ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 23 12311 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 229
    hkarimpoor2003
    مهمان

معرفی بهترین وب سایت های تجارت الکترونیک (Top 100 B2B Sites)

با سلام به دوستان

با شروع این مبحث قصد داریم به مرور و به کمک همه دوستان به یک بسته خلاصه و مفید از 100 وب سایت تبادلات تجارت معروف به b2b تهیه کنیم تا نقشه راهی باشدبرای همه تاجران جدید و قدیم که با کمترین اتلاف وقت به بهترین بازار دسترسی پیدا کنند.
    از همه دوستان عزیز خواهشمند است برای منظم بودن مطالب و دسته بندی پکیج معرفی سایت ها برای معرفی سایتی که فکر می کنید مفید است از فرمت ذیل استفاده کنید و حتی الامکان مطالب این پست را مطالعه فرمائید تا از ارسال و معرفی تکراری سایت ها جلوگیری شود و از طرح مسائل متفرقه پرهیز نمایید تا مطالب مختصر و مفید و کاربردی باشد .

1- آدرس کامل سایت
    2- کشور ثبت کننده یا دفتر مرکزی صاحبان سایت
    3- کشور های هدف این سایت ( بیشترین بازدید کننده از چه کشور هایی می باشند)
    4- سرویس های برتر این سایت
    5-میزان اعتبار بین المللی
    6- میزان اعتبار از نظر شخصی شما
    7- اگر تجربه خرید یا فروش از طریق این سایت را داشته بطور خلاصه نکات مهم را شرح دهید.

در صورتی که یکی از اطلاعات فوق را در دسترس ندارید جای آن را با کاراکتر **** مشخص نمائید تا دوستان دیگر تکمیل کنند. با تشکر
    hkarimpoor2003
    مهمان
    بطور مثال از اولین سایت معروف برای ایرانیان شروع می کنیم :
    1- [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    2- این سایت در کشور چین ثبت شده است
    3- بیشترین بازدید کننده ها به ترتیب از کشور های چین- آمریکا -- هند --روسیه -- انگلیس -- آلمان - فرانسه - ژاپن -- کره -- برزیل ( نقل از سایت Alexa.com(
    4- خدمات مختلف اعتبار سنجی مشتریان و تولید کنندگان
    5-رتبه 28 در چین و 85 در دنیا
    6- معتبر
    7-***
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن

سایت علی بابا بر خلاف اسم فارسی که دارد یک سایت خارجی است که وابسته به شرکت Alibaba.com واقع در هنگ کنگ چین است اما سرور آن در آمریکا قرار دارد.
    این سایت با بیش از یک میلیون عضو یک مجموعه کامل از شرکتها و محصولات آنها را در بردارد که قابلیت جستجو و تحقیق راجع به یک شرکت خاص و یا محصول خاص را به کاربران خود می دهد.

این سایت هم مثل اکثر سایتهای اینترنتی، دارای دو نوع سرویس پولی و رایگان می باشد که سرویس پولی آن که مبلغی در حدود ۳۵۰ دلار بابت عضویت یکساله در یافت می*کند خدمات بسیار عالی را در اختیار قرار می دهد از جمله این خدمات ایجاد یک صفحه رایگان در روی سایت علی بابا است که در تمامی موتورهای جستجو هم معرفیمی شود و می تواند همانند یک کاتالوگ تا ۳۰ محصول و تصویر آنها را در بر بگیرد. همچنین آگهی Trade Lead خریداران را بصورت نامحدود در اختیار قرار میدهد. این سرویس برای فروشندگان کارآیی بسیار بالایی برخودار است و محصولات تولیدی و عرصه شده توسط شرکت را در صدر نتایج جستجوها قرار می دهد.

اما سرویس رایگان این سایت بهترین سرویس را به خریداران ارائه می دهد. کاربران رایگان این سایت می توانند نام و مشخصات شرکت خود را و حتی محصولات تولیدی خود را در این سایت معرفی کنند و تا تعدادی محدود از محصولات خود را همراه با عکس آنها در این سایت منتشر نمایند. آگهی فروش بدهند و یا آگهی خرید ارسال کنند.

اما همانطور که گفتم بهترین سرویس برای کاربران رایگان این سایت برای خرید است. وقتی یک آگهی برای خرید وارد این سایت می کنید آگهی شما در صفحات این سایت درج می شود و حتی در موتورهای جستجو نیز قابل جستجو است. این آگهی برای سایر اعضا که در زمینه کاری و صنعت مورد نظر شما فعالیت می کنند فرستاده می شود و چندی نمی گذرد که میل باکس شما پر از پیامهایی می شود که فروشندگان برای شما فرستاده اند. خاصیت این پیامها این است که فرستندگان آن به آدرس پست الکترونیکی شما دسترسی ندارند و از طریق سایت علی بابا باید با شما تماس بگیرند بنابر این میل باکس شما از پیامهای ناخواسته و اسپام دور خواهد ماند. اما اگر شما بخواهید با آن فروشنده خاص تماس بگیرید این کار به راحتی امکان پذیر است زیرا اطلاعات کامل او از قبیل آدرس، شماره تلفن و فاکس و آدرس پست الکترونیکی او هم همراه پیغام برای شما ارسال می شود. پس فقط با Reply کردن پیغام او می توانید با او تماس بگیرید و با اینکار به او اجازه بدهید که آدرس پست الکترونیکی شما را داشته باشد و یا اطلاعات کامل تری از کالای مورد نظر خود را برای او ارسال کنید.

