ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23
    7
    کاربر جدید
    کاربر جدید

راهنمايي جهت صادرات تابلو نقاشي

من و چند نفر از دوستانم، نقاشي روي بوم مي كنيم. مي خواهيم تابلو ها را در خارج از ايران بفروشيم. نمي دانيم كجا استقبال تابلو را دارد.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    دوست عزیز

بنده رشته دانشگاهی خودم هنر بوده اما به دلایل مختلف در حال حاضر به تجارت در زمینه بین الملل مشغولم. در تجارت اولین نکته این هست که آیا اساسا فعالیت ما بازدهی مالی خواهد داشت یا خیر؟

در واقع به تعریفی مجبوریم فعالیت هایی رو که درآمد زا نیستند حذف بکینیم چرا که بازدهی مالی برای ما به همراه ندارند.

البته در زمینه صادرات مشاغل و خدمات هنری معمولا اون دسته از کالاها و یا خدمات به فروش میرن که تبدیل به صنعت شده باشن. برای مسایل صنایع دستی که در اونها ذوق و هنر وجود داره بسیار در اروپا و حتی آسیا طرفدار زیادی داره. که بدبختانه الان البته میبینیم که حتی در اصفهان که مهد صنایع دستی هست اجناس مغازه ها پر شده از اجناس چینی صنعتی. چرا که هزینه تمام شده اونها پایینتره.

از طرف دیگه هميشه نام هنرمندان بزرگ ايراني در حراج هاي مطرح هنري مانند اكسپوي كريستينر يا حراج سابتي درخشيده و آثار آنها با قيمت هاي بالا به فروش رفته است. ولی توجه داشته باشیم که این هنرمندها به واسطه اسم و رسمشون تونستن در چنین حراجی هایی موفق باشن.

الا ایحال یک راه شما شرکت در همین اکسپوها و یا حراجی هاست که آدرس و اطلاعاتشون رو با سرچ از طریق اینترنت میتونید پیدا کنید.

اما به نظرم بهترین کار ممکن برای اینکه هم برای شما در ابتدای کار هزینه نداشته باشه و هم بتونید بسنجید ببینید این کالاها آیا براتون بازدهی مالی داره؟ مشتریش کجاس و .. . . اینه که از طریق سایت های B2B به فروش کالای خودتون اقدام کنید. لیستی از سایت های فروش اینترنتی رو همکارمون جناب ملکپور در تاپیک زیر معرفی کردن که میتونید توش ثبت نام کنید و کالای خودتون رو برای فروش عرضه کنید:
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    راهکار دوم: صادرات از طریق واسطه ها:

صادرات از طریق واسطه ها و به روش صادرات غیر مستقیم انجام می شود. به این صورت که واسطه هایی که خود در اروپا یا آمریکا گالری دارند و یا به مراکز پخش متصل هستند از شما به صورت عمده خرید کرده و محصول را به خارج از کشور صادر می کنند. اگر بتونید این واسطه ها رو پیدا کنید خیلی میتونن راهنمای خوبی برای شما باشن که اصلا این کالاها در چه کشورهایی به فروش میره؟
    این واسطه ها رو بگردید حتما پیدا میکنید. کافیه یک هفته سری به گالری های تهران بزنید که پرن از این خریدارها

راهکار سوم تاسیس گالری در کشورهای خارجیه اما باید بتونید منابع مالیشو تامین کنید که مبلغ اندکی هم نخواهد بود.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    یه نکته هم مهمه. آیا میخواید به صورت عمده تولید کنید یا اینکه ماهی یه کار با ارزش هنری بالا باشه. مسلما این دو نگاه بسیار متفاوته.

موضوع بعدی اینه که بر خلاف سایر هنرها که تا حد زیادی حالت صنعت به خودشون گرفتن، مثل شیشه گری، صنایع دستی، ساز سازی و . .. ، نقاشی نمیتونه یه صنعت باشه، البته این تصور منه و فکر میکنم اینطوره شایدم نباشه. ولی اگر اینطوری هست که من فکر میکنم در نتیجه شما باید به فکر فروش در گالری ها باشید و مشتری های خاص خودتون رو پیدا کنید.

این کالا کالای خاصه و مشتری خاص داره. سیب زمینی نیست که هزار تا کارخونه چیپس دنبالش باشن. شما باید بازار هدف رو پیدا کنید. که البته این موضوع با اصل هنر به نظر بیگانه میاد. چرا که هنر بازاری هنر نابی نیست. البته اینم باز برداشت منه اگر نقدی دارید تصحیح بفرمایید.

در ضمن رقیب هم زیاد خواهید داشت، آیا از نظر هنری توان رقابت با اونها رو دارید؟ خلاصه باید فکر همه جاشو بکنید. اگر از کار خودتون مطمئنید سریعا وارد مذاکره بشید با واسطه ها و دلال ها که بهترین میانبر هستند. مطمئن باشید بگردید اونها رو پیدا میکنید.

