ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 3 از 3 نخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 22 , از مجموع 22
    25
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad1983 [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام دوستان.

سالانه حدود 17 هزار میلیارد تومن سود نصیب دلالان بازار میوه و تره بار میشه.
    دلالان عزیزی که کارشون اینه که میرن از سر زمین حاصل دسترنج کشاورزان را با قیمتهایی بسیار پایین خریداری کرده و محصول خریداری شده را با قیمتی بالاتر در اختیار مشتریان میادین میوه و تره بار قرار میدن به سودهای نجومی ای میرسن و طبق معمول ما ایرانیا! صداشم بالا نمیارن!

بگذارید توی این فروم یه مثال بزنم تا همه چی روشن شه:
    قرض کنید که دلال محترم میوه و تره بار میاد میره سر زمین یا باغ و مثلا هلوی باغ اون کشاورز را به قیمت 1000 تومن میخره و میبره به میدان تره وبار و اونجا این هلو رو به ازائ هر کیلو 2000 تومن ازش میخرن.بعدش میوه فروشی (که توی شهر مغازه ی میوه فروشی داره) شخصا به میدان میوه و تره بار میاد و اون میوه رو میخره به ازائ هر کیلو 3000 تومن و نهایتا همون میوه رو میذاره توی مغازش به قیمت 5000 تومن.

شما حالا خودتون حساب بکنید که در این چرخه که از "کشاورز" شروع میشه و به "میوه فروش ختم میشه,کیا سود زیادتر و ضرر زیاد
    تری کردن:
    "کشاورز" که محصول خودشو با هزار زحمت پرورش داده و داره اونو با قیمت فقط 1000 تومن میفروشه.----> 0% سود !
    "دلال" که 1000 تومنو سود کرده 2000 تومن ----> 200% سود
    "خریدار" عمده ی غرفه دار در میدان تره بار که 2000 تومنو روخته به میوه فروش 3000 تومن---->150% سود
    "میوه فروش" که 3000 تومنو کرده 5000 تومن----> حدود 160% سود

حالا ببینین کی برندست!

شاید الان خیلی از دوستان بیان و فرمولای عجیب غریبی به کار ببرن و بگن آره و اصلا اینجوری نیست و دلال باید کلی هزینه ی حمل و نقل میوه رو از سر زمین تا میدان تره بار بده و از اون طرف هم "میوه فروشی" که نهایتا میوه رو توی مغازش میذاره باید کرایه ی مغازشو در بیاره و از این حرفا.
    اولا مگه دلال چقدر به اون راننده ی وانت یا خاور پول میده تا محصولو از سر زمین بیاره تا میدان تره بار؟
    فکر کردین راننده های خاور مگه چقدر میگیرن؟ بنده خداها مثلا یه بار پر میکنن از قزوین میارن تهران همش بین 150 تا 200 تومن میگیرن.در حالیکه اگه شما یه حساب سر انگشتی بکنین و با خودت فکر کنی که یه دلال مثلا تهرانی که از تهران بلند میشه میره قزوین و از باغبان قزوینی مثلا 4 تن انگور به قیمت هر کیلو 1000 تومن میخره (کلا 4 میلیون تومن) ,اگه اینو بخواد به قیمت کیلویی 2000 تومن بفروشه به عمده فروش داخل میدان تره بار تهران, 8 میلیون تومن گیرش میاد که با کم کردن اون هزینه ی 200 هزار تومنیه "انتقال بارش از قزوین به تهران" میبینید که سود قابل توجهی کرده و اصلا اون هزینه ی نقل و انتقال بارش به چشم نمیاد!
    تازه اگرم چه میدونم"تبخیر آب داخل میوه" و "ضایعات" و... را هم در نظر بگیریم باز هم اونقدر ضرر به دلال نمیزنه که سود زیادش رو به خطر بندازه.

خلاصه سود وسوسه انگیزیه !
    دوستانی که تجربه ی این کارو داشتن و یا میبینن که من چیزی رو از قلم انداختم یا انتقادی دارن به این صحبتای من بیان اینجا محترمانه مطرح کنن اظهاراتشونو.

سلام
    دوس عزیز اینجور هم که شما می گویید نیست
    کشاورز محصول خودش را به دلال میفروشه چون تمایلی نداره میوه یا محصول خودش را به میدان دار بفروشه
    خب حالا مثال
    من ده تن سیبزمینی خوب خریدم میدان دار گفت داریم هزار میفروشیم
    من بار زدم واسه میدان
    خب شد دوازده شب و میدان باز شد آقای ایکس تماس گرفت که این چه سیب زمینی شد همش کرم داره و خرابه
    هیچی خدا روزی بد نده پس از کلی منت و فلان اقا بار شما را فلان قیمت زیر فروختم
    و دو ملیون خسارت به ما زد
    یک بار دیگه هم این کار را کردم و نتیجه 500 هزار خسارت بود
    پس هر کس در زمینه تره بار دلالی کنه بیچاره هست.
    حالا بشنویم حرف راننده را
    اقا هنوز در ماشین را باز نکرده در صورتی که با من تماس و اعلام خرابی سیب کرده بودا
    قا تا صبح 8 تن فروخت و روی تابلو 1200 تومان قیمت زده بود.
    سرتون را درد نیارم
    به هیچ میدان داری اعتماد نکنید که بیچارتون میکنند.
    امانت فروش اسم هست
    حالا شما بگید دلال فلان مبلغ سود میکنه
    پیشنهاد من این است که برادر من یک بار دلالی کن. تا بدونی نه کشاورز سود میکنه نه خودت. فقط میدان دار سود میکنه
    امانت فروش میدان
    25
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    کرایه بار را میدان دار به راننده میدهد. پول کارگر را هم میدان دار میدهد و حق العمل خود را برداشت کرده و پول دلال را اگر نخورد میدهد.
    کار بسیار خطر ناکی هست بیشتر متضرر میشوید تا این که سود کنید.
    چون یکی دو بار این بلا پست بالا سر کشاورز آمده کشاورز محصول خود را با خوش حالی به دلال میدهد با یک نرخ.
    وای از اون وقتی که میدان دار بگوید بار شما فروش نرفت و بار شما را روی زمین گذاشتم
    با شنیدن این جمله بدونید که باری که کیلو 1000 خریدید را فروخته و به شما کیلو 200 پول میدهد.
    همیشه هر کاری خواستید انجام بدید اول مشورت
    چند نفر به من گفتند ما این کار را انجام دادیم و متضرر شدیم.
    من حرف گوش نکردم و گفتم سود توش هست اما چه سودی سودش ضرر بود و تجربه ضررش وقت مشروط شدن از دانشگاه معدل زیر 14 یک ماه با ماشین تو بیابون ها سر زمین ها و بنزین حروم کردن ووووو
صفحه 3 از 3 نخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)