ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    سجاد
    مهمان

میلیاردر روسی کاندیدای ریاست جمهوری روسیه

در انتخابات رياست جمهورى روسيه كه 14 اسفند برگزار مي شود، ميخائيل پروخوروف (Mikhail Prokhorov ) *به عنوان يكى از ثروتمندترين افراد روسيه، به طور مستقل و بدون وابستگى حزبى به ميدان آمده است. او تنها نامزدى است كه براى اولين بار براى رياست كرملين (Kremlin * مى جنگد.
    *
    به عنوان يك تاجر موفق و ميلياردر، اولين سوال اين است كه چرا شما به سياست روى آورديد؟

هر شخصى بايد در مسير خود پيشرفت كند. اگرتوقف كنيد، بازنشسته خواهيد شد. هنگامى كه شما در تجارت به نتايجى رسيده ايد، ولى نمى توانيد به كشور خود كمك كنيد، به اين فكر مى رسيد كه كارى انجام دهيد. به اين دليل من به سياست روى آوردم. اينجاست كه مى توان براى كشور كار مفيدى انجام داد.

پس اين مبارزات انتخاباتى بيشتر براى شما به عنوان اخذ يك تجربه به حساب نمى آيد؟ برخى مى گويند كه نتيجه اين انتخابات پيشاپيش تصميم گيرى شده است…

كاملا با شما مخالف هستم. ما در جهان پر جنب و جوشى زندگى میکنیم. جامعه ما بيدار است. سياست در ذهن همه است. با دو هفته مبارزات انتخاباتى كه گذشت، امكان دستيابى به نتايج شگفت انگيزى وجود دارد
    .
    تجارت و سياست؛ آيا از سرنوشت خود هراس نداريد؟

خير، ترسى ندارم. كشور ما از آن زمان تغييرات بسيارى كرده است. ديگر مردم حاضر نيستند آزادی هاى فردى و امنيتى خود را فقط براى كسب ثروت از دست بدهند. مردم خواهان احترام هستند. شما نمى توانيد با پول اين احترام را خريدارى كنيد.

در چند كلمه، برنامه هاى شما از چه نظر با ديگران متفاوت است؟

شهروندان بايد پايه و اساس تمام سياست هاى دولت باشند و اين سياست نبايد در خدمت منافع دولت باشد، بلكه دولت بايد در خدمت شهروندان انجام وظيفه كند. نكته دوم اين است كه من معتقدم ما بايد يك بازار مشترك با اروپا ايجاد كنيم. از آنجا كه روسيه بدون اروپا نمى تواند در دنياى جديد جهانى شود و رقابت كند و همچنين اروپا بدون روسيه. اين كاملا غير ممكن است و آخرين مورد اينكه من قويا معتقدم، تنها يك مدير واقعى با تجربه بالاى اجرايى در سيستم هاى بزرگ مى تواند كشور ما را به سمت پيشرفت هدايت كند.

اگر انتخابات به دور دوم كشيده شود و شما خارج شويد از چه كسى حمايت خواهيد كرد؟

من به هيچ وجه به اين سناريو فكر نمی كنم. اگر دور دومى برگزار شود، من در آن دور خواهم بود.

خب، شما به دور مى رسيد و سپس انتخابات را مى بازيد؟ آيا اگر در اينصورت يك پست و مقام دولتى به شما پيشنهاد شود، قبول خواهيد كرد؟

من هيچگونه مقامى در سيستم فعلى قبول نخواهم كرد، زيرا اين سيستم انحصارى است و رقابتى در آن نيست. حتى نخست وزيرى هم يك پست صرفا فنى و براى دفاع از منافع كرملين است. پس در اينصورت من يك حزب جديد برپا خواهم كرد.

براى آن كار و تا انتخابات بعدى، 6 سال زمان می برد*

خير، لزوما اينطور نيست. انتخابات، عملا هر ماه و هر سال در استان هاى مختلف وجود دارد؛ ما مى توانيم تمامى مناطق را در دست بگيريم و البته من فكر نمى كنم كه مجلس با اين بى اعتمادى سياسى از طرف شهروندان و با شرايط كنونى، خيلى دوام بياورد
    .
    آيا حزب خود را از ابتدا پى ريزى مى كنيد يا از يكى از سازما نهاى سياسى كنونى استفاده خواهيد كرد؟

اين حزب از ابتدا و با همراهى كسانى كه از ارزش هاى من استقبال می كنند، ساخته خواهد شد؛ با همراهى شهروندانى كه خواهان تغيير هستند و بر اساس برنامه هاى من كه به طور مداوم با ايده هاى جديدى كه توسط شهروندان ارائه مى شود، گسترش خواهد يافت. علاوه بر اين، من مى خواهم اين حزب بر مبناى يك شيوه كاملا جديد بنا شود؛ برمبناى همكارى. شهروندان و همچنين رهبران و سران تيمى، پيشنهادات خود را در مورد مسائل مختلف ابراز مى كنند و ما بايد از اين نقطه نظرها استفاده كنيم. در روسيه هيچ حزبى چنين كارى نمى كند.

آيا اين حزب بيشتر راست گرا خواهد بود؟

اين حزب كارايي بالايى خواهد داشت. كشور ما آشكارا با چالش هاى بسيارى مواجه است و بايد با حداكثر توانايى ها با آنها روبه رو شد. اين راه هاى موثر در برنامه من ارائه شده اند و به مردم اجازه می دهند تا جدا از جناح بندى هاى چپ، راست يا ميانه رو، آنچه به نظر آنها درست مى آيد، پياده شود. هميشه بايد از كارى كه درست است، شروع كنيم و وظيفه ما اين است كه چگونه شهروندان ثروتمند، موفق و آزاد باشند و سرنوشت خود و فرزندان خود را با روسيه پيوند دهند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)