ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 24 نخست 1234513 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 236
    89
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    سلام معايب كارت بازرگاني رو مي شه بگيد چيه؟
    2
    Azh
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام خدمت دوستان و سروران گرامی

من در نظر دارم امر صادرات رو با سرمایه ای حدود 150 میلیون تومان شروع کنم ، موقیعت جغرافیایی من استان آذربایجان شرقی هست و بالطبع الویتم صادرات به کشورهایی مانند ترکیه و آذربایجان و گرجستان می باشد . ایده ای که در حال حاضر مشغول بررسی آن هستم ، صادرات کیلینکر به کشور آذربایجان و زغالسنگ به کشور ترکیه می باشد . در این راستا از دوستان و اساتید امر صادرات تقاضامندم تا ، نظرات خود را در باره ایده بنده بیان نموده همچنین در صورت امکان مرا در این رابطه راهنمائی فرمایند که1- صادرات چه کالاهایی دیگری با توجه به موقغیت من و کشورهای یاد شده می تواند سودآور باشد .
    2- لطفا عزیزانی که در کشور ها و نیز زمینه های فوق الذکر به کار بازرگانی مشغول بوده و می توانند بیشتر راهنمائی فرمایند بنده را مطلع نمایند .
    قبلا از همه بزرگواران ممنونم .
    ویرایش توسط Azh : 11-06-2014 در ساعت 20:38
    191
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با اینکه 7 الی 8 سال کار صادرات و واردات انجام میدم در حال حاضر بازار داخلی رو ترجیخ میدم به بازار خارجی .
    چرا؟
    1.باید 2 ماه صبر کنم از چین بار بیاد
    2.حالا با هر کمپانی کار کنیم چه fob/cif خواب سرمایه داریم
    3.بماند پشت گمرک و ترخیص بار/حمل و نقل تا مقصد
    4.قیمت گذاری در مبدا و قیمت تمام شده درب انبار
    5.مالیات
    6.آیا بار سالم میرسد یا نه
    7.تعرفه های سنگین گمرکی و حتی الامکان قاچاق
    8. و از همه مهم تر استرس و زمان از دست رفته

در حال حاضر بازار داخلی رو ترجیح میدهم چرا؟
    البته وارد کننده ها پول زحماتشون را از اهالی بازار داخلی تمام و کمال میگیرند .
    30
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    خطاب به دوستی که می خواد با سرمايه کم صادر و واردات کند اول از همه تجارت های کوچک را بشناس تجارت های کوچک یعنی خرید کم و فروش با سود زیاد یا به عبارتی به به محصولات گفته میشود که کمترین هزینه را در پی داشته باشد، تجارت های بزرگ مثل صادرات نفت و گاز انواع تابلوی فرش و فرش های دست بافت و....امثال این که سرمایه باید بالای ششصد میلیون تومان باشه شما میتوانید در نوع تجارت های کوچک صادر کنی
    58
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوستان ،
    من میخوام یه نکته ایی رو به عرضتون برسونم ، من سن زیادی ندارم ولی 10 سالی هست که کارم وارداته و توی بازار صنفی که فعالیت میکنم مفازه دارم ، بیشتر البته از چین . من پستهای این انجمن رو خوندم ، همه فقط میگن که من فلانقدر پول دارم چی وارد کنم بهتره و سود بهتری داره !!!
    دوستان عزیز قبل از اینکه شما فکر وارد کردن فلان جنس باشید ، اول باید فکر آب کردنش باشید و مشتریش رو داشته باشید !
    برای مثال برای من وارد کردن اسباب بازی مثل آب خوردنه ، ولی بیارم چی کارش کنم ؟ مغازه به مغازه دنبال مشتری بگردم ؟
    اینجا ایران دوست عزیر و شرایط بازار و فرهنگ مشتری خودش رو داره.
    هر کشوری مشتریاش فرهنگ خودشونو دارن ، اینجا قبل از وارد کردن جنس باید تو فکر نحوه فروش ، مرکز پخش ، یا کانال توزیع این جنس بود.

""""اولا چالشو بکن بعد منارو بدزد دوست عزیز"""""""

فلان دوست پیشهناد میده فلان جنسو بیار ، بعد کجا میخواهی بفروشیش عزیزم ؟ میخواهی کنار خیابون بساط پهن کنی ؟ یا فکر میکنی مغازه به مغازه پیشنهاد بدی کسی میخره ؟ والا داری اشتباه میکنی !

