ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 8 نخست 1234 ... آخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 73
    25
    نوشته های وبلاگ
    1
    کاربر انجمن
    کاربر تاجربانک

Unhappy سلام

من در ثبت سفارش و گذاشتن موضوع جدید در انجمن ها مشکل دارم
    لطفا راهنمایی بفرمایید
    ممنون
    8
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام به همگی... با کوله باری از سوالات دست به دامن شما دوستان هستم.....ممنون میشم راهنمایی کنین.....

1- در مورد کد HS یا همون Commodity code پروفرما چیزی که متوجه شدم اینه که انگار کدهای کتاب ما با خارجی ها مطابقت کامل نداره....به طور مثال گوشی تلفن همراه در کتاب ما 85171210 با حقوق ورودی 6% .....ولی 885171290 برای خارجی هاست که این کد برای ما "سایر تلفن های بیسیم" با حقوق ورودی 40% هست !!!!!!!!!!
    2-برای بیمه کالای وارداتی شما کدام شرکت رو پیشنهاد میکنین؟
    3- برای منی که یه کارتن برام جنس داره میاد حمل به دفعات داشته باشم یا نباشم برام چه فرقی میکنه؟ انتخاب هرکدومشون تو روند ترخیص تاثییری داره برام؟
    4- در مورد تاریخ پروفرما و تاریخ انتقضاش چه مواردی رو باید رعایت کنم؟ واقعیت اینه که من الان دو روزه که پولو حواله کردم و جنسم دیروز کارای حملش از مبدا انجام شده.
    5- من یوزانس نداشتم، میشه صفر گذاشت تو پروفرما؟
    6- توی بار یه سری پاور بانک هم هست که ظاهرا استاندارد اجباری داره .... مراحل دریافتش چیه؟ چطور برای جنسی که نیومده میشه استاندارد گرفت؟
    7- اکثر کالاهای دیجیتالی چینی سه استاندارد CCC, CE و ROHS دارن که مال اروپاست آیا اینا رو باید تو پروفرما قید کرد؟
    8- برای تک جنس سمپل که ارزش چندانی هم نداره (در حد 5 دلار) ولی جزو لیست استاندارد اجباری باشه بازم باید براش استاندارد گرفت؟
    9- relevant location توی پروفرما منظورش نام گمرک مقصده یا شهر و کشورش؟
    10- وزن خالص net weight اقلام فاکتور خیلی مهمه؟ دقتش چقدر باید باشه؟ میشه ننوشت جاش وزن نا خالص کل gross weight رو نوشت؟
    11- منظور از net weight مثلا موبایل............. خود موبایل به تنهایی است یا با لوازم و کارتونش؟
    12- شناسه فروشنده یه امر لازمه؟ آخه به اینا چه ربطی داره شرکت طرف کجا و کی ثبت شده....شاید طرف شخص باشه اصلا.
    13- برای یه آدم تازه کار مثل من چند بار لازمه تا فرودگاه برم؟ اگه قبلش چیزی لازمه که جایی چیزی ننوشه لطفا راهنمایی کنین
    14- در حال حاضر نزدیکترین گمرگ به من انزلیه.....آیا راهی هست که بشه از اینجا ترخیصشون کنم؟ و آیا اصلا به صرفه هست؟
    15- توی خود تهران چه طور؟ چه جوری میشه بجای ترخیص از فرودگاه مثلا از گمرگ شهریار یا غرب ترخیص کرد؟ باید توی پروفرما تغییری داده بشه؟
