ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 23 نخست 1234513 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 229
    124
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط hkarimpoor2003 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    خوبه از بازدید کننده های عزیز از این تاپیک خواهش کردیم همکاری کنند در بحث شرکت کنند نظر بندند سایت معرفی کنند ولی کسی تحویل نگرفت ما رو!!!! فکر کنم باید اینجوری بحث رو شروع می کردم:( بهترین پکیج سال !!! همه و همه در یک DVD !! معرفی بهترین سایت های کاربردی تجارت !!!! شما هم می خواهید پولدار شوید!!! خرید پستی :...... بخرید درب منزل تحویل بگیرید ) اینجوری خوبه؟؟؟؟؟؟ ادمین عزیز و بقیه نظر بدن شاید این خودش شد یه تجارت !!

ولی به هر حال ما ادامه میدیم چه با نظر چه بی نظر !! چرا؟؟؟؟ چون تا خون در رگ ماست ........... بگذریم
    سلام علیکم...
    شما کارت درسته...دست گلت درد نکنه مطالب کاملا به درد بخوره...من که استفاده کردم....ای به روی چشم من هم شرکت خواهم کرد..هرچند به پای شما نمیرسیم
    hkarimpoor2003
    مهمان
    ارادت خدمت دوستان مشارکت کننده و ممنون آقای سجاد سایت بسیار مفیدی بود .

سایت [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    ظاهرا محل ثبت این سایت در کشور روسیه است بازدید کننده های اصلی آن شهر های کییف و آلماتی است
    بیشترین بازدید کننده از کشور های روسیه اکراین قزاقستان هند ایران هلند بلاروس مکزیک برزیل و ترکیه است .

و به نظر شخصی بنده یکی از سایت هایی خواهد بود که در 5 سال آینده با سایت هایی همچون علی بابا رقابت کند. یکی از دلایل مهم نام این سایت است که مزیت هایی یک تگ خوب برای موتور های جستجو و اقزایش ترافیک این سایت است و نتیجه این که بازدید کننده های بیشتری خواهد داشت.
    hkarimpoor2003
    مهمان
    از دوستان خواهش می کنم اگر کسی با این سایت ها کار کرده و براش بازدهی واقعی داشته تجربه خودش رو بنویسه و از اون مهمتر اگر با سایت های مشابه ایرانی کار کرده نقطه ضعف سایت های b2b ایرانی چی را میدونید

ممنون از مشارکت ها
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    جناب حکیم پور من خودم تا به حال با این سایت ها کار نکردم و فکر هم میکنم این جور سایت ها که تخصصی در زمینه تجارت بین الملله اصلا تو ایران جا نیفتاده. به همین خاطر خودمون باید آستین بالا بزنیم و بریم جلو.

حالا یه سوال مطرح میشه؟ این که هدف از معرفی این سایت ها چیه؟
    آیا مراجعه به این سایت ها میتونه برای ما منافع داشته باشه؟
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    من خودم راستشو بگم اصلا نمیدونستم B2B چی چی هست. واسه همین یه سرچ کردم در موردش. شاید بعضی از دوستان هم ندونن که براشون مفید باشه

تجارت بی تو بی ( B2B) (Business 2 Business)به معنای انجام مبادله تجاری بین دو بنگاه تجاری می باشد . تجارت بی تو بی(B2B) چون معمولا بصورت عمده فروشی صورت می پذيرد باید بر سر قیمت

و سایر شرایط مانند زمان تحویل و غیره...... چانه زنی نمود وپس از انجام توافقات معامله انجام می گیرد و با فروش در یک فروشگاه الکترونيک (B2C) که اجناس باید بر چسب قیمت داشته باشند و به

معرف کننده نهايی فروخته می شوند ، متفاوت می باشد.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    یه توضیح کوتاهی که در یه کتاب شبکه دربارش خوندم اینه:

تجارت الکترونیک به 5 دسته تقسیم می شود:
    1. B2c(Business to customer): خرید هر نوع کالا توسط مشتری از فروشگاههای اینترنتی مثل خرید کتاب از یک فروشکاه اینترنتی
    2.B2B(Business to Business): خرید و فروش بین 2 شرکت اینترنتی مثل خرید قطعات یدکی توسط تولید کننده
    3.C2C(customer to customer): خرید و فروش بین دو مشتری انجام می شود. برای مثال هرکس برای حراج اشیا دست دوم خو می تواند مشخصات آنها را در سایتهای مختلف قرار داده تا آنها را بفروش برساند
    4.G2c(government to customer)
    5.B2G(Business to government)
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    اینم یه تعریف دیگه از سایت های B2B:

تجارت الکترونیک b2b چیست؟

تجارت الکترونیک b2b به صورت ساده،تجارت بین شرکتها تعریف میشود.یعنی معاملات و خدماتی که شرکتی(کارخانه ای) به شرکت دیگر ارائه میدهد.این نوعی از تجارت الکترونیک است که با روابط بین سازمانها سروکار دارد .تقریباً 80% تجارت های الکترونیک از ای نوع است.پیش بینی میشود که رشد تجارت الکترونیک b2b خیلی بیشتر از b2c باشد.بازارهای b2b شامل 2 جز اولیه میشود: e-frastructure و e-markets.
    e-frastructure معماری اصلی b2b است و شامل موارد زیر میشود:
    -حمل و نقل منطقه ای،انبارداری و توزیع اجناس(مثال: Procter and Gamble)
    -تهیه کنندگان سرویس های کاربردی،دسته بندی و مدیریت کردن بسته های نرم افزاری از مرکز تولید(مثال: Oracle,link Shared)
    -تجارت های تحت وب(Commerce One)

e-markets به معنی وب سایتهایی تلقی میشود که در آنجا فروشنده ها و خریداران با یکدیگر تعامل دارند و معامله انجام میدهند.
    مثال های متداول دیگری از تجارت الکترونیک b2b موارد زیر است: IBM,HP,Cisco و Dell.
    به عنوان نمونه Cisco بیش از 90% محصولاتش را از طریق اینترنت به فروش میرساند.

بازارهای الکترونیکی گویای افزایش تجارت b2b,از سال 2000 تا 2004 هستند.در سال 2000،79% کل تجارت الکترونیکی جهانی را b2b تشکیل میداد،که در سال 2004 این درصد به 87% افزایش.همچین مقدار تجارت b2c از 20% در سال 2000 به 13% در سال 2004 کاهش یافت.
    162
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط hkarimpoor2003 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    دوست عزیز این کار توجیه اقتصادی دیگه نداره ، 5 سال پیش شاید ولی الان با یه سرچ کوچولو می تونید بیش از 20 سایت مشابه علی بابا به زبان فارسی که بخصوص تهرانی های عزیز راه اندازی کرده اند مشاهده کنید. هر چند هنوز هر کدام نواقص تحلیلی و تکنیکی زیادی دارند ولی به مرور و سریعتر از من و شما به حالت بهینه می رسند مگر اینکه واقعا یه ایده بکر و ناب داشته باشیدکه این هم در دنیای اینترنت امروز بسیار بسیار سخته پس مواظب باشید دوچرخه رو دوباره نخواهید اختراع کنید. کلیت ایده باید این باشه که چطور میشه از این همه اطلاعات و امکانات و لقمه های حاضر و آماده چطور میشه استفاده کرد. تا نظر دوستان چی باشه

سعی می کنم توی یک موضوع جداگانه شروع به معرفی سایت های B2B ایرانی کنم . البته با کمک دوستان چون وقت طلاست و ما هم توی این آشفته بازار گرونی طلا هی داریم طلا خرج می کنیم!!!
    آقای حکیم پور با سلام و تشکر از وقتی که میزارید.

میتونم بپرسم نمونه های ایرانی چه سایت هایی هستن؟ تا اونجا که من دیدم چنین سایت هایی با این کارکرد یعنی تجارت بین الملل وجود نداره و فقط در سطح داخلی فعال هستند. ممنون میشم چند سایت ایرانی رو معرفی کنید.

با تشکر
    hkarimpoor2003
    مهمان
    با تشکر از بهزاد جان که اطلاعاتی مفیدی برای بقیه گذاشتن ، به نظرم بحث b2b چنان بحث واضح و روشنی بود که فکر نمی کردم کسی بدون استفاده از این سایت ها بتونه تجارت کنه وگرنه این بحث رو از پایه شروع می کردم ولی این تاپیک رو برای اینکه هرچه بیشتر جهت دار و کاربردی باشه به همین صورت ادامه میدم اگر تعداد سوالات در زمینه تعاریف پایه زیاد شد توی تاپیک جداگانه توضیح میدم اگر دوستان استقبال کردند.

در جواب دوستانی که درخواست کرده بودند یک تاپیک جداگانه تشکیل دادم برای سایتهای b2b ایرانی و بررسی آنها.
    hkarimpoor2003
    مهمان
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    یک سایت آفریقایی آمریکایی که بیشتر سرور های اون در آمریکا است و بیشتر روی مناطق آمریکای مرکزی و آفریقا تمرکز دارد .
    اما بیشترین بازدید کننده را در 6 ماه اخیر از کشور های هلند کانادا فیلیپین و پاکستان داشته است
    قابل توجه تاجران جوان اینکه با دنبال کردن بیشتر این سایتهای می توانید اطلاعات پنهان و پیش بینی های تجاری داشته باشید مثلا وقتی می بینید یک سایت آمریکایی آفریقایی که بازار هدف آن جذب مخاطب بیشتر از این دو قاره هست یکباره جهت کار طی 6 ماه عوض میشه و بیشترین بازدید کننده از یک قاره دیگه است یعنی جریان بیشتر کالا از سمت آمریکا به سمت آسیا (بطور نسبی و مقطعی) و این یعنی انتقال پول به قاره آمریکا و این یعنی ارزش دلار در آسیا رو به کم شدن است وطلا گران خواهد شد هرچند تو کشور ما خیلی به این تحلیل ها نمیشه تکیه کرد چون تجربه نشون داده چون کشور ما رو امام زمان اداره میکنند ( به قول دولت مردان )ممکنه یهو همچی برعکس در بیاد ......

دوستان با تجربه نظر بندند لطفا

ویرایش توسط hkarimpoor2003 : 10-03-2012 در ساعت 10:44
صفحه 3 از 23 نخست 1234513 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)