شده بارت رو بقدری ذلیل میکنن که مجبور میشی مایه مایه آبش کنی تا به اصل پولت حداقل برسی !
    اخوی ، اینجا ایرانه ، اول مشتریش رو پیدا کن ، بیانت رو بگیر ، بعد وارد کن !

از ما گفتن بود.
    58
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza535 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام معايب كارت بازرگاني رو مي شه بگيد چيه؟

سلام دوست عزیز ، کارت بازرگانی میخواهی چیکار ؟
    عذر میخوام ، سرد درد میکنه خودت رو درگیر مسائل مالیاتی کنی ؟ بعد مامور مالیات بیاد سراغت بگه اینهمه جنس آوردی ، سهم ما میشه اینقدر !!!! شیتیلش رو بده
    ندید بگیرم !!!

بیکاری واقعا ؟ مالیات کارتت میشه دلاری 10 تومن ، دلاری 30 تومن به ترخیص کار میدی ، از کارت یکی دیگه استفاده میکنی ، نه با اداره دارایی سروکار داری ، نه دچار
    مشکلات مالیاتی هستی.

کارت بدرد کسی میخوره که حجم خیلی سنگینی واردات داره یا مثلا کارخونه داره ، میگه این اقلام رو برای خط تولید وارد کردم نه برای فروش ، وگرنه برای سالی 100.000 دلار تا 500.000 دلار ، بنظر من بهتره از کارت بقیه استفاده کنی.

بی دردسر و راحت. اسمشه که هر دلار 10 تومن مالیاتشه ، فکر میکنی مامور مالیات دفتر دستکتو قبول داره ؟ هرچقدر هم خوشگل بنویسی ، میگه ، چقدر واسه ما کنار گذاشتی تا کارت حل شه ؟

این حقیقت ماجراست ، حالا اگه کسی باور نداره ، اون گناه من نیست.

برای تبادل نظر دوستان میتونن ایمل بزنن : A.Mortezania@Gmail.com
    ویرایش توسط Arash6142 : 20-07-2014 در ساعت 17:53
    58
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام دوستان ،
    متاسفانه من جایی توی این انجمن ها از قول یکی از دوستان خوندم که میگفت :"هیچ کس قلق کار خودش رو توی زمینه واردات یا صادرات" به بقیه یاد نمیده.
    حرف ایشون درسته چون خودم 10 سال پیش بار اول که میخواستم از چین جنس بیارم ، اولین ایمیل رو که زدم و جوابش رو گرفتم و از هرکی سئوال کردم این T/T که آخرش نوشته
    معنی اش چیه ، هیچکس جواب منو نداد ! همه میگفتن دوست داری بده ما برات میاریم و با بیقه اش کاری نداشته باش.

هرکسی یه اعتقادی داره ، بنظر من همیشه خداوند علم و رحمت و شاید پول و ثروت و خیلی نعمتهای دیگه رو به اندازه وسعت دل بنده هاش به اونها میده ، یعنی نیگاه میکنه
    که بندش دل و جیگرش چقدر بزرگه ، به همون اندازه درارو براش باز میکنه چون دلش بزرگ بوده. اونیکه فکر میکنه اگه توی زمینه واردات یا صادرات چیزی یادگرفته به 4 نفر کلماتی یاد بده روزیش رو از دست میده و کارش کساد میشه و به اصطلاح ما دست زیاد میشه ، بنظرم گنجیشک روزیه !

یکی نصیحت میکرد ، میگفت جیگر داشته باش ، هیچوقت خودتو به خدا آبگوشت خور نشون نده ، همیشه از خدا پلو بخواه که خدا تورو پلوخور بدونه !

اگه کسی در زمینه واردات سئوالی داره همینجا مطرح کنه ، نه تنها من ، بقیه دوستان حتما اگه راهنمایی عملی بتونن بکنن که واقعا بکار بیاد ، حتما دریغ نمیکنن.

یاددادن ذکات چیزیه که یادگرفتیم .

این فقط یه درددل دوستانه بود.

