ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    336
    کاربر جدید
    کاربر جدید

چطور میتونم تاجر بشم؟

میخوام تجارت کنم.
    میخوام صادرات داشته باشم.
    دوست دارم محصول تولیدیمو به خارج از کشور صادر کنم.
    مقداری سرمایه دارم و میخوام باهاش تجارت کنم.

اینها سوالاتی هست که زیاد از من و خیلی دیگه از دوستان پرسدیده شده و گروه بزرگ دیگه ای از کاربران هم که به این انجمن و یا سایت های دیگه وارد میشن دنبالش هستند. اما اکثرا جواب های واضحی براش پیدا نشده. حتی اگه تمام کتاب های بازرگانی رو هم بررسی کنیم شاید روش مناسب برای تجارت در شرایط کنونی ما و با توجه به فرصت ها و تهدیدهایی که در تجارت برای یک فرد ایرانی هست رو پیدا نکنیم. چراکه اکثر این کتابها ترجمه هایی از کتب بازرگانی نوشته شده در امریکا و کشورهای دیگه با فرصت ها و تهدیدات ما تجارت و شرایط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی متفاوت نسبت به ما هست.
    دوست دارم با کلید زدن این تاپیک و با همفکری تجار، تولید کنندگان و دیگر فعالان اقتصادی محترم حاضر در این انجمن بتونیم منبعی غنی و کاربردی برای راهنمایی دوستانی که سوالاتی جهت ورود به تجارت خارجی رو دارند ایجاد کنیم.
    (ضمنا اگر دوستان نام بهتری که بتونه حق مطلب رو ادا کنه برای این تاپیک به ذهنشون بیاد ممنون میشم پیشنهاد بدند.)
    1,613
    کاربر ممتاز
    کاربر ممتاز
    سلام
    استاد جواد
    ورود شما رو به ایران تبریک میگم
    شاد باشی
    خشایار
    ایرانی چای ایرانی بنوش / بنوشید اما خوش طعم .
    آسانترین راه برای از بین بردن افتخارات،خودستایی است .
    29
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط خشایار [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام
    استاد جواد
    ورود شما رو به ایران تبریک میگم
    شاد باشی
    خشایار
    سلام خشایار عزیز
    بنده همیشه خدمت دوستان ارادت داشتم و دارم. جای دوری نبودم تو وطن بودم این مدت.
    بگذریم. بریم ادامه بحث رو داشته باشیم....
    29
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    عذرخواهی بنده رو از اینکه این تاپیک در انجمن مرتبط با خودش قرار نگرفته بپذیرید. اگر از کاربران محترم کسی میدونه چطوری میشه این تاپیک رو به انجمن مربوط به خودش هدایت کرد ممنون میشم راهنمایی کنه.
    143
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    بنام خدا و با سلام
    بنده کاملا با جناب استوار موافقم .باید یک تالار تخصصی آموزش بازرگانی برای جوانان عزیز ایجاد کرد ، اما نه بشیوه کلاسیک همانند موسساتی که در ایران دانش بازرگانی رابشکل انباشت محفوضات درس می دهند و نه مهارت آنرا .پیشنهاد می کنم افراد با تجربه یک پلان درسی ویژه افراد مبتدی در این تالار قرار دهند که طبق آن همگان بتوانند مهارت های لازم را برای شروع کار فرا گیرند.
    29
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    ای کاش مطلب رو یک جور دیگه و با یک مدل آموزشی واقعی باهمدیگه بررسی میکردیم:
    سوال: "پسر یک تولید کننده کشمش میخواد سنت شکنی کنه و به جای همکاری با پدر در تولید کشمش، با توجه به شنیده هاش به جای فروش در بازار داخل شروع کنه کم کم محصولشو صادر کنه و به صادر کننده ثابت کشمش تبدیل بشه."
    دوستان محترم و همکاران عزیز با پیشنهاداتشون این تاجر جوان رو راهنمایی کنند. ضمنا اگر احساس میکنند محصول بهتر و یا سوال بهتری برای این بحث وجود داره با ذکر دلیل اعلام کنند تا حول اون محصول یا سوال بحث کنیم.
    از همکاران عزیز میخوام با شرکت در این بحث و اعلام نظراتشون و نقد و بررسی نظرات همدیگه نتیجه مفیدی رو برای دیگر کاربران بگذارند.
    143
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    دوستان عزیز سلام
    همین فرض جناب استوار را مبنا قرار می دهیم .سعی کنیم بزبان بسیار ساده اصول بازرگانی را همراه با تجربیات شخصی بیان کنیم بعد با تمرینات عملی مهارت ها رابرای پسر یا پسرانی که می خواهند در این حوزه فعال باشند توسعه دهیم .
    برای صادرات :
    1-تعین قیمت تمام شده کالا ( مثلا کشمش ) و هزینه ها ازجمله عوارض ، حمل ونقل ، سربار وغیره . تمرین عملی تعین قیمت کشمش در بازار هدف ، تعین سود . در نهایت پاسخ به این سوال که صادرات کالا دقیقا چه میزان سود دارد؟ . چه مقدار می توان به مشتری تخفیف داد ؟ ابزار کارعبارتند از اینتر نت ، سوال از افراد با تجربه ، مراجعه به دفاتر اتاق بازرگانی و....
    2-بازار یابی