در ابتدای امر سعی کنید مشتری خاص خودتون رو پیدا کنید، شده جنس رو به قیمت تمام شده بدون در نظر گرفتن ارزش هنری کالا بدید تا جا بیفتید.

ببخشید دیگه این نظراتی بود که شاید بتونه براتون راهگشا باشه. اگر مورد دیری بود بفرمایید شاید بتونم کمکتون کنم.

hkarimpoor2003
    مهمان
    دوست عزیز من هم با نظر آقای بهزاد موافق هستم مضافا اینکه اگر طبع هنری داید واقعا به این معقوله مستقیم خودتون وارد نشید هر چند ترسناک نیست ولی دنیای تجارت خیلی بی رحم هست و ممکنه نه تنها سودی نبرید طبع هنریتون هم از دست بدید پس یک نکته هست : می خواهید تاجر بشید یا نه فقط دنبال مشتری برای محصول و هنر تون هستید ؟ اگر گزینه دوم هست پیشنهاد من حتما نظر آقای بهزاد هست که از یک واسطه با تجربه ، شرکت های صادر کننده و یا حتی یک بازاری سرمایه دار استفاده کنید البته باید بگردید و یک با انصافشو پیدا کنید که مطمئن باشید هست ،فقط باید بگردید و تحقیق کنید. هر چند اینجوری برای اول کار ممکنه سود کمی نصیبتون بشه ولی 2 تا حسن عمده داره یکی اینکه احتمال ضرر کردن را بسیار کم می کنید واگر هم زرنگ باشید بعد از 2-3 معامله خودتون میتونید کشور های هدف و مشتری های تابلو هاتونو از طریق همین واسطه پیدا کنید و میانبر بزنید( هرچند این کار توی دنیای تجارت کاره زشتیه ولی خوب شما که تاجر نیستید!! ) و مزیت مهم دیگه کار با واسطه در ابتدای کار برای شما اینه که : بجای درگیر شدن با مسائل تجارت مثل کارت بازرگانی - دلار - مجوز ها - مطالعه بازارهای هدف گمرک و وووووووو..... روی کار و تخصص خودتون تمرکز میکنید و کیفیت کار رو بالا میبرید سلیقه بازار بین المللی کارهاتون دستتون میاد و بعد از یک مدت بصورت کاملا optimized شده و آماده می تونید وارد تجارت مستقیم بشید هرچند مطمئن باشید اگر کیفیت کارهاتون با سطح استاندارد های بین اللملی و خلاقانه باشه خود مشتری شما رو پیدا میکنه و شما نیازی نیست خیلی زحمت بکشید
    و صد البته بدونید که در حال حاضر رقابت در این زمینه ممکنه خیلی خیلی سخت باشه چون تابلو نقاشی پسته و زعفران و فرش ایرانی نیست که ماهیتا خاص باشن و شناخته شده برای دنیا که دنبالش باشن هرچند من در زمینه نقاشی تخصص و اطلاعات کافی ندارم ولی در زمینه موسیقی اطلاعات کافی دارم و این دو تقریبا در یک گروه کالایی از نطر یک تاجر قلمداد می شوند برای همین جسارتا اظهار نظر کردم.

به هرحال امیدوارم موفق باشید و دنیای تجارت توی ذوق هنریتون نزنه ، به کافه بازرگان مرتب سر بزنید اطلاعات خوبی گیرتون میاد به شرطی که شما هم تجربیاتتون رو بنویسید اینجا
    7
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با دو نفر از مديران سايت فروش اينترنتي كالا صحبتي داشتم و اينكه آن ها منو مطمئن كردند كه فروش كارهاي دستي كه رؤيت شرط لازم براي آن هست، تقريباً نتيجه ي صفر دارد. اينكه تابلو از طريق دلال ها بفروشيم داراي حداقل دو مشكل هست . اول اينكه واقعاً اينان مي خواهند تابلو را رايگان ببرند وديگر اينكه حداقل ما سه نقاش با قدمت سي ساله وبا امضا كار مي كنيم ديگري كه حتا استاد من است و شناخته شده تر؛ چون جامعه ى نقاشان در ايران محدود است ، اين در وجهه نقاش تأثير نامناسبى مى گذارد. حدود يك سال است دوستى كه سفرهايى به خارج از ايران دارد، به من نهيب مى زند كه " كارهاى بسيار كم ارزش به قيمت هاى خوب فروش مى رود ، كارهاى تو قطعاً استقبال خوبى خواهد داشت" . اين شد كه من هم پي گير شدم كسانى رابيابم كه در تجارتى اين چنينى دستى داشته باشند. *
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط تن آسا [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    با دو نفر از مديران سايت فروش اينترنتي كالا صحبتي داشتم و اينكه آن ها منو مطمئن كردند كه فروش كارهاي دستي كه رؤيت شرط لازم براي آن هست، تقريباً نتيجه ي صفر دارد. اينكه تابلو از طريق دلال ها بفروشيم داراي حداقل دو مشكل هست . اول اينكه واقعاً اينان مي خواهند تابلو را رايگان ببرند وديگر اينكه حداقل ما سه نقاش با قدمت سي ساله وبا امضا كار مي كنيم ديگري كه حتا استاد من است و شناخته شده تر؛ چون جامعه ى نقاشان در ايران محدود است ، اين در وجهه نقاش تأثير نامناسبى مى گذارد. حدود يك سال است دوستى كه سفرهايى به خارج از ايران دارد، به من نهيب مى زند كه " كارهاى بسيار كم ارزش به قيمت هاى خوب فروش مى رود ، كارهاى تو قطعاً استقبال خوبى خواهد داشت" . اين شد كه من هم پي گير شدم كسانى رابيابم كه در تجارتى اين چنينى دستى داشته باشند. *
    جناب تن آسا
    بالاخره باید انتخاب کنید دیگه. حالا اینکه در وجهه نقاش تاثیر مناسبی میگذاره یا نه فکر نمیکنم حرف درستی باشه.