ممنون

آدرس ایمیل جهت تبادل نظر : A.Mortezania@Gmail.com
    ویرایش توسط Arash6142 : 20-07-2014 در ساعت 19:10
    731
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash6142 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام دوستان ،
    متاسفانه من جایی توی این انجمن ها از قول یکی از دوستان خوندم که میگفت :"هیچ کس قلق کار خودش رو توی زمینه واردات یا صادرات" به بقیه یاد نمیده.
    حرف ایشون درسته چون خودم 10 سال پیش بار اول که میخواستم از چین جنس بیارم ، اولین ایمیل رو که زدم و جوابش رو گرفتم و از هرکی سئوال کردم این T/T که آخرش نوشته
    معنی اش چیه ، هیچکس جواب منو نداد ! همه میگفتن دوست داری بده ما برات میاریم و با بیقه اش کاری نداشته باش.

هرکسی یه اعتقادی داره ، بنظر من همیشه خداوند علم و رحمت و شاید پول و ثروت و خیلی نعمتهای دیگه رو به اندازه وسعت دل بنده هاش به اونها میده ، یعنی نیگاه میکنه
    که بندش دل و جیگرش چقدر بزرگه ، به همون اندازه درارو براش باز میکنه چون دلش بزرگ بوده. اونیکه فکر میکنه اگه توی زمینه واردات یا صادرات چیزی یادگرفته به 4 نفر کلماتی یاد بده روزیش رو از دست میده و کارش کساد میشه و به اصطلاح ما دست زیاد میشه ، بنظرم گنجیشک روزیه !

یکی نصیحت میکرد ، میگفت جیگر داشته باش ، هیچوقت خودتو به خدا آبگوشت خور نشون نده ، همیشه از خدا پلو بخواه که خدا تورو پلوخور بدونه !

اگه کسی در زمینه واردات سئوالی داره همینجا مطرح کنه ، نه تنها من ، بقیه دوستان حتما اگه راهنمایی عملی بتونن بکنن که واقعا بکار بیاد ، حتما دریغ نمیکنن.

ممنون

دمت گرم داداش
    58
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام ،
    مرسی از دوستان بابت thanls هاشون. یه دنیا ممنون.

دوستانی که برای بار اول میخوان کار واردات رو آغاز کنن ، معمولا یکی از اولین چیزا دونستن حقوق ورودی یا همون تعرفه گمرکیه ، خوب ما از کجا بدونیم یه جنس وارداتش چقدر برامون هزینه بر میداره ، همه میدونیم که لیست تمام اقلام مجاز وارداتی در کتاب "مقررات صادرات و واردات" انتشارات مطالعات و پزوهشهای بازرگانی اومده ، با درنظر گرفتن این دو اصل میتونیم قیمت تموم شده یه جنس رو بطور خیلی تقریبی محاسبه کنیم :

اصل اول - هرجنسی که در ایران تولید میشه تعرفه گمرکیش معمولا بالاست ، معمولا 30% الی 55% (البته استثنا کم نیست ، مثل خودرو که تعرفش وحشتناکه).
    پس خیلی تابلوست که واردات روغن ماشین ، تلوزیون ، چسب و پارچه و خیلی چیزها که تو ایران تولید میشه و تولیدش کم نیست ، تعرفه بالایی معمولا باید داشته باشه (برای حمایت از تولید کننده در مقابل اقلام وارداتی).

اصل دوم - این 100% جواب نمیده ولی از هیچی بهتره ، بر فرض اگه شما تعرفه گمرکی جنسی رو X% در کتابی که ذکر کردم پیدا کردید ، بطور تقریبی میتونید قیمت تموم شده جنس دم انبارتون رو با احتساب گمرکی و هزینه کشتی و استاندارد و کرایه کامیون و ...... هزینه ها [2*X]% هزینه درنظر بگیرید.
    مثلا اگه یه جنسی تعرفه گمرکیش 15% نوشته شده ، بطور تقریبی وارددات اون 30% برات هزینه ورمیداره.
    353
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arash6142 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام دوستان ،

ممنون

سلام آرش جان
    مرسی از راهنمایی های خوبت (لبخند)
    بی نهایت ازت ممنونم
    پيامبر خدا (ص) فرمود: بـازرگان راستـگو روز قيامت در سايه حمايت خداست.
صفحه 3 از 24 نخست 1234513 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)