر صادرات با هماهنگي وزارت امور خارجه صدور گواهي بهداشت لاتين به کليه دانشگاههاي علوم پزشکي کشور واگذار شده است تا صادرکنندگان با مراجعه به نزديکترين حوزه، نسبت به اخذ گواهي مذکور اقدام نمايند.
    transporter
    مهمان
    Sanctionshortcut عزيز با تشكر از شما :
    من توي اين سايت عضوم اين سايت براي تعيين قيمت كالاي صادراتي است كه زير قيمت مصوب اين شورا نبايد جنسي صادر بشه قيمت اونها براي قيمت تمام شده كمكي نميكنه فقط جزء تشريفات صادرات است كه بايد انجام بشود.
    ضمنا بعدا براساس اون جوايز صادراتي به صادر كننده داده خواهد شد.

hkarimpoor2003 عزيز با تشكر از شما :
    تاريخ توليد كالاي صادراتي بشكلي است كه حداكثر يك ماه از توليد آن ميگذره از اين جهت مشكلي نسيت.
    در مورد هزينه هاي بارگيري و تخليه، من جنس رو بار زده تحيول ميگيرم و در مرز بصورت تخليه نشده تحويل ميدم (قرار داد حمل DAF است) يه سوال؛ موسسات حمل و نقل كالا رو خودشون بيمه ميكنند و روي بارنامه مهر بيمه هم ميزنند آيا اين بيمه كافيه يا جدا گانه با موسسات بيمه بايد بيمه نامه تنظيم شود !؟
    در مورد مجوز استاندارد يه جائي خوندم كه كالايي كه مجوز استاندارد دارند براي صادرات با ارائه گواهي استاندارد كه قبلا براي اون كالا اخذ شده ديگه نيازي به مراجعه مجدد به اداره استاندارد براسي كالاي صادراتي نيست.
    مجوز بهداشت رو نميدونم بايد سوال كنم . براي صادرات به كشور مقصد نيازي به اخذ مجوز بهداشت نيست . اگه توي كشور خودمون اجباري باشه بايد تهيه اش كنم.
    كالاي صادارتي از پرداخت عوارض معاف است ولي ماليات بايد بديم.
    هزينه هاي بانكي شامل چه چيزائي ميشه !؟
    هزينه گمرك مشخص نيست دقيقا چقد ميشه !؟

ehsan عزيز با تشكر از شما :
    اين ترخيص كار دقيقا چه كاري انجام ميده !؟ منظورم در مراحل صادرات است .من كالا رو توي گمرك شهر خودمون ميخوام ببرم و پس از ارزيابي همون جا پلمپ بشه و تا گمرك لب مرز بياد .
    اونجام چون كالاي صادراتي است معمولا به يك بازرسي ساده بسنده ميكننه و زياد اذيت نميكنند مگر در موارد مشكوك .
    .................................................