    ممنون از لطفتون........
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    1- این کدها بین المللی است. فقط به خاطر اینکه هر کشوری برای واردات حقوق گمرکیش فرق میکنه و بعضی از کالاها رو میشه تو چند کد وارد کرد بعضا فروشنده های خارجی کدهایی که تو کشور خودشون تعرفه مناسبتری داره رو پیشنهاد میدن
    2-هیچ فرقی نمیکنه از کدوم شرکت بیمه بگیرید.
    3-شما خودت باید بسنجی ببینید آیا به صرفه است که حمل کنید و در گمرک دیگه ای بارتون ترخیص بشه یا خیر
    4- حتما تاریخ انقضای پروفرما طولانی بگیر مثلا شش ماه که اگر بارت اومد گمرک و به مشکل خوردین انقضاش تموم نشه
    5- چیزی درج نکنید
    6- شما یا باید نمونه کالا رو داشته باشید و ببرید شرکتهای زیر نظر اداره استاندارد و استانداردش رو اخذ کنید و یا میتونید در محل بارگیری گواهی voc بگیرید که مقداری هزینه داره ولی اینجا دیگه تست استاندارد انجام نمیشه. ولی اگر بارت اومده چاره ای نیست و خود گمرک ارجاع میده کالا رو به استاندارد و اونها تست انجام میدن
    7-تو پروفرما لازم نیست ولی موقع ثبت سفارش باید درج بشه
    8-برای یکی دو تا با ارزش کم نیازی نیست به استاندارد ولی بازم به تشخیص گمرک مربوط میشه
    9- من همچین گزینه ای تا به حال تو پروفرما ندیدم
    10- خیر. باید بنویسید مخصوا برای کالاهایی که به نسبت وزن ازتون گمرکی میگیرن
    11- فقط خود موبایل
    12- شناسه فروشنده رو حتما باید بگیرید. کار خاصی نداره و تو سایت ثبتارش باید اطلاعات شرکت یا شخصی که ازش خرید کردین رو بفرستید تا برای اونها شناسه صادر بشه. معمولا یکی دو روزه ثبت میشه
    13-؟
    14- مشکلی نداره. شما از هر گمرکی که بخواین و البته مجوز واردات قطعی اون کالا رو داشته باشه میتونید ترخیص کنید و باید درخواست ترانزیت داخلی بدین. اینکه به صرفه است یا نه رو خودتون باید بسنجید ولی معمولا برای بارهای کم به صرفه نیست
    15- بازم میشه جواب همون گزینه 14
    موفق باشید
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    1- این کدها بین المللی است. فقط به خاطر اینکه هر کشوری برای واردات حقوق گمرکیش فرق میکنه و بعضی از کالاها رو میشه تو چند کد وارد کرد بعضا فروشنده های خارجی کدهایی که تو کشور خودشون تعرفه مناسبتری داره رو پیشنهاد میدن
    2-هیچ فرقی نمیکنه از کدوم شرکت بیمه بگیرید.
    <3-شما خودت باید بسنجی ببینید آیا به صرفه است که حمل کنید و در گمرک دیگه ای بارتون ترخیص بشه یا خیر
    <4- حتما تاریخ انقضای پروفرما طولانی بگیر مثلا شش ماه که اگر بارت اومد گمرک و به مشکل خوردین انقضاش تموم نشه
    <5- چیزی درج نکنید
