ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 115
    hkarimpoor2003
    مهمان

درخواست و راهنمایی جهت صادرات خشکبار

از کلیه دوستان خواهشمند هستم که هرگونه اطلاعات مفید و یا تجربه های تلخ و شیرین در رابطه به صادرات خشکبار بخصوص چیس میوه در این تاپیک مطرح کنند و کسانی هم که به همکاری عملی و یا شراکت هستند به بنده پیغام بدهند.
    Fobiran
    مهمان
    سلام. تاپیک خیلی خوبی میتونه باشه. من در این زمینه کار کردم. امیدوارم اطلاعاتمون رو بتونیم با هم به اشتراک بزاریم.
    ولی کلا گستردگی بالایی داره موضوع خشکبار. خیلی هم دوزو کلک تو کاره. ریسکش هم بالاست. واسه همین یه مدته دیگه در زمینه خشکبار کار نمیکنم.
    hkarimpoor2003
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط Fobiran [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام. تاپیک خیلی خوبی میتونه باشه. من در این زمینه کار کردم. امیدوارم اطلاعاتمون رو بتونیم با هم به اشتراک بزاریم.
    ولی کلا گستردگی بالایی داره موضوع خشکبار. خیلی هم دوزو کلک تو کاره. ریسکش هم بالاست. واسه همین یه مدته دیگه در زمینه خشکبار کار نمیکنم.

الان در چه زمینه ای کار می کنید؟ منظورتون از دوز و کلک ها چیه ؟ میشه چند نمونه مثال بزنید؟ چه ریسک هایی داره؟
    شما در زمینه خشکبار تجربه با کدام کشور ها رو داشتید؟ سایتهایی که از طریق آنها فعالیت میکنید کدام هستند؟
    البته اگر سوال های فوق غیر حرفه ای بوده و بعضی شخصی است به هر کدام که مقدور هست پاسخ بدید.ممنون

نظرتون راجع به چیپس میوه چیه؟
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    یک مثال بارز دوز و کلک ها در زمینه خشکبار، موضوع پسته اون هم از نوع آب خندون. جوری هم میزنن که اصلا متوجه نمیشی. وارد نباشید سرتون کلاه میزارن. یا نمونه دیگش ماده ای هست که به سفید کننده انجیر معروفه.

توی خشکبار به حرف ها بسنده نکنید. اصولا در صادرات اگر تازه کار هستید سراغ 2 چیز به هیچ عنوان در ابتدای کار نرید. یکی میوه و تره بار هست و دیگری خشکبار.
    اینها قلق داره و کار هر کسی نیست. این جور کالاها به خاطر اینکه تاریخ مصرف دارن ریسک بسیار بالایی رو در خود دارند. به خاطر همین هست که خیلی ها محصولاتشون را با 50 درصد سود در نظر میگیرن.

من هم یک مقداری اطلاعات دارم که در اثرا تجاربی که در این مدت اندک داشتم به دست آوردم که به مرور در همین تاپیک سعی میکنم در اختیار علاقه مندان قرار بدم.

در پست بعدی یک سری مقاله در این زمینه که از سطح وب جمع آوری کردم در اختیارتون قرار خواهم داد.
    با احترام
    hkarimpoor2003
    مهمان
    ممنون از اطلاعات مفیدتون
    بهترین پیشنهادتون چیه برای شروع صادرات؟ چند تا مثال اگر می تونید بزنیدو اینکه باز هم از تجربیات خودتون در مورد کالاهایی که تا حالا صادر کردید بنویسید به نظرم این جور مطالب خیلی بیشتر مفید هست برای دوستان تا اطلاعات کلی که میشه از سایت های مختلف بدست آورد
    و دیگه اینکه ادمین عزیز آیا فروم فارسی یا انگلیسی دیگه ای مشابه این فروم می شناسید که معرفی کنید
    با تشکر فراوان.
    Fobiran
    مهمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط hkarimpoor2003 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    ممنون از اطلاعات مفیدتون
    بهترین پیشنهادتون چیه برای شروع صادرات؟ چند تا مثال اگر می تونید بزنیدو اینکه باز هم از تجربیات خودتون در مورد کالاهایی که تا حالا صادر کردید بنویسید به نظرم این جور مطالب خیلی بیشتر مفید هست برای دوستان تا اطلاعات کلی که میشه از سایت های مختلف بدست آورد
    و دیگه اینکه ادمین عزیز آیا فروم فارسی یا انگلیسی دیگه ای مشابه این فروم می شناسید که معرفی کنید
    با تشکر فراوان.
    فروم خارجی یه دونه هست ولی به زبان چینیه. اونم در مورد چین توضیح داده. ولی توی فارسی تاجر بانک یه دونس فقط. هیچ فروم دیگه ای تو زمینه بازرگانی نداریم. تاجر بانک هم تازه کاره ولی من خودم الان مدتیه توش فعالیت میکنم. به نظرم میتونیم اینجارو به یه پاتوق واسه تاجرا تبدیل کنیم.
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط hkarimpoor2003 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    ممنون از اطلاعات مفیدتون
    با تشکر فراوان.
    در مورد خشکبار سعی میکنم در همین تاپیک اطلاعات کامل رو قرار بدم. البته تا جایی که اطلاعات دارم. متخصص نیستم و تنها بر اساس تجربیات پیش رفتم.

