ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
    مارکوپولو
    مهمان

به دنبال ایجاد امپراتوری اتاق بازرگانی هستند ?!!!!

درادامه حمله مقامات دولتی به اتاق بازرگانی ایران ودر برخورد با آن چه ازسوی نمایندگان بخش خصوصی تحت عنوان "طرح بهبود فضای کسب وکار" درمجلس به تصویب رسید،رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی گفت: برخی به دنبال ایجاد امپراتوری اتاق بازرگانی هستند.

[Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

بهروز علیشیری به خبرگزاری فارس گفت : مرکز پژوهش ها، دولت و بخش عمده ای از نمایندگان، دستور و تذکر برای از رده خارج کردن طرح می دادند اما مجلس متقاعد شد که این طرح می تواند به کسب و کار کشور کمک کند، اما اعلام می کنم اگر کسی فکر می کند که با این طرح کسب و کار بنگاه های ما وضع بهتری خواهند داشت اشتباه می کند.

وی دربخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به این که تهیه قانون بهبود فضای کسب وکار وظیفه اتاق بود ه است گفت: من گفتم آقایان اتاق بازرگانی و کمیسیون اصل 44 بگویید این طرح چقدر می تواند فضای کسب و کار برای بنگاه های اقتصادی کشور را بهبود دهد. گفتم ما راجع به بنگاه حرف می زنیم و طرح شما در مورد فضای عمومی کشور است. بعد از آن این مساله را مطرح کردیم که در شرایطی که نمایندگان مجلس و کمیسیون اصل 44 درگیر این موضوع شده اند ما هم برای رفع موانع تولید طرح آماده ای داریم.

آقای علیشیری در ادامه انتقاد هایش به اتاق بازرگانی به واسطه تهیه طرح بهبود فضای کسب وکار گفت: برخی مواد را بخوانید واقعا تعجب می کنید. مثلا در ماده چهار آمده که اتاق ها موظفند به منظور اطلاع سیاست گذاران از وضعیت محیط کسب و کار در کشور کلیه شاخص های محیط کسب وکار را تدوین و به طور سالانه و فصلی حسب مورد به تفکیک استان، بخش و فعالیت های اقتصادی، سنجش و اعلام کنند. این ماده چه معنایی دارد؟ یعنی می خواهند ترازوی جدیدی اختراع کنند، اما این ترازو وجود دارد و این واقعا یک مساله عجیب و غریبی است.

وی افزود: ما به آنها(اتاق بازرگانی) گفتیم شما می دانید عبارت"دولت این موظف است" در فضای بین الملی چه معنایی دارد؟ پنج موضوع فضای کسب و کار به قوه قضائیه مربوط می شود و وزارت اقتصاد و دارایی در این پنج مولفه اختیاری ندارد. بنابراین باید اسم قوه قضائیه هم باید در ماده آورده شود تا آنها با ما همکاری کنند،لذا این تبصره از اساس غلط است. ما نمی توانیم به قوه قضائیه یا شهرداری تهران تکلیف کنیم که فلان کار را انجام دهند البته در حال حاضر با مذاکراتی که انجام شده آنها با ما همکاری می کنند اما تکلیف قانونی در این ارتباط ندارند. به نظر من برخی ها به دنبال ایجاد یک امپراتوری هستند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)