    <6- شما یا باید نمونه کالا رو داشته باشید و ببرید شرکتهای زیر نظر اداره استاندارد و استانداردش رو اخذ کنید و یا میتونید در محل بارگیری گواهی VOC بگیرید که مقداری هزینه داره ولی اینجا دیگه تست استاندارد انجام نمیشه. ولی اگر بارت اومده چاره ای نیست و خود گمرک ارجاع میده کالا رو به استاندارد و اونها تست انجام میدن
    <7-تو پروفرما لازم نیست ولی موقع ثبت سفارش باید درج بشه
    <8-برای یکی دو تا با ارزش کم نیازی نیست به استاندارد ولی بازم به تشخیص گمرک مربوط میشه
    <9- من همچین گزینه ای تا به حال تو پروفرما ندیدم
    <10- خیر. باید بنویسید مخصوا برای کالاهایی که به نسبت وزن ازتون گمرکی میگیرن
    11- فقط خود موبایل
    12- شناسه فروشنده رو حتما باید بگیرید. کار خاصی نداره و تو سایت ثبتارش باید اطلاعات شرکت یا شخصی که ازش خرید کردین رو بفرستید تا برای اونها شناسه صادر بشه. معمولا یکی دو روزه ثبت میشه
    <br>13-؟
    <br>14- مشکلی نداره. شما از هر گمرکی که بخواین و البته مجوز واردات قطعی اون کالا رو داشته باشه میتونید ترخیص کنید و باید درخواست ترانزیت داخلی بدین. اینکه به صرفه است یا نه رو خودتون باید بسنجید ولی معمولا برای بارهای کم به صرفه نیست
    <br>15- بازم میشه جواب همون گزینه 14<br>
    موفق باشید
    8
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    ممنونم از لطفتون ولی من تا الان فکر میکردم حمل به دفعات یعنی اینکه به طور مثال 50 تا کارتن داره براتون میاد با پذیرش حمل به دفعات درواقع داریم بهشون اجازه میدیم که بار رو در چند مرتبه تحویل بدن...مثلا 30 تای اول با یه حمل و 20 تای دوم با یه حمل دیگه......
    1-راستش من گیج شدم....اصلا نفهمیدم کاربردش چیه..... از پاسخ شما اینو برداشت کردم که اگه حمل به دفعات رو اجازه بدیم میشه توی قسمت تحویل نهایی کالا اسم یه گمرک دیگه رو نوشت و اگه اجازه ندیم باید محل تحویل نهایی هم همون گمرک ورودی باشه و نمیشه جای دیگه ای رو نوشت. درسته؟
    2-در مورد relevant location هم درست میفرمایین......تو نسخه pdf ای که ثبتارش قرار داده نیست ولی در نسخه [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...] هست....کنار terms of delivery
    3-و اما در مورد گواهی استاندارد هم خوب وقتی ما نمونه همین کالا رو تو ایران داریم و احتمالا قبلا براش استاندارد گرفتن چه نیازی هست آخه؟ نمیشه از گواهی استاندارد قبلی ها استفاده کرد؟
    توی سایتشون خوندم که تعرفه آزمایش همین باطری ها 390 هراز تومنه...!!!!؟ یعنی هر بار با هر تعدادی که میخوام وارد کنم باید این مبلغ پرداخت شه؟
    با تشکر
    ویرایش توسط aminalipour : 05-02-2015 در ساعت 13:50 دلیل: غلط املایی
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    سلام