    بازاریابی یعنی پیدا کردن مشتری بفرض برای کشمش در خارج از مرزهای ایران .روش های زیادی برای بازاریابی وجود دارداز جمله بکارگیری اینتر نت، شرکت در نمایشگاهها ، مسافرت به بازار هدف ( دوستان روشهای دیگر بازار یابی را با تجربه شخصی بیان کنند ). مراجعه به سایت های بازار یابی از جمله alibaba.com و چون پسرها بهتر از پدر ها با اینتر نت کار می کنند پس یک تمرین عملی می تواند این باشد که این پسر در سایت علی بابا خود رافروشنده کشمش معرفی کرده و سعی کند مشتریانی پیدا کند .بدیهی است که پسر باید مقداری زبان انگلیسی یا عربی یا کردی یا ترکی و..... بلد باشد.(دو ستان در مورد چگونگی اعتماد به مشتری خارجی تجربیات خود را بیا ن کنند )دیگر اینکه با مشتری خارجی پس از مکاتبات قرارداد ببندد یعنی در مورد قیمت و نحوه پرداخت و چگونگی دریافت قیمت کالا که امروزه از طریق صراف ها و بصورت نقدی است تا LC (که معمولا یک یا چند بانک واسطه هستند) ، نحوه تحویل کالا و محل تحویل آن با او بتوافق رسیده و به امضا برساند .( دوستان تجربیات خود را بیان کنند )
    3-عبوراز سد گمرک .گمرک چه جور جایی است ؟ بهترین راه این است که پسر گشتی در گمرک داشته باشدو در هر مورد با شخصی که می خواهد کالایی مشابه یا همان کالا را صادر کند همراهی کند یعنی گردش کار در گمرک را دقیقا تعقیب کرده ودر مورد هزینه هاپرس و جو کند و در هر مورد فرم های مربوط به صادرات را جمع آوری کند . ممکن است چندین جلسه طول بکشد اما در عوض هر وقت که کالا ی خود را( کشمش) را به گمرک برد می داند از کجا شروع کند و چگونه ادامه دهد .
    4- شناخت شرکت های حمل و نقل و بیمه . از طریق اینتر نت و مراجعه به دفاتر شر کت ها ی حمل ونقل و بیمه پسر می تواند با آنها قرارداد حمل ببندد و کالای خود را پس از عبور دادن از سد گمرک به آنها بسپارد.
    5- شناخت اسناد بازرگانی . از جمله قبض انبار ، پروفرما و....packing list .......... دوستان format ها را ضمیمه کنند.
    مسلما دوستان عزیز می تنوانند مطالب بالا را با ذکر تجربیا ت عملی خود تکمیل بفرمایند و یا هر جا لازم دیدند تصحیح بفر مایند .
    در ضمن بهتر است که تالار آموزش برای انجمن ایجاد شود .گویا اینکار بدست مدیران فروم امکان پذیر است
    143
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک
    بنام خدا ،دوستان عزیز نظر به اهمیت بازار یابی مطالب زیر را در تکمیل این بحث از سایت اتاق بازرگانی ذکر میکنم :
    نحوه شناسایی خریداران، فروشندگان و تولید کنندگان جهانی
    شما می توانید با ثبت نام در برخی سایتهایی که به معرفی خریداران و فروشندگان جهانی می پردازند، با انبوهی از
    خریداران و فروشندگان جهانی از طریق شبکه اینترنت در ارتباط باشید. لازم به ذکر است معرفی این سایت ها به معنی
    تضمین آنها از اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران به لحاظ حقوقی و قانونی نیست و مسئولیت دقت در نحوه عقد
    قراردادها و مبادرت به شرکت در معاملات بر عهده کاربر می باشد. برخی از این سایتها به شرح زیر می باشند:
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] (Google Rank: 7/10)
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] (Google Rank: 5/10)
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] (Google Rank: 7/10)
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] (Google Rank: 5/10)
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] (Google Rank: 6/10)
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] (Google Rank: 6/10)
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] (Google Rank: 4/10)
    [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] (Google Rank: 4/10)
    همچنین با مراجعه به سایت سازمان توسعه تجارت ایران، در بخش منابع اطلاعات تجاري میتوانید به کلیه
    دایرکتوريهاي تولیدي تجاري در قارههاي مختلف دسترسی یابید .
    شایان ذکر است دفاتر بازرگانی کشورهاي اروپا و آمریکا، کشورهاي عربی و آفریقا و دفتر آسیا و اقیانوسیه (مستقر در
    سازمان توسعه تجارت ایران) نیز آماده پاسخگویی به سوالات مخاطبان در حوزه هاي یاد شده میباشند.
    34
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    با سلام
    به نظر من باید تمامی کسانی که این سوال برایشان پیش آمده با هم جمع بشویم و یک اتاق فکر تشکیل دهیم .من هم این مشکل را دارم ولی برای شروع به تنهایی خیلی دغدغه دارم و مثل این است که با چشم بسته دارم راه می روم.
    این اولین قدم که همانا بزرگترین قدم هم هست.
    • من در شهر مرزی پیرانشهر زندگی می کنم
    • خوب ، چه کاری از دستم بر می آید؟
    meysamt
    مهمان
    ببخشید کسی می دونی آموزشگاه بازرگانی تو اصفهان کجاست؟منظورم آدرس؟
صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)