از همه شما ممنونم
    اين هزينه هائي كه گفتين عرف خواصي براشون وجود نداره !؟ منظورم هزينه هاي صادرات است.
    بعنوان مثال هزينه صدور گواهي مبداء 25 هزار تومانه ثابت هم هست
    در مورد گواهی استاندارد نیازی به مراجعه شما به اداره استاندارد نیست. فقط باید مدارک استاندارد کالا رو از کارخونه بگیرید به گمرک ارائه بدید.
    البته در مورد لوازم خونگی اگر یک کالایی برای اولین بار از یک گمرک خارج بشه باید اصل گواهی استاندارد رو ارائه کنید و برای دفعات بعد دیگه نیاز نیست و به کپی ای که اصلش به تایید گمرک رسیده استناد میشه.
    البته این واسه لوازم خونگی بود ولی فکر میکنم مواد غذایی هم برای اولین بار نیاز به روئیت اصل گواهی استاندارد داره.
    transporter
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط hkarimpoor2003 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    دوست عزیز با توجه به اینکه هر کالای صادراتی هزینه های جانبی مخصوص به خودش رو داره و کالای شما نیز دقیقا مشخص نیست که چیه بنابراین یه عرف کلی نمیشه ارائه کرد ( شاید بقیه بتونن راهنمایی کنن) اما در مورد استاندارد و مجوز بهداشت جدای کشور مقصد به نظر بنده در مورد هر کالایی که می خواهید صادر کنید حتما با مراجعه به این 2 اداره یه سوال کنید ضرر نداره ، بله فرمایش شما درسته کالاهایی که قبلا دارای استاندارد بودن نیاز ندارن ولی اینجا ایرانه و به هیچ چیز توی تجارت نمیشه اطمینان کرد اگر بار اول هست که این کالا را صادر میکنید حتما سوال کنید از اداره مربوطه ، چون پرس و جو این مطالب بعد از شروع پروسه صادرات و رد و بدل شدن پول براتون ممکنه گرون تمام بشه و توی یه اداره تا بیای مشکل را حل کنید جند هفته طول بکشه و در صادرات به نظرم زمان تحویل در موعد مقرر و یا زودتر بسیار بسیار مهم هست.
    هزینه های بانکی هم بسته به حجم و ارزش کالا و نوع ارز متفاوت هست بیشتر هزینه ها عنوان کارمزد دارند مثل کارمزد تشکیل پرونده ، کارمزد سوئیفت و ....
    این حرف کاملا درسته.
    بخش نامه های گمرکی رو هر دفعه عشقشون بکشه تغییر میدن. چند وقت پیش یه هو یه بخش نامه اومد که برای صادرات لوازم خونگی اصل گواهی استاندارد لازمه. بار ما 5 روز تو گمرک موند تا اصلشو تونستیم بفرستیم گمرک
    طوطی و بازرگان
    مهمان
    سلام مجدد..و. بیشتر کارای صادرات توسط ترخیص کار انجام نمیشه بلکه بیشتر کارای ترخیص در گمرک توسط ترخیص کار انجام میشه. درواقع ترخیص کالا در گمرک بخشی از صادرات رو شامل میشه که به نظر من بهتر هست که توسط ترخیص کار انجام بشه چرا که کمی تخصص نیاز داره که لازم نیست صادرکننده و بازرگان تمام اونها رو کاملا تخصصی بدونه. این هزینه که من بهش اشاره داشتم درواقع دست مزد ترخیص کار هست برای تنظیم اسناد گمرکی و اسناد حمل . و هزینه های بارگیری مجدد و صدور گواهی مبدا جداست که باید توسط صاحب کالا پرداخت بشه.
    طوطی و بازرگان
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط transporter [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    این حرف کاملا درسته.
    بخش نامه های گمرکی رو هر دفعه عشقشون بکشه تغییر میدن. چند وقت پیش یه هو یه بخش نامه اومد که برای صادرات لوازم خونگی اصل گواهی استاندارد لازمه. بار ما 5 روز تو گمرک موند تا اصلشو تونستیم بفرستیم گمرک
    سلام
    البته باید توجه داشت که بخش نامه ها و تعرفه ها و هرچیز دیگه ای که در دنیای بازرگانی مدام در حال تغییر هستند ذاتا متغییر هایی هستن که اصولا برای همین تغییرات نوشته و صادر شدن. تغییراتی که با توجه به اوضاع اقتصادی هر کشوری و سیاست و خط مشی اقتصادی اون کشور برنامه ریزی میشن. پس به نظر من ما به عنوان یک تاجر و بازرگان باید از آخرین تغییرات مطلع باشیم. و اگر تغییری ما رو دچار مشکل کرد بپذیریم که خودمان مقصریم که مطلع نبودیم. یکی از دلایلی که من رو به تاجر بانک علاقمند کرده همین موضوع هست . تاجر بانک میتونه تبدیل به همین کانال اطلاع رسانی بشه. من خودم وقتی از بخش نامه جدیدی اطلاع پیدا میکنم سریعا اون رو در تاجر بانک قرار میدم تا دیگر دوستان هم آگاه بشن.
    225
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    Transporter عزييز با تشكر ازشما
    من تجربه عملي ندارم شما مطمئن هستي براي صاردات مواد غذايي نياز به مجوز از سازمان استاندارد نيست !؟
    من مشكلي براي گرفتن مدارك استاندارد از كارخانه ندارم حتي اصلشم ميتونم ازشون بگيرم فقط طي بخشنامه اي كه توي پست قبلي خودم توي سايت قرار دادم اگر اضهار كننده كالا به گمرك چه حقيقي باشد چه حقوقي شخصي غير از كاخانه توليد كننده بلاشد حتما نياز به اخذ مجوز از سازمان استاندارد است.

با سازمانم تمام گرفتم اپراتور گوشي رو بر ميداره وصل ميكنه ولي كسي داخلي رو جواب نميده !!!

طوطی و بازرگان عزيز با تشكر از مشا
    من چطور ميتونم يه ترخيص كار مجرب و مورد اعتماد پيدا كنم؟ بار من از مرز دوغارون و جهت صادرات به افغانستان خارح ميشه ، اگر كسي رو بهم معرفي كنيد ممنون ميشم.

در مورد بخنشامه ها حق با شماست من خيلي گشتم تا بخشنامه هاي ادارت دولتي و گمركي رو يكجا و به روز داشته باشم در كمال تعجب به سايت شركت گاز استان يزد رسيدم كه بخشنامه هاي زير رو ميشه ازش برداشت كرد :

اگر كامل تر و آپديت تر از اين سايت داشتين ممنون ميشم در اختيار بنده هم قرار بدين
    225
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    كسي در مورد بيمه كالاي صادراتي اطلاعي نداره ؟
    من يه جائي خوندم به كالاي صادراتي بر اساس مبلغ ريالي تا 45% تخفيف و به بيمه نامه هايي كه براساس دلار تنظيم شوند 65% تخفيف اعطلا ميشه!
    كسي از صحت اين موضوع اطلاعي در دست داره؟
    امكانش هست شركت خوبي براي بيمه كالاهاي صادراتي كه خودتون باهاش كار كرده باشيد و با روال اون آشنا باشيد معرفي كنيد؟
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با عرض سلام
    با توجه به تغییر رویکرد تامین کالای کشاورزی و مواد خوراکی توسط دولت روسیه،
    می خواهیم کالاهای مناسب با کیفیت صادراتی رو فراهم کنیم و به روسیه بفروشیم.
    مساله این هست که ما فقط تامین کننده کالا هستیم و برای این کار نیازمند همکاری با تجاری هستیم که در زمینه تجارت با روسیه تجربه کافی داشته باشن

آیا تاجر ایرانی یا روسی برای این کار سراغ دارین؟
    در این زمینه می تونین ما رو راهنمایی کنین؟
    با تشکر

vattin14@gmail.com
صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)