اطلاعاتی در مورد محصولات کشاورزی:
    اول یه نکته در مورد محصولات کشاورزی بگم. مشکل اصلی ای که محصولات کشاورزی داره مشکل زمان هست. زمان در محصولات کشاورزی بسیار با اهمیته. مثلا فرض کنید محصولی که قراره 5 روزه به مقصد برسه 10 روز طول بکشه. اونوقت نصف کالا خراب میشه.
    موضوع دوم درجه دمای کانتینر هست. هر نوع میوه و تره باری یک درجه مخصوص دما باید داشته باشه. مثلا پیاز بین 3 تا 4 درجه هست. سیب زمینی بین 7 تا 8 درجه. و البته به هیچ وجه نباید به صفر برسه.

موضوع سوم در محصولات کشاورزی: رطوبت
    رطوبت داخل کانتینر رو چطور میشه تنظیم کرد؟ یادم میاد یک بار سیب زمینی صادر کردیم به روسیه. 20 تن و پانصد کیلو بارگیری کردیم ولی وقتی رسید اونجا بار شده بود 18 تن. دقیقا 2.5 تن از وزن بار کم شده بود. به دلیل اینکه روطبت هوای داخل کانتین تنظیم نشده بود و ما نمیدانستیم که رطوبت باید 75 درصد باشه.

موضوع چهارم: ریسک راننده:
    راننده و سروکله زدن با ایشون و شیر فهم کردنش یکی از مصیبت های تجارته. مخصوصا اگر ایرانی نباشه. اون اول کار کلی آیه قران میارن که ما درستکاریم و یخچال رو خاموش نمیکنیم. ولی به محض اینکه پاشون از مرز میزارن بیرون برای کم مصرف کردن گازوییل اولین کاری که میکنن اینه که یخچال رو خاموش میکنن. یادمه یه بار کلم زدیم به مسکو. راننده آذربایجانی بود. تصور کنید رفته بود آذربایجان خونه پیش زن و بچش و 4 روز با تاخیر رسید مسکو. نتیجه چی شد: 70 درصد کلم گندیده بود.

ادامه دارد
    55
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام .
    بهترین بازار خشکبار روسیه است . دقیقأ یک میلیارد دلار خشکبار از ایران درخواست کرده اند ولی متاسفانه بخش خصوصی ما در این مقوله شدیدأ انحصار طلب بوده و هر کسی موفق شده اطلاعات موفقیت خود را پنهان نموده است . مانند دوستان بناب که زمانی برای صادرات یک کیلو کشمش مشکل داشتند ولی الان که انبار سه هزارتنی در مسکو دارند با هیچ بنی بشری همکاری نمی کنند یا شرکت حساس که پنجاه ساله صادرات خشکبار می کنه ولی دریغ از یک راهنمایی . در هر حال بسته به میزان توانمندی تان این کار ؛ البته با برنامه ریزی نه دیمی ؛ شدنی است و سود خوبی هم دارد مخصوصأ الان که 40% هم زیر قیمت بدهید صرفش از سه ماه پیش بیشتره .
    موفق باشید .
    کمکی لازم بود بفرمایید .
    hkarimpoor2003
    مهمان
    دوست عزیز آقای نادعلی زاده از اطلاعات مفیدتون بسیار ممنون
    در این زمینه بنده یک مقدار تازه کار هستم اگر اطلاعات مفید دیگه دارید به اشتراک بزارید ممنون هستم مثل :
    1- در حال حاضر در صورت داشتن مشتری مناسب در روسیه ویا چین پیشنهاد می کنید از کدام شرکت خرید کنیم که در کنار کیفیت خوب قیمت و زمان تخویل خوب نیز داشته باشد؟
    2- صادرات به صورت فله بهتر هست یا بسته بندی ؟
    3- در حال حاضر برای صادرات به روسیه کدام سیستم حمل با صرفه تر است ؟ زمینی دریایی ریلی
    از راهنمایی دوستانی در پاسخ دادن همکاری مینمایند ممنون
    4,522
    نوشته های وبلاگ
    1
    مدیریت کل سایت
    مدیر کل انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nadalizadeh [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام .
    بهترین بازار خشکبار روسیه است . دقیقأ یک میلیارد دلار خشکبار از ایران درخواست کرده اند ولی متاسفانه بخش خصوصی ما در این مقوله شدیدأ انحصار طلب بوده و هر کسی موفق شده اطلاعات موفقیت خود را پنهان نموده است . مانند دوستان بناب که زمانی برای صادرات یک کیلو کشمش مشکل داشتند ولی الان که انبار سه هزارتنی در مسکو دارند با هیچ بنی بشری همکاری نمی کنند یا شرکت حساس که پنجاه ساله صادرات خشکبار می کنه ولی دریغ از یک راهنمایی . در هر حال بسته به میزان توانمندی تان این کار ؛ البته با برنامه ریزی نه دیمی ؛ شدنی است و سود خوبی هم دارد مخصوصأ الان که 40% هم زیر قیمت بدهید صرفش از سه ماه پیش بیشتره .
    موفق باشید .
    کمکی لازم بود بفرمایید .
    آقای نادعلیزاده از شرکتتون در مباحث سپاسگذارم.
    هدف ما هم از راه اندازی چنین انجمنی این هست که این تابو را بشکنیم و بتوانیم با کمک به همدیگر علاوه بر افزایش تجاربی که بعضا برای همه ما بسیار تلخ بوده، تازه واردان را نیز در این مسیر راهنمایی کنیم.
    امیدوارم باز هم شاهد مطالب پربار افراد با تجربه ای همچون شما در محیط انجمن باشیم.
    با تشکر
صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)