حالا دیگر لازم نیست شما به دنبال فروشنده بگردید بلکه حالا فروشنده ها به دنبال شما می گردند و می توانند نیاز های شما را بدانند و به شما پیشنهاد بدهند. قدم بعدی این است که شما از میان این پیشنهاد ها بهترین را انتخاب کنید و باب مزاکره و تجارت را با شرکت مورد نظر خود باز کنید.

حالا نوبت شماست که خودتان سری به این سایت بزنید و اطلات بهتری را از آن کسب نمائید:
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    به نظرم علی بابا خیلی جای کار داره. من خودم قصد داشتم یه سرچ کامل روش بکنم ولی وقت نشد. امیدوارم تو این تاپیک بتونیم یه آشنایی کامل با این سایت واقعا کاربردی داشته باشیم.

من خودم معمولا وقتی یه سفارش جدید دریافت میکنم که نمیدونم چیه یا چه ویژگی هایی داره اولین کاری که میکنم اینه که عکسشو تو علی بابا سرچ میکنم. یه چیزی تو مایه های گوگل شده علی بابا. منتها واسه بازرگانا
    hkarimpoor2003
    مهمان
    www.[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]- 1

2- این سایت در کشورآمریکا ثبت شده است

3- بیشترین بازدید کننده ها به ترتیب از کشور های چین- آمریکا -- هنگ کنگ - کره جنوبی--انگلیس --سنگاپور -نیجریه

4- ******

5-**

6- اعتبار بالا

7-***

162
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    منم موافقم که روی علی بابا کار بشه. چند وقته ایدش تو ذهمنه که بتونیم یه سایت ایرانی مشابه علی بابا برای محصولات وطنی ایجاد بکنیم. اگه بشه خیلی عالی میشه.
    162
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    جناب کریم پور اگه امکانش هست یه توضیحی در مورد این سایت globalsources بدید.
    باتشکر
    ویرایش توسط بهزاد : 22-06-2012 در ساعت 03:32
    hkarimpoor2003
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط صابر عاقلی [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    منم موافقم که روی علی بابا کار بشه. چند وقته ایدش تو ذهمنه که بتونیم یه سایت ایرانی مشابه علی بابا برای محصولات وطنی ایجاد بکنیم. اگه بشه خیلی عالی میشه.
    دوست عزیز این کار توجیه اقتصادی دیگه نداره ، 5 سال پیش شاید ولی الان با یه سرچ کوچولو می تونید بیش از 20 سایت مشابه علی بابا به زبان فارسی که بخصوص تهرانی های عزیز راه اندازی کرده اند مشاهده کنید. هر چند هنوز هر کدام نواقص تحلیلی و تکنیکی زیادی دارند ولی به مرور و سریعتر از من و شما به حالت بهینه می رسند مگر اینکه واقعا یه ایده بکر و ناب داشته باشیدکه این هم در دنیای اینترنت امروز بسیار بسیار سخته پس مواظب باشید دوچرخه رو دوباره نخواهید اختراع کنید. کلیت ایده باید این باشه که چطور میشه از این همه اطلاعات و امکانات و لقمه های حاضر و آماده چطور میشه استفاده کرد. تا نظر دوستان چی باشه

سعی می کنم توی یک موضوع جداگانه شروع به معرفی سایت های B2B ایرانی کنم . البته با کمک دوستان چون وقت طلاست و ما هم توی این آشفته بازار گرونی طلا هی داریم طلا خرج می کنیم!!!
    hkarimpoor2003
    مهمان
    alibaba -globalsourceدوست عزیز آقای عاقلی سایت های مشابه و غیره توضیح خاصی ندارند مگر اینکه بخواهید امکانات سایت رو معرفی کنید که این هم زمانبر هست هم طولانی
    بطور کلی همه این سایتها با توجه به تجربه من در برنامه نویسی فقط 4 قسمت
    (buyer-seller- products-companies) دارند
    که آن را توسعه داده و خدمات به آن اضافه می کنند. چیزی که شما احتیاج دارید برای تجارت به نظر من کار با این سایت ها نیست چون می تونید کسی رو استخدام کنید و براتون همه این کار هارو انجام بده نکته مهم اینه که شما تحقیق کنید و ببینید هرکدام از این سایتها بیشترین مخاطب را در کدام کشور ها دارند ؟ چه قشری از آن بیشترین بازدید را دارند ؟ و در چه زمینه وگروه کالا بازدید بیشتری دارند؟ و حالا با توجه به تخصص و رشته خاص کالایی خود 10 تا از بهترین ها رو انتخاب کرده و به تبلیغ و ردیابی تقاضا کنید..
    hkarimpoor2003
    مهمان
    1- [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    2- این سایت در کشورچین ثبت شده است

3- بیشترین بازدید کننده ها به ترتیب از کشور های چین- هند-آمریکا -- انگلیس --روسیه
    4- ******
    5-**

6- اعتبار بالا
صفحه 1 از 23 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)