چه بسا بسیاری از دوستان بنده الان در گالری های تهران آثارشون رو دارن به فروش میرسونن و هم از نظر مالی وضعشون بهتر شده و هم براشون اعتبار آورده.

فروش در گالری ها از طریق گالری دارها و دلال ها به نظرم میتونه اعتبار و کردیت بیشتری برای شما بیاره. اینم یه نوع نگاه هست.

اون دوستتون که فرمودید چه کشوری رو مد نظرش بود؟ اون کارهای کم ارزش کجا به فروش رفته؟ خوب خودتون نمیتونید یه سفر برید شرایط رو بسنجید یا با چند خریدار اونور صحبت کنید؟
    hkarimpoor2003
    مهمان
    نمی دونم بنیه مالیتون اجازه میده یا نه ولی اگر بخواهید واقعا پا توی این عرصه بگذارید 2 راه حل هست که ناچارا باید هزینه کنید: یکی اینکه قید ضرر 3 تا 4 تابلو رو بزنید و بدید دست واسطه که بفروشه منتهی در نقاشیتون با ترفندی هنرمندانه بقول گرافیست ها جای پا ( اسم تلفنی آدرسی چیزی ) که مشتری نهایی نهایتا بتونه شما رو پیدا کنه و اینجوری از طریق یک مشتری بقیه مشتری هارو شناسایی کنید و دوم اینکه با یه تحقیق کامل و موثر از همکاراتون دوستان مشاوره با صادرکننده و .... 2 تا کشور رو انتخاب کنید و توی اون کشور ها گالری های معروف و مربوط به کارتون رو پیدا کنید و انتخاب کنید ، با یک ویزای کوتاه مدت و البته یک سفر اقتصادی و کوتاه برید آنجا و از نزدیک با طرف های معامله روبرو بشید . هرچند یک مقدار هزینه میکنید ولی مطمئن باشید این حتما یک سرمایه گذاری نه هزینه چون دسته کم با دیدن کار های اون گالری یا نقاشی های و معماری اون کشورهاونوع کار ها و سلیقه ها آشنا میشید، قیمت ها دستتون میاد و اگر هم مشتری پیدا نکنید لااقل وقتی برگردید و بخواهید با یک واسطه صحبت کنید دقیقا میدونید چطور و با چه قیمتی معامله کنید ، اینطور که بنظر میاد در زمینه تجارت تجربه قبلی نداشتید پس توصیه میکنم حتما محتاط باشید و خدای نکرده در کمال احترام به دوستتون جوگیر صحبت ایشون نشید اگر ایشون هم تجربه تجارت ندارن چون دید کننده کار و مشتری کار در بازار با دید واسطه و تاجر به بازار خیلی فرق میکنه و و قتی پا میذارید داخلش متوجه میشید در دنیای تجارت ممکنه کار شما خیلی خوب باشه قیمت خوبی داشته باشه بازار خوبی هم داشته باشه در فلان کشور و فلان منطقه ولی از مافیا و زدوبند های بنکدار های آنجا خبر ندارید و یک وقت میبینید جنس رو دستتون مونده و هیچ.... پس خیلی باید مطالعه کنید و با احتیاط ولی در عین حال باید در نهایتا ریسک پذیر باشید.
    8
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    inja kale gondehayi hastan ke dalale tabloan, mesle Gagosian
    man daram dar moredeshun tahghigh mikonam, agar ghabul konan ke az iran naghashi befrestid, hatman behetun migam, ghol midam
    ina mmultimillioner hastan.
    inja hamechi daste mafia ast
    kasi nemitune vase khodesh pool dar biare va khoshal bashe
    8
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    fekr konam ba in dealer ha beshe ye karayi kard
    man ba chan ta gallery too toronto va montreal gharar daram
    hatman migam ke karaye ba arzeshi ro mikhan az iran befrestan
    natijaro behetun migam
    xomah@yahoo.com
صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)