میشه من رو راهنمای کنید که کی باید کالا رو ثبت سفارش کرد؟

مثلن الان من پروفرما گرفتم پیش پرداخت تولید واریز کردم. خب کالای من 2 ماه دیگه آمادست برای حمل.
    حالا کی باید ثبت سفارش بکنم؟ یوزر و پسورد هم گرفتم برای ثبت. یکبار هم ثبت کرده بودم که هنوز هیچ کاری انجام نشده بود کنسل کردم.

ممنون میشم راهنماییم کنید و بگین از کجا می تونم اطلاعات کافی در مورد کل پروسه واردات از
    خرید
    تا
    ترخیص
    پیدا کنم. مرسی
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط channel [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    سلام

میشه من رو راهنمای کنید که کی باید کالا رو ثبت سفارش کرد؟

مثلن الان من پروفرما گرفتم پیش پرداخت تولید واریز کردم. خب کالای من 2 ماه دیگه آمادست برای حمل.
    حالا کی باید ثبت سفارش بکنم؟ یوزر و پسورد هم گرفتم برای ثبت. یکبار هم ثبت کرده بودم که هنوز هیچ کاری انجام نشده بود کنسل کردم.

ممنون میشم راهنماییم کنید و بگین از کجا می تونم اطلاعات کافی در مورد کل پروسه واردات از
    خرید
    تا
    ترخیص
    پیدا کنم. مرسی
    سلام دوست عزیز
    بهتر بود بعد از اخذ پروفرما و قبل از اینکه پیش پرداخت میدادید ثبت سفارش انجام میدادین چون باید ثبت سفارش تایید بشه ولی معمولا در 99 درصد موارد مشکلی برای تایید ثبت سفارش نیست.
    حتما تو پروفرما اعتبار پروفرما رو هفت تا هشت بزنید که مشکلی پیش نیاد.
    برای اینکه کرایه حمل مناسبتر پیدا کنید از الان با چند شرکت حمل مذاکره کنید برای تاریخ بارگیری.
    اگر کالاتون استاندارد اجباری داره از الان به فکر باشید یا نمونه کالا رو بیارید و استانداردش رو بگیرید و یا بعد از بسته بندی و قبل از حمل در مبدا گواهی voc برای بارتون بگیرید که مشکل استاندارد و مرجوعی پیدا نکنید
    پروفرماتون رو برای چند ترخیص کار بفرستید و استعلام کنید هزینه های گمرکی و غیره رو
    هزینه های حمل علاوه بر هزینه حمل اعلامی از سوی شرکت حمل برای هر کانتینر هزینه های جانبی دیگه مثل هزینه صدور ترخیصیه و thc و غیره هم داره که برای هر کانتینر 20 فوت حدود یک میلیون تومان و برای کانتینر 40 فوت حدود دو میلیون تومان میشه.
    موفق باشید
    0
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    خیلی ممنون از پاسختون.

راستش من فکر می کردم نباید خیلی زود ثبت سفارش کرد از طرفی چون برای ثبت سفارش پروفرمای مهر و امضا شده لازمه فکر کردم نزدیکای حمل بار که مدارک اصلی ارسال میشه باید ثبت سفارش کنم!

اعتبار پروفرما 1 ساله هست.

voc چی هست؟ همون گواهی مبدا ست؟ (کالای ما مکمل دارویی است که مجوز واردات از وزارت بهداشت گرفتیم)

ممنون

راستی برای اینکه سایت sabtaresh درست کارکنه با چه browser باید وارد بشم؟ در واقع نوشته اکسپلورر 6 به بالا ولی کار نمی کنه!
    ویرایش توسط Channel : 21-04-2015 در ساعت 12:57
    1,503
    کاربر فعال
    کاربر تاجربانک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Channel [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
    خیلی ممنون از پاسختون.

راستش من فکر می کردم نباید خیلی زود ثبت سفارش کرد از طرفی چون برای ثبت سفارش پروفرمای مهر و امضا شده لازمه فکر کردم نزدیکای حمل بار که مدارک اصلی ارسال میشه باید ثبت سفارش کنم!

اعتبار پروفرما 1 ساله هست.

voc چی هست؟ همون گواهی مبدا ست؟ (کالای ما مکمل دارویی است که مجوز واردات از وزارت بهداشت گرفتیم)

ممنون

راستی برای اینکه سایت sabtaresh درست کارکنه با چه browser باید وارد بشم؟ در واقع نوشته اکسپلورر 6 به بالا ولی کار نمی کنه!
    شما برای ثبت سفارش به یک اسکن رنگی مهر و امضا شده از پروفرما نیاز دارید و نیازی به اصل پروفرما نیست.
    گواهی مبدا (certificate of origin) که حتما بگیرید چون برای ترخیص نیاز دارید ولی VOC گواهی است که شما اگر در مبدا بتونید بگیرید در گمرک مقصد نیاز به تست استاندارد ندارید و میتونید با VOC بارتونو ترخیص کنید.
    لیست کالاهای استاندارد اجباری را در سایت سازمان ملی استاندارد میتویند ببینید.
    با همون اینترنت اکسپلورر باید کار کنید ولی حتما نسخه شش یا هفت چون با نسخه های بالاتر مشکل داره در هنگام اپلود پروفرما.
    موفق باشید
    2
    کاربر جدید
    کاربر جدید
    تشکر از شما
صفحه 2 از 8 نخست 1234 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع